اقامت کره جنوبی

تا چند سال پیش کره جنوبی کشوری معمولی مانند فیلیپین بود اما امروزه یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیایی است که تولید کننده و صادر کننده کالاهای جهانی مانند سامسونگ و خودروهای هیوندای و کیا به دیگر نقاط جهان است. بیش از 15 سال قبل تنها چند صد مهاجر در سراسر کره جنوبی وجود داشت که امروزه به حدود 2 میلیون نفر رسیده است. کشور پر جنب و جوش آسیایی کره جنوبی به دلیل وجود شرکت های بین المللی فعال این روزها بسیار مشتاق نیروی کاری ماهر و بین المللی است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وجود درآمدهای سخاوتمندانه، معقول بودن هزینه های زندگی و کلاً شرایط زندگی راحت و ساده از جمله دلایلی است که اقامت در کشور کره جنوبی را برای متقاضیان راحت کرده است. طبیعت زیبا و بی نظیر از سواحل رویایی تا کلان شهرهای زیبا و کوه های پوشیده از برف از جذابیت های زندگی در این کشور آسیایی پیشرفته است. کره جنوبی شرایط لازم را برای اخذ اقامت و تابعیت یک کشور آسیایی ثروتمند و بسیار پیشرفته را برای متقاضیان در سراسر جهان فراهم کرده است.

بر این اساس کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد تابعیت کره جنوبی، شرایط اقامت در کره جنوبی، هزینه اقامت در کره جنوبی و اقامت کره جنوبی از طریق خرید ملک و پناهندگی و کار می پردازند. با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به کره جنوبی برای ایرانیان

متقاضیان ایرانی همانند دیگر متقاضیان از سراسر جهان از روش های سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل و کار و حتی پناهندگی می توانند برای اخذ اقامت کره جنوبی اقدام کنند. برای بیشتر متقاضیان ایرانی مهاجرت به کره جنوبی از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های این کشور بهترین گزینه مهاجرتی است. زیرا دانشگاه های کره جنوبی دارای کیفیت بالای تحصیلی می باشند و مدارک تحصیلی این دانشگاه ها مورد تایید و پذیرش جهانی است. روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز از روش های متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کشور کره جنوبی است.

چگونه به کره جنوبی مهاجرت کنیم؟

در پاسخ به پرسش چگونه اقامت کره جنوبی را بگیریم؟ و یا برای اقامت در کره جنوبی چه باید کرد؟ و چگونه به کره جنوبی مهاجرت کنیم؟ باید بگوییم راه های اقامت در کره جنوبی متفاوت و متنوع است. متقاضیان ایرانی که دارای شرایط تحصیلی و سن مناسب و دارای تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی می باشند، می توانند اقامت کره جنوبی را از طریق اخذ ویزای تحصیلی دریافت کنند. متقاضیان ایرانی که دارای سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار تجاری و یا ثبت شرکت می باشند، می توانند با گرفتن اقامت در کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری تابعیت کره جنوبی را نیز دریافت کنند.

متقاضیان ایرانی دارای سوابق کاری و تخصص حرفه ای در یک حوزه کاری می توانند با دریافت پیشنهاد کاری یا Job Offer از یک کارفرمای کره ای شرایط گرفتن اقامت کره جنوبی و در نهایت شهروندی و تابعیت این کشور را فراهم کنند. اقامت کره جنوبی از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر می باشد. برای پاسخ به پرسش چگونه اقامت کره جنوبی را بگیریم و دیگر پرسش های رایج بقیه این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

راه های اقامت در کره جنوبی

راه های اقامت در کره جنوبی

اقامت دائم کره از طریق کار

مهاجرت از طریق کار به کشورهای خارجی از دو طریق دریافت پیشنهاد کاری Job Offer و دریافت ویزای جستجوی کار امکان پذیر است. اما متقاضیان برای اخذ اقامت کره جنوبی از طریق کار باید از یک کارفرمای کره ای پیشنهاد کاری دریافت کنند و شرایط اخذ ویزای جستجوی کار برای کشور کره جنوبی امکان پذیر نیست. بنابراین متقاضیان ایرانی می توانند برای اقامت در کره از طریق کار یکی از ویزاهای کاری مختلف کره جنوبی را دریافت کنند. اقامت کره جنوبی برای ایرانیان از طریق کار و اخذ ویزاهای زیر امکان پذیر است:

ویزای کار نوع E-1: ویزای اساتید

این نوع ویزا برای اساتید و محققان و پژوهشگرانی است که قصد تحقیق و پژوهش در کره جنوبی را دارند. مدت زمان اعتبار ویزای کار نوع E-1 تا یک سال و قابل تمدید است. ویزای E-1 بیشتر به نام ویزای اساتید شناخته می شود.

ویزای کار نوع E-2: ویزای مدرسان زبان

این نوع ویزا برای مدرسان زبانی است که قصد تدریس زبان در مدارس و موسسه های کشور کره جنوبی را دارند. مدت زمان اعتبار ویزای E-2 تا دو سال و قابل تمدید تا 2 سال دیگر است.

ویزای کار نوع E-3: ویزای محققان

این نوع ویزا از طرف موسسه های دولتی و خصوصی برای تحقیق و پژوهش در حوزه های علوم طبیعی و فناوری های پیشرفته صادر می شود. مدت زمان اعتبار ویزای نوع E-3 یک سال و قابل تمدید تا یک سال دیگر است.

ویزای کار نوع E-4: ویزای محققان فناوری های پیشرفته

این نوع ویزا از طرف سازمان های دولتی یا خصوصی برای متخصصان در حوزه های فناوری های پیشرفته و علوم طبیعی صادر می شود. مدت زمان اعتبار ویزای نوع E-4 یک سال و قابل تمدید برای یک سال دیگر است.

ویزای کار نوع E-5: ویزای پزشکان و وکلا

این نوع ویزا برای پزشکان، وکلا، معماران و متخصصان در حوزه های علمی مختلف است که دارای مجوزهای بین المللی باشند. مدت زمان اعتبار ویزای نوع E-5 یک سال و قابل تمدید برای یک سال دیگر است.

ویزای کار نوع E-6: ویزای هنری و ورزشی

این نوع ویزا برای هنرمندان در حوزه های موسیقی، ادبی و فرهنگی و ورزشکاران است. مدت زمان اعتبار ویزای نوع E-6 یک سال و قابل تمدید برای یک سال دیگر است.

ویزای کار نوع E-7: ویزای خاص

این نوع ویزا برای متقاضیانی است که از طرف وزارت دادگستری کره برای فعالیت های خاص صادر می شود. مدت زمان اعتبار ویزای نوع E-7 تا 3 سال و قابل تمدید تا یک سال است.

ویزای کار نوع D: ویزای خبرنگاران

این نوع ویزا برای خبرنگاران و گزارشگران صادر می شود و دارای مدت زمان اعتبار تا 3 ماه است که تا یک سال قابل تمدید است.

اقامت دائم از طریق تولد فرزند در کره جنوبی

اخذ تابعیت کشورهای جهان بر اساس دو قانون خون و خاک انجام می شود. در قانون خاک تابعیت برای فرزندی که در خاک آن کشور متولد شده است، صادر می شود. در قانون خون تابعیت برای فرزندی که دارای پدر و مادری با تابعیت آن کشور است، صادر می شود. به طور کلی قانون اخذ تابعیت کره جنوبی از طریق تولد فرزند از طریق خون است.

می توان گفت شرایط اقامت دائم در کره جنوبی از طریق تولد فرزند دارا بودن پدر و مادر با تابعیت کره جنوبی است. در واقع گرفتن اقامت در کره جنوبی از طریق تولد فرزند در صورتی امکان پذیر است که پدر و مادر این فرزند دارای تابعیت و شهروندی کره جنوبی باشند و فقط تولد در این کشور نمی تواند منتهی به اخذ اقامت کره جنوبی شود.

اقامت دائم از طریق تولد فرزند در کره جنوبی

اقامت دائم از طریق تولد فرزند در کره جنوبی

تابعیت و اقامت کره جنوبی از طریق پناهندگی

به طور کلی اخذ تابعیت کره جنوبی و گرفتن اقامت در کره جنوبی و یا هر کشور دیگری از طریق پناهندگی توسط موسسه مهاجرتی اصطهباناتی توصیه نمی شود و متقاضیان بهتر است راه های اقامت در کره جنوبی از طریق قانونی را امتحان کنند.

متقاضیان پناهندگی کره جنوبی باید در کشور خود از لحاظ عقاید مذهبی و سیاسی و نژادی مورد آزار و اذیت و تهدید مرگ قرار گرفته باشند. شرایط گرفتن اقامت کره جنوبی از طریق پناهندگی بسیار دشوار و خطرناک است.

متقاضیان برای اقامت در کره از طریق پناهندگی باید در بدو ورود به این کشور خود را به پلیس کره جنوبی معرفی کنند و درخواست خود برای پناهندگی را ارائه دهند. زندگی در کمپ های پناهندگان بسیار سخت و دشوار است و متقاضیان تا مشخص شدن وضعیت آن ها و تشکیل دادگاه و رسیدگی به وضعیت آن ها باید در این کمپ ها اقامت کنند.

بهترین روش برای اخذ اقامت کره جنوبی چیست؟

بهترین روش برای اخذ اقامت کره جنوبی و در نهایت تابعیت کره جنوبی بستگی به شرایط کاری، تحصیلی و مالی متقاضی دارد.

برای پاسخ به پرسش، چگونه اقامت کره جنوبی بگیریم؟ باید به این نکته توجه کنیم که بر اساس شرایط متقاضی روش های مختلف و همچنین بهترین روش نیز وجود دارد.

قاعدتاً برای متقاضیان دارای سرمایه کلان و دارای طرح های تجاری کارآفرینی بهترین روش برای گرفتن اقامت در کره جنوبی روش سرمایه گذاری است. در حالی که برای متقاضیان دارای سن و وضعیت تحصیلی مناسب و البته تمکن مالی کافی شرایط اقامت کره جنوبی از لحاظ اخذ ویزای تحصیلی بهترین روش است.

متقاضیانی که دارای شرایط اقامت دائم در کره جنوبی از طریق اخذ پیشنهاد کاری می باشند، دریافت ویزای کاری بهترین روش است. از راه های اقامت در کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری روش ثبت شرکت تجاری را نیز می توان نام برد. این روش به دلیل پایین بودن میزان سرمایه برای ثبت شرکت و همچنین شرایط اقامت در کره جنوبی از دیگر روش های عالی برای متقاضیان ایرانی است.

خدمات موسسه اصطهباناتی برای اخذ اقامت کره جنوبی

از مهم ترین سوال های متقاضیان در مورد مهاجرت به کره جنوبی این است که چگونه اقامت کره جنوبی را بگیریم؟ یا برای اقامت در کره جنوبی چه باید کرد؟ و شرایط اقامت کره جنوبی از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری یا کاری چگونه است؟
متقاضیان برای آشنایی با طریقه گرفتن اقامت کره جنوبی و طی کردن روند قانونی آن نیازمند مشاوره با افراد آگاه، وکلای ماهر و مشاوران باتجربه در حوزه مهاجرت به کره جنوبی می باشند. در واقع طی کردن این پروسه قانونی باید از طرف وکلا و کارشناسان آگاه به قوانین مهاجرت کشور کره جنوبی انجام شود که در موسسه های حقوقی و مهاجرتی مشغول فعالیت می باشند.

متقاضیان از طریق ارتباط با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی نه تنها با اطمینان روند مهاجرت به کره جنوبی را به وکلای ماهر می سپارند بلکه در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنند. از جمله خدمات موسسه اصطهباناتی برای مهاجرت به کره جنوبی ارسال مدارک متقاضیان، اخذ ویزای اقامت، پیگیری پرونده مهاجرت و همکاری و ارائه مشاوره های مهاجرتی از اولین مرحله تا مراحل نهایی مهاجرت را می توان نام برد.

مشاوره با وکیل مهاجرت به کره جنوبی

مشاوره با وکیل مهاجرت به کره جنوبی

هزینه اقامت و زندگی در کره جنوبی

متوسط هزینه اقامت در کره جنوبی نه در حد پایین مانند کشورهای آسیایی مانند لائوس یا چین است و نه در حد زیاد هزینه های زندگی در کشورهای ژاپن و سنگاپور است. هزینه اقامت در کره جنوبی معقول است و گران ترین شهر این کشور سئول می باشد. به طور کلی در حدود 30 تا 40 درصد از حقوق ماهانه متقاضیان صرف اجاره یک آپارتمان مناسب برای اقامت و زندگی در کره جنوبی می شود.

 • هزینه زندگی در کره جنوبی برای خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره بهای محل اقامت ماهانه در حدود 230.000.0 KRW معادل 2000 دلار آمریکا است.
 • هزینه زندگی در کره جنوبی برای یک متقاضی بدون احتساب اجاره بهای محل اقامت ماهانه در حدود 652.000 KRW معادل 560 دلار آمریکا است.
 • هزینه های خدمات آب و برق ماهانه در حدود 100.000 KRW معادل 84 دلار آمریکا است.
 • هزینه صرف غذا در یک رستوران ارزان برای دو نفر به طور متوسط 20.000 KRW معادل 17 دلار آمریکا و صرف شام در یک رستوران خوب در حدود 56.000 KRW معادل 50 دلار آمریکا است.
 • هزینه حمل و نقل عمومی بین شهرها در حدود 17.860 تا 60.000 KRW معادل 15 تا 50 دلار آمریکا می باشد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم کره جنوبی

متقاضیان برای پاسخ به این پرسش که چگونه در کره جنوبی اقامت بگیریم و چگونه مجوز اقامت کشور کره جنوبی را دریافت کنیم؟ باید دارای شرایط اقامت در کره جنوبی و دارای مدارک لازم باشند. مدارک لازم بر اساس راه های اقامت در کره جنوبی متفاوت است. در واقع برای جواب به پرسش چگونه در کره جنوبی اقامت بگیریم؟ باید گفت که اولین اقدام تهیه و ارسال مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت این کشور است.

مدارک لازم برای اقامت موقت کره جنوبی با مدارک و شرایط اقامت دائم در کره جنوبی متفاوت است. برای اخذ اقامت دائم کره جنوبی از راه های مختلف مدارک مختلف مورد نیاز است. اما به طور کلی مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم کره جنوبی عبارت است از:

 • پاسپورت با اعتبار بیشتر از 6 ماه
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • مدارک هویتی و کارت شناسایی
 • فرم تکمیل شده درخواست مجوز اقامت قانونی
 • گواهی و اسناد مالی اثبات کننده تمکن مالی کافی
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جنایی
 • گواهی سلامت جسمی و روحی
 • رسید پرداخت هزینه های بررسی پرونده مهاجرت

مزایا و معایب مهاجرت به کره جنوبی و اخذ اقامت

متقاضیان پس از دارا بودن شرایط اقامت در کره جنوبی و ارائه مدارک لازم و اخذ ویزای اقامت قانونی می توانند از مزایای مهاجرت به این کشور آسیایی جذاب برخوردار شوند. گرچه اقامت کره جنوبی برای ایرانیان می تواند با موانع و مشکلاتی نیز همراه باشد. بنابراین در ادامه ابتدا به ارائه مزایای اقامت کره جنوبی برای ایرانیان و سپس به معایب اقامت در کشور کره جنوبی می پردازیم:

مزایای مهاجرت به کره جنوبی و اخذ اقامت

 • اقامت در کشور پیشگام نوآوری در فناوری های پیشرفته و اقتصاد صنعتی
 • برخورداری از مزایای زندگی در کشوری با دموکراسی لیبرال آسیایی
 • نیاز به نیروی کاری ماهر با توجه به نرخ پایین زاد و ولد و وجود جمعیت سالخورده
 • برخورداری از مزایای کاری مانند مرخصی سالانه، مرخصی زایمان، مرخصی پدری و محدودیت ساعات کار و اضافه کاری و حمایت از اخراج ناعادلانه
 • وجود برنامه بازنشستگی سالم از طرف کارفرماهای کره ای
 • زندگی و کار در کشوری با دارا بودن استانداردهای زندگی در سطح بالا
 • زندگی در کشوری با نرخ پایین جرم و جنایت در مقایسه با آمریکا و انگلستان
 • برخورداری از منابع دولتی مانند آب و برق و گاز
 • برخورداری از زیر ساخت های مدرن و یک زندگی مرفه
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس و دانشگاه های جهانی
 • اقامت و کار در یکی از کشورهای پیشرفته آسیا و جهان از لحاظ اقتصادی و اجتماعی

معایب مهاجرت به کره جنوبی و اخذ اقامت

 • عدم تسلط مردم کره جنوبی به زبان انگلیسی و سختی فراگیری زبان کره ای
 • وجود فرهنگ متفاوت و خانه های کوچک در مقایسه با دیگر کشورها
 • شرایط آب و هوایی سخت در زمستان ها
 • شرایط کار بدون وقفه با ساعت های بسیار طولانی و خسته کننده
 • مشکلات موجود در مورد حقوق بشر و تبعیض جنسیتی

وکیل اقامت در کره جنوبی

مهاجرت و اخذ اقامت هر کشور جهان و به ویژه کره جنوبی بدون آشنایی با طریقه گرفتن اقامت کره جنوبی و آگاهی از قوانین و شرایط اقامت دائم در کره جنوبی امکان پذیر نمی باشد. بدین منظور مشاوره با وکیل اقامت و مهاجرت و آگاهی از نحوه اخذ اقامت موقت کره جنوبی، اخذ اقامت دائم کره جنوبی و هزینه اقامت در کره جنوبی کمک می کند تا نه تنها در هزینه و زمان صرفه جویی شود بلکه این روند به صورت قانونی و با تضمین اخذ ویزای اقامت طی شود.

به طور کلی وکلای مهاجرتی و اخذ اقامت راهنمایی های لازم در مورد پرسش چگونه اقامت کره جنوبی بگیریم؟ و برای اقامت در کره جنوبی چه باید کرد؟ را به متقاضیان ارائه می دهند.

با مراجعه به موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می توانید از مشاوره های سودمند و راهنمایی های مفید وکیل اقامت کره جنوبی برای ایرانیان این موسسه برخوردار شوید و از دریافت مجوز اقامت در کره جنوبی اطمینان حاصل کنید.

سخن آخر

در این مقاله شرایط اقامت در کره جنوبی، طریقه گرفتن اقامت کره جنوبی، هزینه اقامت در کره جنوبی و شرایط اقامت کره جنوبی از طریق تولد فرزند و کار و پناهندگی مورد بررسی دقیق قرار گرفت. علاوه بر این به پرسش های چگونه در کره جنوبی اقامت بگیریم؟ از طریق کار و تولد فرزند چگونه اقامت کره جنوبی بگیریم؟ و شرایط اقامت موقت کره جنوبی چگونه است؟ پاسخ داده شد. شرایط اقامت کره جنوبی از راه های مهاجرتی مانند کار و سرمایه گذاری و تحصیل برای متقاضیان ایرانی فراهم است. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با ارائه مشاوره های لازم شرایط گرفتن اقامت کره جنوبی را برای متقاضیان هموار کرده است.

3.7/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اقامت کره جنوبی | بررسی جامع همه راه های اخذ اقامت کره جنوبی

 1. مائده گفت:

  سلام راه دیگه ای برای اقامت بلند مدت وجود نداره به غیر از ازدواج ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   روش های دریافت اقامت متفاوتند و شامل تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *