کشور هلند از کشورهای عضو شینگن و از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های کشاورزی ، صنعت و توریسم می باشد که پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می باشد. علاقه مندان مهاجرت به هلند و ادامه تحصیل در هلند این امکان را دارند که از زمان اتمام تحصیلاتشان به مدت یک سال شغل مناسبی پیدا کنند. سپس می توانند به مدت طولانی تر یا حتی به طور دائم در کشور هلند اقامت داشته باشند.

  فرم مشاوره فوری

  در کشور هلند بیشتر از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی مستقر شده که این تعداد دانشگاه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه است البته قابل ذکر است که تنها حدود نیمی از این مراکز قابل تایید وزارت علوم ایران هستند. وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر شیراز قادر به اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هلند می باشند همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به هلند می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

  بسیاری افراد تحصیل در هلند را در جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت هلند از نوع تحصیلی ، نسبت به اخذ تابعیت هلند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به هلند در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در هلند و سرمایه گذاری در هلند می باشد. شایان ذکر است تابعیت هلند از طریق تولد نیز این کشور از تابعیت خون تبعیت می کند و در معنایی تابعیت هلند خون می باشد ولی توجه داشته باشید که تابعیت خاک می تواند به مهاجرت از طریق تولد فرزند در هلند کمک کند که این کشور از این قاعده مستثنی است.

  شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به هلند

  افرادی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشند می بایست یک سری از هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز کنند که این هزینه ها عبارتند از : هزینه شهریه یکسال یا یک نیم سال تحصیلی ، مبلغ 500 یورو جهت بیمه یکسال ، مبلغ 500 یورو برای صدور اقامت یکسال ، هزینه اجاره اتاق برای حداقل 3 ماه. قابل ذکر است کسانی که این هزینه ها را به حساب دانشگاه مورد نظر واریز می کنند دیگر نیازی به حساب بانکی و یا اثبات پشتوانه مالی ندارند و ویزای آنها از طرف سفارت هلند در مدت زمان کمتری نسبت به دیگر افراد صادر می شود و همچنین افرادی که به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند، از مزایای اقامت تحصیلی هلند برخوردار می شوند، این روش یکی از کارهایی است که افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند باید طی کنند.

  دانشگاه های هلند از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند به همین علت تحقیقات علمی دانشگاه ها اعتباری بین المللی دارند. با توجه به همین مسئله مهاجرت به هلند در راستای اخذ اقامت هلند و دریافت تابعیت این کشور مورد تقاضای بسیاری است. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

  شروع سال تحصیل در هلند معمولاً از اوایل سپتامبر می باشد البته دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند می بایست از چند ماه قبل اقدام به تحویل مدارک و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های هلند می بایست حتما مدرک دیپلم را داشته باشند در غیر این صورت افراد با حداقل 21 سال سن می توانند در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و با کسب نمره قبولی به تحصیل در دانشگاه های هلند به تحصیلات خود ادامه دهند.

  دوره های تحصیلی در هلند

  یکی از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ، داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 12 می باشد. همچنین دانشجویان می بایست مدرک ایلتس 6 را داشته باشند البته کسانی که مدرک زبان ندارند می توانند در کلاس های آموزشی زبان در کشور هلند شرکت کنند اما پیشنهاد وکلای ما این است که برای راحت تر گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند داوطلبان مدرک زبان خود را در ایران بگیرند.

  تحصیل در هلند در مقطع لیسانس 4 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی است به همین دلیل متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند. قابل ذکر است کسانی که مدرک زبان آلمانی خود را در ایران گرفته اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره های کالج زبان آلمانی در هلند هستند ، راحت تر میتوانند ویزای تحصیلی کشور هلند را بگیرند.

  دوره های تحصیلی در هلند

  شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس سالیانه حدود 7000 تا 11000 یورو می باشد. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند 10 ساعت در هفته را مشغول کار شوند. حقوق این افراد در هفته چیزی حدود 80 تا 100 یورو میباشد. لازم به ذکر است تحصیل در هلند بدون مدرک زبان زبان انگلیسی مقدور نیست و از الزامات پذیرش در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور مدرک زبان انگلیسی است.

  دانشجویان می توانند دوره فوق لیسانس خود را در کمتر از 2 سال به پایان برسانند. شهریه دانشگاه ها در مقطع فوق لیسانس سالانه مبلغی حدود 11000 تا 15000 می باشد. در این مقطع دانشجویان اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند که حقوق آنها در هفته حدود 160 تا 200 یورو می باشد. ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند 4 سال به طول می انجامد که دانشجویان در این مقطع تحصیلی یا می توانند با بورسیه تحصیلی این مقطع تحصیلی را سپری کنند یا خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در هلند می شوند ، در ماه مبلغی حدود 2000 دلار حقوق دریافت میکنند به همین دلیل رقابت برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های در هلند همراه با بورسیه تحصیلی بسیار زیاد است.

  کسانی که داوطلب اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا هستند باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر داشته باشند. علاوه بر آن باید مدرک زبان آیلتس 6.5 و مقالات بین المللی را داشته باشند . همچنین داوطلبین اخذ بورسیه تحصیلی می بایست یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکترای خود داشته باشند. دانشجویانی که همه و یا اغلب این شرایط را داشته باشند شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های هلند را دارند.

  در مقطع دکترا اغلب رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده میشوند. علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور هلند که مدرک زبان ندارند میتوانند با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز و سپری کردن دوره های یادگیری زبان در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرند. دانشجویان در مقطع دکترا میتوانند 30 ساعت در هفته را به کار مشغول شوند و مبلغی حدود 240 تا 300 یورو در هفته حقوق دریافت کنند.

  دانشگاه های معتبر هلند

  در اینجا به چند دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران اشاره میکنیم:

  • Leiden university
  • University of Groningen
  • Instituut brouwer
  • University of twente
  • University of twente
  • Utrecht university

  هزینه زندگی در هلند

  هزینه های زندگی در کشور هلند با توجه به شهر محل سکونت متغیر است اما حدودا میتوان گفت هزینه زندگی دانشجویی در ماه مبلغی حدود 700 تا 1000 یورو می باشد قسمت اعظم این مبلغ مربوط به هزینه مسکن می باشد که ماهانه حدود 250 تا 600 یورو می باشد البته این مبلغ با توجه به امکاناتی که به شما تعلق میگیرد مانند اینترنت، تلوزیون و… متفاوت می باشد. همان طور که مطالعه فرمودید، تحصیل در هلند مستلزم پرداخت شهریه می باشد، چنانچه به هر دلیل موفق به پرداخت شهریه نیستید می توانید از شرایط تحصیل رایگان در اتریش ، تحصیل رایگان در آلمان و… بهره مند شوید.

  هزینه زندگی در هلند

   

  تحصیل دوره های زبان در هلند

  امکان طی دوره های زبان انگلیسی نیز در هلند وجود دارد، چنانچه فردی علاقه و یا حوصله ی ادامه ی تحصیل را نداشته باشد می تواند با دوره های زبان انگلیسی را در این کشور بگذراند. مدت زمان این دوره بسته به شرایط دانشجو متفاوت است و ارائه مدرک زبان ولی در سطح پایین نیز الزامی است. موسسه توسعه گران مهر با همکاری وکیل مهاجرت به هلند و موسسات آموزشی در این کشور راه ورود شما را به هلند تسهیل نموده است. از مزایای دوره های زبان عدم محدودیت سنی جهت پذیرش و کوتاه بودن این دوره ها می باشد.

  تحصیل در دانشگاه دلفت هلند

  دانشگاه دلفت در کشور هلند یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های کشور هلند است که در سال 1842 تاسیس شده و یکی از 200 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه دارای 8 دانشکده می باشد که عبارتند از:

  • دانشکده هوا و فضا
  • دانشکده معماری
  • دانشکده مهندسی مکانیک
  • دانشکده برق- ریاضی و کامپیوتر
  • دانشکده طراحی صنعتی
  • دانشکده سیاست و مدیریت
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده عمران و زمین شناسی

  از جمله سوالاتی که پیرامون این مطلب پرسیده می شود، تحصیل در هلند بدون مدرک زبان انگلیسی و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین تحصیل در دانشگاه دلفت می باشد. ما سعی نمودیم در این مطلب به بررسی این موضوعات بپردازیم.

  هزینه تحصیل در هلند

  دانشگاه های هلندی برای تحصیلات آموزش عالی، هزینه تحصیل دریافت می کنند. دانشجو ها بسته به کشور مبداً چیزی حدود 2.000  یورو تا 20.000  یورو برای یک سال تحصیلی می پردازند. همچنین انتظار می رود 10.350  یورو برای مسکن، غذا و بیمه سلامتی صرف شود. دانشجو ها می توانند هنگام تحصیل در هلند برای کاهش هزینه ها، برای کمک هزینه تحصیلی درخواست دهند یا شغل پاره وقت پیدا کنند. هزینه های تحصیل برای تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در سال 2019-2018.

  دانشگاه های دولتی هلند دو نوع هزینه تحصیل، قانونی و سازمانی دارند. هزینه های قانونی، میزانی ثابت است که دولت هلند برای تمامی دانشگاه ها تعیین کرده است. اکثر دانشجویان از کشور هلند و سایر کشورهای EU/EEA (اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا) باید این میزان را برای تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد بپردازند. برای سال 2018-2019، میزان 2.060  یوروتعیین شده است.

  هزینه های سازمانی توسط خود دانشگاه تعیین می شود و برای دانشجویانی کاربرد دارد که خارج از محدوده EU/EEA ( اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا هستند. این میزان به تخصص و سایر شرایط بستگی دارد. هزینه سازمانی سال 2018-2019، به طور متوسط 6.000 یورو تا 20.000 یورو در سال می باشد.

  هزینه تحصیل در هلند

  هزینه تحصیلی دانشگاه های خصوصی با هزینه های دانشگاه های دولتی قابل مقایسه است. هزینه دوره های مقدماتی معمولاً برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی مشابه می باشد. هزینه تحصیلی سالانه به یورو برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی در دانشگاه های خصوصی:

  • دوره های مقدماتی (1-12 ماه): برای دانشجویان اروپایی 6.000-12.000، برای دانشجویان غیراروپایی6.000-12.000 یورو
  • دوره های کارشناسی (3-4 سال): برای دانشجویان اروپایی 2.060، برای دانشجویان غیراروپایی 6.000 – 10.000 یورو
  • دوره های کارشناسی ارشد (1-2 سال): برای دانشجویان اروپایی 2.060، برای دانشجویان غیراروپایی 7.000 20.000 یورو
  • هزینه تحصیل برای تحصیلات کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) به 40.000 یورو تا 50.000 یورو می رسد.

  لطفا توجه داشته باشید هزینه های تحصیل معمولاً شامل هزینه کتاب های درسی، لباس فرم (اونیفورم)، کارآموزی یا سایر هزینه های اضافی نمی شود. این هزینه های اضافی بسته به مقطع تحصیلی سالانه بین 500 یورو – 2.000  یورو متغیر است. تحصیلات عالی با کیفیت گران است.

  با این حال تحصیل در هلند در مقایسه با سایر کشورها مانند انگلیس یا آمریکا، کاملاً مقرن به صرفه است. برای مثال، هزینه های تحصیل در انگلیس از 15.000 یورو شروع می شود، یعنی سه برابر گران تر از هلند. هزینه زندگی در انگلیس نیز بالاتر است. در انگلستان  دانشجو ها باید حداقل 1.380 یورو هر ماه برای درخواست ویزا بپردازند. در صورتی که این مبلغ در هلند 867.68 یورو می باشد.

  شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی هلند

  هلند یکی از مقصد های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. هلند دانشگاه های رتبه بالای بسیاری دارد و روند اخذ ویزی دانشجوییساده و روشن است. مانند بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، روند ویزای دانشجویی هلند با توجه به عضویت کشور مبدا شما در اتحادیه اروپا متفاوت است. اگر دانشجو از کشور غیر اتحادیه اروپا بیاید و غیر اروپایی باشد، پروسه ویزای دانشجویی هلند به شرح زیر است:

  • شرایط دریافت اقامت استانی, که به طور رسمی به نام (Machotging tot Voorlopig Verblijf (MVV  می باشد که به عنوان  اجازه ورود به هلند شناخته می شود. دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای MVV درخواست می دهد.
  • MVV اجازه ورود به کشور را برای یک دوره شش ماهه می دهد. بیشتر دوره های دانشگاهی به مدت 1 تا 4 سال طول می کشد، بنابراین MVV کافی نیست و باید درخواست VVR دهید.
  • پس از ورود به کشور، شما باید برای VVR یا اجازه اقامت درخواست بدهید. دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای VVR درخواست می دهد.
  • VVR فقط برای اهداف تحصیلی مجاز است و تا مدت زمان دوره ثبت نامی دانشجو اعتبار دارد. شرایط دیگری برای اعتبار VVR وجود دارد. در این شرایط VVR تا زمانی اعتبار دارد که معدل کل دانشجو حداقل 50 درصد از نمره کل معدل باشد

  از آنجا که هلند بخشی از اتحادیه اروپا است، دانشجویان بین المللی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، حق امتیاز خاص و شرایط مختلفی دارند. آنها برای تحصیل در هلند نه MVV و نه VVR نیاز دارند. چنین دانشجویی باید به سادگی از موسسات میزبان خود بخواهد تا اسامی آنها را در اداره مهاجرت ثبت کند. دانشجویان آمریکایی، کانادا، ایالت واتیکان، موناکو، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزیلند، فقط یک VVR نیاز دارند. برای دریافت موفقیت آمیز ویزای دانشجویی هلند، باید این مدارک را حتما ارسال کنید:

  • پاسپورت دارای اعتبار
  • اثبات توانایی مالی که می توانید هزینه های مالی خود در مدت اقامت را پرداخت کنید که این شامل تمام و یا یکی از مدارک لازم از جمله: انتقال وجه مالی , صورت حساب بانکی و نامه بورس تحصیلی است.
  • نامه ی پذیرش و یا ثبت نام در دانشگاه
  • گواهی پرداخت تمام هزینه های قانونی مورد نیاز
  • بیمه سلامت
  • گواهی NUFFIC، فقط برای دانشجویان چینی لازم است.
  • فرم درخواست تکمیل شده
  • دو قطعه عکس اداری
  • گواهی تولد
  • کپی مدارک تحصیلی
  • الزامات بیمه

  دانشجویان برای دریافت ویزای دانشجویان هلندی، باید بیمه درمانی معتبر داشته باشند تا هزینه های پزشکی خود را در هلند بپردازند. برای دانشجویان کشورهای غیر اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان سوئیس، کارت بیمه سلامت اتحادیه اروپا کافی است. کسانی که در هلند مشغول به کار هستند، اخذ بیمه سلامت عمومی هلندی برای آنها اجباری است. اگر قصد دارید که در طول دوره خود به صورت پاره وقت کار کنید، باید این نکته را مد نظرداشته باشید.

  دانشجویان باید از موسسه میزبان خود در مورد الزامات بیمه درمانی و معرفی یک شرکت بیمه اطلاعات کسب کنند. بسیاری از شرکت های خصوصی نیز بسته های ویژه بیمه برای دانشجویان ارائه می دهند. گزینه های دیگر ی برای بیمه وجود دارد که به شدت توصیه می شود اما اجباری نیست. بیمه تعهد شخصی که هزینه های صدمه ای را می پردازد که شما به فرد دیگر یا اموال ایشان وارد کرده اید.

  بیمه بازگشت نیز باید در نظر گرفته شود. در صورتی که به خاطر یک وضعیت پزشکی جدی مجبور شوید به کشور خودتان بازگردید، این بیمه هزینه آن را می پردازد. بیمه وسایل ، منزل شما را در برابر هرگونه خسارت به منزل به علت آتش سوزی، آب گرفتگی, سرقت، و غیره بیمه می کند.

  همه دانشجویان بین المللی مجازند در کنار تحصیل خود کار کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و غیر  منطقه اقتصادی اروپا، برای کارکردن باید مجوز بگیرند. این اجازه باید از طرف کارفرمای احتمالی شما به دست شما برسد. حتی با این اجازه کار، دانشجویان می توانند فقط مدت محدودی ، یعنی 10 ساعت در هفته کار کنند. آنها در ماههای ژوئن، ژوئیه و اوت اجازه کار تمام وقت دارند.

  دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (به غیر از کرواسی) و سوئیس نیاز به مجوز کار ندارند. شما باید  یک شماره خدمات شهروندی داشته باشید تا دستمزد خود را دریافت کنید. هنگام ثبت نام در شهرداری منطقه برای این شماره درخواست می دهید.

  سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در هلند

  آیا برای تحصیل در هلند به ویزا نیاز دارم؟

  نیاز به ویزای شما بستگی به ملیت شما و مدت اقامت شما دارد. اتباع اکثر کشورها(مانند ایران) به ویزای ورود نیاز دارند. پس از اقامت در هلند، اجازه اقامت اغلب لازم است. در بعضی موارد مجوز کار نیز باید دریافت نمایید. 

  هزینه تحصیل در هلند چقدر است؟

  در مقایسه با بیشتر کشورهای دیگر مانند ایالت متحده و انگلیس، شهریه و هزینه های زندگی در هلند معقول است. برای دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه شهریه سالانه برای ثبت نام در یک برنامه یا رشته دانشگاهی در یک موسسه آموزش عالی هلندی از حدود 1700 یورو شروع می شود. به طور کلی، شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بیشتر است، بسته به رشته و دانشگاه انتخابی، از 5000 یورو تا 15 هزار یورو هزینه تخمین زده شده است.

  هزینه زندگی در هلند چقدر است؟

  اگرچه هزینه های زندگی در هلند ممکن است کمی در هر شهر متفاوت باشد، اما به طور کلی دانش آموزان بین 800 تا 1100 یورو در ماه هزینه می کنند.

  آیا می توانم برای تامین هزینه تحصیل در هلند، بورسیه دریافت کنم؟

  شما می توانید به لیست بورس های تحصیلی اداره شده توسط Nuffic نگاه کنید و یا از Grantfinder برای جستجوی نوع دیگری از بورس تحصیلی یا کمک هزینه استفاده کنید. اطلاعات مربوط به بورس های تحصیلی به طور کلی نیز از طریق سفارت یا کنسولگری هلند و دفتر بین المللی موسسه کشور خود انجام می شود.

  آیا می توانم در حین تحصیل در هلند کار کنم؟

  دانشجویان بین المللی که مایلند در کنار تحصیل خود را انجام دهند، مجاز به انجام این کار هستند. با این وجود، بسته به ملیت خود، می توانید این کار را فقط برای ساعت های محدود در هفته انجام دهید و فقط در صورتی که کارفرما برای شما درخواست مجوز کار کند.

  چه گزینه هایی برای تحصیل در هلند دارم؟

  شما برای تحصیل در هلند گزینه های مختلفی دارید. شما می توانید در یک دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا یا دوره های کوتاه زبان انگلیسی ثبت نام کنید. همچنین اگر به زبان هلندی صحبت می کنید، در یک برنامه هلندی نیز میتوانید ثبت نام کنید. 

  چه مدارکی برای تحصیل در هلند لازم است؟

  • برای دوره های کارشناسی:
  • دیپلم دبیرستان در سطح مناسب؛
  • ریز نمرات دبیرستان؛
  • مدرک تحصیلی سطح انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
  • برای دوره های کارشناسی ارشد:
  • مدرک لیسانس در همان رشته تحصیلی با برنامه کارشناسی ارشد یا معادل آن؛
  • ریز نمرات؛
  • مدرک تحصیلی سطح انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
  • برای برنامه های دکترا:
  • مدرک کارشناسی ارشد در همان رشته تحصیلی به عنوان طرح تحقیق شما یا معادل آن؛
  • ریز نمرات؛
  • مدرک تحصیلی سطح انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
  • در نظر داشته باشید هر موسسه ممکن است به اسناد اضافی، مانند بیانیه انگیزه، برنامه درسی(CV)، نامه توصیه شده یا نسخه ای از گذرنامه یا(شناسنامه) شما احتیاج داشته باشند. برخی از موسسات بسته به برنامه مورد نظر خود، نیاز به نتایج GRE و یا GMAT، نمونه کارها و غیره دارند.

  برای تحصیل در هلند به چه سطح زبان انگلیسی نیاز دارم؟

  سطح زبان انگلیسی بستگی به موسسه و یا دوره تحصیلی دارد. دو آزمون انگلیسی که در کلیه موسسات پذیرفته می شود عبارتند از:

  • آیلتس: برای این آزمون حداقل به نتیجه 6.0 نیاز خواهید داشت. برخی از برنامه ها ممکن است به نتیجه 6.5 یا 7.0 نیاز داشته باشد.
  • تافل: حداقل نمره آزمون مبتنی بر اینترنت(IBT) 80 معادل 550 در آزمون مبتنی بر مقاله(PBT) است. برخی از برنامه ها به نمره بالاتری احتیاج دارند. نتیجه مبتنی بر رایانه باید 213 باشد.

  آیا تحصیل در هلند رایگان است؟

  خیر، برای تحصیل در هلند باید شهریه اعلام شده را پرداخت نمایید؛ مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

  آیا بعد از فارغ التحصیلی در هلند بمانم؟

  بعد از فارغ التحصیلی در هلند به شما فرصت داده می شود تا دنبال کار بروید. در صورتی که توانستید کار پیدا کنید می توانید ویزای خود را تغییر داده و در هلند بمانید.

  دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هلند کدامند؟

  دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هلند در سال 2020-2021 در هلند عبارتست از:

  • مرکز علمی دندانپزشکی آمستردام
  • فناوری دانشگاه دلفت
  • دانشگاه اراسموس روتردام
  • دانشگاه لیدن
  • دانشگاه ماستریخت
  • دانشگاه رادود
  • دانشگاه گرونینگن
  • دانشگاه Twente
  • دانشگاه آمستردام
  • دانشگاه اوترخت
  • دانشگاه وریج آمستردام
  • دانشگاه واگنینگن و مرکز تحقیقات

  حتی زمانی که شما یک دانشجو هستید، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید. اگر شما بورسیه شده اید، توجه داشته باشید که در برخی موارد حتی بورس تحصیلی به عنوان درآمد است و بنابراین باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی کشور هلند را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  115 دیدگاه برای “تحصیل در هلند

  1. الف گفت:

   سلام وقت بخیر
   بنده دکتری حقوق خصوصی در ایران دارم و 35سال سن و چند مقاله علمی پژوهشی و نمره ایلتس هم دارم برای دکتری مجدد در یکی از موارد حقوق اتحادیه اروپا می خواستم اقدام کنم. البته چهار سال هم هست که هیات علمی دانشگاه آزاد هستم. می خواستم بدونم امکان اخذ بورسیه همراه با پرداخت دستمزد هست ؟ می خواهم همراه همسر و دو فرزند مهاجرت کنم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، امکان اقدام با توجه به شرایط شما وجود دارد.

  2. علی گفت:

   با سلام.من کارشناس ارشد برق الکترونیک از دانشگاه آزاد تبریز هستم.یک مقاله ISI هم مرتبط با پایاننامم دارم.ILTS هم 6/5 دارم.به نظرتون شرایط خوندن در مقطع دکتری در کشور هلند رو دارم؟البته من به بورسیه فکر می کنم.آیا امکانش هست؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی هلند باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود.

  3. رويا گفت:

   با سلام و خسته نباشيد
   من متولد ٦٣هستم ولي بدليل اينكه حدود ده سال مشغول كار بودم نتونستم ادامه تحصيل بدم و به مدرك كارداني رشته انيميشن بسنده كردم و متاسفانه كارم هم مرتبط با رشتم نبود، در حال حاضر ميخوام بدونم براي من با توجه به سنم امكان ادامه تحصيل هست در خارج از كشور براي مقطع ليسانس هست البته به صورت بورسيه يا كلا صرف نظر كنم و يا براي ويزاي كاري ميتونم اقدام كنم ٧سال هم سابقه بيمه دارم.زبان انگليسيم هم در حد متوسط هست.

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    با توجه به شرایط سنی خود بهتر است برای تحصیل در کشور هایی که تحصیل در آن محدودیت سنی ندارند، مانند ترکیه اقدام نمایید.

  4. علی اکبر عباسی گفت:

   با سلام بنده کارشناسی ارشدمو در رشتهندیریت بازرگانی دانشگاه تهران گذروندم و مایلم مجدد ارشدمو در هلند درهمین رشته mba بگذرونمخواستم ببینم امکانش هست؟مدل ارشدم ١٧هست ولی کارشناسیم رشته ریاصی بودم و معدلم ١٣…و لینکه مدرک ایلس فقط کفایت میکنه یا المانی هم باید بلد باشم؟,,,تشکر از وقتی ک میزارید

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    مدرک زبانی که باید ارائه دهید بسته به زبان تحصیل شما دارد.

  5. فرزانه رجایی گفت:

   سلام. ببخشید من 10 روز پیش برای دانشگاه ماستریخت پذیرش گرفتم. دوتا هم فرم پر کردم براشون فرستادم که کارهای ویزامو شروع کنن. الان دوتا پوزیشن اپلای کردم برای دانشگاه دلف که خیلی به رشته ارشدم نزدیکتره و احتمال قبولیم خیلی زیاده. سوالم اینه که اگر برای دانشگاه دلف پذیرشم بیاد، میتونم ثبت نام کنم و اونها برای ویزام اقدام کنن تو سفارت یا برام مشکل پیش میاد و میگن چون قبلا یه دانشگاه دیگه اقدام کرده بهم ویزا دن برای دلف. هنوز مراحل ثبت نامم توی ماستریخت تموم نشده و چند مرحله بعدیش مونده. میتونم بقیه فرمهارو براشون نفرستم. فقط میترسم به ماستریخت بگم کنسل کنه و از اون طرفم دلف بهم پذیرش نده و جفتشونو از دست بدم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چکار باید بکنم. برام مشکل پیش میاد بعدا تو سفارت یا نه؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای ویزای هلند شما از طریق یکی از پذیرش های خود اقدام می نمایید.

  6. مهدی حسینی گفت:

   با سلام‌ و عرض ادب،
   بنده ۳۸ سالمه مدرک مهندسی نفت در سال ۸۱ گرفتم، مدرک دوره های یکساله MBA در چند گرایش از دانشگاه تهران و موسسه ماهان و بهار گرفتم. مدتی سابقه کار در شرکت نفت دارم. از ۵ سال پیش در زمینه بازرگانی مشغولم (در شرکت خودم). مدرک زبان ندارم ولی زبان انگلیسی رو خوب میدونم. میخواستم ببینم میتونم بدون مدرک زبان برای یک دوره زبان در هلند اقدام کنم و بعدش MBA بخونم.
   متشکرم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای شرکت در دوره های زبان هلند حداقل باید آیلتس 5/5 را ارائه دهید.

  7. نازنین شیروانی گفت:

   سلام
   بنده دانشجوی کارشناسی مدیریت بیمه دانشگاه علامه طباطبایی هستم میخوام برای کارشناسی ارشد در کشور دیگری ادامه تحصیل بدهم ولی مقاله یا پروژه خاصی ندارم ولی معدلم بالاست ترم ۵هستم میخواستم ببینم میتونم برای تحصیل هلند رو انتخاب کنم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    شرایط هر دانشگاه در هلند و ریزنمراتی که برای تحصیل در دانشگاه ها باید ارائه دهید متفاوت است. به طور کلی نیاز به ارائه مدرک زبان دارید و باید نمرات شما به طور دقیق بررسی شود.

  8. امیر نوید گفت:

   سلام میخواستم بپرسم با لیسانس مکانیک میشه برای رشته های مدیریتی در اروپا یا کانادا اپلای کرد؟ فاند هم میشه گرفت؟ اگر میشه چه شرایطی داره؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    رشته های تحصیلی مدیریتی جزء رشته های شناور محسوب می شود که می توانید برای تحصیل در این رشته ها در دانشگاه های هلند اقدام نمایید.

  9. حسن ترابی گفت:

   سلام من ٤ ترم رشته حقوق رو گذروندم (اما به دلایل کاری از دانشگاه انصراف دادم) آیا میتونم باز هم اقدام به تحصیل در کشور هلند را کنم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای تحصیل در هلند باید از ابتدا شروع نمایید. به شما توصیه می کنیم با توجه به هزینه بالای تحصیل در هلند و شرایط سخت پذیرش مقطع کارشناسی برای دانشجویان غیر بومی کشور دیگری را انتخاب نمایید.

  10. fer گفت:

   باسلام
   من 27 سالمه و قصد ادامه تحصیل دذ هلند دارم
   برای هلند با چه رشته ای میشه اقدام کرد
   باتشکر

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام
    برای ادامه تحصیل در هلند می بایست رشته های تحصیلی مرتبط و یا رشته های شناور را انتخاب نمایید.

  11. بابک گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید
   ببخشید من لیسانسم شیمی هست و ارشد آی تی خوندم. خواستم ببینم میتونم برای دکتری هلند اقدام کمم؟ چون لیسانس و ارشد من مرتبط نیست ایراد نمیگیرن یا فقط مدرک ارشد مهمه؟
   مرسی

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    لطفا در نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در هلند باید رشته های تحصیلی مرتبطی را انتخاب نمایید.

  12. احمدی گفت:

   سلام
   چنانچه از دانشگاه هلند پذیرش بگیریم طبق نوشته در سایت در حین پروسه ویزا بایستی شهریه را پرداخت کرد یا بعد از ان؟ یعنی اینکه انها یک حساب به مبلغ 12000 یورو می خواهند حال از همین حساب امکان پرداخت است؟ و اگر پرداخت شود و موجودی حساب کم شود ایرادی واسه صدور ویزا نیست؟ یا اینکه باید 120000 یورو پرداخت کرد و سپس یک حساب جداگانه 12000 واسه هزینه زندگی فراهم کرد؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شهریه دانشگاه را باید قبل از اقدام برای ویزا پرداخت نمایید. تمکن مالی بهتر است تا زمان دریافت ویزا برداشت نشود.

  13. محسن گفت:

   با سلام ….
   من فوق لیسانس مدیریت مالی دارم .میخواستم برا ادامه تحصیل دکتری ب هلند مهاجرت کنم اما مدرک زبان ندارم میخواستم ببینم امکان قبولیپذیرش.هست یا خیر

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلا
    خیر، بدون مدرک زبان شانسی برای پذیرش و ویزای هلند ندارید.

  14. بهروز گفت:

   سلام با مدرک ارشد از دانشگاه دولتی دارم میخواستم بدانم حداقل معدل برای اپلای به هلند چند است و همچنین اگر برای دکترا بورس نخواهیم معدل خاصی مد نظر است یا نه؟
   با کمال تشکر از شما به خاطر سایت خوبتان و همچنین به خاطر قسمت نظرات و پرسش ها بسیار متشکرم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    هر دانشگاه و رشته تحصیلی در هلند شرایط و الزامات مربوط به خود را دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

  15. لیلا ماروسی گفت:

   سلام من سال سوم کارشناسی ژنتیک هستم میخواهم اگر بشود در ادامه در هلند تحصیل کنم به نظر شما برای ارشد برم بهتره یا دکتری آخه دکتری سخت تر هم هس مقاله میخواد ممنون میشم راهنماییم کنید .

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شرایط پذیرش دکترا بسیار سخت تر است. در صورت نداشتن مقالات پژوهشی بهتر است برای کارشناسی ارشد اقدام نمایید.

  16. eli گفت:

   سلام و خسته نباشین ی سوال دارم. من الان کلاس 10هستم و تا اخر خرداد ماه قراره برم هلند میخوام ببینم که درسمو باید چیکار کنم تو هلند چون زبان هلندیم بلد نیسم اگ راهنمایی کنید ممنون میشم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام
    در هلند مدارس بین المللی نیز وجود دارد که می توانید به زبان انگلیسی ادامه دهید.

  17. محمدی گفت:

   با سلام و روز به خیر . در صورت قبولی در کنکور سراسری ایران مقطع کارشناسی وامکان بورسیه شدن طبق توضیحات بالا ، آیا یکی از والدین هم می تونن همراه فرزندشون اقامت بگیرند و امکان کار کردن داشته باشند ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    خیر، در صورتیکه سن متقاضی بالای سن قانونی باشد، ویزای گاردین به والدین تعلق نمی گیرد.

  18. حامین گفت:

   باسلام
   من دبیرستان با معدل 9/5در رشته ریاضی فیزیک بودم ولیسانس عمران دارم
   خواستم بپرسم میتونم در رشته غیر مهندسی مثل روانشناسی در هلند تحصیل کنم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    خیر، تحصیل در هلند نیاز به ارائه مدارک تحصیلی مرتبط دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.