صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به مجارستان

در این مطلب میخوانید

مهاجرت تحصیلی به مجارستان یکی از مسیرهای جذاب و پرطرفدار برای دانشجویان سراسر جهان است. با داشتن سیستم آموزش عالی معتبر و برنامه‌های تحصیلی گسترده، مجارستان به عنوان یک مقصد آموزشی پرافتخار شناخته می‌شود. این کشور با طبیعت بکر، فرهنگ چندگانه و امکانات شهری پیشرفته برای دانشجویانی که به دنبال تجربه تحصیلی دینامیک و بین‌المللی هستند، انتخابی مناسب است. با طرح برنامه‌های تحصیلی منحصر به فرد و تسهیلات دریافت ویزای تحصیلی، کشور مجارستان یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی شده است. موسسه اصطهباناتی یکی از برترین موسسات در حوزه مشاوره مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مجارستان 67 مؤسسه آموزش عالی دارد و آموزش با کیفیت بالا را به همه ارائه می‌دهد. تحصیل در مجارستان با مزایای فراوانی از جمله درمان رایگان، تحصیل رایگان، آموزش با کیفیت بالا و موارد دیگر همراه است. دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند به عنوان دانشجو در هر مؤسسه آموزش عالی مجارستان شرکت کنند، باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. شرط اساسی برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان این است که باید قبل از شروع فرآیند درخواست، در یک دانشگاه مجارستان پذیرفته شوید. قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان باید ویزای دانشجویی مجارستان را اخذ کنید. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA)  باید ویزای دانشجویی و پروانه اقامت ورود به مجارستان را برای تحصیل دریافت کنند. شهروندان کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن، کانادا و غیره نیازمند ویزا مجارستان هستند، اما باید برای هدف تحصیل پروانه اقامت دریافت کرد. دانشجویان ایرانی بلافاصله پس از دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور مجارستان باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند.

چک لیست اسناد ویزای دانشجویی کشور مجارستان

برای تکمیل درخواست ویزای دانشجویی مجارستان خود اسناد زیر را ضمیمه کنید.

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت معتبر و اصلی خود را با دو صفحه خالی برای تمبرزنی ضمیمه کنید. پاسپورت شما باید در طول 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزای دانشجویی را با اطلاعات صحیح پر کنید و آن را به مقام مختصر ارسال کنید.
 • عکس روزنامه: دو عکسی که در عرض شش ماه گذشته گرفته شده‌اند را به درخواست خود الصاق کنید. یک عکس را به فرم درخواست چسبانده و دیگری را در مستندات درج کنید. عکس‌ها باید با الزامات شنگن سازگار باشند.
 • بیمه درمانی: دانشگاه در مجارستان باید در نامه دعوت خود اعلام کند که بیمه درمانی توسط آنها پوشش داده می‌شود. اگر اینطور نیست، باید مدرک بیمه سفری که اثبات می‌کند شما مبلغ ۳۰.۰۰۰ یورو برای پوشش هزینه‌های پزشکی خود دارید را ضمیمه کنید. بیمه درمانی باید برای کل منطقه شنگن معتبر باشد.
 • نامه پذیرش از دانشگاه: نامه باید اطلاعاتی در مورد تاریخ شروع کلاس‌ها و اطلاعات پرداخت (در صورت وجود) را شامل شود.
 • اثبات محل اقامت: اگر دانشگاه مجارستان محل اقامت را فراهم می‌کند، باید در نامه دعوت ذکر شود. اگر باید محل اقامت خود را برای خود فراهم کنید، باید یک توافقنامه اجاره با مالک ساختمان و سند مالکیتی که در طول ماه گذشته صادر شده است، ارائه دهید.
 • اثبات پرداخت هزینه: دانشجویانی که مشمول بورسیه دولتی “Stipendium Hungaricum” هستند، از این الزام معاف هستند.
 • وضعیت مالی: همه باید یک مرجع بانکی ترجمه شده و صورتحساب بانکی آخرین شش ماه خود را ارائه دهند. دانشجوها باید نامه‌ای از دانشگاه (به زبان انگلیسی یا ترجمه شده به انگلیسی) که آدرس و تماس‌های مؤسسه آموزشی، امضا و مهر شخص مسئول را شامل می‌شود، ارائه دهند. اگر کمبود درآمد وجود دارد، باید نامه حمایتی که بیانگر تامین کلیه هزینه‌های پوشش هست را ارائه دهید.
چک لیست اسناد ویزای دانشجویی کشور مجارستان

چک لیست اسناد ویزای دانشجویی کشور مجارستان

مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان اصطهباناتی

دانشجویان باید قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان با شرایط کامل دانشگاه‌ها، سبک زندگی و هزینه‌های این کشور آشنا شوند. در ضمن، باید با توجه به روحیات و علایق خود کشور و دانشگاهی را برگزینند که بهترین عملکرد خود را ارائه دهند. دانشجویان می‌بایست ضمن مطالعه دقیق این مقاله و سایر مقالات در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان از یک مشاره خبره مشورت بگیرند. موسسه اصطهباناتی یکی از موسسات پیشتاز در این حوزه است که شما می‌توانید با خیال راحت پروسه مهاجرت تحصیلی خود را به این موسسه بسپارید. مشاوران اصطهباناتی به صورت کامل شرایط تحصیل در کشور مجارستان و سبک زندگی مردم این کشور را برای شما شرح می‌دهند. سپس شما با خیال آسوده می‌توانید تصمیم‌گیری صحیحی در این رابطه انجام دهید.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان در تمام مقاطع

تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور مجارستان وجود دارد. شما باید طبق مقطع خود از شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان آگاه باشید. این کشور در دانشگاه‌های خود مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد.

مقطع کارشناسی:

مقطع کارشناسی دانشگاه‌های این کشور آزمون ورودی دارد. مدت زمان کارشناسی در دانشگاه‌های این کشور مثل ایران ۳ الی ۴ سال است. رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و دوره‌های مدیریت از جمله رشته‌های پرطرفدار در این مقطع هستند.

مقطع کارشناسی ارشد:

 به دلیل کیفیت بالای دانشگاه‌ها و کم بودن هزینه‌های تحصیل در مجارستان، تحصیل در مقطع ارشد بسیار معمول است. سیستم آموزشی کارشناسی ارشد کشور مجارستان سیستم بولونیا است. این به این معنی است که مدارک داده شده از سمت دانشگاه‌های این کشور مورد‌ تایید کلیه دانشگاه‌ها در سراسر جهان است.

مقطع دکترا:

تحصیل مقطع دکترا به زبان انگلیسی وجود دارد و بدون اخذ مدرک زبان، ادامه تحصیل در مقطع دکترا به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست. رشته‌هایی مثل هنر، کشاورزی، اقتصاد و انواع مهندسی به صورت پیشرفته ارائه می‌شوند. دوره دکترا این کشور سه الی چهار سال و در برخی از رشته‌ها تا ۵ سال به طول می‌کشد.

تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس کشور مجارستان تابع قوانین کشور است. دانش‌آموزان از سن ۳ الی ۶ سال در دوره پیش‌دبستانی و  سن ۶ الی ۱۶ سال در مدارس مشغول به تحصیل می‌شوند. آموزش ابتدایی ۸ سال و متوسطه  ۴ سال طول می‌کشد.

دروس ابتدایی شامل زبان، ریاضی، موسیقی، مطالعات محیطی، ادبیات، زیست‌شناسی، جغرافیا، تاریخ، علوم فیزیک و شیمی است. دوره متوسطه در مجارستان به دوره Gimnazium  شناخته می‌شود. این مقطع برای ورود به دانشگاه‌های این کشور برنامه‌ریزی شده ‌است. تسلط داشتن به انگلیسی در مجارستان بسیار مهم است. از این بابت، سیستم آموزشی هفته‌ای بیست ساعت برای دانش‌آموزان کلاس‌های زبان ارائه می‌شود. در مجارستان امکان تحصیل در کلیه مقاطع دبستان، دبیرستان و هنرستان وجود دارد.

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به مجارستان

به ‌طور کلی شرایط سنی مهاجرت به کشورهای خارجی بستگی به سیاست‌ها و قوانین مهاجرت هر کشور دارد. مجارستان، مقصد تحصیلی محبوبی برای دانشجویان بین‌المللی است. برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان به عنوان دانشجو، شرایط سنی ممکن است متغیر باشد. برخی دانشگاه‌ها محدودیت سنی خاصی ندارند، اما برخی دیگر شرایطی مانند سن حداکثر برای ورود به دوره‌های مشخص را ممکن است اعمال کنند. بهتر است شما قبل از اقدام از دانشگاه مورد نظر شرایط سنی را استعلام بگیرید یا با مشاوران موسسه اصطهباناتی در این رابطه صحبت کنید. شرایط سنی برای کار، معمولاً در مجموعه‌های مرتبط با تأسیساتی که شما به آنها می‌پیوندید، تعیین می‌شود. ممکن است برخی از شغل‌ها محدودیت سنی خاصی داشته باشند، در حالی که در بخش‌های دیگر مثل فناوری اطلاعات و تکنولوژی، محدودیت سنی کمتری وجود دارد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان

هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به مجارستان، با توجه به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) دارد. در ادامه مقاله به هزینه‌های تحصیل در هر یک از این نوع دانشگاه‌ها اشاره می‌کنیم.

هزینه‌های دانشگاه‌های دولتی کشور مجارستان

هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی بسیار مقرون‌ به‌صرفه‌تر‌ است. هزینه‌ها در دانشگاه‌های دولتی این کشور با توجه به مقطع و نوع رشته تحصیلی متفاوت است. رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی از جمله رشته‌های گران‌ قیمت هستند. شهریه این دو رشته چیزی حدود ۶۵۰۰۰ یورو تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال است. در صورتی که شهریه بقیه برنامه‌های دانشگاهی به ۵,۰۰۰ الی ۷,۰۰۰ یورو می‌رسد.

هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی کشور مجارستان

دانشگاه‌های خصوصی مجارستان قطعاً شهریه بالاتری را نسبت به دانشگاهای دولتی این کشور دریافت می‌کنند. شما باید قبل از اقدام به مهاجرت به مجارستان برای تحصیل، صفحه رسمی سایت دانشگاه مقصد را بررسی کنید تا از میزان شهریه آن مطلع شوید. همچنین، شما می‌توانید از مشاوران موسسه اصطهباناتی برای اطلاع کامل از هزینه‌ها و شرایط مشاوره بگیرید. دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی کشور مجارستان، به‌ جز شهریه باید هزینه درخواست تحصیل، هزینه‌های ثبت‌نام و امتحان را  نیز بدهند. هر یک از این‌ها بین ۱۰۰  الی ۱۵۰ یورو است.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان

در اینجا به مدارک مورد نیاز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اشاره می‌کنیم:

مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی:

 • ارائه مدارک دیپلم (ترجمه ریز نمرات به زبان‌های مجاری و انگلیسی)
 • مهارت زبان انگلیسی و ارائه مدرک آن (نمره آیلتس ۵ تا ۶ یا نمره تافل ۶۰ تا ۸۰)

مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی ارشد:

 • ارائه فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • ارائه گواهی دیپلم (همراه با ریز نمرات و به صورت ترجمه شده به مجاری و انگلیسی)
 • ارائه توصیه نامه از اساتید دوره قبلی (کارشناسی)
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه گواهی مدرک کارشناسی (همراه با ریز نمرات و به صورت ترجمه شده به مجاری و انگلیسی)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی (نمره آیلتس ۵.5 تا 5 یا نمره تافل 7۰ تا 9۰)
 • ارائه اسکن گذرنامه دانشجو

مدارک مورد نیاز مقطع دکترا:

 • ارائه مدرک ترجمه شده دوره قبل (کارشناسی ارشد + ریز نمرات)
 • ارائهانگیزه نامه که شامل دلایل و علایق دانشجو برای تحصیل در این مقطع است
 • ارائه مقالات علمی و پژوهشیار
 • ارائه مدرک زبان مبنی بر تسلط دانشجو در زبان تحصیل دوره دکترا
 • ارائهتوصیه نامه کاری یا آکادمیک

توصیه می‌کنیم قبل از شروع فرآیند درخواست ویزای دانشجویی مجارستان  با سفارت این کشور در ایران تماس بگیرید. دستورالعمل‌های دقیق را بررسی کنید و با دانشگاهی که قصد دارید در آن تحصیل کنید، تماس بگیرید. به این ترتیب، در مورد نیازهای خاص و مراحل مربوط به ویزای دانشجویی مجارستان آگاهی پیدا خواهید کرد. همچنین، می‌توانید از موسسه  اصطهباناتی برای فراهم کردن شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان کمک بگیرید.

دانشگاه‌های برتر برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

دانشگاه‌های برتر کشور مجارستان در رنکینگ جهانی QSرتبه زیر هزار را دریافت کرده‌اند. در زیر لیست 8 دانشگاه برتر این کشور را به ترتیب رتبه در مجارستان مشاهده می‌کنید:

 1. دانشگاه سگد (رنکینگ جهانی 560-551)
 2. دانشگاه دبرسن (رنکینگ جهانی 700-651)
 3. دانشگاه Eötvös Loránd (رنکینگ جهانی 750-701)
 4. دانشگاه پچ (رنکینگ جهانی 750-701)
 5. دانشگاه بوداپست (رنکینگ جهانی 1000-801)
 6. دانشگاه سنت ایستون (رنکینگ جهانی 1000-801)
 7. دانشگاه Széchenyi István (رنکینگ جهانی 1000-801)
 8. دانشگاه میسکولک (رنکینگ جهانی 1200-1001)

بورسیه‌های تحصیلی مجارستان

هر ساله دولت مجارستان تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با درخواست یکی از بورس‌های تحصیلی این کشور هزینه‌های تحصیل خود را به طور چشم‌گیری کاهش دهند. در ادامه به چند مورد از این بورسیه‌ها اشاره می‌کنیم:

 • کمک هزینه‌ها دانشگاه متروپولیتن
 • بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum
 • بورسیه تحصیلی Erasmus+
 • بورسیه تحصیلی CEEPUS
بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

شرایط اقامت از طریق مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان یکی از مسیرهای محبوب برای کسانی است که می‌خواهند در این کشور درس بخوانند و به صورت قانونی در آن اقامت داشته باشند. پس باید شرایط اقامت در این کشور اطلاع داشته باشند.

اولین شرط اقامت تحصیلی مجارستان، پذیرش در یک موسسه آموزش عالی است. برای این منظور، باید به موسسه مورد نظر درخواست ارسال کنید و شرایط و الزامات ویزای تحصیلی را بررسی کنید تا شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای شما فراهم شود. برای اقدام به مهاجرت تحصیلی مجارستان باید مدارک و مستندات لازم را تهیه کنید. همچنین، معمولاً نیاز به ترجمه معتبر و تصدیق این مستندات به زبان مجاری دارید. شما باید برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل، از نظر مالی وضعیت خوبی داشته باشید. موسسات آموزشی معمولاً از شما مدارک مالی مورد نیاز را درخواست می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که قادر به تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در مجارستان هستید. پس از دریافت پذیرش از موسسه آموزش عالی مجارستان، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. باید مستندات لازم را همراه با فرم درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشور خودتان ارائه دهید. در حین اقامت در مجارستان، باید بیمه سلامت داشته باشید. بیمه سلامت می‌تواند از طریق بیمه دانشجویی ارائه شود یا به صورت مستقل تهیه شود. بیمه سلامت در صورت بروز مشکلات پزشکی، هزینه‌های درمانی شما تحت پوشش قرار گیرد.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان و اخذ تابعیت

مهاجرت تحصیلی و اخذ تابعیت در کشورهای خارجی برای بسیاری از افراد یک فرصت جذاب به شمار می‌رود. مجارستان یکی از کشورهای مورد توجه برای تحصیل در اروپا است و با دانشگاه‌های برتر و سیستم آموزش عالی خود، به عنوان مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی شناخته شده است. برای اخذ تابعیت این کشور باید قوانین و ضوابط مربوط به این کشور را بررسی و رعایت کنید. سرمایه‌گذاری یکی از مواری است که این کشور به آن بسیار اهمیت می‌دهد که شما می‌توانید از این روش تابعیت این کشور را کسب کنید. برای اخذ تابعیت براساس تحصیل باید به شرایط و قوانین مربوطه در کشور مورد نظر پایبند باشید.

مزایا و معایب تحصیل در مجارستان

دانشگاه‌های کشور مجارستان به دلیل مزایای متعددی که دارند هر ساله مورد استقبال بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار می‌گیرند. در اینجا به برخی از مزیت‌های مهاجرت تحصیلی به مجارستان اشاره می‌کنیم:

 • امکان پذیرش راحت را برای دانشگاه‌های سراسر جهان
 • هزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه
 • آمادگی برای ورود به بازار کار این کشور
 • امکان ادامه تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا
 • امکان کاریابی در سایر کشورهای اروپایی
 • امکان دریافت اقامت دائم شنگن
 • برخورداری از تجهیزات آموزشی درجه عالی و مدرن
 • مدارک علمی معتبر در سطح جهان
 • بورسیه های تحصیلی متعدد
 • شرایط اقامت در خوابگاه های دانشجویی
 • زیبایی‌های بصری متعدد و جاذبه های گردشگری و تفریحی

از سوی دیگر تحصیل در این کشور عیب‌هایی همچون محدودیت تحصیل دانشگاه‌ها را دارد. پایین بودن تعداد دانشگاه‌ها سبب شده که رقابت برای یافتن جایگاه های مورد نظر برای تحصیل در این کشور تنگاتنگ شود. همچنین، اگر شما به هوای گرم علاقه‌مند هستید شاید مجارستان مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی شما نباشد.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان بدون مدرک زبان

مجارستان به دلیل اینکه شرایط مناسبی برای دریافت ویزا دارد، محبوب بسیاری از دانشجویان خارجی است. قرار گرفتن در قلب اروپا و هزینه‌های مقرون به صرفه باعث شده مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی که مایل به اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه‌های جهان باشد. برای تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور دو راه وجود دارد:

 • دریافت پذیرش دوره‌های آماده‌سازی، پیش از شروع رشته تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور
 • دریافت پذیرش در کالج‌های زبان کشور مجارستان

هزینه‌های زندگی در مجارستان

ضروری است دانشجویان قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان از هزینه‌هایی نظیر مواد خوراکی و اجاره‌های این کشور آگاه شوند تا بتوانند تصمیم درستی برای مهاجرت یا عدم مهاجرت به این کشور را بگیرند. . دانشجویان این کشور می‌توانند حدودا با 800 یورو در یک ماه زندگی نرمالی داشته باشند. این مبلغ شامل اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، خرید کتب درسی و چند شب اقامت در شهر است.

هزینه ی زندگی دانشجویی در مجارستان

هزینه ی زندگی دانشجویی در مجارستان

اجاره آپارتمان‌ها در مجارستان بین ۲۵۰ یورو الی۴۵۰ یورو است که به شهر محل اقامت شما بستگی دارد.

میانگین برخی از هزینه‌های مواد خوراکی:

اسم کالاهزینه
یک کیلوگرم موز1.23 یورو
یک کیلوگرم سیب1.31 یورو
یک لیتر شیر کم چرب0.69 یورو
یک عدد نان0.69 یورو
15 عدد تخم مرغ1.96 یورو
یک وعده غذایی در رستوران سطح متوسط5.50 یورو

هزینه‎های اجاره خانه در برخی از شهرهای مجارستان:

نام شهرمیانگین اجاره ماهانه مسکن یک خوابه در این شهر
بوداپست432 یورو
سگد288 یورو
دبرسن309 یورو
گیور316 یورو
ایگر282یورو
پچ250 یورو

هزینه‌های حدودی پوشاک در مجارستان:

نوع پوشاکقیمت
یک جفت کفش چرم74 یورو
یک جفت کفش ورزشی نایک64 یورو
لباس تابستانی27 یورو
شلوار جین65 یورو

میانگین هزینه‌های حمل و نقل در مجارستان:

نوع حمل و نقلقیمت
بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)0.92 یورو
تاکسی1.90 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه19 یورو
هر لیتر بنزین1.20 یورو

میانگین هزینه‌های برخی از سرگرمی‌های مجارستان:

نوع سرگرمیقیمت
بلیط سینما5.19 یورو
اجاره یک ساعته زمین تنیس9.80 یورو
یک ماه باشگاه بدن‌سازی32 یورو

کار حین تحصیل در مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان برای بسیاری از دانشجویان، فرصتی منحصر به فرد برای گسترش دانش و تجربه فرهنگی است. یکی از فرصت‌های مهم برای دانشجویان در مجارستان، کار کردن به ‌صورت پاره‌وقت است. برخی از دانشگاه‌ها در مجارستان، فرصت کار درون دانشگاهی را به دانشجویان خارجی می‌دهند. این کارها شامل فعایت در کتابخانه، آزمایشگاه یا کار در دفتر اداری دانشگاه می‌باشد. این فرصت به دانشجویان اجازه می‌دهد تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود را کسب کنند و با اعضای دانشگاه ارتباط برقرار کنند. مجارستان به عنوان یکی از پیشروان اقتصادی منطقه، بسیاری از فرصت‌های شغلی را در صنایع مختلف ارائه می‌دهد. برخی از صنایعی که می‌توانید در آنها کار کنید عبارت از فناوری اطلاعات، تولید خودرو، برق و الکترونیک، گردشگری و خدمات رفاهی هستند.

سخن پایانی

در آخر با مهاجرت تحصیلی به مجارستان امکان آموزش در موسسات آموزش عالی این کشور و اقامت قانونی در آن برای شما فراهم می‌شود. این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که شما می‌توانید در آن تحصیل کنید. با رعایت شرایط و الزامات مربوطه می‌توانید به راحتی این راه را پیش بگیرید و به دنبال تحصیلات خود در مجارستان بروید. شما می‌توانید برای راهنمایی دقیق‌تر برای مهاجرت به مجارستان برای تحصیل با موسسه اصطهباناتی در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *