تحصیل در مجارستان
دانشگاه های معتبر برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان 2020
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور مجارستان

 • پایتخت و بزرگترین شهر: بوداپست
 • هم مرز با: اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش
 • زبان رسمی: مجاری
 • واحد پول: فورینت
 • عضو اتحادیه اروپا از سال 2004
 • غذاهای مجارستانی سنتی شامل چیز درهم و برهم (خورش سوپ)، palacsinta (پنکیک)، سوسیس تند، کوفته و سبزیجات
 • رود دانوب از مرکز بوداپست می گذرد که از شمال به جنوب از کل کشور عبور می کند
 • صنایع مهم:معدن، مصالح ساختمانی، منسوجات، مواد شیمیایی و فرآوری مواد غذایی
اقدام برای اقامت مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای توریستی جهان، که با توجه به طبیعت بسیار زیبا و حاصل خیز خود سالیانه پذیرای بازدید کنندگان بسیاری می باشد. از مهم ترین شهر های مجارستان میتوان به دبرتسن ، میشکولتس ، سگد ، پچ ، گیور و… اشاره کرد. این کشور دارای آب و هوای بسیار سردی در زمستان ها و گرمای شدیدی در تابستان ها است. کشور مجارستان دارای جمعیتی بالغ بر ده میلیون و سیصد و سیزده هزار نفر و واحد پول آن فورینت می باشد.

ویزای کار مجارستان

گر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشید یا ساکن کشور مجارستان هستید، نیاز به ویزا یا اجازه کار نخواهید داشت ولی در صورتی که از شهروندان اتحادیه اروپا نباشید، نیازمند اخذ ویزای کار کشور مجارستان یا اجازه کار در این کشور می باشید. این برنامه از طریق اداره مهاجرت مجارستان انجام می گیرد و با یک قرارداد کار معتبر بین متقاضی و یک شرکت مجارستانی شروع شده و روشی بسیار پیچیده و وقت گیر است .

تحصیل رشته مهندسی برق در مجارستان به زبان انگلیسی
بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل رشته معماری

تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان رتبه دوم دنیا در زمینه تولید دارو و گیاهان را داراست این کشور دارای بیمارستان های بسیار مجهز و پیشرفته می باشد. دانشجویان در زمان تحصیلات خود در مجارستان از بیمه درمانی بهره مند میشوند که با این بیمه هزینه های درمانی آنها به صورت رایگان و یا نیم بها می شود. کشور مجارستان دارای بهترین سیستم حمل و نقل عمومی است ، که افراد در 24 ساعت شبانه روز میتوانند از آنها استفاده کنند.

شرایط زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان چگونه است؟ مجارستان فقط در چند معیار نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر عمل می کند. مجارستان بالاتر از میانگین تعادل کار و زندگی است. این رتبه در میان ارتباطات اجتماعی، مشارکت مدنی، کیفیت محیط زیست، آموزش و پرورش و مهارت ها، درآمد و ثروت، مسکن، شغل و درآمد، امنیت شخصی، رفاه ذهنی و وضعیت سلامت زیر رده های متوسط ​​قرار دارد.این رتبه بندی ها براساس داده های انتخاب شده موجود هستند.

شرایط اخذ پذیرش رشته مهندسی برق از دانشگاه های مجارستان
شرایط تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان

اخذ اقامت مجارستان

مزایای اخذ اقامت دائم مجارستان

 • بهره مندی از اقامت دائم اتحادیه اروپا( اخذ کارت اقامت دائم EC)
 • ارائه اقامت دائم به همراهان درجه یک( همسر و فرزند زیر 21)
 • ارائه مجوز اقامت طی دو هفته
 • عدم نیاز به مدرک زبان، آزمایش پزشکی و مدرک تحصیلی.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

بسیاری از جاذبه های طبیعی ساخته دست انسان می باشند، همراه با هزینه های زندگی نسبتا پایین و تمرکز قوی بر منافع بین المللی، به نظر می رسد که محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان و مطالعه رو به رشد می باشد. انتخاب این کشور اروپای شرقی برای تحصیل در در حال حاضر، یک انتخاب بسیار صحیح و آینده دار است.

شرایط رشته دندانپزشکی در مجارستان 2020 شرایط رشته دندانپزشکی در مجارستان 2020

تابعیت و شهروندی مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

رستوران ها

 • هزینه یک وعده غذا، در رستوران معمولی: 1،500.00 فورینت
 • هزینه یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده: 7،500.00 فورینت
 • قیمت یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی): 1،500.00 فورینت
 • کاپو چینو (ثابت) : 364.17 فورینت
 • آب ( بطری 0.33 لیتری): 169.75 فورینت
سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی انگلستان
معماری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طری سرمایه گذاری، برنامه HII به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه خاص مجارستان، اقامت دائمی دریافت کنند. این اوراق خاص حداقل 5 ساله بوده و از طریق اژانس قرضه دولتی مجارستان (Hungarian Government Debt Agency) صادر میشود. صندوق قرضه ویژه دولتی مجارستان (Hungary State Special Debt Fund) تنها مرجع ذی صلاح برای مدیریت سرمایه های خارجی است که کارفرمایان به دولت قرض می دهند.

عنوان

مجارستان کشوری است که فرصت های زیادی برای انگلیسی زبانان به خصوص در مرکز مجارستان یعنی شهر بوداپست دارد. این کشور زیبا در اروپا، دارای یک سیستم آموزشی عالی است، فرصت های شغلی زیادی به مهاجران ارائه می دهد و موقعیت آن در اروپای مرکزی، شرایط را برای سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و یا انجام امور تجاری، ایده آل کرده است.

اگر قصد تحصیل در مجارستان، کار و یا اقامت طولانی مدت را دارید، این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص  این کشور در اختیار شما قرار می دهد تا با اطمینان خاطر به این کشور نقل مکان کنید.

نگاهی به کشور مجارستان

مجارستان (Hungary)، در اروپای مرکزی واقع شده است و با توجه به نقشه مجارستان در اروپا، این کشور در همسایگی کشورهای اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی قرار دارد. پایتخت مجارستان و بزرگترین شهر این کشور بوداپست است و سایر شهرهای بزرگ آن به ترتیب عبارت‌اند از: دبرسن، سگد، میسکولک، پچ و گیور.

زبان رسمی این کشور، زبان مجاری و واحد پول آنها، فورینت است. مجارستان یکی از اعضای OECD، ناتو، اتحادیه اروپا و کنوانسیون شنگن می باشد. در ادامه مطلب، با جزئیات بیشتری به معرفی این کشور خواهیم پرداخت.

معرفی کشور مجارستان

مجارستان کجاست؟ مجارستان یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا است که پایتخت آن یعنی شهر بوداپست، به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود.

کشور مجارستان شامل 19 شهر است که پایتخت آن بوداپست، مستقل از سایر شهرها عمل می کند. این کشور علیرغم وسعت نسبتا کوچکی که دارد، مکان‌های متعدد و میراث های جهانی، ذخایر زیست ‌کره یونسکو، دومین دریاچه حرارتی بزرگ جهان (دریاچه هویز)، بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی (دریاچه بالاتون) و همچنین بزرگترین مرتع طبیعی در جهان را در خود جای داده است.

مجارستان کشوری محصور در خشکی است که در حوضه کارپات واقع شده است. دو رودخانه طولانی آن به نام های دانوب و تیسا، مجارستان را به سه قسمت تقسیم می‌کنند: ترانس دانوبیا (در غرب دانوب)، دشت بین رودخانه‌ های دانوب و تیسا و همچنین منطقه ترانس تیسا (در شرق تیسا).

تاریخچه کشور مجارستان

تاریخ مجارستان بسیار طولانی و غنی است که در طول آن مجارها، زبان، فرهنگ و هویت منحصر به فرد خود را با وجود جنگ ها و اشغال های فراوان، حفظ کرده اند. در این قسمت، مروری کوتاه بر برخی از مهمترین رویدادهای تاریخی مجارستان آورده شده است:

 • سال‌های 895-896: فتح مجارستان
 • سال 1001: تأسیس دولت مجارستان
 • سال‌های 1241-1242: حمله تاتارها به مغولستان
 • سال‌های 1458-1490: دوران باشکوه ماتیاس کوروینوس، یکی از بزرگترین پادشاهان مجارستان
 • سال 1526: تقسیم کشور مجارستان به 3 بخش
 • سال‌های 1848-49: انقلاب و جنگ استقلال مجارستان
 • سال 1867: آغاز امپراتوری اتریش-مجارستان
 • سال 1873: تولد بوداپست از اتحاد بودا، پست و اوبودا
 • سال 1914: مجارستان وارد جنگ جهانی اول شد
 • سال 1920: در معاهده تریانون، مجارستان دو سوم مناطق و جمعیت خود را از دست داد
 • سال 1944: مجارستان توسط آلمان نازی اشغال شد
 • سال 1945: مجارستان توسط ارتش شوروی اشغال شد
 • سال 1989: مجارستان به یک جمهوری دموکراتیک تبدیل شد
 • سال 2004: مجارستان به اتحادیه اروپا ملحق شد

موقعیت جغرافیایی و جمعیت کشور مجارستان

مجارستان در مرکز اروپا واقع شده است و از طریق حمل و نقل زمینی، آبی و هوایی نیز به راحتی قابل دسترسی می باشد. مجارستان کشوری محصور در خشکی، واقع در در شرق اروپای مرکزی با مساحت 93030 کیلومتر مربع است. از شمال به جنوب حدود 250 کیلومتر و از شرق به غرب 524 کیلومتر وسعت دارد.

همسایگان مجارستان عبارت‌اند از: این کشور از غرب با اتریش، از جنوب غربی با اسلوونی، از جنوب با کرواسی و صربستان، از شمال با اسلواکی، از شمال شرقی با اوکراین و از شرق با رومانی مرز مشترک دارد. مجارستان کشوری نسبتا کوچک است، اما سرشار از منابع طبیعی و مناظر متنوع و زیبا می باشد.

این کشور به دلیل داشتن منابع آب معدنی فراوان، در جهان معروف است و اغلب به آن سرزمین آب می گویند. دریاچه ها و حمام های حرارتی، هزاران گردشگر را در طول سال به این کشور می کشاند. در سال 2022، جمعیت مجارستان حدود 9.600.392 نفر گزارش شده است و تقریبا 0.12% از کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد. این کشور به لحاظ جمعیت، در رتبه 94 در بین کشورهای جهان قرار دارد.

پایتخت مجارستان کدام شهر است؟

شهر بوداپست، پایتخت کشور مجارستان است. این شهر با 2 میلیون جمعیت، بزرگ ترین شهر در مجارستان می باشد و اکثر موسسات دولتی، فرهنگی، علمی، دانشگاهی و هنری مجارستان، در این شهر واقع شده اند. این شهر با تاریخ غنی خود، داشتن بسیاری از غارهای زیرزمینی و همچنین به عنوان پایتخت آبگرم جهان، شناخته شده است.

رودخانه عظیم دانوب که از مرکز آن می گذرد، یکی از برترین منظره های شهری جهان را شکل داده است. بوداپست مرکز بیش از 30 تئاتر، بیش از 200 موزه و حدود 1000 گالری هنری است. بوداپست همچنین به عنوان یک “شهر دانشگاهی” درخشان در اروپا شناخته می شود. این شهر با جای دادن برترین دانشگاه های مجارستان در خود، مملو از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است.

مذهب و زبان رسمی مجارستان

در خصوص مذهب مردم مجارستان نیز باید بدانید که این کشور در رابطه با انتخاب دین، آزادی بسیاری به شهروندان آن داده است و قانون این کشور، مجارستانی ها را محدود و مجبور به پیروی از مذهب خاصی نمی کند.

نیمی از مجارستانی ها، کاتولیک هستند و جالب آنکه حدود 15 درصد از مردم این کشور، هیچ دین و مذهبی ندارند. به علاوه، 1 میلیون از شهروندان مجارستان، یهودی هستند؛ اما زبان مردم مجارستان چیست؟

زبان رسمی مجارستان، زبان مجاری است و 90 درصد مردم این کشور، به زبان مجاری صحبت می کنند. این زبان با اکثر زبان های رایج در کشورهای اروپایی، متفاوت می باشد. دلیل این تفاوت آن است که زبان های رایج در سایر کشورهای اروپایی مانند انگلیسی و یا فرانسوی، ریشه در زبان های اروپایی و یا هندی دارند، اما زبان مجاری، از خانواده زبان های Fino-ugric می باشد. در واقع می توان گفت که زبان مجاری، شباهت زیادی به زبان های فنلاندی، استونیایی و چند زبان دیگر در مناطق دورافتاده ای از روسیه دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم مجارستان

موسیقی، به ویژه موسیقی محلی و سنتی، بخش مهمی از فرهنگ مجارستان است. بر اساس تجربیات دهقانان روستایی، موسیقی مجارستان، مضامینی مانند شادی، غم، آب و هوا و حتی کشاورزی دارد. مجارستان همچنین دارای تاریخی غنی در موسیقی کلاسیک است. بلا بارتوک و فرانتس لیست، بزرگترین آهنگسازان این کشور هستند. مجارستانی ها علاقه فراوانی به استفاده از آبگرم عمومی و اسپا (Spa) دارند و سنت غوطه ور شدن در چشمه های آبگرم، در این کشور مرسوم است.

صدها چشمه آب گرم طبیعی از این کشور سرچشمه می گیرد که مجارها هنوز هم در آن حمام می کنند. جایگاه خانواده در فرهنگ مجارستان، بسیار حائز اهمیت است و اعضای خانواده معمولا با یکدیگر در یک خانه زندگی می کنند.

غذاهای این کشور اروپایی، عمدتاً از غذاهای گوشتی تشکیل شده است. گولیاس، یک سوپ غلیظ گوشت گاو است که با پیاز و سیب زمینی پخته می شود و در سراسر کشور مجارستان محبوب می باشد. به علاوه، هالاسله که یک سوپ ماهی غنی است، از غذاهای محبوب در مجارستان به حساب می آید.

آب و هوای مجارستان

آب و هوای کشور مجارستان

مجارستان دارای آب و هوای قاره ای و چهار فصل است. این کشور دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و برفی است. مجارستان به دلیل روزهای آفتابی فراوان و عدم بروز تغییرات آب و هوایی ناخوشایند که به واسطه کوه های اطراف کشور کنترل می شود، مکانی عالی برای زندگی است.

میانگین دمای سالانه در مجارستان، حدود 10 درجه سانتیگراد می باشد که در تابستان، بین 27 تا 35 درجه سانتیگراد و در زمستان، بین 0 تا 15- درجه سانتیگراد خواهد بود. توزیع و فراوانی بارندگی در مجارستان غیرقابل پیش بینی است. بخش غربی این کشور معمولاً بیشتر از قسمت شرقی باران می‌ بارد و ممکن است در قسمت های شرقی این کشور، خشکسالی شدید در تابستان رخ دهد.

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و یا کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا، بسیار ارزان تر است.

شهر بوداپست که پایتخت مجارستان و بزرگترین شهر در این کشور است، هزینه های بالاتری نسبت به سایر شهرهای مجارستان دارد اما باز هم این هزینه های بالا در بوداپست، کمتر از هزینه های زندگی در سایر کشورهای اروپایی است. این امر باعث شده است تا آن دسته از علاقه مندان به زندگی در اروپا که قادر به تامین هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی نیستند، مجارستان را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایند و به طور مقرون به صرفه در اروپا زندگی کنند.

خبر خوش برای ایرانیان علاقه مند به زندگی در اروپا آن است که هزینه های زندگی در مجارستان، تنها 36% بیشتر از ایران است و حتی اجاره منزل در شهر بوداپست، 36% ارزان تر از تهران است. بر اساس جدیدترین ارزیابی های انجام شده از هزینه های زندگی در مجارستان در وبسایت numbeo، برای زندگی در شهر بوداپست، ماهیانه 202.873.53 فورینت (561.28 دلار) برای هر نفر لازم است. پس چنانچه تا کنون در خصوص زندگی در مجارستان مردد بوده اید، اکنون با دانستن این حقایق می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب موسسه اصطهباناتی در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

میزان درآمد در کشور مجارستان

میانگین حقوق در مجارستان، 13,668,312 فورینت در سال است. معمولی ترین درآمد در این کشور نیز 6825924 فورینت می باشد. حقوق زنان و مردان در مجارستان متفاوت است; مردان به طور متوسط 14695814 فورینت و زنان 11,082,089 فورینت حقوق دریافت می کنند. پردرآمد ترین مشاغل در مجارستان شامل کشاورزی و ماهیگیری با درآمد متوسط 49,909,557 فورینت و همچنین مدیریت و تجارت با درآمد 21,361,129 فورینت هستند.

بسته به میزان تحصیلات، بالاترین حقوق را افراد دارای مدرک دکترا با حقوق 17,225,422 فورینت دریافت می کنند. دومین سطح تحصیلی پردرآمد، مدرک کارشناسی ارشد با حقوق 14,655,662 فورینت است. البته سابقه کار و میزان تجربه نیز بر درآمد افراد در مجارستان تأثیر می گذارد. افرادی که بیش از 20 سال سابقه کار دارند، 22,846,772 فورینت و کارمندان با 16 تا 20 سال سابقه، 19433809 فورینت دریافت می کنند.

وکیل مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در مجارستان، مهاجران بسیاری را به این کشور جذب کرده است. برخی از محبوب ترین روش های مهاجرت به مجارستان که در نهایت می تواند منجر به اخذ اقامت و حتی شهروندی مجارستان شود عبارت‌اند از:

خدمات موسسه اصطهباناتی در زمینه مهاجرت به مجارستان

کارشناسان و وکلای مجرب موسسه اصطهباناتی با سال‌ها تجربه در امور مهاجرت به کشور مجارستان می توانند با بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین روش مهاجرت به این کشور اروپایی را که درصد موفقیت بالایی داشته باشد، به شما پیشنهاد دهند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی همه چیز درباره مجارستان (کشور Hungary) پرداختیم. این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده است، با داشتن کیفیت بالای زندگی، هزینه های مقرون به صرفه، سیستم آموزشی عالی، موقعیت جغرافیایی بی نظیر و همچنین مناظر عالی، در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب تبدیل شده است.

برای آن دسته از افرادی که رویای زندگی در اروپا را در سر دارند اما به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی، قادر به مهاجرت نمی باشند، کشور مجارستان بهترین گزینه است.

سوالات متداول

 • آیا هزینه های زندگی در مجارستان بالا است؟

خیر. هزینه های زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، مقرون به صرفه تر است.

 • آیا با مهاجرت به مجارستان می توانیم اعضای خانواده خود را نیز به این کشور ببریم؟

به روش مهاجرتی شما بستگی دارد، اما در اکثر روش ها، دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال ممکن است.

 • میزان اجاره خانه در مجارستان چقدر است؟

به شهر و نوع خانه بستگی دارد اما معمولا اجاره آپارتمان در مجارستان، بین 275 تا 750 دلار در ماه است.

 • شهریه دانشگاه های مجارستان چقدر است؟

به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد اما معمولا شهریه دانشگاه های دولتی بین 2300 تا 3500 دلار در سال است و دانشگاه های خصوصی نیز شهریه های بسیار بالاتری دارند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *