هزینه زندگی در اتریش

آیا قصد زندگی در یکی از سه کشور برتر اروپا را دارید؟ کشور اتریش از کشور حوزه ی شینگن و از کشورهای با کیفیت بالای اروپا می باشد، شهر وین پایتخت این کشور معمولاً در بین سه شهر با کیفیت دنیا می باشد. سالانه ی عده ی زیادی از کشورهای مختلف این مهاجرت به اتریش را از جهات مختلف برمی گزینند. اطلاع از هزینه زندگی در اتریش می تواند کمک شایانی به شما داشته باشد. در ایران نیز همه ساله عده ی زیادی اقدام به مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یا اخذ ویزای کار در اتریش می پردازند. ما در این مطلب به بررسی ریز و جزیی هزینه زندگی در اتریش می پردازیم. این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار افرادی که قصد اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در اتریش را دارند قرار می دهد. از الزامات مهاجرت به اتریش و هر کشور دیگری اطلاع از هزینه زندگی در اتریش است، همکاران ما این اطلاعات را برای شما متقاضی عزیز جمع آوری نموده اند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با سابقه ای درخشان در مهاجرت راه های مهاجرت به اتریش را به روی مشتاقان ورود به این کشور زیبا و رویایی گشوده است و تمامی کادر حقوقی خود را برای رسیدن موکلین خود به این کشور به کار گمارده است.

کشور اتریش با مساحتی در حدود ۸۳.۸۵۵ کیلومتر مربع و جمعتی بالغ بر ۸.۳۱۵.۰۰۰ نفر یکی از سه کشور برتر دنیا از لحاظ زندگی شناخته شده است. ناگفته نماند که اتریش کشوری از اتحادیه اروپا است و عضو شینگن می باشد و همین امر سبب شده که هر ساله متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به سمت خود جذب کند.

جزییات و ریز هزینه زندگی در اتریش

ما در این جا به بررسی ریز قیمت های موجود در اتریش می پردازیم:

هزینه خوراک و غذا در اتریش

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران های ارزان قیمت اتریش به طور میانگین ۴۵ یورو (۵۲ تا ۳۰ یورو )
 • هزینه یک عدد ساندویچ در اتریش به طور میانگین ۷ یورو
 • هزینه یک عدد نان در اتریش به طور میانگین ۱.۵ یورو
 • هزینه یک کیلو برنج در اتریش به طور میانگین ۱.۷۸ یورو
 • هزینه یک شانه ۱۲ عددی تخم مرغ در اتریش به طور میانگین ۳.۰۶ یورو
 • هزینه یک کیلو پنیر در اتریش به طور میانگین ۹.۳۵ یورو
 • هزینه یک کیلو گوشت در اتریش به طور میانگین ۱۳.۰۵ یورو
 • هزینه یک کیلو میوه در اتریش به طور میانگین ۱.۵ تا ۲.۵ یورو

هزینه زندگی در اتریش

لیست هزینه ایاب ذهاب و حمل نقل در اتریش

 • هزینه بلیط وسیله نقلیه عمومی در اتریش ۲.۲۰ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک کیلومتر در اتریش ۱.۴۲ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک ساعت در اتریش ۲۷.۴۰ یورو

هزینه حمل و نقل در اتریش

لیست قیمت پوشاک در اتریش

 • قیمت یک شلوار جین در اتریش ۷۸.۸۲ یورو
 • قیمت یک دست لباس تابستانی در اتریش ۳۴.۳۹ یورو
 • قیمت یک جفت کفش نایک در اتریش ۸۱.۶۵ یورو
 • قیمت یک جفت کفش چرم در اتریش ۱۰۷.۹۸ یورو

لیست هزینه اجاره خانه در اتریش

 • هزینه آپارتمان یک خوابه در اتریش مرکز شهر ۶۳۸.۰۶ یورو
 • هزینه آپارتمان یک خوابه اتریش در بیرون شهر ۴۹۴.۵۹ یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه در اتریش مرکز شهر ۱.۲۷۸.۹۵ یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه در اتریش اطراف شهر ۱.۰۰۲.۳۶ یورو

بعد از بررسی هزینه زندگی در اتریش ، در این جا به بررسی شرایط و روش های مهاجرت به اتریش می پردازیم:

شرایط مهاجرت به اتریش

 • ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش
 • ویزای سرمایه گذاری در اتریش
 • ویزای ازدواج در اتریش
 • تابعیت خون و خاک از طریق تولد فرزند در اتریش
 • ویزای کار در اتریش

حال به بررسی موردی هر کدام از موارد می پردازیم، شخص پس از ورود به کشور باید نسبت به اخذ اقامت در اتریش و در نهایت اخذ تابعیت این کشور اقدام کند.

ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش

کشور اتریش جزو پرمخاطب ترین کشور ها جهت جهت اخذ ویزای تحصیلی می باشد و این بدان دلیل است که برترین کشور ها از لحاظ کیفیت و رتبه در این کشور زیبا قرار دارند. هزینه تحصیل در اتریش رایگان می باشد و فرد متقاضی تنها لازم است سالیانه مبلغی معادل ۷۵۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاه های اتریش به صورت ثابت پرداخت کند. شایان ذکر است که دانشجو اجزه کار در اتریش ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد که به همین شکل می تواند بخش بزرگی از هزینه زندگی در اتریش خود را تامین کند و حتی پس از پایان تحصیل به فرد یک بازه زمانی جهت یافتن کار مرتبت با رشته داده می شهر که وی پس استخدام می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد و پس از ۵ تا ۶ سال کار درخواست تبعیت کند و با توجه به اینکه اتریش عضو شینگن است فرد با داشتن ویزای تحصیلی امکان سفر توریستی به سایر کشور ها را دارد و حتی پس از پایان تحصیل می تواند در آن کشور ها دنبال کار بگردد و پس از استخدام ویزای کاری آن کشور را گرفته و به آنجا نقل مکان کند. ناگفته نماند که فرد حین تحصیل اجازه بردن همراه را دارد و می تواند با همراه و همسر و فرزند به کشور دیگر نقل مکان کند.

فرد برای ادامه تحصیل در اتریش نیازمند دارای مدرک زبان نیست و خود دانشگاه بین ۶ ماه تا یک سال قبل از شروع دانشگاه برای وی دوره زبان آلمانی برگزار می کند و به او گواهی بین المللی زبان ارائه می کند. این بدین معناست که شرایط ادامه تحصیل بدون مدرک زبان و رایگان در اتریش وجود دارد، زبان تحصیل در اتریش در اکثر دانشگاه ها آلمانی است. همچنین اینکه در مقطع دکترا معمولاً افراد از بورسیه تحصیلی اتریش می توانند بهره مند شوند.

البته موارد ذکر شده تنها در مورد رشته های غیر پزشکی صادق است و متاسفانه امکان گرفتن پذیرش در رشته پزشکی در اتریش از دانشگاه های پزشکی برای فرد متقاضی وجود ندارد. دلیل آن نیز این است که در ابتدا فرد باید در کنکور پزشکی اتریش شرکت کرده و قبول شود و پس از آن نیز ۹۰% پذیرش شوندگان را از مردم اتریش انتخاب می کنند.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

و اما خبر خوب این که موسسه توسعه گران مهر شیراز برای افراد دارای مدرک فوق دیپلم هم چاره ای اندیشیده است. همان گونه که می دانید مدرک فوق دیپلم در ۹۵% کشور ها اهمیت چندانی ندارد و در نتیجه فرد متقاضی یا مجبور است تا اتمام مقطع لیسانس صبر کرده یا از همان ابتدا با مدرک دیپلم خود اقدام به تحصیل کند. اینجاست که موسسه توسعه گران مهر شیراز با مدیریت جناب اصطهباناتی اخذ پذیرش برای این عزیزان در دانشگاه خصوصی اتریش در رشته های مدیریت، امکان ادامه تحصیل این عزیزان را از مقطع کاردانی به کارشناسی فراهم می کند. باید خاطر نشان کرد که ادامه تحصیل در این دانشگاه ها به علت خصوصی بودن مستلزم پرداخت شهریه سالانه ۱۰۰۰۰ یورو می باشد.

ویزای کار در اتریش

این ویزا یکی دیگر از ویزاهای پور مخاطب می باشد که افراد بسیاری را جهت اقدام برای کار در این کشور تحریک می کند. از شرایط اخذ ویزای کار در اتریش این است که فرد متقاضی جهت اخذ ویزای کار در اتریش باید حداقل دارای مدرک لیسانس و سابقه کار ۳ تا ۴ سال باشد که البته سابقه کار بعد از اتمام دوره لیسانس باشد. فرد متقاضی کار در اتریش به مدرک زبان نیاز نداشته و همین گزینه سبب شده که افراد با آسودگی خاطر بیشتری برای کار در این کشور اقدام کنند. البته در کنار این موارد مواردی هم وجود دارد که گاهی سبب دلهره در وجود فرد متقاضی می شود. یکی از این موارد این است که موسسه برای افراد متقاضی ویزای کار ۶ ماهه ترتیب داده ولی فرد متقاضی در این بازه زمانی ۶ ماهه در کشور اتریش خودش باید به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود گشته و در صورت نیافتن کار باید به ایران باز گردد. مورد دیگر این است که فرد متقاضی از همان ابتدا نمی تواند خانواده و همسر خود را با خود راهی این کشور کند. این بدان معناست که فرد در ابتدا باید به تنهایی به کشور اتریش سفر کرده، به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن کار و ثبت آن می تواند در خواست مهاجرت همراهان خود را بدهد. اما پی بردن به این موضوع که در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود (به خصوص رشته های مهندسی) موفق به دریافت حقوق ماهیانه ۲۵۰۰ تا 5000 یورو می شود و این نسبت به هزینه زندگی در اتریش وی را مصصم تر می کند.

ویزای سرمایه گذاری در اتریش

این ویزا نیز بسیار خواهان دارد. شایان ذکر است که اقدام جهت اخذ این ویزا مستلزم حضور و اسکان در کشور اتریش است. این بدان معناست که فرد متقاضی قادر به ثبت شرکت در اتریش نمی باشد و فرد حتما باید در کشور اتریش حضور داشته باشد و پس از آن جهت ثبت شرکت اقدام کند. که در ابتدا این حضور مستلزم اخذ ویزای کاری جهت اقدام برای کشور اتریش می باشد و بعد از اخذ ویزای کار و مهاجرت به اتریش فرد متقاضی می تواند با تمکن مالی متوسط به ثبت شرکت تجاری مورد نظر اقدام کرده و با تمامی کشور های شنگن مراوده داشته باشد.

ویزای ازدواج در اتریش

جهت اقدام برای ویزای ازدواج در اتریش مثل بقیه کشور ها فرد متقاضی باید خودش در کشور مورد نظر فردی را جهت ازدواج داشته باشد. در صورت داشتن مورد ازدواج موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز باقی اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای ازدواج را انجام می دهد.

تولد فرزند در اتریش وتابعیت خاک و خون اتریش

با توجه به تابعیت خون در اتریش تولد فرزند در اتریش یک روش اقامتی محسوب نمی شود. فقط در کشور هایی مانند برزیل که دارای تابعیت خاک هستند می توان تولد فرزند را یک راه اقامت محسوب کرد.

میزان درآمد در اتریش

همان گونه که در ابتدا ذکر شد اتریش عضو سه کشور برتر دنیا از لحاظ سطح زندگی است و به طور قطع دلیل این انتخاب سطح بالای زندگی در این کشور است. در برخی کشور ها همانگونه که سطح درآمد بسیار بالاست سطح زندگی نیز به صورت قابل توجهی بالاست بنابرین فرد با کار تمام وقت هم نمی تواند زندگی مرفه ی داشته باشد، مانند انگلستان. در برخی دیگر کشور ها نیز سطح درامد و سطح زندگی پایین است که این نیز منجر به زندگی سطح پایین می گردد. خوشبختانه در اتریش سطح زندگی متناسب با سطح درآمد می باشد و فرد به راحتی می تواند در کنار استفاده از امکانات رفاهی زندگی خوبی داشته باشد.

 • میزان درآمد در اتریش برای هر فرد به طور تقریبی ماهیانه ۱۰۲۴ یورو و سالانه ۱۲.۲۸۴ دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در اتریش ترمی ۳۵۰ تا 750یورو و به صورت سالانه ۷۵۰ تا 1500 یورو می باشد.
 • هزینه زندگی در اتریش برای هر فرد (بدون همراه) در ماه مبلغی معادل ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که این مبلغ شامل هزینه خوابگاه ، محل اسکان ، خورد و خوراک و… می باشد. بای افراد متاهل این مبلغ به ۱۱۰۰ یورو می رسد. بدین صورت که هزینه برای فرد ۷۰۰ یورو و به ازای هر همراه مبلغ ۴۰۰ یورو می باشد.

ما در این مطلب به بررسی هزینه زندگی در اتریش و شرایط مهاجرت به این کشور پرداختیم، موسسه حقوقی توسعه گران مهر از موسسات معتبر مهاجرتی در کشور آماده ارائه مشاوره حقوقی در زمینه این کشور می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مهاجرت به اتریش مراجعه و یا با مشاورین و کارشتاسان حقوق بین الملل موسسه تماس حاصل فرمایید.

2/5 - (1 امتیاز)

86 دیدگاه برای “هزینه زندگی در اتریش

 1. بنیکا بهارلو گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوالم این بود که آیامیشه بدون داشتن پول اولیه در پاسپورت به این کشور رفت برای ادامه تحصیل؟
  من میخوام در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم ولی متاسفانه منبع مالی تامین کننده ندارم و متاسفانه شنیده بودم که برایورود حتما باید نزدیک 12000 یورو تو پاسپورتت باشه. میخواستم بدونم نمیشه وقتی رفتم اونجا کار پیدا کنم وخرج و مخارجم رو بدم بدون این این مبلغ پند هزار یورویی رو داشته باشم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای مهاجرت به اتریش ارائه تمکن مالی اجباری است.

 2. مریم گفت:

  باسلام
  آیا امکان اخذ پذیرش برای رشته متالورژی در مقطع دکتری وجود دارد و مردی که این پذیرش را اخذ نماید میتواند با همسر خود در اتریش زندگی نماید و آیا اجازه کار نیز خواهد داشت؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، کشور اتریش ویزای همراه ارائه می دهد. تحت عنوان ویزای تحصیلی اجازه کار نیز اعطا می شود.

 3. پویا گفت:

  سلام بنده ۲۰ سالمه و دانشجوی‌ترم ۳ حقوق در دانشگاه پیام نور هستم…
  تخصصم در موسیقی و عکاسی و کار های هنری هست…
  آیا شانسی برای پذیرش و تحصیل در اتریش دارم؟
  برای پیدا کردن شغل چطور؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا در نظر داشته باشید که برای تحصیل در اتریش نیاز به انتخاب رشته های مرتبط و یا شناور است.

 4. فاطمه انصاری گفت:

  سلام / من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته طراحی لباس و پارچه هستم ..امکان گرفتن بورس در این رشته رو دارم ؟؟ و اینکه از چه ترمی امکان کار در کنار تحصیل داده میشه ؟ و اینکه وضعیت مالی متوسطی دارم ..از پس هزینه ها برمیام یانه ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور اتریش حین تحصیل اجازه کار از ترم اول ارائه می دهد. برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز باید رزومه شما به طور جزئی بررسی شود.

 5. فاطمه حاجی پور گفت:

  با سلام. من دانشجوی ترم ۸ دندانپزشکی دانشگاه دولتی هستم. میخواستم ببینم بهترهکه مدرک دکتری رو بگیرم وب عد اقدام به ادامه تحصیل در خارج از کشور کنم یا این که همین الان این کار رو انجام بدم، پیشنهاد شما چیه؟ و اینکه آیا امکان تحصیل در رشته من به زبان انگلیسی در اتریش وجود داره یاخیر؟ ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   امکان تطبیق واحد در اکثر کشور ها وجود ندارد. بهتر است مدرک خود را دریافت نمایید و سپس برای مهاجرت اقدام نمایید.

 6. مهدی گفت:

  با سلام
  مهدی هستم
  خودم مهندس در رشته کارشناسی ابزاردققیق (برق و الکترونیک)و خانمم کارشناس ارشد روانشناسی از دانشگاه بین الملی داره یه بپسر 5 ساله هم دار می تونم به اتریش مهاجرت کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن شرایط سنی و رزومه علمی قوی، به شما تحصیل در اتریش را توصیه می کنیم.

 7. الناز گفت:

  سلام من 31 سالمه دارای مدرک کارشناسی مدارک پزشکی از دانشگاه تهران میباشم میخواستم ببینم از چه طریقی میتونم به اتریش مهاجرت کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش یکی از راه های دریافت اقامت این کشور است.

 8. نسرین گفت:

  سلام من دانشجوی فیزیک اتمی هستم…میخواستم بدونم برای بورسیه شدن در مقطع دکترا به مدرک زبان المانی نیاز دارم؟؟یا انگلیسی؟؟و امکان پیدا کردن کار در اتریش در رشته ام چقدره؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   مدرک زبانی که می بایست ارائه دهید بسته به زبان تحصیل شما دارد.

 9. Aliss گفت:

  سلام
  امکان گرفتن ویزای تحصیل در مقطع ارشد عمران تو اتریش با داشتن مدرک b2 آلمانی چند درصده؟
  و بهترین انتخاب به نظر شما بین آلمان و سوئیس و اتریش برای تحصیل کدومه؟ کدومش با رزومه من سریعتر موافقت میکنن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای انتخاب کشور مقصد باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. برای بررسی شرایط خود می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما تشریف بیاورید.

 10. کیمیا سادات درازکیسو گفت:

  سلام من دانشجوی سال آخر رشته مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی هستم و در شاخه هایی از برنامه نویسی مشغولم . تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به کشور اتریش برم میخواستم بدونم باید چه کار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه مدارکی نیاز دارم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در اتریش محدودیت سنی دارد. در ابتدا شرایط سنی شما ارزیابی می شود و سپس مدارک تحصیلی و ریزنمرات سابق شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 11. مهدی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  در حال حاضر دانشجو رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی با معدل کل B در دانشگاه صنعتی امیر کبیر میباشم.
  هم اکنون در حال یادگیری زبان آلمانی میباشم و تا پایان کارشناسی مدرک B1 را دریافت خواهم کرد.
  ب نظر شما امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش برای بنده تا چه حد امکان پذیر است؟
  آیا متقاضیان ایرانی برای تحصیل به زبان آلمانی باید هزینه ای پرداخت کنند؟
  با تشکر.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 12. محسن مقدم گفت:

  سلام پسر من سال 11 دهم رشته ریاضی فیزیک است آیا من میتوانم توسط ویزای سرمایه گذاری به اتریش آورده و در دبیرستان های اتریش مدرک دیپلم گرفته و ادامه تحصیل دهد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای سرمایه گذاری فرد اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

 13. محمد خدایی گفت:

  سلام
  من لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد و ۲۸ سالمه. زبان انگلیسیمم در حد متوسطه و متاهل هستم.میخواستم اگه بشه راهنماییم کنید برای ادامه تحصیل در این کشور

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش در ابتدا باید مدرک زبان معتبری داشته باشید. همچنین در درجه بعد سابقه علمی و پژوهشی شما مورد ارزیابی قرار میگیرد.

 14. شیوا شاپروری گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته مدیریت امور بانکی هستم..و درحال یادگیری زبان آلمانی..
  میخواستم برای ارشد رشته مدیریت مالی به کشور اتریش یا آلمان یا سوئیس برم..
  چجوری باید اقدام کنم؟ آیا شانسی برای پذیرفته شدن دارم؟چه زمانی باید اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا تاییدیه مدارک تحصیلی خود را دریافت نمایید و بعد از اخذ پذیرش می بایست ویزای تحصیلی را اخذ نمایید.

 15. سلام من 20سالمه مدرک ایلتس دارم..رشته دبیرستانم تجربی با معدل بالا..شما گفتید برای رشته پزشکی پذیرش نمیکنند ایا برای دندانپزشکی و داروسازی و پرستاری و فیزیئتراپی و سایر پیراپزشکی ها هم پذیرش ندارند یا فقط برای پزشکی ایتطوریه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   منظور از پزشکی، رشته های پزشکی و پیراپزشکی است.

 16. صیادعبادی گفت:

  سلام من صیادعیادی هستم ۳۰سالمه مدرک تحصیلی دیپلم دارم شغلم نصاب کاغذدیواری ونقاشی ساختمانی کارمیکنم ۱۷سال سابقه کاردارم میتونم اقامت کار کانادا یااسترالیا یا آلمان وبگیرم دراین مورد راهنماییم کنین ممنون میشم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای مهاجرت کاری به کانادا، استرالیا و یا آلمان بهتر است حداقل مدرک کارشناسی ارائه دهید. پیشنهاد ما به شما استفاده از کشور هایی مانند مجارستان است. برای دریافت جزییات مسیر دریافت ویزا با ما در ارتباط باشید.

 17. سینا گفت:

  با سلام بنده ترم ۵ لیسانس رشته شیمی کاربردی هستم برای ارشد میخواستم اتریش درس بخوانم معدلم تا اینجا ۱۸ هست و آیلتس ۵/۵ دارم آیا در مقطع فوق لیسانس میتوانم رایگان تحصیل کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل در اتریش بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 18. Bahram گفت:

  سلام .من دیپلم کامپیوتر دارم ..الان ۳ سالی میشه که ترک تحصیل کردم..بازم میتونم برای تحصیل خارج از کشور اقدام کنم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   گپ تحصیلی برای تحصیل در اکثر کشور های اروپایی حائز اهمیت است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا روش های اقدام با در نظر گرفتن این گپ تحصیلی را برای شما توضیح دهیم

 19. کیانا خلیلک گفت:

  سلام، من دانشجوی رشته حسابداری سال آخر هستم (لیسانس) و 2 سال هم سابقه کار بعنوان حسابرس در شرکت پتروشیمی را دارم اما میخوام در اتریش رشته دیگری را بخوانم، آیا میتوان در دانشگاه پذیرش گرفت؟ و میخواستم بدونم در صورتی که ازدواج کنم هر 2 نفر میتونیم به اتریش مهاجرت کنیم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در اتریش ملزم به انتخاب رشته های تحصیلی مرتبط است. در صورت ازدواج کردن، به همسر شما نیز ویزای همراه تعلق می گیرد.

 20. یاسمن امین پور گفت:

  با سلام من 26 سالمه و کارشناسی حقوق از دانشگاه ازاد هستم میخواستم بدونم می تونم با این مدرک برای ویزای تحصیل اقدام کنم من قصد داشتم دیپلمم رو تغییر بدم و فنی کنم و برای خوندن رشته ی معماری درخواست بدم به یکی از دانشگاه ها اما به من گفتن بهتر با مدرک کارشناسی ارشد اقدام کنی امکانش هست در ایران ارشد حقوق بین الملل رو قبولشم و بعد با این قبولی درخواست بدم یا حتما نیاز که فارغ التحصیل بشم برای من زمان مهمه و دیگه نمیخوام از دستش بدم .

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش باید مدرک زبان ارائه دهید و رزومه علمی خوبی داشته باشید.

 21. farzaneh es گفت:

  سلام برای رشته لیسانس ادبیات زبان انگلیسی یا امکان تحصیل در اتریش هست؟ یا شما چه دانشگاه رایگان دیگه در اروپا رو پیشنهاد میدید؟ بخاطر هزینه کم به من گرجستان رو پیشنهاد دادن ولی میشه من رو راهنمایی کنید برای چه کشوردیگه میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط تحصیل در هر کشور متفاوت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 22. مهدی منصوری راد گفت:

  سلام
  همسرم(زن) مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد و لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور داره و 33 سالشون هست امکان ادامه تحصیل در کدام رشته براشون بیشتر هست؟ لطفا دو کشور آلمان و اتریش رو باهم بفرمایید?
  متشکرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در اتریش و یا آلمان باید رشته های تحصیلی مرتبطی را انتخاب نمایید.

 23. Mr.Eb گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ترم ۱ مهندسی کامپیوتر هستم
  اگر اقدام به مهاجرت و اخذ ویزا کنم‌، شانس اخذ ویزا را چقدر میدانید؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 24. حسن مرادی گفت:

  با سلام….بنده ۳۴ سالمه دانشجوی دکترا رشته مهندسی مالی در دانشگاه آزاد هستم….کارشناسی ارشدم هم مدیریت استراتژیک از پیام نور تهران می باشد…۱۳ سال سابقه کار در شرکت پست جمهوری اسلامی ایران را دارم….چطوری میتونم ویزای تحصیلی یا کاری اتریش یا یکی از کشورهای اروپایی را بگیرم که به همراه خانواده بروم.(زن ویک بچه)…لطفا هزینه های تقریبی رو هم بفرمائید…..اگه از طریق دانشجویی بروم میشه کار هم کرد و درامد داشت؟ من چون در ایران در شرکت پست بودم…میشه در پست اونجا مشغول به کار شد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در اکثر کشور های اروپایی حین تحصیل به شما اجازه کار نیز داده می شود. برای تحصیل باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 25. پویا روحی گفت:

  سلام
  مهندسی برق دارم. حدود 4 سال سابقه‌ی کار در پالایشگاه و پتروشیمی. همسرم فوق لیسانس میکروبیولوژی دارد و سابقه‌ی 8 سال تدریس در دبیرستان. جای امیدواری است؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 26. zari گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده مدرک کارشناسی فرش از دانشگاه هنر شیراز دارم 134 واحد در دانشگاه پاس کردم برای بورسیه تحصیلی اتریش چطور میتونم اقدام کنم و آیا میشه ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل کرد و تابعیت گرفت؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی اتریش باید رزومه علمی قوی ارائه دهید. امکان تغییر ویزای در کشور اتریش نیز وجود دارد.

 27. عباس فیاض. گفت:

  سلام میخواستم بدونم با زبان المانی میتونم توی دانشگاه های المان یا اتریش درس بخونم ؟
  البته میتونم با کار کردن تو مغازه ها یا تو رستوران درامد داشته باشم .
  یه خونه خوب و مناسب برای دو نفر تو المان یا اتریش چقدر است البته برای اجاره ؟
  شرایط برای پناهندگی تو اتریش یا المان چه جوری هست ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به رشته و مقطع تحصیلی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 28. پریسا م گفت:

  با سلام ۲۵ ساله هستم متأهل با مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه دولتی پنج سال هم سابقه کار مرتبط دارم که دو سال بیمه رد شده برای ادامه تحصیل یا کار چه شرایطی رو باید داشته باشم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل در اتریش باید رزومه قوی و مدرک زبان قوی داشته باشید.

 29. حنانه ابراهیم پور گفت:

  سلام من دوازدهم هستم و رشتم تجربیه میخواستم بدونم چه رشته ای برای مهاجرت مناسب تره انتخاب های خودم رشته ی دامپزشکی یا امور مالی هست

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   انتخاب رشته بسته به معیار های متفاوتی مانند علایق، کشور انتخابی، شرایط متقاضی و غیره دارد.

 30. کیمیا گفت:

  سلام.من20 سالم هست و دانشجوی ترم2کامپیوتر هستم.در حال حاظر در حال گرفتن مدرک زبان انگلیسی هستم و در حال یادگیری زبان فرانسه و اسپانیایی.قصد مهاجرت دارم برای تحصیل و کار. میتونید من رو راهنمایی کنین

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان و فرانسه بسته به رزومه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 31. amir گفت:

  سلام من 40 سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هستم برا ادامه تحصیل در اتریش در مقطع دکتری لطفا راهنمای بفمایید در ضمنمدرک زبان المانی هم ندارم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا در اتریش باید رزومه علمی و پژوهشی خوبی را ارائه دهید. مدرک زبان مربوطه را نیز باید ارائه دهید.

 32. علیرضا پرویزی گفت:

  سلام بنده 48 سالمه و در یکی دو تا از صنایع دستی استاد کار هستم. معماری میخوندم اما 60 واحد بیشتر پاس نکردم. چطوری میتونم اقامت و ویزای کار بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مهاجرت از طریق کار ممکن است اندکی فرصت را برای شما محدود کند چرا که سفارت محدودیت هایی بر سر راه سن شما قرار می دهد که مانع از اخذ ویزا می گردد.
   ممکن است با تئجه به سوابق تحصیلی تان بتوانید در برخی دانشگاه های این کشور مشغول به ادامه تحصیل شوید.

 33. علی حیدری گفت:

  با سلام .من مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دارم با چندین مقاله isi و علمی و پژوهشی و دارای ۷ سال سابقه تدریس در دانشگاه و ۵ سال سابقه کار در موسسه مالی و اعتباری همراه با بیمه تامین اجتماعی و در ضمن ۳۴ ساله هستم و مجرد . برای ویزای کار میتونم اقدام کنم. با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است رزومه کاری خود را به صورت دقیق برای ما ارسال کنید تا کشور هایی که متناسب با رزومه و حرفه تان، شغلی را ارائه میدهد به شما پیشنهاد دهیم.

 34. kaveh farrokhi گفت:

  با سلام
  من لیسانس سخت افزار کامپیوتر دارم 28 سالمه و حدودا 4 سال هست که دفتر اینترنت وایرلس دارم و 3 سال هم هست که پشتیبان شرکت پرداخت الکترونیک سداد هستم. در حال حاضر هم شروع به یادگیری زبان آلمانی کردم. میخواستم بدونم امکان پیدا کردن شغل برای من حدودا چند درصد هست و اینکه موسسه شما چقدر هزینه برای انجام امور اولیه دریافت میکنه از من؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام با توجه به تخصص شما، کارشناس ما باید درخواست کاری شما را به مراکز کاریابی ارائه کند تا بتوانید دعوتنامه کاری دریافت نموده و ویزا را کسب کنید.

 35. حامدجعفری گفت:

  با سلام برای دیپلم رشته کامپیوتر امکان اخذ پذیرش وجود دارد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان تحصیل در دوره های فنی حرفه ای کشور اتریش وجود دارد اما طبق تجربه، اقدام با در دست داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ایران، برای رشته مد نظرتان در این کشور، بیشتر مورد قبول است.

 36. حسین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همچنین از زحمتهای موسسه تان….من واقعا بعد از اتمام دوره برنامه نویسی خواهان زندگی دائمی در اتریش میباشم ولی از طریقه پیدا کردن کار و زندگی و ماندن و مخارج اولیه هیچی نمیدونم…ایا با مهارت این دوره میتوانم در اتریش شغل مناسبی برای ادامه زندگی در انجا را داشته باشم.خودم ۲۴ ساله و مجرد هستم.و در ادامه قصد ازدواج در آنجا را دارم.ولی در حال حاضر هیچ آشنا و کسی در انجا را ندارم.خیلی ممنون میشم اگر مرا در این مسیر راهنمایی و یاری فرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید با اخذ مدرک بین الملل این رشته، در اتریش درخواست کار کنید و یا اینکه می توانید به صورت پایه ای، این دوره را در همان کشور اتریش بگذرانید.
   در صورتی که راه دوم را انتخاب کنید، مسیر کار و اقامت برای شما هموار تر خواهد شد چرا که مدرک شما بومی است و مطابق با نیاز های روز همان کشور خواهد بود.

 37. حمید جدی کار گفت:

  با سلام
  من لیسانس مهندسی شیمی دارم آیا در اتریش میتونم برم سر کار

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که موفق به اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش شوید، احتمال یافتن کار برای شما بسیار زیاد است.
   از الزامات گرفتن این ویزای جستجوی کار شش ماهه، تسلط به زبان آلمانی، داشتن سن مناسب و سابقه کار با بیمه می باشد.

 38. فرشاد رمضانی فر گفت:

  سلام. فرشاد هستم ۳۱ ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک سنگ(ژئوتکنیک،مکانیک خاک) سابقه کاری پنج سال دارم و قادر به ارائه مدرک بیمه ای هم هستم. زبان المانی بلد نیستم متقاضی ویزای کاری اتریش هستم بنظرتون چقدر موفق به این کار میشم؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که به زبان آلمانی مسلط نباشید، برای اخذ ویزای قرمز سفید قرمز یا همان ویزای جستجوی کار اتریش، شانس زیادی نخواهید داشت و اقدام را پیشنهاد نمی کنیم چراکه منجر به ریجکت خواهد شد.

 39. نگين گفت:

  با سلام من دانشجوي ترم دوم زبان هستم و ميخوام واسه ادامه تحصيل برم اتريش ايا هزينه هاي اوليه بسيار زياد هستش و اينكه من ميتونم خودم برم سركار و از پس هزينه هام به تنهايي بربيام؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تحصیل به زبان آلمانی در اتریش رایگان است.
   در صورت اشتغال حین تحصیل می توان درصد زیادی از هزینه های زندگی را تامین نمود و در صورتی که کار خاص یافت شود، کل هزینه ها را می توان پوشش داد.
   اما می بایست ابتدائا، شرایط اخذ پذیرش دانشگاه مقصد را تامین نمایید.از جمله مدرک زبان آلمانی مورد نیاز دانشگاه مقصد، که عموما ب 1 و ب2 و برخی سی 1 مورد نیاز است.

 40. دانیال نجیب گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید .
  ۲۲ سالمه رشته مهندسی معماری لیسانس ترم آخر . میتونم ادامه تحصیل یا اقامت در کشور اتریش داشته باشم ؟؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می توانید با روش های ثبت شرکت، سرمایه گذاری و تحصیلی، به این کشور مهاجرت نمایید.
   در روش تحصیلی، مدرک بالای زبان آلمانی را نیز باید قبل از اقدام تحصیل نمایید.

 41. مهدی گفت:

  سلام و خسنه نباشید
  پذیرش مقطع دکتری در آلمان بذون مدرک زبان امکان پذیر می باشد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در تقریبا تمامی کشور ها برای تحصیل در مقطع دکتری، به مدرک زبان نیاز می باشد.

 42. adra گفت:

  سلام من فعلا دانش اموز زشته ریاضیم در پایه یازدهم ایا برای اقدام به تحصیل در خارج از کشور ترجیحا المان ایا به دلیل نداشتن امکان مالی میتونم بورس بشم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می توانید مقالات ما را درمورد بورسیه در قالب شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا ، سوئد ، انگلستان ، استرالیا ، دانمارک ، کانادا ، لهستان و دیگر مقالاتی مثل تحصیل رایگان در فرانسه مطالعه بفرمایید.
   می توانید از هم اکنون برای فراهم آوردن شرایط اولیه ی تحصیل در آلمان که شامل داشتن مدرک ب ۲ زبان آلمانی و معدل بالا و رزومه ی خوب است، تلاش کنید.
   در مقاطع مد نظر شما در آلمان بورسیه وجود ندارد ، اما در مقاطع بالا تر جایزه هایی مثل مکس پلانگ و جورج فورستر برای افراد شاخص و برتر کشور های جهان سوم و در حال توسعه وجود دارد.

 43. زهرا اسفندیاری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من در حال حاضر دانشجوی رشته حسابداری در ترم ۳ فوق دیپلم هستم میخاستم بدونم امکان گرفتن ویزای تحصیلی اتریش روبا مدرک دیپلم دارم ؟و آیا رشته حسابداری مناسب هست برای تحصیل در اتریش؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   امکان اخذ پذیرش با مدرک دیپلم در اتریش با شرایط خاص وجود دارد. رشته حسابداری رشته خوبی است ولی اخذ پذیرش از این رشته کمی دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *