اتریش چگونه کشوری است

اتریش چگونه کشوری است

اتریش در اروپای مرکزی قرار گرفته است و همسایگان آن اسلواکی، مجارستان، جمهوری چک، آلمان، لیختن اشتاین، سوئیس، ایتالیا و اسلوونی می باشد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند؛ اما زبان کرواتی و مجارستانی نیز در این کشور شنیده می شود. وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش شناخته شده است.در این مقاله کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی اصطهباناتی سعی کرده اند اطلاعاتی در رابطه با موارد زیر را در اختیار متقاضیان زندگی در اتریش قرار دهند.

 • بررسی کشور اتریش
 • اقتصاد کشور اتریش
 • سیستم آموزشی کشور اتریش
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش
 • انواع مذهب در اتریش
 • امکانات رفاهی کشور اتریش
 • سیستم بهداشتی کشور اتریش
 • سازمان های بین المللی در وین
 • تجارت و اقتصاد اتریش
 • مزایای زندگی در اتریش
 • هزینه زندگی در اتریش

بررسی کشور اتریش

کشور اتریش تقریباً 8.7 میلیون نفر جمعیت دارد که در اروپای مرکزی قرار گرفته است. این کشور با جمهوری چک و آلمان در شمال، اسلواکی و مجارستان در شرق، اسلوونی و ایتالیا در جنوب و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین هم مرز است. وسعت اتریش 83،878 کیلومتر مربع(32385 مایل مربع) است و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی می باشد. اتریش بین رشته کوه های آلپ قرار گرفته است. اکثریت جمعیت اتریش به زبان آلمانی که زبان رسمی کشور است، صحبت می کنند. سایر زبان های رسمی کرواتی، مجارستانی و اسلوونی می باشد.اتریش نماینده پارلمان دموکراسی است. پایتخت و بزرگترین شهر اتریش با جمعیت بیش از 1.8 میلیون نفر، وین می باشد. اتریش یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است که تولید ناخالص داخلی سرانه آن 46.972 دلار(برآورد سال 2018) است. این کشور سطح کیفیت زندگی را توسعه داده و در سال 2016 به دلیل شاخص توسعه انسانی خود در رتبه 24 جهان قرار گرفته است.اتریش از سال 1955 عضو سازمان ملل متحد است، در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوست و بنیانگذار OECD شد. اتریش همچنین در سال 1995 توافقنامه شینگن را امضا کرد و ارز اروپایی، یورو را در سال 1999 به تصویب رساند.

به عنوان یک جمهوری فدرال، اتریش از نه ایالت مستقل(که به آن استان نیز گفته می شود) تشکیل شده است: بورگن لند، کارینتیا، اتریش پایین، اتریش فوقانی، سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ و وین.جمهوری اتریش در سال 1919 تأسیس شد و در 1938 در انشلوس، توسط آلمان اشغال شد. این وضعیت تا پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 ادامه یافت و پس از آن اتریش توسط متفقین اشغال و قانون اساسی دموکراتیک سابق آن احیا شد. در سال 1955، پیمان دولت، اتریش را به عنوان یک کشور مستقل مجدداً تأسیس کرد و به اشغال آن پایان داد.

اقتصاد کشور اتریش

اتریش به عنوان یکی از مرفه ترین و پایدارترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شرایط ایده آل را به سرمایه گذاران خود ارائه می دهد. با در نظر گرفتن اعضای جامعه، اقتصاد اتریش می تواند به عنوان یک اقتصاد بازار آزاد شناخته شود. اتریش همچنین دارای یک سیستم امتحان شده و آزمایش شده از مشارکت اقتصادی و اجتماعی است که به طور سنتی در سیاست های دستمزد و هزینه، نقش قوی و به سزایی داشته است.اتریش یک کشور صنعتی بسیار پیشرفته و دارای بخش خدمات مهمی است. مهمترین آن ها صنایع مواد غذایی و لوکس، مهندسی مکانیک، ساخت فلز، مواد شیمیایی و ساخت وسایل نقلیه است.در زمینه کشاورزی، اتریش شاهد گرایش شدید به سمت کشاورزی ارگانیک است. با سهم کلی 22٪، مزارع ارگانیک در اتریش جایگاه اصلی را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دست آورده است.

اقتصاد کشور اتریش

اقتصاد کشور اتریش

در مورد مواد اولیه و تولید انرژی، اتریش می تواند منابع فراوانی را به خود اختصاص دهد. این کشور از منابع طبیعی سنگ آهن، فلزات غیر آهنی، مواد معدنی مهم و زمین برخوردار است. رشد مداوم بخش صنعت، به طور فزاینده نیاز به واردات تکمیلی دارد. این مسئله در مورد سوخت ها، منابع انرژی و صنعت تولید برق نیز صادق است.اتریش منابع نفت و گاز طبیعی خود را دارد. نیروگاه برق به طور مداوم در حال گسترش است و همین امر باعث می شود، اتریش به عنوان رهبر در زمینه انرژی برق در اتحادیه اروپا شناخته شود.صنعت اتریش تمام شاخه های تولیدی از کالاهای اساسی گرفته تا تولید محصولات فرآوری شده را شامل می شود. ساخت کارخانه ها و سیستم ها(شامل برنامه ریزی، تحویل و مونتاژ تأسیسات تولید)، سهم مهمی را به خود اختصاص می دهد. این بخش به خصوص بخش الکترونیک(از جمله، تولید مدارهای مجتمع)، به شدت صادرات محور است.اتریش به دلیل هنر و صنایع دستی از جمله مهمترین وسایل دست ساز، جواهرات گران قیمت، سرامیک و ظروف شیشه ای، در جهان مشهور است.گردشگری ستون اساسی اقتصاد اتریش است. اتریش کشوری کوهستانی است که یکی از بزرگترین ذخایر طبیعی در اروپای مرکزی را دارد.در عرصه سیاسی، اتریش به طور فزاینده ای به یک نقطه نشست بین المللی تبدیل شده است، که این نشان از تعداد زیادی اجلاس و همایش های برگزار شده در اتریش را دارد. در عین حال، اهمیت این کشور به عنوان یک کشور مهم ترانزیتی بین مناطق اقتصادی اروپا به ویژه برای منابع انرژی اروپا از جمله نفت، گاز طبیعی و برق رو به افزایش است.

سیستم آموزشی کشور اتریش

آموزش و پرورش یک عامل موفقیت اساسی برای آینده اجتماعی و اقتصادی یک کشور است. وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر فدرال، صلاحیت کل سیستم آموزشی مدارس دولتی و خصوصی، از مدرسه اجباری گرفته تا دوره های دانشگاهی اتریش را دارد. آموزش بزرگسالان و یادگیری مادام العمر نیز جزئی از مسئولیت های آن است.جمهوری اتریش از یک سیستم مدرسه خصوصی و دولتی برخوردار است. در این کشور نه سال تحصیل اجباری است. مدارس مجموعه ای از دروس فنی حرفه ای و دانشگاهی را ارائه می دهند که شامل یک تا چهار سال آموزش اضافی فراتر از حداقل سطح اجباری است.وزارت آموزش و پرورش فدرال از سال 2000، وظیفه تأمین بودجه و نظارت بر آموزش ابتدایی، متوسطه را در اختیار دارد. آموزش ابتدایی و متوسطه توسط مقامات ایالت های مربوطه انجام می شود. قوانین فدرال نقش مهمی در سیستم آموزش و پرورش ایفا کرده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش هم از نظر وسعت و هم از نظر ساختار دارای تنوع بسیار زیادی هستند. دوره های آموزشی آنها نشانگر این تنوع است. دانشگاه های سنتی سنتی وین، گراس، اینسبروک، کلاگنفورت، لینز و سالزبورگ طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی دانشگاهی را در بر می گیرد. از طرف دیگر، دانشگاه های پزشکی اتریش و فنی آن در رشته های بسیار تخصصی نظری و کاربردی متمرکز شده اند.تحقیقات و تدریس در دانشگاه های اتریش یک نهاد جدا نشدنی تلقی می شود. براساس این اصول، کلیه رشته های دانشگاهی(علوم انسانی، علوم طبیعی، حقوق، علوم اجتماعی و اقتصادی، پزشکی، فناوری، علوم معدنی، منابع طبیعی و علوم زندگی کاربردی و دامپزشکی) هدف از این کار تقویت دامنه بین رشته ای است.کار تحقیقاتی میان رشته ای باعث ارتقاء آموزش دانشگاه می شود که در تلاش است تا مفاهیم و راه حل های آینده نگر را توسعه دهد.
دانشگاه های هنر، سنت و مدرنیته شامل موسیقی، هنرهای نمایشی، هنرهای زیبا یا هنرهای کاربردی می شود. دانشگاه های هنری اتریش فضایی ایده آل برای ورود به تعامل جذاب هنر و علم و دستیابی به آموزش بدیع در بسیاری از موضوعات را فراهم می کنند.

انواع دانشگاه های اتریش که امکان تحصیل را به شما می دهند، عبارتند از:

 • دانشگاه های عمومی و تخصصی
 • دانشگاه وین
 • BOKU(دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی)
 • دانشگاه دامپزشکی، وین
 • WU(دانشگاه اقتصاد و تجارت وین)
 • دانشگاه کلاگنفورت
 • دانشگاه سالزبورگ
 • دانشگاه گراس
 • دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز(JKU)
 • دانشگاه های علوم پزشکی
 • دانشگاه علوم پزشکی وین
 • دانشگاه علوم پزشکی گراز
 • دانشگاه علوم پزشکی اینسبروک
 • دانشگاه های هنر
 • دانشگاه هنرهای کاربردی وین
 • MDW(دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین)
 • آکادمی هنرهای زیبا وین
 • دانشگاه موتزارت در سالزبورگ
 • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی(KUG)
 • دانشگاه هنر و طراحی لینز
 • دانشگاه های فنی
 • دانشگاه صنعتی وین
 • Montanuniversität Leoben
 • دانشگاه صنعتی گراس

هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش

برای دانشجویان بومی و دانشجویان متحدالمنافع(یعنی اتباع کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اقتصادی اروپا) و کسانی که حداقل دو ترم گذرانده اند، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. بعد از دو ترم، باید هر ترم 363.36 یورو بپردازند.برای دانشجویان سایر کشورها(که دارای ویزای اقامت دانشجو هستند) به طور کلی 726.72 یورو در هر ترم مورد نیاز است.هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویان و هزینه بیمه حوادث دانشجویی 20.20 یورو در هر ترم است و برای همه دانشجویان اجباری است.معافیت از پرداخت شهریه یا بازپرداخت کامل یا جزئی از شهریه در موارد خاص(به عنوان مثال برای دارندگان بورس های تحصیلی خاص، برای شرکت کنندگان در برنامه های تبادل و مشارکت دانشگاه ها، برای دانشجویان کشورهای خاص) نیز امکان پذیر است.به طور کلی اتریش دارای سیستم آموزش عمومی رایگان است و حدود 90٪ از کودکان اتریشی به این مدارس دولتی می روند. مدارس متوسطه خصوصی نیز می توانند مبلغ 55000 یورو(60،600 دلار) و حدود 35،000 یورو(38.550 دلار) هزینه دریافت کنند.یک سال در یک مدرسه ابتدایی بین المللی می تواند 13،000 یورو(14،500 دلار) در سال هزینه بر باشد، اما مدارسی وجود دارد که 5000 یورو(5،505 دلار) نیز هزینه دریافت می کنند. علاوه بر آن مدارس شبانه روزی بین المللی می تواند 64000 یورو(71،400 دلار) برای یک سال هزینه داشته باشند.

انواع مذهب در اتریش

در اواخر قرن بیستم، حدود 74٪ از جمعیت اتریش به عنوان كاتولیك رومی ثبت شده اند، در حالی كه حدود 5٪ خود را پروتستانتیسم می دانستند. کاتولیک در دهه های گذشته به تدریج در اتریش کاهش یافته است. از ژانویه سال 2011، میزان کاتولیک ها در اتریش 64.1 درصد بود.مسیحیان اتریشی موظفند مبلغی را برای عضویت اجباری(که با درآمد حدود 1٪ محاسبه می شود) به کلیسای خود بپردازند، این پرداخت ” مشارکت کلیسایی نامیده می شود. در سال 2001، حدود 12٪ از مردم اظهار داشتند كه دین ندارند. از بین افراد باقیمانده، حدود 340،000 نفر عمدتا به دلیل هجوم شهروندان ترکیه، بوسنی هرزگوین و کوزوو به عنوان اعضای جوامع مسلمان ثبت شده اند. حدود 180،000 عضو کلیساهای ارتدکس شرقی(اکثراً صرب) هستند، بیش از 20،000 شاهد فعال یهوه و حدود 8،100 نفر یهودی می باشند.جامعه یهودیان اتریش در سال 1938(وین تنها بیش از 200000 نفر را در اختیار داشت)، در طول جنگ جهانی دوم به حدود 4500 نفر کاهش یافت، در حالی که تقریبا 65000 اتریشی یهودی در هولوکاست کشته شدند و 130،000 نفر مهاجرت کردند.اکثریت جمعیت فعلی یهودیان مهاجران پس از جنگ بویژه از اروپای شرقی و آسیای مرکزی(از جمله یهودیان بخارا) هستند. بودا در سال 1983 به طور قانونی به عنوان دین در اتریش شناخته شد.

امکانات رفاهی کشور اتریش

اتریش یک سیستم جامع از طرح های تأمین اجتماعی و رفاهی ارائه می دهد. این شبکه در دو سطح کار می کند:

سطح اول، یک اصل بیمه وجود دارد که کلیه افراد شاغل با درآمد را پوشش می دهد و تا حد زیادی افراد وابسته را در بیماری، تصادف، بیکاری، مرخصی والدین و مستمری پوشش می دهد و سطح دوم، به مزایای رفاه عمومی دسترسی دارند. این سطح توسط مقامات فدرال، استانی و شهرداری به شهروندان نیازمند، که تحت پوشش سیستم بیمه نیستند، ارائه می شود.سیستم های حمایت اجتماعی در اتریش به رده های زیر تقسیم می شوند:

 • بیمه اجتماعی: در درجه اول شامل حقوق بازنشستگی اجتماعی، درمانی و بیمه حوادث می شود.
 • بیمه بیکاری: در درجه اول مزایای بیکاری، کمک به بیکاری و سیاست های فعال بازار کار را در بر می گیرد.
 • طرح های جهانی
 • حمایت اجتماعی از کارمندان دولت(کارمندان مشمول قانون بازنشستگی)
 • سیستم های جبران خسارت اجتماعی: در درجه اول برای قربانیان جنگ، خدمت سربازی و جنایت
 • حمایت از قانون کار: به عنوان مثال ادامه پرداخت دستمزد در صورت بیماری
 • طرح های بازنشستگی حرفه ای
 • خدمات اجتماعی

سیستم بهداشتی کشور اتریش

اتریش یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان را دارد و دسترسی به خدمات پزشکی بین المللی تلقی می شود. در عین حال، نرخ بالای افزایش هزینه ها در سال های اخیر و نحوه تقسیم صلاحیت های بخش های مختلف سیستم مراقبت های بهداشتی، چالش های بزرگی را نشان می دهد.برای اینکه بتوانیم از ساختارهای بهینه برای ارائه خدمات درمانی و خدمات بیشتر برای نسل های آینده اطمینان حاصل کنیم، دولت فدرال، لوندر و موسسات بیمه های اجتماعی در مورد اصلاح سیستم مراقبت های بهداشتی اتریش توافق کرده اند. هدف این برنامه، نوسازی بهزیستی بیماران است.قانون بیمه درمانی تضمین می کند که 99٪ از کل جمعیت از پوشش بیمه درمانی برخوردار شوند. با معرفی طرح حداقل درآمد،ذینفعان آن تحت پوشش بیمه اجباری سلامت قرار می گیرند.در صورت ناتوانی موقت در کار، کارمندان حق دارند از مزایای ادامه کارمزد توسط کارفرما استفاده کنند(کارفرمایان موظفند به پرداخت دستمزد برای شش تا دوازده هفته ادامه دهند). اگر بیماری آنهاادامه یابد، بسته به سوابق بیمه کارمند، دریافت کمک هزینه بیماری ممکن است بین شش ماه و یک سال متفاوت باشد. حداقل سطح مزایای بیماری در ماه 50٪ از پرداخت ناخالص قبلی است. هشت هفته قبل و هشت هفته پس از تولد فرزند، مادران معمولاً کمک هزینه مادری را معادل درآمد فعلی خود از محل کار دریافت می کنند.

سازمان های بین المللی در وین

وین یک مکان برجسته در قلب اروپا است که نمایندگی های بسیاری از سازمان ها و سازمان های غیر دولتی بین المللی را در خود جای داده است. مرکز بین المللی وین، از 23 اوت سال 1979 پذیرای سازمان های بین المللی بسیاری بوده است. در تورهای روزانه، بازدید کنندگان می توانند در مورد کار سازمان ملل متحد آگاهی کسب کنند و معماری چشمگیر و پر جنب و جوش مرکز بین المللی وین را تجربه کنند.

تجارت و اقتصاد اتریش

اتریش با داشتن اقتصاد بازار پیشرفته، نیروی کار ماهر و سطح بالای زندگی، ارتباط نزدیکی با سایر اقتصادهای اتحادیه اروپا به ویژه کشور آلمان دارد. اقتصاد اتریش دارای یک بخش بزرگ خدمات، یک بخش صنعتی سالم و یک بخش کشاورزی کوچک اما بسیار توسعه یافته است.رشد اقتصادی در سال های اخیر نسبتاً ضعیف بوده است و در سال 2015 به 0.9٪ نزدیک شده، اما در سال 2016 به 1.4٪ رسیده است.

تجارت و اقتصاد اتریش

تجارت و اقتصاد اتریش

مزایای زندگی در اتریش

کشور اتریش یک کشور اروپایی است که سالانه افرادی خواستار زندگی در این کشور می شوند. در ادامه مقاله به مزایای زندگی در اتریش اشاره کرده ایم.

تحصیل در اتریش

دانشجویان فرصتی مناسب برای پیوستن به دوره های بسیار تخصصی در اتریش را دارند. تقریباً تمام دانشجویانی که تجربه تحصیل در اتریش را مرور می کنند، قبول دارند که این کشور دارای تنوع فرهنگی و تجربه اجتماعی فراموش نشدنی برای دانشجویان خارجی می باشد.

کیفیت زندگی

در سال 2019، وین توسط آژانس مشاوره Mercer( برای دهمین بار پشت سر هم)، به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی در جهان قرار گرفت. کیفیت زندگی به طور کلی در اتریش بسیار بالاست.

تأمین اجتماعی

کیفیت بالای زندگی در اتریش همراه با پایین بودن میزان جرم، سطح بالای امنیت اجتماعی و زیرساخت های تفریحی جذاب است.

مناظر دیدنی

اتریش یک کشور بدون مرز است و دارای مناظر متنوعی است. در اتریش دسترسی به بزرگترین دریاچه اروپا(دریاچه کنستانس یا بدیسان)، برخی از مرتفع ترین رشته کوه های آلپ، دشت های وسیع و دریاچه بزرگ استپی دریاچه Neusiedler را دارید. خواه بهار، تابستان، پاییز یا زمستان باشد، هر فصل منظره متفاوتی را نشان می دهد.

هنر و فرهنگ

فرهنگ و سنت در سراسر اتریش زنده است. از موزه ها و معماری شگفت انگیز گرفته تا توپ ها و جشنواره های با شکوه، تنوع فرهنگ اتریشی در این کشور مشاهده می شود.

امکانات ورزشی

اتریش کشوری است که از تعداد بیشماری فرصت های ورزشی برخوردار است. در اینجا همه مطمئناً آنچه را که آرزو می کند پیدا خواهند کرد. محبوب ترین ورزش ها عبارتند از: فوتبال، اسکی کوه های آلپ، هاکی روی یخ، دوچرخه سواری و کوهنوردی یا شنا.

مواد غذایی

طیف گشترده تاریخ اتریش، ملیت ها و فرهنگ های متنوع غذایی است و به بازدید کنندگان از سراسر جهان الهام می بخشد. این موارد عبارتند از: وینر اشنیتل، کاسنوکن، کایزرسچمپرن، آپفلسترول و ساچرتورت.

معماری

مناظر متنوع معماری اتریش شامل ساختمان های امپراطوری و معماری دیدنی و جذاب دکو و شاهکارهای معاصر است.معماران اتو واگنر، ژوزف هافمن و آدولف لووس تأثیر چشمگیری در کل معماری اروپا داشته اند. اتریش امروزه با توجه به وسعت کوچکش همچنان از صحنه معماری پر جنب و جوش برخوردار است.

در مرکز اروپا

و نکته آخر، اتریش کاملاً برای ماجراجویی های مسافرتی در سراسر اروپا، واقع شده است.

هزینه زندگی در اتریش

اگرچه اتریش جزء ثروتمندترین کشورهای جهان شمرده می شود، اما هزینه عمومی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان زیاد نیست.

قیمت متوسط مواد غذایی به یورو:

 • شیر: 1.10
 • یک قرص نان: 1.80
 • مرغ 1 کیلوگرم: 10.50
 • سیب 1کیلوگرم: 2.20
 • موز 1 کیلوگرم: 1.70
 • سیب زمینی 1 کیلوگرم: 1.30
 • بطری آب 1.5 لیتر 0.60
 • متوسط اجاره محل اقامت:
 • آپارتمان یک خوابه: 720
 • آپارتمان سه خوابه: 1،330

هزینه های سرگرمی و اوقات فراغت

غذا خوردن به طور معمول بسته به رستوران حدود 12 تا 50 یورو(13 تا 55 دلار) هزینه دارد. یک بلیط ورزشی ماهانه 32 یورو(35 دلار) است، در حالی که بلیط سینما تقریبا 10 یورو(11 دلار) هزینه دارد.

هزینه های آب و برق

صورتحساب آب و برق در اتریش براساس اندازه خانه و منابع مصرفی محاسبه می شود. به عنوان مثال، خانوارهای اتریشی به طور متوسط 20 یورو(21 دلار) در ماه برای برق پرداخت می کنند. برای اینترنت، بسته به شرکت و سرعت آن، قیمت ها در حدود 9 تا 83 یورو (10 تا 91 دلار) است. به طور کلی هرچه اینترنت سریعتر، نیاز به پرداخت هزینه گرانتری است.بنزین در اتریش برای هر خانواده خانگی به طور متوسط 19 یورو(20 دلار) هزینه دارد. خانواده ها در اتریش تمایل به استفاده از 20 تا 200 گاز طبیعی در سال دارند. به طور متوسط، ساکنان می توانند انتظار داشته باشند برای این موارد مبلغی بین 1.80 تا 3.50 یورو(2 تا 3.90 دلار) در ماه بپردازند.

هزینه زندگی در اتریش در استان و شهرهای مختلف

برای اینکه بتوانید از میانگین هزینه زندگی در اتریش ایده بگیرید، به هزینه های ماهانه در گران ترین و ارزان ترین شهرهای اتریش در زیر دقت نمایید.

 • اینسبروک: 1800 یورو
 • وین: 1600 یورو
 • سالزبورگک 1،500 یورو
 • گراس: 1300 یورو

گراس دومین شهر بزرگ اتریش در عین حال یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای زندگی در این کشور است. گراس همچنین یک شهر میراث جهانی یونسکو است که در معماری مشهور می باشد.لینز به طور کلی ارزان تر از وین و سالزبورگ است. لینز دارای رود دانوب است که در اوایل تابستان یک منطقه تفریحی محبوب برای ساکنان به شمار می آید. این شهر همچنین دارای سیستم جامع تراموا و اتوبوس است.به عنوان پایتخت، وین فرهنگ عالی ای را ارائه می دهد. وین از شهرهای کوچکتر نیز گران تر است، اما هزینه زندگی در این شهر هنوز از سایر شهرهای بزرگ اروپا ارزان تر است. سالزبورگ دارای دیدنی های آلپ است، به علاوه رودخانه Salzach از درون این شهر می گذرد و در نزدیکی دریاچه Mondsee قرار دارد.

در صورتیکه با خواندن مقاله بالا مایل به مهاجرت به اتریش بودید و نیاز به راهنمایی و مشاوره های بیشتری داشتید می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما در تهران، شیراز، تبریز، اصفهان و مشهد مراجعه نمایید تا تمامی اطلاعات تخصصی مورد نیاز خود را از مشاوران ما دریافت نمایید.

سوالات متداول در مورد اتریش چگونه کشوری است

1- چگونه می توانم در اتریش شغلی پیدا کنم؟شما می توانید بصورت آنلاین جستجو کنید که آیا شرکت ها یا کارفرمایانی در اتریش وجود دارند که شغل مطابق با صلاحیت شما را ارائه می دهند. بسیاری از شرکت ها ظرفیت خالی شغل ها را در وب سایت های خود اعلام می کنند. همچنین می توانید آگهی های مربوط به نیازمندی های شغلی را در روزنامه ها و وب سایت های خدمات شغلی در اینترنت پیدا کنید.

2- آیا می توانم برای زندگی در اتریش فقط به سفارت اتریش بروم و بلافاصله اقدام کنم؟خیر، برای ارسال درخواست در مرکز بررسی درخواست های ویزا، ابتدا باید یک قرار ملاقات تعیین کنید.

3- آیا باید به صورت حضوری برای دریافت ویزای اتریش اقدام کنم؟متقاضیان برای تکمیل مراحل بیومتریک باید درخواست ویزا را بطور حضوری در سفارت اتریش انجام دهند.

4- آیا می توان گذرنامه را توسط شخص دیگری تحویل داد؟گذرنامه ها را می توان شخص متقاضی بصورت حضوری و یا از طریق نماینده قانونی تعیین شده، ارائه دهد. آنها باید هنگام دریافت گذرنامه، خنامه را امضا کنند.

5- چه کسی تبعه کشور سوم در اتریش به شمار می آیند؟کلیه شهروندان کشورهایی که عضو منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا نیستند. منطقه اقتصادی اروپا شامل تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین است. شهروندان سوئیس نیز اتباع کشورهای ثالث محسوب نمی شوند.

6- اعتبار ویزای اقامت اتریش چقدر است؟به طور کلی ویزا های اقامت اتریش، 12 ماه اعتبار دارند. “اجازه اقامت-محقق”همچنین می تواند برای دو سال صادر شود. همچنین اجازه اقامت را می توان در اتریش تمدید کرد.قبل از منقضی شدن مجوز اصلی باید درخواست تمدید دهید. شما ممکن است در اتریش بمانید تا اینکه تصمیم تجدید نظر گرفته شود(حتی پس از اتمام مجوز اولیه).

7- اخذ ویزای کشور اتریش چقدر طول می کشد؟زمان پردازش ویزای شینگن اتریش در شرایط عادی ممکن است تا 15 روز طول بکشد. در بعضی موارد، این دوره به دلیل تعداد درخواست هایی که سفارت یا کنسولگری اتریش دریافت می کند یا منحصر به فرد بودن پرونده شم اتریش چگونه کشوری است ا ممکن است تا 30 روز طول بکشد.

8- چگونه می توانم PR را دریافت نمایم؟به طور کلی، حداقل شش و حداکثر ده سال اقامت بدون وقفه در اتریش، قبل از اینکه شخص بتواند تقاضای تابعیت اتریش کند، بسته به نوع ویزای اقامت، لازم است. علاوه بر آن تسلط به زبان آلمانی لازم است و همچنین از تمام شهروندی دیگر امتناع می شود.

9- کارت قرمز اتریش چیست؟”کارت قرمز” به دارنده خود این حق را می دهد که با یک کارفرمای خاص فعالیت کند. این مناسب برای افرادی است که قصد دارند یا مهاجرت کاری به اتریش طور دائم مستقر شوند.

10- آیا مدرک زبان آیلتس مورد نیاز اتریش است؟مدرک زبان آیلتس 7(کمتر از 6.5 در خواندن و نوشتن) و گواهی پیشرفته کمبریج A در اتریش مورد تایید است و می توانید ارائه دهید.

11- آیا می توانم به اتریش مهاجرت کنم؟اتباع کشورهای ثالث، یعنی اشخاصی که از شهروندان EEA یا تبعه سوئیس نیستند، وقتی قصد دارند بیش از شش ماه در اتریش بمانند، نیاز به ویزای اقامت دارند. برای اقامت تا شش ماه اتباع کشورهای ثالث نیازی به ویزای اقامت ندارند.

12- آیا اتریش مکان مناسبی برای زندگی است؟اتریش کشوری است که یکی از بهترین کیفیت های زندگی در جهان را دارد و پایتخت آن، وین است که به طور پیوسته در 10 شهر برتر زندگی، در دهه گذشته رتبه بندی شده است.

13- هزینه زندگی دانشجویان در اتریش چقدر است؟هزینه زندگی دانشجویان در اتریش تقریبا 800 یورو در ماه است که هزینه های اقامت، غذا و هزینه های شخصی را در بر می گیرد.

14- آیا می توانم در اتریش به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟بیش از 200 دوره تحصیلی به زبان انگلیسی در اتریش به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. برای تحصیل در دانشگاه های اتریش نیاز دارید اثبات كنید كه شما تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید. تقریباً تمام دانشگاه های اتریش مدرک زبان بین المللی آیلتس را قبول می کنند.

3/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *