مهاجرت به آمریکا یا کانادا

اطلاعات کلی کشور کانادا

 • مساحت: 9.984.670 کیلومتر مربع
 • جمعیت: حدود 35 میلیون
 • زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی
 • پایتخت: اتاوا
 • واحد پول: دلار کانادا
 • دامنه اینترنتی: .ca

 

معایب تحصیل پزشکی در کانادا

مهاجرت به کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان (پس از روسیه) است؛ موقعیت استراتژیک بین روسیه و ایالات متحده از طریق مسیر قطب شمال برقرار می شود؛ حدود 85٪ از جمعیت در 300 کیلومتری مرز آمریکا / کانادا متمرکز شده است. این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی و مهاجرت به کانادا می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

ویزای کار کانادا

مجوز کار کانادا برای اشخاصی صادر می شود که تابعیت کانادا یا مجوز اقامت دائم کانادا را ندارند( برای مشاغل خاص و در مدت زمان مشخص). آیا لازم است که کارفرما کانادایی باشد؟ برای درخواست مجوز کار باید به صورت قانونی توسط یکی از شهروندان کانادایی برای کار دعوت شده باشید. مجوز کار به شما اجازه اقامت دائم در کانادا را نمی دهد. برای انجام این کار شما باید واجد شرایط گروه مهاجرت با عنوان مجوز اقامت دائم باشید.

بازار کار فیزیوتراپی در کانادا
مراحل پذیرش در دانشگاه های کانادایی

تحصیل در کانادا

عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند می توانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا و در این دانشگاه ها استفاده کنند، از شهرهای مهم کانادا می توان به تورنتو، ونکوور، مونترال، کلگری، ادمونتون، کبک و اوتاوا اشاره کرد. راه های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کار در کانادا، سرمایه گذاری و تحصیل در کانادا می باشد، بنابراین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می پذیرد.

شرایط زندگی در کانادا

کانادا برای تمام افراد بومی این کشور که به دنبال دسترسی آسان به بخش های خدمات عمومی و نیمه عمومی هستند، محل خوبی به شمار می رود. این کشور برای تازه واردین ماهر یا نیمه ماهر اشتغال خوبی را فراهم می کند. با این حال برخی تازه وارد ها که تنها با یک مدرک دانشگاهی و بدون مهارت خاصی به این کشور می آیند باید برای یافتن کار تلاش کنند. بر اساس آمار کانادا، فارغ التحصیلان دانشگاهی نیمی از جمعیت مهاجران فقیر کانادا را تشکیل می دهند. بخش مشکل افراد ماهر، به دست آوردن مجوز و مدارک لازم برای کار است.

مهاجرت کاری به انگلستان
الزامات اعزام نیروی کار ساده به کانادا

اخذ اقامت کانادا

با داشتن اقامت کانادا شما حق قانونی برای کار، زندگی ، تحصیل در هر یک از ده استان یا سه ناحیه کانادا را دارید. افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند به یک کارفرمای خاص و یا یک مکان خاص وابسته نیستند.افرادی که اقامت کانادا را دارند سه ماه پس از ورود به کانادا تحت پوشش مراقبت های بهداشتی قرار می گیرند. افرادی که اقامت کانادا را دارند می توانند برای همسر، فرزندان و افراد وابسته به خود برای پیوستن به آنها در کانادا درخواست دهند . فرزندان افرادی که اقامت کانادا را دارند حق تحصیل رایگان تا سن 18 سالگی در تمام مدارس دولتی کانادا را دارند.پس از دریافت اقامت دائم می توانید تابعیت کانادا را به دست اورید . بعد از سه تا پنج سال اقامت واجد شرایط تابعیت کانادا می شوید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

بسیاری افراد جهت مهاجرت به این کشور معمولا از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. زبان تحصیل در کانادا بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

پذیرش رشته مامایی از دانشگاه های کانادا
شرایط اخذ پاسپورت کانادا

تابعیت و شهروندی کانادا

قانون تابعیت کانادا در اصل بر اساس قانون مصوب 1910 به وجود آمد. بر طبق این قانون، تابعیت یا شهروندی کانادا به آن دسته از اتباع انگلیس که مقیم کانادا بودند تخصیص داده شد و دیگر اتباع انگلیس برای ورود به خاک کانادا موظف به اجازه بودند.

بعد از انقضاء قانون مصوب وست مینستر در سال 1931 که به موجب آن هر یک از ایالت‌های خودگردان بریتانیای کبیر اجازه تصویب و وضع قوانین برای ایالت‌های خود را داشته هر یک از ایالت‌های خودگردان قوانین مختص به خود را تصویب نموده و در قلمرو خود به اجرا در می‌آوردند و قانون تابعیت کانادا نیز در سال 1947 به تصویب رسید.

هزینه زندگی در کانادا

فست فود و رستوران

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت ۱۵ دلار
 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) ۶۰ دلار
 • هزینه یک عدد مک دونالد ۹ دلار

کافه و بار

 • هزینه یک فنجان کاپوچینو ۳.۷۷ دلار
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه  ۱.۹۵ دلار
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی  ۱.۶۷ دلار

 

مهارت های مورد نیاز معمارها در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

سرمایه گذاری در کانادا

کانادا برترین مقصد دنیا برای مهاجرت تجاری برای خانواده هایی با دارایی خالص بالا است. کانادا به دلیل برنامه سرمایه گذار بسیار مشهور دولتی مدیریت کبک (Government Manages Quebec Investor Program)، امنیت و کیفیت زندگی، مالیات های تجاری کم، بهترین دسترسی به توافقات تجاری آزاد و استقبال از مهاجران از همه ملیت ها انتخاب می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *