کشور هلند از کشورهای عضو شینگن و از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های کشاورزی ، صنعت و توریسم می باشد که پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می باشد. علاقه مندان مهاجرت به هلند و ادامه تحصیل در هلند این امکان را دارند که از زمان اتمام تحصیلاتشان به مدت یک سال شغل مناسبی پیدا کنند. سپس می توانند به مدت طولانی تر یا حتی به طور دائم در کشور هلند اقامت داشته باشند.

در کشور هلند بیشتر از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی مستقر شده که این تعداد دانشگاه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه است البته قابل ذکر است که تنها حدود نیمی از این مراکز قابل تایید وزارت علوم ایران هستند. وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر شیراز قادر به اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هلند می باشند همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به هلند می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

بسیاری افراد تحصیل در هلند را در جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت هلند از نوع تحصیلی ، نسبت به اخذ تابعیت هلند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به هلند در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در هلند و سرمایه گذاری در هلند می باشد. شایان ذکر است تابعیت هلند از طریق تولد نیز این کشور از تابعیت خون تبعیت می کند و در معنایی تابعیت هلند خون می باشد ولی توجه داشته باشید که تابعیت خاک می تواند به مهاجرت از طریق تولد فرزند در هلند کمک کند که این کشور از این قاعده مستثنی است.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به هلند

افرادی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشند می بایست یک سری از هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز کنند که این هزینه ها عبارتند از : هزینه شهریه یکسال یا یک نیم سال تحصیلی ، مبلغ 500 یورو جهت بیمه یکسال ، مبلغ 500 یورو برای صدور اقامت یکسال ، هزینه اجاره اتاق برای حداقل 3 ماه. قابل ذکر است کسانی که این هزینه ها را به حساب دانشگاه مورد نظر واریز می کنند دیگر نیازی به حساب بانکی و یا اثبات پشتوانه مالی ندارند و ویزای آنها از طرف سفارت هلند در مدت زمان کمتری نسبت به دیگر افراد صادر می شود و همچنین افرادی که به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند، از مزایای اقامت تحصیلی هلند برخوردار می شوند، این روش یکی از کارهایی است که افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند باید طی کنند.

دانشگاه های هلند از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند به همین علت تحقیقات علمی دانشگاه ها اعتباری بین المللی دارند. با توجه به همین مسئله مهاجرت به هلند در راستای اخذ اقامت هلند و دریافت تابعیت این کشور مورد تقاضای بسیاری است. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

شروع سال تحصیل در هلند معمولاً از اوایل سپتامبر می باشد البته دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند می بایست از چند ماه قبل اقدام به تحویل مدارک و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های هلند می بایست حتما مدرک دیپلم را داشته باشند در غیر این صورت افراد با حداقل 21 سال سن می توانند در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و با کسب نمره قبولی به تحصیل در دانشگاه های هلند به تحصیلات خود ادامه دهند.

دوره های تحصیلی در هلند

یکی از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ، داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 12 می باشد. همچنین دانشجویان می بایست مدرک ایلتس 6 را داشته باشند البته کسانی که مدرک زبان ندارند می توانند در کلاس های آموزشی زبان در کشور هلند شرکت کنند اما پیشنهاد وکلای ما این است که برای راحت تر گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند داوطلبان مدرک زبان خود را در ایران بگیرند.

تحصیل در هلند در مقطع لیسانس 4 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی است به همین دلیل متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند. قابل ذکر است کسانی که مدرک زبان آلمانی خود را در ایران گرفته اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره های کالج زبان آلمانی در هلند هستند ، راحت تر میتوانند ویزای تحصیلی کشور هلند را بگیرند.

دوره های تحصیلی در هلند

شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس سالیانه حدود 7000 تا 11000 یورو می باشد. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند 10 ساعت در هفته را مشغول کار شوند. حقوق این افراد در هفته چیزی حدود 80 تا 100 یورو میباشد. لازم به ذکر است تحصیل در هلند بدون مدرک زبان زبان انگلیسی مقدور نیست و از الزامات پذیرش در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور مدرک زبان انگلیسی است.

دانشجویان می توانند دوره فوق لیسانس خود را در کمتر از 2 سال به پایان برسانند. شهریه دانشگاه ها در مقطع فوق لیسانس سالانه مبلغی حدود 11000 تا 15000 می باشد. در این مقطع دانشجویان اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند که حقوق آنها در هفته حدود 160 تا 200 یورو می باشد. ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند 4 سال به طول می انجامد که دانشجویان در این مقطع تحصیلی یا می توانند با بورسیه تحصیلی این مقطع تحصیلی را سپری کنند یا خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در هلند می شوند ، در ماه مبلغی حدود 2000 دلار حقوق دریافت میکنند به همین دلیل رقابت برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های در هلند همراه با بورسیه تحصیلی بسیار زیاد است.

کسانی که داوطلب اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا هستند باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر داشته باشند. علاوه بر آن باید مدرک زبان آیلتس 6.5 و مقالات بین المللی را داشته باشند . همچنین داوطلبین اخذ بورسیه تحصیلی می بایست یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکترای خود داشته باشند. دانشجویانی که همه و یا اغلب این شرایط را داشته باشند شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های هلند را دارند.

در مقطع دکترا اغلب رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده میشوند. علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور هلند که مدرک زبان ندارند میتوانند با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز و سپری کردن دوره های یادگیری زبان در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرند. دانشجویان در مقطع دکترا میتوانند 30 ساعت در هفته را به کار مشغول شوند و مبلغی حدود 240 تا 300 یورو در هفته حقوق دریافت کنند.

دانشگاه های معتبر هلند

در اینجا به چند دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران اشاره میکنیم:

 • Leiden university
 • University of Groningen
 • Instituut brouwer
 • University of twente
 • University of twente
 • Utrecht university

هزینه زندگی در هلند

هزینه های زندگی در کشور هلند با توجه به شهر محل سکونت متغیر است اما حدودا میتوان گفت هزینه زندگی دانشجویی در ماه مبلغی حدود 700 تا 1000 یورو می باشد قسمت اعظم این مبلغ مربوط به هزینه مسکن می باشد که ماهانه حدود 250 تا 600 یورو می باشد البته این مبلغ با توجه به امکاناتی که به شما تعلق میگیرد مانند اینترنت، تلوزیون و… متفاوت می باشد. همان طور که مطالعه فرمودید، تحصیل در هلند مستلزم پرداخت شهریه می باشد، چنانچه به هر دلیل موفق به پرداخت شهریه نیستید می توانید از شرایط تحصیل رایگان در اتریش ، تحصیل رایگان در آلمان و… بهره مند شوید.

هزینه زندگی در هلند

تحصیل دوره های زبان در هلند

امکان طی دوره های زبان انگلیسی نیز در هلند وجود دارد، چنانچه فردی علاقه و یا حوصله ی ادامه ی تحصیل را نداشته باشد می تواند با دوره های زبان انگلیسی را در این کشور بگذراند. مدت زمان این دوره بسته به شرایط دانشجو متفاوت است و ارائه مدرک زبان ولی در سطح پایین نیز الزامی است. موسسه توسعه گران مهر با همکاری وکیل مهاجرت به هلند و موسسات آموزشی در این کشور راه ورود شما را به هلند تسهیل نموده است. از مزایای دوره های زبان عدم محدودیت سنی جهت پذیرش و کوتاه بودن این دوره ها می باشد.

تحصیل در دانشگاه دلفت هلند

دانشگاه دلفت در کشور هلند یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های کشور هلند است که در سال 1842 تاسیس شده و یکی از 200 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه دارای 8 دانشکده می باشد که عبارتند از:

 • دانشکده هوا و فضا
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده برق- ریاضی و کامپیوتر
 • دانشکده طراحی صنعتی
 • دانشکده سیاست و مدیریت
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده عمران و زمین شناسی

از جمله سوالاتی که پیرامون این مطلب پرسیده می شود، تحصیل در هلند بدون مدرک زبان انگلیسی و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین تحصیل در دانشگاه دلفت می باشد. ما سعی نمودیم در این مطلب به بررسی این موضوعات بپردازیم.

هزینه تحصیل در هلند

دانشگاه های هلندی برای تحصیلات آموزش عالی، هزینه تحصیل دریافت می کنند. دانشجو ها بسته به کشور مبداً چیزی حدود 2.000  یورو تا 20.000  یورو برای یک سال تحصیلی می پردازند. همچنین انتظار می رود 10.350  یورو برای مسکن، غذا و بیمه سلامتی صرف شود. دانشجو ها می توانند هنگام تحصیل در هلند برای کاهش هزینه ها، برای کمک هزینه تحصیلی درخواست دهند یا شغل پاره وقت پیدا کنند. هزینه های تحصیل برای تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در سال 2019-2018.

دانشگاه های دولتی هلند دو نوع هزینه تحصیل، قانونی و سازمانی دارند. هزینه های قانونی، میزانی ثابت است که دولت هلند برای تمامی دانشگاه ها تعیین کرده است. اکثر دانشجویان از کشور هلند و سایر کشورهای EU/EEA (اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا) باید این میزان را برای تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد بپردازند. برای سال 2018-2019، میزان 2.060  یوروتعیین شده است.

هزینه های سازمانی توسط خود دانشگاه تعیین می شود و برای دانشجویانی کاربرد دارد که خارج از محدوده EU/EEA ( اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا هستند. این میزان به تخصص و سایر شرایط بستگی دارد. هزینه سازمانی سال 2018-2019، به طور متوسط 6.000 یورو تا 20.000 یورو در سال می باشد.

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیلی دانشگاه های خصوصی با هزینه های دانشگاه های دولتی قابل مقایسه است. هزینه دوره های مقدماتی معمولاً برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی مشابه می باشد. هزینه تحصیلی سالانه به یورو برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی در دانشگاه های خصوصی:

 • دوره های مقدماتی (1-12 ماه): برای دانشجویان اروپایی 6.000-12.000، برای دانشجویان غیراروپایی6.000-12.000 یورو
 • دوره های کارشناسی (3-4 سال): برای دانشجویان اروپایی 2.060، برای دانشجویان غیراروپایی 6.000 – 10.000 یورو
 • دوره های کارشناسی ارشد (1-2 سال): برای دانشجویان اروپایی 2.060، برای دانشجویان غیراروپایی 7.000 20.000 یورو
 • هزینه تحصیل برای تحصیلات کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) به 40.000 یورو تا 50.000 یورو می رسد.

لطفا توجه داشته باشید هزینه های تحصیل معمولاً شامل هزینه کتاب های درسی، لباس فرم (اونیفورم)، کارآموزی یا سایر هزینه های اضافی نمی شود. این هزینه های اضافی بسته به مقطع تحصیلی سالانه بین 500 یورو – 2.000  یورو متغیر است. تحصیلات عالی با کیفیت گران است.

با این حال تحصیل در هلند در مقایسه با سایر کشورها مانند انگلیس یا آمریکا، کاملاً مقرن به صرفه است. برای مثال، هزینه های تحصیل در انگلیس از 15.000 یورو شروع می شود، یعنی سه برابر گران تر از هلند. هزینه زندگی در انگلیس نیز بالاتر است. در انگلستان  دانشجو ها باید حداقل 1.380 یورو هر ماه برای درخواست ویزا بپردازند. در صورتی که این مبلغ در هلند 867.68 یورو می باشد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی هلند

هلند یکی از مقصد های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. هلند دانشگاه های رتبه بالای بسیاری دارد و روند اخذ ویزی دانشجوییساده و روشن است. مانند بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، روند ویزای دانشجویی هلند با توجه به عضویت کشور مبدا شما در اتحادیه اروپا متفاوت است. اگر دانشجو از کشور غیر اتحادیه اروپا بیاید و غیر اروپایی باشد، پروسه ویزای دانشجویی هلند به شرح زیر است:

 • شرایط دریافت اقامت استانی, که به طور رسمی به نام (Machotging tot Voorlopig Verblijf (MVV  می باشد که به عنوان  اجازه ورود به هلند شناخته می شود. دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای MVV درخواست می دهد.
 • MVV اجازه ورود به کشور را برای یک دوره شش ماهه می دهد. بیشتر دوره های دانشگاهی به مدت 1 تا 4 سال طول می کشد، بنابراین MVV کافی نیست و باید درخواست VVR دهید.
 • پس از ورود به کشور، شما باید برای VVR یا اجازه اقامت درخواست بدهید. دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای VVR درخواست می دهد.
 • VVR فقط برای اهداف تحصیلی مجاز است و تا مدت زمان دوره ثبت نامی دانشجو اعتبار دارد. شرایط دیگری برای اعتبار VVR وجود دارد. در این شرایط VVR تا زمانی اعتبار دارد که معدل کل دانشجو حداقل 50 درصد از نمره کل معدل باشد

از آنجا که هلند بخشی از اتحادیه اروپا است، دانشجویان بین المللی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، حق امتیاز خاص و شرایط مختلفی دارند. آنها برای تحصیل در هلند نه MVV و نه VVR نیاز دارند. چنین دانشجویی باید به سادگی از موسسات میزبان خود بخواهد تا اسامی آنها را در اداره مهاجرت ثبت کند. دانشجویان آمریکایی، کانادا، ایالت واتیکان، موناکو، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزیلند، فقط یک VVR نیاز دارند. برای دریافت موفقیت آمیز ویزای دانشجویی هلند، باید این مدارک را حتما ارسال کنید:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • اثبات توانایی مالی که می توانید هزینه های مالی خود در مدت اقامت را پرداخت کنید که این شامل تمام و یا یکی از مدارک لازم از جمله: انتقال وجه مالی , صورت حساب بانکی و نامه بورس تحصیلی است.
 • نامه ی پذیرش و یا ثبت نام در دانشگاه
 • گواهی پرداخت تمام هزینه های قانونی مورد نیاز
 • بیمه سلامت
 • گواهی NUFFIC، فقط برای دانشجویان چینی لازم است.
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • دو قطعه عکس اداری
 • گواهی تولد
 • کپی مدارک تحصیلی
 • الزامات بیمه

دانشجویان برای دریافت ویزای دانشجویان هلندی، باید بیمه درمانی معتبر داشته باشند تا هزینه های پزشکی خود را در هلند بپردازند. برای دانشجویان کشورهای غیر اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان سوئیس، کارت بیمه سلامت اتحادیه اروپا کافی است. کسانی که در هلند مشغول به کار هستند، اخذ بیمه سلامت عمومی هلندی برای آنها اجباری است. اگر قصد دارید که در طول دوره خود به صورت پاره وقت کار کنید، باید این نکته را مد نظرداشته باشید.

دانشجویان باید از موسسه میزبان خود در مورد الزامات بیمه درمانی و معرفی یک شرکت بیمه اطلاعات کسب کنند. بسیاری از شرکت های خصوصی نیز بسته های ویژه بیمه برای دانشجویان ارائه می دهند. گزینه های دیگر ی برای بیمه وجود دارد که به شدت توصیه می شود اما اجباری نیست. بیمه تعهد شخصی که هزینه های صدمه ای را می پردازد که شما به فرد دیگر یا اموال ایشان وارد کرده اید.

بیمه بازگشت نیز باید در نظر گرفته شود. در صورتی که به خاطر یک وضعیت پزشکی جدی مجبور شوید به کشور خودتان بازگردید، این بیمه هزینه آن را می پردازد. بیمه وسایل ، منزل شما را در برابر هرگونه خسارت به منزل به علت آتش سوزی، آب گرفتگی, سرقت، و غیره بیمه می کند.

همه دانشجویان بین المللی مجازند در کنار تحصیل خود کار کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و غیر  منطقه اقتصادی اروپا، برای کارکردن باید مجوز بگیرند. این اجازه باید از طرف کارفرمای احتمالی شما به دست شما برسد. حتی با این اجازه کار، دانشجویان می توانند فقط مدت محدودی ، یعنی 10 ساعت در هفته کار کنند. آنها در ماههای ژوئن، ژوئیه و اوت اجازه کار تمام وقت دارند.

دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (به غیر از کرواسی) و سوئیس نیاز به مجوز کار ندارند. شما باید  یک شماره خدمات شهروندی داشته باشید تا دستمزد خود را دریافت کنید. هنگام ثبت نام در شهرداری منطقه برای این شماره درخواست می دهید.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در هلند

آیا برای تحصیل در هلند به ویزا نیاز دارم؟

نیاز به ویزای شما بستگی به ملیت شما و مدت اقامت شما دارد. اتباع اکثر کشورها(مانند ایران) به ویزای ورود نیاز دارند. پس از اقامت در هلند، اجازه اقامت اغلب لازم است. در بعضی موارد مجوز کار نیز باید دریافت نمایید. 

هزینه تحصیل در هلند چقدر است؟

در مقایسه با بیشتر کشورهای دیگر مانند ایالت متحده و انگلیس، شهریه و هزینه های زندگی در هلند معقول است. برای دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه شهریه سالانه برای ثبت نام در یک برنامه یا رشته دانشگاهی در یک موسسه آموزش عالی هلندی از حدود 1700 یورو شروع می شود. به طور کلی، شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بیشتر است، بسته به رشته و دانشگاه انتخابی، از 5000 یورو تا 15 هزار یورو هزینه تخمین زده شده است.

هزینه زندگی در هلند چقدر است؟

اگرچه هزینه های زندگی در هلند ممکن است کمی در هر شهر متفاوت باشد، اما به طور کلی دانش آموزان بین 800 تا 1100 یورو در ماه هزینه می کنند.

آیا می توانم برای تامین هزینه تحصیل در هلند، بورسیه دریافت کنم؟

شما می توانید به لیست بورس های تحصیلی اداره شده توسط Nuffic نگاه کنید و یا از Grantfinder برای جستجوی نوع دیگری از بورس تحصیلی یا کمک هزینه استفاده کنید. اطلاعات مربوط به بورس های تحصیلی به طور کلی نیز از طریق سفارت یا کنسولگری هلند و دفتر بین المللی موسسه کشور خود انجام می شود.

آیا می توانم در حین تحصیل در هلند کار کنم؟

دانشجویان بین المللی که مایلند در کنار تحصیل خود را انجام دهند، مجاز به انجام این کار هستند. با این وجود، بسته به ملیت خود، می توانید این کار را فقط برای ساعت های محدود در هفته انجام دهید و فقط در صورتی که کارفرما برای شما درخواست مجوز کار کند.

چه گزینه هایی برای تحصیل در هلند دارم؟

شما برای تحصیل در هلند گزینه های مختلفی دارید. شما می توانید در یک دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا یا دوره های کوتاه زبان انگلیسی ثبت نام کنید. همچنین اگر به زبان هلندی صحبت می کنید، در یک برنامه هلندی نیز میتوانید ثبت نام کنید. 

چه مدارکی برای تحصیل در هلند لازم است؟

 • برای دوره های کارشناسی:
 • دیپلم دبیرستان در سطح مناسب؛
 • ریز نمرات دبیرستان؛
 • مدرک تحصیلی سطح انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
 • برای دوره های کارشناسی ارشد:
 • مدرک لیسانس در همان رشته تحصیلی با برنامه کارشناسی ارشد یا معادل آن؛
 • ریز نمرات؛
 • مدرک تحصیلی سطح انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
 • برای برنامه های دکترا:
 • مدرک کارشناسی ارشد در همان رشته تحصیلی به عنوان طرح تحقیق شما یا معادل آن؛
 • ریز نمرات؛
 • مدرک تحصیلی سطح انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
 • در نظر داشته باشید هر موسسه ممکن است به اسناد اضافی، مانند بیانیه انگیزه، برنامه درسی(CV)، نامه توصیه شده یا نسخه ای از گذرنامه یا(شناسنامه) شما احتیاج داشته باشند. برخی از موسسات بسته به برنامه مورد نظر خود، نیاز به نتایج GRE و یا GMAT، نمونه کارها و غیره دارند.

برای تحصیل در هلند به چه سطح زبان انگلیسی نیاز دارم؟

سطح زبان انگلیسی بستگی به موسسه و یا دوره تحصیلی دارد. دو آزمون انگلیسی که در کلیه موسسات پذیرفته می شود عبارتند از:

 • آیلتس: برای این آزمون حداقل به نتیجه 6.0 نیاز خواهید داشت. برخی از برنامه ها ممکن است به نتیجه 6.5 یا 7.0 نیاز داشته باشد.
 • تافل: حداقل نمره آزمون مبتنی بر اینترنت(IBT) 80 معادل 550 در آزمون مبتنی بر مقاله(PBT) است. برخی از برنامه ها به نمره بالاتری احتیاج دارند. نتیجه مبتنی بر رایانه باید 213 باشد.

آیا تحصیل در هلند رایگان است؟

خیر، برای تحصیل در هلند باید شهریه اعلام شده را پرداخت نمایید؛ مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

آیا بعد از فارغ التحصیلی در هلند بمانم؟

بعد از فارغ التحصیلی در هلند به شما فرصت داده می شود تا دنبال کار بروید. در صورتی که توانستید کار پیدا کنید می توانید ویزای خود را تغییر داده و در هلند بمانید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هلند کدامند؟

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هلند در سال 2020-2021 در هلند عبارتست از:

 • مرکز علمی دندانپزشکی آمستردام
 • فناوری دانشگاه دلفت
 • دانشگاه اراسموس روتردام
 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه ماستریخت
 • دانشگاه رادود
 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه Twente
 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه اوترخت
 • دانشگاه وریج آمستردام
 • دانشگاه واگنینگن و مرکز تحقیقات

حتی زمانی که شما یک دانشجو هستید، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید. اگر شما بورسیه شده اید، توجه داشته باشید که در برخی موارد حتی بورس تحصیلی به عنوان درآمد است و بنابراین باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی کشور هلند را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

115 دیدگاه برای “تحصیل در هلند 2023

 1. حامین گفت:

  باسلام
  من دبیرستان با معدل 9/5در رشته ریاضی فیزیک بودم ولیسانس عمران دارم
  خواستم بپرسم میتونم در رشته غیر مهندسی مثل روانشناسی در هلند تحصیل کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، تحصیل در هلند نیاز به ارائه مدارک تحصیلی مرتبط دارد.

 2. محمدی گفت:

  با سلام و روز به خیر . در صورت قبولی در کنکور سراسری ایران مقطع کارشناسی وامکان بورسیه شدن طبق توضیحات بالا ، آیا یکی از والدین هم می تونن همراه فرزندشون اقامت بگیرند و امکان کار کردن داشته باشند ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، در صورتیکه سن متقاضی بالای سن قانونی باشد، ویزای گاردین به والدین تعلق نمی گیرد.

 3. eli گفت:

  سلام و خسته نباشین ی سوال دارم. من الان کلاس 10هستم و تا اخر خرداد ماه قراره برم هلند میخوام ببینم که درسمو باید چیکار کنم تو هلند چون زبان هلندیم بلد نیسم اگ راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   در هلند مدارس بین المللی نیز وجود دارد که می توانید به زبان انگلیسی ادامه دهید.

 4. لیلا ماروسی گفت:

  سلام من سال سوم کارشناسی ژنتیک هستم میخواهم اگر بشود در ادامه در هلند تحصیل کنم به نظر شما برای ارشد برم بهتره یا دکتری آخه دکتری سخت تر هم هس مقاله میخواد ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط پذیرش دکترا بسیار سخت تر است. در صورت نداشتن مقالات پژوهشی بهتر است برای کارشناسی ارشد اقدام نمایید.

 5. بهروز گفت:

  سلام با مدرک ارشد از دانشگاه دولتی دارم میخواستم بدانم حداقل معدل برای اپلای به هلند چند است و همچنین اگر برای دکترا بورس نخواهیم معدل خاصی مد نظر است یا نه؟
  با کمال تشکر از شما به خاطر سایت خوبتان و همچنین به خاطر قسمت نظرات و پرسش ها بسیار متشکرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دانشگاه و رشته تحصیلی در هلند شرایط و الزامات مربوط به خود را دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 6. محسن گفت:

  با سلام ….
  من فوق لیسانس مدیریت مالی دارم .میخواستم برا ادامه تحصیل دکتری ب هلند مهاجرت کنم اما مدرک زبان ندارم میخواستم ببینم امکان قبولیپذیرش.هست یا خیر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلا
   خیر، بدون مدرک زبان شانسی برای پذیرش و ویزای هلند ندارید.

 7. احمدی گفت:

  سلام
  چنانچه از دانشگاه هلند پذیرش بگیریم طبق نوشته در سایت در حین پروسه ویزا بایستی شهریه را پرداخت کرد یا بعد از ان؟ یعنی اینکه انها یک حساب به مبلغ 12000 یورو می خواهند حال از همین حساب امکان پرداخت است؟ و اگر پرداخت شود و موجودی حساب کم شود ایرادی واسه صدور ویزا نیست؟ یا اینکه باید 120000 یورو پرداخت کرد و سپس یک حساب جداگانه 12000 واسه هزینه زندگی فراهم کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شهریه دانشگاه را باید قبل از اقدام برای ویزا پرداخت نمایید. تمکن مالی بهتر است تا زمان دریافت ویزا برداشت نشود.

 8. بابک گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید من لیسانسم شیمی هست و ارشد آی تی خوندم. خواستم ببینم میتونم برای دکتری هلند اقدام کمم؟ چون لیسانس و ارشد من مرتبط نیست ایراد نمیگیرن یا فقط مدرک ارشد مهمه؟
  مرسی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در هلند باید رشته های تحصیلی مرتبطی را انتخاب نمایید.

 9. fer گفت:

  باسلام
  من 27 سالمه و قصد ادامه تحصیل دذ هلند دارم
  برای هلند با چه رشته ای میشه اقدام کرد
  باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در هلند می بایست رشته های تحصیلی مرتبط و یا رشته های شناور را انتخاب نمایید.

 10. حسن ترابی گفت:

  سلام من ٤ ترم رشته حقوق رو گذروندم (اما به دلایل کاری از دانشگاه انصراف دادم) آیا میتونم باز هم اقدام به تحصیل در کشور هلند را کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در هلند باید از ابتدا شروع نمایید. به شما توصیه می کنیم با توجه به هزینه بالای تحصیل در هلند و شرایط سخت پذیرش مقطع کارشناسی برای دانشجویان غیر بومی کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 11. امیر نوید گفت:

  سلام میخواستم بپرسم با لیسانس مکانیک میشه برای رشته های مدیریتی در اروپا یا کانادا اپلای کرد؟ فاند هم میشه گرفت؟ اگر میشه چه شرایطی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   رشته های تحصیلی مدیریتی جزء رشته های شناور محسوب می شود که می توانید برای تحصیل در این رشته ها در دانشگاه های هلند اقدام نمایید.

 12. نازنین شیروانی گفت:

  سلام
  بنده دانشجوی کارشناسی مدیریت بیمه دانشگاه علامه طباطبایی هستم میخوام برای کارشناسی ارشد در کشور دیگری ادامه تحصیل بدهم ولی مقاله یا پروژه خاصی ندارم ولی معدلم بالاست ترم ۵هستم میخواستم ببینم میتونم برای تحصیل هلند رو انتخاب کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط هر دانشگاه در هلند و ریزنمراتی که برای تحصیل در دانشگاه ها باید ارائه دهید متفاوت است. به طور کلی نیاز به ارائه مدرک زبان دارید و باید نمرات شما به طور دقیق بررسی شود.

 13. مهدی حسینی گفت:

  با سلام‌ و عرض ادب،
  بنده ۳۸ سالمه مدرک مهندسی نفت در سال ۸۱ گرفتم، مدرک دوره های یکساله MBA در چند گرایش از دانشگاه تهران و موسسه ماهان و بهار گرفتم. مدتی سابقه کار در شرکت نفت دارم. از ۵ سال پیش در زمینه بازرگانی مشغولم (در شرکت خودم). مدرک زبان ندارم ولی زبان انگلیسی رو خوب میدونم. میخواستم ببینم میتونم بدون مدرک زبان برای یک دوره زبان در هلند اقدام کنم و بعدش MBA بخونم.
  متشکرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در دوره های زبان هلند حداقل باید آیلتس 5/5 را ارائه دهید.

 14. فرزانه رجایی گفت:

  سلام. ببخشید من 10 روز پیش برای دانشگاه ماستریخت پذیرش گرفتم. دوتا هم فرم پر کردم براشون فرستادم که کارهای ویزامو شروع کنن. الان دوتا پوزیشن اپلای کردم برای دانشگاه دلف که خیلی به رشته ارشدم نزدیکتره و احتمال قبولیم خیلی زیاده. سوالم اینه که اگر برای دانشگاه دلف پذیرشم بیاد، میتونم ثبت نام کنم و اونها برای ویزام اقدام کنن تو سفارت یا برام مشکل پیش میاد و میگن چون قبلا یه دانشگاه دیگه اقدام کرده بهم ویزا دن برای دلف. هنوز مراحل ثبت نامم توی ماستریخت تموم نشده و چند مرحله بعدیش مونده. میتونم بقیه فرمهارو براشون نفرستم. فقط میترسم به ماستریخت بگم کنسل کنه و از اون طرفم دلف بهم پذیرش نده و جفتشونو از دست بدم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چکار باید بکنم. برام مشکل پیش میاد بعدا تو سفارت یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ویزای هلند شما از طریق یکی از پذیرش های خود اقدام می نمایید.

 15. علی اکبر عباسی گفت:

  با سلام بنده کارشناسی ارشدمو در رشتهندیریت بازرگانی دانشگاه تهران گذروندم و مایلم مجدد ارشدمو در هلند درهمین رشته mba بگذرونمخواستم ببینم امکانش هست؟مدل ارشدم ١٧هست ولی کارشناسیم رشته ریاصی بودم و معدلم ١٣…و لینکه مدرک ایلس فقط کفایت میکنه یا المانی هم باید بلد باشم؟,,,تشکر از وقتی ک میزارید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   مدرک زبانی که باید ارائه دهید بسته به زبان تحصیل شما دارد.

 16. رويا گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  من متولد ٦٣هستم ولي بدليل اينكه حدود ده سال مشغول كار بودم نتونستم ادامه تحصيل بدم و به مدرك كارداني رشته انيميشن بسنده كردم و متاسفانه كارم هم مرتبط با رشتم نبود، در حال حاضر ميخوام بدونم براي من با توجه به سنم امكان ادامه تحصيل هست در خارج از كشور براي مقطع ليسانس هست البته به صورت بورسيه يا كلا صرف نظر كنم و يا براي ويزاي كاري ميتونم اقدام كنم ٧سال هم سابقه بيمه دارم.زبان انگليسيم هم در حد متوسط هست.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرایط سنی خود بهتر است برای تحصیل در کشور هایی که تحصیل در آن محدودیت سنی ندارند، مانند ترکیه اقدام نمایید.

 17. علی گفت:

  با سلام.من کارشناس ارشد برق الکترونیک از دانشگاه آزاد تبریز هستم.یک مقاله ISI هم مرتبط با پایاننامم دارم.ILTS هم 6/5 دارم.به نظرتون شرایط خوندن در مقطع دکتری در کشور هلند رو دارم؟البته من به بورسیه فکر می کنم.آیا امکانش هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی هلند باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود.

 18. الف گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده دکتری حقوق خصوصی در ایران دارم و 35سال سن و چند مقاله علمی پژوهشی و نمره ایلتس هم دارم برای دکتری مجدد در یکی از موارد حقوق اتحادیه اروپا می خواستم اقدام کنم. البته چهار سال هم هست که هیات علمی دانشگاه آزاد هستم. می خواستم بدونم امکان اخذ بورسیه همراه با پرداخت دستمزد هست ؟ می خواهم همراه همسر و دو فرزند مهاجرت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، امکان اقدام با توجه به شرایط شما وجود دارد.

 19. رکسانا نوروزی گفت:

  با سلام. میخواستم بدونم با داشتن مدرک کارشناسی مکانیک از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل پایین و۳۴ سال سن آیا شانسی برای دریافت ویزای هلند در مقطع کارشناسی برای یک رشته جدید رو دارم ؟ نمره آیلتسم ۷/۵، معدل دیپلم ۱۶. از نظر مالی هم مشکلی ندارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط اخذ پذیرش بسته به مدارک تحصیلی و ریز نمرات شما دارد. لطفا برای بررسی بیشتر رزومه علمی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 20. منصوری گفت:

  سلام من کارشناس پرستاری هستم ۲۵ سال سن دارم و طرح در زمینه رشته پرستاری رو گذروندم.مدرک زبان ندارم ولی علاقه به ادامه تحصیل در این کشورو دارم میخواستم بدونم امکانش هست و اگر هست هزینش حدودا چقدر مورد نیاز هست.ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهتر است ایتدا برای دوره های زبان اقدام کرده و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 21. رضا گفت:

  باسلام وخسته نباشید،من قصدمهاجرت به هلند یاسوئد را در 4سال دارم ، مدرک زبان ندارم، لیسانس حفاری نفت دارم، بنظرشما برای فوق لیسانس حفاری نفت اقدام کنم بهتره یا برای لیسانس پرستاری؟شما چه پیشنهادی میدین؟کدوم راه راحتتر وکمی هذینه تر هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های هلند شرایط سنی، رزومه علمی و مدرک زبان شما حائز اهمیت است. با دریافت این اطلاعات از شما می توانیم مشاوره بهتری را به شما ارائه دهیم.

 22. میترا وفاقی گفت:

  سلام وقت به خیر من پذیرش تحصیلی در کانادا را دارم و اکنون مشغول تحصیل در ترم اول هستم آیا میتوانم درخواست پذیرش به دانشگاه الفت هلند را بدهم و مهاجرت تحصیلی از کانادا به هلند چگونه است لطفا راهنمایی کنید . باسپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه دانشگاه مبدا و مقصد شما طرف قرارداد یکدیگر باشند، می توانید به دانشگاه مقصد خود انتقالی بگیرید.

 23. سعید گفت:

  با سلام اینجانب ۳۱ سال سن دارم مجرد لیسانس کشاورزی دارم گرایش باغبانی حدودا ۴۰۰ میلیون هم پول نقد دارم ولی مدرک زبان ندارم ولی انگلیسیم در حد متوسط است آیا بدون مدرک زبان میتوانم اقدام کنم؟ تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بدون مدرک زبان شانس پذیرش و اخذ ویزای شما بسیار پایین است. در صورتیکه حداقل آیلتس 5/5 ارائه دهید، می توانید برای دوره های آمادگی زبان اقدام نمایید.

 24. Mojtaba tahmasebi گفت:

  سلام…وقت بخير…من فارغ التحصيل از دانشگاه سراسري گيلان در رشته مهندسي معماري با معدل ١٨.٢٥ هستم و قصد ادامه تحصيل در دانشگاه دلفت هلند دارم…از لحاظ مالي هم مشكلي ندارم و ميخواستم بدونم ميشه پذيرش بگيرم براي مستر معماري با نه؟نياز به نمره آيلتس دارم؟مرسي از توجه شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در هلند باید رزومه علمی قوی و مدرک زبان ارائه دهید.

 25. جواد بهرامی گفت:

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم و برای ارشد تحقیق کردم دانشگاه فقط به زبان انگلیسی تدریس می کنند و سوال من اینه که ایا حتما برای زندگی پس از تحصیل در هلند نیاز به داشتن مدرک زبان المانی دارم یا با زبان انگلیسی هم میشه زندگی کرد و به مشکل ویزا برنخورم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای زندگی در هلند بهتر است به زبان این کشور نیز آشنایی داشته باشید.

 26. پوریا مقدم گفت:

  سلام و خسته نباشید . بنده مدرک فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر را دارم و قصد ادامه تحصیل در کشور هلند را دارم اما دارای کارت پایان خدمت نمیباشم شرایطی برای نرفتم به خدمت و ادامه تحصل هست ؟یا باید حتما دو سال خدمت انجام شود ؟ شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید که از نظر هزینه و راحتی کار آسوده تر باشد.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای خروج از کشور باید نامه معافیت تحصیلی و یا کارت پایان خدمت داشته باشید.

 27. سنا محمدی گفت:

  سلام من کارشناس ارشد پرستاری هستم دنبال اقامت در یکی از کشورهای اروپایی بخصوص سوئیس و هلند هستم. می تونید راهنماییم کنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به رشته تحصیلی شما امکان اخذ ویزای کاری گروه درمان سوئد، آلمان و دانمارک امکان اقدام وجود دارد.

 28. رضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند حتما مدرک زبان نیاز هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، برای تحصیل در هلند باید مدرک زبان ارائه دهید.

 29. وحید گفت:

  سلام وقت بخیر، بنده خانمم قصد گرقتن بورسیه تحصیلی در رشته اتیسم (Autism) دارن می خواستم از نظر کارشناسی شما استفاده کنم که بهترین شرایط از نظربالاترین تامین هزینه تحصیل و هزینه زندگی کدامیک از دانشگاه های هلند هست؟
  و اساسا شرایط دیگر دانشگاه های کشورهای اروپایی دیگه مثل آلمان انگلیس و… وجود دارد؟
  تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ارائه مشاوره بهتر نیاز به دریافت اطلاعات مانند سن، رزومه علمی و غیره شما داریم. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

 30. مریم گفت:

  با سلام
  ایا تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند رایگان نیست؟
  و اینکه اگر قبولی رشته بیولوژی رو در کنکور ایران داشته باشم و ۴ ترم اینجا خونده باشم امکانش هست واسه همیشه رشته اپلای کنم و از اول شروع کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، هزینه تحصیل در هلند از موسسه به موسسه متفاوت است.

 31. بهمن فاتحی گفت:

  با سلام همسر بنده دارای ارشد روان سنجی هست و بنده دارای لیسانس گفتار درمانی من 43 و همسرم 42 ساله ..ضمنا مدرک زبان نداریم ولی در حال یادگیری هستیم ..ایا امکان این هست در هلند ادامه تحصیل دهیم و همراه با خانواده یعنی دو دختر کوچک مهاجرت کنیم …ممنونم اگه راهنمایی بفرمایین ..خیلی ممنونم ازتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با اخذ ویزای تحصیلی شما شاید تنها اجازه بردن یک نفر را با خود داشته باشید(آن هم در صورت وجود اینچنین امکانی) و الا نمی توانید فرزندتان را با خود ببرید.
   اگر تنها مقصدتان اقامت است ما راه های دیگری را به شما پیشنهاد می دهیم تا بتوانید به صورت خانوادگی به این کشور بروید.
   با ما در ارتباط باشید.

 32. مسعود معارفی گفت:

  من نمره زبانم 5 شده میتونم اقدام کنم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر کشور خاصی را مد نظر دارید، بفرمایید تا بررسی کنیم. اما اگر در کل می فرمایید، بله مقاصد تحصیلی وجود دارد که شرط مدرک زبان ندارند و فقط در حد محاوره نیاز به زبان دارید.

 33. raha amer گفت:

  باعرض سلام ودرود.
  من21سالمه،قصد اقامت هلندرا دارم،میخاستم ببینم ازطریق ویزای تحصیلی برای رشته یit اقدام کنم یا ازراه های دیگر؟
  آیلس هم اوکی ام وامتیازهای ورزشی واختراع هم دارم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،تشکر.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام و روز بخیر
   بله شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید و پس از اتمام تحصیلات با فرصت یک ساله که به شما برای پیدا کردن کار اختصاص پیدا می کند، کار پیدا کنید و ویزای کار بگیرید.

 34. elham razmara گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸سالمه و میخوام هلند پزشکی بخونم میخواستم ببینم اگر مدرک B2 زبان هلندی رو بگیرم و بخوام به زبان هلندی درس بخونم،همه ی دانشگاه هایی که به زبان هلندی هستند آزمون ورودی دارن؟؟

 35. محمدي گفت:

  سلام من دانشجويي دكتراي دندانپزشكي در كشور بلاروس هستم . ميخواستم براي ادامه تحصيل و أقامت در كشور هلند چه كار بايد بكنم و براي أقامت بايد زبان خاصي رو بخونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، درخواست کنید.
   اما ممکن است محدودیت سنی اعمال شود و از ورود شما ممانعت بعمل بیاید.
   روش دیگر ورود، اقدام از طریق ویزای کاری می باشد.

 36. سميه گفت:

  سلام من ٣٨ ساله تحصيلات ارشد مديريت ،خودم فعلا حوصله ادامه تحصيل ندارم .از طريق تحصيلات ابتدايي پسرم (٨ساله ) ميتونم خودم هم مدتي باهاش هلند باشم .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که اجازه ویزای همراه به شما داده شود می توانید با ایشان به آنجا سفر کنید اما دقت داشته باشید که اجازه کار را در مدت زمان همراهی نخواهید داشت و باید تمکن مالی ارائه دهید.
   در صورتی که بتوانید در این کشور کاری را پیدا کنید خواهید توانست ویزای خود را به ویزای کار تغییر داده و اقامت موقت بگیرید.

 37. عباس عذیری گفت:

  سلام.من دانشجوی ارشد مدیریت ورزشی دانشگاه شهید بهشتی هستم معدل کارشناسی بالای ۱۷ بوده و معدل ارشدم هم بالای ۱۹ هست برای گرفتن مدرک آیلتس هم مشکلی ندارم میخواستم بدونم برای تحصیل برای مقطع دکترا چه شرایطی رو باید داشته باشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا در هلند بابت رقابت بسیاری که وجود دارد، رزومه پژوهشی شما بسیار حائز اهمیت است.

 38. نیکی بخش گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد مامایی هستم و قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های میان رشته ای(به جز مامایی)را در خارج از کشور(ترجیحا هلند و یا یک کشور انگلیسی زبان ) دارم.ولی نمیدونم با فوق لیسانس مامایی چه رشته هایی رو میتونم برای مقطع دکتری انتخاب کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در اروپا و بهره مندی از مزایای تحصیل در این مقطع، می بایست نمره آیلتس بالا، مقالات آی اس آی و رزومه علمی قوی داشته باشید.
   عموما افرادی که مقالات آی اس آی ارائه کرده اند، دارای جهت گیری علمی مشخصی هستند و بر اساس حوزه مقالات ارائه شده شان اقدام به ادامه تحصیل می کنند.

 39. رضا گفت:

  با سلام،من30 سال دارم،لیسانس حفاری نفت دارم،مدرک زبان ندارم،میخام طی3 یا4 سال آینده به سوعد یاهلند مهاجرت کنم آیا میتونم؟و اگر بخام ازالان برا رفتن برنامه‌ریزی کنم چیکارکنم وچقد بایدپس انداز کنم؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   این دو کشور از کشورهایی هستند که بسیار سخت ویزا می دهند مخصوصا: کار و تحصیل.
   برای اخذ ویزای کاری می بایست پیشنهاد کاری از داخل کشور مقصد داشته باشید.برای تحصیل نیز، تنها در مقاطع بالا با داشتن پذیرش، ویزای تحصیلی می دهند.
   آسان ترین راه جهت مهاجرت به یکی از این دو کشور، مهاجرت به سوئد با شرکت در دوره زبان سوئدی با هزینه 6 تا 8 یورو می باشد؛ البته در این کشور دوره زبان انگلیسی نیز برگزار می شود که معمولا کالج های زبان بین 8 تا 10 هزار یورو هزینه می گیرند.

 40. شبنم گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و قصد مهاجرت به کشور هلند رو دارم میخواستم بببنم میتونم درانجا کارشناسی ارشد رو روانشناسی بخونم؟با توجه به لیسانس غیر مرتبطم؟و اینکه بازار کار رشته روانشناسی در انجا چطوره؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   کشور هلند، از جمله کشورهایی می باشد که سفارت شان در ایران، بسیار سخت ویزا می دهند.
   پیشنهاد ما برای کم کردن احتمال ریجکت شدن و عدم پرداخت هزینه های نافرجام، اقدام در دوره دکتری با داشتن رزومه قوی و یا اقدام از روش سرمایه گذاری ست.

 41. مهشید گفت:

  سلام خسته نباشید من 20ساله دانشجوی کارشناسی زیست شناسی ام و نامزدم 26ساله دارای لیسانسه معماری و بدنساز هستن. ما قصد مهاجرت هر چه سریعتر به هلند رو داریم اما نمیدونیم از چه طریقی مهاجرت کنیم که سریعتر باشه.سرمایمون 200میلیون هست کافیه برای مهاجرت به هلند؟ بنظره شما کدوم راه بهتره برای مهاجرتمون

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   کشور هلند بسیار سخت ویزا می دهد، با توجه به تمکن مالی اعلام شده، می بایست از طریق تحصیل در مقاطع بالا اقدام نمایید و یا کشور های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

 42. foad گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من 28 سالمه دیپلم فنی حرفه ای و هم چنین پیش دانشگاهی رشته ی تجربی رو دارم . مدرک زبان آیلتس رو هم دارم
  برای من با این شرایط و سن امکان ادامه تحصیل در رشته ی دندان پزشکی و یا فیزیوتراپی در هلند وجود دارد ؟؟
  بعد از اتمام تحصیل امکان اقامت در آنجا وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   احتمال اخذ پذیرش و همچنین اخذ ویزا بر آن اساس برای شما، بسیار پایین است.

 43. زهرا گفت:

  سلام
  من دانشجوی دکترای شیمی دانشگاه تهران هستم. دوره لیسانس و فوق لیسانس را شهرستان گذراندم. با ادامه تحصیل در مقطع پست دکترا شانسی برای اخذ اقامت در هلند دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی شما، هم راستا با جهت گیری علمی اساتید دانشگاه های هلند باشد، میتوانید در مقاطع بعد از دکتری اقدام نمایید.
   گاها افراد با شرایط مشابه شما،در صورتی که در رشته ی خود، در سطح بین الملل، حرفی برای گفتن نداشته باشند، برای دکتری مجدد اقدام می کنند که احتمال اخذ پذیرش بیشتر شود.
   داشتن نمره بالای مدرک آیلتس، نیز از پیش نیاز های تحصیل در این مقاطع است.

 44. مبینا گفت:

  سلام ..خسته نباشید
  من امسال کنکور دارم و میخواستم اگ قبول نشدم برای ادامه تحصیل برم هلند..یه چند تا سوال داشتم ک ممنون میشم پاسخ بدین
  اول این ک من معدل دیپلمم 19.75 و ولی فک نکنم معدل چهارمم خیلی خوب بشه..چون واس کنکور خوندم…چون گفته بودن ک معدل روی شهریه هم تاثیر میداره..میخواستم.ببینم چ جوریه
  و این ک چرا بعضی ها خوب میتونن زندگی کنن و حتی هزینه های کمکی برا ایران بفرستن ولی بعضی ها ب خاطر هزینه دارن بر میگردن؟
  در ضمن من عموم اونجاست..میتونم پیش اون زندگی کنم..و اینجوری هزینه خوابگاه اینا کم میشه ایا؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما می بایست شرایط دانشگاه مقصد خود را در هلند لحاظ فرمایید.
   در مقاطع بالا امکان بورسیه شدن وجود دارد ولی شما نمی توانید بر این اصل برنامه ریزی کنید.وجود نزدیکان در زندگی و اخذ ویزا بسیار موثر است، مخصوصا اگر پشتیبانی مالی شما را تضمین کنند.

 45. فاطمه گفت:

  سلام
  لیسانس حقوق دارم میخوام در هلند ادامه تحصیل بدم داداشمم ساکن هلنده سه سالیه خواستم بدونم واسه ادامه تحصیل داداشم میتونه دعوت نامه بفرسته یان ؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما با گرفتن پذیرش هر دانشگاه و تایید آن کشور میتوانید اقامت تحصیلی بگیرید , نیازی به دعوت نامه شخص نیست.(یکی از خدمات مجموعه ی ما گرفتن پذیرش دانشگاه و گرفتن این نوع اقامت است.)
   لطفا بحث اقامت و تابعیت را در سایت مطالعه بفرمایید.

 46. علی گفت:

  سلام، حتی اگر در مقطع دکتری فاند بگیریم باز هم باید مبلغی را به عنوان ضمانت مالی ارائه کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در کشور هلند روال ویزای دانشجویی متفاوت است، در این کشور، دانشگاه مسئول انجام امورات ویزا و تمکن مالی می باشد.

 47. ایمان گفت:

  با سلام
  متشکر از وقتی که در اختیار اینجانب قرار می دهید
  من تصمیم به ادامه تحصیل در هلند دارم فقط چندین مورد هست که می خواستم بنده رو راهنمایی بفرمایید
  37 سال سن دارم ، سال 83 فوق دیپلم مکانیک گرفتم ولی وارد بازار کامپیوتر شدم و سال 93 مدرک IT از دانشگاه علمی کاربردی دریافت کردم
  یک مدرک بین المللی کامیوتر و تافل 84 هم دارم.
  آیا امکان تحصیل در هلند برای من امکان پذیر هست یا خیر ؟
  متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکانپذیر است، هلند از کشورهایی است که معمولا مشکلی با ویزای تحصیلی ندارد.

 48. اتوسا گفت:

  سلام من لیسانس حقوق دارم و پروانه ی وکالت دارم آیا برای رشته ی حقوق امکان ادامه تحصیل در هلند وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ادامه تحصیل در هلند مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. داشتن مدرک زبان الزامی است.

 49. الهام یاری گفت:

  سلام ببخشید برای دوره کالج زبان هلند حتما باید یه حداقل نمره زبان مثل ۵ یا ۵.۵ را داشته باشیم یا بدون مدرک آیلتس میشه برای دوره زبان پذیرش گرفت اگه نیاز به آیلتس هست چه نمره ای باید حداقل بگیریم؟
  برای دوره کالج به همراا هم ویزا میدند؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک زبان جهت اخذ ویزا لازم است، مقدار نمره ایلس بسته به نوع کالج متفاوت است.

 50. Niloofar گفت:

  سلام و خسته نباشيد
  من دانشجوي كارشناسي مهندسي شهرسازي هستم با مدرك زبان؛ميخواستم بپرسم اولين قدم براي گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي هلند چيست؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبعا اولین اقدام آماده کردن رزومه و مدارک تحصیلی و ارتباطات با اساتید می باشد.

 51. امیر شاکرمی گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم آیا کسی با نمرات دیپلمی پایین که در کنکور سراسری ایران رتبه خوب (دو رقمی یا حتی یک رقمی) آورده باشه و تسلط نسبتا خوب بر زبان انگلیسی شانسی برای دریافت بورسیه از کشور های خارجی داره؟ کدوم کشورا احتمالش بیشتره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس داره، بورسیه های مختلفی در کشورهای مختلف وجود داره، باید ببینید شرایط بورس کدوم مورد را دارید.

 52. امیر گفت:

  درود بر شما.اول اینکه تشکر کنم از شما و دوستان گرامیتان که مطالب مهم و مفیدی راجب محاجرت میگذارید.
  من مهندسی مکانیک گرایش سیالات خوندم.28سال سنم هست و سابقه کمی در پالایشگاه دارم.میخواستم بدونم برا ادامه تحصیل کدوم کشور خوبه.کار هم باشه کنار تحصیل کار هم انجام بدم.مدرک زبان ندارم متاسفانه.و هزینه های تحصیل چطوریه.
  بازم تشکر میکنم از شما گروه خوبتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که امکان اخذ مدرک زبان ندارید این موسسه می تواند برای شما از دانشگاه های اتریش پذیرش اخذ کند. در این کشور هزینه تحصیل تقریباً رایگان است.
   چنانچه بتوانید مدرک زبان دریافت کنید، کشورهای آلمان هلند سوئد و غیره از انتخاب های دیگر شما خواهند بود.

 53. مهدی ستاری گفت:

  سلام دیپلم تراشکاری دارم میخوام برای ادامه تحصیل برم هلند
  نمیخوام تو ایران دانشگاه برم
  میشه کمی راهنمایی ام کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان تحصیل در هلند وجود دارد، سوالات را بپرسید، بنده پاسخ خواهم داد.

 54. علی قبادی گفت:

  سلام. چگونه یک دانشجوی رشته دندانپزشکی در ایران میتواند برای دانشگاه های معتبر هلند پذیرش بگیرد؟ (قبل از فارغ التحصیل شدن)

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   جهت اقدام باید موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد را داشته باشید. البته کار چندان راحتی نیست.

 55. ahmadi گفت:

  سلام روزتون بخیر، من میخواستم بدونم اگه همسرم برای دکتری در هلند اقدام کنه من هم اقامت میگیرم ولی اجازه کار هم دارم یا فقط ایشون اجازه کار پاره وقت دارن؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شما هم می توانید اقامت داشته باشید و معمولاً همراه اجازه کار موقت 20 ساعت در هفته را دارد.

 56. ایوب شعبانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بعد از دوره دکتری در هلند میشه اقامت دائم گرفت یا نه؟ اگر میشه چه مدت طول میکشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   یکی از بهترین و راحت ترین راه های اخذ اقامت تحصیلی اقدام از طریق تحصیل دوره دکترا می باشد، تحصیل مقطع PhD در بسیاری از کشورها شغل محسوب می شود و همین مسئله سبب اخذ اقامت می شود.

 57. سارا گفت:

  سلام من و همسرم قصد مهاجرت به هلند داریم و راه تحصیلی رو انتخاب کردیم
  با یه آشنا تو هلند صحبت کردیم گفتن هزینه تحصیل تو هلند بین 11000 تا 15000 تا میشه می خواستم بدونم تو هلند دانشگاه ارزونتر هم پیدا میشه؟ مثلا مثل دانشگاههای hochschule trier آلمان

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شهریه دانشگاه ها در هلند برای مقطع کارشناسی از حدود 8.000 یورو و برای ارشد از حدود 11.000 یورو به بالا می باشد. در صورتی که توان پرداخت این شهریه را ندارید می توانید برای گزینه های مثل اتریش آلمان اقدام فرمایید.

 58. کبری گفت:

  سلام خسته نباشید.
  اگه لطف بفرمایید ممنون میشم.
  حدودا هزینه اقدام برای بورسیه دکترای الکترونیک تو هلند چقدر میشه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که بورسیه شوید، نیاز به پرداخت هزینه نیست. اگر منظور شما مبلغ بورسیه یا فاند تحصیلی در هلند است، این مسئله بسته به شرایط شما متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *