ویزای کار مالتا

در این مبحث ابتدا مختصری از مزایای کار در کشور مالتا آورده ایم شاید برای اکثر کسانی که می خواهند برای مهاجرت به مالتا اقدام نمایند این سوال پیش می آید که مزایای اقامت و کار در مالتا چیست. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در این مقاله به ویزای کار مالتا اشاره دارند، حداقل دستمزد جهت کار در این کشور برای کسانی که در سن 17 سالگی هستند 698.66 یورو در ماه، در حالی که کسانی که زیر 17 سال هستند، در ماه 686.36 یورو پول نقد دارند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط و وضعیت کار در مالتا

آیا شما به دنبال کار در سطح ابتدایی هستید یا در حال پیشرفت حرفه خود هستید، مالت مشاغل زیادی برای مهاجرین دارد.
در واقع، بازار کار مالت در حال رشد است و هزاران فرصت شغلی در حال حاضر وجود دارد. نرخ بیکاری در بیکاری در مالت در بین پایین ترین سطح اتحادیه اروپا به میزان 3.7 % تا ژانویه 2018 است. این مکان جایگاه خوبی برای کسانی است که می خواهند شغل خود را آغاز کنند، تجربه صنعت را کسب کنند و یا تعادل بانک را افزایش دهند.

شغل های شناخته شده مهاجر مانند پیشخدمتی، آموزش زبان و اپراتورهای توریستی – البته – در دسترس هستند، اما بسیاری از بهترین مشاغل موجود برای مهاجران در شرکت های تازه تاسیس تکنولوژی و شرکت های بین المللی هستند. این شهر به شدت در بازی، امور مالی و فن آوری سرمایه گذاری کرده است و حاوی برخی از بهترین شرکت ها برای کار در دنیای دیجیتال است.

برای غیر نظامیان غیر اتحادیه اروپا، کارفرما باید برای مجوز استخدام درخواست کند. مجوز کار برای دوره های خاص (معمولا یک سال) و برای اهداف خاص صادر می شود، فقط پس از تلاش ناموفق برای مشارکت یک شهروند EU / EEA مناسب است. در واقع، این مجوزهای کار فقط برای اقلیت متقاضیان قابل دسترسی است. در حال حاضر، در مالت 3 نرخ مالیات اصلی وجود دارد که ممکن است به درآمد سالانه شما بستگی داشته باشد:

 • 20٪: 701 یورو – 3100 یورو
 • 30٪ :یورو 3101 – یورو 7800
 • 35٪ :7801 یورو – و بیشتر

شرایط اخذ ویزای کاری مالتا

فردی که عضو شهروندی اتحادیه اروپا نیست (همچنین به عنوان شهروندان کشور سوم شناخته می شود) باید دارای مجوز استخدام باشد (همچنین به عنوان اجازه کار). لازم به ذکر است که در سال 2014، به موجب انتشار اطلاعیه حقوقی 160 در سال 2014، مجوز ملیت های ثالث برای کار در مالتا در حال حاضر با استفاده از یک مجوز انجام می شود.

این برنامه برای اهالی کشور سوم است که مایل به اقامت و کار در مالت هستند. در نتیجه، مقامات مربوطه باید یک سند واحد را که به طور معمول به عنوان کارت اعتباری e-Residence شناخته می شود، تولید کند و این کار فرد را قادر می سازد تا در مالت کار و اقامت داشته باشد. مجوز کار در رابطه با اتباع کشور سوم صادر می شود که با یک کارفرمای خاص برای انجام کار خاص کار می کنند. بنابراین کارمندان نمی توانند از این مجوز برای اتخاذ یک شغل متفاوت استفاده کنند،یا برای یک کارفرمای متفاوت حتی در زمان نیمه وقت کار کنند. به طور کلی، مجوز استخدام برای مدت حداکثر یک سال صادر می شود.

شرایط اخذ ویزای کاری مالتا

در این راستا مهم است که در نظر داشته باشید که شهروندان کشورهای ثروتمند باید قبل از ورود به مالتا، باید یک ویزای معتبر داشته باشند، با این وجود برخی از اتباع کشورهای ثالث (مانند اتباع صربستان) مجاز به ماندن در مالت بدون حضور ویزا برای یک دوره زمانی است (به عنوان مثال: اتباع صربستان تنها در صورتی که بخواهند بیش از 90 روز در مالت بمانند باید درخواست ویزا دهند).اتباع کشورهای ثالث باید درخواست ویزا در کشورهای خود و به ویژه در ماموریت دیپلماتیک یا پست کنسولی که صدور ویزا به نمایندگی از مالت را صادر می کنند، درخواست دهند. دسته های زیر نیاز به درخواست برای مجوز کار به منظور اقامت و کار در مالت ندارند:

 • اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا، شهروندان EEA / سوئیس که از حق آزادی جنبش استفاده می کنند یا در حال انجام آن هستند.
 • کارمندان ، به مدت زمانی که انجام وظیفه می کنند.
 • کارمندانی که معمولا در مالت کار نمی کنند، مانند کارگران فصلی یا زوج های au (یعنی در حال حاضر)معمولا در مالت کار می کنند” یعنی نیمی از مدت زمان مورد درخواست مجوز اشتغال)
 • مدیران غیر دولتی و غیر اجرایی خارجی مدیرانی که معمولا در مالت اقامت ندارند و رابطه کاری با شرکت ندارند و ممکن است در دریافت پاداش مدیر شرکت داشته باشند اما نه در دریافت حقوق).

مدارک مورد نیاز ویزای کار مالتا

در مورد درخواست برای یک مجوز استخدام جدید برای یک ملیت از کشور جهان سوم، این فرآیند به شرح زیر است. مستندات زیر باید در مرحله درخواست ارائه شود:

 • فرم درخواست
 • رزومه
 • شرح موقعیت
 • مراجع / مشتریان
 • یک عکس گذرنامه
 • کپی سند سفر
 • کپی ویزای معتبر (اگر TCN در مالت باشد)
 • کپی از گواهی ها و اعتبارگذاری و اعتبار مقدماتی
 • نامه Covering letter توسط کارفرما نشان دهنده محل کار است
 • هزینه پردازش
 • شواهد جستجو برای ملیت EEA / سوئیس / مالتی

برای ساکنان بلند مدت مدارک زیر لازم است:

 • فرم درخواست
 • یک نسخه تایید شده از گذرنامه (صفحه حاوی اطلاعات شخصی)
 • یک نسخه تایید شده از اجازه اقامت طولانی مدت
 • هزینه پردازش
 • تجدید مجوز استخدام
 • درخواست تجدید مجوز استخدام شما باید حداقل هشت هفته قبل از تاریخ انقضا دریافت شود. اگر درخواست دیر شود و مجوز غالب استخدام به پایان برسد، مجاز به ادامه کار خارج از تاریخ انقضا این مجوز نیستید.
 • فرم درخواست، به درستی توسط کارمند امضا شده است
 • یک نسخه تایید شده از گذرنامه (صفحه حاوی اطلاعات شخصی)
 • یک نسخه کتبی معتبر از مجوز اقامت
 • هزینه پردازش
 • نامه Covering letter توسط کارفرما از جمله آن رزومه و شرح موقعیت مشابه سال قبل باقی می ماند اگر تغییری حاصل نشد
 • اظهارنامه مالیاتی از وزارت درآمد داخلی

دستمزد و‌ حقوق کار در مالتا

از آنجایی که مالت تنها 316 کیلومتر مربع است، فقط یک نقطه در جهان است، هر چیزی که در این پست ذکر شود مربوط به هر بخش از کشور است که به عنوان محل اقامت شما در نظر گرفته می شود. در ماه ژانویه سال 2019، حداقل حقوق و دستمزد در والیتا، مالت 761 یورو در ماه (حداقل دستمزد ملی) است. از آنجا که هزینه زندگی افزایش یافته است، حداقل دستمزد (pro rata) نیز افزایش یافته است. همانطور که در وب سایت دولتی نشان می دهد، مالت رشد مداوم در حداقل دستمزد را نشان می دهد، که به صورت رسمی هفته ای در کشور پرداخت می شود.

علاوه بر این، ارقام بالا برای کسانی است که سن 18 و بالاتر دارند. حداقل دستمزد برای کسانی که در سن 17 سالگی هستند 698.66 یورو در ماه، در حالی که کسانی که زیر 17 سال هستند، در ماه 686.36 یورو پول نقد دارند. دست مزد کارگران پاره وقت در نرخ ساعتی به اندازه کارگران تمام وقت خواهد بود. در ژانویه سال 2019، حقوق و دستمزد متوسط در والیتا و در کل مالت حدود 1100 یورو در هر ماه است. این ارقام درآمد خالص متوسط را نشان می دهد.

این خیلی بد نیست وقتی که هزینه کلی زندگی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، در مقایسه با کشوری مانند انگلستان، مالت می تواند به راحتی به عنوان”ارزان” در نظر گرفته شود. با این حال، نیازی به گفتن نیست که هزینه ها بسیار کم تر از هزینه های انگلستان است. طبق گزارش اداره آمار ملی، میانگین حقوق ناخالص سالانه در مالت نیز در حدود 17،500 یورو است (حداقل دست مزد کم تر از نصف در طول یک هفته برای افراد بیش از 18 سال است که به 169.76 یورو می رسد).

با این حال، متخصصان می توانند خیلی بیشتر کسب کنند. برای مثال، یک کنترل کننده مالی ممکن است تا 88،440 یورو کسب کند، در حالی که یک طراح UX / UI می تواند مبلغ 36،610 یورو باشد و مدیر پروژه می تواند 144،000 یورو را به دست آورد. در انتها، CTO میتواند در حدود 240،700 یورو درآمد داشته باشد در حالی که مدیر عامل شرکت میتواند حدود 240،000 یورو کسب کند.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در مالتا

سریع شروع کنید: قبل از هر کاری CV خود را آماده کنید. کارفرمایان برای استخدام افراد خارجی به CV نیاز دارند. برای مصاحبه از طریق SKYPE یا تلفن با شما ارتباط برقرار می کنند. گامی موثر برای پیدا کردن شغل بردارید. شما به دنبال کار تمام وقت در کدام بخش هستید؟ خبر خوب این است که خیلی از شرکتها به دنبال افزایش استارت آپ ها و شرکتهای بین المللی برای پیدا کردن استعدادهای در سطح ابتدایی برای پرورش آنها هستند.

شما قبلا درخواست داده اید! از دیگران کمک بگیرید، از افرادی که تجربه داشته اند کمک بگیرید به انجمن های تبادل نظر بپیوندید و یا با آژانس های استخدام محلی تماس بگیرید. افرادی که مهارتهای دیجیتال( در تمام زمینه های فناوری اطلاعات) دارند به مالتا بروند. در مالتا به طور جدی کمبود مهارتهای دیجیتال وجود دارد. اگر شما قادر به نشان دادن مهارتهای فنی ،دانش، ایده و تجربه خود هستید میتوانید به سرعت در بخش های تجارت الکترونیک، سرگرمی و شرکتهای فناوری کار پیدا کنید. شروع کنید، شجاعت بهتر از ثروت است، شما اولین کسی نیستید که به مالتا برای کار میرود. خیلی از افراد بیش از شما اینکار را انجام داده اند و اثبات شده که موفقعیت آمیز بوده است. پس شما هم شروع کنید. آژانس های استخدام برتر مالتا:

 • PERSONAL RESOURCES LTD، شغل های موقت، شغل های دائمی ، مشاغل دبیرخانه ای ،مشاغل مراقبت از مشتری، مشاغل حسابداری ،مشاغل IT ،فروش ، مشاغل بخش های مختلف مثل حمل و نقل ، خدمات حرفه ای ، خدمات مالی و غیره
 • MISCO، بیرکیرکارا- مالتا / آژانس های کاریابی
 • TTI INTERNAYIONAL LTD، فگورا – مالتا /آژانس های کاریاب
 • ISSPECTRA LTD، مارشا – مالتا /آژانس های کاریابی
 • STREET HR، بیرکیرکارا -مالتا / آژانس های کاریابی
 • JOBSINMALTA.COM، سان گوان-مالتا / آژانس های کاریابی، پیدا کردن کار در صنایع مختلف مثل : igaming ، مهمانداری، فناوری اطلاعات و پیدا کردن کار در تمام بخش های منابع انسانی ،مدیریت، فروش ، ساخت و ساز
 • KONNEKT، سان گوان-مالتا/ آژانس های کاریابی، پیدا کردن کار در صنایع مختلف مثل فناوری اطلاعات ، بخش مالی، حقوقی، igaming ، مهندسی، فروش ،بازاریابی و منابع انسانی
 • WOMENS COSMETICS LT، بیرکیرکارا – مالتا / آژانس های کاریابی

اگر خواهان مهاجرت کاری به مالتا هستید، می توانید به متخصصان و کارشناسان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کرده و از تمام راهنمایی آنها در کلیه امور مهاجرت بهره مند شوید.

سوالات متداول در مورد ویزای کار کشور مالتا

1- برای چه شغل هایی در کشور مالتا می توان اقدام کرد؟

پیشخدمتی، آموزش زبان و اپراتورهای توریستی در دسترس هستند اما بسیاری از بهترین مشاغل موجود برای مهاجران، در شرکت های تازه تاسیس تکنولوژی و شرکت های بین المللی هستند. این شهر به شدت در بازی، امور مالی و فن آوری سرمایه گذاری کرده است و حاوی برخی از بهترین شرکت ها برای کار در دنیای دیجیتال است. در مالتا به طور جدی کمبود مهارتهای دیجیتال وجود دارد. اگر شما قادر به نشان دادن مهارتهای فنی ، دانش، ایده و تجربه خود هستید میتوانید به سرعت در بخش های تجارت الکترونیک، سرگرمی و شرکت های فناوری کار پیدا کنید.

2- آیا متقاضی ویزای کار مالتا اجازه همراه دارد؟

این مورد به نوع کار شما و شرایط کاری شما بستگی دارد ولی معمولا بعد از مدتی امکان مهاجرت همسر وفرزند وجود دارد.

3- آیا ویزای کار مالتا شرط سنی دارد؟

معمولا بهتر است که سن زیر 40 سال باشد.

4- برای ویزای کار مالتا مدرک تحصیلی چقدر تاثیر دارد؟

این بستگی به نوع شغل انتخابی شما دارد اما قطعا مدرک تحصیلی بی تاثیر نیست.

5- آیا داشتن مدرک زبان برای ویزا کار مالتا ضروری می باشد؟

در صورت داشتن مدرک زبان شانس بیشتری دارید.

6- داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی برای ویزای کار مالتا اهمیت دارد؟

رزومه کاری خوب می تواند به شما در پیدا کردن شغل مناسب کمک کند.

7- میزان حقوق افرادی که در مالتا شاغل می شوند حدودا چقدر هست؟

میزان حقوق حداقل 761 یورو در ماه می باشد البته این مبلغ با توجه به رشته و تخصص و شغل شما بیشتر از این می شود.

8- آیا در مالتا مالیات به شاغلین تعلق می گیرد و میزان آن حدودا چقدر می باشد؟

در حال حاضر، در مالت 3 نرخ مالیات اصلی وجود دارد که ممکن است به درآمد سالانه شما بستگی داشته باشد:

 • 20 % = 701 تا 3100 یورو
 • 30 % = 3101 تا 7800 یورو
 • 35 % = 7801 یورو و بیشتر

9- مدارک مورد نیاز برای ویزای کار مالتا چه چیزهایی هستند؟

فرم درخواست ، رزومه ، شرح موقعیت ، مراجع / مشتریان ، یک عکس گذرنامه ، کپی سند سفر ، کپی ویزای معتبر ، کپی از گواهی ها و اعتبارگذاری و اعتبار مقدماتی ، نامه Covering letter توسط کارفرما نشان دهنده محل کار است ، هزینه پردازش ، شواهد جستجو برای ملیت EEA / سوئیس / مالتی.

10- نرخ بیکاری در مالتا چقدر است و احتمال پیدا کردن شغل چقدر می باشد؟

در واقع، بازار کار مالت در حال رشد است و هزاران فرصت شغلی در حال حاضر وجود دارد. نرخ بیکاری در مالت در پایین ترین سطح اتحادیه اروپا به میزان 3.7 % تا ژانویه 2018 است. این مکان جایگاه خوبی برای کسانی است که می خواهند شغل خود را آغاز کنند، تجربه صنعت را کسب کنند و یا تعادل بانک را افزایش دهند.

11- ویزای کار مالتا به چه صورت است ؟

در ابتدا به شما اقامت موقت داده می شود و بعد از چند سال در صورت مساعد بودن شرایط شما اقامت دائم به شما تعلق می گیرد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *