مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اطلاعات کلی کشور روسیه

  • پایتخت و بزرگترین شهر: مسکو
  • زبان رسمی: روسی
  • جمعیت: حدود 145 میلیون
  • واحد پول: روبل
  • دامنه اینترنتی: .ru
  • پیش شماره: +7
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

مهاجرت به روسیه

زبان رسمی کشور روسیه روسی می باشد. در برخی قسمت های این کشور نیز برخی افراد به زبان ترکی نیز سخن می گویند. در حالی که تعداد کمی از روس زبان ها می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما زبان انگلیسی غالبا در معاملات کسب و کار استفاده می شود، روسیه دارای مناطق مختلف آب و هوایی می باشد، از شرایط هوای قطبی شمالی در سیبری تا آب و هوای معتدل جنوبی متغیر است.

ویزای کار روسیه

بر طبق قانون جمهوری فدرال روسیه ارگان های رسمی نمی توانند دانشجویان را بطور رسمی به کار گیرند. این ارگان های دولتی نیاز به نیروهای تمام وقت دارند و معمولاً کارمندان خود را از میان افرادی با زمان پاره وقت انتخاب نمی کنند. ولی دانشجویان می توانند راه دیگری برای کار برگزینند و آن کار در بازار آزاد و یک سری کارهای دانشجویی می باشد.

بازار کار رشته معماری در روسیه
دانشگاه های فنی و مهندسی روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه با توجه دارا بودن این کشور از باکیفیت ترین سیستم امورش و پرورش در دنیا مورد تقاضای بسیاری از افراد است و سالانه متقاضیان فراوانی برای تحصیل در روسیه از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند تا در بهترین دانشگاه های مسکو شروع به تحصیل کنند .قابل ذکر است که هزینه های تحصیل در روسیه که ما در زیر به ان اشاره می کنیم مقرون به صرفه است و در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ارزان تر است.

شرایط زندگی در روسیه

رای شما سوال پیش آمده زندگی در روسیه چگونه است ؟ اقتصاد روسیه دارای یکی از سریع ترین نرخ های رشد در جهان است و بسیاری از شرکت های بین المللی در حال انجام عملیات های اقتصادی در آن هستند. این امر فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران ایجاد می کند، اما این شغل ها معمولا تنها از طریق انتقال داخلی در شرکت ها و یا مشاغلی که برای مهاجرین در کشوران پیش از ورود به روسیه تامین می شود، قابل دسترسی است. افرادی که به امید پیدا کردن کار به روسیه سفر می کنند پس از رسیدن، مشکل پیدا کردن یک کار مناسب را پیدا خواهند کرد. علاوه بر این، تأمین یک روادید کار مناسب نیز می تواند یک روند طولانی و دشوار داشته باشد.

مراحل تحصیل رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه
شهر نووسیبیرسک روسیه

اخذ اقامت روسیه

اجازه اقامت موقت (TRP) به شهروندان خارجی حق اقامت در روسیه را قبل از اخذ مجوز اقامت دائم می دهد. اخذ این نوع مجوز حدود 3 ماه تا 6 ماه طول می کشد و برای مدت 3 سال معتبر است، هر چند که هر سال باید آنرا تمدید کرد. TRP می تواند برای یک شهروند خارجی بر اساس الزامات تعیین شده توسط دولت فدرال صادر شود. یک شهروند خارجی که به طور موقت اقامت دارد نمی تواند محل اقامت خود در منطقه ای که در آن TRP را به دست آورده است، تغییر دهد و برای کار خارج از منطقه، باید اجازه بگیرد. برای خروج از روسیه، شما باید هر بار ویزای خروج / ورود خود را درخواست کنید و در هر بار تنها می توانید حد اکثر 3 ماه در خارج از روسیه حضور داشته باشید. می توانید برای کار در روسیه و ثبت شرکت در روسیه نیز اقدام کنید .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی می شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های پزشکی روسیه
تفاوت گرفتن اقامت دائم و پاسپورت روسیه

تابعیت و شهروندی روسیه

شما می توانید مجوز اقامت موقت یا ARWYP را پس از ازدواج با یک شهروند روسی بطور 100 درصد دریافت کنید. ابتدا باید یک تاریخ برای ازدواج مشخص کنید. دپارتمان مخصوصی در روسیه به ثبت نام های ازدواج رسیدگی می کند. معمولا 30 تا 40 روز لازم است تا تاریخ ثبت نام ازدواج شما مشخص شود. به محض گرفتن سند ازدواج، می توانید برای مجوز اقامت موقت که ARWYP گفته می شود درخواست دهید.

هزینه زندگی در روسیه

یک دانشجو برای هزینه قیمت ها در روسیه نیاز به 300 تا 400 دلار آمریکا در ماه بصورت میانگین و یا 3000 تا 4000 دلار آمریکا در هر سال تحصیلی خواهد داشت. (سپتامبر تا ژوئن). بهتر است که با 300 تا 400 دلار آمریکای اضافه برای هزینه هایی از قبیل بیمه پزشکی، هزینه های زندگی در آپارتمان و یا خوابگاه (خرید ظروف، تختخواب، شوینده ها و …) و خرید کتاب شرع به زندگی نمایید.

هزینه تحصیل در روسیه
مهندسی نفت روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

روسیه از جمله کشورهای وسیع و پهناور دنیا می باشد، این کشور جز ابرقدرت های نظامی و سیاسی دنیا محسوب می شود. این روزها پس از تحریم های روسیه ایرانی های بسیاری دنبال اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری هستند که از این طریق بتوانند بیزینس خود را گسترش دهند و یا تجارت های بهتری را در این کشور داشته باشند، البته افرادی هم هستند که به دلایل مختلف مثل زندگی فرزندشان در روسیه برای تحصیل، به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت روسیه هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *