سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

سرمایه گذاری در اتریش، با توجه به اقتصاد قدرتمند و رو به رشد این کشور می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب باشد. اتریش در بین بزرگترین اقتصادهای جهان رتبه 26 را دارد و همچنین جزو 10 کشور امن و شاد دنیا برای زندگی محسوب می‌شود. سرمایه گذاری در اتریش به خاطر موقعیت جغرافیایی عالی آن و قرار گرفتن در تقاطع اروپای شرقی و غربی می‌تواند به بهترین شکل عمل کند و باعث افزایش سرمایه و دارایی افراد شود. دولت کشور اتریش به جهت حمایت از سرمایه گذاری افراد خارجی، برای آن‌ها معافیت‌های مالیاتی را اعمال می‌کند. با سرمایه گذاری در اتریش، دارایی خود را در کشوری امن با اقتصاد قوی نگهداری می‌کنید که می‌تواند موجب سودآوری بسیاری برای شما شود و در نهایت امکان اخذ اقامت دائم این کشور را برای شما فراهم می‌کند.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

اتریش عضو اتحادیه اروپاست و به مهاجرت به اتریش عنوان یک مکان عالی برای اقامت در نظر گرفته می شود. ساکنان اتریش از مزایایی امنیت اجتماعی، سیستم آموزشی رایگان و سطح بالای زندگی با هزینه های مناسب برخوردار هستند. اتریش دیدگاه های انعطاف پذیری اتخاذ کرده است و این باعث شده که به راحتی بتوان در این کشور حساب بانکی باز کرد و کسب و کار جدید راه اندازی کرد.اتریش نه تنها دارای استانداردهای عالی آموزشی است بلکه دسترسی به سطح بالای مراقبت های درمانی برای ساکنان اتریش امکان پذیر است.

اتریش در یک منطقه استراتژیک واقع شده است و باعث ایجاد روابط تجاری موثر و کارآمد در اروپا شده است. اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری فرایندی است که اتریش برای ارائه تابعیت و پاسپورت این کشور برای سرمایه گذاران مالی فراهم کرده است مشروط بر اینکه سرمایه گذار بتواند الزامات سختگیرانه سرمایه گذاری را برآورده کنند. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری همچنیان با سرعت در حال افزایش است.

افراد ثروتمند از مناطق مختلف مثل خاورمیانه، آفریقا، اروپای شرقی و آسیا اغلب نیاز به داشتن آزادی برای سفر در تعدادی از کشورها دارند تا بتوانند به راحتی کار کنند و حساب بانکی داشته باشند. برای اینکار داشتن پاسپورت اتریش یک امتیاز بزرگ است. بسیاری از افراد ثروتمند غربی از این آزادی برای سفر و کار بهره مند می‌شوند و به دنبال پناهندگی مالی امن با قوانین مالیاتی مناسب و بانکداری بینظیر هستند.

خوشبختانه برای آنها چندین جزیره کارائیب وجود دارد که برنامه های CBI عالی را ارائه می دهند. کسب تابعیت و پاسپورت اتریش بلافاصله پس از تکمیل الزامات سرمایه گذاری مشخص شده بدون نیاز به اقامت موقت اعطا می شود(اعضای خانواده مثل همسر و فرزندان زیر 18 سال شامل درخواست تابعیت می شود). شرایط اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری:

 • اهدای 2-3 میلیون دلار در اقتصاد اتریش یا
 • سرمایه گذاری قابل وصول 10 میلیون دلار در اقتصاد اتریش به همراه پرداخت 400.00 تا 600.00 برای هزینه های دولت به همراه هزینه های مربوط به درخواست

توجه داشته باشید هیچ شرایط اقامتی وجود ندارد. اخذ تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری ممکن است گران باشد اما سریع ترین راه برای کسب تابعیت اتریش است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش و اخذ تابعیت یا شهروندی ، مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت و برای دارنده ی آن آزادی کامل برای سفر در تمام کشور های عضو شهروندی اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند. این کشور دارای اقتصادی قوی و حاکمیت آن بسیار قانون مند می باشد و یکی از امن ترین محیط ها ی سرمایه گذاری را برای افراد ارائه می‌دهد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش و تابعیت و شهروندی این کشور توسط سرمایه گذاری در آن، دیگر به تعداد محدود نمی باشد(مثل گذشته) برنامه های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در حال حاضر جزء سریع ترین بخش های رو به رشد قوانین مهاجرت در سطح جهانی است، چرا که افراد برای تحقق بخشیدن به اقامت خود در این کشور اقدام می کنند و اخذ تابعیت(شهروندی) دوم، به تنهایی مطلوب نمی باشد، بلکه یک بخش مهم و ضروری از هر گونه استراتژی حفظ امنیت، حریم شخصی و آزادی جهانی هر فرد می باشد.

بر طبق طبقه بندی افراد مستقل،( برای اخذ اقامت این کشور) کلیدی مورد نیاز برای این روند، داشتن دارایی های کافی و اثبات تمکن مالی می باشد (افراد باید بتوانند مدارک مالی در حدود 40000 یورو به ازای هر بزرگسال و 10000 یورو برای هر کودک زیر 18 سال ارائه دهند که اثبات این دارایی ها باید به صورت مدرکی از یک حساب در بانک های اتریش و یا بانک های بین‌المللی باشد) هم چنین برای اقامت دائم در اتریش، بیمه ی درمانی که فرد را به طور کامل در این کشور پوشش دهد نیز را باید ارائه شود.

علاوه بر این همسر و کودکان زیر 18 سال نیز می‌توانند در این درخواست در نظر گرفته شوند و با توجه به سیستم سهمیه ای این کشور که به شدت اعمال می شود، زمان پروسه ی این درخواست ها برای افرادی که در این طبقه بندی می باشند، می‌تواند کمی طولانی باشد. اگر قصد دارید که برای مدت زمان بیش تر از 90 روز ( حد اکثر 6 ماه) در اتریش اقامت داشته باشید و دارای تابعیت یکی از کشور های عضو شهروندی اتحادیه اروپا و یا اتحادیه ی تجارت آزاد اروپایی نمی باشید، باید برای اخذ ویزای ملی اتریش درخواست دهید.(ویزای نوع دی)

در طول مدت زمان اعتبار ویزای دی(Visa D)، دارنده ی آن حق ورود، خروج و اقامت در سایر کشورهای شنگن را به مدت زمان 90 روز خواهد داشت. اسناد ورودی(Einreisetitel) برای ویزای رسمی ارائه می‌شوند که صدور آن ویزا به طور کلی نیازمند گرفتن یک مصاحبه ی شخصی از فرد متقاضی در بخش نمایندگی کنسول گری(سفارت) می باشد. درخواست های اخذ ویزا ممکن است در اولین فرصت(سه ماه قبل از شروع سفر) مورد پردازش قرار گیرند بنا بر این این درخواست ها و مدارک کورد نیاز آن ها باید حداقل سه هفته قبل از شروع سفر ارائه شوند.

تصمیم گیری در مورد درخواست های اخذ ویزا تنها پس از پرداخت هزینه های کنسول گری( سفارت) و ارائه ی کلیه ی مدارک مورد نیاز سفارت صورت می گیرد؛ همچنین هزینه  اخذ ویزا این کشور برای مدت زمان بیش تر از 90 روز 150 یورو می باشد.

شرایط اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

شرایط اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

کشور اتریش که اخیرا به عنوان دوازدهمین کشور غنی جهان رده بندی شد یکی از مقاصد محبوب برای سرمایه گذاران خارجی بوده و پایتخت آن یعنی شهر وین به عنوان بهترین شهر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی انتخاب شده است. اتریش دارای یک بازار پررونق به همراه استانداردهای بالای زندگی بوده و سیستم های مدرسه و زیرساخت های سلامت آن در سراسر دنیا شناخته شده هستند. صنعت توریسم در این کشور حدود 9% از تولید ناخالص ملی کشور را برعهده داشته و دیگر بخش های مهم صنعت این کشور نیروگاه های هیدرو، انرژی باد و انرژی خورشیدی هستند.

به همراه مزیت های اقتصادی سرمایه گذاری در اتریش، کشور اخیرا قوانین مهاجرتی خود را اصلاح کرده است تا برنامه های ویزای مهاجرتی جذابی را ارائه داده و افراد خارجی بیشتری را برای سرمایه گذاری در اتریش تشویق کند. این کشور اینک دارای یک سیستم تابعیت سریع توسط سرمایه گذاری بوده که در آن متقاضیان واجد شرایط در کمتر از یک سال قادر خواهند بود تا یک پاسپورت اتریشی به دست آورند و دیگر نیازی نیست تا ابتدا اقامت دائم کسب کرده باشند.

در حالت عادی، به منظور کسب تابعیت اتریش، شخص خارجی باید حداقل ده سال به صورت متوالی در کشور اقامت داشته باشد. با این حال، سرمایه گذاران خارجی در صورتی که مشارکت اقتصادی عظیمی در کشور داشته باشند می‌توانند برای کسب تابعیت کشور اپلای کنند و قانون اقامت طولانی مدت را دور بزنند (افراد خارجی ممکن است همچنین برای فرایند تابعیت سریع واجد شرایط باشند اگر افتخار ورزشی، علمی یا فرهنگی برای اتریش کسب کنند، اما بیشتر سرمایه گذاران اغلب تنها تحت قوانین اقتصادی واجد شرایط می‌شوند.)

یک بخش مهم از برنامه که باید در نظر گرفته شود این است که دولت اتریش سرمایه گذاری ها را بیشتر به عنوان کمک مالی میبیند. زمانی که سرمایه گذار پولی را سرمایه گذاری کند، در هر زمان از آینده قادر نخواهد بود پول خود را برداشت کند (با اینکه مبلغ سرمایه گذاری شده تحت قوانین اتریش مالیات پذیر است). سرمایه گذاری واجد شرایط باید فعال باشد (مثلا به صورت یک سامان تبلیغاتی جدید که از لحاظ جغرافیایی در اتریش واقع شده باشد) یا این سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود صورت بگیرد که متعاقبا مشاغل جدیدی به وجود آورده یا فروش محصولات را افزایش خواهد داد.

سرمایه گذاری های راکد مثلا در اوراق قرضه دولتی یا هلدینگ های املاکی شامل برنامه های تابعیت نمی‌شوند. در کل حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری تعیین نشده است اما حداقل 2 میلیون یورو برای این که تابعیت متقاضی مورد تایید قرار گیرد نیاز است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در اتریش

تقاضا برای باز سازی خانه ها در این کشور در حال افزایش است. با توجه به تغییر سبک زندگی و وجود قوانین حرفه ای در این کشور، مردم آن با کمبود زمان مواجه هستند و آن ها نمی‌توانند وقت و انرژی زیادی را صرف بهبود وضعیت خانه های خود کنند(باز سازی خانه)؛ از این رو آن ها ترجیح می دهند که این کار حرفه ای انجام شود.

به عنوان یک سرمایه گذار در این کشور شما می‌توانید شرکت ساختمانی( برای باز سازی خانه ها) تاسیس کنید و یا سهام شرکت‌هایی از قبیل(Lawn science) را در این کشور خریداری کنید. تجارت و کسب و کار ساختمانی در این کشور، نیاز به هزینه ی کمی داشته و از لحاظ اقتصادی انعطاف پذیر است. هم چنین بازار ساختمانی و باز سازی خانه ها در این کشور بسیار  بزرگ بوده و در حال رشد می باشد.

سرمایه گذاری در مواد غذایی معمولا در تمام نقاط جهان گزینه ی خوبی می باشد و به سختی با مشکل رو به رو خواهد شد، اما اتریشی ها در غذا بسیار مشکل پسند می باشند(picky eater)؛ به همین دلیل است که شما به منظور ایجاد تحول در بازار آن به ارائه ی چیز اضافی دیگری نیاز دارید. کسب و کار و تجارت صنایع غذایی در این کشور نرخ رشد بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است؛ بنا بر این در مورد آن تصمیم خود را گرفته و  محلی مناسب برای این تجارت در این کشور انتخاب کنید.

در حالت ایده آل، کار خود را در مجموعه های کوچک و نزدیک به مناطق کسب و کار (تجاری)، پاتوق های مورد علاقه ی  افراد و یا جاذبه های توریستی که مردم همیشه در آن ها به دنبال چیزی جدید برای خوردن هستند، شروع کنید. این امر باعث جذب مشتریان بیش تری می شود. هم چنین محیط آن را پاکیزه نگه داری کرده و آن را ساده و زیبا و شیک نگه دارید. ظروف غذا های مخصوص تهیه کرده و قیمت غذا ها را مقرون به صرفه نگه دارید. هیچ چیزی به خوبی غذای با کیفیت و با قیمت مناسب در یک مکان مناسب وجود ندارد. علاوه بر این فراموش نکنید که نوشیدنی های متنوع نیز ارائه دهید.

ساخت و تحویل باکس های هدیه، این نوع تجارت نیز ، نوعی کسب و کار جذاب و رو به رشد در این کشور است که در سال های آینده شاهد رشد بیش تری از آن خواهیم بود. برای این تجارت شما باید مطمئن شوید که طراحی های باکس های هدیه نو آورانه و جدید و خلاقانه بوده و باکس های هدیه ی  ارائه شده به طوری باشند که مورد علاقه ی اتریشی ها باشند.

هوش اقتصادی در این زمینه بسیار مفید خواهد بود. باکس های هدیه ی خود را منحصر به فرد و با ترکیب های گل، عطر، اسباب بازی ، هدیه های دست ساز و شکلات و سایر چیز ها ی دیگر در میان آن ها درست کنید. آن ها را منحصر به فرد و خاص درست کرده تا حس زیبایی شناسی اتریشی به آن ها علاقه مند شوند؛ توجه داشته باشید که اتریشی ها در این زمینه دارای استاندارد های بالایی می باشند. این نوع سرمایه گذاری تجاری اتریش آسان بوده و برای شروع آن نیازی به سرمایه ی اولیه ی خیلی زیادی نمی باشد، اما برای موفق شدن در آن باید خلاق باشید.

خرید ملک و خانه در اتریش

شرایط سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

اتریش کشور بسیار زیبا با کوه ها و برکه و مناظر طبیعی است. مردم و دولت اتریش به کشور خود خیلی افتخار میکنند و قدم های محکمی برای نگه داری از محیط طبیعی کشور خود بر میدارند. سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. البته خرید ملک و خانه در این کشور دارای شرایط ویژه ای است که می توانید با تماس با مشاوران ما، از این شرایط آگاهی لازم را کسب کنید.

به همین دلیل در تمامی شهر های مراکز گرمایش طبیعی در حال ساخته شدن است که توسط پس ماند چوب گرم می‌شوند. آب گرم در اطراف روستا ها زیر زمین پمپ می شود و این گرمای تولید شده از اب گرم 60 درصد ارزان تر از نفت است. افراد می‌توانند املاک بخرند اما با این تفاوت که مجوز خرید آن ها باید توسط مقامات محلی تایید شود. الزاما داشتن یک مجوز کلی برای خرید امکان پذیر نیست، خریدار باید ملک مورد نظر خود را پیدا کند و پیشنهاد خرید خود را بنویسد.

بعد مامور فروش از مراکز محلی مجوز خرید را درخواست می‌کند، معمولا این درخواست تایید می شود و مقدار زیادی از افراد غیر اروپایی از تعطیلات خود در املاک کشور اتریش لذت میبرند ولی خرید این املاک راهی برای اخذ اقامت دایمی این کشور نمیباشد.

خرید سهام در اتریش

از دیگر روش های سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید سهام است. اساساً سهام، نشان دهنده مالکیت قانونی فرد در یک شرکت است. زمانی که شرکت‌ها سهام را برای جمع‌آوری پول منتشر می‌کنند و شما آن سهام را می‌خرید، مالک بخشی از شرکت می‌شوید. سهام به سهام‌دار حق دریافت سهم متناسبی از سود یا زیان یک شرکت را می‌دهد. سرمایه گذاری ها در طول زمان انباشته می‌شوند و به دلیل بهره مرکب می‌توانند بازدهی داشته باشند. این بدان معنی است که سهام شما می‌تواند شروع به کسب سود کند. اساساً بازار سهام مانند یک حراج کار می‌کند. قیمت سهام زمانی کاهش می‌یابد که تعداد فروشندگان بیشتر از خریداران باشد و بالعکس. قابل ذکر است، خریدار و فروشنده هر دو می‌توانند از افراد عادی، شرکت‌ها یا بخشی از دولت باشند.

در کشور اتریش، بورس (ATX) از ابتدای سال 2021، 209 واحد یا 7.53% درصد افزایش یافته است. شاخص قیمت در 19 ژانویه 2020، 2989.87 بود. بورس اصلی اتریش Wiener Börse AG (بورس سهام وین) نام دارد. به این ترتیب،این مجموعه، بزرگترین محل عرضه سهام اتریش را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از حساب کارگزاری یا یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری موجود، سهام را مستقیماً خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید یک کارگزار سهام را انتخاب کنید تا همه این کارها را برای شما انجام دهد.

ثبت شرکت در اتریش

کشور اتریش یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. ثبت شرکت در این کشور نیز یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری است که موجب افزایش دارایی و در نهایت اخذ اقامت دائم افراد متقاضی می‌شود. در صورتی که پاسپورت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس را داشته باشید، می‌توانید به راحتی و بدون گرفتن مجوز به خصوصی، در اتریش شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید؛ اما در صورتی که از اعضای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی آن می‌باشید، برای ثبت شرکت در اتریش به مجوز اقامت نیاز خواهید داشت.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت مزایای بسیاری را برای افراد خواهد داشت که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • نرخ کم مالیات شرکت‌ها
 • همکاری قوی بین حوزه‌های قضایی، تجاری و علمی
 • تحصیل در اتریش، در بهترین مدارس و دانشگاه‌های کشور
 • سیستم حقوقی مطمئن و نرخ فساد اداری بسیار کم
 • افتتاح حساب بین‌المللی
 • نظام اقتصادی باثبات و قابل اعتماد
 • امکان استفاده از بیمه درمانی برای فرد متقاضی و خانواده
 • امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • بهره‌وری بالای نیروی کاری و هزینه کم
 • امکان دریافت وام با بهره‌وری پایین
 • روابط بین‌المللی قوی و بالا و معاهدات با بیش از 70 کشور در سراسر جهان

شرایط ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش دارای شرایط مختلفی از جمله: شرایط سنی، تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان می‌باشد. افرادی که قصد ثبت شرکت در اتریش را دارند، باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و هیچ سابقه کیفری نیز نداشته باشند.

شرط دوم، هزینه لازم برای ثبت شرکت است. در مراحل اولیه و برای ثبت اولیه شرکت شما موظف هستید تا هزینه‌ای نزدیک به 7500 یورو را دارا باشید. هزینه‌های سالانه شرکت، کمتر و در حدود 3500 یورو خواهد بود. موارد زیر شامل زیرهزینه‌های لازم جهت ثبت شرکت در اتریش هستند:

 • هزینه جهت ثبت شرکت
 • هزینه تهیه اسناد لازم
 • پرداخت دیگر هزینه‌ها به مدت یک سال
 • پرداخت مالیات به مدت یک سال
 • هزینه افتتاح حساب
 • هزینه‌های دولتی

انواع مختلف شرکت جهت ثبت و سرمایه گذاری در اتریش

افرادی که قصد سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت را دارند، می‌توانند انواع مختلف زیر را برای برنامه‌های آینده خود در نظر داشته باشند:

 • شرکت مشارکت آزاد(یا مشارکت عمومی)
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت مشارکت محدود
 • شرکت مشارکت غیرفعال
 • نمایندگی یک شرکت خارجی
 • شرکت سهامی عام

خرید کسب و کار فعال در اتریش

یکی دیگر از روش‌های پرسود جهت سرمایه گذاری در اتریش، خرید کسب و کار یا بیزینس در این کشور است. برای اینکه در این روش سرمایه گذاری موفق و مطمئنی داشته باشید، بهتر است که میزان درآمد و وضعیت آن کسب و کار را طی سال‌های اخیر در اتریش بررسی نمائید. در صورتی که مشاهده می‌کنید نمودار رشد این کسب و کار به صورت صعودی و مثبت است، می‌توانید با خیال آسوده سرمایه خود را صرف خرید آن کسب و کار در این کشور کنید. برخی از کسب و کارهای پرسود در بخش زیر معرفی شده‌اند:

خرید مغازه در اتریش

یکی دیگر از کسب و کارها و بیزینس‌های پرسود در اتریش جهت سرمایه گذاری، خرید مغازه است. برای مثال شما می‌توانید شعبات مختلف از هایپرمارکت‌ها را در این کشور افتتاح کنید یا به صورت مستقل برای خود کسب و کار دیگری راه‌اندازی کنید. همچنین علاوه بر راه‌اندازی مغازه در زمینه خوراک، می‌توانید مغازه‌های مختلف و شعبه‌های مختلف برندهای موجود را نیز افتتاح کنید. شما با خرید مغازه و راه‌اندازی شعبه‌ای از یک برند محبوب، می‌توانید در سرمایه‌گذاری خود سود بسیار قابل توجهی را کسب کنید.

خرید رستوران در اتریش

در حال حاضر، یکی از پرسودترین مشاغلی که در اروپا و اتریش ارزش سرمایه‌گذاری را دارد، خرید رستوران و فعالیت در صنف غذا است. برای مثال شما می‌توانید به راه‌اندازی یکی از شعبات برندهای رستورانی بپردازید. هزینه راه‌اندازی این شعبه، نسبت به هر برند ممکن است متفاوت باشد. یکی از مزایای مهم در این زمینه، دوره‌های آموزشی است که هر برند برای سرمایه‌گذاران و راه‌اندازان شعبات خود برگزار می‌کنند. شما در این دوره‌ها آموزش می‌بینید که چطور با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنید. صاحبان برند تبلیغات لازم را برای شعبات خود انجام می‌دهند و کمک‌ها و راهنمایی‌ها را در طول مسیر به شما ارائه می‌دهند.

مالیات قابل پرداخت

علیرغم افزایش مالیات بر عایدی سرمایه از 25 درصد به 27.5 درصد، اتریش به سرمایه گذاران خارجی یک رژیم مالیاتی جذاب ارائه می‌دهد و این کشور همچنان یک حوزه قضایی مناسب برای سرمایه گذاران محسوب می‌شود. به همین دلیل است که این کشور پایگاه اصلی شرکت‌های هلدینگ مختلف و ساختارهای گروه بین‌المللی است. اتریش همچنین مالیات بر ثروت یا مالیات تجاری ندارد.

کمترین مبلغ جهت اخذ اقامت سرمایه گذاری اتریش

citizenship-of-austria

اتریش 10 مدل مجوز اقامت برای متقاضیان و خانواده هایشان دارد. مجوز ها نیازی به تعهد سرمایه گذاری ندارند و به همین دلیل هزینه ثبتانم مجوز اقامت در مقایسه با دیگر کشور ها بسیار پایین است. مجوز اقامت در اتریش به شما این قابلیت را می‌دهد که با یک ویزای مجانی به مناطق شینگن سفر کنید و مدت زمان این ویزا بین سه تا 14 ماه متناسب با نوع مجوز شماست. اعطای تابعیت اتریش بستگی به دولت فدرال این کشور دارد.

به طور کلی اقامت شش تا ده سال برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است این مدت زمان بستگی به نوع مجوز اقامت نیز دارد. بلد بودن زبان اتریشی و همچنین رها کردن هرگونه تابیعت دیگر برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است. فرایند دریافت تابعیت اتریش از آنجایی که نیاز گذراندن تست دانش دولت و تاریخ اتریش نیست و همچنین سرمایه گذارن خارجی نیازی به یادگیری زبان آلمانی ندارند، نسبت به دیگر کشور های اتحادیه اروپای فرایند ساده تری دارد.

این فرم درخواست، از فرد متقاضی اطلاعات فردی خودش و خانواده اش و همچنین توضیح این موضوع که سرمایه گذاری قرار است در کجا انجام شود و نحوه مشارکت فرد در کشور را می خواهد. همچنین سرمایه گذر باید مدرک عدم سوء پیشینه، جزئیات رزومه و یک توضیح دقیق از پیشینه کسب و کار و چند مرجع کاری را ارائه بدهد. فرایند تایید درخواست در سریع ترین حالت بین 12 تا 18 ماه طول می کشد و هر درخواست ممکن است زمان بیشتری متناسب با وضعیت هر سرمایه گذار (همچنین وضعیت سرمایه)به طول انجامد.

این فرایند به این دلیل طولانی است که هر وزیر در مجارستان به طور شخصی و فردی باید این درخواست را تایید کند. مبلغ خاصی به عنوان کف سرمایه گذاری تعیین نشده است اما در حالت کلی نباید کمتر از 2میلیون یورو باشد چون کمتر از این مقدار مورد تایید واقع نمی شود.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ارتیش

 • محیط کسب و کار جذاب
 • اتریش چهارمین کشور ثروتمند اروپاست
 • قدرت خرید بالاتر از حد معمول مردم مجارستان
 • زیر ساخت فوق العاده
 • مدیریت دولتی مدرن و کارآمد
 • بالاترین حد کیفیت زندگی
 • ثبات و امنیت
 • ثبات سیاسی و سیستم قانون قابل اطمینان
 • امنیت شخصی بالا
 • روابط خوب بین رئیس و کارمندان
 • نرخ اعتصاب پایین و درصد بالای آرامش اجتماعی
 • سطح چشمگیر انرژی امنیت
 • مزیت های مالیاتی
 • نرخ پایین مالیات شرکت‌ها
 • طرح مالیتهای گروهی
 • عدم مالیات بر ثروت و تجارت
 • انگیزه های تبلیغاتی جذاب
 • بهره وری
 • بهره وری بالا و هزینه پایین کار
 • کارمندان کارآمد و با انگیزه
 • مرکزیت
 • کانال ایده آل تجارت غرب و شرق
 • محل 360 مرکز CEE چند ملیتی
 • محل مرکز فرماندهی 1000 شرکت خارجی
 • مشاوران متخصص CEE
 • مرکز تدارکات و پرواز به شرق اروپا
 • تحصیل با رویکر کسبب و کار
 • آموزش دوگانه ، تئوری و عملی
 • همکاری نزدیک بین کسب و کار و علم

برنامه ریزی دولت برای انگیزه دادن یا محدود کردن صادرات FDI ، ثبات سیاسی و هزینه پایین ارتباطات مجارستان را از نظر کسب کار محل به محلی مناسب تبدیل کرده است . به طور کلی دولت اتریش از سرمایه گذران خارجی که فناوری پیشرفته رو هدف سرمایه خود قرار میدهند حمایت میکند. یکی دیگر از جذابیت های اتریش سیستم تطابق تجاری مالیات است که در اروپا خیلی هوا خواه دارد و همچنین تعلق نگرفتن مالیات به حرفه و ثروت. معایب زندگی در اتریش عبارت اند از:

 • قوانین سختگیرانه کاری و مقرارت پیچیده
 • قوانین مهاجرت محدود کننده
 • وابستگی تجاری به آلمان
 • بازار داخلی کوچک

کشور اتریش به شدت به اروپای مرکزی و اروپای شرقی وابسته است و این قضیه به این علت که اکثر سرمایه گذاری ها در این مناطق صورت می گیرد بخش بانک را ضعیف کرده است. زندگی در اتریش چگونه است؟ پاسخ این سوال را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به شما خواهند گفت، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

علاقمندان می‌توانند پاسخ سوالات خود را در این زمینه، در بخش زیر بیابند.

سرمایه گذاری در اتریش در چه زمینه ای می‌تواند باشد ؟ در چه زمینه ای سرمایه گذاری بهتر است؟

در اکثر زمینه ها می توان سرمایه گذاری کرد به ویژه در زمینه کسب و کار ساختمانی و مواد غذایی و صنایع دستی و تزئینی.

شرایط خرید ملک به چه صورت هست ؟

افراد می‌توانند املاک بخرند با این تفاوت که مجوز خرید آن ها باید توسط مقامات محلی تایید شود. داشتن یک مجوز کلی برای خرید ملک امکان پذیر نیست. خریدار باید ملک مورد نظر خود را پیدا کند و پیشنهاد خرید خود را بنویسد سپس مامور فروش از مراکز محلی مجوز خرید را درخواست می‌کند که معمولا این درخواست تایید می شود. خرید املاک راهی برای اخذ اقامت دائمی کشور اتریش نمی باشد.

مبلغ لازم برای سرمایه گذاری چقدر می باشد؟

در کل حداقلی برای سرمایه گذاری تعیین نشده است اما حداقل 2 میلیون یورو برای اینکه تابعیت متقاضی مورد تایید قرار گیرد، نیاز است.

اخذ ویزای سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

سرمایه گذاری در این کشور مزایای زیادی از جمله ثبات اقتصادی بالا ، پایین بودن نرخ مالیات ، بهره وری بالا ، هزینه های پایین کار ، کارمندان کارآمد و با انگیزه و…. دارد.

اعضای خانواده می‌توانند به وسیله سرمایه گذاری در کشور اتریش ، شخص سرمایه گذار را همراهی کنند؟وضعیت تحصیل اعضای خانواده در اتریش چگونه می باشد؟

بله ، امکان همراهی اعضای خانواده وجود دارد و تحصیل در مدارس برای فرزندان زیر 18 سال ممکن است.

آیا برای سرمایه گذاری به مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیاز هست؟

خیر.

وضعیت اقتصادی کشور اتریش چگونه هست؟ آیا اتریش ثبات اقتصادی دارد؟

این کشور وضعیت اقتصادی خوبی دارد و از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار است و یک منطقه امن برای سرمایه گذاری و کشوری سودآور با استانداردهای بالای زندگی می باشد.

کدام شهر در کشور اتریش برای سرمایه گذاری مناسب می باشد؟

تمامی شهرهای اتریش برای سرمایه گذاری مناسب هستند البته شهر وین پایتخت اتریش بهترین گزینه می باشد.

در کشور اتریش می توان مبلغ سرمایه گذاری شده را برداشت کرد؟

خیر، امکان برداشت سرمایه وجود ندارد.

چه مدت طول می کشد که کشور اتریش به سرمایه گذاران در آن کشور اقامت بدهد؟

به طور کلی بین 12 تا 18 ماه زمان می برد.

شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری به چه صورت می باشد؟

اعطای تابعیت اتریش بستگی به دولت فدرال این کشور دارد، به طور کلی اقامت شش تا ده سال برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است. این مدت زمان بستگی به نوع مجوز اقامت نیز دارد. بلد بودن زبان اتریشی و همچنین رها کردن هرگونه تابیعت دیگر برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است. فرایند دریافت تابعیت اتریش از آنجایی که نیاز به گذراندن تست دانش دولت و تاریخ اتریش نیست و همچنین سرمایه گذارن خارجی نیازی به یادگیری زبان آلمانی ندارند، نسبت به دیگر کشور های اتحادیه اروپای فرایند ساده تری دارد. یک فرم درخواست از فرد خواسته می شود که در آن متقاضی اطلاعات فردی خودش و خانواده اش و همچنین توضیح این موضوع که سرمایه گذاری قرار است در کجا انجام شود و نحوه مشارکت فرد در کشور چکونه است را ارائه می‌دهد. همچنین سرمایه گذر باید مدرک عدم سوء پیشینه، جزئیات رزومه و یک توضیح دقیق از پیشینه کسب و کار و چند مرجع کاری را ارائه بدهد.

آیا سرمایه گذاری شامل مالیات می شود و در صورت شامل شدن میزان مالیات چقدر هست؟

بله و میزان مالیات با توجه به نوع سرمایه گذاری متفاوت است.

آیا در صورت سرمایه گذاری می بایست در آن کشور اشتغال زایی صورت گیرد؟

سرمایه گذاری باید فعال باشد در واقع سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود صورت بگیرد که متعاقبا مشاغل جدیدی را به وجود آورد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *