کشور اتریش که یک منطقه امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود یک گزینه مناسب برای کسب و کار و اقامت است. این کشور یک کشور سودآور با استاندارهای بالای زندگی می باشد که افراد زیادی خواهان زندگی در آن هستند. در ادامه به بررسی شرایط اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری که توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تهیه شده است می پردازیم و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اتریش عضو اتحادیه اروپاست و به عنوان یک مکان عالی برای اقامت در نظر گرفته می شود. ساکنان اتریش از مزایایی امنیت اجتماعی، سیستم آموزشی رایگان و سطح بالای زندگی با هزینه های مناسب برخوردار هستند. اتریش دیدگاه های انعطاف پذیری اتخاذ کرده است و این باعث شده که به راحتی بتوان در این کشور حساب بانکی باز کرد و کسب و کار جدید راه اندازی کرد.اتریش نه تنها دارای استانداردهای عالی آموزشی است بلکه دسترسی به سطح بالای مراقبت های درمانی برای ساکنان اتریش امکان پذیر است.

اتریش در یک منطقه استراتژیک واقع شده است و باعث ایجاد روابط تجاری موثر و کارآمد در اروپا شده است. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری فرایندی است که اتریش برای ارائه تابعیت و پاسپورت این کشور برای سرمایه گذاران مالی فراهم کرده است مشروط بر اینکه سرمایه گذار بتواند الزامات سختگیرانه سرمایه گذاری را برآورده کنند. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری همچنیان با سرعت در حال افزایش است.

افراد ثروتمند از مناطق مختلف مثل خاورمیانه، آفریقا، اروپای شرقی و آسیا اغلب نیاز به داشتن آزادی برای سفر در تعدادی از کشورها دارند تا بتوانند به راحتی کار کنند و حساب بانکی داشته باشند. برای اینکار داشتن پاسپورت اتریش یک امتیاز بزرگ است. بسیاری از افراد ثروتمند غربی از این آزادی برای سفر و کار بهره مند می شوند و به دنبال پناهندگی مالی امن با قوانین مالیاتی مناسب و بانکداری بینظیر هستند.

خوشبختانه برای آنها چندین جزیره کارائیب وجود دارد که برنامه های CBI عالی را ارائه می دهند. کسب تابعیت و پاسپورت اتریش بلافاصله پس از تکمیل الزامات سرمایه گذاری مشخص شده بدون نیاز به اقامت موقت اعطا می شود(اعضای خانواده مثل همسر و فرزندان زیر 18 سال شامل درخواست تابعیت می شود). شرایط اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری:

 • اهدای 2-3 میلیون دلار در اقتصاد اتریش یا
 • سرمایه گذاری قابل وصول 10 میلیون دلار در اقتصاد اتریش به همراه پرداخت 400.00 تا 600.00 برای هزینه های دولت به همراه هزینه های مربوط به درخواست

توجه داشته باشید هیچ شرایط اقامتی وجود ندارد. اخذ تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری ممکن است گران باشد اما سریع ترین راه برای کسب تابعیت اتریش است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش

اخذ ویزای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت یا شهروندی اتریش، مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت و برای دارنده ی آن آزادی کامل برای سفر در تمام کشور های عضو شهروندی اتحادیه اروپا را فراهم می کند. این کشور دارای اقتصادی قوی و حاکمیت آن بسیار قانون مند می باشد و یکی از امن ترین محیط ها ی سرمایه گذاری را برای افراد ارائه می دهد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش و تابعیت و شهروندی این کشور توسط سرمایه گذاری در آن، دیگر به تعداد محدود نمی باشد(مثل گذشته) برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشوردر حال حاضر جزء سریع ترین بخش های رو به رشد قوانین مهاجرت در سطح جهانی است، چرا که افراد برای تحقق بخشیدن به اقامت خود در این کشور اقدام می کنند و اخذ تابعیت(شهروندی) دوم، به تنهایی مطلوب نمی باشد، بلکه یک بخش مهم و ضروری از هر گونه استراتژی حفظ امنیت، حریم شخصی و آزادی جهانی هر فرد می باشد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش

بر طبق طبقه بندی افراد مستقل،( برای اخذ اقامت این کشور) کلیدی مورد نیاز برای این روند، داشتن دارایی های کافی و اثبات تمکن مالی می باشد (افراد باید بتوانند مدارک مالی در حدود 40000 یورو به ازای هر بزرگسال و 10000 یورو برای هر کودک زیر 18 سال ارائه دهند که اثبات این دارایی ها باید به صورت مدرکی از یک حساب در بانک های اتریش و یا بانک های بین المللی باشد) هم چنین برای اقامت دائم در اتریش، بیمه ی درمانی که فرد را به طور کامل در این کشور پوشش دهد نیز را باید ارائه شود.

علاوه بر این همسر و کودکان زیر 18 سال نیز می توانند در این درخواست در نظر گرفته شوند و با توجه به سیستم سهمیه ای این کشور که به شدت اعمال می شود، زمان پروسه ی این درخواست ها برای افرادی که در این طبقه بندی می باشند، می تواند کمی طولانی باشد. اگر قصد دارید که برای مدت زمان بیش تر از 90 روز ( حد اکثر 6 ماه) در اتریش اقامت داشته باشید و دارای تابعیت یکی از کشور های عضو شهروندی اتحادیه اروپا و یا اتحادیه ی تجارت آزاد اروپایی نمی باشید، باید برای اخذ ویزای ملی اتریش درخواست دهید.(ویزای نوع دی)

در طول مدت زمان اعتبار ویزای دی(Visa D)، دارنده ی آن حق ورود، خروج و اقامت در سایر کشورهای شنگن را به مدت زمان 90 روز خواهد داشت. اسناد ورودی(Einreisetitel) برای ویزای رسمی ارائه می شوند که صدور آن ویزا به طور کلی نیازمند گرفتن یک مصاحبه ی شخصی از فرد متقاضی در بخش نمایندگی کنسول گری(سفارت) می باشد. درخواست های اخذ ویزا ممکن است در اولین فرصت(سه ماه قبل از شروع سفر) مورد پردازش قرار گیرند بنا بر این این درخواست ها و مدارک کورد نیاز آن ها باید حداقل سه هفته قبل از شروع سفر ارائه شوند.

تصمیم گیری در مورد درخواست های اخذ ویزا تنها پس از پرداخت هزینه های کنسول گری( سفارت) و ارائه ی کلیه ی مدارک مورد نیاز سفارت صورت می گیرد؛ همچنین هزینه ی اخذ ویزا ی این کشور برای مدت زمان بیش تر از 90 روز 150 یورو می باشد.

شرایط اخذ پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری

کشور اتریش که اخیرا به عنوان دوازدهمین کشور غنی جهان رده بندی شد یکی از مقاصد محبوب برای سرمایه گذاران خارجی بوده و پایتخت آن یعنی شهر وین به عنوان بهترین شهر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی انتخاب شده است. اتریش دارای یک بازار پررونق به همراه استانداردهای بالای زندگی بوده و سیستم های مدرسه و زیرساخت های سلامت آن در سراسر دنیا شناخته شده هستند. صنعت توریسم در این کشور حدود 9% از تولید ناخالص ملی کشور را برعهده داشته و دیگر بخش های مهم صنعت این کشور نیروگاه های هیدرو، انرژی باد و انرژی خورشیدی هستند.

به همراه مزیت های اقتصادی سرمایه گذاری در اتریش، کشور اخیرا قوانین مهاجرتی خود را اصلاح کرده است تا برنامه های ویزای مهاجرتی جذابی را ارائه داده و افراد خارجی بیشتری را برای سرمایه گذاری در اتریش تشویق کند. این کشور اینک دارای یک سیستم تابعیت سریع توسط سرمایه گذاری بوده که در آن متقاضیان واجد شرایط در کمتر از یک سال قادر خواهند بود تا یک پاسپورت اتریشی به دست آورند و دیگر نیازی نیست تا ابتدا اقامت دائم کسب کرده باشند.

در حالت عادی، به منظور کسب تابعیت اتریش، شخص خارجی باید حداقل ده سال به صورت متوالی در کشور اقامت داشته باشد. با این حال، سرمایه گذاران خارجی در صورتی که مشارکت اقتصادی عظیمی در کشور داشته باشند می توانند برای کسب تابعیت کشور اپلای کنند و قانون اقامت طولانی مدت را دور بزنند (افراد خارجی ممکن است همچنین برای فرایند تابعیت سریع واجد شرایط باشند اگر افتخار ورزشی، علمی یا فرهنگی برای اتریش کسب کنند، اما بیشتر سرمایه گذاران اغلب تنها تحت قوانین اقتصادی واجد شرایط می شوند.)

یک بخش مهم از برنامه که باید در نظر گرفته شود این است که دولت اتریش سرمایه گذاری ها را بیشتر به عنوان کمک مالی میبیند. زمانی که سرمایه گذار پولی را سرمایه گذاری کند، در هر زمان از آینده قادر نخواهد بود پول خود را برداشت کند (با اینکه مبلغ سرمایه گذاری شده تحت قوانین اتریش مالیات پذیر است). سرمایه گذاری واجد شرایط باید فعال باشد (مثلا به صورت یک سامان تبلیغاتی جدید که از لحاظ جغرافیایی در اتریش واقع شده باشد) یا این سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود صورت بگیرد که متعاقبا مشاغل جدیدی به وجود آورده یا فروش محصولات را افزایش خواهد داد.

سرمایه گذاری های راکد مثلا در اوراق قرضه دولتی یا هلدینگ های املاکی شامل برنامه های تابعیت نمی شوند. در کل حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری تعیین نشده است اما حداقل 2 میلیون یورو برای این که تابعیت متقاضی مورد تایید قرار گیرد نیاز است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اتریش

تقاضا برای باز سازی خانه ها در این کشور در حال افزایش است. با توجه به تغییر سبک زندگی و وجود قوانین حرفه ای در این کشور، مردم آن با کمبود زمان مواجه هستند و آن ها نمی توانند وقت و انرژی زیادی را صرف بهبود وضعیت خانه های خود کنند(باز سازی خانه)؛ از این رو آن ها ترجیح می دهند که این کار حرفه ای انجام شود.

به عنوان یک سرمایه گذار در این کشور شما می توانید شرکت ساختمانی( برای باز سازی خانه ها) تاسیس کنید و یا سهام شرکت هایی از قبیل(Lawn science) را در این کشور خریداری کنید. تجارت و کسب و کار ساختمانی در این کشور، نیاز به هزینه ی کمی داشته و از لحاظ اقتصادی انعطاف پذیر است. هم چنین بازار ساختمانی و باز سازی خانه ها در این کشور بسیار  بزرگ بوده و در حال رشد می باشد.

سرمایه گذاری در مواد غذایی معمولا در تمام نقاط جهان گزینه ی خوبی می باشد و به سختی با مشکل رو به رو خواهد شد، اما اتریشی ها در غذا بسیار مشکل پسند می باشند(picky eater)؛ به همین دلیل است که شما به منظور ایجاد تحول در بازار آن به ارائه ی چیز اضافی دیگری نیاز دارید. کسب و کار و تجارت صنایع غذایی در این کشور نرخ رشد بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است؛ بنا بر این در مورد آن تصمیم خود را گرفته و  محلی مناسب برای این تجارت در این کشور انتخاب کنید.

در حالت ایده آل، کار خود را در مجموعه های کوچک و نزدیک به مناطق کسب و کار (تجاری)، پاتوق های مورد علاقه ی  افراد و یا جاذبه های توریستی که مردم همیشه در آن ها به دنبال چیزی جدید برای خوردن هستند، شروع کنید. این امر باعث جذب مشتریان بیش تری می شود. هم چنین محیط آن را پاکیزه نگه داری کرده و آن را ساده و زیبا و شیک نگه دارید. ظروف غذا های مخصوص تهیه کرده و قیمت غذا ها را مقرون به صرفه نگه دارید. هیچ چیزی به خوبی غذای با کیفیت و با قیمت مناسب در یک مکان مناسب وجود ندارد. علاوه بر این فراموش نکنید که نوشیدنی های متنوع نیز ارائه دهید.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اتریش

ساخت و تحویل باکس های هدیه، این نوع تجارت نیز ، نوعی کسب و کار جذاب و رو به رشد در این کشور است که در سال های آینده شاهد رشد بیش تری از آن خواهیم بود. برای این تجارت شما باید مطمئن شوید که طراحی های باکس های هدیه نو آورانه و جدید و خلاقانه بوده و باکس های هدیه ی  ارائه شده به طوری باشند که مورد علاقه ی اتریشی ها باشند.

هوش اقتصادی در این زمینه بسیار مفید خواهد بود. باکس های هدیه ی خود را منحصر به فرد و با ترکیب های گل، عطر، اسباب بازی ، هدیه های دست ساز و شکلات و سایر چیز ها ی دیگر در میان آن ها درست کنید. آن ها را منحصر به فرد و خاص درست کرده تا حس زیبایی شناسی اتریشی به آن ها علاقه مند شوند؛ توجه داشته باشید که اتریشی ها در این زمینه دارای استاندارد های بالایی می باشند. این نوع سرمایه گذاری تجاری آسان بوده و برای شروع آن نیازی به سرمایه ی اولیه ی خیلی زیادی نمی باشد، اما برای موفق شدن در آن باید خلاق باشید.

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

اتریش کشور بسیار زیبا با کوه ها و برکه و مناظر طبیعی است. مردم و دولت اتریش به کشور خود خیلی افتخار میکنند و قدم های محکمی برای نگه داری از محیط طبیعی کشور خود بر میدارند. گردش گردی یکی از قسمت های جدا نشدنی اقتصاد ملی اتریش است و قوانین خرید ملک جوری تعبیه شده است که آسیبی به روستا های این کشور نزند. آلودگی در اتریش مجاز نیست و برکه ها و رودخانه ها در کیفیت آب خوراکی باقی مانده اند.

کل کشور تفکر نگه داری از محیط زیست را دارند و برنامه برای نگه داشتن ثبات طبیعت خود دارند. هیچ گونه انرژی اتمی در این کشور وجود ندارد و تمامی الکتریسیته توسط انرژی هایدر در کوه ها و رودخانه ها تامین می شود. به بازیافت به صورت کاملا جدی نگاه میشود و هر گونه پس ماند در مناطق مخصوص هر شهر و روستا جمع آوری می شوند. اتریش تصمیم دارد وابستگی خود را نسبت به نفت کاهش دهد.

به همین دلیل در تمامی شهر های مراکز گرمایش طبیعی در حال ساخته شدن است که توسط پس ماند چوب گرم می شوند. آب گرم در اطراف روستا ها زیر زمین پمپ می شود و این گرمای تولید شده از اب گرم 60 درصد ارزان تر از نفت است. افراد می توانند املاک بخرند اما با این تفاوت که مجوز خرید آن ها باید توسط مقامات محلی تایید شود. الزاما داشتن یک مجوز کلی برای خرید امکان پذیر نیست، خریدار باید ملک مورد نظر خود را پیدا کند و پیشنهاد خرید خود را بنویسد.

بعد مامور فروش از مراکز محلی مجوز خرید را درخواست می کند، معمولا این درخواست تایید می شود و مقدار زیادی از افراد غیر اروپایی از تعطیلات خود در املاک کشور اتریش لذت میبرند ولی خرید این املاک راهی برای اخذ اقامت دایمی این کشور نمیباشد.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در اتریش جهت اخذ اقامت

اتریش 10 مدل مجوز اقامت برای متقاضیان و خانواده هایشان دارد. مجوز ها نیازی به تعهد سرمایه گذاری ندارند و به همین دلیل هزینه ثبتانم مجوز اقامت در مقایسه با دیگر کشور ها بسیار پایین است. مجوز اقامت در اتریش به شما این قابلیت را می دهد که با یک ویزای مجانی به مناطق شینگن سفر کنید و مدت زمان این ویزا بین سه تا 14 ماه متناسب با نوع مجوز شماست. اعطای تابعیت اتریش بستگی به دولت فدرال این کشور دارد.

به طور کلی اقامت شش تا ده سال برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است این مدت زمان بستگی به نوع مجوز اقامت نیز دارد. بلد بودن زبان اتریشی و همچنین رها کردن هرگونه تابیعت دیگر برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است. فرایند دریافت تابعیت اتریش از آنجایی که نیاز گذراندن تست دانش دولت و تاریخ اتریش نیست و همچنین سرمایه گذارن خارجی نیازی به یادگیری زبان آلمانی ندارند، نسبت به دیگر کشور های اتحادیه اروپای فرایند ساده تری دارد.

این فرم درخواست، از فرد متقاضی اطلاعات فردی خودش و خانواده اش و همچنین توضیح این موضوع که سرمایه گذاری قرار است در کجا انجام شود و نحوه مشارکت فرد در کشور را می خواهد. همچنین سرمایه گذر باید مدرک عدم سوء پیشینه، جزئیات رزومه و یک توضیح دقیق از پیشینه کسب و کار و چند مرجع کاری را ارائه بدهد. فرایند تایید درخواست در سریع ترین حالت بین 12 تا 18 ماه طول می کشد و هر درخواست ممکن است زمان بیشتری متناسب با وضعیت هر سرمایه گذار (همچنین وضعیت سرمایه)به طول انجامد.

این فرایند به این دلیل طولانی است که هر وزیر در مجارستان به طور شخصی و فردی باید این درخواست را تایید کند. مبلغ خاصی به عنوان کف سرمایه گذاری تعیین نشده است اما در حالت کلی نباید کمتر از 2میلیون یورو باشد چون کمتر از این مقدار مورد تایید واقع نمی شود.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اتریش

 • محیط کسب و کار جذاب
 • اتریش چهارمین کشور ثروتمند اروپاست
 • قدرت خرید بالاتر از حد معمول مردم مجارستان
 • زیر ساخت فوق العاده
 • مدیریت دولتی مدرن و کارآمد
 • بالاترین حد کیفیت زندگی
 • ثبات و امنیت
 • ثبات سیاسی و سیستم قانون قابل اطمینان
 • امنیت شخصی بالا
 • روابط خوب بین رئیس و کارمندان
 • نرخ اعتصاب پایین و درصد بالای آرامش اجتماعی
 • سطح چشمگیر انرژی امنیت
 • مزیت های مالیاتی
 • نرخ پایین مالیات شرکت ها
 • طرح مالیتهای گروهی
 • عدم مالیات بر ثروت و تجارت
 • انگیزه های تبلیغاتی جذاب
 • بهره وری
 • بهره وری بالا و هزینه پایین کار
 • کارمندان کارآمد و با انگیزه
 • مرکزیت
 • کانال ایده آل تجارت غرب و شرق
 • محل 360 مرکز CEE چند ملیتی
 • محل مرکز فرماندهی 1000 شرکت خارجی
 • مشاوران متخصص CEE
 • مرکز تدارکات و پرواز به شرق اروپا
 • تحصیل با رویکر کسبب و کار
 • آموزش دوگانه ، تئوری و عملی
 • همکاری نزدیک بین کسب و کار و علم

برنامه ریزی دولت برای انگیزه دادن یا محدود کردن صادرات FDI ، ثبات سیاسی و هزینه پایین ارتباطات مجارستان را از نظر کسب کار محل به محلی مناسب تبدیل کرده است . به طور کلی دولت اتریش از سرمایه گذران خارجی که فناوری پیشرفته رو هدف سرمایه خود قرار میدهند حمایت میکند. یکی دیگر از جذابیت های اتریش سیستم تطابق تجاری مالیات است که در اروپا خیلی هوا خواه دارد و همچنین تعلق نگرفتن مالیات به حرفه و ثروت. معایب زندگی در اتریش عبارت اند از:

 • قوانین سختگیرانه کاری و مقرارت پیچیده
 • قوانین مهاجرت محدود کننده
 • وابستگی تجاری به آلمان
 • بازا داخلی کوچک

کشور اتریش به شدت به اروپای مرکزی و اروپای شرقی وابسته است و این قضیه به این علت که اکثر سرمایه گذاری ها در این مناطق صورت می گیرد بخش بانک را ضعیف کرده است. زندگی در اتریش چگونه است؟ پاسخ این سوال را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به شما خواهند گفت، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سوالات متداول در مورد اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

1- سرمایه گذاری در اتریش در جه زمینه ای می تواند باشد ؟ در چه زمینه ای سرمایه گذاری بهتر است؟

در اکثر زمینه ها می توان سرمایه گذاری کرد به ویژه در زمینه کسب و کار ساختمانی و مواد غذایی و صنایع دستی و تزئینی.

2- شرایط خرید ملک در اتریش به چه صورت هست ؟

افراد می توانند املاک بخرند با این تفاوت که مجوز خرید آن ها باید توسط مقامات محلی تایید شود. داشتن یک مجوز کلی برای خرید ملک امکان پذیر نیست. خریدار باید ملک مورد نظر خود را پیدا کند و پیشنهاد خرید خود را بنویسد سپس مامور فروش از مراکز محلی مجوز خرید را درخواست می کند که معمولا این درخواست تایید می شود. خرید املاک راهی برای اخذ اقامت دائمی کشور اتریش نمی باشد.

3- مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در اتریش چقدر می باشد؟

در کل حداقلی برای سرمایه گذاری تعیین نشده است اما حداقل 2 میلیون یورو برای اینکه تابعیت متقاضی مورد تایید قرار گیرد، نیاز است.

4- اخذ ویزای سرمایه گذاری در اتریش چه مزایایی دارد؟

سرمایه گذاری در این کشور مزایای زیادی از جمله ثبات اقتصادی بالا ، پایین بودن نرخ مالیات ، بهره وری بالا ، هزینه های پایین کار ، کارمندان کارآمد و با انگیزه و…. دارد.

5- اعضای خانواده می توانند به وسیله سرمایه گذاری در کشور اتریش ، شخص سرمایه گذار را همراهی کنند؟وضعیت تحصیل اعضای خانواده در اتریش چگونه می باشد؟

بله ، امکان همراهی اعضای خانواده وجود دارد و تحصیل در مدارس برای فرزندان زیر 18 سال ممکن است.

6- آیا برای سرمایه گذاری در اتریش مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیاز هست؟

خیر.

7- وضعیت اقتصادی کشور اتریش چگونه هست؟ آیا اتریش ثبات اقتصادی دارد؟

این کشور وضعیت اقتصادی خوبی دارد و از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار است و یک منطقه امن برای سرمایه گذاری و کشوری سودآور با استانداردهای بالای زندگی می باشد.

8- کدام شهر در کشور اتریش برای سرمایه گذاری مناسب می باشد؟

تمامی شهرهای اتریش برای سرمایه گذاری مناسب هستند البته شهر وین پایتخت اتریش بهترین گزینه می باشد.

9- در کشور اتریش می توان مبلغ سرمایه گذاری شده را برداشت کرد؟

خیر، امکان برداشت سرمایه وجود ندارد.

10- چه مدت طول می کشد که کشور اتریش به سرمایه گذاران در آن کشور اقامت بدهد؟

به طور کلی بین 12 تا 18 ماه زمان می برد.

11- شرایط اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری به چه صورت می باشد؟

اعطای تابعیت اتریش بستگی به دولت فدرال این کشور دارد، به طور کلی اقامت شش تا ده سال برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است. این مدت زمان بستگی به نوع مجوز اقامت نیز دارد. بلد بودن زبان اتریشی و همچنین رها کردن هرگونه تابیعت دیگر برای دریافت تابعیت اتریش الزامی است. فرایند دریافت تابعیت اتریش از آنجایی که نیاز به گذراندن تست دانش دولت و تاریخ اتریش نیست و همچنین سرمایه گذارن خارجی نیازی به یادگیری زبان آلمانی ندارند، نسبت به دیگر کشور های اتحادیه اروپای فرایند ساده تری دارد. یک فرم درخواست از فرد خواسته می شود که در آن متقاضی اطلاعات فردی خودش و خانواده اش و همچنین توضیح این موضوع که سرمایه گذاری قرار است در کجا انجام شود و نحوه مشارکت فرد در کشور چکونه است را ارائه می دهد. همچنین سرمایه گذر باید مدرک عدم سوء پیشینه، جزئیات رزومه و یک توضیح دقیق از پیشینه کسب و کار و چند مرجع کاری را ارائه بدهد.

12- آیا سرمایه گذاری در کشور اتریش شامل مالیات می شود و در صورت شامل شدن میزان مالیات چقدر هست؟

بله و میزان مالیات با توجه به نوع سرمایه گذاری متفاوت است.

13- آیا در صورت سرمایه گذاری در کشور اتریش می بایست در آن کشور اشتغال زایی صورت گیرد؟

سرمایه گذاری باید فعال باشد در واقع سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود صورت بگیرد که متعاقبا مشاغل جدیدی را به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *