اولین قانون تابعیت برزیل در سال 1949 به تصویب رسید که در سال 1969 نیز دچار تغییر و تحول شد و سپس قانون اساسی مصوب 1994 مبنای مقررات تابعیت برزیل شده است. مقاله تابعیت و اقامت برزیل با همت همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز از موسسات معتبر حقوقی مهاجرت کشور تهیه شده است، امید است که پاسخگوی سوالات شما باشد. بحث تابعیت و اقامت برزیل مورد تقاضای افرادی است که قصد مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و همچنین اخذ ویزای کار در برزیل را دارند می باشد. ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ تابعیت و اقامت برزیل می پردازیم.

راه ها و شرایط تحصیل یا اخذ تابعیت و اقامت برزیل

به صورت کلی تابعیت برزیل ممکن است از طریق یکی از موارد زیر به دست آید:

  • اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند در برزیل

هرگاه طفلی در خاک برزیل متولد گردد بدون توجه به تابعیت والدین وی، برزیلی محسوب می‌گردد، یعنی اینکه در برزیل اصل خاک پذیرفته شده است. این مسئله یعنی بچه دار شدن در برزیل مورد استقبال بسیاری واقع شده است یعنی با صرف هزینه های کم از بابت مهاجرت و هزینه زایمان و غیره در خاک برزیل صاحب فرزند می شوند و سبب اخذ اقامت برای فرزند و والدین می شود.

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در برزیل

  • از طریق نسب

هرگاه طفلی از پدر و مادر برزیلی در خارج از قلمرو برزیل متولد شود این طفل مشروط به آنکه تقاضای تابعیت نماید برزیلی محسوب می‌گردد.

  • اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در برزیل

ازدواج اتباع بیگانه با اتباع برزیلی به هیچ وجه باعث تحصیل تابعیت برزیل نمی‌گردد و علت وجود این قانون آن است که اتباع برزیلی فقط با یکدیگر ازدواج نمایند و از ازدواج با بیگانگان منصرف شوند.

  • اخذ تابعیت به وسیله تقاضا

تابعیت برزیل ممکن است به اشخاصی که حداقل پنج سال در خاک این کشور اقامت داشته باشند داده شود.

قانون تابعیت مضاعف در برزیل

در قانون تابعیت برزیل ، تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته نشده است مگر برای کسانی که از پدر یا مادر برزیلی در خارج متولد شده باشند که طبق قانون برزیل این اشخاص بر اساس اصل خون تبعه برزیل محسوب می‌شوند.

از دست دادن تابعیت برزیل

ترک تابعیت برزیلی ممکن است به‌صورت ارادی یا غیر ارادی باشد. ترک ارادی ممکن است بر اساس تقاضای خود شخص صورت پذیرد.

تابعیت و اقامت برزیل

لازم به ذکر است خرید ملک یا خانه در برزیل موجب اخذ تابعیت و اقامت برزیل نمی شود. با توجه به روش های مختلف مهاجرت به برزیل ، معمولاً افراد روش مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را انتخاب می کنند. تحصیل در برزیل به رایگان است و حتی شرایط بورسیه تحصیلی نیز در این کشور وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه برای “تابعیت و اقامت برزیل

  1. Avatar عارفه قیصری گفت:

    سلام لطفا راهنمایی کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *