آیا از شرایط و مزایای مهاجرت به روسیه مطلع هستید؟ مهاجرت به این کشور پنهاور از چه طرقی امکان پذیر است؟ زمانی که مسئله مهاجرت مطرح می شود نام کشور روسیه به عنوان یکی از پر مخاطب ترین کشور ها به میان می آید. وجود مزایای بی شمار در این کشور اوراسیایی باعث شده تا افراد به شیوه های مختلفی برای مهاجرت به آن اقدام کنند. اگر قصد دارید با صفر تا صد کشور روسیه آشنا شوید و شناختی همه جانبه از این کشور به دست آورید مطالعه این مقاله را از دست ندهید و پاسخ بسیاری از سوالات خود را در آن پیدا کنید. موسسه حقوقی مهاجرتی اصطهباناتی قصد دارد تا با معرفی سهل ترین مسیر مهاجرتی با توجه به شرایط فردی شما، امکان طی شدن هرچه سریع مسیر مهاجرت قانونی به کشور محبوب تان را فراهم‌ کند.

کشور روسیه

بخشی از کشور روسیه در آسیای شمالی و بخشی دیگر آن در اروپای شرقی قرار گرفته است. روسیه به عنوان پهناور ترین کشور جهان شناخته می شود و با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز مشترک دارد. اگر چه زبان رسمی کشور روسیه، روسی می باشد در برخی از قسمت های آن افراد به زبان ترکی صحبت می کنند. در خصوص بهره گیری از زبان اول دنیا یعنی زبان انگلیسی باید گفت که عموما روس ها در معاملات و موارد مربوط به کسب و کار از زبان انگلیسی استفاده می‌ کنند.

چشم انداز زندگی در روسیه ممکن است به نظر در ابتدا دلهره آور باشد؛ اما زندگی در این کشور شگفت انگیز و منحصر به فرد است؛ اگر تا آخر با ما همراه باشید به طور کامل به این قضیه پی خواهید برد.

موقعیت کشور روسیه

یکی از موارد عمده ای که برای مهاجران مطرح است مسئله آب و هوای کشور مقصد می باشد.‌ مهاجرت به کشور روسیه این امکان را به شما می دهد تا مطابق با سلیقه شخصی خود قسمتی از این کشور را برای زندگی انتخاب کنید که از لحاظ آب و هوایی با نظر شخصی شما مطابقت داشته باشد. وسعت کشور روسیه باعث شده تا مناطق مختلف آن از آب و هوای متفاوتی برخوردار باشند بنابراین وضعیت آب و هوایی روسیه از هوای قطب شمالی در سیبری تا هوای معتدل جنوبی در نوسان است.

یکی از نکات جالب و در عین حال عجیب در خصوص کشور روسیه اختلاف ۹ ساعته در میان مناطق مختلف ان می باشد. روسیه بزرگ ترین کشور جهان از نظر مساحت بوده و به طور تقریبی ۱۴۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. مطلب فوق با تلاش همکاران ما در موسسه اصطهباناتی جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه و وکلای مجرب ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت کشور روسیه کرده باشد.

با پایتخت روسیه آشنا شوید

شهر مسکو به عنوان پایتخت کشور روسیه شناخته می شود. جالب است بدانید که مسکو به عنوان بزرگ ترین شهر قاره اروپا نیز شهرت دارد. هم اکنون بیش از ۱۵ میلیون نفر در این شهر جذاب سکونت دارند. آب و هوا و امنیت بالا در این شهر باعث شده تا افراد زیادی آن را برای زندگی انتخاب کنند. جاذبه های گردشگری شهر مسکو آن قدر زیاد است که این شهر را به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور روسیه تبدیل کرده است. میدان سرخ،  کلیسای سنت باسیل، موزه هنر پوشکین، عمارت کوسکوا، فستیوال ها و جشنواره های مختلف از جمله جذابیت های شهر مسکو به شمار می روند. بهار و تابستان به عنوان دو فصل بی‌نظیر برای تفریح و گردش در شهر مسکو هستند.

پایتخت روسیه

مهاجرت به روسیه 2021

در این قسمت از مقاله به معرفی انواع روش های مهاجرتی به کشور روسیه می پردازیم.

 • تحصیل
 • کار
 • ازدواج
 • سرمایه‌گذاری
 • پناهندگی

در این قسمت از مقاله لازم است تا نکته ای در خصوص اعطای اقامت کشور روسیه از طریق تولد فرزند به شما عزیزان گفته شود. باید بدانید که روسیه از این قانون پیروی نمی‌کند و تولد فرزند در این کشور اعطای اقامت را به دنبال نمی آورد.

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از جمله روش هایی است که برای مهاجرت به کشور روسیه استفاده می‌شود. عموما این ویزا برای تجار صادر شده و به آن ها مجوز ورود به کشور روسیه را می دهد. البته توجه کنید که این نوع ویزا می تواند برای یک دوره 1 ساله معتبر باشد. ویزای سرمایه گذاری می تواند تک ورودی، دو ورودی و یا چند بار‌‌ ورود باشد. برای به دست آوردن ویزا سرمایه گذاری روسیه توسط وزارت امور خارجه روسیه، از نمایندگان منطقه و یا دفاتر محلی خاص یا از وزارت امور داخلی بایستی درخواست گردد. ویزای تجاری می تواند برای مقاصد غیر تجاری نیز استفاده شود. لطفا توجه داشته باشید که وزارت امور خارجه روسیه درخواست های ویزای تجاری را بعد از 45 روز از تاریخ اول درخواست را پردازش کند.

برای خارجی هایی که برای اهداف سرمایه گذاری وارد روسیه می شوند، (به عنوان مثال نمایندگان دولت های خارجی، اعضای هیئت رسمی، بازدید کنندگان فرهنگی یا تبادل ورزشی و غیره) نیز این نوع ویزا صادر می شود. برخی از گردشگرانی که قصد اقامت برای بیش از 30 روز در روسیه را دارند نیز در برخی موارد از این نوع ویزا استفاده می کنند.

این ویزا تا 12 ماه پس از اخذ آن معتبر می باشد. با این حال، مراجعه کنندگان حداکثر تا 90 روز در یک دوره 180 روزه می توانند ویزای خود را تمدید کنند. توجه داشته باشید که گواهی عدم ابتلا به HIV برای ماندن در بیش از 3 ماه در این کشور مورد نیاز است.

مهاجرت به روسیه از طریق اخذ ویزای کار و تخصص

یکی از راه های مهاجرت به روسیه اقدام از طریق کار و تخصص می باشد در اینجا به اختصار راه های کار در روسیه  را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. این ویزا به کارکنان خارجی از شرکت های روسی اعطا می شود.
 2. مدت اعتبار این ویزا از سه ماه تا یک سال با چند ورودی می باشد.
 3. ویزای تحصیلی می تواند بر اساس مجوز، اشتغال و دعوت رسمی جهت کار در روسیه صادر شود. توجه کنید که شرکت ارسال کننده دعوت نامه باید مجوز اقدام به استخدام اتباع خارجی را داشته باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

این ویزا یک نوع جدید از ویزا جهت ورود اتباع خارجی به کشور روسیه می باشد. افراد پس از ازدواج با یک فرد روسی می توانند از طریق این ویزا اقدام کنند. جالب است بدانید که این قانون از ۱ ژوئن 1 سال 2015 ایجاد شده است. این ویزا فقط برای اتباع خارجی که با یک فرد با ملیت روسی ازدواج می کنند صادر می شود. صدور این ویزا به صورت رایگان است و  به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت. شخص دریافت کننده این ویزا هیچ محدودتی در کار، تحصیل و … ندارد.

به منظور دریافت این ویزا شخص بایستی مدارک زیر را ارائه دهد:

 • یک گواهی از نیروی پلیس محلی کشور مبنی بر عدم سوء سابقه پیشینه
 • متقاضی باید یک سری آزمایشات پزشکی لازم را انجام دهد.
 • متقاضی باید گواهی ازدواج خود را ارائه دهد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل و مهاجرت تحصیلی

یکی از انواع راه های مهاجرت به روسیه مهاجرت از طریق تحصیل در روسیه می باشد. به این منظور نیاز به اخذ ویزای دانشجویی از فدراسیون روسیه است. ویزای دانشجویی برای کل دوره برنامه تحصیل دانشجویی معتبر است. این نوع ویزا تک ورودی است.

 • برای به دست آوردن ویزای دانشجویی روسیه، یک دعوت نامه از یک دانشگاه یا مدرسه در روسیه مورد نیاز است.
 • ویزای تحصیلی به دانشجویان دوره های تحصیلی و یا دوره های زبان روسیه تعلق می گیرد.
 • این ویزا پس از صدور اولیه بین 3 ماه تا یک سال معتبر است و پس از آن دانشجو بایستی بسته به طول زمان اقامت خود در این کشور این ویزا را مجددا تمدید نماید.
 • گواهی عدم ابتلا به HIV برای اقامت های بیش از 3 ماه مورد نیاز است.

مهاجرت به روسیه

برترین دانشگاه های کشور روسیه را بشناسید

در کشور روسیه دانشگاه های فراوانی با رنگینگ جهانی بالا مشغول به فعالیت هستند. اعتتبار دانشگاه های روسیه به حدی بالاست که سالانه با خیل عظیمی از درخواست جهت مهاجرت تحصیلی مواجه می‌شود.

دانشگاه دولتی لومونسوف

این دانشگاه معتبر دارای رتبه ۱۰۸ جهانی و رتبه ۷ از سیستم رتبه بندی QS می باشد. مساحت این دانشگاه بسیار زیاد بوده و بیش از ۵۰۰۰ اتاق را در خود جای داده است. هم‌ اکنون طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی در مقاطع تحصیلی مختلف به بیش از ۳۸ هزار دانشجو در این دانشگاه ارائه می‌شود. دانشکده مکانیک و ریاضیات، دانشکده فلسفه، دانشکده جامعه شناسی، دانشکده روانشناسی، دانشکده علوم سیاسی و دانشکده کسب و کار از جمله دانشگاه های بی شمار دانشگاه لومونسف به شمار می روند.

دانشگاه نووسیبریک

این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور روسیه شناخته می شود. هم اکنون حدود ۷۲ هزار دانشجو در ۱۵ گرایش مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. نووسیبریک دارای ۷۰ آزمایشگاه تحقیقاتی بوده و به دلیل هزینه های مقرون به صرفه جهت تحصیل در رشته پزشکی نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های پرمخاطب و افتخارآفرین کشور روسیه شناخته می شود. تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سن پترزبورگ با متقاضیان بسیار زیادی روبروست. این دانشگاه مفتخر است که طیف وسیعی از زیرشاخه های رشته های علوم پزشکی را در مقاطع تحصیلی مختلف به دانشجویان ارائه می کند.

دانشگاه فنی مهندسی کازان

این دانشگاه به عنوان برترین مرکز آموزش عالی روسیه در زمینه فناوری شناخته می‌شود. بیش از ۳۰ هزار دانشجو در دانشگاه فنی کازان مشغول به تحصیل هستند. عموما رشته های مربوط به هواپیما سازی، ابزار و الکترونیک ارتباطات و کنترل از راه دور در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود.‌ هم اکنون این دانشگاه دارای ۱۵ موسسه تحقیقاتی فعال و پویا در زمینه های نام برده شده می باشد.

 1. موسسه هواپیمایی، حمل و نقل زمینی و مهندسی نیرو.
 2. دانشکده فیزیک و ریاضیات
 3. موسسه اتوماسیون و ابزار دقیق الکترونیکی
 4. دانشگاه فناوری های رایانه ای
 5. مرکز رادیو الکترونیک و ارتباطات از راه دور

از جمله دانشکده های دانشگاه فنی مهندسی کازان به شمار می روند.

دانشگاه دولتي فني باومان مسکو 

این دانشگاه دارای کتابخانه ای با نسخه های قدیمی و کتب متنوع می باشد. وسعت این کتابخانه به قدری است که بیش از ۱۰۰ کارکن را در خود جای داده و ۳ سالن بزرگ مطالعه را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. دانشگاه باومان مسکو اساتید توانمند و برتر را به کار گرفته و سعی دارد تا با برنامه‌ریزی مدون و عملیاتی سطح علمی و دانشگاهی خود را ارتقا دهد.

معرفی برترین رشته های تحصیلی کشور روسیه

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا رشته های پر مخاطب کشور روسیه را به شما معرفی کنیم. عموما رشته های نام برده شده از بازار کار خوبی در این کشور  برخوردار می باشند. کسب اطلاع از رشته های پر مخاطب و بازار کار مربوطه شما را در مقوله اشتغال پس از تحصیل و کسب اقامت دائم یاری خواهد کرد.

مهندسی نفت و گاز

هم اکنون کشور روسیه به عنوان بزرگ ترین و قدرتمندترین صادرکننده گاز در سراسر جهان می باشد. مسکو به عنوان پایتخت این کشور در دانشگاه های خود به ارائه مطالب علمی و پروژه های تحقیقاتی وسیع در این خصوص می پردازد و نظر متقاضیان فراوانی را به خود جلب می کند.

خلبانی

ارائه با کیفیت مطالب آموزشی در خصوص رشته های هوا و فضا در دانشگاه سن پترزبورگ روسیه، توجه افراد زیادی را به خود معطوف کرده است. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین مراکز آموزشی در سراسر جهان شناخته می شود و مهارت های علمی و عملی مربوطه را به بهترین شکل ممکن در اختیار دانشجویان قرار می دهد. رشت های فناوری هسته ای، کامپیوتر و ای تی، داروسازی، دندان پزشکی و پزشکی، حقوق و مهندسی از دیگر رشته های پر مخاطب جهت تحصیل در این کشور می باشند. به طور کلی ‌کشور روسیه از سطح آموزشی بالایی برخوردار بوده و در شمار کشورهای های تراز اول جهان در خصوص علم و آموزش به حساب می آید.

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

این روش مهاجرتی به دلیل عدم قانونی بودن و مسیر پر فراز و نشیبی که در پیش دارد به افراد توصیه نمی شود. توصیه می شود اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید با انتخاب روش های ایمن و قانونی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید تا از خطرات احتمالی محفوظ بمانید.

اخذ ویزای توریستی روسیه

ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به این کشور داده می‌شود. یکی از این ویزا ها، ویزای توریستی روسیه می باشد. شما با اراده چند مدرک می توانید این ویزا را اخذ کنید. این ویزا ویژگی‌های مختلفی دارد که مورد بحث قرار می گیرند. چند مورد از این ویژگی ها در این بخش از مقاله برای شما آورده شده  است. شمما باید با مطالعه راه های مختلف مهاجرت و ویژگی هایی که هر کدام دارند، مناسب ترین راه خود را برای مهاجرت به روسیه پیدا کنید.

ویژگی های مهاجرت توریستی به روسیه

 • این روش ارزانترین و ساده ترین راه برای به دست آوردن ویزای روسیه است.
 • بهترین نوع ویزا برای بازدیدهای کوتاه مدت از این کشور ویزای توریستی می باشد.
 • مدت زمان اعتبار این ویزا 30 روز می باشد.
 • این ویزا برای گردشگری به افراد اعطا میگردد.
 • این ویزا غیر قابل تمدید می باشد. اگر شما می خواهید برای مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشید، شما باید این کشور را ترک کنید و یک برای یک ویزای جدید درخواست کنید.

ویزای اقامتی روسیه

ویزای اقامتی کشور روسیه از دیگر انواع متعدد ویزاهای این کشور می باشد. پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان ویزای اقامتی این کشور را به دست آورد؟ چنانچه شما دوستان و یا بستگانی در کشور روسیه دارید، می‌توانید در طول سفر خود به عنوان مهمان در خانه آنها اقامت داشته باشید.

 • برای استفاده از این ویزا شما نیاز به نامه اصلی دعوت شخصی میزبان روسی خود دارید، برای به دست آوردن این ویزا بایستی در سفارت روسیه یا وزارت امور داخلی (OVIR)  این کشور اقدام کنید.
 • اعتبار این ویزا حداکثر برای 90 روز می باشد.
 • اخذ این ویزا بسیار وقت گیر است و شما در صورت داشتن دعوت نامه به مدت زمان ۴۵ روز تا ۴ ماه برای دریافت آن نیاز دارید.
 • توجه داشته باشید که این ویزا تنها برای بازدید و ملاقات با خانواده، فامیل و یا دوستان تان صادر می گردد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت زمانی صادر خواهد شد که شما از طریق کشور روسیه قصد سفر به کشور دیگری را داشته باشید یا به عبارت دیگر کشور روسیه را به عنوان کشور واسطه ای و پلی میان کشور مقصد نهایی خود قرار دهید. توجه داشته باشید که با داشتن  ویزا ترانزیت حق اقامت در کشور روسیه به شما داده نخواهد شد.

 1. این ویزا برای زمانی لازم است که شما برای اینکه به کشور دیگری بروید بایستی از کشور روسیه عبور کنید؛ اما با داشتن این ویزا شما حق اقامت در این کشور را ندارید.
 2. برای اخذ این ویزا شما نیازی به دعوت نامه ندارید.
 3. یک کپی از بلیط هواپیما، راه آهن و غیره را برای دریافت ویزا بایستی از کشور مقصد (در صورت لزوم) ارسال کنید.
 4. این ویزا تنها برای ماندن 72 ساعته در روسیه صادر می شود. برای حمل و نقل ماشینی حداکثر اعتبار ویزای ترانزیت 10 روز است.
 5. اگر شما در حال عبور با هواپیما بر فراز روسیه هستید به این ویزا نیازی نمی باشد.

هزینه زندگی در روسیه

روسیه غالبا به عنوان گران ترین کشور اروپایی برای زندگی شناخته می شود. در سال 2012 هزینه زندگی در مسکو به عنوان 4 شهر گران قیمت جهان برای سومین سال پیاپی نام گذاری شد. سن پترزبورگ در رتبه بندی به عنوان 28 شهر گران جهان نام گرفت. با این وجود مهاجران می توانند یک زندگی مقرون به صرفه را در کشور روسیه تجربه کنند و با چشم پوشی از تجملات و انتخاب یک زندگی استاندارد از زندگی در وسیع ترین کشور جهان بهره مند شوند. عموما هزینه مسکن در این کشور بسیار گران است؛ اما موارد دیگر مانند مواد غذایی، حمل و نقل عمومی و بنزین از قیمت مناسبی برخوردار می باشد.

انواع هزینه ها در روسیه

موارد مورد بررسیمیانگین هزینه ها به روبلمیانگین هزینه ها به دلار
رستوران ارزان قیمت۵۰۰ روبل در ماه۶.۸۴ روبل در ماه
 ۱ بطری آب معدنی۴۰.۲۳ روبل در ماه۰.۵۵ روبل در ماه
۱ کیلو برنج۸۱.۹۸  روبل در ماه۱.۱۲ روبل در ماه
۱۲ عدد تخم مرغ۸۶.۶۶ روبل در ماه۱.۱۸ روبل در ماه
۱ کیلو سیب زمینی۳۸. ۷۳ روبل در ماه۰.۵۳ روبل در ماه
حمل و نقلارائه نشده۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار
اجازه منزلارائه نشده۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه

موارد نام برده شده از پرکاربرد ترین هزینه‌ های زندگی مهاجرتی به شمار می‌روند. بديهی است که زندگی در شهرهای مختلف هزینه های متفاوتی را برای ساکنین آن رقم خواهد زد. به عنوان مثال هزینه زندگی در دو شهر سن پترزبورگ و کازان به میزان قابل توجهی به یکدیگر نزدیک است اما هزینه های زندگی در پایتخت بسیار متفاوت تر از اعداد و ارقام ارائه شده می باشد. با انتخاب شهر محل تحصیل و یا محل سکونت خود، به طور جزئی تری از هزینه ها اگاه شوید و مدیریت مالی و برنامه ریزی دقیق تری را برای خود انجام دهید.

جهت کسب اطلاعات گوناگون در رابطه با قوانین جدید مهاجرت و شرایط اخذ اقامت کشور روسیه می توانید اطلاعات گوناگون وب سایت ما را مطالعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا بشوید.

5 شهر برتر روسیه

روسیه دارای سابقه ای غنی، میراث فرهنگی، موزه ها، معماری و بناهای تاریخی مختلفی می باشد. حومه این کشور نیز دست نخورده است و دارای مناظر و شگفتی های بکر و جذابی مثل دریاچه بایکال، کوه های زیبا، بیابان ها، رودخانه ها و جنگل می باشد. روس ها به شدت به  فرهنگ غنی خود و زندگی در روسیه افتخار می کنند؛ حتی ممکن است شما را دعوت به بحث هایی در رابطه با بزرگترین هنرمندان، موسیقی دانان و نویسندگان حتی در شرایط کسب و کار کنند. در ادامه این قسمت از مقاله به معرفی برترین شهرهای کشور روسیه می پردازیم.

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر وسیع کشور روسیه شناخته می شود. هم اکنون بیش از ۵ میلیون نفر در این شهر زیبا روزگار می گذرانند. در شهر سن پترزبورگ یک فرودگاه بین‌المللی وجود دارد و سیستم حمل و نقل به طور پیشرفته ای در حال فعالیت است. جالب است بدانید که بیشتر اهالی شهر سن پترزبورگ با زبان انگلیسی آشنایی دارند. پس اگر به زبان روسی تسلط ندارید با انتخاب این شهر می توانید ارتباط مناسبی با شهروندان بر قرار کنید.

یکاترینبورگ

این شهر در نزدیکی کوه‌های اورال واقع شده و جاذبه‌های فرهنگی فراوانی را در خود جای داده است. اعضای این شهر عموما بومیان کشور روسیه هستند و غالباً به زبان روسی صحبت می کنند؛ بنابراین اگر با زبان روسی آشنایی دارید با زندگی در این شهر‌می توانید از امکانات فراوانی بهره مند شوید.

روستوف

روستوف هم اکنون جمعیت یک میلیون نفری را در خود جای داده است. این شهر به عنوان بزرگترین شهر در جنوب کشور روسیه شناخته می شود. روستوف در نزدیکی دریای آزوف واقع شده و به همین دلیل از موقعیت شغلی فراوانی برخوردار می باشد. اگر قصد مهاجرت شغلی به روسیه را دارید با انتخاب این شهر می توانید به راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

تیومن

این شهر به عنوان یکی از شهرهای با کیفیت در خصوص زندگی در کشور روسیه شناخته می شود.
شهر تیومن در شمار شهر های پویا، فعال، سرزنده و پر جنب و جوش کشور روسیه قرار می گیرد. اگر قصد دارید تا در یکی از شهرهای مقرون به صرفه و در عین حال با کیفیت کشور روسیه زندگی کنید، تیومن بهترین گزینه ای است که پیش روی شما قرار دارد.

کازان

شهر کازان حدود یک میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است.‌ جالب است بدانید که بسیاری از اهالی این شهر مسلمان هستند. کازان دارای معماری بی نظیر و چشم نوازی است که مورد توجه بسیاری از گردشگران و اهالی هنر قرار می گیرد.

آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان روسیه

در خصوص دین مردم کشور روسیه باید گفت که از میان انبوه جمعیت این کشور عده زیادی را مسیحیان ارتدوکس و حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد را مسلمانان تشکیل می‌دهند

اهمیت خانواده

همبستگی و صمیمیت در بین اعضای خانواده مردم آن کشور روسیه به شدت دیده می شود. عموماً زنان روسی در خارج از منزل اشتغال دارند و تک فرزند هستند.

سلام و احوال پرسی

شهروندان روسی در برخورد با یکدیگر تماس چشمی برقرار کرده و با دست دادن یا در آغوش کشیدن محبت خود را به يکديگر ابراز می کنند.

فرهنگ روسی ها

بی تردید وجود بیش از ۱۶۰ قومیت و ملیت متفاوت در کشور روسیه تنوع فرهنگی فراوان را در این کشور به وجود آورده است. زندگی در کشور روسیه فرصت آشنا شدن با قومیت‌های مختلف را برای تان فراهم خواهد کرد و تجارب جالبی را به شما هدیه خواهد داد. موسیقی، ادبیات و هنر عضو جدا نشدنی از فرهنگ مردمان کشور روسیه می باشد. وجود افراد سرشناس در زمینه های فرهنگی و هنری همچنین علاقه مندی و محبوبیت رشته های نام برده شده در میان مردمان روس، نشان از جایگاه والای ادب و هنر در این کشور دارد.

مزایا و معایب زندگی در روسیه

کشور روسیه با توجه به اینکه بسیار وسیع است آب و هوای مناطق مختلف آن متنوع است. البته کسانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند باید با آب و هوا تطبیق پیدا کنند. زیرا روسیه دارای زمستان‌های طولانی و سرد، بهار، تابستان و پاییزهای بسیار کوتاه می‌باشد. زمستان‌های کشور روسیه سرمای بسیار سخت و طاقت‌فرسایی دارد. این یکی از عیب‌های مهم کشور روسیه است که باید به آن توجه شود. در روسیه مراکز درمانی خصوصی بسیاری وجود دارد که به بهترین شکل از بیماران رسیدگی می‌کند. یکی دیگر از مزیت‌های این مراکز این است که، پزشکان قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند. این بیمارستان‌های خصوصی هزینه بالایی دارند اما با دریافت بیمه می‌توانید هزینه‌های آن را کاهش دهید.

بیشتر مهاجرانی که در کشور روسیه اقامت دارند، سعی می‌کنند تا در مشاغلی استخدام شوند که درآمد بالایی برای آن‌ها داشته باشد. به طور معمول، استخدام شدن در کشور روسیه مزیت‌های زیادی مانند: دریافت محلی برای اقامت، بیمه، اتومبیل و مزایای تحصیلی را برای افراد به دنبال دارد. این امر باعث می‌شود تا مهاجران از پرداخت هزینه در بسیاری از امور معاف شوند. با شناسایی مزایا و معایب زندگی در روسیه می‌توانید بهترین تصمیم را درمورد زندگی در این کشور بگیرید.

امنیت زندگی در روسیه

علاوه بر دولت روسیه، مردم این کشور نیز افراد بسیار محتاط و محافظه‌کاری هستند به همین دلیل امنیت زندگی در روسیه بالا رفته است. مردم کشور روسیه دوربین‌های مداربسته کوچکی را در ماشین‌ها و اتومبیل‌های خود نصب می‌کند. بنابراین می‌توانند تمامی اتفاقات ممکن را به صورت ضبط شده و در صورت لزوم استفاده کنند. همچنین اکثریت فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و خانه‌ها دارای دوربین‌های امنیتی هستند. این امر به این دلیل نیست که جرم‌های بسیاری در روسیه اتفاق می‌افتد، بلکه تنها به دلیل جلوگیری از این اتفاقات است. به کار بستن دوربین‌ها باعث شده است تا نرخ جرم و جنایت در روسیه به مقدار قابل توجهی کاهش یابد. همچنین جرم‌هایی مانند سرقت و دزدی در این کشور دیگر بسیار کم اتفاق می‌افتند. در ادامه چند توصیه برای بالا بردن امنیت خود در این کشور آورده‌ایم.

 • در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا حضور در میان جمعیت، کاملا هوشیار باشید.
 • در این مکان‌ها، زیاد در تلفن همراه خود غرق نشوید.
 • وسایل شخصی خود را به هیچ عنوان بدون مراقبت رها نکنید.
 • در حالی که کیف یا کوله پشتی خود را کاملاً باز کرده‌اید، در شهر قدم نزنید.
 • سیم کارت‌ها را از غرفه‌های خیابان خریداری نکنید: احتمال کلاهبرداری در این امر بسیار زیاد است. بهتر است به نزدیک‌ترین فروشگاه تلفن یا فروشگاه عمومی مربوطه مراجعه کنید.
 • اگر نیاز به برداشت پول نقد دارید، به ویژه مبلغ زیاد، بهتر است این کار را در یک بانک یا یک دستگاه خودپرداز، که در مکانی امن و اختصاصی قرار دارد، انجام دهید.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به روسیه

 1. آیا امکان مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج وجود دارد؟
  -بله در صورتی که کیس داشته باشید می توانید نسبت به اخذ اقامت و مهاجرت به روسیه اقدام کنید.
 2. آیا پس از تحصیل در این کشور می توانم درخواست اقامت کنم؟
  -بله پس از پایان تحصیل، راه هایی برای ماندن و اخذ اقامت روسیه وجود دارد.
 3. آیا کشور روسیه، برای مهاجرت پزشکان مناسب است؟
  از لحاظ درآمد این کشور گزینه مناسبی برای پزشکان نیست و در کل این کشور برای مهاجرت پزشکان توصیه نمی شود.
 4. آیا امکان مهاجرت کاری به روسیه وجود دارد؟
  بله در صورتی که پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید برای مهاجرت از طریق کار به روسیه اقدام کنید.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به روسیه

برای مهاجرت به روسیه دانش زبان روسی الزامی است؟

زبان رسمی در روسیه، زبان روسی است و تعداد کمی از روس ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اما در معاملات و کسب و کارها زبان انگلیسی استفاده می شود. بنابراین بهتر است تا حدی با زبان روسی آشنایی داشته باشید‌ تا در برقراری ارتباط با شهروندان این کشور دچار مشکل نشوید.

در مهاجرت توریستی به روسیه، مدت اعتبار ویزا چقدر است؟

– مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه 30 روز است و این ویزا غیر قابل تمدید می باشد و جهت گردشگری در روسیه صادر می شود.

شرایط اصلی اخذ تابعیت روسیه پیش از مهاجرت به این کشور چیست؟

– داشتن حداقل 18 سال تمام، پنج سال اقامت دائم یا سه سال اقامت مستمر قبل از درخواست تابعیت لازم است.

از چه راه هایی می توان به روسیه مهاجرت کرد؟

– شرایط مهاجرت به روسیه شامل موارد ادامه تحصیل، کار و تخصص، ازدواج، سرمایه گذاری، کارآفرینی، پناهندگی می‌شود.

مزایای مهاجرت تحصیلی به روسیه چیست؟

– در مهاجرت به روسیه نزدیکی به ایران، رفت و آمد آسان، کیفیت دانشگاه ها و اعتبار مدارک آن ها، هزینه های مقرون به صرفه و غیره مورد توجه قرار می‌گیرد.

روسیه از نظر مهاجر پذیری در چه جایگاهی قرار دارد؟

-روسیه در زمینه مهاجرپذیری در جایگاه 19 جهان و جایگاه چهارم در بین ایرانیان قرار دارد.

راحت ترین راه مهاجرت به روسیه چیست؟

-راحت ترین راه مهاجرت به روسیه، اخذ ویزای توریستی و سفر به این کشور جهت گردشگری است.

آیا مهاجرت به روسیه از راه پناهندگی وجود دارد؟

-بله، اما به دلیل طولانی بودن فرایند پناهندگی و وجود آمار بالای جرم و جنایت در پناهگاه ها، این روش اصلا توصیه نمی شود.

مهاجرت به روسیه از طریق ویزای ترانزیت چیست؟

این ویزا به افراد اجازه می دهد تا به جهت شغل یا شرایط خاص از روسیه عبور نمایند؛ اما این ویزا اجازه اقامت روسیه را در پی نخواهد داشت.

شرط لازم جهت مهاجرت کاری به روسیه چیست؟

داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در روسیه از الزامات جهت اخذ ویزای کاری این کشور است.

کدام شهر ها جهت زندگی مهاجران در روسیه مناسب ترند؟

شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و نیژنی نووگورود از بهترین شهرها جهت زندگی مهاجران در روسیه به شمار می روند. عموماً شهرهای روسیه از لحاظ شاخص‌هایی مثل بهداشت و امنیت در سطح بالایی قرار دارند و کیفیت زندگی مطلوبی را به ساکنان خود هدیه می‌دهد.

جمع بندی

بی تردید با زندگی در کشور روسیه از جذابیت های بسیار زیادی بهره مند خواهید شد. در این مقاله سعی شد تا انواع روش های مهاجرت به روسیه به شما عزیزان ارائه شود و کم کیف زندگی در روسیه از جهات مختلف مورد نقد و بررسی قرار گیرد. در نهایت موسسه برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی روسیه و سایر رشته های مورد علاقه شما و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

48 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به روسیه

 1. زهرا رحمانی گفت:

  سلام من در روسیه دانشجوی دوره ی پادفک هستم.. میخوام بدونم ایا راهی وجود داره که از اینجا بتونم ویزای تحصیلی کشور های عضو شینگن رو اخذ کنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه دانشگاه تحصیلی شما طرف قرار داد یکی از کشور های عضو شینگن باشد، می توانید انتقالی بگیرید.

 2. امید براتی گفت:

  سلام و درود.
  من به کشور روسیه و زندگی در مسکو بسیار علاقه مندم. ولی به صورت کاملا قانونی میخواهم به انجا بروم و با همسرم زندگی کنم. مطالب شما را خواندم. بسیار عالی بود اما راهکاری برای اقامت در انجا برای کسی که علاقه مند است در روسیه زندگی کند ندیده ام.
  لطفا بگویید اگر بخواهیم اقامت دائم بگیریم راهی وجود دارد به غیر از ازدواج با اتباع روسیه و سرمایه گذاری.آیا کشور روسیه مهاجر هم می پذیرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   روش های مهاجرت به روسیه عبارتند از ازدواج، سرمایه گذرای، کاری، تحصیلی است. از طریق تحصیل و یا جاب آفر میتوانید اقدام نمایید.

 3. مژده زريسفى گفت:

  سلام
  من ٢٧ سالمه.ليسانس پرستارى دارم از دانشگاه علوم پزشكى اصفهان
  دو سال سابقه كار و بيمه دارم
  ميخواسم راهنماييم كنيد درباره ادامه تحصيل توى رشته دندونپزشكى توى روسيه
  ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل دندانپزشکی در روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود. در صورت تحصیل به زبان روسی می توانید در دوره پادفک حضور نمایید و بعد از این دوره برای شرکت در کورس اصلی دندانپزشکی اقدام نمایید.

 4. آرین نظری گفت:

  با سلام
  من و نامزدم که فارغ التحصیل رشته روسی هستند می خواهیم اقامت کشور روسیه رو بگیریم
  سئوال من از حضور شما اینه که در صورتیکه نخواهیم از طریق تحصیل و ویزای تحصیلی در این کشور اقامت داشته باشیم چه راه دیگری رو می توانید پیشنهاد بدید. آیا بهتر هست ابتدا ازدواج کنیم سپس درخواست مهاجرت بدیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت به روسیه عبارتند از تحصیلی، کاری، ازدواج و یا سرمایه گذاری. با توجه به شرایط خود می توانید اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *