تابعیت روسیه
مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور روسیه

 • پایتخت و بزرگترین شهر: مسکو
 • زبان رسمی: روسی
 • جمعیت: حدود 145 میلیون
 • واحد پول: روبل
 • دامنه اینترنتی: .ru
 • پیش شماره: +7
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

مهاجرت به روسیه

زبان رسمی کشور روسیه روسی می باشد. در برخی قسمت های این کشور نیز برخی افراد به زبان ترکی نیز سخن می گویند. در حالی که تعداد کمی از روس زبان ها می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما زبان انگلیسی غالبا در معاملات کسب و کار استفاده می شود، روسیه دارای مناطق مختلف آب و هوایی می باشد، از شرایط هوای قطبی شمالی در سیبری تا آب و هوای معتدل جنوبی متغیر است.

ویزای کار روسیه

بر طبق قانون جمهوری فدرال روسیه ارگان های رسمی نمی توانند دانشجویان را بطور رسمی به کار گیرند. این ارگان های دولتی نیاز به نیروهای تمام وقت دارند و معمولاً کارمندان خود را از میان افرادی با زمان پاره وقت انتخاب نمی کنند. ولی دانشجویان می توانند راه دیگری برای کار برگزینند و آن کار در بازار آزاد و یک سری کارهای دانشجویی می باشد.

بازار کار رشته معماری در روسیه
دانشگاه های فنی و مهندسی روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه با توجه دارا بودن این کشور از باکیفیت ترین سیستم امورش و پرورش در دنیا مورد تقاضای بسیاری از افراد است و سالانه متقاضیان فراوانی برای تحصیل در روسیه از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند تا در بهترین دانشگاه های مسکو شروع به تحصیل کنند .قابل ذکر است که هزینه های تحصیل در روسیه که ما در زیر به ان اشاره می کنیم مقرون به صرفه است و در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ارزان تر است.

شرایط زندگی در روسیه

رای شما سوال پیش آمده زندگی در روسیه چگونه است ؟ اقتصاد روسیه دارای یکی از سریع ترین نرخ های رشد در جهان است و بسیاری از شرکت های بین المللی در حال انجام عملیات های اقتصادی در آن هستند. این امر فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران ایجاد می کند، اما این شغل ها معمولا تنها از طریق انتقال داخلی در شرکت ها و یا مشاغلی که برای مهاجرین در کشوران پیش از ورود به روسیه تامین می شود، قابل دسترسی است. افرادی که به امید پیدا کردن کار به روسیه سفر می کنند پس از رسیدن، مشکل پیدا کردن یک کار مناسب را پیدا خواهند کرد. علاوه بر این، تأمین یک روادید کار مناسب نیز می تواند یک روند طولانی و دشوار داشته باشد.

مراحل تحصیل رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه
شهر نووسیبیرسک روسیه

اخذ اقامت روسیه

اجازه اقامت موقت (TRP) به شهروندان خارجی حق اقامت در روسیه را قبل از اخذ مجوز اقامت دائم می دهد. اخذ این نوع مجوز حدود 3 ماه تا 6 ماه طول می کشد و برای مدت 3 سال معتبر است، هر چند که هر سال باید آنرا تمدید کرد. TRP می تواند برای یک شهروند خارجی بر اساس الزامات تعیین شده توسط دولت فدرال صادر شود. یک شهروند خارجی که به طور موقت اقامت دارد نمی تواند محل اقامت خود در منطقه ای که در آن TRP را به دست آورده است، تغییر دهد و برای کار خارج از منطقه، باید اجازه بگیرد. برای خروج از روسیه، شما باید هر بار ویزای خروج / ورود خود را درخواست کنید و در هر بار تنها می توانید حد اکثر 3 ماه در خارج از روسیه حضور داشته باشید. می توانید برای کار در روسیه و ثبت شرکت در روسیه نیز اقدام کنید .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی می شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های پزشکی روسیه
تفاوت گرفتن اقامت دائم و پاسپورت روسیه

تابعیت و شهروندی روسیه

شما می توانید مجوز اقامت موقت یا ARWYP را پس از ازدواج با یک شهروند روسی بطور 100 درصد دریافت کنید. ابتدا باید یک تاریخ برای ازدواج مشخص کنید. دپارتمان مخصوصی در روسیه به ثبت نام های ازدواج رسیدگی می کند. معمولا 30 تا 40 روز لازم است تا تاریخ ثبت نام ازدواج شما مشخص شود. به محض گرفتن سند ازدواج، می توانید برای مجوز اقامت موقت که ARWYP گفته می شود درخواست دهید.

هزینه زندگی در روسیه

یک دانشجو برای هزینه قیمت ها در روسیه نیاز به 300 تا 400 دلار آمریکا در ماه بصورت میانگین و یا 3000 تا 4000 دلار آمریکا در هر سال تحصیلی خواهد داشت. (سپتامبر تا ژوئن). بهتر است که با 300 تا 400 دلار آمریکای اضافه برای هزینه هایی از قبیل بیمه پزشکی، هزینه های زندگی در آپارتمان و یا خوابگاه (خرید ظروف، تختخواب، شوینده ها و …) و خرید کتاب شرع به زندگی نمایید.

هزینه تحصیل در روسیه
مهندسی نفت روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

روسیه از جمله کشورهای وسیع و پهناور دنیا می باشد، این کشور جز ابرقدرت های نظامی و سیاسی دنیا محسوب می شود. این روزها پس از تحریم های روسیه ایرانی های بسیاری دنبال اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری هستند که از این طریق بتوانند بیزینس خود را گسترش دهند و یا تجارت های بهتری را در این کشور داشته باشند، البته افرادی هم هستند که به دلایل مختلف مثل زندگی فرزندشان در روسیه برای تحصیل، به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت روسیه هستند.

سوالات متداول در مورد کشور روسیه

1- اطلاعات کلی کشور روسیه عبارتند از؟

 • پایتخت و بزرگترین شهر روسیه مسکو
 • زبان رسمی :روسی
 • واحد پول:روبل
 • دامنه اینترنت: ru
 • پیش شماره:۷+

2- اطلاعات عمومی در مورد زبان جهت مهاجرت به روسیه چیست؟

زبان رسمی این کشور روسی می باشد اما در برخی از نقاط افراد به زبان ترکی و تعداد کمی افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما زبان انگلیسی غالبا در معملات کسب و کار استفاده می شود

3- اب و هوای روسیه چگونه می باشد؟

روسیه دارای مناطق مختلف اب و هوا می باشد از شرایط هوایی قطبی شمالی در سیبری تا اب و هوای معتدل جنوبی متغیر است.

4- شرایط ویزای کار در روسیه چگونه می باشد؟

بر طبق قوانین جمهوری فدرال روسیه ارگان های رسمی نمی توانند دانشجویان را بطور رسمی به کار گیرند این ارگان های دولتی نیاز به نیروهای تمام وقت دارند و معمولا کارمندان خود را از میان افرادی با زمان پاره وقت انتخاب نمی کنند ولی دانشجویان می توانند راه دیگری برای کار بر گزینند و ان کار را در بازار ازاد و یک سری کارهای دانشجویی می باشد‌

5- شرایط تحصیل در روسیه چگونه می باشد؟

با دارا بودن کیفیت بالا در سیستم آموزش و پرورش این کشور مورد استقبال افرادی جهت مهاجرت تحصیلی از سراسر دنیا نی باشد تا در بهترین دانشگاه های مسکو شروع به تحصیل کنند و هزینه های تحصیل در روسیه مقرون به صرفه است در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ارزان تر است.

6- شرایط زندگی در روسیه چگونه می باشد؟

اقتصاد روسیه یکی از سریع ترین نرخ های رشد در جهان است بسیاری از شرکتهای بین المللی در حال انجام عملیات اقتصادی در ان هستند و این امر فرصت های شغلی زیادی را فراهم میکند.

7- اخذ اقامت روسیه چگونه می باشد؟

اجازه اقامت موقتTRPبه شهروندان خارجی حق اقامت در روسیه قبل از اخذ اقامت مجوز دائم می دهد اخذ این نوع مجوز ۳تا ۶ ماه طول میکشد که برای مدت ۳سال اعتبار دارد هر سال باید ان را تمدید کرد.

8- شرایط اخذ ویزای TRP برای شهروندان خارجی در روسیه چگونه میباشد؟؟

یک شهروند خارجی که به طور موقت اقامت دارد نمی تواند محل اقامت خود در منطقه ای که در ان TRP را به دست اورده است تغییر دهد و برای کار خارج از منطقه باید اجازه بگیرد. برای خروج از روسیه باید هر بار ویرای ورود و خروج را تمدید کند و هر بار می تواند تنها ۳ ماه خارج از روسیه حضور داشته باشید.

9- بهترین و راحت ترین راه برای کار در روسیه چیست؟

یکی از بهترین و راحت ترین راه کار در روسیه ثبت شرکت در روسیه می باشد.

10- هزینه زندگی در روسیه برای دانشجویان چگونه می باشد؟

یک دانشجو برای هزینه قیمت ها در روسیه نیاز به ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار امریکا در ماه بصورت میانگین و یا ۳۰۰۰تا ۴۰۰۰ دلار امریکا در هر سال تحصیلی خواهد داشت.

11- هزینه های اضافی در روسیه برای دانشجویان شامل چه مواردی می باشد؟

بهتر است که با۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار امریکای اضافه برای هزینه هایی که از قبیل بیمه پزشکی،هزینه های زندگی در آپارتمان و یاخوابگاه(خرید ظروف،تختخواب،شوینده ها و…)وخرید کتاب شرع به زندگی نمایید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *