مهاجرت به کره جنوبی

در این مطلب میخوانید

کره جنوبی در یک دهه اخیر از رونق صنعتی برخوردار بوده است که این امر باعث شده است اقتصاد آنها بزرگتر، با ثبات تر و برای مهاجران جذاب تر شود. کشوری که روزگاری مهاجران بسیار اندکی داشت، به دلیل فرصت های شغلی و قوانین جدید مهاجرتی به کانون توجه خارجی ها تبدیل شده است. اخذ ویزای کار در کره جنوبی به طور فزاینده ای آسان تر شده است و در نتیجه تحقق الزامات مربوط به فرآیند شهروندی آسان تر گشته است.در این مقاله که به کوشش تیم مجرب موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی گردآوری شده است با مهمترین مراحل و نکات مهاجرت به کشور کره جنوبی آشنا خواهید شد. آنچه در این مقاله می خوانیم:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • اقامت افراد خارجی در کره جنوبی
 • انواع ویزا های کره جنوبی برای مهاجران
 • شرایط مهاجرت به کره جنوبی از طریق ویزای کاری
 • شرایط تغییر نوع ویزا کار در کره جنوبی
 • شرایط فعالیت فراتر از ویزای کاری صادر شده
 • شرایط اقامت در کره جنوبی از طریق ویزای سرمایه گذار D-8
 • شرایط تمدید اجازه اقامت در کره جنوبی
 • دریافت تابعیت و شهروندی کره جنوبی
 • تابعیت دوگانه در کره جنوبی
 • هزینه های زندگی در کره جنوبی

اقامت افراد خارجی در کره جنوبی

وضعیت اقامت یک فرد خارجی در کره جنوبی به سه دسته طبقه بندی می شود:

 • اقامت کوتاه مدت: 90 روز یا کمتر
 • اقامت طولانی مدت: 91 روز یا بیشتر
 • اقامت دائم: هیچ محدودیتی در مورد مدت اقامت ندارد

خارجیانی که مایل به ماندن بیش از 90 روز در کره جنوبی از تاریخ ورود خود هستند، باید ظرف 90 روز از تاریخ ورود، وضعیت یا آدرس خود را ثبت کنند.

انواع ویزا های کره جنوبی برای مهاجران

کره جنوبی انواع مختلفی از ویزا دارد که می تواند اقامت موقت در این کشور را برای مهاجرین فراهم کند. ویزای اجازه کار به تنهایی حداقل هشت نوع مختلف دارد که هریک به نوع کار و مهارت شما بستگی دارد. در صورتی که نمی خواهید در کره جنوبی برای یک شغل استخدام شوید می توانید در آنجا یک تجارت راه اندازی کنید و تحت ویزای خود اشتغالی مهاجرت نمایید. این نوع مهاجرت برای مهاجرانی که به دنبال اجازه اقامت کره جنوبی از نوع موقت و دائم هستند ، در دسترس است.انواع ویزا های کره جنوبی عبارتند از:

ویزای اشتغال کوتاه مدت (C-4)

این ویزا مربوط به افرادی است که می خواهند به صورت کوتاه مدت در کره جنوبی مشغول به کار شوند و از نظر مالی تامین هستند. این کار می تواند شامل سخنرانی ، فعالیت های تحقیقاتی یا طیف گسترده ای از مشاغل دیگر باشد. دارندگان C-4 می توانند به طور قانونی به مدت 90 روز در کره کار کنند.

ویزای دانشجویی (D-2)

این نوع ویزا مربوط به افرادی است که قصد تحصیل در یک برنامه دانشگاهی معتبر در مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد، یا دکتری دارند، می باشد. همچنین دارندگان این ویزا اجازه دارن تا تحقیقات خاصی را در دانشکده، دانشگاه، دانشکده تحصیلات تکمیلی یا سایر موسسات دانشگاهی مستقر در مقررات قانون آموزش عالی انجام دهند.کار از طریق این ویزا امکان پذیر است اما فقط در شرایط بسیار خاص و تنها پس از پایان ترم اول تحصیل. این شرایط پیدا کردن کار در خارج از دانشگاه یا یک نهاد علمی را دشوار می کند. بنابراین ، بهتر است به این ویزا به عنوان ویزای غیر کاری فکر کنید، مگر اینکه مقدمات قبلی انجام شده باشد.مدت اعتبار این ویزا 2 سال از زمان صدور می باشد.

ویزای آموزشات عمومی ( D-4 )

این ویزا مختص افرادی است که در برنامه هایی تحصیل می کنند که اعتبار رسمی ندارند و مدرک رسمی ارائه نمی دهند. می تواند افرادی که در پژوهشگاه های ملی و عمومی آموزش های لازم را برای تحقیق و فناوری کسب می کنند را در برگیرد.دارندگان ویزای D-4 مجاز به کار نیستند. مدت اعتبار این ویزا 2 سال از زمان صدور می باشد. زیر مجموعه های این ویزا عبارتند از:

 • D-4-1: آموزش زبان کره ای
 • D-4-2: آموزش عمومی (دیگر)
 • د-4-3: دانش آموز مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان
 • D-4-5: آموزش آشپزی برای غذاهای کره ای
 • D-4-6: آموزش عمومی (موسسه خصوصی)
 • د-4-7: آموزش زبان خارجی

ویزای پوشش خبری بلند مدت (D-5 )

این ویزا برای گزارشگرانی است که برای رسانه های خارجی کار می کنند (پخش ، روزنامه ها ، مجلات و غیره). ویزای تک ورود به مدت سه ماه اعتبار دارد و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود.

ویزای استاد دانشگاه (E-1)

این نوع ویزا مربوط به افراد واجد شرایط طبق قانون آموزش عالی است که مایل به تدریس یا تحقیق در مراکز آموزشی هستند و برای اساتید تمام وقت یا استادانی که توسط سازمانهای دانشگاهی استخدام شده اند (به عنوان مثال کالج یا دانشگاه) و همچنین برای اساتید تحقیقی در برخی زمینه های دانشگاهی، آزمایشگاه های متصل به دانشگاه یا کالج یا افرادی که سخنرانی می کنند یا در مراکز آموزشی مرتبط با علوم تحقیق می کنند، اعمال می شود. دارندگان E-1 می توانند به طور قانونی در کره کار کنند و مدت اعتبار این ویزا 5 سال از زمان صدور می باشد.

ویزای آموزش زبان خارجی (E-2)

این ویزا برای مهاجرانی که مایل به تدریس یک زبان خارجی در یک شرکت یا مدارس دارای ایستگاه پخش هستند، بالاتر از امکانات آموزشی در مقطع ابتدایی مدارس ابتدایی یا مؤسسات مشابه هستند ، طراحی شده است. دستیاران آموزش زبان های خارجی مقطع ابتدایی ، راهنمایی یا دبیرستان نیز برای این ویزا واجد شرایط هستند. ویزای چند ورود به مدت دو سال اعطا می شود و می تواند در فواصل دو ساله تمدید شود.

ویزای تحقیقاتی (E-3)

ویزای E-3 برای مهاجران دعوت شده توسط یک موسسه دولتی یا خصوصی برای انجام تحقیقات در علوم طبیعی یا فناوری پیشرفته است. ویزای چندبار ورود به مدت یک سال معتبر است و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود. در برخی موارد ممکن است به شما اجازه دهند با تمدید هر 5 سال یکبار تا هر زمان که لازم باشد بمانید.

ویزای راهنمای فنی (E-4)

این ویزا مختص مهاجران متخصص در علوم طبیعی یا فناوری پیشرفته که توسط یک سازمان دولتی یا خصوصی دعوت شده اند یا افرادی که دارای مهارت هایی که در کره موجود نیست، می باشد. ویزای چند بار ورود به مدت یک سال معتبر است و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود. ویزای تک ورود به مدت سه ماه اعتبار دارد و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود.

ویزای اشتغال حرفه ای (E-5)

معماران، وکلا، پزشکان، حسابداران و سایر افراد حرفه ای می توانند برای این ویزا اقدام کنند. آنها باید دارای مجوز بین المللی باشند و مجوز دولت کره را برای انجام تخصص خود در اختیار داشته باشند. ویزای چند ورود به مدت یک سال معتبر است و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود. ویزای تک ورود به مدت سه ماه اعتبار دارد و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود

ویزای هنر و اجرا (E-6)

این ویزا برای اعزام افرادی که در فعالیت های موسیقی، هنری و ادبی شرکت می کنند طراحی شده و مدلینگ، سرگرمی پاپ، سرگرمی بزرگسالان ، سرگرمی هتل و تجارت و ورزش را شامل می شود. این ویزای چند ورود به مدت یک سال معتبر است و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود.

ویزای فعالیت های خاص (E-7)

این ویزای مربوط به افراد ماهر که دارای دانش، فن آوری یا مهارت های خاصی هستند، می باشد و طبق ماده 16 قانون چارچوب رفتار با بیگانگان مقیم جمهوری کره تعریف شده اند.این قانون در سال 2015 به روز شد و طی آن دانشجویان بین المللی که مدرک دانشگاهی دریافت کرده اند ، دیگر محدود به مشاغلی نیستند که مستقیماً با رشته دانشگاه آنها مرتبط هاست.دارندگان E-7 می توانند به طور قانونی در کره به مدت سه سال کار کنند.

 • اشتغال غیرحرفه ای (E-9)
 • خدمه درون بندر (E-10)
 • اقامت (F-2)

این ویزا مربوط به افرادی است که در مقایسه با انواع ویزای قبلی به مدت طولانی تر در کره خواهند ماند و با چند روش مختلف قابل دستیابی است. اگر فرد دارای ویزای F-2 ، به مدت 3 سال آن را حفظ کند پس از آن می تواند برای ویزای اقامت دائم F-5 درخواست دهد. زیرمجموعه های این ویزا عبارتند از:

ویزای ازدواج ( F-2-1 یا F-6 )

این ویزا را می توان از طریق با ازدواج با یک شهروند کره ای بدست آورد.

ویزای ( F-2-7)

F-2-7 “ویزا مبتنی بر امتیاز” نامیده می شود زیرا متقاضیان می توانند در صورت دریافت امتیاز کافی بر اساس سن، تحصیلات، گروه مالیاتی، تجربه کار قبل از رفتن به کره و مهارت زبان کره ای، می توانند این ویزا را دریافت کنند. F-2-7 برای اولین بار در تاریخ 1 فوریه معرفی شد.

 • ویزای ملیت کره ای خارج از کشور (F-4)
 • ویزای اقامت دائم (F-5)
 • ویزای توریستی (H-1)
 • ویزای بازدید از کار (H-2)

مهاجرت به کره جنوبی از طریق کار و اشتغال:

افرادی که متقاضی ویزای کره جنوبی هستند باید بدانند که گرفتن آن چندان آسان نخواهد بود. شرایط ویزا بسیار زیاد است و روند درخواست می تواند گیج کننده باشد زیرا بسته به آنچه شما انجام می دهید و به آن نیاز دارید روشهای مختلفی برای درخواست وجود دارد.خارجیانی که قصد کار در کره جنوبی را دارند باید ویزای مربوط به خود را دریافت کنند و فقط در محل کار گزارش شده به اداره مهاجرت مشغول به کار شوند. قبل از تغییر محل کار، فرد خارجی باید مجوز دریافت کند یا به اداره مهاجرت گزارش دهد.

کارت ثبت افراد خارجی (ARC) کره جنوبی

بیشتر افرادی که بیش از شش ماه در کره جنوبی اقامت دارند، نیاز به دریافت کارت ثبت افراد خارجی (ARC) دارند. مهاجران از ARC در کره به عنوان کارت شناسایی شخصی استفاده می کنند. با استفاده از این کارت می توانید شماره ثبت احوال دریافت کنید که هنگام باز کردن حساب بانکی یا ثبت نام در درمان پزشکی محلی ضروری است. فرد خارجی که قصد اقامت در کره جنوبی را دارد باید در صورت درخواست یک افسر مهاجرتی یا یک افسر دولتی که صلاحیت انجام چنین کاری را دارد، گذرنامه یا کارت ثبت نام فرد خارجی خود را ارائه دهد.

برای درخواست این کارت ، باید یک قرار ملاقات ی در نزدیکترین اداره مهاجرت به خود رزرو کنید. آنها بطور معمول هر روز از ساعت 09:00 الی 18:00 کار می کنند. در روز تعیین شده باید به موقع در محل حاضر شوید و گذرنامه خود، یک قطعه عکس پاسپورتی رنگی (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر) و سایر مدارک لازم برای نوع ویزا خود را به همراه داشته باشید. اگر نمی دانید کدام اسناد را لازم دارید، می توانید با شماره 1345 (در کره) یا 821345 (خارج از کره) تماس بگیرید.هنگام ارائه درخواست دریافت این کارت، باید فرم درخواستی را که بطور رایگان در اداره مهاجرت موجود است، تکمیل کنید. کارمندان دفتر می توانند به شما کمک کنند تا فرم ها را پر کنید و ببینید که آیا همه مدارک صحیح را آورده اید یا خیر. سپس باید مبلغ صدور آن را بپردازید که در حال حاضر 30،000 KRW (25 دلار) است.استثنائات: اتباع خارجی دیپلماسی (A-1) ، امور دولتی (A-2) فرهنگ و هنر (D-1) ، دین (D-6) ، بازدید و زندگی مشترک با اقوام (F -1) ، پیوستن به خانواده (F-3) که کمتر از 6 ماه در کره جنوبی بمانند.

ویزای جستجوی کار D-10 در کره جنوبی

در صورتی که واجد شرایط یکی از ویزاهای ذکر شده هستید اما هنوز شغلی پیدا نکرده اید می توانید با درخواست ویزای D-10 به کره جنوبی به عنوان متقاضی اشتغال وارد شوید. با این حال استانداردهای واجد شرایط بودن بسیار بالا هستند. برای این منظور لازم است یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • کارفرمای قبلی شما اخیراً (حداکثر سه سال گذشته) در لیست Fortune 500 قرار گرفته باشد.
 • فارغ التحصیل دانشگاهی باشید که در رتبه بندی های تایمز هایر ورد یونیورسیتی ثبت شده است.
 • اخیرا از یک (فارغ التحصیل در سه سال گذشته) کالج ارتباطی یا یک موسسه آموزش عالی کره ای فارغ التحصیل شده اید.
 • مدرک لیسانس یا بالاتر داشته باشید و یک برنامه تحقیقاتی را در یک موسسه تحقیقاتی کره ای در سه سال گذشته به اتمام رسانده اید.
 • توسط رئیس یک مامور دیپلماتیک شناخته شده باشید.
 • اگر قصد انجام کارآموزی در کره را دارید نیز می توانید این ویزا را دریافت کنید.

مهلت درخواست کارت ثبت نام افراد خارجی ها

 • خارجیانی که قصد دارند بیش از 90 روز در کره جنوبی بمانند: ظرف 90 روز از تاریخ ورودشان به کره جنوبی
 • خارجیان واجد شرایط اقامت در کره جنوبی یا خارجیانی که وضعیت اقامت خود را تغییر داده اند: فوراً

گزارش تغییر آدرس در کره جنوبی برای افراد خارجی

یک خارجی ثبت شده باید ظرف 14 روز از تاریخ تغییر آدرس خود، آدرس جدید را به شهرداری یا اداره مهاجرت گزارش دهد.

ویزای تجاری کره جنوبی

اگر منظور از اقامت شما در کره جنوبی ادامه تلاشهای تجاری خود در خارج از کشور یا سرمایه گذاری در کره جنوبی در خصوص  یک شرکت کره ای است ، ممکن است لازم باشد برای یکی از ویزا های زیر درخواست دهید:

 • انتقال شرکت داخلی (D-7)؛
 • سرمایه گذاری در شرکت (D-8)؛
 • مدیریت تجارت (D-9).

جزئیات بیشتر در مورد فرصت های خود اشتغالی و شروع کار نیز در این مقاله آورده شده است.

شرایط ویزای کار کره جنوبی

مدارکی که باید هنگام درخواست ویزا ارائه دهید بستگی به نوع کار انتخابی شما دارد. با این حال تمام ویزاهای کاری شما را ملزم به داشتن موارد زیر می کند:

 • فرم درخواست تکمیل شده؛
 • گذرنامه (اصلی و یا کپی ، دیجیتالی یا فیزیکی).
 • یک قطعه عکس رنگی گذرنامه ای (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر).

برخی از مراحل درخواست ویزا همچنین شما را ملزم به ارائه قرارداد کاری، گواهی های آموزشی و حرفه ای، سوابق کیفری یا توصیه نامه می کند. هنگام درخواست ویزای کار لازم است هزینه ای پرداخت کنید.

فرم درخواست ویزا جهت دریافت اجازه کار در کره جنوبی

 • در کره جنوبی هر دو نوع ویزای آنلاین و کاغذی پذیرفته شده می باشد که عبارتند از:
 • درخواست ویزای الکترونیکی (از طریق درگاه ویزا)
 • درخواست ویزا (از طریق مامورین دیپلماتیک کره جنوبی در خارج از کشور)
 • تأیید درخواست صدور ویزا (از طریق درگاه ویزا)
 • تأیید درخواست صدور ویزا (از طریق دفاتر مهاجرت کره ای).

نوع شغلی که قصد انجام آن را دارید تعیین کننده ی نحوه ی درخواست ویزا می باشد. به عنوان مثال افرادی که پیشنهادی برای کار به عنوان خلبان در خطوط هوایی کره یا یک شرکت حمل و نقل داخلی دریافت کرده اند باید به یک مامور دیپلماتیک درخواست ویزای E-5 دهند. افراد متخصصی که به عنوان وکیل یا پزشک مشغول به کار هستند نیز باید برای ویزای E-5 اقدام کنند.درخواست ویزای کاری صرف نظر از نوع آن فقط در صورتی مورد بررسی قرار می گیرد که از طریق یک اسپانسر (یعنی کارفرمای شما) یا یک آژانس ویزا ارائه شده باشد. ویزا (هم با قالب الکترونیکی و هم به صورت کاغذی) توسط متقاضی یا با کمک یک اسپانسر قابل دریافت است.فرم های درخواست را می توان بصورت آنلاین دریافت کرد. آنها به زبان کره ای و انگلیسی در دسترس هستند.

دریافت ویزا برای خانواده فرد شاغل در کره جنوبی

همسران و فرزندان خردسال و مجرد مربوط به دارندگان کلیه ویزاهای فوق برای اقامت قانونی در کره جنوبی باید ویزای F-3 دریافت کنند. متقاضیان علاوه بر پرداخت هزینه صدور ، باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه
 • یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی(3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر)
 • گواهی رابطه خانوادگی (تولد ، ازدواج و غیره)
 • اثبات ثبات مالی (اثبات اشتغال، گواهی پرداخت مالیات و غیره)

بسته به نوع درخواست، ممکن است به اعضای خانواده ویزایی داده شود که به آنها اجازه می دهد تا زمانی که متقاضی اصلی در کره جنوبی اقامت دارد، در آنجا بمانند (ویزای الکترونیکی و تایید صدور ویزا). در موارد دیگر، آنها فقط می توانند برای ویزای یکبار ورود که به مدت سه ماه اعتبار دارد و در فواصل یک ساله قابل تمدید است، درخواست دهند.

هزینه ویزای کاری کره جنوبی

هزینه صدور ویزا کاری کره جنوبی باید به دلار آمریکا پرداخت شود. توجه داشته باشید که اگر درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین ارائه می دهید هزینه های اضافی برای خدمات پرداخت الکترونیکی به شما تعلق می گیرد. این هزینه ها به تفکیک نوع ویزا به شرح زیر است:

 • ویزای یکبار ورود 90 روز یا کمتر: 40 دلار آمریکا
 • ویزای 91 روزه یا بیشتر: 60 دلار آمریکا
 • ویزای دوبار ورود: 70 دلار آمریکا
 • ویزای چندگانه ورود: 90 دلار آمریکا

تغییر نوع ویزا کار کره جنوبی برای مهاجران

تغییر وضعیت ویزا زمانی لازم است که افراد خارجی مقیم جمهوری کره فعالیت های قبلی خود را در کره جنوبی متوقف کرده و قصد دارند فعالیت های جدیدی آغاز کنند.

اصول اساسی تغییر نوع ویزا کار کره جنوبی

خارجی هایی که قصد دارند فعالیت های فعلی خود را متوقف کنند و فعالیت های جدیدی که برای آن اجازه دریافت نکرده اند، آغاز نمایند، باید ابتدا کره جنوبی را ترک کرده و سپس با ویزای جدیدی که به آنها امکان فعالیت های جدید را می دهد، وارد کشور شوند.خارجی هایی که شرایط تغییر وضعیت اقامت خود را رعایت می کنند، اجازه دارند بعد از بررسی دقیق، وضعیت اقامت خود را تغییر دهند.

مدارک لازم جهت تغییر نوع ویزای کار کره جنوبی

متقاضیان یا نمایندگان آنها می توانند مدارک لازم را به اداره مهاجرت نزدیک به خود، ارسال کنند. مدارکی که باید ارسال شود عبارتند از:

 • فرم درخواست تغییر وضعیت اقامت تکمیل شده
 • گذرنامه
 • کارت ثبت افراد خارجی
 • سایر مدارک مورد نیاز برای وضعیت اقامت فردی
 • پرداخت هزینه درخواست

فعالیت فراتر از ویزای کاری صادر شده

هنگامی که افراد خارجی مقیم جمهوری کره قصد دارند مشغول فعالیتی علاوه بر فعالیتهای فعلی خود شوند، باید ابتدا مجوز این کار را بدست آورند. در صورتی که فعالیت های اضافی نیاز به کار تمام وقت دارد، متقاضیان باید ابتدا کره جنوبی را ترک کرده و مجدداً با ویزای جدید وارد کشور شوند یا اجازه تغییر وضعیت اقامت خود را کسب کنند.

شرایط فعالیت های مضاعف در کره جنوبی برای مهاجران

 • دارندگان ویزای اقامت کمتر از 90 روز نمی توانند در فعالیتهای دیگری شرکت کنند.
 • فعالیتهای اضافی دارای ساعات کار طولانی تر و دستمزد بالاتر مجاز نخواهد بود.
 • فعالیتهای اضافی که نیاز به اشتغال در چندین مکان را دارد و برخلاف منافع ملی است، مجاز نخواهد بود.
 • دریافت اجازه فعالیت های مضاعف برای فرد خارجی که قصد دارد از یک فرد حرفه ای راجع به ساختار فرهنگ و هنر جمهوری کره اطلاعات کسب کند یا به تحصیل زبان کره ای در موسسه زبان یک دانشگاه بپردازد، لازم نیست.
 • اجازه فعالیت های اضافی باید پیش از انجام آن، از اداره مهاجرت دریافت شود.

تغییر محل کار در کره جنوبی برای مهاجران

افراد خارجی مقیم جمهوری کره می توانند محل کار ثبت شده در ویزای خود را تغییر دهند یا به آن اضافه کنند.

قوانین تغییر یا اضافه کردن محل کار در کره جنوبی

 • در حقیقت چنانچه تغییر یا اضافه کردن محل کار در بین شرایط اصلی قرارداد فعلی عنوان نشده باشد، انجام این کار مجاز نخواهد بود.
 • چنانچه فرد خارجی متقاضی تغییر یا اضافه کردن محل کار، مکرراً محل کار خود را تغییر داده و نتوانسته باشد از قوانین مهاجرت کره جنوبی پیروی کند، مجاز به تغییر یا اضافه نمودن محل کار خود نخواهد بود.
 • در صورتی که حقوق و دستمزد محل کار جدید و مدت زمان آن بیشتر باشد، کار اضافه مجاز نخواهد بود.
 • یک فرد خارجی ممکن است بتواند دو محل کار را اضافه کند.

زمان درخواست اجازه تغییر یا اضافه کردن محل کار در کره جنوبی

قبل از تغییر یا اضافه کردن هر مکان شغلی، اجازه انجام این کار باید از اداره مهاجرت که صلاحیت لازم را دارد، دریافت شود.

استثنائات تغییر یا اضافه کردن محل کار در کره جنوبی برای مهاجران

افراد خارجی با داشتن ویزا های زیر می توانند ظرف 15 روز پس از تغییر یا اضافه شدن محل کار خود ، این تغییر را به اداره مهاجرت ذیصلاح گزارش دهند:

 • استاد (E-1)
 • معلم زبان (E-2) ،محقق(E-3)
 • آموزش فنی (E-4)
 • نیروی کار حرفه ای (E-5)
 • هنر و سرگرمی (E-6: به جز خارجی هایی که برای هتل ها و مراکز تفریحی بزرگسالان کار می کنند)
 • فعالیت های خاص (E-7: به جز (31215) سرآشپز و آشپز ( 441)).

اقامت کره جنوبی از طریق ویزای سرمایه گذار D-8 برای مهاجران

دریافت ویزای سرمایه گذار در کره جنوبی همواره بسیار ساده بوده است. در گذشته نه چندان دور شما می توانستید با حداقل 25 میلیون وین (25000 دلار امروز) وارد این کشور شوید، ادعا راه اندازی یک تجارت نمایید، برداشت پول داشته باشید و به طور نامحدود در کره جنوبی زندگی نمایید.بعد از آن مقامات کمترین مبلغ سپرده را به 50 هزار دلار و سپس 100 هزار دلار افزایش دادند. سال گذشته ، شایعه‌هایی وجود داشت که نارضایتی دولت از نحوه صدور ویزای کره جنوبی و عدم مشارکت در اقتصاد موجب افزایش قابل توجهی در این حداقل هزینه سرمایه گذاری شده است.امروزه اگر مایل به وارد کردن سرمایه خود به این کشور باشید، می توانید ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید ، اما این سرمایه گذاری باید برای دولت کره جنوبی سودآور باشد و یا فعالیت اقتصادی ایجاد نماید.کره جنوبی ویزای سرمایه گذار D-8 را برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری 300 میلیون ون ( تقریباً 282،000 دلار آمریکا ) در تجارت کوچک خود در کره جنوبی هستند، صادر می کند. هنگام تمدید ویزا باید نشان دهید که این تجارت پایدار است و در غیر این صورت ممکن است درخواست تمدید شما رد شود.ویزای سرمایه گذار کره جنوبی در حقیقت ترکیبی است از ویزای کارآفرین معمولی که نوآوران را ترغیب می کند استعدادهای خود را به یک کشور جدید بیاورند و ویزای سرمایه گذار که به دنبال جذب سرمایه به کشور می باشد.اگر ایده جدید خوبی برای یک شرکت زیست فناوری داشته باشید که دنیا را تغییر خواهد داد، الزامات ویزای کارآفرینی در کشورهایی مانند هنگ کنگ ، سنگاپور یا حتی ژاپن کمتر تر خواهد بود اما اگر می خواهید رستوران یا نوعی تجارت سبک زندگی راه اندازی کنید، کره جنوبی ممکن است مکانی جذاب باشد، به خصوص اگر از سبک زندگی این کشور لذت می برید.

انواع ویزاهای خود اشتغالی برای مهاجرت به کره جنوبی

کره جنوبی از طریق ویزای خود اشتغالی افراد خارجی را ترغیب به شروع کار خود در کره جنوبی می کنند. مانند سایر ویزاهای کاری، نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید به صنعت کار شما بستگی دارد. برای مثال:ویزای راه اندازی تکنولوژی و راه اندازی D-8-4 برای ایجاد سرمایه گذاری های امیدوار کننده در کشور کره جنوبی طراحی شده است.ویزای راه اندازی کسب و کار D-10-2 به خارجی ها اجازه می دهد همه اسناد را مرتب کرده و در سیستم کمک های کلی مهاجرت از طریق استارت آپ (OASIS) برای آمادگی در مسیر کارآفرینی شرکت کنند.ویزای سرمایه گذاری D-8-1 برای کسانی است که می توانند مبلغ زیادی را برای شروع کار سرمایه گذاری کنند.تمام ویزاهای خود اشتغالی صرف نظر از نوع آن یک بار ورود و دارای اعتبار تنها سه ماه هستند. پس از آن می توان آن را در فواصل یک ساله تمدید کرد.

شرایط ویزای خود اشتغالی کره جنوبی

چنانچه تنها در مرحله آماده سازی کار خود قرار داده اید ، می توانید ویزای D-10-2 را انتخاب کنید. شرایط لازم برای این نوع ویزا ساده است، فقط باید یک لیسانس یا مدرک بالاتر و مهارت های مناسب لازم برای شروع یک تجارت را داشته باشید. اسناد لازم برای درخواست این ویزا شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست ویزای خود اشتغالی؛
 • گذرنامه؛
 • یک قطعه عکس پاسپورتی رنگی (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر)؛
 • گواهی تحصیلی؛
 • برنامه راه اندازی تکنولوژی یا تجارت؛
 • در صورت امکان ، گواهینامه درخواست (اثبات حق انحصاری، اجازه حق مالکیت معنوی و غیره)؛
 • در صورت لزوم ، گواهی برنامه OASIS یا تأیید نامه مشارکت.شرایط لازم برای ویزای استارت آپ D-8-4 مشابه است ، با این حال اسناد مورد نیاز متفاوت است. برای ارائه درخواست این ویزا به موارد زیر نیاز دارید:
 • فرم درخواست ویزای خود اشتغالی؛
 • گذرنامه؛
 • یک قطعه عکس پاسپورتی رنگی (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر)؛
 • ثبت شرکت و گواهی ثبت مشاغل؛
 • اثبات اینکه شما مالکیت معنوی یا مهارتهای لازم را دارید.

از آنجا که این نوع ویزا از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای ارزیابی نامزدها استفاده می کند ، ممکن است لازم باشد مدارکی را ارائه دهید که امتیاز ویزای شما را اثبات کند.اگر نتوانید به امتیاز کافی برای ویزای استارت آپ D-8-4 دست پیدا کنید، می توانید با سرمایه گذاری 100000 دلار یا بیشتر در شرکتی که تاسیس کرده اید ، ویزای سرمایه گذاری D-8-1 را انتخاب کنید. برای انجام این کار به موارد زیر نیاز دارید:

 • فرم درخواست ویزای خود اشتغالی؛
 • گذرنامه؛
 • یک قطعه عکس پاسپورتی رنگی (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر)؛
 • اعلان سرمایه گذاری خارجی یا ثبت یک شرکت FDI؛
 • کپی گواهی ثبت نام تجاری ، کپی ثبت نام شرکت های بدون محدودیت ، یا اصل یا کپی بیانیه ای که نشان دهنده تغییر سهامداران است.
 • اسنادی که انتقال سرمایه های سرمایه گذاری را نشان می دهد (اسناد بستگی به این دارد که آیا سرمایه گذاری از طریق انتقال بانکی یا به صورت نقدی انجام شده است)
 • اسناد اضافی برای سرمایه گذاران خصوصی که کمتر از 300 میلیون KRW (242500 USD) سرمایه گذاری می کنند (اسنادی که سرمایه را تایید می کند ، تأیید وجود تجارت ، اثبات تجارب کارآفرینی بنیانگذار و غیره).

صرف نظر از اینکه متقاضی كدام یك از این دو ویزا هستید، از شما خواسته می شود كه مدارك اضافی ارائه دهید. این مدارک به کشور مبدا شما بستگی دارد.

فرآیند صدور ویزای خود اشتغالی کره جنوبی برای مهاجران

همانطور که در بالا ذکر شد ، برای به دست آوردن ویزای D-8-4 شما باید میزان مشخصی از امتیازات را بدست آورید. در کل 340 امتیاز وجود دارد و برای دریافت ویزای استارت آپ D-8-4 باید 80 امتیاز را بدست آورید. امتیازات به دو بخش مقدماتی و گزینشی طبقه بندی می شوند.

امتیازات پیش نیاز عبارتند از:

 • داشتن مالکیت معنوی : حق انحصاری یا سود – 80 امتیاز؛
 • داشتن مالکیت معنوی: طراحی – 50 امتیاز؛
 • تقاضای مالکیت معنوی: حق انحصاری یا سود – 20 امتیاز؛
 • تقاضای مالکیت معنوی: طراحی – 10 امتیاز؛-
 • شرکت در OASIS-6: برنامه نمایشگاه های استارت آپ و کسب مقام سوم از طریق اولین اختراع – 25 امتیاز؛شرکت در OASIS-9: پشتیبانی از تجاری سازی استارت آپ و انتخاب به عنوان مشاغل تحت حمایت دولت مرکزی یا محلی – 25 امتیاز؛
 • تایید استارتاپ از سوی وزیر دادگستری – 25 امتیاز.

امتیازات انتخابی عبارتند از:

 • تکمیل OASIS-1: دسته مالکیت معنوی ، دوره پایه – 15 امتیاز؛
 • تکمیل OASIS-2: دسته مالکیت معنوی ، دسته پیشرفته – 25 امتیاز؛
 • تکمیل OASIS-4: دسته راه اندازی – 25 امتیاز؛
 • تکمیل OASIS-5: برنامه مربیگری و مربیگری مبتدی – 15 امتیاز؛
 • فارغ التحصیل شدن از OASIS-7: انکوباتور راه اندازی – 15 امتیاز.

هزینه ویزای خود اشتغالی کره جنوبی

برای هرکدام از ویزا ها که درخواست دهید باید هزینه صدور ویزا را بپردازید. از آنجا که ویزای استارت آپ فقط اجازه اقامت یک بار ورود را می دهد، برای ویزای خود باید 60 دلار پرداخت کنید.

تمدید اجازه اقامت در کره جنوبی برای مهاجران

یک فرد خارجی که مایل به اقامت بیشتر از مدت مجاز در کره جنوبی است، باید قبل از آخرین روز تاریخ اعتبار مجوز خود، توسط فرم درخواست تکمیل شده و سایر مدارک لازم، درخواست تمدید اقامت به اداره مهاجرت ذیصلاح دهد.اتباع خارجی که متقاضی تمدید اقامت خود هستند باید 2 ماه پیش از انقضای مدت اقامت خود، درخواست تمدید دهند.در صورتی که درخواست تمدید اقامت بعد از پایان انقضای مدت اقامت ارائه شود، باید جریمه ای پرداخت شود. متقاضیان یا نمایندگان آنها می توانند مدارک لازم را به اداره مهاجرت که صلاحیت تمدید اقامت آنها را دارد، ارائه دهند. مدارکی که باید ارسال شود عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده برای تمدید اقامت
 • گذرنامه
 • کارت ثبت نام فرد خارجی
 • سایر مدارک مورد نیاز برای وضعیت اقامت فردی
 • پرداخت هزینه درخواست تمدید

دریافت تابعیت و شهروندی کره جنوبی

گرفتن تابعیت کره جنوبی بسیار دشوار است. به همین دلیل دریافت اقامت در این کشور آسان تر از ویزای اقامت دائم به نظر می رسد. گفته می شود ، تعدادی از محدودیت ها و ناراحتی هایی که با گواهینامه ثبت افراد خارجی وجود دارد موجب می شود فرایند درخواست زمان بر و خسته کننده شهروندی ارزشمند شود.از همه مهمتر ، ساکنان ویزای بلند مدت موظفند هر بار که وارد کشور می شوند، برای اطمینان از توانایی بازگشت خود پس از سفر به کره جنوبی ، مجوز ورود مجدد چندگانه دریافت کنند در حالی که شهروندان می توانند با گذرنامه کره جنوبی آزادانه سفر کنند.

دریافت تابعیت کره جنوبی

دریافت تابعیت کره جنوبی

راه های اخذ تابعیت کره جنوبی

برای دریافت شهروندی کره جنوبی، اکثر خارجی ها روند تابعیت را پیش می گیرند. سه روش وجود دارد که می توانید به شهروند تابع کره جنوبی تبدیل شوید.

تابعیت عمومی در کره جنوبی

اولین روش به اصطلاح تابعیت عمومی گفته می شود. این نوع شهروندی فقط در صورتی اعمال می شود که در گذشته تابعیت کره را به دست نیاورده باشید و هیچ ارتباط خانوادگی با یک فرد کره ای نداشته باشید. برای اینکه واجد شرایط یک تابعیت عمومی باشید باید بیش از پنج سال متوالی در کره جنوبی زندگی کرده باشید. این بدان معنی است که شما باید یک آدرس کره ای در پرونده ، کارت ثبت نام افراد خارجی و توانایی کار در کره جنوبی داشته باشید. شما باید یک فرد بالغ قانونی با بیش از 20 سال سن باشید، باید از رفتار خوبی برخوردار باشید (اگر سابقه کیفری دارید برای شهروندی واجد شرایط نیستید) ، باید این توانایی را داشته باشید که زندگی خود را به تنهایی اداره کنید(یا ممکن است شما یک عضو وابسته به خانواده باشید که می تواند به شما در امرار معاش کمک کند) و باید دانش پایه ای مشابه با یک شهروند کره جنوبی را داشته باشید. این دانش شامل درک زبان ، آداب و رسوم و فرهنگ کره ای است.

تابعیت ساده در کره جنوبی

نوع دوم شهروندی طبیعی، تابعیت ساده است. این نوع شهروندی عموماً به خارجی هایی مربوط می شود که از فرزندان فردی متعلق به کره جنوبی هستند. برای به دست آوردن شرایط تابعیت ساده باید کلیه الزامات تابعیت عمومی (از جمله الزامات مربوط به رفتار خوب ، دانش بنیادی از فرهنگی و توانایی تامین زندگی) را برآورده کنید، با این وجود ، شما فقط سه سال متوالی باید در کره جنوبی زندگی کنید. بزرگترین شرط تابعیت ساده این است که یا والدینی داشته باشید که در گذشته شهروند کره جنوبی بوده اند، در کره جنوبی متولد شده باشید و یا والدینیتان نیز در کره جنوبی نیز متولد شده باشند ، در کره جنوبی به فرزندخواندگی گرفته شده باشید (اگر شما در زمان فرزندخواندگی از نظر سن بلوغ قانونی نبودید) یا همسر خارجی یک شهروند کره جنوبی باشید. اگر با یک شهروند کره جنوبی ازدواج کرده اید و به دنبال تابعیت خود هستید ، باید برای دو یا چند سال گذشته وضعیت ازدواج خود را حفظ کرده باشید.

تابعیت ویژه در کره جنوبی

نوع سوم و نهایی تابعیت ، تابعیت ویژه نام دارد. انواع مختلفی از تابعیت ویژه وجود دارد و همه این موارد نیازهای متفاوتی دارند.

تابعیت دوگانه در کره جنوبی

در بیشتر مواقع برای اخذ تابعیت کره جنوبی ، شما مجبور به از دست دادن تابعیت خارجی خود خواهید شد. در سال 2011 ، دولت کره جنوبی تصمیم به اعطای تعداد محدودی از تابعیت های دوگانه گرفت. در صورتی دستیابی به تابعیت دوگانه امکان پذیر است که :

 • با یک شهروند کره جنوبی ازدواج کرده باشید
 • آنچه که “استعداد برجسته” در نظر می گیرنید، داشته باشید
 • به عنوان یک شهروند تابعیت دریافت کرده باشید.
 • از والدین متعلق به کره جنوبی در کره جنوبی یا خارج از این کشور متولد شده باشید
 • در کره جنوبی به فرزند خواندگی پذیرفته شده اید و به خارج از کشور فرستاده شده باشید.

روند درخواست تابعیت کشور کره جنوبی برای مهاجران

مراحل درخواست تابعیت کره جنوبی گسترده است. درخواست تکمیل شده شما باید موارد زیر را شامل شود:

 • فرم درخواست (این فرم به زبان کره‌ای ، نه ، ارائه شده است)
 • یک عکس رنگی از خودتان
 • کارت ثبت افراد خارجی مربوط به شما
 • بیانیه کتبی برای درخواست شهروندی
 • کارت شناسایی
 • کپی کارت شناسایی (با عکس رنگی)
 • کپی ثبت نام خانواده های خارجی یا اوراق شهروندی (در صورت درخواست تابعیت ساده یا ویژه)
 • سندی که کلیه وابستگی هایی که شما ممکن است داشته باشد (از جمله کودکان یا والدین) را نشان دهد
 • اثبات ثبات مالی

برای اثبات ثبات مالی خود می توانید یکی از موارد زیر را ارائه دهید:

 • گواهی از بانکی مبنی بر داشتن سپرده ای به ارزش بیش از 30000000 KRW
 • گواهی اشتغال

سندی از دادستان کل که ثابت می کند شما از نظر مالی وابسته هستید. همچنین باید دو توصیه نامه از شخصی که دارای یک عنوان حرفه ای می باشد، درج کنید.این فرد می تواند یک عضو دولت، یک استاد، یک وکیل، یک مدیر اجرایی یا مدیر، رئیس یک بخش یا موارد مشابه باشد. همچنین باید برای ارائه درخواست خود باید مبلغ 100000 KRW (تقریبا 88 دلار) پرداخت کنید.هنگامی که تمام مدارک لازم را به اداره مهاجرت کره جنوبی ارسال کردید ، یک آزمون کتبی خواهید داشت. این امتحان دانش شما در مورد تاریخ، سیاست، فرهنگ و آداب و رسوم کره جنوبی را می سنجد. این آزمون یک تست چند گزینه ای با 20 سوال است. پس از آزمون چند گزینه ای، برای سنجش مهارت شما در زبان و همچنین نگرش شما به کره و لیبرال دموکراسی با شما مصاحبه می شود. برای قبولی در این بخش، باید در سطح چهارم TOPIK – آزمون مهارت زبان کره ای- باشید. این آزمون بسیار دشوار است – حتی باید چهار بیت اول سرود ملی کره جنوبی را بخوانید . از بین 20000 نفری که سالانه متقاضی تابعیت کره جنوبی می شوند ، فقط 60٪ یا بیشتر این آزمون را پشت سر می گذارند.

هزینه های زندگی در کره جنوبی

با مقایسه شهرهای کره جنوبی در می یابیم که سئول با بیشترین هزینه زندگی همراه است. بعد از سئول ، دیگر مکانهای گران قیمت برای زندگی در کره جنوبی اینچئون ، جزیره ججو و بوسان هستند. در ادامه به بررسی کلی میانگین هزینه های زندگی ماهانه در هر یک از این شهر ها پرداخته ایم:

هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در کره جنوبی

متوسط هزینه ماهیانه زندگی در کره جنوبی برای یک خانواده چهار نفره (از جمله اجاره) عبارت است از:

 • سئول: 6867700 KRW ( 5780 دلار)
 • اینچئون: 5350000 KRW ( 4500 دلار)
 • جزیره ججو: 6176800 KRW ( 5200 دلار)
 • بوسان: 5066700 KRW ( 4300 دلار)

هزینه زندگی افراد مجرد در کره جنوبی

متوسط هزینه های ماهانه زندگی در کره جنوبی برای یک مهاجران مجرد (از جمله اجاره) عبارت اند از:

 • سئول: 2080600 KRW ( 1750 دلار)
 • اینچئون: 1725000 KRW ( 1450 دلار)
 • جزیره ججو: 1700500 KRW ( 1430 دلار)
 • بوسان: 1490700 KRW ( 1،250 دلار)

اجاره ماهیانه آپارتمان در کره جنوبی

هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان سه خوابه در کره جنوبی به شرح زیر است:

 • سئول 2320605 KRW ( 1،950 دلار)
 • اینچئون 1350000 KRW ( 1،133 دلار)
 • جزیره ججو 3176800 KRW ( 2،670 دلار)
 • بوسان 1066700 KRW ( 895 دلار)

اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در کره جنوبی به شرح زیر است:

 • سئول 838800 KRW ( 705 دلار)
 • اینچئون 525000 KRW ( 440 دلار)
 • جزیره ججو 700000 KRW ( 588 دلار)
 • بوسان 490700 KRW ( 410 دلار)

برای اینکه در مقرون به صرفه ترین شهرهای کره جنوبی زندگی کنید، باید از مناطق بزرگ شهری دور شوید و به سمت شهرهای کوچکتر و متوسط بروید، جایی که تعداد مهاجران کمتر و بومی های بیشتری باشد. از جمله شهرهایی که با این توصیف مطابقت دارند و مهاجر پذیر هستند عبارتند از: Daegu (در نزدیکی Busan) ، Suwon (جنوب سئول) و Gwangju (در گوشه جنوب غربی کشور).

هزینه های آب و برق

آب و برق در کره جنوبی هزینه زیادی به اجاره شما اضافه نمی کند. لطفا در نظر داشته باشید که به استثنای اینترنت، اکثر امکانات رفاهی مانند گاز، برق و آب توسط دولت تامین می شود.
به طور کلی خدمات شهری اندکی بیش از 100000 KRW در هر ماه (84 دلار) هزینه در بر دارد.

هزینه خورد و خوراک در کره جنوبی

قیمت مواد غذایی در این کشور نسبتاً مناسب است:

 • یک چهارم شیر 2600 KRW (2.20 دلار)
 • سینه مرغ یک پوندی 5400 KRW ( 4.60 دلار)
 • 12 عدد تخم مرغ 4100 KRW ( 3.50 دلار)
 • دو پوند گوجه فرنگی 6000 KRW ( 5.10 دلار)
 • دو پوند سیب 6600 KRW (5.60 دلار)
 • دو پوند سیب زمینی 4000 KRW (3.40 دلار)
 • صرف شام در یک رستوران ارزان قیمت برای دو نفر: به طور متوسط 31700 KRW (27 دلار)
 • صرف شام در یک رستوران خوب : حدود 56000 KRW (48 دلار)
 • صرف ناهار در یک رستوران: بین 6000 تا 9000 KRW (5 تا 8 دلار)

هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در کره جنوبی بستگی به محل زندگی و نوع مدرسه فرزندان شما دارد. خارجی ها می توانند در هر نوع مدرسه ای در کره جنوبی، از مدارس دولتی گرفته تا خصوصی، مذهبی و بین المللی شرکت کنند. مدارس بین المللی گران ترین گزینه خواهد بود. مدارس دولتی حتی برای دانش آموزان خارجی رایگان است اما توجه داشته باشید که فرزندان شما برای حضور در این مدارس باید کره ای بدانند.

 • شهریه سالانه آموزش خصوصی: بین 15000000 تا 42000000 KRW (12600 تا 35300 دلار)
 • شهریه سالانه مدارس بین المللی: از حدود 24000000 KRW (20100 دلار)

از آنجا که مراقبت روزانه در این کشور اجباری نیست، می توانید در صورت تمایل به ثبت نام فرزند خود، حدود 250000-500000 KRW (210-430 USD) در ماه بپردازید. فرزند شما هرچه کوچکتر باشد، باید هزینه بیشتری صرف کنید.

 • شهریه دوره کارشناسی: بین 2000000 تا 5900000 KRW
 • شهریه دوره کارشناسی ارشد: بین 2500000 تا 7000000 KRW

هزینه های بهداشت و درمان در کره جنوبی

کره جنوبی از سیستم بهداشت عمومی عالی بسیار خوبی برخوردار است. همه باید هزینه این طرح را پرداخت کنند. مبلغی که هر ماه پرداخت می کنید به حقوق ناخالص شما بستگی دارد. به طور متوسط شما می توانید انتظار داشته باشید حدود 30٪ از حقوق خود را در هر ماه به بیمه درمانی ملی (NHI) پرداخت کنید. در سطح دولتی این مبلغ حدود 120000 KRW (100 دلار) در هر ماه است. در عوض ، NHI حدود 50 تا 80 درصد از هزینه های پزشکی شما را پرداخت می کند.

هزینه بیمه درمانی خصوصی در هر ماه با طرح بیمه درمانی عمومی: 114،000 KRW (100 دلار

هزینه سفر و حمل و نقل در کره جنوبی

 • یک لیتر بنزین: حدود 1460 KRW (1.20 دلار)
 • مسافرت یک طرفه بین شهرها در کره جنوبی: بین 17860-60،000 KRW (15-50 دلار) سفر با مترو در داخل شهرها: حدود 2،300 (2 دلار)
 • کرایه پایه تاکسی: 3500 KRW (3 دلار) شروع می شوند

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کره جنوبی

1- چه نوع تابعیت هایی در کشور کره جنوبی وجود دارد؟

 • تابعیت عمومی
 • تابعیت ساده
 • تابعیت ویژه

2- متوسط هزینه زندگی در گرانترین شهر کره جنوبی چقدر است؟متوسط هزینه زندگی در سئول 1750 دلار در ماه می باشد.

3- آیا امکان تحصیل در کره جنوبی وجود دارد؟بله، در کره جنوبی امکان تحصیل در موسسات دولتی و خصوصی برای متقاضیان بین المللی وجود دارد.

4- آیا می توانم کسب و کار خود را در کره جنوبی ادامه دهم؟بله در صورت تمایل می توانید از طریق ویزای خود اشتغالی D-10-2 و فراهم نمودن شرایط لازم کسب و کار خود را در این کشور آغاز کنید یا ادامه دهید.

5- شرایط دریافت تابعیت کره جنوبی چیست؟پس از پنج سال اقامت قانونی در کشور کره جنوبی، فراهم نمودن شرایط لازم و پذیرفته شدن در آزمون های دولتی می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

6- آیا امکان تعویض کار پس از دریافت ویزای کاری وجود دارد؟بله، در صورتی که پیش از تعویض محل کار درخواست دهید و مدارک لازم را ارائه نمایید این امکان وجود خواهد داشت.

7- آیا امکان تمدید ویزای کاری وجود دارد؟ بله در صورت درخواست تمدید ویزای کاری پیش از انقضای آن و دریافت موافقت مقامات مربوطه این امکان وجود خواهد داشت.

8- هزینه درخواست ویزا چقدر است؟

 • ویزای یکبار ورود 90 روز یا کمتر: 40 دلار آمریکا
 • ویزای 91 روزه یا بیشتر: 60 دلار آمریکا
 • ویزای دوبار ورود: 70 دلار آمریکا
 • ویزای چندگانه ورود: 90 دلار آمریکا

9- چه زمانی برای دریافت ویزای کار باید اقدام کرد؟جهت مهاجرت کاری به کشور کره جنوبی و داشتن اجازه کار در این کشور باید چیش از سفر برای دریافت ویزای کاری مربوط به خود به صورت حضوری در کنسولگری های این کشور یا به صورت آنلاین درخواست ویزای کار دهید.

10- آیا امکان اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی وجود دارد؟بله، با انجام حداقل سرمایه گذاری در این کشور و داشتن سود آوری و کارآفرینی برای کره جنوبی به شما اجازه اقامت دائم داده می شود.

11- حداقل میزان سرمایه گذاری برای دریافت اقامت دائم کشور کره جنوبی چقدر است؟حداقل میزان سرمایه گذاری برای دریافت اقامت دائم کشور کره جنوبی تقریباً 282،000 دلار آمریکا می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *