امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا گرایش به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را دارند. تحصیل در آمریکا و اروپا با رنکینگ عالی شامل شهریه دانشگاه بسیار بالایی خواهد بود. تمایل به تحصیل رایگان و استفاده از شرایط بسیار مناسب تحصیلی هدفیست که متقاضیان ویزای تحصیلی بسیار به آن می اندیشند. آیا شما هم مهاجرت تحصیلی به اتریش را مد نظر دارید؟ پیشنهاد مشاورین حقوقدان و با تجربه ما هم در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز تحصیل رایگان در کشورهایی چون اتریش ، آلمان و اخذ تابعیت در این کشور ها می باشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش با کمترین هزینه افق فکری شما را به ساختن آینده ای روشن نزدیک خواهد کرد و این هدف دور از دسترس نخواهد بود. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل بخاطر وجود دانشگاه هایی که در لیست صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند در عصر حاضر مورد استقبال کثیری از ایرانیان قرار گرفته است.

کشور اتریش با سرلوحه قرار دادن آلمان به عنوان قطب اقتصاد اروپا و تاثیر پذیری از کشور بی نظیری چون سوییس- آسایش، رفاه و امنیت اجتماعی بالایی را برای شهروندان خود مهیا کرده است. در نوشتار حاضر شرایط اخذ ویزا تحصیلی اتریش به تفصیل بیان می گردد تا شما متقاضی عزیز و هموطن فهیم با آشنایی کامل از نحوه تحصیل در اتریش ، کار در اتریش ، اخذ ویزای کار در اتریش ، شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش و هزینه زندگی در اتریش آگاه شده و بتوانید به گونه ای شایسته تصمیم گیری نمایید. مدیران کاردان و زبده در امور حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر با هدف مشاوره، صداقت و تعهد در جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش تا وقت سفارت اتریش هم قدم و همراه شما گام برداشته و این پروسه را با گارانتی کامل برای شما انجام خواهند داد.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

دانشگاه های کشور اتریش به دو دسته ی دانشگاه و مراکز آموزش عالی تقسیم بندی می شوند که همگی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. البته مراکز آموزش عالی خود شامل دانشکده های هنرهای عالی، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی می باشند. فرد متقاضی با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و یا فارغ التحصیلی در مقطع پیش دانشگاهی نمی تواند مستقیما برای اخذ مقطع کارشناسی از دانشگاه های دولتی کشور اتریش اقدام تماید، تحصیل در دانشگاه های دولتی منوط به پرداخت هزینه های بسیار پایین می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش یکی از مزیت های این کشور می باشد البته متذکر می شوم که هزینه تحصیل تقریبا رایگان از هزینه زندگی دانشجویی در اتریش مستثناست، از دیگر مزیت های تحصیل در اتریش پذیرش در 90 درصد رشته های تحصیلی بدون نیاز به ارایه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی از جمله آیلتس یا تافل می باشد. لذا تحصیل در اتریش بدونمدرک زبان امکان پذیر است. در واقع از شرایط لازم جهت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی کشور اتریش قبولی در دانشگاه های دولتی یا آزاد داخلی و فارغ التحصیلی در این مقطع می باشد.

البته گاها میتوان برای دانشجویانی که حداقل 100 واحد درسی را در دانشگاه های دولتی ایران گذرانده اند اقدام جهت دریافت پذیرش در همان مقطع نمود. شما با لیسانس دانشگاه آزاد نمی توانید مستقیما برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش اقدام نمایید، البته از مزایای تحصیل در دانشگاه های اتریش این است که نمرات شما مورد ارزیابی قرارگرفته و دیگر نیازی به گذراندن این واحدها در دانشگاه مقصد نمی باشد و شما واحدهای مشخص شده را گذرانده و می توانید بطور پیوسته تا مقطع فوق لیسانس پیش روید. البته در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی نیز بطور قطع نمی توان گفت که پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اخذ گردد و بایستی مدارک دانشجو برای دانشگاه مقصد ارسال شده و سپس مشخص می شود که دانشجو در چه مقطعی موفق به دریافت پذیرش خواهد شد. همچنین فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش نیز بایستی شرایط مشابهی را دنبال کند.

ناگفته نماند اگر شما دارای مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و یا علمی کاربردی می باشید ناامید نباشید، مدرک شما نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و نمی توان گفت شانسی نخواهید داشت بلکه نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی شانس پایین تری جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف اتریش را خواهید داشت. جهت پذیرش در مقطع دکترای کشور اتریش با توجه به این مطلب که فرد بایستی در اتریش استاد راهنما داشته باشد و این امر در اکثر مواقع با موفقیت همراه نیست، لذا پیشنهاد می گردد با توجه به سیستم ارزیابی نمرات در دانشگاه های اتریش اقدام جهت گذراندن دوره Master نمایید و سپس تحصیل خود در مقطع دکترا را ادامه دهید.

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش بدون مدرک زبان

از دیگر مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش آن است که برای دانشجویانی که بدون مدرک زبان وارد خاک این کشور می شوند اقدام جهت برگزاری دوره های زبان آلمانی می باشد. اکثر دانشگاه های این کشور تحصیل به زبان آلمانی را در برنامه کاری خود قرار داده اند. شما با خواندن سه ترم زبان آلمانی می تواتید به سطح لازم جهت فراگیری دروس برسید. هزینه هر ترم سه ماهه کورس زبان آلمانی 350 یورو می باشد و اساسا تا دو سال به دانشجو فرصت داده می شود که برای گذراندن دوره های آلمانی وقت بگذارد. سطح زبان دانشجو توسط آزمون EPD سنجیده می شود که این آزمون در ایران بر گزار نمی گردد و دانشجو پس از گذراندن دوره های زبان آلمانی بایستی در این آزمون شرکت نماید.

متذکر می شوم که شما سه بار فرصت دارید در آزمون های EPD شرکت نمایید و در صورت قبول نشدن پذیرش تحصیلی شما کنسل می گردد. ارایه گواهی مبنی بر اشتغال به تحصیل دانشجو و همچنین داشتن مدرکی جهت عدم منع تحصیل فرد فارغ التحصیل در مقاطع بالاتر از مدارک الزامی است که برا ی اقدام جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش الزامی می باشد. شرط معدل به عنوان ملاکی برای پذیرش از دانشگاه های اتریش نمی باشد ولی معدل بالای 15 شانس شما را افزایش می دهد.

شایان ذکر است که برای ادامه تحصیل در رشته هایی که مربوط به دانشگاه های هنر اتریش می باشد ازجمله گرافیک، موسیقی، معماری و رشته هایی چون اقتصاد، تربیت بدنی، مدیریت آموزشی، روانشناسی، پزشکی، داروسازی و حسابداری نیازمند شرکت در آزمون ورودی و یا مصاحبه های حضوری می باشید و ورود به این دانشگاه ها و ادامه تحصیل مستلزم دانستن زبان و تلاش بسیار است. بنابراین همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر از برترین موسسات اعزام دانشجو به اتریش و در صدر موسسات حقوقی ، تحصیل در کشورهایی چون ایتالیا با بورسیه تحصیلی و یا تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی را پیشنهاد می دهند.

دانشگاه های معتبر در اتریش

ما در اینجا به معرفی چند دانشگاه معتبر در اتریش می پردازیم:

از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش این است که تغییر رشته از ایران جهت پذیرش از دانشگاه های اتریش امکان پذیر نمی باشد اما این امکان برای دانشجویانی که در حین تحصیل در دانشگاه های اتریش هستند با شرط گذراندن 8 واحد درسی از همان رشته در ترم اول یا 16 واحد در یکسال میسر خواهد شد. همچنین افرادی که همسر، پدر یا مادرشان اقامت موقت، دانشجویی و دایم اتریش را به مدت 5 سال دارا باشند می توانند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند.

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش در دانشگاه خصوصی

خبر خوش برا ی شما متقاضی عزیز که دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم دانشگاه های داخلی می باشید آن است که می توانید جهت ادامه تحصیل از دانشگاه های خصوصی کشور اتریش اقدام نمایید، امکان ادامه تحصیل شما در رشته هایی که زیر شاخه رشته های مدیریت، بیزینس و جهانگردی باشند فراهم شده است و فرد نیازمند ارایه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 می باشد. تحصیل در این دانشگاه ها بخاطر خصوصی بودن مستلزم پرداخت هزینه سالیانه 8000 تا 10000یورو است. این دانشگاه ها بخاطر دوره هایی که بصورت تئوری و عملی برگزار می شود فرد را برای ورود به بازار کار بصورت ویژه آماده خواهد کرد. ناگفته نماند که در 90 درصد کشورها مدرک فوق دیپلم قابل قبول نمی باشد.

تحصیل پزشکی در اتریش

دانشگاه های پزشکی در اتریش از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشور های جهان مشغول به کار شوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را به صورت تخصصی تکمیل نمایند. برای تحصیل پزشکی از مقطع دیپلم فرد بایستی در کنکورهای ورودی آن کشور شرکت کرده و پذیرفته شدگان در اکثریت مواقع از بین شهروندان این کشور برگزیده می شوند .

دانشگاه علوم پزشکی وین از معروف ترین دانشگاه های پزشکی اروپا می باشد که از سال 2004 بطور مستقل و جدای از دانشگاه وین مشغول به فعالیت می باشد. این دانشگاه برنامه هایی بسیار عالی جهت پزشکان عمومی – دوره های کلینیکال – ارایه می دهد که به عنوان برنامه دکترا در رشته هایی چون مهندسی پزشکی، بهداشت عمومی، بیماری های قلبی عروقی، آنکولوژی پزشکی، عصب شناسی بالینی، تحقیقات بالینی بر روی توسعه دارویی، روان درمانی و بهداشت روان، بازسازی استخوان ها و مفاصل، عصب شناسی بالینی نام برده می شود.

دانشگاه های کشور اتریش رشته های پیرا پزشکی با گرایش های مختلفی چون فیزیک پزشکی، پروتزهای دندانی، سم شناسی، تحقیقات بالینی را به زبان انگلیسی ارایه می دهد، زبانتحصیل در اتریش در رشته هایی چون مطالعات پزشکی درد شناسی، مطالعات پزشکی جنسیتی با گرایش بیماری روی انسان و غیره به زبان آلمانی می باشد.

تحصیل پزشکی در اتریش

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و و یزای تحصیلی از دانشگاه های اتریش 

 • اصل پاسپورت
 • ارایه اصل مدرک تحصیلی از جمله اصل مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و …
 • ارایه ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • سه قطعه عکس
 • ارایه نامه تمکن مالی که مبلغ مشخصی است و بایستی 3 ماه قبل از وقت سفارت در حساب شخص بماند.
 • کپی یا اصل مدارک تحصیلی ترجمه شده که به تایید سفارت اتریش رسیده باشد.
 • نامه اشتغال به تحصیل برای دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه دولتی داخلی
 • نامه عدم منع تحصیلی برای تحصیل در مقاطع بالاتر
 • ارایه رزومه و توصیه نامه اساتید برای مقاطع دکترا
 • گواهی زبان آلمانی( در صورتیکه این کورس ها را گذرانده باشید)
 • گواهی که آدرس محل سکونت شما در آن ذکر شده باشد.

زمان اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش برای ترم تابستان تا اول فوریه یا اواخر ژانویه و برای ترم تابستان تا اول سپتامبر یا آخر آگوست می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش 

یکی از سوالاتی که معمولاً پیرامون شرایط اعزام دانشجو به اتریش پرسیده می شود پیرامون هزینه زندگی است، هزینه های ماهیانه زندگی در اتریش را می توان حدودا 700 تا 800 یورو در ماه متغیر در نظر گرفت. که این هزینه ها شامل ماهی 200 تا 300 یورو برای خوابگاه یا اتاق مستقل می باشد. هزینه غذا و خوراک را می توان حدود 200 تا 350 یورو در ماه پیش بینی کرد. کتبی که شما نیاز دارید در طول سال خریداری کنید هزینه ای بطور متوسط 180 یورو را برای شما خواهد داشت. بیمه درمانی دانشجویان سالی 25 یورو – هزینه برق ،گاز و تلفن ماهی 20 تا 150 یورو می باشد. هزینه های خوراک و پوشاک از ماهی 150 تا 250 یورو، رفت و آمد بطور متوسط 50 یورو است.

قابل ذکر است که امکان کار دانشجویی قانونی در حین تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 10 تا 20 ساعت در هفته می باشد. هزینه های تحصیل در رشته های هنر، علوم پایه و علوم انسانی ترمی 380 یورو و تحصیل در گروه های مهندسی و پزشکی ترمی 750 یورو می باشد.

شایان ذکر است از دیگر مزایای ویزای تحصیلی اتریش این است که خانواده شما بواسطه اخذ این ویزا اجازه خواهند داشت که شما را همراهی کنند و ویزای همراه را دریافت نمایند. همسر شما و فرزندتان اجازه تحصیل بصورت رایگان را دارند، همچنین همسر شما اجازه کار به همان میزان تایید شده برای شخص شما را خواهد داشت، این مسئله یکی از مهم ترین مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش است.

از شرایط اعزام دانشجو به اتریش این است که دانشجو پس از فارغ التحصیلی به مدت شش ماه تا یکسال اجازه دارد که در خاک اتریش بماند وجهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام نماید، در صورت یافتن این کار و منعقد کردن قرار داد با کارفرما ویزای وی تمدید شده و پس از سه سال کار کردن و پرداخت مالیات که امری ضروری در اتحادیه اروپا می باشد شرایط دریافت اقامت دایم را در این کشور دارد. اخذ اقامت اتریش فرصتیست استثنایی که به شما اجازه زندگی، کار، سفر و بسیاری از امتیازات ویژه را در حوزه اتحادیه اروپا به شما اعطا می کند.

اگر شما فردی فارغ التحصیل مقطع دکترا باشید، فرصتی دو ساله برای یافتن کار به شما اعطا می شود. اساسا افرادی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه های اروپایی اخذ می کنند از شانس بیشتری برای پیشنهاد شغلی مناسب برخوردار هستند. مد نظر داشته باشید که رنکینگ دانشگاه وین در جهان 64 می باشد و این بسیار حائز اهمیت است.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات کامل تر و جامع تری در مورد جزییات اعزام دانشجو به اتریش ، رشته های تحصیلی و اقامت تحصیلی در اتریش بدست آورید، بدانید که مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر با مدیریت آقای مهدی اصطهباناتی، پاسخگوی تلفنی و مشاوره حضوری شما دوست و هموطن فهیم می باشند.

اگر شما هم شرایط مهاجرت به اتریش را دارید و خواهان تحصیل رایگان در اتریش می باشید با توجه به تغییر سریع قواعد و و قوانین می توانید هر چه سریعتر اقدام فرمایید. قابل ذکر است که دانشجویان دانشگاه های سوید تا سال 2011 از تحصیل رایگان استفاده می کردند و دولت فنلاند همچون سوید قوانین شهریه ای شدن دانشگاه های این کشور را تصویب کرده است. البته برای دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی می باشند- به یاد داشته باشید ارایه صحیح مدارک و چیدمان آن امر بسیار مهمی است و تاثیر مستقیمی در ویزا شدن شخص دارد، پس دقت داشته باشید که امر ویزا شدن را بایستی حقوقدان مطلع به امور حقوق بین الملل برای شما پیگیری کرده تا نتیجه لازمه حاصل گردد.

امید است که این مطلب توانسته باشد، کمکی هر چند ناچیز به اطلاعات شما کرده باشد. همکاران و مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد اعزام دانشجو به اتریش

1- آیا دانشگاه های اتریش جهت اعزام دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید ایران هستند؟

بله، تعداد زیادی از دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

2- آیا اعزام دانشجو به اتریش نیاز به مدرک زبان دارد؟

خیر، جهت تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی نیست.

3- زبانن تحصیل در اتریش چیست؟

اغلب رشته ها به زبان آلمانی ارائه می شود و متقاضیانی که به این زبان تسلط ندارند، می توانند در دوره های زبان که در این کشور برگزار می شود، شرکت نمایند.

4- هزینه تحصیل پس از اعزام دانشجو به اتریش چقدر است؟

اتریش از جمله کشورهایی است که تحصیل در آن رایگان می باشد.

5- بهترین دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به اتریش کدامند؟

دانشگاه وین، دانشگاه گراتس، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه سالزبورگ، دانشگاه تکنیکال وین، دانشگاه تکنیکال گراتس

6- آیا جهت اعزام دانشجو به اتریش ارائه تمکن مالی الزامی است؟

بله، داشتن تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش از الزامات است.

7- هزینه زندگی دانشجویی پس از اعزام دانشجو به اتریش چه میزان است؟

دانشجویان بین المللی جهت مخارج زندگی دانشجویی خود در اتریش به ماهیانه 700 تا 800 یورو نیاز خواهند داشت.

8- شرایط اقامت پس از تحصیل در اتریش چگونه است؟

فارغ التحصیلان اجازه دارند شش ماه تا یک سال در اتریش اقامت کنند و به جستجوی کار بپردازند.

9- پس ازاعزام دانشجو به اتریش، متقاضیان می توانند درخواست ویزای همراه داشته باشند؟

بله، این امکان فراهم است تا دانشجویان همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را هنگام تحصیل در کنار خود داشته باشند.

10- مزایای اعزام دانشجو به اتریش چیست؟

تحصیل رایگان، امکان تحصیل بدون مدرک زبان، تحصیل در دانشگاه های مورد تایید، کیفیت بسیار بالای زندگی

11- پس از اعزام دانشجو به اتریش، دانشجویان اجازه کار حین تحصیل دارند؟

بله، با توجه به نرخ پایین بیکاری در اتریش، دانشجویان می توانند حین تحصیل مشغول به کار شوند.

120 دیدگاه برای “اعزام دانشجو به اتریش

 1. Avatar هانیه ع گفت:

  سلام من سال دیگه مدرک دیپلمم رو میگیرم و از همین الان در حال تحقیقم و در رشته ی انسانی مشغول به تحصیلم میخواستم بدونم چه معدلی برای مدرک دیپلم لازمه؟ و اینکه در حال یادگیری زبان آلمانی هستم و اینکه میتونم بعد از کنکور برای رفتن به اتریش اقدام کنم؟ و اینکه ممکنه بگید چه دانشگاه هایی با رشته من(انسانی) مطابقت داره یعنی میتونم تو اونها مشغول به تحصیل بشم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   قطعا رشته های ریاضی و تجربی، بستر مناسب تری را برای فرد در خارج از کشور فراهم خواهد آورد؛ اما برخی دانشگاه ها مدرک علوم انسانی را به عنوان پیش نیاز تایید می کنند.

 2. Avatar شهرزاد.خ گفت:

  سلام خسته نباشید،من فارغ التحصیل رشته شهرسازی از دانشگاه ازاد مشهد و ۲۲ سال با معدل کل دیپلم ۱۸.۳۰ تجربی هستم.میخواستم بدونم با در نظر گرفتن هزینه و احتمال گرفتن زودتر پذیرش در دانشگاه های اتریش موفق تر هستم یا ترکیه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که ما پرونده های مربوط به هردو کشور را تاکنون به سرانجام رسانده ایم، پذیرش از دانشگاه های ترکیه سخت گیری های کمتری را شامل می شود و روند سریعتری دارد.

 3. Avatar سارا گفت:

  با سلام
  من 33 ساله هستم و فارع التحصیل رشته داروسازی در حال حاضر 5 سال سابقه کار دارم قضد مهاجرت به کشور اروپایی دارم میخاستم بدونم امکان کار با توجه به نوع مدرکم وجود داره و اینکه باید معادل سازی انجام بشه و یا اینکه امکانش هست من مهاجرت تحصیلی داشته باشه در رشته ی دیگه ای؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   براری کار در زمینه شغلی مربوطه، باید ضمن داشتن درخواست کار، همسان سازی مدرک شغلی نیز انجام شود.
   اما شما میتوانید برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، درخواست پذیرش خود را بدهید و مشغول شوید.

 4. Avatar ماهان کشاورز گفت:

  سلام،خسته نباشید،اگر کسی سربازی نرفته باشه،میتونه برای تحصیل پزشکی تو کشور روسيه اقدام کنه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مسئله نظام وظیفه تنها برای خروج از کشو ملاک است و دانشگاه های خارجی ممنوعیتی را برای تحصیل شما قرار نمی دهند.
   در صورتی که بتوانید ان مسئله را همینجا حل کنید، پیگیری های بعدی لازم برای تحصیل پزشکی را برای شما انجام خواهیم داد.

 5. Avatar مینا ک گفت:

  با سلام
  من 35سالمه و مدرک کارشناسی گرافیک از دانشگاه سراسری دارم و دیپلم زبان انگلیسی میخواستم بدونم برای تحصیل هنر در اتریش شرایط سنی وجود داره و اگر اینطوره ایا همه دانشگاهاش قواعد مشابه دارن؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های مغمولا شرایط سنی را بنا نمی گذارند و تنها سفارت کشور مربوطه است که قوانین را وضع می کند.
   ممکنه است محدودیت سنی از طریف سفارت برای شما اعمال شود که می توانید از طریق دیگر اقدام کنید.

 6. Avatar رضا قائمی گفت:

  با سلام و درود فراوان

  آیا رشته ی عکاسی در اتریش با توجه به دیپلم انسانی و گذراندن مقطع لیسانس در دانشگاه آزاد(رشته عکاسی) امکان پذیر هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید برای رشته مد نظرتان در دانشگاه هایی که مورد تایید ایران هستند درخواست دهید و اخذ پذیرش کنید.

 7. Avatar امیر سعید رجایی گفت:

  سلام خسته نباشیدمن دانشجوی رشته عران هستم در مقطع کاردانی دارای سابقه کاری حدود 3سال در شرکت ژئوتکنیک هم هستم زحمتتون راهنماییم میکنین که برای اقامت چه راهی برای من ساده تر هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   اولین اجازه اقامتی که شما می توانید دریافت کنید، اقامت کوتاه مدت از طریق کار است که شرایط خاص خود را دارد.
   اما اگر بتوانید چندین سال را با این نوع اقامت در کشور اتریش زندگی کنید، در انتهای سال 5ام مجاز به ارائه درخواست اقامت دائم این کشور به پشتوانه تجربه کاری و زندگی خود در این کشور خواهید داشت

 8. Avatar علیرضا شهبازی گفت:

  با عرض سلام، من مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد تهران مرکزی در سال ۸۰ هستم و ۴۲ سال سن دارم‌. در حدود ۱۶ سال سابقه بیمه و کار دارم. جهت ادامه تحصیل در رشته بازاریابی یا MBA در اتریش شرایطش را دارم. همچنین در حال حاضر من در یک شرکت بین المملی که در ایران فعالیت می کند در حال فعالیت هستم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به سن شما ممکن است مسیر پیچیده ای را برای قبولی در رشته مورد نظرتان طی کنید که داشتن شرایط تحصیلی و مدارک معتبر یکی از آنها خواهد بود.
   ضمن اینکه برای شما به صورت کلی تنها تحصیل در مقطع ارشد امکان پذیر خواهد بود.

 9. Avatar بابک گفت:

  با درود آیا صرفا با داشتن دیپلم امکان اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش وجود ندارد ؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان اخذ پذیرش و شرکت در دوره های پیش از دانشگاه(کالج) را خواهید داشت اما گاها برای ورود به دانشگاه نیاز است تا آزمون پایان دوره کالج را شرکت کرده و نمره حدنساب را کسب کنید.

 10. Avatar علی گفت:

  ایا از دانشگاه های ارمنستان هم امکان انتقال است به اتریش یا خیر؟
  برای دنداپزشکی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که دانشگاه های مبدا و مقصد شرایط تحصیل و پذیرش و انتقالی دانشجوی یکسانی داشته باشند، می توانید برای انتقالی اقدام کنید.

 11. Avatar عطا گفت:

  سلام،من دانشجوي ترم اخر عمران در دانشگاه سراسري تبريز هستم.و هدفم مهاجرت به يكي از كشور هاي اروپايي ميباشد.ولي اطلاعات كافي را در اين ضمينه ندارم.مهاجرت به كدام كشور ممكن است؟ قطعاً براي ادامه تحصيل

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور هایی مثل فرانسه، آلمان و اتریش شرایط خوبی را برای رشته شما ارائه می دهند که با داشتن رزومه تحصیلی خوب می توانید به راحتی پذیرش بگیرید.

 12. Avatar حسین گفت:

  سلام
  من دانشجو عمران گرایش ژئوتکنیک هستم و مدرک زبان ندارم سابقه کاری مرتبط با رشتم ۱۰ سال است که سابقه بیمه هم دارم مقطع کارشناسی ارشد با معدل ۱۷:۳۰ از دانشگاه پیام نور گذراندم پیشنهادی برای برای بورس تحصیلی بنده وجود دارد یا خیر ؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای پاسخ دقیق لازم است که رزومه شما را کامل داشته باشیم، از نظر معدل، مشکلی ندارید، ولی بدون مدرک زبان شانستون کم می شود. در هر صورت با بررسی دقیق رزومه تحصیلی و تحقیقی می توان پاسخ دقیقتر داد.

 13. Avatar ناشناس گفت:

  سلام وقت بخير
  من ١٩ سال دارم . ديپلم گرافيك دارم. با زبان آلماني آشنا هستم در حد A1 . معدل ديپلمم ١٧/٢٣ هست و با سوابق تحصيلي دانشگاه پيام نور در رشته مهندسي كامپيوتر قبول شدم براي كارشناسي پيوسته سال ٩٨
  سرمايه اي ندارم در حد ٢٠م ميتونم جور كنم . شرايط مهاجرت به اتريش رو دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   کشور اتریش، شرایط تحصیل خیلی خوبی را دارد برای افرادی که میخواهند در رشته های فنی و هنری تحصیل و سپس کار کنند.
   هزینه های تحصیل نیز می‌توانند با توجه به کمک هزینه هایی که از سوی دولت صورت میگیرد، کاهش یافته و گاها کار دانشجویی نیز بسیار موثر خواهد بود.

   1. Avatar فروزی گفت:

    سلام خسته نباشید،بنده ۳۳سالمه با۱۰ سال سابقه کاری و بیمه در ضمینه تعمیرات و نگهداری تجهیزات بندری و دانشجوی کارشناسی در رشته ابزار رقیق.و الانم دارم برا زبان انگلیسی میخونم میخواستم بدونم برا اقامت کاری در ضمینه کاری خودم پیشنهادی هست؟ممنونم

    1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     در نظر داشته باشید که برای کار در کشوری مانند اتریش باید تسلط به زبان خود کشور داشته باشید. به شما توصیه می کنیم با توجه به سخت گیری های کشور اتریش برای ارائه ویزا، کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 14. Avatar عارف گفت:

  با سلام و احترام
  من کارشناسی ارشد مکانیک با معدل 16 از دانشگاه آزاد هستم
  میخواستم ببینم برای دکترا میشه تو دانشگاههای اتریش بورسیه گرفت ؟؟
  مدرک آیلتس 6.5 هم دارم
  بنظر شما از کدوم کشور میشه برای دکترای مکانیک راحتتر بورسیه گرفت؟؟؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت پذیرش مقطع دکترا باید رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه دهید. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد، لطفا با ما در ارتباط باشید.

 15. Avatar آزاده اسدی گفت:

  درود کارشناس ارشد جامعه شناسی ورزش با معدل ۱۹/۱۹ هستم و دو مقاله هم دارم می خواستم بدونم میتونم برای کشور اتریش در مقطع دکترا ، فاند بگیرم؟ البته آیلتس ندارم

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ فاند کشور اتریش باید رزومه علمی و پژوهشی بسیار قوی داشته باشید. ارائه ویزای اتریش با سخت گیری های بسیاری روبرو است.

 16. Avatar زهرا گفت:

  سلام ممنون از اينكه پاسخگو هستين و اطلاعات خوبي در اختيار ما ميزاريد..بنده ٢٨ ساله هستم وتا پايان سال ٩٨ فوق ليسانس حسابداري از دانشگاه ازاد ميگيرم و معدل كلم حدودا ١٧/٥ هست..كارمند رسمي هستم و قصد ادامه تحصيل در اتريش رو دارم ..ميخواستم بدونم شانسي براي مهاجرت تحصيلي دارم و اينكه ايا تحصيل اونجا صد در صد رايگان هست؟يا نه مبلغي رو بايد پرداخت كنيم؟براي اينكه بتونم از شما كمك بگيريم براي ويزا تحصيلي چقدر هزينه بايد كرد؟؟ ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در اتریش برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا رایگان نمی باشد.

 17. Avatar علی گفت:

  عرض ادب. بنده دانشجوی سال دوم رشته دندانپزشکی از دانشگاه ملی یروان ارمنستان هستم. قصد انتقال به اتریش دارم مدرک زبان b1 دارم برای المانی.
  با توجه به اینکه ایرانی هستم و در یروان تحصیل دندانپزشکی میکنم ایا امکان پذیر است انقالی بگیرم و تحصیل رایگان داشته باشم؟ تحصیل رایگان برایم مهم است.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای انتقالی به دانشگاه های دیگر باید دانشگاه مبدا و هدف شما طرف قرارداد یکدیگر باشد. همچنین الزامات دانشگاه مقصد خود را نیز باید برآورده نمایید.

 18. Avatar امید قناعتی گفت:

  سلام با مدرک فوق دیپلم الکترونیک میتونم دانشگاه وین ادامه تحصیل بدم چه شرایطی لازمه واسه ادامه تحصیل و چه مقدار پول

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *