مهاجرت به مجارستان

  فرم مشاوره فوری

  مجارستان، کشوری اروپایی است که جزو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می‌باشد و به دلیل شرایط عالی که برای کار، تحصیل و زندگی دارد، متقاضیان بسیاری برای مهاجرت نیز دارد. هزینه زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب‌تر و کم‌تر است. مهاجرت به مجارستان راه‌های بسیاری دارد. شما می‌توانید از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و شرکت در دوره‌های زبان یا IT، به این کشور مهاجرت کنید. همچنین متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از طریق ازدواج یا تولد فرزندان نیز به این کشور مهاجرت کنند. شرایط و مدارک لازم جهت اقدام برای مهاجرت به مجارستان از روش‌های مختلف، متفاوت است. بنابراین بهتر است تا در ابتدا هدف خود را از مهاجرت به این کشور مشخص کنید. در ادامه مطلب به بررسی صفر تا صد مهاجرت به مجارستان خواهیم پرداخت. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

  نگاهی کلی به کشور مجارستان

  مجارستان یا Hungry، کشوری در اروپای مرکزی است که حدودا 10 میلیون نفر جمعیت دارد. برخی از همسایگان این کشور، اوکراین، اتریش، رومانی و اسلواکی هستند. پایتخت مجارستان شهر “بوداپست” است و زبان رسمی این کشور نیز، مجاری می‌باشد. “دبرتسن”، “سگد” و “پچ”، برخی دیگر از شهرهای بزرگ این کشور هستند. مجارستان، به دلیل گستره جغرافیایی که دارد، دارای فرهنگ‌های متنوعی می‌باشد. آب و هوای کشور مجارستان، آب و هوایی قاره‌ای با تابستان‌های گرم است.

  شرایط و راه‌های مهاجرت به مجارستان

  شرایط و راه‌های مهاجرت به مجارستانکشور مجارستان، در اروپای مرکزی واقع شده است. موقعیت جغرافیایی که این سرزمین دارد، موجب شده است تا بسیاری از افراد، مجارستان را به سکوی پرتابی برای خود تبدیل کنند. به این صورت که با مهاجرت به مجارستان، مسیر مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی همچون آلمان و اتریش برای افراد هموار می‌شود. شما نیز می‌توانید از طریق مهاجرت به مجارستان، برای مهاجرت به دیگر کشورها اقدام کنید.

  راه‌های اصلی مهاجرت به مجارستان شامل: تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری هستند. البته افراد می‌توانند از طریق ازدواج با فرد تابع کشور مجارستان یا تولد فرزند نیز، به این کشور مهاجرت کنند و اقامت آن را اخذ کنند. البته دو مورد آخر، نیازمند شرایط به خصوصی می‌باشد و ممکن است تمامی افراد نتوانند از این طریق اقدام کنند. همچنین یک راه دیگر برای مهاجرت به کشور مجارستان وجود دارد که موسسه اصطهباناتی به صورت اختصاصی در زمینه آن فعالیت می‌کند. این راه مهاجرتی، شرکت در دوره زبان مجارستان و دوره IT آی تی مجارستان می‌باشد. در دوره‌های زبان کشور مجارستان، زبان‌های انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند. در ادامه، به بررسی دقیق‌تر راه‌های مهاجرت به مجارستان خواهیم پرداخت.

  مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

  مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیلمتقاضیان با مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و دریافت پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشور، می‌توانند مقدمات اخذ اقامت مجارستان را فراهم کنند. متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان باید در مرحله اول، پذیرش تحصیلی را از دانشگاه‌های این کشور اخذ کنند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی در رشته و دانشگاه مورد نظر، متقاضی می‌تواند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کند. قابل توجه است که، نامه پذیرش شما در دانشگاه کشور مجارستان، یکی از مدارک مهم جهت اخذ ویزا می‌باشد. بنابراین بهتر است در اولین قدم، برای اخذ پذیرش خود اقدام نمائید.

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق تحصیل به مجارستان

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شامل: نامه پذیرش از دانشگاه این کشور، انگیزه‌نامه تحصیلی، مدرک مهارت زبان انگلیسی، آدرس محل اقامت در این کشور، آخرین مدرک تحصیلی و رزومه و سوابق علمی تحصیلی متقاضی می‌باشد. البته مدارک لازم برای تحصیل در هر دانشگاه، ممکن است متفاوت باشند. بنابراین بهتر است تا شما به صورت اختصاصی درباره دانشگاه مورد نظر خود نیز تحقیق نمائید.

  همچنین یکی دیگر از مهم‌ترین مدارکی که جهت تحصیل در مجارستان مورد نیاز است، گواهی تمکن مالی می‌باشد. تمکن مالی به این معناست که شما می‌توانید در طول اقامت خود در کشور مجارستان، هزینه زندگی و تحصیل‌تان را فراهم کنید.  متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، باید حدود سه ماه قبل از اقدام برای اخذ ویزا، 8000 یورو تا 10,000 یورو در حساب بانکی خود داشته باشد.

  افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در مجارستان هستند، می‌توانند بدون انجام معادل‌سازی مدرک و دروس خود، به ادامه تحصیل یا حتی کار در این کشور نیز بپردازند و این یکی از مزایای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل است.

  دانشگاه‌های برتر مجارستان

  دانشگاه‌های برتر مجارستان

  دانشگاه دبرسن

  دانشگاه‌های کشور مجارستان نه تنها مقرون به صرفه و کم هزینه هستند، بلکه بسیاری از آن‌‌ها در بین کالج‌ها و موسسات آموزش عالی برتر و شناخته شده جهان قرار دارند. این دانشگاه‌ها، در زمینه‌های مختلف تدریس، تحقیق و برتری علمی دارای شهرت جهانی می‌باشند. تمامی این دانشگاه‌ها، تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های برتر کشور مجارستان در زمینه‌های گوناگونی چون: حقوق، پزشکی و بازرگانی نیز فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید برای دریافت پذیرش از آن‌ها اقدام نمائید.

  کشور مجارستان در طول تاریخ خود برای تحصیل و آموزش اهمیت بسیاری را قائل بوده است و این موضوع باعث شده تا موسسات آموزش عالی مجارستان در سطح جهانی بدرخشند. برای مثال: دانشگاه پکس، که یکی از بزرگترین و عالی رتبه‌ترین دانشگاه‌ها در کشور مجارستان است، در بین بهترین موسسات آموزشی دنیا قرار گرفته و دارای رتبه زیر 1000 می‌باشد. در بخش زیر، شما می‌توانید عناوین برخی از برترین دانشگاه‌های مجارستان را به همراه رتبه مشاهده کنید:

  نام دانشگاه نام دانشگاه به فارسی رتبه جهانی در سال 2022
  University of Szeged دانشگاه سگد 551
  University of Pécs دانشگاه پکس 651
  University of Miskolc دانشگاه میسکولک 1001
  University of Debrecen دانشگاه دبرسن 591
  Szent István University دانشگاه سنت استفان 801
  Szechenyi Istvan University دانشگاه سنت اشتوان 801
  Semmelweis University دانشگاه سملویس 251
  Eötvös Loránd University دانشگاه اتووش لوراند 651
  Corvinus University of Budapest دانشگاه کوروینوس بوداپست 801

  کار و اقامت پس از فارغ‌التحصیلی

  متقاضیانی که دوره تحصیل آکادمیک خود را در کشور مجارستان گذرانده‌اند، امکان دریافت مجوز و ویزای جستجوی کار را خواهند داشت. با اخذ ویزای جستجوی کار، شما می‌توانید به مدت یک سال و سه ماه، به جستجوی کار مورد نظر و مطابق با رشته تحصیلی خود بپردازید. با یافتن کار مناسب و استخدام در آن، می‌توانید ویزای جستجوی کار را به ویزای کاری کشور مجارستان تبدیل کنید. پس از اقامت موقت به مدت 5 سال در مجارستان، می‌توانید جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمائید. یکی از مزایای بسیار مهم در این زمینه، وجود فرصت‌های کاری فراوان در مجارستان برای افراد است. همچنین، قابل توجه است که تسهیل در روند اخذ ویزای کار با اتمام تحصیل در مجارستان، یکی دیگر از مزایای کار پس از تحصیل در این کشور می‌باشد.

  مزایای تحصیل در مجارستان

  تحصیل در کشور مجارستان، مزایای بسیاری دارد که متقاضیان را از سراسر جهان مشتاق و علاقمند می‌کند. یکی از مزایای تحصیل در کشور مجارستان، پایین بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی است. مقدار هزینه‌ای که برای زندگی در این کشور احتیاج دارید، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و این موضوع می‌تواند به شما کمک بسیاری کند. شما علاوه بر این مزیت، می‌تواند مجوز کار حین تحصیل را نیز دریافت کنید و هزینه‌های دیگر زندگی خود را از این طریق پوشش دهید.

  از مهم‌ترین مواردی که تحصیل در مجارستان برای متقاضیان فراهم می‌کند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی “اراسموس” است. همچنین این کشور، با دانشگاه‌های دیگر کشورهای اروپا به مبادله دانشجو می‌پردازد. بنابراین شما در صورت تمایل، می‌توانید از طریق مجارستان برای تحصیل در کشورهایی مثل آلمان و اتریش نیز اقدام کنید. شایان ذکر است که، این کشور از نظام آموزشی بولونیا برخوردار می‌باشد. پیمان و معاهده بولونیا، به کشورهای عضو این اجازه را می‌دهد، تا بدون انجام معادل‌سازی مدرک تحصیلی، به تبادل دانشجو بپردازند.

  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

  کشور مجارستان بنا به دلایل مختلف مانند: داشتن اقتصاد فعال و پویا و همچنین ثبات و امنیت اقتصادی، یکی از برترین کشورهای اروپایی برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، خود به تنهایی روش‌های متفاوتی دارد که بعضا به اخذ اقامت افراد نیز منجر می‌شوند. بنابراین شما عزیزان می‌توانید با مهاجرت به مجارستان و سرمایه‌گذاری در حوزه مورد نظر، به افزایش سرمایه خود بپردازید و اقامت دائم و حتی تابعیت این کشور اروپایی را نیز اخذ کنید.

  همانطور که در بالاتر نیز گفته شد، روش‌های متفاوتی برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به مجارستان وجود دارد که شامل: خرید ملک، ثبت شرکت تجاری، کارآفرینی و برنامه رزیدنسی باند Residency Band می‌باشند. شما می‌توانید از راه تمامی این موارد، برای اخذ اقامت دائم مجارستان اقدام کنید. در ادامه به بررسی دقیق‌تر هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

  خرید ملک در مجارستان

  متقاضی می‌تواند با داشتن سرمایه لازم و مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک و مسکن، اقامت این کشور را دریافت کند. به منظور مهاجرت به مجارستان از طریق ملک، متقاضی باید دارای سرمایه لازم حداقل 200,000 یورو باشد. فرد می‌تواند با این سرمایه، اقدام به خرید دو واحد آپارتمان در کشور مجارستان کند. شما با خرید ملک و آپارتمان و کسب درآمد از محل اجاره این ملک، نه تنها مجوز اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد، بلکه سود و درآمد مطلوبی را نیز کسب می‌کنید. مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک، بر اساس سود حاصل از خرید خانه و آپارتمان امکان‌پذیر می‌باشد.

  ثبت شرکت در مجارستان

  متقاضیان برای مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت، باید دارای طرح و ایده تجاری جدیدی باشند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان، حدود 10,000 یورو می‌باشد. نکته مهم در ارتباط با مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری و به خصوص ثبت شرکت، این است که متقاضی قبل از اقدام برای ثبت شرکت در این کشور باید دارای حساب بانکی با موجودی حداقل 30,000 یورو باشد. همچنین متقاضیان باید به دو نکته زیر نیز توجه داشته باشند:

  • تأیید طرح و ایده تجاری از لحاظ توجیه اقتصادی و سوددهی مطلوب، از شرایط ثبت شرکت در مجارستان می‌باشد.
  • یکی از شرایط مهم سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در مجارستان، ایجاد فرصت شغلی برای تبعه و شهروند کشور مجارستان می‌باشد.

  کارآفرینی در مجارستان

  یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به مجارستان کارآفرینی و اشتغال‌زایی است. متقاضی می‌تواند با راه‌اندازی طرح کارآفرینی، مقدمات اخذ اقامت مجارستان را برای خود و خانواده خود فراهم کند. حداقل سرمایه لازم برای اجرای طرح کارآفرینی در این کشور، حدود 60,000 یورو می‌باشد. متقاضی پس از گذشت پنج سال از اجرای طرح کارآفرینی، می‌تواند اقامت دائم و تابعیت مجارستان را دریافت کند.

  مجارستان و Residency Band

  “رزیدنسی باند” یا “خودحمایتی”، یکی دیگر از روش‌هایی است که متقاضیان می‌توانند از طریق آن، به کشور مجارستان مهاجرت کنند. روش اخذ اقامت مجارستان از طریق رزیدنسی باند، از سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد. در واقع متقاضی با سرمایه‌گذاری به مبلغ 300,000 یورو، در مدت 15 روز، می‌تواند ویزای سرمایه‌گذاری مجارستان را دریافت کند. یکی از مزیت‌های مهاجرت به مجارستان از این طریق، آن است که شما به ارائه مدرک تحصیلی و همچنین مدرک زبان معتبر نیازی نخواهید داشت.

  در این روش از مهاجرت سرمایه‌گذاری کشور مجارستان، مبلغ سرمایه‌گذاری شده پس از پنج سال بدون بهره بانکی به متقاضی برگردانده خواهد شد. همچنین، امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و امکان اخذ تابعیت این کشور پس از 8 سال نیز، وجود دارد.

  مهاجرت به مجارستان از طریق کار

  مهاجرت به مجارستان از طریق کار

  متقاضیان با داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار، می‌توانند ویزای کار مجارستان را دریافت کنند. افرادی که تمایل به کار در کشور مجارستان دارند، باید دارای پیشنهاد کاری یا “Job Offer”، از کارفرمایی مجارستانی باشند. دریافت جاب آفر به این صورت است که، کارفرمای مجارستانی باید فرصت شغلی مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور مجارستان و به مدت سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر در طی این شش ماه، نیروی کاری مناسب برای پر کردن این فرصت شغلی پیدا نشود، کارفرمای مجارستانی می‌تواند با متقاضی بین‌المللی قرارداد کاری را امضا کند.

  شما برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار، باید دارای مدرک مهارت زبان مجارستانی یا انگلیسی، فرم تکمیل شده ویزای کار، دعوت‌نامه کاری از طرف کارفرمای مجارستانی و قرارداد کاری معتبر باشید. متقاضیان برای مهاجرت به مجارستان از راه کار در این کشور، می‌توانند از طریق سایت‌ها و موسسه‌های کاریابی در مجارستان اقدام کنند.

  شما برای اینکه بتوانید سریع‌تر و آسان‌تر ویزای کاری خود را دریافت کنید، باید در لیست مشاغل مورد نیاز کشور مجارستان به دنبال استخدام باشید، زیرا امکان جذب شما بسیار بیشتر خواهد بود. از مشاغل مورد نیاز برای متقاضیان کار در مجارستان، می‌توان به مدیریت منابع انسانی، مدیر فروش، مهندسی کامپیوتر، مدیر شبکه، مدیر سئو، توسعه‌دهنده نرم افزار و حسابداری، اشاره کرد.

  یکی از دلایلی که افراد را به مهاجرت به مجارستان از طریق کار علاقمند می‌کند، بالا بودن درآمد ماهانه افراد در این کشور است. میانگین حقوق افراد شاغل در مجارستان به صورت ماهیانه، 1350 یورو است. در حالی که متوسط هزینه‌های زندگی در این کشور، حدود 800 یورو می‌باشد.

  مهاجرت به مجارستان از طریق تولد

  مهاجرت به مجارستان از طریق تولد

  کشور مجارستان برای اعطای تابعیت کودکان متولد شده در این کشور، بر اساس قانون خون عمل می‌کند. بر این اساس، اگر کودکی با پدر و مادر دارای تابعیت مجارستان در این کشور متولد شود، آن کودک می‌تواند تابعیت و شهروندی مجارستان را دریافت کند. در پی همین قانون، کودکی که از پدر و مادر بدون تابعیت مجارستان در خاک این کشور متولد شود، نمی‌تواند تابعیت مجارستان را اخذ کند. در واقع قانون خاک در کشور مجارستان رایج نیست.

  کشور مجارستان جهت جلوگیری از تولد فرزندان بی‌هویت و بی‌تابعیت در این کشور، به کودکی که از پدر و مادر با هویت نامعلوم در کشور مجارستان متولد می‌شود، تابعیت اعطا می‌کند. همچنین کودکی که از طرف پدر و مادر مجارستانی به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شود، می‌تواند تابعیت این کشور را پس از سه سال دریافت کند. اگر کودکی از پدر و مادر بدون تابعیت مجارستان در این کشور متولد شود، باید پنج سال را در کشور مجارستان زندگی کند تا بتواند تابعیت این سرزمین اروپایی را اخذ نماید.

  مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

  مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

  متقاضی با داشتن شرایط لازم، می‌تواند برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج اقدام کند. لازمه این امر، آن است که فرد باید با شهروند یا تبعه کشور مجارستان ازدواج کرده باشد. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج، اثبات واقعی بودن ازدواج طرفین می‌باشد. در واقع متقاضی باید ثابت کند که این ازدواج صرفا بر اساس علاقه و تعهد متقابل انجام شده و ربطی به اخذ اقامت این کشور ندارد. همچنین، متقاضی باید این ازدواج را در دفاتر قانونی و رسمی کشور مجارستان ثبت نماید.

  شرایط مهاجرت و اخذ اقامت

  در صورتی که فرد متقاضی قصد ازدواج با تبعه و شهروند مجارستان را داشته باشد، باید اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی مشترک در مدت دو سال در مجارستان را دارا می‌باشد. یکی دیگر از شرایط مهم جهت اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج، داشتن تابعیت و یا مجوز اقامت مجارستان یکی از طرفین ازدواج می‌باشد. به صورت کلی، برخورداری از تمکن مالی کافی، اثبات توانایی تأمین هزینه‌های زندگی مشترک در مجارستان و همچنین ارائه مدارک مالی و شغلی متقاضی برای ازدواج در این کشور، الزامی است. افرادی که قصد اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج را دارند، باید به دو نکته زیر توجه نمایند:

  • متقاضی برای اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج، باید تا 18 ماه پس از ازدواج در این کشور زندگی کند.
  • فرد جهت دریافت اقامت دائم مجارستان، باید به مدت سه سال، در این کشور اقامت موقت داشته باشد.

  مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

  یکی از روش‌های مهاجرت به مجارستان ارائه درخواست پناهندگی به این کشور است. متقاضی برای اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی باید ثابت کند که، در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب جسمی و روحی، شکنجه، تهدید و یا مرگ قرار می‌گیرد. اگر با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت شود، بر اساس کنواسیون پناهندگی ژنو، دولت مجارستان باید حداقل امکانات لازم برای اقامت متقاضی در کمپ‌های پناهندگان را فراهم کند. بنا به خطرهای موجود در روش پناهندگی برای مهاجرت به مجارستان، مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی توصیه می‌کنند که، متقاضیان از روش‌های قانونی اقدام نمایند.

  هزینه‌های زندگی در مجارستان

  هزینه‌های زندگی در مجارستان

  هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان چندان پایین نمی‌باشد؛ اما در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب‌تر است. به طور کلی هزینه‌های زندگی در مجارستان نصف هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان خواهد بود. برخی از هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان و همچنین روش‌های مهاجرتی به صورت میانگین در بخش زیر آورده شده است:

  • هزینه اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مجارستان، حدود 300-400 یورو می‌باشد.
  • هزینه‌های زندگی یک فرد در مجارستان ماهانه، نزدیک به 600-800 یورو می‌باشد.
  • هزینه مهاجرت به مجارستان برای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، حدود 1200 یورو می‌باشد.
  • هزینه‌های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری مجارستان، حدود 3000 یورو می‌باشد.

  همچنین شما می‌توانید میانگین هزینه زندگی در مجارستان را در جدول زیر، مشاهده نمائید:

  هزینه‌ها مبلغ
  کل هزینه‌ها با اجاره 818 دلار
  کل هزینه‌ها بدون اجاره 419 دلار
  اجاره خانه و امکانات شهری 399 دلار
  خورد و خوراک 260 دلار
  حمل و نقل 67.5 دلار

  مزایای مهاجرت به مجارستان

  متقاضیان با مهاجرت به مجارستان از طریق کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و ازدواج می‌توانند از مزایای فراوان اقامت، زندگی و کار در این کشور بهره‌مند شوند. برخی از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به مجارستان عبارت است از:

  • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و مطرح جهانی
  • مهاجرت به مجارستان بدون نیاز به مدرک زبان
  • تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌ها
  • اخذ ویزای تحصیلی با شانس بالا برای متقاضیان ایرانی
  • کار و اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها
  • اخذ اقامت مجارستان و سهولت رفت و آمد به کشورهای اتحادیه اروپا
  • زندگی در کشوری اروپایی با سطح بالای رفاه و امنیت
  • اخذ تابعیت مجارستان و به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه
  • تحصیل رایگان فرزندان متقاضی در مدارس و دانشگاه‌های مجارستان

  دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به مجارستان چیست؟

  کشور زیبای مجارستان از دیرباز مورد توجه متقاضیان مهاجرت، از جمله ایرانیان بوده است. از دلایل مهاجرت به این کشور کهن و با جذابیت‌های فراوان می‌توان به ثبات اجتماعی و سیاسی، امنیت و رفاه اجتماعی و بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان به عنوان پلی برای ورود به دانشگاه‌های مطرح جهان و اقامت و کار در این کشورها می‌باشند. با اخذ پذیرش تحصیلی این کشور، آینده درخشان خود را رقم خواهید زد و می‌توانید جهت ادامه تحصیل و کار به کشورهای اروپایی دیگر نیز مهاجرت کنید.

  یکی دیگر از دلایل مهاجرت به مجارستان، شرکت در دوره‌های زبان در این کشور است. بسیاری از متقاضیان ایرانی با شرکت در دوره‌های زبان آلمانی در کالج‌های مجارستان، شرایط لازم برای کار و اشتغال در کشور آلمان و یا اتریش را فراهم می‌کنند. کشور مجارستان از کشورهای پردرآمد اروپا است، که از استانداردهای بالایی برای زندگی نیز برخوردار می‌باشد. شما در نهایت، چه اقامت کشور مجارستان را اخذ کنید و چه برای مهاجرت به دیگر کشورها اقدام کنید، با مهاجرت به مجارستان در اولین مرحله تصمیم بسیار مناسبی را اتخاذ نموده‌اید.

  خدمات موسسه اصطهباناتی

  متقاضیان برای آگاهی از شرایط مهاجرت به مجارستان و روش‌های مهاجرت به این کشور، می‌توانند با مشاوران موسسه‌های مهاجرتی نیز مشاوره کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی، با داشتن سوابق کاری درخشان در امر مهاجرت، خدمات مهاجرتی سودمندی را به متقاضیان ارائه می‌دهند. از جمله خدمات مشاوران آگاه و مطلع از جدیدترین قوانین مهاجرتی این موسسه مطرح، می‌توان به بررسی مدارک متقاضیان و ارسال آن‌ها جهت اخذ پذیرش تحصیلی، ویزای تحصیلی و کاری اشاره کرد.

  در این مقاله مهاجرت به مجارستان و روش‌های مهاجرت به مجارستان مورد بررسی قرار گرفت. مهاجرت تحصیلی از جمله پرمتقاضی‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. البته متقاضیان می‌توانند با مهاجرت به مجارستان از طریق کار، سرمایه‌گذاری، خرید ملک و ازدواج نیز مجوز اقامت این کشور را اخذ کنند. اگر در مورد مهاجرت به مجارستان نیازمند اطلاعات بیشتر می‌باشید، می‌توانید با شماره‌های موجود در وب‌سایت تماس بگیرید و از مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی مشاوره دریافت کنید. کارشناسان و مشاوران ارشد این موسسه در شعبه‌های تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، رشت و تبریز و در تمامی روزهای کاری هفته در خدمت متقاضیان گرامی می‌باشند.

  سوال‌های متداول در مورد مهاجرت به مجارستان

  در بخش زیر، می‌توانید پاسخ سوالات خود را درباره مهاجرت به مجارستان به صورت کامل بیابید.

  پس از چند سال مهاجرت تحصیلی به مجارستان، اخذ اقامت امکان‌پذیر است؟

  اخذ اقامت دائم پس از 5 سال کار و اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی.

  آیا برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان داشتن تمکن مالی الزامی است؟

  بله، بودن 8 هزار یورو تا 10 هزار یورو حدود سه ماه قبل از اقدام برای مهاجرت در حساب متقاضی، الزامی است.

  شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت چیست؟

  داشتن سرمایه لازم، داشتن طرح و ایده تجاری با توجیه اقتصادی و ایجاد شغل برای تبعه کشور مجارستان.

  روش‌های مهاجرت به مجارستان کدام‌اند؟

  مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک، سرمایه‌گذاری، کار و مهاجرت تحصیلی

  روش مهاجرت به مجارستان از طریق کار چیست؟

  اخذ دعوت‌نامه و پیشنهاد کاری یا جاب آفر از طرف کارفرمای مجارستانی.

  روش اعطای تابعیت مجارستان از طریق تولد چیست؟

  قانون خون و تولد کودک در خاک این کشور با داشتن پدر یا مادر مجارستانی.

  مهم‌ترین شرط ازدواج متقاضی با تبعه مجارستان چیست؟

  تعهد پرداخت هزینه‌های زندگی در مدت دو سال زندگی مشترک.

  شرایط اخذ تابعیت مجارستان کدام‌اند؟

  اقامت، کار و زندگی به مدت 8 سال در مجارستان، عدم ارتکاب جرم و جنایت در این کشور و آشنایی با زبان مجارستانی.

  هزینه‌های زندگی در مجارستان چقدر است؟

  به صورت میانگین، هزینه ماهانه زندگی در مجارستان نزدیک به 600-800 یورو خواهد بود.

  مزیت‌های مهاجرت به مجارستان کدام‌اند؟

  اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان، کار و اشتغال در این کشور و پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل.

  پس از گذشت چند سال از ازدواج می‌توان برای اخذ اقامت مجارستان اقدام کرد؟

  پس از گذشت سه سال از زندگی مشترک طرفین، می‌توان برای اخذ اقامت مجارستان اقدام کرد.

  5/5 - (2 امتیاز)

  79 دیدگاه برای “مهاجرت به مجارستان

  1. الهه خانی گفت:

   سلام من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم، زبانمو دارم تکمیل میکنم، قصد مهاجرت به مجارستان دارم، ویزای تحصیلی به من تعلق میگیره؟ اگر بله چه اقدامی باید بکنم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    اخذ ویزای تحصیلی مجارستان بسته به شرایط سنی، سابقه علمی و مدرک زبان شما دارد. برای بررسی شرایط خود می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

  2. سعید مختاری گفت:

   با سلام من متاهل دارای دو فرزند ترم آخر مدیریت mba گرایش کسب و کار جدید و در شرکت مدیران خودرو به عنوان سرپرست اداری _ منابع انسانی و پشتیبانی هستم 27 نیرو دارم و شغل دوم من در زمینه سبزیجات آماده هست حالا قصد مهاجرت دارم و سرمایه من زیاد نیست چه کار میتونم بکنم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    در صورت داشتن شرایط سنی مناسب، می توانید از طریق جاب آفر مجارستان اقدام نمایید. با ما در تماس باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

  3. فاطمه گفت:

   سلام خسته نباشید کشور مجارستان برای جذب مهندسی شیمی و یا گرایش های ان چه جوریه؟؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، کشور مجارستان جزء کشور های اتحادیه اروپا و شینگن است که بازار کار خوبی را نیز ارائه می دهد.

  4. شیدا گفت:

   سلام، وقتتون بخیر، من 25 سالمه ، دیپلم ریاضی دارم اما 1 درس رو توی پیشدانشگاهی هنوز پاس نکردم آیلتس 7.5 آکادمیک دارم، تمایل به ادامه تحصیل یا تحصیل در کالج رو دارم. دوره ای هست توی مجارستان که بتونم بدون پیشدانشگاهی اقدام کنم و ویزام ریجکت نشه؟؟؟ ممنونم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای ادامه تحصیل در مجارستان باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهید. شما می توانید برای بررسی روش های دیگر با موسسه ما در تماس باشید.

  5. نگين گفت:

   سلام من متولد٧٦هستم و معدل ديپلمم١٩/١٩ميباشد ميخواستم واسه ي تحصيل در رشته ي داروسازي اقدام كنم در مجارستان ميخواستم بدونم بعد از چندسال درس خوندن در مجارستان ميتونم ادامه ي تحصيلم رو در دانشگاهاي ايران بدم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    متاسفانه قانون انتقال دانشجویان از کشور های دیگر به ایران لغو شده است.

  6. لیلا م گفت:

   سلام
   من همسرم متولد مجارستانه، متولد 1370 و فوق لیسانس عمران و همینطور تافل و GRE هم داره
   ما میتونیم اقامت مجارستان بگیریم ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شما از طریق تحصیل و یا کار می توانید اقامت مجارستان را دریافت نمایید. می توانید با ما در ارتباط باشید تا جزییات بیشتری را در رابطه با اخذ اقامت مجارستان در اختیار شما قرار دهیم.

  7. رناک بهبودی گفت:

   من لیسانس فرانسه هستم وشوهرم فوق لیسانس کشاورزی برای لقامت دریکی از کشورهای اروپایی اقدام میکنیم ویه فرزند 1.7 ماهه داریم برای کار میخواهیم اقدام کنیم میشه راهنمایی بفرمایید

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    در صورت داشتن شرایط سنی مناسب، می توانید ویزای کاری مجارستان را دریافت نمایید.

  8. رضایی گفت:

   سلام ۰من پرستارم متولد۶۹ همسرم هم پرستاره سابقه ی حدود۸ سال کار۰بامدرک کارشناسی داریم۰زبان درحد تقریبا ضعیف میخوام بدونم برای رفتن به مجارستان باید چیکارکنم ۰اصلا شرایط ماخوب هست یانه

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    در صورت نداشتن تسلط به زبان می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت کرده و سپس وارد بازار کار شوید. بازار کار مجارستان برای فارغ التحصیلان پرستاری خوب است.

  9. الناز بوستانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   من الناز هستم 29 ساله . میشه بفرمائید برای تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان از کجا باید شروه کنم. آیا آدرسی در تهران دارید به من بدهید جهت مراجعه و مشاوره گرفتن؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان و یا شرکت در دوره های زبان دارید. پس از اخذ پذیرش نیاز به اخذ ویزا دارید.

  10. مهناز آزادی گفت:

   با عرض سلام.میخواستم بدونم من۳۳ سالم رشته کارشناسی ام زبان انگلیسی بوده ۳ سال هم توکارخانه قطعات خودرو سابقه بیمه دارم قسمت اداری پولی که دارم هم۳۰ تومن ایا راهی وحود داره برای مهاجرت؟اگه رشته زشکی بخونم با این سن بازار کاری بریم خواهد بود یا اینکه همین جا زندگیم بکنم؟ممنون میشم راهنمایم کنید.

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    بله، برای اخذ ویزای کاری و یا دوره کارآموزی مجارستان بهتر است اقدام نمایید. برای دریافت جزییات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید.

  11. سارا حسين زاده گفت:

   سلام و ارادت
   من ليسانس زبان انگليسى و فوق ليسانس روانشناسى بالينى هستم ، بهترين راه براى رفتن به مجارستان با توجه به شرايطم چى هست ، خانم ٣٤ ساله هستم .در ضمن من يگ سگ كوچولو دارم كه پاسپورت داره و حتما بايد همراهم باشه.تشكر

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    از روش های متفاوتی مانند کاری و یا تحصیلی می توانید به مجارستان مهاجرت نمایید.

  12. علي شريفي گفت:

   سلام
   ممنونم از راهنمايي و متن كه در سايت قرار داده ايد
   بنده قصد مهاجرت به مجارستان رو دارم و سوالم اين است
   حداقل سرمايه جهت مهاجرت چقدر است
   و بنده داراي مدرك فوق ديپلم مكانيك خودرو و دانشجوي ترم اخر حقوق هستم
   از لحاظ فني نيز داراي تجارب هستم بطور مثال برقكاري ساختمان و لوله كشي ساختمان و همچنين كار mdf كاري هستم
   درضمن شركت ثبتي ساختمان سازي ميياشم وليكن فعاليت نداشته است
   و سوال ديگرم اين بود شرايط دريافت ويزاي سه ماهه از سفارت جهت ثبت نام در كالج هاي زبان مجارستان چگونه است
   پيشاپيش از پاسخ شما سپاسگذارم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شرایط شما مناسب برای اخذ ویزای کاری مجارستان است. این ویزا به شما اجازه کار دوساله در مجارستان را می دهد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای دوساله کاری مجارستان با ما در ارتباط باشید.

  13. ايدا گفت:

   سلام.براى گرفتن وقت مشاوره در دفتر شيراز چگونه اقدام كنيم و هزينه اش چقدر ميشه؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شما می توانید با شماره های دفتر شیراز تماس برقرار نمایید و وقت مشاوره حضوری را تنظیم نمایید.

  14. زینب طلایی گفت:

   با عرض سلام من دیپلم انسانی و ارشد حقوق دارم ولی علاقه به تحصیل در رشته ی پزشکی دارم کدوم کشور میتونم برم برای تحصیل پزشکی ؟کشوری هست که بدون شرط سنی بتونم در اونجا مشغول به تحصیل شم و مدرکش مورد تایید وزارت علوم باشه اگه بدونم کشوری با این شرایط وجود داره میتونم یکساله مدرک دیپلم تجربی هم بگیرم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    کشور هایی مانند ترکیه و روسیه برای تحصیل پزشکی دیپلم انسانی را نیز قبول می کند.

  15. مهیار گفت:

   سلام وقتتون بخیر من حرفه ام موسیقی هست و تنظیم میکنم و ساز هم میزنم مدرکم دیپلم برق هستش پول واسه سرمایه گذاری ندارم میشه راهنمایی کنین از چه طریقی اقامت مجارستان رو بگیرم که راحت تر باشه

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    بهترین راه برای اخذ ویزای مجارستان شرکت در دوره های کارآموزی و یا اخذ ویزای کار یاین کشور است. با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  16. شیرین گفت:

   سلام من متولد ۷۶ هستم. تا پیش دانشگاهی تجربی درس خوندم. معدل دیپلمم ۱۹/۴۴ بود و پیش دانشگاهی ۱۹/۰۳
   میخوام با هزینه‌ی مناسب برای تحصیل پزشکی یا داروسازی در یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنم.
   ممکنه راهنماییم کنین؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و ایتالیا در اروپا تحصیل رایگان و یا مقرون به صرفه را ارائه می دهند که می توانید برای تحصیل در این کشور ها اقدام نمایید.

  17. علی اکبر میرزائی گفت:

   سلام . من 45 سال دارم و مدرک فوق دیپلم حسابداری از دانشگاه آزاد دارم و حدود 20 سال سابقه کار حسابداری دارم و از نظر زبان انگلیسی نیز ضعیف هستم اما دخترم حدود 4 سال است که در کلاسهای زبان شرکت می کند و از نظر زبان هم در حد متوسط می باشد و همسرم نیز سن 35 سال و دارای دیپلم است و دارای 2 فرزند زیر 18 سال می باشم آیا امکان مهاجرت من و خانواده ام به مجارستان می باشد تا فرزندانم هم در آنجا ادامه تحصیل بدهند و ضمنا از نظر مالی نیز دارای وضعیت متوسط هستم ( دخترم 15 ساله کلاس 9 می باشد و پسرم هم 11 ساله و کلاس 6 ابتدائی ) لطفا راهنمائی فرمائید .ممنون

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، بهتر است با توجه به شرایط سنی خود از طریق تحصیل و یا کار همسرتان اقدام نمایید. از طریق تحصیل و یا شرکت در دوره های کاری مجارستان برای شما و فرزندانتان نیز ویزای همراه صادر می شود.

  Comments are closed.