شرایط زندگی در اتریش

در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شرایط زندگی در اتریش را بررسی کرده و شما را از مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنا می کنند. اتریش یکی از کشور های ایده آل برای مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری است. این کشور سر سبز و زیبا به دلیل استاندارد های عالی زندگی در بین طرفداران و علاقمندان مهاجرت از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در اتریش چگونه است

زندگی در اتریش چگونه است؟ اتریش در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به اکثر کشورهای دیگر در شاخص زندگی بهتر به خوبی عمل می کند. اتریش در شاخص های درآمد و ثروت، شغل و درآمد، مسکن، وضعیت سلامتی، رفاه ذهنی، امنیت شخصی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زیست، و آموزش و پرورش و مهارت ها بالاتر از حد میانگین است. این رتبه بندی بر اساس داده های انتخاب شده موجود است.

پول، در حالی که نمی تواند شادی را خریداری کند اما ابزار مهمی برای مهاجرت به اتریش و دستیابی به استانداردهای زندگی عالی است. در اتریش، درآمد ناخالص سالیانه خانگی به ازای هر سرانه سالانه، 32 544 دلار در سال است که بالاتر از میانگین OECD 30 563 دلار است. اما شکاف قابل توجهی بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد وجود دارد – ۲۰ % کل جمعیت حدود چهار برابر پایین تر از ۲۰ % درآمد دارند.

از لحاظ اشتغال، 72 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در اتریش دارای شغلی هستند که بالاتر از میانگین اشتغال در %OECD 67 است. در مقایسه با ۶۸ % زنان، ۷۵ درصد از مردان شاغل هستند. در اتریش، تقریبا ۷ % از کارمندان ساعت های طولانی کار می کنند، کم تر از میانگین %OECD ۱۳ ، با ۱۰ درصد از مردان که ساعت های طولانی کار می کنند در مقایسه با تنها ۳ درصد از زنان کار می کنند.

آموزش و پرورش و مهارت های خوب برای یافتن شغل مورد نیاز است. در اتریش 85 درصد بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات عالی متوسطه هستند که بیش از میانگین OECD 74% است. این مساله در مورد مردان نسبت به زنان صادق است، چرا که ۸۸ % از مردان با موفقیت دبیرستان را در مقایسه با ۸۱ درصد زنان به پایان رسانده اند. از نظر کیفیت آموزش، دانش آموزان متوسط ​​در 492 برنامه سواد آموزی، ریاضی و علمی در برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی 492 امتیاز کسب کردند. این نمره بالاتر از میانگین OECD 486 است. گرچه میزان دختران در بسیاری از کشورهای OECD بیش از پسران بودند، پسران در اتریش 8 امتیاز بالاتر از دختران را به دست آوردند.

با توجه به سلامت، امید به زندگی در هنگام تولد در اتریش حدود 81 سال است، یک سال بالاتر از میانگین OECD 80 سال است. امید به زندگی برای زنان 84 سال است، در حالی که 79 سال برای مردان است. سطح PM2.5 جوی – ذرات کوچک گازهای آلاینده به اندازه کافی کوچک هستند تا وارد ریه شوند و باعث آسیب به ریه ها شوند – 16.3 میکروگرم در متر مکعب است که بالاتر از میانگین OECD 13.9 میکروگرم در هر متر مکعب است. اتریش از لحاظ کیفیت آب بهتر عمل می کند، زیرا ۹۳ % از مردم می گویند که از کیفیت آب خود راضی هستند، که بالاتر از میانگین %OECD ۸۱ است.

در مورد حوزه عمومی، حس قوی جامعه و سطح بالای مشارکت مدنی در اتریش وجود دارد، که در آن ۹۲ % مردم بر این باورند که آن ها کسی را می شناسند که می توانند در زمان نیاز به آن ها تکیه کنند، میانگین &OECD 89 است. مشارکت رای دهندگان، اندازه گیری مشارکت شهروندان در روند سیاسی، در انتخابات اخیر 75 درصد بود، که بالاتر از میانگین %OECD 69 است. وضعیت اجتماعی و اقتصادی می تواند بر میزان رأی گیری تأثیر بگذارد؛ اما در اتریش تفاوت کمی در جامعه وجود دارد.

به طور کلی، اتریشی ها نسبت به میانگین OECD نسبت به زندگی خود بیشتر راضی هستند. هنگامی که خواسته شد رضایت عمومی خود را با زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند، اتریشی ها به طور متوسط ​​امتیاز 7.0 را دادند که بالاتر از میانگین OECD 6.5 بود.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در اتریش

مزایا، تاریخ و معماری: شما می توانید از آثار تاریخی که در همه جای اتریش قرار دارد لذت ببرید. اتریش دارای چند فرهنگ و چند قومیت اروپایی است و تعداد زیادی از سنتهای مختلف به آن اضافه شده است.

 • امنیت و پاکیزگی: اتریش یک کشور بسیار امن( کمتر از 100 قتل در سال) است. به استثنای چندین منطقه در کشور دیگر نقاط اتریش به طور قابل توجهی تمیز و مرتب است.
 • ارزش پولی: مطمئنا همه در اروپا در مورد قیمتهای بالا شکایت میکنند اما اتریش هنوز هم رابطه بین درآمد و هزینه زندگی را به خوبی حفظ کرده است. به طور مثال در رتبه بندی کیفیت زندگی MERCE که هر سال در مجله ECONOMIST VEINA منتشر میشود وین همواره در میان پنج شهر برتر جهان قرار دارد.
 • دیدگاه های متنوع در مورد آموزش: علایق مختلف در میان روشنفکران با وجود 1900 مدرسه در وین مشخص است . علوم، هنرهای زیبا، موسیقی، ادبیات، فلسفه، علوم انسانی همگی سیستم آموزشی در اتریش را تشکیل میدهند.
 • پیشنهادات فرهنگی: دسترسی به اپرا با هزینه ارزان امکان پذیر است، تخفیف های دانشجویی زیاد برای کنسرتها، جشنواره های جهانی SALZBURG یا WIENER FESTWOCHE، موزه های باشکوه مثل ALBETINA و KUNSTHISTISCHES در اتریش وجود دارد.
 • مناظر طبیعی زیبا: علاوه بر کوه های الپ دریاچه ها، باتلاق ها، یخچال های طبیعی از دیگر مناظر طبیعی اتریش هستند. تقریبا %50 اتریش جنگل است و بزرگترین پارک ملی اروپا(HOHE TAUERN) در اتریش قرار دارد.
 • رفاه گسترده و عقیده سوسیالیستی: در اواخر دهه 1970، دریافت مالیاتهای زیاد باعث ایجاد یک شبکه حمل و نقل عمومی کارآمد، فقر جزئی، مراقبتهای درمانی عالی دولتی، بودجه برای هنر و سرمایه گذاری در موزه ها و دسترسی به آموزش به طور گسترده ای شد.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در اتریش

معایب زندگی در اتریش:

 • فرهنگ اتریش می تواند چالش برانگیز باشد: به طور کلی مردم اتریش با افراد خارجی گرم برخورد می کنند. با این وجود برقراری ارتباط با افراد محلی سخت است زیرا اتریشی ها به حریم خصوصی در مورد زندگی شخصی تمایل دارند.
 • سیگار کشیدن: مردم همه جا و همیشه سیگار می کشند. خیلی از افراد از این موضوع رنج میبرند اما امیدوارند که در آینده تغییر کند.
 • زبان: زبان آلمانی اتریشی بسیار چالش بر انگیز است و یادگیری زبان آلمانی اتریشی دشوار است زیرا پر از نکات است. با وجود اندازه کوچک اتریش هر منطقه دارای ویژگی های زبان مخصوص به خود است.
 • زمستان های سرد: اکثر نقاط اتریش دارای زمستان های بسیار سرد است. دما در ماه های دسامبر و ژانویه به شدت کاهش پیدا می کند. ورزش های زمستانه چیزی است که می تواند شما را در زمستان سرگرم کند.
 • در پایتخت اتریش مسکن گران است و به سختی پیدا می شود. مردم برای پیدا کردن مسکن بیشتر به آژانس های املاک مراجعه می کنند و این هزینه اجاره را افزایش می دهد.

وضعیت اقتصاد اتریش

نرخ آزادی اقتصادی اتریش 71.8 است و اقتصاد آن 32امین اقتصاد ازاد در شاخص 2018 است. نمره کلی آن به میزان 0.5 درصد کاهش یافته است، با کمترین نمره برای حقوق مالکیت، انسجام دولت، آزادی تجارت و شاخص های آزادی کار، موجب بهبود مداوم در سلامت مالی شده است. اتریش در میان 44 کشور در منطقه اروپا رتبه 17 است و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

اقتصاد کوچک اما توسعه یافته اتریش به شدت جهانی و انعطاف پذیر است، که توسط نیروی کار ماهر، تولید رقابتی و بخش خدمات بزرگ پشتیبانی می شود. باز بودن تجارت و سرمایه گذاری جهانی کاملا محکم است و چارچوب کارآفرینی نسبتا کارآمد، رقابت را تقویت می کند. حفاظت از حقوق مالکیت به طور سنتی قوی و سیستم حقوقی شفاف و قابل اطمینان است. اقدامات ضد فساد موثر است. اصلاحات مالی برای کاهش ذخایر سنگین بدهی های عمومی، در کنار همسایگان شمالی آلمان قرار دارند.

اتریش در سال 1955 به استقلال دست یافت. بحران مهاجران اروپایی مهم ترین مساله سیاسی داخلی است. پس از آنکه دادگاه نتایج رای گیری سال 2016 را لغو کرد، الکساندر ون بلبل، یک عضو حزب سبز به عنوان یک مستقل، انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را به دست آورد. حزب سوسیال دموکرات، حزب سوسیال دموکرات مرکزی و راست ائتلافی حزب مردم اتریش در ماه مه سال 2017 سقوط کرد.

در انتخابات مجلس اکتبر، سباستین کورز، سابق وزیر امور خارجه حزب خلق، نخست وزیر انتخاب شد و به کنترل مهاجرت، کاهش مالیات و یک تمرکز کسب و کار دوستانه امیدوار بود. اتریش دارای بخش های خدماتی و صنعتی بزرگی است و یک بخش کوچک و بسیار پیشرفته کشاورزی است. چالش ها شامل جذب مهاجران و فشارهای موجود در بازارهای کار و امور مالی عمومی ناشی از جمعیت پیرامون است.

 • حقوق مالکیت 83.5
 • یکپارچگی دولت 73.5
 • اثربخشی قضایی 80.9

ثبات سیاسی و حاکمیت قوی قانون، محیط زیست سرمایه گذاری اتریش را افزایش داده است. ثبت زمین که عموم به آن دسترسی نامحدود دارد، قابل اعتماد است و دارای یک سیستم کاربر پسند برای ثبت منافع در اموال است. قوه قضائیه مستقل حفاظت موثر از حق مالکیت از جمله حقوق مالکیت معنوی و حقوق قراردادی اتباع خارجی و خارجیان را فراهم می کند. فساد نسبتا نادر است. سهم دولت:

 • هزینه های دولت 19.4
 • بدهی مالیاتی 49.9
 • سلامت مالی 81.1

وضعیت اقتصاد اتریش

نرخ بالای مالیات بر درآمد 50 درصد است و نرخ مالیات بالای شرکت 25 درصد است. مشارکت های تامین اجتماعی بالا توسط کارفرمایان و کارکنان به اشتراک گذاشته می شود. بار مالیاتی کلی برابر با 43.5 درصد کل درآمد داخلی است. در طول سه سال گذشته، هزینه های دولت به میزان 51.8 درصد کل تولید ناخالص داخلی (GDP) بوده است و کسری بودجه به طور متوسط 1.7 درصد تولید ناخالص داخلی بوده است. بدهی عمومی برابر با 83.9 درصد از تولید ناخالص داخلی است. کارآیی قانونی:

 • آزادی تجارت 75.5
 • آزادی کار 66.7
 • آزادی پولی 83.7

سیستم نظارتی اتریش شفاف و سازگار با هنجارهای بین المللی است، اما شروع یک کسب و کار در اتریش به زمان نیاز دارد و نیاز به مراحل بسیاری دارد. هزینه های نیروی کار غیرنظامی حدود 70 درصد از درآمد ناخالص را تشکیل می دهد. دولت قصد دارد تا یارانه های غیرقانونی استخدام را برای کارگران که قبلا در اتریش تاسیس شده اند محدود کنند. در سال 2017، دولت برنامه یارانه ای برای خرید ماشین های الکتریکی و ادامه یارانه های پهن باند مخابراتی را راه اندازی کرد. بازاریابی:

 • آزادی تجارت 86.9
 • آزادی سرمایه گذاری 90.0
 • آزادی مالی 70.0

تجارت برای اقتصاد اتریش بسیار مهم است؛ ارزش ترکیبی صادرات و واردات برابر با 101 درصد تولید ناخالص داخلی است. نرخ معمول تعرفه مورد استفاده 1.6 درصد است. موانع عدم تعرفه مانعی بر سر راه تجارت است. به طور کلی، سیاست های دولت به طور قابل توجهی در سرمایه گذاری خارجی دخالت نمی کند. بخش بانکداری با سرمایه گذاری نسبتا خوب، طیف وسیعی از خدمات مالی را ارایه می دهد. پنج گروه بزرگ بانکی بیش از ۵۰ درصد از دارایی های کل را تشکیل می دهند.

آمار بیکاری کشور اتریش

در کشور اتریش آمار بیکاری با توجه به تعداد افراد جامعه، که جزو نیروی کار به حساب می آیند و به صورت فعالانه به جست و جوی شغل پرداخته اند محاسبه می شود. آمار بیکاری اتریش در سپتامبر سال 2018، 4.94 درصد گزارش شده است. این مقدار نصبت به آمار قبلی در آگوست 2018، که معادل 4.87 درصد بود، میزان ناچیزی افزایش یافته است. نرخ بیکاری کشور اتریش به صورت ماهیانه به روز رسانی می شود و از ژانویه سال 1993 تا سپتامبر سال 2018 مورد بررسی قرار گرفته است.

طبق آمار موجود، نرخ بیکاری این کشور در طی این سالها ، به طور میانگین 4.61 درصد تخمین زده شده است. این آمار در ماه ژوئن سال 2016 به بیشترین حد خود یعنی 6.28 درصد رسید و در ماه آپریل سال 2001 کمترین نرخ بیکاری خود یعنی 3.40 درصد را تجربه کرد. این اطلاعات توسط دفتر آمار کشور اتریش اعلام شده است. تعداد افراد بیمار در کشور اتریش از 355.637 هزار نفر به 23 هزار نفر کاهش یافته است و با گذر زمان مهاجرت کاری به اتریش ی تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

طبق آخرین گزارشات ، جمعیت کشور اتریش به 8.82 میلیون نفر در دسامبر سال 2017 رسیده است. میزان درآمد و حقوق ماهیانه مردم اتریش در دسامبر سال 2016، به طور میانگین معادل 2927.05 دلار آمریکا اعلام شد. میزان مشارکت نیروی کار کشور اتریش در ژوئن سال 2018 به 76.57 درصد افزایش یافته است. آمار بیکاری کشور اتریش بین خانم ها و آقایان متفاوت است. این آمار در آقایان در نوامبر سال 2018، 5.0 درصد و در خانم ها 4.3 درصد گزارش شده است.

 • آمار بیکاری افراد زیر 25 سال: 8.8 درصد
 • آمار بیماری افراد بالای 24 سال: 4.1 درصد ( 4.4 درصد در آقایان و 3.8 درصد در خانم ها )
 • تعداد افراد شاغل : 3725.50 هزار نفر
 • تعداد افراد بیکار: 355637.00 هزار
 • نرخ بیکاری جوانان: 8.80 درصد
 • متوسط میزان درامد ماهیانه 2688.92 یورو در ماه
 • سن بازنشستگی زنان و مردان: 60 سال

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش به میزان قابل توجهی بستگی به مکانی دارد که در ان زندگی می کنید. هزینه اجاره مسکن و آب و برق هزینه اصلی مهاجران است. اجاره در شهرهای بزرگ بسیار بیشتر از دیگر مناطق است.

 • اجاره یک آپارتمان 85 متری در یک محل گران قیمت 137.4 یورو
 • اجاره یک خانه 85 متری در یک محل ارزان قیمت 968 یورو
 • اجاره یک آپارتمان 45 متری در یک محل گران قیمت 840 یورو
 • اجاره یک آپارتمان 45 متری در یک محل ارزان قیمت 602 یورو
 • هزینه آب و برق برای یک نفر در یک ماه 99 یورو
 • هزینه اینترنت برای یک ماه 18 یورو

اکثر شهرهای اتریش از سیستم حمل و نقل کارآمد و خوبی برخوردارند؛ همچنین دوچرخه سواری در اتریش بسیار رایج است و بسیاری از شهرها خطوط دوچرخه سواری دارند.

 • هزینه 1لیتر بنزین 1.23 یورو
 • هزینه ماهانه بلیط وسایل حنل و نقل عمومی 47 یورو

اتریش دارای بیشترین هزینه غذا در اروپاست. مخصوصا در زمستان هزینه سبزیجات و میوه ها بسیار افزایش پیدا می کند. اما از طرفی دیگر بلیط های ارزان قیمت برای انواع سرگرمی ها وجود دارد.

 • مرغ( 1کیلو گرم) 4.95 یورو
 • تخم مرغ( 12 عدد) 4.23 یورو
 • نان برای دونفر برای یک روز 1.58 یورو
 • سیب( یک کیلو گرم) 2.34 یورو
 • سیب زمینی( یک کیلو گرم ) 1.45 یورو
 • گوجه فرنگی ( یک کیلوگرم) 2.63 یورو
 • شام برای دو نفر 33 یورو
 • دو بلیط برای فیلم 21 یورو
 • دو بلیط برای تئاتر 90 یورو

هزینه زندگی در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش: افرادی که ساکن دائمی اتریش نیستند نمیتوانند فرزندان خود را به مدارس دولتی اتریش بفرستند. بسیاری از مدارس بین المللی در شهرهای بزرگ در اتریش وجود دارد که هزینه آنها زیاد است. برای دوره دبیرستان هزینه این مدارس 20.000 یورو است. هزینه تحصیل بسته به نوع مدرسه و سن فرزندان متفاوت است به عنوان مثال شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در اتریش با دیگر رشته ها متفاوت است. هزینه مراقبت های درمانی:

 • داروهای سرما خوردگی( برای 6 روز) 14 یورو
 • آنتی بیوتیک( 1جعبه) 10 یورو
 • ویزیت کوتاه دکتر متخصص ( 15 دقیقه) 102 یورو
 • چهار رول کاغذ توالت 1.45 یورو
 • خمیر دندان 2.16 یورو

برخورد و رفتار مردم اتریش با مهاجرین و خارجی ها

سطح طبقه ی خانوادگی و شغلی بر چگونگی دیده شدن آن فرد توسط دیگران و چگونگی رفتار دیگران با آن فرد تاثیر بسیاری دارد. کارگران مهمان، مهاجران از کشور های شرقی، پناهندگان و اقلیت های ثبت شده مثل “Roma” به عنوان طبقه ی پایین تر از مردم متولد شده در اتریش شناخته شوند. در حالیکه دولت از تحصیلات پس از متوسطه پشتیبانی میکند تا موانع اختلاف طبقاتی را کمتر کند، با این حال دیدگاه های کلیشه ای از طرف افراد مختلف وجود دارد.

گشایش در اروپای شرقی در سال 1989 آغاز شد و منجر به افزایش مهاجران به اتریش شد که همین امر موجب شد تا بر ساختار نگرش ها و دغدغه ها و تعصبات اتریشی ها تاثیراتی داشته باشد . وضعیت ویژه ی اتریش به عنوان وضعیت طبیعی بین دو بلوک قدرت، به اتریشی ها یک حس امنیت می داد که پس از سال 1989 از بین رفت. این حس امنیت در اوایل دهه ی 1990 جای خود را به نگرانی گسترده ای داد که به دلیل باز شدن مرز ها، اتریش غرق در خارجی ها می شود.

برای مثال، یک نظر سنجی در سال 1992 نشان داد که 38 درصد پاسخ دهندگان معتقد بودند که بزرگترین تهدید برای اتریش این است که روز به روز توسط پناهندگان شرقی تصرف می شود. ضعیف ترین گروه های اجتماعی در اتریش، سالخوردگان و باز نشسته ها و گروه های کم در آمد – کسانی که این تصور را داشتند که با کارگران خارجی رقابت کنند – تمایل بیشتری نسبت به این تغییرات که باعث تهدید اتریش می شود نشان می دهند و باعث ایجاد موقعیت جدید برای اتریش در اروپا می شود.

نقش مهاجرت به دلیل اشتباه انجام شدن آن تبدیل به یک معضل حساس سیاسی شده است که این اشتباه ادراک متداول است که مهاجران قانونی و کارگران خارجی به جای آنکه سود اقتصادی و آماری حاصل کنند، تبدیل به بار مسوولیت اضافی برای کشور شد اند. هجوم “پناهندگان اقتصادی” یا غیر قانونی از کشور های کمونیست سابق اروپای شرقی وضعیت را بد تر می کند.

افزایش جرم و جنایت ناشی از پناهندگان غیر قانونی که به عنوان توریست وارد اتریش شده اند و منجر به نگرش خصمانه ی رو به افزایشی نسبت به همه ی خارجی ها از اروپای شرقی، شبه جزیره ی بالکان، ترکیه و باعث انتشار کلیشه ی منفی نسبت به آنها شده است. نتایج نظر سنجی گالوپ که در پاییز 1991 ارایه شد، احساسات جنون آمیز قوی نسبت به کولی ها، صرب ها، ترک ها، لهستانی ها و رومانیایی ها را نشان میداد که به طور قابل ملاحظه ای از نگرش ضد یهودی در اتریش پیشی گرفت.

شیوه ای که اتریشی ها برای مقابله با مهاجرت و ادغام یاد گرفته اند، احتمالا نقش مهمی در سیاست داخلی در آینده ایفا خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر تهران، شیراز و اصفهان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در اتریش

1- بیشترین دلایل و انگیزه ای که باعث می شود افراد، کشور اتریش را برای زندگی انتخاب کنند چیست ؟

اتریش یکی از کشور های ایده آل برای مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری است . این کشور سرسبز و زیبا به دلیل استاندارد های عالی زندگی در بین طرفداران و علاقمندان مهاجرت از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

2- وضعیت معیار های رفاه کشور اتریش در شاخص زندگی بهتر چگونه است ؟

اتریش در بسیاری از معیار های رفاه نسبت به اکثر کشور های دیگر در شاخص زندگی بهتر به خوبی عمل می کند . اتریش در شاخص های درآمد و ثروت ، شغل و درآمد ، مسکن ، وضعیت سلامتی ، رفاه ذهنی ، امنیت شخصی ، ارتباطات اجتماعی ، کیفیت محیط زیست و آموزش و پرورش و مهارت ها بالاتر از حد میانگین است .

3- آیا در کشور اتریش به راحتی می توان صاحب شغل دلخواه و مناسب شد و از پس مخارج زندگی بر آمد ؟

اتریش در شاخص های شغل و درآمد بالاتر از حد میانگین است 72 در صد از افراد 15 تا 64 ساله در اتریش دارای شغلی هستند که بالاتر از میانگین اشتغال در 67% OECD است . آموزش و پرورش و مهارت خوب برای یافتن شغل مورد نیاز است .

4- وضعیت درآمد مردم در کشور اتریش چگونه است؟

در اتریش درآمد ناخالص سالیانه خانگی به ازای هر سرانه سالانه ، 544 32 دلار در سال است که بالاتر از میانگین OECD 563 30 دلار است.

5- آیا وضعیت آموزش و پرورش و کیفیت آموزش در کشور اتریش برای تحصیل فرزندان ساکنان این کشورمطلوب است ؟

اتریش در شاخص آموزش و پرورش و مهارت ها بالاتر از حد میانگین است . در اتریش 85 در صد بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات عالی متوسطه هستند که بیش از میانگین 74% OECD است . از نظر کیفیت آموزش ، دانش آموزان متوسط در 492 برنامه سوادآموزی ، ریاضی و علمی در برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی 492 امتیاز کسب کردند .

6- آیا در کشور اتریش فاصله طبقاتی وجود دارد ؟

شکاف قابل توجهی بین ثروتمند ترین و فقیر ترین افراد وجود دارد 20 درصد کل جمعیت حدود 4 برابر پایین تر از 20 % درآمد دارند

7- وضعیت اشتغال زنان در کشور اتریش چگونه است؟

در مقایسه با 68 % زنان ، 75 درصد از مردان شاغل هستند .

8- میزان ساعت کاری کارمندان در اتریش چگونه است ؟

7 % از کارمندان ساعت های طولانی کار می کنند کمتر از میانگین 13% OECD 10% از مردان در مقایسه با 3% از زنان ساعت های طولانی کار می کنند .

9- مزایا زندگی در اتریش چیست؟

 • تاریخ و معماری : می توانید از آثار تاریخی که در همه جای اتریش وجود دارد لذت ببرید
 • امنیت و پاکیزگی
 • ارزش پولی
 • دیدگاه های متنوع درمورد آموزش
 • مناظر طبیعی زیبا
 • رفاه گسترده و عقیده سوسیالیستی
 • پیشنهادات فرهنگی : دسترسی به اپرا با هزینه ارزان امکان پذیر است ، تخفیف های دانشجویی زیاد برای کنسرتها ، جشنواره های جهانی

10- معایب زندگی در اتریش چیست؟

 • برقراری ارتباط با افراد محلی سخت است زیرا اتریشی ها به حریم خصوصی در مورد زندگی شخصی تمایل دارند .
 • سیگار کشیدن در همه جا و همیشه
 • زبان آلمانی اتریشی بسیار چالش برانگیز است
 • زمستان های سرد
 • در پایتخت اتریش مسکن گران است و به سختی پیدا می شود.

11- وضعیت امید به زندگی مردم در کشور اتریش چگونه است؟

با توجه به سلامت ، امید به زندگی در هنگام تولد در اتریش حدود 81 سال ، یک سال بالاتر از میانگین 80 سال OECD است . امید به زندگی برای زنان 84 سال است ، در حالی که 79 سال برای مردان است .

2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *