کشور سوئیس بهترین کیفیت زندگی  را برای شما تضمین می کند، برترین مدارس پزشکی و بالاترین درآمد برای پزشکان در سوئیس در نظر گرفته شده است. اگر چه پذیرش در دانشگاه ها و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس به صورت رقابتی و سخت می باشد، اما امکان پذیرش دانشجویان بین المللی به صورت کمی آسان تر امکان پذیر می باشد. البته این در حالی است که بسیاری از کالج های پزشکی سوئیس مجوز ثبت نام دانشجویان غیر سوئیسی در دانشگاه را ندارند. موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز از موسسات معتبر حقوقی مهاجرت کشور امکان اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت فراهم نموده است.

بسیاری افراد تحصیل در این کشور را در جهت مهاجرت به سوئیس انتخاب می کنند که البته راه درستی نیز می باشد و دارای ریسک کمتری نسبت به راه های مهاجرت به سوئیس مثل اخذ ویزای کار و همچنین کار در سوئیس را دارد، حتی برخی افراد جهت مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج در سوئیس راه ادامه تحصیل در این کشور را انتخاب نموده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس می توانید مطلب را مطالعه و با مشاورین ما تماس داشته باشید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

دانشجویانی که پس از یک سال اول تحصیل در آزمون با شکست مواجه می شوند و موفق به قبولی در آزمون پزشکی سوئیس نشوند، می بایست در دوره های تحصیل به زبان فرانسوی نیز شرکت کنند. با توجه به اینکه سوئیس از قدیمی ترین کشورها محسوب می شود اما این بسیار مهم است که افراد نسبت به زبانی که به آن تحصیل می کنند آگاهی کامل داشته باشند، چرا که تسلط به زبان مد نظر، اجباری می باشد.

اگر شما قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس را دارید، می بایست از گزینه های انتخابی موجود که بر سر راه شما قرار گرفته است آگاهی کافی داشته باشید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس با علومی مانند کالبد شناسی و زیست شناسی آغاز می گردد و پس از آن شرکت در دوره های تخصص صورت می گیرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس 7-5 سال به طول می انجامد که این امر باز هم بستگی به مکان تحصیل و نوع رشته انتخابی شما دارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

هزینه تحصیل در کالج های های پزشکی سوئیس

هزینه تحصیل در کشور سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی متفاوت می باشد و تفاوت های کمی مابین مبلغ شهریه دانشجویان سوئیسی و دانشجویان بین المللی نیز مشاهده می گردد در حالی که در بسیاری از کشور های اروپایی این مورد غیرعادی به نظر می رسد. پیش بینی می شود، انتظار می رود که شما هر سال حدود 8000 – 4000 فرانک (5،250 – 2،630 پوند ) را برای برنامه های پزشکی خود در نظر بگیرید.

شرایط کار در سوئیس

کشور سوئیس یکی از پایدارترین و موفق ترین فعالیت های اقتصادی در اروپا را به خود اختصاص داده است و به دلیل همین ثروت غنی شهرت جهانی پیدا کرده است. چرا که در سال 2011 این کشور در رتبه ثروتمند ترین کشور های جهان قرار گرفت.

بسیاری از فعالیت های اقتصادی این کشور مربوط به فعالیت های زیر ساختی به ویژه در بخش شیمیایی، سلامت و داروسازی بود. ناگفته نماند که بسیاری از امکانات و خدمات پیشرفته در بخش بانکداری و یا بیمه در این کشور یافت می شود. این بسیار حائز اهمیت است که بدانید تمامی صنایع مهم و متخصصان مجرب در این کشو در حال فعالیت می باشند.

کشور سوئیس مالیات کمی را برای کشورهای توسعه یافته و شرکت های چند ملیتی در نظر می گیرد. برای دانشجویان فارغ التحصیل رشته پزشکی که به دنبال اشتغال زایی در کشور سوئیس هستند، حقوق ماهیانه عالی و سطح زندگی با کیفیت عالی در نظر گرفته شده است.

دانشگاه های پزشکی سوئیس

بهترین دانشگاه های پزشکی بالینی در زمینه تولید علم تحقیقاتی در مورد موضوعات مختلف پزشکی و زیست پزشکی نشان داده اند. این موضوعات شامل بیهوشی، قلب و عروق، پزشکی عمومی و داخلی، متخصص گوارش، زنان باردار، چشم پزشکی، رادیولوژی و جراحی است. این دانشگاه های برتر در سوئیس برای پزشکی بالینی، بر اساس شهرت و تحقیق در این زمینه هستند. – دانشگاه زوریخ، دانشکده پزشکی – دانشگاه برن، دانشکده پزشکی – دانشگاه بازل، دانشکده پزشکی – دانشگاه ژنو، دانشکده پزشکی – دانشگاه لوزان، دانشکده پزشکی – موسسه فدرال تکنولوژی زوریخ در سوئیس، دانشکده پزشکی – مدرسه عالی پلی تکنیک فدرال لوزان، دانشکده پزشکی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئیس

 1. دانشگاه Bern
 2. دانشگاه Geneva
 3. دانشگاه Zurich
 4. دانشگاه Basel
 5. دانشگاه Lausanne
 6. دانشگاه Fribourg

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس ویزا و اجازه تحصیل در سوئیس اگر می خواهید برای تحصیل در یک دانشگاه یا کالج به سوئیس بروید، ابتدا باید یک دوره را پیدا کنید و در آن پذیرفته شوید. شما می توانید از طریق CRUS (کنفرانس روابط دانشگاه های سوئیس) به دانشگاه های سوئیس پیوند پیدا کنید. هنگامی که تأیید کنید که یک گواهی ثبت نام دارید، می توانید درخواست تحصیلی در سوئیس برای گرفتن ویزا را انجام دهید. بعضی از ملیت ها باید با ویزا وارد سوئیس شوند. برای دوره های تا سه ماه – دوره های تابستانی، مدارس زبان – ممکن است به یک ویزای کوتاه مدت شنگن C نیاز داشته باشید. برای دوره های طولانی تر از سه ماه، شما ممکن است نیاز به یک ویزای D طولانی مدت دارید. پس از ورود به سوئیس، نمی توانید به یک سند گردشگری سه ماهه به سوئیس برسید و آن را به یک اجازه اقامت دانشجویی تغییر دهید.

درخواست ویزای سوئیس شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود درخواست ویزای کنید. شما باید فرم درخواست را تکمیل کنید و اسناد حمایتی را به زبان فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی ارسال کنید، بنابراین ممکن است لازم باشد مدارک خود را ترجمه کنید. برای ویزای کوتاه مدت شنگن C، اسناد شامل موارد زیر است: گذرنامه معتبر / شناسه سفر؛ اثبات منابع کافی مالی برای پوشش هزینه های خود در حالی که شما در سوئیس هستید؛ بیمه درمانی / بیمه؛ تایید دوره های رزرو شده شامل هزینه های پرداخت شده اگر شما زیر 18 سال سن دارید، یک گواهی تولد و مجوز سفر در صورت سفر به سوئیس به تنهایی و یا کپی از ویزای والدین در صورت همراه بودن.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سوئیس

برای ویزای بلند مدت D، اسناد شامل موارد زیر خواهد بود: یک گذرنامه معتبر / شناسه سفر اثبات منابع کافی مالی برای پوشش هزینه های خود در حالی که شما در سوئیس هستید، خود و یا حامی مالی، مانند کپی های صورت حساب بانکی یا نامه ای از بانک. اثبات بیمه درمانی که شامل پوشش حوادث است. نامه انگیزه ای برای توضیح اینکه چرا شما می خواهید برای تحصیل در سوئیس بیاورید و چطور این کار برای حرفه شما مفید خواهد بود. تایید ثبت نام در یک موسسه آموزشی شناخته شده در سوئیس. تایید هزینه های دوره ای پرداخت می شود. رزومه شما کپیها از گواهینامه های آموزشی قبلی و دیپلم. یک نامه امضا شده تایید می کند که شما در پایان دوره سوئیس را ترک خواهید کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس با دشواری هایی مثل آزمون ورودی و تحصیل به زبان های دیگر مواجه است و به همین دلیل بیشتر متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور ، تحصیل پزشکی در بلاروس ، ایتالیا ، آلمان ، ترکیه ، انگلبستان و غیره را انتخاب می نمایند تا ضمن صرفه جویی در زمان خود بتوانند با هزینه های کمتر و مطمئن تر تحصیل خود را به اتمام برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب دانشگاه مورد نظر در سوئیس ، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز تماس حاصل فرمایید و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

1- دانشگاه های سوئیس مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله، هشت دانشگاه در این کشور مورد تایید وزارت بهداشت می باشند.

2- تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چند سال به طول می انجاند؟

بین پنج تا هفت سال زمان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس زمان نیاز است.

3- بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس کدامند؟

دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه بازل، دانشگاه برن، دانشگاه ژنو، دانشگاه لوزان و غیره

4- مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چیست؟

مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه، پاسپورت معتبر، بیمه نامه مسافرتی، مدارک شناسایی همراه با ترجمه، مدرک زبان، انگسزه نامه و غیره

5- در هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس امکان کار حین تحصیل وجود دارد؟

با توجه به اینکه سوئیس از کشورهای گران در دنیا می باشد، دانشجویان اجازه دارند تا در حین تحصیل مشغول به کار شوند.

6- هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه میزان است؟

در سوئیس هزینه زندگی بالاست و به طور میانگین 1,500 تا 2,000 یورو در ماه خواهد بود.

7- جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟

بله، از شرایط تحصیل در دانشگاه های سوئیس، قبولی در آزمون های ورودی این کشور می باشد.

8- زبان تحصیل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های سوئیس چیست؟

در سوئیس امکان تحصیل به زبان های آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و انگلیسی وجود دارد.

9- هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چه میزان است؟

به طور میانگین هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس مابین 2,600 تا 5,200 یورو خواهد بود.

10- مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چیست؟

امنیت اجتماعی، سطح بالای رفاه، اعتبار دانشگاه های پزشکی سوئیس، اخذ اقامت پس از تحصیل و غیره

11- دانشکده های پزشکی در سوئیس چه دروسی را ارائه می دهند؟

پزشکی عمومی، پزشکی داخلی، پزشکی اطفال، پزشکی زنان و زایمان، روانپزشکی و غیره

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

18 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس 2023

 1. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال دندان پزشکی تورین ایتالیا قبول شدم به زبان ایتالیایی و میتونم آیلتس هم بگیرم میخواستم ببینم همین امسال یا بعد از یک سال میتونم انتقالی بگیرم به دانشکاه سوئیس یا دانمارک و همونجا این رشته رو بخونم؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه دانشگاه مبدا و مقصد شما طرف قرار داد یکدیگر باشند، امکان انتقالی برای شما وجود دارد.

 2. آتوسا گفت:

  سلام برای تحصیل دندان پزشکی هم شرایط مثل پزشکیه؟
  و اصلا میشه ب صورت رایگان در دانشگاه ژنو تحصیل کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، شرایط این دو رشته شبیه است، معمولا مقاطع پایین احتمال بورسیه خیلی کم است.

 3. میکائیل گفت:

  سلام من کارشناسی پرستاری دارم حدود پنج کتاب در حیطه پرستاری و پزشکی دارم با دو کتاب بین المللی پزشکی حدود ۵ مقاله بین المللی اسکاپوس و در کل رزومه خوبی دارم و مسلط به زبان انگلیسی و آلمانی و تا حدودی فرانسه هستم آیا میتونم برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های سوئیس اقدام کنم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعات کافی برای پاسخ دقیق داده نشده، بهتر است برای اطمینان با دفتر تماس بگیرید.

 4. اشکان گفت:

  سلام
  من دانشجوی دندان پزشکی دانشگاه لرستان هستم دایی من شهر لوزان هستش
  می خواستم ببینم با توجه به شرایطم می تونم دانشگاه لوزان ادامه تحصیل بدم یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ورود به دانشگاه باید شرایط پذیرش را داشته باشید، حضور فامیل برای ارائه تمکن مالی کمک می کند.

 5. مهشاد گفت:

  سلام , من در حال حاضر داروسازی میخونم در کشور مجارستان خواستم بپرسم که امکان انتقال به دانشگاه های سوئیس وجود داره یا نه؟ یا حتی برای ادامه تحصیل و تخصص, ازمون ها به چه صورته و اصلا موافقت میکنند؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.

 6. روژین گفت:

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی رشته پرستاری با معدل 18/5 و مسلط بر زبان انگلیسی میخواستم ببینم در کدام دانشگاه سوئیس میتونم برای کارشناسی ارشد اقدام کنم
  اصلا با این شرایط میتونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان اخذ پذیرش در برخی دانشگاه ها وجود دارد، اخذ پذیرش از دانشگاه های با رنکینگ خوب فقط در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، امکانپذیر است.

 7. امیر محمد گفت:

  با سلام.لطفا درباره ی نحوه ی گرفتن تخصص پزشکی از دانشگاه های فرانسوی زبان سوییس توضیح دهید.با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مقداری توضیحات این مطلب زیاد است، جهت کسب اطلاعات در این زمینه با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 8. Sa گفت:

  با سلام
  من دانشجوی پزشکی دانشگاه ازاد هستم و تسلط به زبان انگلیسی دارم و مشغول به یادگیری زبان فرانسوی هم هستم,سوالم اینه که ایا امکانش هست که از یکی از دانشگاه های پزشکی سوییس پذیرش بگیرم و تطبیق واحد انجام بدم و بقیه واحد های پزشکی و در سوییس بخونم؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولاً با تطبیق واحد ها موافقت نمی شود.

 9. kasra گفت:

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
  معدل دیپلمم 17.60 هست شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس چیه؟باید کالج بخونم؟شرایط کالج چیه؟لطفا رانماییم کنید ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دانشجویانی که فارغ التحصیل سوئیس نباشند، شانس زیادی جهت ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور را ندارند. ما می توانیم به افرادی که در سوئیس و یا کشورهای مشابه سیستم آموزش این کشور فارغ التحصیل شده اند کمک هایی در زمینه پذیرش داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *