تحصیل پزشکی در آلمان با توجه به مزایای تحصیلی در این کشور بسیار مورد تقاضا است. تقاضای تحصیل در آلمان به علت رایگان بودن و همچنین کیفیت مطلوب آموزش از سراسر نقاط دنیا وجود دارد. در این کشور دانشگاه‌های پزشکی بسیار معتبری وجود دارند که تقریباً مورد تایید همه دنیا می‌باشند. افرادی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را انتخاب می‌کنند، شانس اقامت و یا به عبارتی مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور را نیز خواهند داشت.

این روش در کنار روش‌هایی مثل ثبت شرکت، اخذ ویزای کار و سرمایه‌گذاری از راه های مهاجرت به آلمان هستند. شما باتوجه به شرایط خود می‌توانید یکی از این روش‌ها را برگزینید.

 موسسه حقوقی توسعه گران مهر، دفتر اعزام دانشجو در شیراز، تهران، مشهد، رشت، تبریز و اصفهان پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های این کشور را با کمک وکیل مهاجرت فراهم آورده است.

در این مطلب میخوانید

شرایط اعزام دانشجو پزشکی و دندانپزشکی به آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

برلین-آلمان

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد؛ روش اول اینکه شخص از دانشگاه‌های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن را از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند، شرط ادامه تحصیل در آلمان در همه رشته‌ها قبولی کنکور است، مدرک مذکور همراه با دیگر مدارک تحصیلی و هویتی فرد به موسسه تحویل داده می‌شود و موسسه می‌تواند پذیرش را از دانشگاه‌ها اخذ نماید.

شایان ذکر است افرادی که قصد دارند از این روش برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آلمان اقدام کنند، با توجه به روال و مراحل باید حداقل شش ماه قبل از شروع تحصیل اقدام کنند.

شرایط جدید تحصیل پزشکی در آلمان 2023

شرایط جدید تحصیل پزشکی آلمان ۲۰۲۱ به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری این بیماری با مشکلاتی همراه شده است؛ اما آلمان به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی، دارای دانشگاه‌های زیادی است که در رشته‌های مختلف و زیرشاخه‌های مختلف پزشکی به ارائه کورس‌های تحصیلی می‌پردازد. هر ساله صدها دانشجو از خارج از کشور برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های برتر آلمان مهاجرت می‌کنند.

ویدئو و پادکست شرایط اخذ پذیرش بدون مدرک زبان

در این قسمت به توضیحی مهم درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و همچنین شرایط اخذ پذیرش کالج‌های آلمان بدون مدرک زبان می‌پردازیم، می‌توانید این فیلم را جهت اطلاعات بیشتر مشاهده کنید و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

شرایط اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی آلمان

شرایط پزشکی و دندانپزشکی در آلمانتحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی و عموماً رشته‌ها از این دسته همراه با آزمون ورودی یا کنکور هستند. امتحان ورودی پزشکی این کشور به زبان آلمانی است و معمولاً این زبان نیز از موارد امتحانی می‌باشد، نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که سطح زبان امتحان ورودی پزشکی آلمان در حدود b2 می‌باشد.

افرادی که برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام می‌کنند، قبل از شروع تحصیل و در حدود دو ماه قبل از شروع تحصیل باید در این ورودی شرکت کنند. البته این آزمون ورودی با آزمون‌های کشورهایی مثل ایتالیا و یا ایران متفاوت است. مشاوران موسسه می‌توانند در زمینه آزمون ورودی به شما اطلاعات کافی را ارائه دهند.

زمان شروع تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی فقط یک بار در سال و در ماه سپتامبر می‌باشد. افراد باید توجه داشته باشند، دانشگاه‌های دولتی این کشور برای ترم ژانویه پذیرش نخواهند داشت و افرادی که به ترم سپتامبر نرسیده‌اند باید تا سال بعد منتظر بمانند.

اخذ پذیرش بدون قبولی کنکور ایران

روش دوم پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام از طریق ثبت‌نام فرد در کالج می‌باشد. این روش برای افرادی است که به هر دلیلی موفق به قبولی کنکور در ایران نشده‌اند. این دسته از افراد باید یکسال تحصیلی(دو ترم) را در این کالج‌ها بگذرانند. در این مدت به دانشجویان دروس زیست، زبان و گاهاً شیمی تدریس داده می‌شود و پس از طی دوره کالج، می‌توانند با کسب نمره و معدل خوب وارد دانشگاه‌های پزشکی آلمان شوند.

نکته حائز اهمیت در این مورد نیز این است که، تحصیل یک‌ساله در کالج کاملا رایگان می‌باشد. البته منظور از هزینه صرفاً هزینه یکسال کالج می‌باشد و هزینه زندگی شخص بر عهده خودش خواهد بود.

تحصیل و پذیرش پزشکی در آلمان بدون مدرک زبان

جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و تخصص دندانپزشکی در آلمان در هر دو صورت ذکر شده در بالا، ارائه مدرک زبان الزامی است و افراد در ایران و قبل از اقدام برای پذیرش، باید مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

یک راه نسبتاً غیر مطمئن (!) برای تحصیل پزشکی آلمان وجود دارد و آن هم این است که از کشورهای همسایه نظیر ترکیه و ارمنستان برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام نمایید. در این حالت باید برای کالجی که بدون مدرک زبان پذیرش می‌دهد اقدام نمایید و سپس از سفارت کشورهای همسایه اقدام به دریافت ویزای تحصیلی آلمان کنید، البته دو نکته هم باید در نظر بگیرید اول اینکه باید قبل از رفتن به سفارت های کشورهای همسایه نسبت به اخذ اقامت این کشورها اقدام کنید و دوم هم اینکه مقداری سفارت آلمان در این کشورها ریسک عدم صدور ویزا بدون مدرک زبان را دارند.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور دارای محدودیت سنی نمی‌باشد؛ ولی این نکته از این جا به عنوان یک محدودیت مطرح می‌شود که سفارت کشور آلمان در ایران بسیار به فاصله بین تحصیلات افراد حساس است. یعنی اگر شخصی بین دوره‌های تحصیل خود فاصله داشته باشد، امکان رد درخواست ویزای وی وجود دارد.

بر اساس این امر، ما به افرادی که قصد پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در این کشور را دارند توصیه می‌کنیم حداکثر تا سن 26 سالگی در جهت مهاجرت خود اقدام نمایند. البته برای افرادی که در سنین بالاتر هستند راه حل‌هایی وجود دارد به همین دلیل بهتر است اقدامات خود را زیر نظر وکیل مهاجرت به آلمان طی کنید تا با اطلاعات درست پیش روید و در این مسیر شکست نخورید.

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مدت زمان تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی در آلمان، برای رشته‌های پزشکی حدود 6 سال و دندانپزشکی 5 سال می‌باشد. در کشور آلمان پزشکی عمومی به عنوان کارشناسی ارشد محسوب می‌شود، در حالیکه در ایران به عنوان پزشکی حرفه‌ای شناخته می‌شود.

فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی می‌توانند پس از اتمام تحصیلات، وارد بحث دکترا شوند که البته این امر ضروری نیست و دریافت پروانه پزشکی با مدرک کارشناسی ارشد امکان‌پذیر است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه‌گران مهر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان موسسه بهره‌مند شوید.

دانشگاه‌های پزشکی معتبر آلمان مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه‌های پزشکی معتبر آلمان مورد تایید وزارت بهداشت

سالانه لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت تغییر می‌یابد؛ ولی برای کشورهایی مثل آلمان با توجه به اعتبار دانشگاه‌های این کشور تغییرات زیادی اعمال نمی‌شود. در زیر لیستی از دانشگاه‌های پزشکی معتبر آلمان را آورده‌ایم. البته این اسامی، شامل همه دانشگاه‌ها نمی‌باشد.

 • دانشگاه‌ هایدلبرگ
 • دانشگاه هومبولت زو برلین
 • دانشگاه لودویگ ماکسیملیانس مونیخ
 • دانشگاه مینه‌سوتا فرانکفورت
 • دانشگاه ابرهارد کریل تایتینگن
 • دانشکده پزشکی هانور
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه مونستر
 • دانشگاه آخن RWTH
 • دانشگاه آلبرت لودویگز فریبورگ
 • دانشگاه هومبورگ
 • دانشگاه آزاد برلین
 • دانشگاه گوتینگن
 • دانشگاه جوليوس ماکسيميليانس ويرزبورگ
 • دانشگاه ارلانگن نورنبرگ
 • دانشگاه کلن
 • دانشگاه یوهانس گوتنبرگ، ماینز
 • دانشگاه دوسلدورف
 • دانشگاه اولم
 • دانشگاه آلبرشت زو کیل مسیحی
 • دانشگاه فیلیپس ماربورگ
 • دانشگاه دیزسبورگ اسن
 • دانشگاه لایپزیگ
 • دانشگاه رگنسبورگ
 • دانشگاه گیزن
 • دانشگاه مارتین لوتر هلی ویتنبرگ
 • دانشگاه روهر بوچوم
 • دانشگاه سارلندز
 • دانشگاه ینا
 • دانشگاه بیلیفلد
 • دانشگاه گریفسوالد
 • دانشگاه مونیخ
 • دانشگاه شریف دانشگاه برلین
 • دانشگاه رشتک

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

آلمان یکی از کم‌هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل در میان کشورهای توسعه‌یافته است و دانشگاه‌های آن تقریبا رایگان می‌باشند. اکثر دانشگاه‌ها در آلمان هیچ‌گونه هزینه تحصیلی از دانشجویان دریافت نمی‌کنند( به جز هزینه سهم ترمی و هزینه‌های دانشجویی). در حال حاضر این هزینه‌ها در حدود 500 یورو در هر ترم برای برخی از دانشگاه‌ها می‌باشد. این هزینه‌ها در دانشگاه‌های خصوصی بسیار بیش‌تر خواهند بود. با این وجود، کیفیت تحصیل و آموزش در هر دو نوع دانشگاه این کشور بسیارعالی است.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان مانند: مونیخ و برلین، و دانشگاه‌های کوچک‌تر مانند گرفیس والد( Greifswald ) و اسن( Essen) هستند. همچنین دانشگاه‌های قدیمی با سابقه طولانی مثل هیدرلبرگ( Heidelberg ) و گوتن( Göttingen) و موسسات جدیدتر مثل دوسلدوروف( Düsseldorf ) و رگنسبورگ( Regensburg) در این کشور فعالیت می‌کنند. این تنوع بدون تردید میراثی عظیم در این کشور است و تأکید بر این حقیقت برجسته دارد که تمام این مدارس آموزش عالی، در بالاترین سطوح آموزشی قرار دارند.

در مجموع 35 دانشگاه در آلمان، رشته تحصیلی علوم پزشکی را ارائه می‌دهند. همچنین 30 دانشگاه در این کشور نیز دوره‌های تحصیلی در رشته دندانپزشکی را ارائه می‌دهند که بیشتر آن ها بهترین دانشگاه دندانپزشکی آلمان هستند. این نکته بسیار مهمی است که، شخص بتواند هم‌زمان در دانشگاه‌های با رنکینگ بالایی به صورت رایگان درس بخواند و هم بتواند کشوری مثل آلمان را انتخاب کند که آینده خوبی برای او در اخذ اقامت و زندگی رقم بزند. پس امکان تحصیل رایگان در آلمان را به عنوان یک نکته مهم مدنظر داشته باشید. دانشگاه های دندانپزشکی آلمان، از بهترین دانشگاه ها محسوب می شوند.

هزینه تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

همانطور که گفته شد، عملاْ شما نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای تحصیل در آلمان ندارید؛ ولی باید بتوانید هزینه‌های زندگی در آلمان را پرداخت کنید. این امکان وجود دارد که بتوانید با کار پاره‌وقت دانشجویی و صرفه‌جویی در امور، مخارج خود را تامین کنید و نیازی به حمایت مالی خانواده از کشور خود نداشته باشید. هم‌اکنون دانشجویان زیادی در کشورهای مختلف مشغول به تحصیل هستند که با توجه به درآمدشان، نیاز به کمک مالی خانواده‌ها ندارند.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید، که رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی جز رشته‌های سخت محسوب می‌شوند و باید زمان زیادی را برای خواندن درس صرف کنید؛ ولی با این حال مجوز ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهید داشت. معمولا بین ۸ یورو تا ۱۲ یورو در ساعت، می‌توانید از این طریق کسب درآمد داشته باشید. البته حقوق دریافتی به خود شما و کارفرمایتان بستگی دارد.

تنها هزینه‌ای که دانشجویان باید بپردازند، هزینه‌های پایه مربوط به دانشگاه است. این هزینه‌ها را باید دو بار در سال پرداخت نمود. بسته به هر دانشگاه، شما باید هر ترم ۲۰۰ یا ۳۰۰ یورو پرداخت نمایید. البته این مسئله امتیازات بسیاری برای دانشجویان دارد. نکته اصلی و مهم این است که، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به طور رایگان در آلمان پزشکی بخوانند. با این حال، باید توجه داشته باشید که شرایط دانشگاه‌های خصوصی ارائه دهنده پزشکی همانند دانشگاه‌های دولتی در این کشور نمی‌باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی آلمان

چهار دانشگاه خصوصی در آلمان وجود دارد که تحصیلات پزشکی را ارائه می‌دهند. برای تحصیل پزشکی، دانشجویان باید هزینه‌هایی را به دانشگاه‌های خصوصی بپردازند. هزینه این دانشگاه‌ها سالیانه نسبت به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید و مقطع تحصیلی‌تان، متفاوت است. در حال حاضر می‌توان گفت که میانگین هزینه‌ها برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ما بین ۵۷۰۰ یورو تا ۱۵۵۰۰ یورو در هر ترم می‌باشد.

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که، در این کشور هیچ دانشگاهی تحصیل پزشکی را به زبان انگلیسی تدریس نمی‌کند. برخی از رشته‌ها را مانند: پزشکی مولکولی به زبان انگلیسی در این کشور می‌توان تحصیل کرد؛ ولی رشته پزشکی عمومی به صورت مطلق فقط به زبان آلمانی تدریس می‌شود. این نکته شامل دانشگاه‌های خصوصی نیز می‌شود یعنی در دانشگاه‌های خصوصی آلمان نیز امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیست.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید، که رشته پزشکی از جمله رشته‌هایی است که بسیار با مردم سر و کار دارد و حتی اگر به زبان انگلیسی نیز آموزش داده می‌شد، باز هم لازم بود که زبان آلمانی را جهت ارتباط با مردم و بیماران فرا بگیرید.

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی عمومی در کشور آلمان به طور کلی کمی بیش‌تر از 6 سال زمان می‌برد. دوره‌های تحصیلی پایه و اولیه آن در حدود چهار ترم می‌باشد که شامل علوم طبیعی(مثل فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی) و مبانی پزشکی(شامل فیزیولوژی، بیوشیمی و آناتومی) می‌باشد.

مراحل تحصیل

مرحله اول تحصیل در این رشته با یک آزمون پزشکی دولتی به پایان می‌رسد و با اتمام موفقیت‌آمیز این مرحله، دانشجویان به دوره اصلی تحصیل در این رشته که شامل شش ترم تحصیلی در زمینه‌های اصلی پزشکی می‌باشد وارد می‌شوند. این دوره شامل: سخنرانی‌ها، سمینارها و فعالیت‌های آزمایشگاهی می‌باشد و به دنبال آن یک دوره آموزشی عملی 48 هفته‌ای برای دانشجویان در یک کلینیک یا بیمارستان برگزار می‌شود. این دوره به نام “سال عملی” شناخته می‌شود، که بر عمل جراحی و درمان داخلی تمرکز داشته و انتخاب موضوع آن توسط دانشجو صورت می‌گیرد.

این بخش نیز با امتحان پزشکی دوم به پایان می‌رسد و دانشجویان می‌تواند پس از آن آموزش‌های تخصصی پزشکی را مانند: تخصص در چشم پزشکی، جراحی، یا مغز و اعصاب و … دریافت کنند. بسته به نوع تخصص، این دوره تحصیلی می‌تواند بین چهار تا شش سال زمان ببرد و پایان آن نیز با یک آزمون تخصصی پزشکی( که توسط انجمن پزشکی برگزار می‌شود)، صورت می‌گیرد.

شرایط تحصیل و کار در رشته دندانپزشکی

برای تحصیل و کار در رشته دندانپزشکی، دانشجویان باید یک دوره منظم تحصیلی 10 ترمه را به همراه شش ماه اضافی پشت سر بگذارند. همچنین پس از دوره آموزشی پنج ترمه( که همان دوره‌های تئوری است و بر علوم پایه پزشکی و مواد دندانی متمرکز است)، دانشجو باید آزمون اولیه دندانپزشکی خود را با موفقیت به اتمام رساند و پس از آن نیز پنج ترم دیگر به مطالعات بالینی از جمله: سخنرانی‌ها، سمینارها و تمرین‌های عملی، برای کامل‌تر شدن دانش پزشکی و مهارت‌های دندانپزشکی دانشجویان اختصاص یافته است.

پس از موفقیت دانشجویان در دومین آزمون دندانپزشکی، مدرک دندانپزشکی به آن‌ها اعطا می‌شود و پس از آن نیز دانشجویان می‌توانند برای دریافت تخصص خود در این رشته، در زمینه‌های جراحی دهان، ارتودنسی و یا بهداشت عمومی اقدام کنند. این دوره تحصیلی در حدود سه تا چهار سال زمان می‌برد. جهت اطلاع دقیق‌تر مقاله تحصیل دندانپزشکی در آلمان را مطالعه نمایید.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی آلمان

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی آلمان

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کشور آلمان، متقاضی بین‌المللی می‌بایست مدرک دیپلم دوازده ساله دبیرستان خود را اخذ کرده باشد. پس از آن متقاضی باید خود را برای یک آزمون ارزیابی آماده نماید. اگر دانشجو در این آزمون نمره قبولی کسب کند، یک گواهی دریافت می‌کند و می‌تواند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در تمامی دانشگاه‌های کشور المان درخواست پذیرش دهد. کلاس‌های آماده‌سازی این آزمون‌ها توسط همه دانشگاه‌های کشور آلمان ارائه نمی‌شوند.

در کشور آلمان، نه تنها بین دانشگاه‌ها برای دروس عمومی، بلکه بین کلاس‌های عمومی و خصوصی نیز تفاوت‌هایی وجود دارد. دانشگاه‌های عمومی شهریه ندارند و مدارک آن‌ها در سراسر آلمان دارای اعتبار است. در مقایسه با آن‌ها، دانشگاه‌های خصوصی شهریه‌های سنگینی دارند و لازم است بدانید که در انتهای دوره آموزشی برای دانشجویان یک آزمون ارزیابی معتبر نیز برگزار می‌کنند.

یکی دیگر از شرایط لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها این است که، شما دانش و مهارت خوبی در زبان آلمانی داشته باشید. بیشتر دانشگاه‌ها نیاز به مدرک B1 زبان آلمانی دارند.

بررسی آزمون‌های ورودی

آزمون در هر کدام از دانشگاه‌های المان متفاوت است. به طور کلی این آزمون ورودی از دو بخش تشکیل شده است: زبان آلمانی و ریاضیات. برخی از دانشگاه‌ها تنها شرکت در یک آزمون زبان آلمانی را لازم می‌دانند. شما می‌توانید هر چقدر که بخواهید در این آزمون شرکت کنید. با این وجود تنها 24 ماه برای آماده‌سازی شرایط جهت ورود به دانشگاه فرصت خواهید داشت.

تحصیل در بیشتر این دانشگاه‌ها دو ترم زمان می‌برد. برخی اوقات می‌توانید پس از شرکت در اولین ترم از کلاس‌های آماده‌سازی در آزمون ورودی شرکت کنید. این بستگی به نمرات شما در ترم اول خواهد داشت. تمامی دروس را باید در طول دو ترم پاس کرده باشید، تا بتوانید مدرک و گواهی آن را دریافت کنید.

انواع کالج‌های آلمان

مدت زمان تحصیل آلمانی‌ها برای اخذ دیپلم معمولا ۱۳ سال ولی برای ما ایرانی‌ها ۱۲ سال است و همین سبب شده ایرانی‌هایی که قصد تحصیل پزشکی در کشور آلمان را دارند، مجبور شوند یک‌سال را به عنوان کالج در این کشور بگذرانند. معمولا کالج‌ها دولتی و رایگان هستند؛ ولی کالج‌های خصوصی نیز در این کشور برای پذیرش متقاضیان وجود دارند.

علت انتخاب کالج خصوصی ممکن است متفاوت باشد؛ ولی یکی از مهم‌ترین علل، الزام آزمون ورودی برای کالج‌های دولتی می‌باشد. کلاس‌های آماده‌سازی که به عنوان کالج برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و همچنین متقاضیان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برگزار می‌شود، در بخش زیر بررسی شده‌اند:

 • دوره T: رشته‌های ریاضیات، علوم طبیعی، فنی
 • دوره M: رشته‌های پزشکی، داروسازی و زیست شناسی
 • دوره W: رشته اقتصاد علوم اجتماعی
 • دوره G: مطالعات زبان آلمانی و علوم انسانی
 • دوره S: رشته‌های زبان

نوع دیپلم مورد نیاز تحصیل پزشکی در آلمان

نکته مهم در اخذ پذیرش کالج‌های پزشکی و دندانپزشکی آلمان این است که، دیپلم متقاضی باید با کالجی که قصد پذیرش در آن را دارد متناسب باشد. مثلا، شخصی که قصد شرکت در کالج “M coure” آلمان را دارد باید حتماْ دیپلم تجربی داشته باشد؛ ولی در عین حال راه‌هایی برای کسانی که دارای دیپلم غیر تجربی هستند وجود دارد که بتوانند وارد رشته‌های پزشکی آلمان شوند.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان

یکی از سوالات مهمی که راجع به تحصیل پزشکی از مشاوران موسسه ما پرسیده می‌شود این است که، آیا تحصیل پزشکی در کشور آلمان شرط معدل دارد؟ پاسخ این سوال مثبت است. متقاضی حتماْ باید معدل خوبی را برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان داشته باشد. منظور از معدل خوب، معدل بالای ۱۸.۵ است. البته این معدل نسبی است و نمی‌توان عدد دقیقی را برای معدل در نظر گرفت.

پس از اتمام دوره کالج، معدل افراد جهت پذیرش نهایی در دانشگاه بررسی می‌شود. معدل ایران و معدل دوره کالج شخص به صورت نسبت‌های مختلف بررسی می‌شود. پس اگر متقاضی دارای معدل پایینی در ایران باشد و حتی بتواند در دوره کالج هم معدل خوبی را کسب کند؛ ولی در نهایت با توجه به اینکه معدل ایران متقاضی نیز بررسی می‌شود، می‌توان گفت شانس زیادی برای ورود به رشته‌های پزشکی و دنداپزشکی نخواهد داشت.

این نکته بسیار مهمی است، چون معدل دانشجو برای اخذ پذیرش کالج معمولا بررسی نمی‌شود و پس از اینکه وارد آلمان شد و یکسال کالج را گذراند متوجه این می‌شود که دیگر خیلی دیر شده است.

همسان‌سازی معدل با سیستم FPS

زمانی که شما برای تحصیل پزشکی آلمان از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا اقدام می‌کنید باید مدرک دیپلم خود را در کشور آلمان همسان‌سازی کنید. این کار معمولا با سیستمی به نام FPS صورت می‌گیرد. سیستم FPS امتحان پایان دوره دبیرستان برای خارجی‌های متقاضی دریافت شرایط خواندن پزشکی در آلمان است. نمره و معدل این آزمون به عنوان معدل پایه از ۱۰۰ در نظر گرفته می‌شود. هر دانشگاه برای پذیرش، شرایط معدل خاص خود را دارد.

آزمون TestAs برای ورود به رشته پزشکی آلمان

مسئله‌ای که به بهبود روند شرط معدل برای رشته پزشکی در آلمان کمک می‌کند، آزمونی به نام TestAs است. این آزمون به عنوان یک تست ضریب هوشی برای دانشجویان پزشکی برگزار می‌شود. در صورت کسب نمره خوب، شانس قبولی متقاضی در رشته پزشکی بالا خواهد رفت. نمره این آزمون از ۱۳۰ حساب می‌شود. در حقیقت، شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان به شرایط دانشگاه، کشور مبدا و مدرسه‌ای که در آن تحصیل کرده‌اید بستگی دارد.

ادامه تحصیل پزشکان در آلمان

پزشکان عمومی که مدرک تحصیلی خود را از ایران دریافت نموده‌اند، جهت کار در آلمان و یا ادامه تحصیل باید مراحلی را طی کنند. پزشکان جهت کار در آلمان، ابتدا باید مدرک خود را در این کشور رجیستر کنند. این مسئله با طی کردن دوره و گذراندن امتحان قابل حل است. پزشکان می‌توانند جهت اخذ ویزای کار قبل از رجیستر کردن مدرک خود اقدام کنند و در آلمان کار کنند. منظور از کار، طبابت نیست و کار در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی بیشتر مد نظر است. در حین کار در این موسسات، در زمینه رجیستر کردن مدرک نیز می‌توانید اقدام کنید و وارد شغل طبابت شوید.

امکان ادامه تحصیل تخصص پزشکی در آلمان نیز وجود دارد. این کشور از لحاظ مختلف یکی از برترین کشورها برای تحصیل تخصص نیز می‌باشد. برای تحصیل در این کشور، ابتدا مدرک خود را معادل‌سازی کنید. سپس از دانشگاه یا استاد پذیرش دریافت کنید. از اداره کار، نامه مربوطه را اخذ و نهایتاً برای ویزا اقدام نمائید. موسسه حقوقی توسعه‌گران مهر، همه این خدمات را به صورت کاملاً تضمینی بر عهده می‌گیرد.

پزشکانی که قصد ادامه تحصیل دارند، باید ابتدا در دوره دکترای پزشکی شرکت کنند. پس از طی دوره کلینیکال، می‌توانند وارد تخصص شوند.

اپلای پزشکی آلمان

آلمان یکی از مشهورترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته پزشکی است. هزینه های پایین تحصیل و سیستم آموزشی مدرن، دانشجویان زیادی را جذب دانشگاه های پزشکی آلمان کرده است. در آخرین رتبه بندی QS، 32 دانشگاه آلمان در بین برترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی قرار گرفته اند. بنابراین شما گزینه های زیادی برای اپلای پزشکی آلمان دارید.

اولین نکته ای که برای تحصیل پزشکی در کشور آلمان باید در نظر بگیرید این است که برنامه های آموزشی به دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تقسیم نمی شود. رشته پزشکی در آلمان یک دوره شش ساله است که کاملا به زبان آلمانی برگزار می شود. از همین رو داشتن مهارت بالا زبان برای تحصیل پزشکی در این کشور الزامی است.

ساختار تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی در آلمان تقریبا شش سال و سه ماه طول می کشد. پس از پایان دوره، فارغ التحصیلان به منظور دریافت مدرک و مجوز درمان باید در یک آزمون دولتی به نام Ärztliche Prüfung شرکت کنند. به طور کلی تحصیل رشته پزشکی در آلمان شامل مراحل زیر می شود:

1- مرحله اول: پیش بالینی

مرحله پیش بالینی شامل چهار ترم یا به عبارتی دو سال تحصیلی می شود. در این دوره دانشجویان با اصول و مبانی علم پزشکی آشنا خواهند شد.

2- مرحله دوم: بالینی

این اصلی ترین بخش تحصیل پزشکی در آلمان است که شامل دوره های عملی، سمینارها، کنفرانس ها و کارآموزی می شود. دوره بالینی شش ترم یا به عبارتی سه سال تحصیل است.

3- مرحله سوم: دوره های عملی

پس از تکمیل دوره بالینی، دانشجویان رشته پزشکی در آلمان با جنبه های مختلف کار عملی در جراحی، پزشکی عمومی و یک دوره انتخابی آشنا می شوند. در این مرحله دانشجویان کار در محیط بیمارستان را تجربه می کنند و برای آینده آمادگی پیدا می کنند.

4- مرحله چهارم: آزمون دولتی

آخرین مرحله در تکمیل تحصیل پزشکی در آلمان، شرکت در آزمون دولتی که یک آزمون استاندارد ملی است. پس از قبولی در آزمون پزشکی، فارغ التحصیلان می توانند برای مجوز پزشکی (Approbation) و شروع کار به عنوان پزشک در آلمان درخواست دهند.

پس از تکمیل دوره پزشکی برخی از اشخاص ممکن است مایل به تحصیل در دوره های تخصص در آلمان باشند که بسته به تخصصی که انتخاب می کنند، دوره ها بین دو تا چهار سال متغیر است.

نحوه اپلای پزشکی در آلمان

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان،  به مهارت بالایی در زبان آلمانی نیاز است. ارائه نمره های بالا در آزمون هایی مانند TestDaF و  DSH برای اثبات مهارتهای زبان آلمانی الزامی است. البته اگر هنوز به سطح بالایی از مهارتهای زبان آلمانی نرسیده اید، هیچ جای نگرانی نیست. دانشجویان بین الملل می توانند با شرکت در دوره های پیش از تحصیل در آلمان مهارت های زبان خود را ارتقاء بخشند. علاوه بر اثبات توانایی زبان آلمانی، ارائه مدارک زیر برای اپلای پزشکی آلمان الزامی است:

 • ارائه دیپلم دوره متوسطه ( به طور کلی برای تحصیل در آلمان، متقاضیان باید مدارک خود را معادل سازی کنند.)
 • دانش زبان انگلیسی برای فهم کلمات تخصصی پزشکی
 • اطلاعات کافی در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک
 • توانایی مقابله با استرس در شرایط سخت( زیرا برنامه های پزشکی به صورت فشرده و تمام وقت برگزار می شود و شرکت در 25 تا 30 ساعت آموزش در هفته الزامی است)
 • دریافت ویزای تحصیلی آلمان و مجوز اقامت
 • شرکت در آزمون های پزشکی ( برای تحصیل پزشکی در برخی از دانشگاه های آلمان داوطلبان باید در آزمون TestAS شرکت کنند.)

ارائه مدارکی همچون آزمون مطالعات پزشکی (TMS) برای تحصیل پزشکی در آلمان الزامی نیست؛ هر چند که این مدارک نشان دهنده برتری شما نسبت به دیگر داوطلبان است.

نحوه اپلای پزشکی در آلمان

با توجه به اینکه تعداد متقاضیان تحصیل رشته پزشکی در آلمان بیشتر از کرسی های دانشگاه ها در این کشور است، بهتر است یکسال قبل از اپلای پزشکی آلمان با دفتر بین المللی دانشگاه انتخابی خود در تماس باشید تا زمان کافی برای دریافت اطلاعات در خصوص شرایط، مراحل و مهلت ثبت نام را در اختیار داشته باشید.

مهندسی پزشکی در آلمان

در سالهای اخیر رشته مهندسی پزشکی مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. دوره های مهندسی پزشکی در آلمان بر روی علوم پزشکی و علوم زیستی برای  پیشگیری، درمان و تشخیص بیماری ها متمرکز است. دانشجویان مهندسی پزشکی در آلمان فرصت تجربه عملی در آزمایشگاه ها و موسسات تحقیقاتی را دارند. دوره های مهندسی پزشکی در آلمان شامل برنامه های آناتومی، فیزیولوژی، ژنتیک، بیوفیزیک، تصویربرداری پزشکی و رادیولوژی می شود. حالا چرا تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان:

 • دانشگاه های آلمان حداقل شهریه را برای دانشجویان بین الملل در نظر می گیرند.
 • دانشجویان آلمانی این شانس را دارند که در طول تحصیل به صورت پاره وقت کار کنند و یا در دوره های کارآموزی و آموزش در حین تحصیل ثبت نام کنند.
 • دانشگاه های آلمان محیطی امن و دوستانه برای تحصیل دانشجویان فراهم می کنند.
 • زندگی در آلمان برای دانشجویان بین الملل مقرون به صرفه است و دانشجویان از زندگی در مکان های زیبا و چند ملیتی لذت می برند.
 • مدارک دانشگاه های آلمان در سطح جهانی شناخته شده است.

در ادامه با دانشگاه های برتر آلمان که دوره های مهندسی پزشکی را ارائه می کنند، آشنا می شوید:

 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه توبینگن
 • دانشگاه فنی آخن
 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه لوبک
 • دانشگاه علوم کاربردی آنهالت
 • دانشگاه فردریش- آلکساندر
 • دانشگاه اتو فون ماگدبورگ
 • دانشگاه فورت وانگن

روند درخواست برای دوره های مهندسی پزشکی در آلمان برای اکثر دانشگاه ها به صورت زیر است:

1- انتخاب دانشگاه و دوره ای که می خواهید در آن تحصیل کنید.

2- مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه یا www.uni-assist.de

3- انتخاب پنل پذیرش و تکمیل فرم ثبت نام

4- تکمیل جزییات مورد نیاز و ارسال کامل مدارک

5- ارسال فرم درخواست و پرداخت هزینه های مورد نیاز

6- پیگیری درخواست و اطلاع از روند رسیدگی به آن

ارائه مدارک زیر برای دریافت پذیرش در دوره های مهندسی پزشکی آلمان ضروری است:

 • نتیجه آزمون GRE
 • مدارک تحصیلی دوره مربوطه
 • مدارک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • رزومه
 • نامه انگیزه
 • پاسپورت

تحصیل در رشته مهندسی آلمان

تحصیل فوق تخصص پزشکی در آلمان

تحصیل در تخصص های پزشکی در آلمان ( رزیدنتی، دکترا) یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که به دنبال کسب موفقیت هستند. دانشجویانی که در دوره های فوق تخصص پزشکی در آلمان تحصیل می کنند، می توانند در دوره های تکمیلی و اضافه در رشته های مختلف نیز شرکت کنند. در کشور آلمان، تخصص های مختلف پزشکی در زمینه های متعددی برای دانشجویان بین الملل در دسترس است. در جدول زیر لیست تخصص های مختلف پزشکی در آلمان و مدت زمان آن را مشاهده می کنید:

فیلد تخصصیمدارک تخصصیمدت زمان دوره
بیهوشی                 متخصص بیهوشی60 ماه
آناتومی          آناتومیست48 ماه
پزشکی صنعتی

طب کار

متخصص پزشکی صنعتی

متخصص طب کار

60 ماه
چشم پزشکیچشم پزشک60 ماه
بیوشیمیمتخصص بیوشیمی48 ماه
جراحیفوق تخصص جراحی عمومی24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح عروق24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح قلب24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح اطفال24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح ارتوپد و تروما24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح پلاستیک و زیبایی24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح قفسه سینه24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
جراح داخلی24 ماه دوره مقدماتی+48 ماه دوره اصلی
زنان و زایمانزنان و زایمان60 ماه
دکتر غدد زنان و باروری60 ماه دوره مقدماتی-36 ماه دوره اصلی
انکولوژی زنان 

60 ماه دوره مقدماتی-36 ماه دوره اصلی

زنان زایمان و پزشکی پری ناتال60 ماه دوره مقدماتی-36 ماه دوره اصلی
تخصص گوش حلق و بینیمتخصص گوش حلق و بینی24 ماه دوره مقدماتی+ 36 ماه دوره اصلی
متخصص اختلالات گفتار- صدا و شنوایی کودکان- آوا شناس24 ماه دوره مقدماتی+ 36 ماه دوره اصلی
بیماری های پوستیمتخصص پوست و ونورولوژیست60 ماه
ژنتیکمتخصص ژنتیک60 ماه
بهداشت و محیط زیستمتخصص بهداشت و محیط زیست60 ماه
پزشکی عمومی و داخلیمتخصص داخلی (پزشک عمومی)60 ماه
پزشک بیماری های داخلی60 ماه
متخصص داخلی و آنژیولوژیست72 ماه
متخصص داخلی و غدد و دیابت72 ماه
متخصص داخلی و گوارش72 ماه
متخصص داخلی و هماتولوژیست و انکولوژیست72 ماه
متخصص داخلی و قلب و عروق72 ماه
متخصص داخلی و نفرولوژیست72 ماه
متخصص داخلی و پنومولوژیست72 ماه
متخصص داخلی و روماتولوژی72 ماه
اطفالمتخصص اطفال60 ماه
هماتولوژی و انکولوژی کودکان60 ماه دوره مقدماتی + 36 ماه دوره تخصصی
قلب و عروق کودکان60 ماه دوره مقدماتی + 36 ماه دوره تخصصی
نوزادان60 ماه دوره مقدماتی + 36 ماه دوره تخصصی
اعصاب و روان / نورولوژی کودک60 ماه
روانپزشکی و روان درمانی کودکانروانپزشک و روان درمانگر کودکان60 ماه
پزشکی آزمایشگاهیمتخصص پزشکی آزمایشگاهی60 ماه
میکروبیولوژی، ویروس شناسی و اپیدمیولوژی عفونتمتخصص میکروبیولوژی، ویروس شناسی و اپیدمیولوژی عفونت60 ماه
جراحی دهان و فک و صورتجراح دهان و فک و صورت60 ماه
جراحی مغز و اعصابجراح مغز و اعصاب72 ماه
عصب شناسیعصب شناس60 ماه
متخصص مغز و اعصابمتخصص مغز و اعصاب60 ماه
پزشکی هسته ایمتخصص پزشکی هسته ای60 ماه
سلامت عمومیکارشناس بهداشت عمومی60 ماه
آسيب شناسيمتخصص نوروپاتولوژیست24 ماه دوره ابتدایی+48 ماه دوره اصلی
پاتولوژیست24 ماه دوره ابتدایی+48 ماه دوره اصلی
فارماکولوژیفارماکولوژیست بالینی24 ماه دوره ابتدایی+36 ماه دوره اصلی
متخصص فارماکولوژی و سم شناسی24 ماه دوره ابتدایی+36 ماه دوره اصلی
طب فیزیکی و توانبخشیمتخصص طب فیزیکی و توانبخشی60 ماه
روانشناسیروانشناس48 ماه
روانپزشکی و روان درمانیروانپزشک و روان درمانگر60 ماه
روانپزشک قانونی60 ماه دوره مقدماتی+ 36 ماه دوره اصلی
پزشکی روان تنی و روان درمانیمتخصص طب روان تنی و روان درمانگر60 ماه
رادیولوژیست60 ماه
رادیولوژیست کودکان60 ماه دوره مقدماتی+ 36 ماه دوره اصلی
نورورادیولوژی60 ماه دوره مقدماتی+ 36 ماه دوره اصلی
آسیب شناسی پزشکی قانونیپاتولوژیست60 ماه
پرتودرمانی پرتو درمانیدرمانگر رادیوتراپی انکولوژیست60 ماه
پزشکی انتقال خونمتخصص انتقال خون60 ماه
اورولوژیاورولوژیست60 ماه

 

 

فوق تخصص پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان با معدل پایین

متقاضیان تحصیل رشته پزشکی در آلمان که گواهی دوره متوسط خود را در خارج از کشورهای اتحادیه اروپا دریافت کردند، برای اپلای پزشکی باید مدرک خود را ارزیابی و اعتبار سنجی کنند. حال سوال این است که آیا برای تحصیل پزشکی در این کشور شرط معدل وجود دارد؟ آیا دانش آموزان با معدل پایین می توانند برای پزشکی آلمان درخواست دهند؟ در جواب باید گفت تنها 5 درصد کرسی های پزشکی دانشگاه های آلمان به دانشجویان بین الملل تعلق می گیرد؛ بنابراین اگر در دوران دبیرستان خود عملکرد فوق العاده ای داشته باشید، این شانس را دارید که جایگاهی در دانشگاه های پزشکی آلمان رزرو کنید.

درخواست دانشجویان خارجی مستقیما توسط دانشگاه های آلمان بررسی می شود و هیچ قانون کلی برای الزامات تحصیل پزشکی برای تمام دانشگاه وجود ندارد. البته باید به این نکته توجه داشته باشد که هر دانشگاه به معدل بالا برای پذیرش پزشکی نیاز دارد. برخی از دانشگاه های آلمان فقط بر اساس معدل، پذیرش انجام می دهند؛ در این صورت ارائه معدل A برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان الزامی است.

بورسیه تحصیل پزشکی آلمان

بورسیه تحصیل پزشکی آلمان یک فاکتور تاثیرگذار و مهم برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند. در حال حاضر بیش از 13 بورسیه تحصیلی پزشکی برای دانشجویان بین الملل در آلمان وجود دارد. آلمان نه تنها در سطح اروپا بلکه در سطح جهانی در زمینه پزشکی پیشرو است. حدود 200 دوره پزشکی در بیش از 15 دانشگاه آلمان برگزار می شود.

دانشگاه های پزشکی آلمان به دلیل کیفیت بالای آموزش و شهریه پایین در بین دانشجویان بین الملل بسیار محبوب هستند. هرچند که هزینه تحصیل پزشکی در این کشور کم است، با این حال بورسیه های پزشکی زیادی برای دانشجویان ارائه می شود. در ادامه به اسامی بورسیه های تحصیل پزشکی در کشور آلمان اشاره شده است:

بورسیه تحصیلی SBW برلین

بورسیه تحصیلی SBW به دانشجویان بین المللی که شرایط مالی خوبی ندارند و مایل به تحصیل در برلین ( یا پوتسدام ) هستند تعلق می گیرد. این بورسیه تحصیلی به مدت دو ترم هزینه شهریه، محل اقامت، سفر و دیگر هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. زمان درخواست برای بورسیه تحصیلی SBW برلین، 15 آوریل تا 15 اکتبر هر سال است.

بورسیه تحصیلی DAAD

امکان درخواست برای بورسیه DAAD برای تحصیل رایگان پزشکی در آلمان وجود دارد. بورسیه تحصیلی DAAD تمام هزینه های تحصیلی دانشجویان بین الملل در مقاطع مختلف را پوشش می دهد. این بورسیه تحصیلی بیش از 100000 دانشجوی آلمانی و بین المللی را پشتیبانی می کند.

بورسیه تحصیلی MERIT دانشگاه هامبورگ

بورسیه تحصیلی شایستگی به دانشجویانی تعلق می گیرد که علاوه بر داشتن برتری تحصیلی، به جامعه کمک می کنند و یا به تبادل بین فرهنگی پایبند هستند. دانشجویان در طول دو ترم 3500 یورو برای کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی بنیاد دانشگاه آلمان ( German University Foundation)

از سال 2018، بنیاد دانشگاه آلمان، برنامه های بورسیه خود را برای تحصیل پزشکی در این کشور راه اندازی کرده است. این بورسیه در تمام طول تحصیل دانشجویان هزینه های سفر، کتاب و دیگر هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی فردریش ایبرت

بورسیه تحصیلی Friedrich-Ebert-Stiftung به دانشجویان کشورهای جهان سومی که دارای شایستگی ها یا برجستگی های تحصیلی هستند و به اصول دموکراسی پایبندند، تعلق می گیرد. دانشجویانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی فردریش ایبرت می شوند، ماهیانه 4700 یورو حقوق دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی Baden-Württemberg

بورسیه تحصیلی Baden-Württemberg برای دانشجویان ممتازی که در دانشگاه بادن ووتمبرگ در حال تحصیل هستند، اعطا می شود. این بورسیه تحصیلی همچنین برای تحصیل پزشکی در موسسات آموزش عالی منطقه ووتمبرگ در دسترس است. این بورسیه تحصیلی به مدت 3 تا 11 ماه مبلغ حدود 1500 یورو به حساب دانشجویان واریز می کند.

انواع بورسیه پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

در جواب این سوال که آیا امکان تحصیل پزشکی  بدون کنکور در آلمان وجود دارد یا خیر؟ باید گفت که برخی از دانشگاه های آلمان برای اخذ پذیرش در رشته های پزشکی تنها به سوابق تحصیلی دانشجویان اکتفا می کنند و نیازی به شرکت در آزمون های ورودی نیست. همانطور که قبلا اشاره کردیم، در خصوص پذیرش دانشجویان  بین الملل، هر دانشگاه الزامات و شرایط منحصر به فردی دارد.

در بعضی از دانشگاه ها شرکت در آزمون TestAS برای تحصیل پزشکی در آلمان الزامی است؛ اما اخذ پذیرش در برخی از موسسات آموزش عالی آلمان تنها با ارئه مدارک دوره متوسطه امکان پذیر است. متقاضیان باید به سایت رسمی دانشگاه مورد نظرشان مراجعه کرده و از شرایط پذیرش برنامه های پزشکی و زمان درخواست مطلع شوند.

 

سوالات متداول

داشتن مدرک دیپلم تجربی برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی آلمان الزامی است؟

بله، باید مدرک تجربی داشته باشید. البته تحت شرایط خاصی با دیپلم ریاضی هم امکان اقدام وجود دارد.

برای ورود به رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان، شرط معدل وجود دارد؟

بله، معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی یا دوازدهم برای ورود به این رشته‌ها مهم است.

آیا برای ورود به کالج‌های پزشکی آلمان یا ام کورس، قبولی در کنکور ایران مهم است؟

برای برخی از کالج‌ها بله؛ ولی کالج‌هایی هستند که بدون قبولی در کنکور هم پذیرش می‌دهند.

محدودیت سنی برای ورود به پزشکی و دندانپزشکی آلمان وجود دارد؟

محدودیت خاصی از جهت پذیرش نیست؛ ولی معمولاً برای سن بالای 24 سال، سفارت مقداری سختگیری اعمال می‌کند.

پس از اخذ مدرک پزشکی در آلمان اجازه کار و اخذ اقامت وجود دارد؟

بله، پس از اتمام مدت تحصیل می‌توانید در آلمان مشغول به کار شوید و نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید.

امکان تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی فراهم است؟

خیر، به صورت مطلق در آلمان تحصیل پزشکی فقط به زبان آلمانی ارائه می‌شود. البته برخی رشته‌های خاص مثل پزشکی مولکولی، در این کشور به زبان انگلیسی هم تدریس می‌شود.

وب‌سایت معتبر پزشکی در آلمان نیز اطلاعاتی راجع به موضوع فوق در اختیار شما قرار می‌دهد. موسسه حقوقی توسعه‌گران، با داشتن سابقه اعزام دانشجو امر مهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را، به صورت کاملاً تضمینی برای افراد به سرانجام می‌رساند. سابقه فعالیت ما در اخذ پذیرش و ویزا، خود نشان و گواه این مهم است. این موسسه با یاری خداوند متعال سبب ایجاد اعتماد در افراد شده و ما خرسندیم که افتخار خدمت به هموطنان عزیز در جهت پیشرفت‌شان را داریم. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان بهره‌مند شوید. ما شما را تا رسیدن به رویاهایتان همراهی خواهیم کرد.

3.6/5 - (7 امتیاز)

1,271 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2023

 1. محمد گفت:

  یا سلام و خسته نباشید
  من نوزده سالمه و معدل دیپلمم ۱۶ هستش و دانش آموز سمپاد بودم و امسال رتبم شده بود حدود 5200 ولی انتخاب رشته نکردم و دوباره دارم میخونم. ولی سوالم اینه که با این معدل من و با مدرک زبان آلمانی که در سطح b2 هستش میتونم پذیرش بگیرم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دریافت پذیرش بستگی به رشته انتخابی شما دارد.

 2. آنائل گفت:

  سلام وقت بخیر آیا با معدل پیش دانشگاهی 17 و نیم، کل دیپلم 18 و مدرک زبان المانی، امیدی برای پذیرش کالج و دانشگاه پزشکی در المان هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در نظر داشته باشید که برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان نیاز به داشتن دیپلم بالاتری است.

 3. ستاره گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  در صورت تحصیل چند ترم دندان پزشکی در دانشگاه ازاد یا پردیس هم امکان تحصیل این رشته در المان به صورت مستقیم هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   پذیرش مستقیم از دانشگاه های آلمان در صورت قبولی در کنکور ایران امکان پذیر است.

 4. لیلا گفت:

  سلام. در متن مقاله فرمودید که حداکثر سن برای پذیرش پزشکی 26 سال است ولی در پاسخ سوالات به سن 23 سال اشاره کردید!
  من 22 سالمه چند سال کنکور دادم و هر سال پزشکی قبول نشدم ولی هر سال با رتبه خوب رشته های کارشناسی قبول شدم در حال حاضر دانشجوی رادیولوژی روزانه مشهد تحصیل میکنم و آلمانی میخوانم. معدل دیپلم 19 میباشد.آیا با گذراندن 35 واحد با نمره خوب و اخذ B2 یا C1 امکان قبولی پزشکی آلمان را دارم. ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای پذیرش کالج پزشکی آلمان بهتر است زیر 23 سال باشید.برای تحصیل مستقیم در دانشگاه های آلمان نیاز به پذیرش همان رشته در ایران دارید.

  2. ملیکا فتوحی گفت:

   درود برشما
   من 22 سالم هستش و معدل دیپلم تجربی 17.24 دارم و همچنین دانشگاه ترم آخر بیولوژی مولکولی هستم با معدل کل 17.17 آیا شانس پذیرش مستقیم در دانشگاه های پزشکی المان رو دارم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، با ارائه مدرک زبان آلمانی امکان پذیرش مستقیم از دانشگاه های آلمان را دارید.

 5. Beti گفت:

  سلام وقت بخیر…من۲۲ سالمه دانشجوی ترم۴ دندان پزشکی ازاد تهران هستم…معدل مدرک دیپلمم ۱۹.۵۰ هست …درصورت گرفتن مدرک زبان المانی و انگلیسی ایا شانس قبولی دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با توجه به شرایط ذکر شده شانس شما جهت دریافت پذیرش و اقامت تحصیلی آلمان بسیار بالا است.

 6. Pegram Karami گفت:

  سلام.
  به نظر شما به صورت مستقیم بعدر از کنکور و قبولی در پزشکی ایران به آلمان برویم بهتر است یا از طریق کالج ام کرس؟
  آیا از نظر هزینه ای با هم فرق دارن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، تفاوتی وجود ندارد. کالج و دانشگاه در آلمان هر دو رایگان هستند.

 7. مسعود گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا میشه با دیپلم ریاضی وارد کالج های پزشکی (M-Kurs)در آلمان شد ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به ارائه مدرک دیپلم تجربی دارید.

   1. م. ش گفت:

    اگر با مدرک لیسانس پرستاری به آلمان برای ارشد پرستاری بروم آیا میتوانم بعدا تصمیم بگیرم و برای قبولی دندان پزشکی هم آزمون بدهم یا خیر؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     بله، امکان ادامه تحصیل در آلمان برای شما وجود دارد.

 8. الهام طاهری گفت:

  سلام من 26 سالمه معدل کل دیپلمم 16.75 هست و دوسال پشت کنکور بودم لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم و دو سال طرح گذروندم به نظر شما شانسی برای پذیرش تحصیل پزشکی در المان دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی حداکثر 23 سال دارد.

 9. تقیپور گفت:

  سلام من لیسانس پرستاری دارم و ۲۶ سالمه و سوالم اینه ک آیا در صورتیکه من مدرک زبان آلمانی بگیرم و ویزا کار از طریق مدرک پرستاریم بگیرم آیا میتونم اونجا دندانپزشکی بخونم و چه شرایطی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ویزاهای آلمان قابل تغییر هستند و میتوانید از کاری به تحصیلی تغییر دهید.

 10. ارین گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی پزشکی ازاد ( دوره علوم پایه رو گذراندم) هستم با معدل 18.38 وقتی پنجم دبستان بودم یکبار به المان سفر تفریحی نیز کردم در المان 5 اشنا دارم که دارای شهروندی هستند و میتونند در صورت لزوم دعوت نامه بفرستند دارای مدرک زبان المانی B2 هستم ایا امکان تحصیل در دانشگاه دولتی المان برای من وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید برای تحصیل رشته های پزشکی در آلمان اقدام نمایید.

 11. ery گفت:

  با سلام
  میخواستم بپرسم من 22 سالمه و با دیپلم ریاضی و معدل 18.70 و لیسانس پرستاری دانشگاه تهران معدل 16 و مدرک B2
  امکان ورود به کالج را دارم ؟ و یا مستقیم برای دندان و یا پزشکی اپلای کرد .. . ( لیسانس به پزشکی ) البته میدونم معدل لیسانسم پایین هستو شانسم کمه
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در کالج های پزشکی آلمان بهتر است معدل شما بالای 19 باشد.

 12. مائده فضلی نیا گفت:

  سلام بنده دختری هستم که ساله اینده خرداد دیپلم تجربی میگیرم کلاس زبان امانی هم همانموقع مدرک ب2 رو میگیرم و نمیخام کنکور ایران شرکت کنم و کالج المان رو ترجیح میدم باتوجه به زمان باقیمونده ایا میتونم واسه مهرماه سال 1401 پذیرش و ویزا بگیرم از طریق موسسه شما با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به شما توصیه می کنیم جهت افزایش شانس پذیرش خود در کنکور ایران شرکت نمایید. موسسه ما در مسیر کنار شما خواهد بود و شما را به هدفتان در زمان مورد نظرتان می رساند.

  2. ماهرخ امینی گفت:

   سلام من بیست سالمه معدل دیپلمم ۱۸.۶۶هست و پارسال شیمی محض دانشگاه بین المللی امام خمینی و علوم آزمایشگاهی آزاد کرمانشاه قبول شدم و مدرک قبولی هر دو رو دارم اما علوم آزمایشگاهی آزاد کرمانشاه رو انتخاب کردم و الان ترم دوم هستم و همچنین دانشجوی ممتاز .اگه کارشناسی رو سه ساله و با معدل هجده یا نوزده بگیرم و مدرک زبان c1. رو هم تا اون زمان بگیرم چطوری میتونم پذیرش پزشکی دانشگاه دولتی آلمان بگیرم ؟با وجود مدرک c2بازم باید دوره زبان و کالج بگذرونم ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی 23 سال دارد.

 13. ی دوست گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  اگ ی نفر کنکور ایران پزشکی قبول بشه باز هم میتونه برا عمومی پذیرش تحصیلی از المان بگیره یا چون اینجا قبول شده این امکان براش وجود نداره و دیگ میره واسه تخصص؟
  ممنون میشم ی توضیحی در این باره بدید
  و اینک از زمانی ک ی نفر درخواست تحصیل در المان رو میده چ مدت طول میکشه تا درخواستش قبول بشه و بتونه ب کشور المان بره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، قبولی در کنکور ایران بسیار به شما جهت دریافت پذیرش از آلمان کمک می کند.

  2. ابوالفضل گفت:

   سلام
   من 20 سالمه و در دانشگاه ایران دو ترم یعنی 35 واحد خوندم
   میتونم بدون آزمون ورودی پزشکی آلمان‌ وارد دانشگاه پزشکی المان بشم؟
   درضمن خودشون خوابگاه میدن یا باید جایی رو اجاره کنیم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، امکان ورود به رشته پزشکی برای شما وجود دارد. اکثر دانشگاه های آلمان خوابگاه دانشجویی ارائه می دهد.

 14. سعید گفت:

  سلام من 26 سالمه و معدل کل دیپلمم 16 بوده و لیسانس ناپیوسته فوریت های پزشکی معدل 16/5 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رو دارم و مدرک زبان بی 1 آلمان رو هم دارم . چقدر احتمال داره بتونم پزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی آلمان بخونم و شرایطش به صورت خلاصه برای شخص خودم چیه؟
  ممنونم از راهنمایی تون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به معدل و شرایط سنی شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب کنید.

   1. سعید گفت:

    چه کشور هایی رو می تونم انتخاب کنم که دانشگاه های سطح بالا و هزینه کم دارند؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     اکثر کشور ها دانشگاه های معتبر و رنکینگ خوبی را دارند. انتخاب کشور بستگی به شرایط شما دارد.

 15. نازیلا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ یادمه و امسال کنکور دارم و ب احتمال زیاد در کنکور ایران رتبه عم زیر ۵۰۰۰ شده و در رشته های مرتبط با پزشکی و دارو قبول خواهم شد و معدلمم در تمام ۱۲ سال بالای ۱۹ بوده و زبان انگلیسی کاملا مسلط و همچنین A1 زبان المانی رو هم دارم
  با این اوصاف میتونم سی واحد تحصیلی در ایران در رشته‌ی مرتبط بخونم تا زبان المانیم رو تکمیل کنم و بعد برای پزشکی یا دارو یا دندون اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، امکان این اقدام وجود دارد، اما در نظر داشته باشید شانس شما برای ادامه تحصیل در رشته ای که در ایران انتخاب می کنید بسیار بیشتر است.

 16. کامیار گفت:

  سلام من 29 سال سن دارم و دیپلمم ریاضی و مدرک ارشد مهندسی مکانیک. تا الان کتاب A2 رو تموم کردم و در ب1 هستم میخوام ب2 رو تا تابستون بگیرم. آیا میتونم در المان تحصیل پزشکی رو شروع کنم؟

 17. هانا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۸ سالمه،پرستاری علوم پزشکی شیراز قبول شدم اما انصراف دادم.
  تمایل به تحصیل پزشکی دارم،زبان انگلیسیم هم خوبه چه پیشنهادی به من میدهید؟
  وی اینکه قضیه اینکه میگویید باید به رشته مرتبط با پزشکی قبول بشید برای چیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی و رشته های کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی است. شما می توانید با توجه به قبولی رشته پرستاری همین رشته را در اتریش و آلمان ادامه دهید.

 18. Armita گفت:

  سلام.خسته نباشید.
  من۱۸ سالمه و در حال تحصیل در پایه دوازدهم تجربی هستم. همیشه معدلم بالا بوده و برای ترم دوم هم مطمئنم معدلم بالای۱۹ میشه ولی قصد شرکت در کنکور رو ندارم و میخوام برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه دولتی آلمان اقدام کنم.
  سوالم اینه که اگر کنکور بدم و رشته بهداشت و زیست یا… قبول بشم نیازی به گذراندن یک سال کالج در آلمان نیست؟

  اگر کنکور ندم و یک سال کالج رو در آلمان با معدل خوب پشت سر بزارم برای ورود به دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کنم یا پذیرش در رشته پزشکی با معدل کالج امکان پذیره؟
  میشه لطفا راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در آلمان بهتر است در کنکور شرکت نمایید. با قبولی در رشته بهداشت امکان تحصیل مستقیم پزشکی در آلمان بسیار پایین است.

 19. احسان گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه و دانشجو ترم دو پزشکیم
  در بعضی مقالات دیدم که این امکان وجود داره که افرادی که در رشته پزشکی حداقل ۳۵ واحد اختصاصی پاس کرده باشند،می‌توانند مستقیم پذیرش پزشکی در المان بگیرند میخواستم ببینم آیا واقعا همچین امکانی وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با گذراندن تعدادی واحد و ارائه مدرک زبان آلمانی می توانید برای پذیرش مستقیم اقدام نمایید.

 20. پریسا گفت:

  سلام ، من دندانپزشکی را در مسکو در مقطع دکترا به زبان انگلیس خوانده ام ، برای تخصص باید چکار کنم و آیا زبان المانی باید با ارائه مدرک باشد ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، برای تحصیل تخصص در دانشگاه های آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید.

 21. M.m گفت:

  سلام
  معدل دیپلمم ۱۹.۶۲بوده و پرستاری شهیدبهشتی میخونم معدلمم تا الان ۱۷.۹۰بوده ترم ۴.
  ۲۱سالمه در صورت اخذ مدرک زبان مورد نیاز
  میتونم مستقیم برای دندان پزشکی المان اقدام کنم یا نیاز به ازمون ورودی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید.

 22. انا گفت:

  سلام من ۲۰سال سن دارم و ورودی بهمن پزشکی روزانه دزفول هستم و دارم آلمانی میخونم خواستم بدونم بعد از دوترم با معدل خوب میتونم مستقیم وارد دانشکده پزشکی المان شم‌و‌چه دانشگاه هایی پذیرش مستقیم دارن و زبان بی دو می‌خواد یا سی یک .معدل کل دیپلمم هم ۱۹و پنج صدم هست و اسم علوم پزشکی دزفول در سایت انابل نبود این برای من مشکل ایجاد خواهد کرد؟ در حالی که اهواز بود مثلا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، امکان پذیرش مستقیم از دانشگاه های پزشکی آلمان برای شما وجود دارد. در نظر داشته باشید که برای تحصیل مستقیم نیاز به ارائه مدرک زبان حداقل b2 را دارید.

 23. احمد گفت:

  سلام من یک اتباع هستم ایا برای من هم این شرایط است یا فقط برای ایرانی ها؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیرف برای افراد کشور های دیگر نیز صدق می کند.

 24. بردیا توکلی گفت:

  سلام من ۱۹ سال سن دارم دانشجو ترم دو پزشکی هستم برای گرفتن پذیرش پزشکی در آلمان دوباره باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنم؟ و بنظر شما الان مهاجرت کنم بهتره یا بعد از گرفتن دکترای عمومی برای تخصص به آلمان مهاجرت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   خیر، با گذراندن دو ترم در ایران دیگر نیازی به شرکت در ازمون ورودی را ندارید.

 25. NEGAR گفت:

  سلام خسته نباشید عذرمیخام من یه دانشجوی دندونپزشکی اهل افغانستان هستم نمرات دبیرستانمم همه بالای 19 هست به زبان المانی و انگلیسی هم تسلط دارم ایا میشه بدون شرکت در کنکور وارد دانشگاه های تجربی المان بشم ؟ اگه بله مدارک لازم بجز دیپلم تجربی و مدارک تحصیلی چی هست ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، از طریق کالج های پزشکی آلمان می توانید اقدام نمایید.

  2. یوسفی گفت:

   سلام خسته نباشید
   یه سوال داشتم..
   میشه ما همزمان از چند دانشگاه المان پذیرش بگیریم و در چند آزمون ورودی شرکت کنیم؟
   یا فقط باید شانسمون رو در یک دانشگاه امتحان کنیم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    اقدام برای چند دانشگاه شانس شما را برای اخذ پذیرش بالاتر می برد.

 26. پریسا گفت:

  سلام من ۳۲ سالمه دانشجوی دکتری زبان انگلیسی هستم، البته درسم رو به اتمامه و درحال تکمیل پایان نامه دکتری هستم. میتونم واسه پزشکی در یکی از دانشگاه های رایگان آلمان اقدام کنم( دبیرستان تجربی خوندم) ولی معدلم زیاد بالا نبود.
  میتونم یه سری از درس های تجربی رو مجدد امتحان بدم که معدلم بره بالا یا نه؟
  زبان انگلیسیم عالیه و آلمانی هم بلدم نه در حد انگلیسی ولی فک کنم در سطح b1 باشم البته مدرک زبان ندارم اما آموزش دیدم
  پیشاپیش از پاسخ‌گویی شما صمیمانه متشکرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی حداکثر 23 سال دارد.

 27. محمدرضا گفت:

  سلام.من دانش آموز سال یازدهم دبیرستان دانشگاه هستم.سال گذشته معدلم ۱۹ شد به یه دلایلی وگرنه خودم در حد بیست بودم.در حال حاضر دارم زبان آلمانی یاد میگیرم.اگه من دو سال آینده معدلم بالای ۱۹.۵ بشه و کنکور رتبه خوبی بیارم میتونم واسه پزشکی دانشگاه هایدلبرگ اقدام کنم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، معدل بالای 19 و قبولی در آزمون پایانی کالج امکان تحصیل پزشکی در این دانشگاه را میسر می سازد.

 28. متین گفت:

  خسته نباشید بنده معدل متوسطه اول ۱۹.۹۰و کل دیپلمم ۱۷.۵۳ هستش و پزشکی دانشگاه بهشتی تهران قبول شدم و دارای آیلتس ۸ و در حال اقدام برای دریافت مدرک C1آلمانی هستم اگر با ترمیم معدل نمرات دروس تخصصی مدرک دیپلمم رو افزایش بدم و همچنین شرکت در آزمون ۱۳۰ نمره ای که فرمودید و با توجه به سطح زبان میتوانم پذیرش مستقیم و بدون ازمون وردی پزشکی دانشگاه های دولتی آلمان را بگیرم یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، شرایط شما مناسب برای تحصیل مستقیم در رشته پزشکی آلمان است.

 29. مانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانش اموز سال دوازدهم تیزهوشان هستم با معدل 19.67 سال دهم و 19.07 سال یازدهم میخواهم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی المان اقدام کنم با توجه به این که رزومه ی خوبی داشته باشم و مدرک b2 زبان المانی و ایلتس 7 میخواستم بدونم برای این کار به چه رتبه ی کنکوری نیاز دارم ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل مستقیم در دانشگاه های آلمان قبولی در دانشگاه های ایران در رشته پزشکی کفایت می کند.

 30. محمد گفت:

  سلام ببخشید من دانش آموز تیزهوشان با معدل ۱۹.۲۵ در کنکور رشنه پزشکی دانشگاه آزاد قبول شده ام .امکان پذیرش در دانشگاه دولتی در آلمان رو دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرکت در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه امکان قبولی وجود دارد.

 31. فاطمه گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من دانشجوی پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم
  دیپلم تجربی دارم و معدل دیپلمم 19.60 هستش
  معدل لیسنانسم هم تا الان 19 بوده و قصد دارم پزشکی آلمان بخونم
  زبان آلمانی رو هم تازه شروع کردم و قصد دارم مدرک زبانم بگیرم در حد B2 یا C1
  21 سالم هستش.
  میخواستم بدونم بعد از گرفتن مدرک زبان، آیا شانسی برای قبولی در دانشگاه های آلمان دارم یا نه؟
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شما شرایط شرکت در دانشگاه های آلمان را دارید.

 32. کیمیا درمیانی گفت:

  سلام. من معدل دیپلمم ۱۹.۹۶ هست و سال ۹۸ کنکور دادم و رتبه کشوریم زیر ۱۰۰ شد و الان دو ساله که دانشگاه علوم پزشکی تهران، پزشکی میخونم و معدل علوم پایه پزشکیم ۱۸.۱۸ هست .میخواستم بپرسم آیا امکانش هست با داشتن مدرک C2 آلمانی سال ۴م یا ۵م پزشکیم (به طور کلی قبل از دریافت مدرک پزشکی و در طول تحصیل پزشکی عمومی) برای دانشگاهی توی آلمان اپلای کنم؟ و ادامه پزشکی(نه از اول) رو توی کشور دیگه گذروند؟
  یا اگه از اول قرار باشه بخونم، لازمه دوباره آزمون ورودی برای پزشکی بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در آلمان ملزم به شرکت در ترم اول می باشد و امکان معادل سازی دروس گذرانده شده بسیار پایین است.

   1. سارا گفت:

    سلام من سال دوم‌ پزشکی روزانه هستم برای ادامه تحصیل در خارج واحدایی که خوندم حساب میشه؟ کشوری وجود داره که واحدامو حساب کنه؟ لطفا راهنمایی کنین مهم نیست چه کشوری باشه

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     اکثر دانشگاه های کشور های اروپایی واحد های شما معادل سازی نمی شود.

 33. دانیال گفت:

  سلام یه سوالی داشتم من دیپلمم رو تازه گرفتم و معدلم تو این ۳ سال بالا ۱۸/۵ بوده و یک سال شد ۱۹/۲۰ مدرک b2 آلمانی رو دارم و تمکن مالیم هم حدود ۸ تا ۹ هزار یورو هست آیا امکان تحصیل در آلمان رو بدون شرکت در کنکور دارم ؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، دانشگاه هایی است که بدون آزمون کنکور نیز پذیرش می کنند.

 34. پارسا گفت:

  سلام من دانشگاه پزشکی قبول شدم و الان ترم دو هستم می خواستم ببینم می تونم ادامه تحصیلم رو به عنوان دانشجوی پزشکی در آلمان ادامه بدم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، رشته پزشکی را می توانید در آلمان شروع کنید و ادامه دهید.

 35. Shayan گفت:

  سلام
  من رشته تجربی هستم و متولد ۱۳۸۲/۴/۱۱ که تازه ۱۸ سالم شده
  معدل مقطع راهنماییم ۱۹ هست. معدل کلاس دهم و یازدهم هم ۱۸ هست.
  ولی متاسفانه سال دوازدهم مبتلا به کرونا شدم و معدل دوازدهمم شد ۱۴
  با این وضع میتونم داخل آلمان در رشته پزشکی قبولی بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به ارائه مدرک دیپلم با معدل حداقل 18/50 دارید.

 36. قائم مقام گفت:

  سلام خسته نباشید.
  بنده 17 سالمه و دانشجوی پایه دوازدهم تجربی هستم.
  پنج سال در مدرسه تیزهوشان تحصیل کردم و معدل متوسطه اول بنده 19.95 و معدل پایه دهم بنده 19.5 و معدل پایه یازدهم بنده 19.8 است
  به زبان انگلیسی مسلط هستم و مدرک ایلتس با نمره 7 دارم
  زبان المانی را هم تا حدودی بلدم و طی چهارماه مطالعه میتوانم به سطح b2 یا بالاتر برسم.
  اما از لحاظ مالی وضع خوبی ندارم به طوری که حداکثر مبلغی که می توانم تهیه کنم 3500 دلار است.
  ایا با این مبلغ و این سوابق میتوانم در دانشگاه های معتبر دولتی المان در رشته پزشکی از طریق کالج تحصیل کنم اگر’ بلی’ چگونه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در آلمان رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

 37. کیمیا گفت:

  سلام اگر معدلمون پایین باشه برای تحصیل در رشته ی پزشکی در المان نمیتونیم از طریق گذروندن دوره ی فاندیشن وارد دانشگاه بشیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   پس از پایان دوره کالج در آلمان نیاز به گذراندن آزمون دارید. نمره معدل شما و آزمون کالج میانگین گرفته می شود. به همین علت نمره معدل شما حائز اهمیت است.

 38. مهدیس گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و سال دیگ کنکور دارم و مدرک b1رو تا تموم شدن مدرسه ام میگیرم . رشته تجربی هستم و معدلم همیشه بالای ۱۹ بوده . اگر کنکور ندم چقدر طول میکشه تا بتونم برم المان و آزمون های لازم رو برای دانشگاه های بدون شهریه بدم ؟
  و اینکه چقدر طول میکشه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   وقت سفارت آلمان از طریق ایران مقداری طولانی است و ممکن است حداقل 14 ماه زمان ببرد.

 39. smf گفت:

  سلام و وقت بخیر
  19 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 19.46 دارم.دانشگاه دولتی روزانه زیست شناسی میخونم و الان ترم 2 هستم.میتونم مستقیم وارد دانشگاه بشم و کالج نگذرونم؟و مدرک زبان المانی باید حداقل تو چه مقطعی باشه و چه نمره ای؟کدوم دانشگاه ها میتونم با این شرایط پذیرش بگیرم؟الان در حد b2 سواد زبان آلمانی دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   خیر، جهت تحصیل مستقیم کورس اصلی نیاز به قبولی در همان رشته است. همچنین جهت تحصیل در کالج های پزشکی حداقل b1 نیاز است.

 40. مهدی گفت:

  سلام. من 20 سالمه و معدل کل دیپلمم 19.5 هست اما به دلیل مشکلات شدید مالی نتونستم دانشگاه برم یا … ولی علاقه شدید به دندانپزشکی دارم. با توجه به شرایط داخل که هیچ راهی جز کنکور نیست میشه با حداقل هزینه تو کشور های خارجی درس خوند؟ شرایط خاصی برای اینکه هزینه هارو کنار بیان وجود نداره ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، کشوری مانند ترکیه حداقل هزینه تحصیل را برای رشته های پزشکی ارائه می دهد. شما می توانید جهت مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 41. Yekta گفت:

  سلام و وقت بخير من ٢٠سالمه و ديپلم تجربي دارم و معدل ديپلم ١٨/٥هست اگر امسال پزشكي ايران قبول ميشم امكانش هست ب طور مستقيم در المان پزشكي بخونم بدون گذراندن دوره كالج؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی ایران می توانید مستقیم وارد کورس اصلی شوید.

 42. بهار گفت:

  سلام خسته نباشد من 20 سالمه و رشته تجربي با ديپلم 19.48 و قصد تحصيل در رشته دندان پزشکي در آلمان رو دارم
  به طور کلي اگه لازم نباشه دوره کالج رو گذروند دقيقا بايد چه مراحلي رو طي کرد؟ اگر در کنکور سراسري مجاز ب انتخاب رشته بشيم (کنکور تجربي) بازم هم نياز به گذروندن کالج هست؟ يا بايد چند ترم در دانشگاه بگذرونيم بعد اقدام ب پذيرش مستقيم کنيم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با قبوبی در کنکور سراسری و همان رشته پزشکی با پذراندن چندین واحد میتوانید پذیرش مستقیم دریافت نمایید.

 43. N.A گفت:

  سلام وقت بخیر
  این معدلی که اهمیت داره معدل کتبی هست یا کل؟
  اگر لیسانس رشته های پیراپزشکی با نمرات عالی داشته باشیم و دانشجوی فعالی هم بوده باشیم و سن مناسب و مدرک زبان و باقی شرایط اوکی باشه و بخوایم در رشته پزشکی تحصیل کنیم هم باز معدل دیپلم مهمه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در رشته پزشکی آلمان در هر صورت معدل دیپلم کل و کتبی و ریز نمرات شما حائز اهمیت است.

 44. زینب گفت:

  سلام خسته نباشید.۱۸ سالمه و کنکوریم قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی المان رو دارم. ۶ سال راهنمایی و دبیرستان تو سمپاد تحصیل کردم معدلم هم تقریبا همیشه بالای ۱۹ و نیم بوده. معدل دیپلم هم احتمال زیاد بالای ۱۹ هست.زبان انگلیسی هم تابستون مدرک میگیرم احتمالا… خواستم ببینم اگه که کنکور ایران قبول شم شانس پذیرش دارم یا نه؟ و اینکه از کی باید یادگیری زبان المانی رو شروع کنم؟ و ایا بغیر از المان جای دیگری رو برای مهاجرت توصیه می کنین؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   با قبولی در کنکور سراسری ایران امکان ورود مستقیم به کورس اصلی وجود دارد. با توجه به زمان بر بودن وقت سفارت در طو پروسه می توانید مدرک زبان خود را اخذ نمایید.

 45. mina گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس زبان انگلیسی با معدل ۱۸ و دیپلم تجربی با معدل ۱۸ دارم
  زبان المانی هم در حد سطح b1 مسلطم
  سنمم ۲۲ سال هست
  ایا امکان اقدام‌برای خوندن پزشکی در آلمان برام وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، بهتر است با توجه به شرایطتان برای شرکت در کالج های پزشکی آلمان اقدام نمایید.

 46. علی گفت:

  سلام من ۲۶ سالم هست و دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد رو تمام کردم با معدل ۱۶ . معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهیم هم حدود ۱۶ هستش .مدرک زبان آلمانی C2 دارم. میخواستم بدونم امکان تحصیل دندانپزشکی در آلمان یا اتریش برای من هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل رشته های پزشکی در کشور های آلمان، اتریش محدودیت سنی دارد و بابت رقابت بسیار بهتر است حداکثر 23 سال داشته باشید.

   1. مهسا گفت:

    سلام
    من الان ۲۳ سالمه و دانشجوی پرستاری هستم
    دیپلمم با معدل ۱۸.۲ ریاضی هست
    میتونم برای تحصیل پزشکی و دندان اقدام کنم یا بهتره برم دنبال اوسبیلدونگ پرستاری؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     برای تحصیل رشته های پزشکی در آلمان بهتر است مدرک دیپلم تجربی ارائه دهید. با توجه به این شرایط بهتر است برای دوره های اوسبیلدونگ اقدام نمایید.

 47. سپیده گفت:

  سلام وقت بخیر من 18 سالمه میخواستم واسه تحصیل پزشکی یا پرستاری در المان اقدام کنم متاسفانه معدلم زیر 17 است
  من شانسی برای تحصیل در المان دارم ؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بابت رقابت تحصیلی در آلمان بهتر است معدل بالاتری را ارائه دهید.

 48. Yasin گفت:

  سلام وقت بخير
  شرايط پزشكي در آلمان براي رتبه 2 رقمي كنكور تجربي ايران چطوريه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به رتبه کنکور خود می توانید برای پذیرش مستقیم اقدام نمایید.

 49. محمد خدادادی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  آیا من میتونم با این شرایط در رشته پزشکی آلمان قبول شوم؟
  معدل دیپلمم 18.65 و مدرک b2 آلمانی دارم
  و 18 سالمه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرایط شما با فرض داشتن دیپلم تجربی نیاز به شرکت در کالج پزشکی و سپس شرکت در آزمون دارید.

 50. بابک گفت:

  سلام اگر کسی چند ترم دندان پزشکی در ایران خونده باشه باز هم میشه برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کرد؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه تحصیلی متقاضی در ایران دارد.

 51. پوریا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید الان در ایران برای دانشجویان پزشکی عمومی در مرحله کارآموزی و کاروزی حقوقی در نظر گرفته شده که بسیار کم هستش .
  ایا در کشور آلمان نیز پس از اتمام مرحله علوم پایه و ورود به مراحل کلینیکال حقوقی وجود داره؟
  اگر بله چه مقدار هست به صورت میانگین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، در دوره های کارورزی آلمان حقوق ارائه می شود.

 52. MBit گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  دوازدهم انسانیم….آیا با دیپلم انسانی هم میشه به تحصیل پزشکی در آلمان اقدام کرد؟؟ اگر چنین امکانی هست،چجوری میشه اقدام کرد؟؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به ارائه دیپلم تجربی دارید. برای اقدام از طریق دیپلم انسانی نیاز به انتخاب رشته های مرتبط دارید.

 53. امیر سبحان عالی گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.
  سوال داشتم
  سوالم اینه که آیا میشه با مدرک پزشکی عمومی آلمان بدون معادل سازی مدرک به کانادا مهاجرت کرد و ادامه تحصیل داد؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، برای ادامه تحصیل و کار در کانادا نیاز به شرکت در آزمون معادل سازی دارید.

 54. nora گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با معدل دیپلم ۱۹.۰۹ چقدر شانس قبولی دارم و اینکه از دانشگاه خصوصی ترکیه هم امکانش هست تو آلمان ادامه تحصیل داد و اجازه کار گرفت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به دانشگاه تحصیلی شما دارد. بعضی از دانشگاه های ترکیه در کشور های اروپایی مانند آلمان نیز مورد تایید هستند.

 55. سارا صببری گفت:

  سلام وقت بخیر رزمه ی قوی که می قرماید فقط در زمینه علمی میباشد؟ ایا تحصیل در مدارس تیزهوشان به درد میخورد؟ ایا لوح تقدیر از طرف ریس دانشکده پزشکی بخاطر معدل بالا در راهنمایی و دبیرستان را هم ارایه دهیم خوب است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، این مدارک نیز می توانند به عنوان مدارک کمکی قوی ارائه گردد.

 56. سارا صبری گفت:

  سلام ایا داشتن رزومه ی ورزشی و هنری هم موثر است؟ دیپلم از سمپاد چی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به عنوان مدارک کمکی می توانید ارائه دهید؛ اما در نظر داشته باشید که بیشترین الزاماتی که مورد بررسی قرار می گیرد معدل دیپلم، سن و تسلط زبانی شما است.

 57. پارمیس امیری گفت:

  سلام برای تحصیل دندان پزشکی در دانشگاهای رایگان المان جز معدل بالا قبولی کنکور هم لازمه؟ و اینکه درامد ماهیانه دندان پزشکی در المان چقدره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بدون قبولی در کنکور نیز می توانید برای تحصیل در کالج های پزشکی اقدام نمایید. درآمد نیز بسته به پوزیشن دریافتی شما دارد.

 58. نسترن گفت:

  من قصد تحصیل در کالج هامبورگ دارم. امکانش هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در کالج هامبورگ شرایط سنی و معدل شما مورد بررسی قرار میگیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 59. ايلين عليزاده گفت:

  با سلام و خسته نباشيد من امسال رشته ي پزشكي از دانشگاه سراسري قبول شدم و معدل كتبي بالاي ١٩ دارم به نظرتون براي اقدام به تحصيل پزشكي در المان بهتر است دو سال در ايران علوم پايه و زبان الماني رو بخونم سپس اقدام به ادامه ي تحصيل در المان بكنم يا براي تخصص در المان بعد گذروندن پزشكي عمومي در ايران اقدام كنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید با قبولی در کنکور سراسری ایران و گذراندن چند واحد در دانشگاه، به صورت مستقیم وارد کورس اصلی پزشکی در آلمان شوید.

 60. محسن گفت:

  برای شرکت در کالج های آلمان برای پزشکی می توانم همسر خود را همراه خود ببرم و در آنجا تحصیل نماید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به صورت همزمان شانس بسیار کمی دارید. همسر شما می تواند پس از اخذ پذیرش ویزای خود را تغییر دهد و شروع به تحصیل نماید.

 61. سبحان گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۵ شده آیا راهی هست که دندان پزشکی بخونم یا اگه نیست چه معدلی قابل قبول هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در المان نیاز به ارائه رزومه علمی قوی تری دارید. به طور معمول بهتر است معدل بالای 19 داشته باشید.

 62. ژیلا حسینی گفت:

  سلام
  من ۱۸ سالم هست و نمره دیپلمم ۱۹ ، می خواستم بدونم اگه تو دانشگاه شیمی یا زیست بخونم چند ترم و واحد باید بگذرونم که لازم نباشه کالج برم؟
  و اینکه دانشگاه ازاد هم می شه یا فقط سراسری ؟
  و اینکه راحتتر برای کالج قبول می کنن یا مستقیم با خوندن رشته مربوط؟
  مدرک زبانم هم ب ۲ هست و می تونم بالاتر هم ببرم
  ممنون از سایت خوبتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، با قبولی در کنکور سراسری نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارید.

 63. Fatemeh گفت:

  سلام ، ايا با ديپلم رياضى مى توان پذيرش براى پزشكى گرفت ، ٢٠ سالمه ، ديپلم تجربى هم دارم ولى معدل خوبى نداره

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در المان نیاز به ارائه دیپلم تجربی دارد.

 64. متين گفت:

  سلام و درود
  بنده دانشجوي پزشكي در دانشگاه سراسري هستم
  اگر چند ترم در ايران بخوانم در آلمان منطبق ميشود يا بايد از ابتدا تحصيل كنم؟
  هدف من قبول شدن در آلمان براي مدرك phd به عنوان اسيستنس است نه مهمان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   در صورت تحصیل در دانشگاه های دولتی در ایران، امکان تطبیق واحد در المان بسیار کم است.

 65. یزدان بیات نژاد گفت:

  با سلام من معدل دیپلمم بالای 18 و معدل پیش دانشگاهیم
  16
  فقط موردی که هستش
  دیپلم من ریاضیه حالا مینونم برای
  تحصیل دندان پزشکی در المان اقدام کنم یا خیر ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در آلمان باید مدرک دیپلم شما تجربی باشد.

 66. زهرا گفت:

  سلام
  من ۲۳ سالمه و امسال فارغ النحصیل گفتار درمانی از دانشگاه علوم پرشکی شدم. مدرک زبان هنوز ندارم. میخواستم بدونم چقدر هزینه داره کل پروسه مهاجرت و ایا باید مدرک کارشناسیم رو به سفارت بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزا می بایست مدارک تحصیلی خود را نیز به سفارت ارائه دهید. هزینه تحصیل در آلمان رایگان است.

 67. Roxi_xzr گفت:

  سلام من 16 سالمه و امسال میرم یازدهم. معدلم بالای 19 بوده تاحالا و مدرک آیلتس 6 رو دارم. الانم دارم مقاله می نویسم. می خوام بعداز اینکه دیپلمم رو گرفتم برم آلمان واسه پزشکی. بنظرتون امکانش هست با این شرایط قبولم کنن؟؟
  درضمن اگه کنکور ندم اونجا ازمون نمیگیرن؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی است. در صورت قبول نشدن در کنکور سراسری، برای تحصیل در کالج های آمادگی آلمان باید معدل بالای 19 و مدرک زبان آلمانی ارائه دهید.

 68. علیرضا گفت:

  سلام. منظورتان از قبولی در رشته های زیرشاخه ی پزشکی فقط پزشکی و دندان و دارو هست یا رشته های پیراپزشکی( پرستاری و بینایی سنجی و…..) هم به حساب میان؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   باید رشته ای را قبول شوید که قصد ادامه تحصیل آن در آلمان را دارید.

 69. علی اکبر گفت:

  سلام .. خسته نباشید .. من دانشجوی کارشناسی رادیولوژی علوم پزشکی بابل ترم 5 هستم .. 20 سالمه .. علاقه ی بسیاری به رشته ی پزشکی داشتم که متأسفانه در ایران نتونستم بهش برسم .. آیا میشه بعد از گرفتن کارشناسی رادیولوژی ، اقدام به تحصیل در رشته ی کارشناسی ارشد پزشکی عمومی در آلمان کرد؟
  با تشکر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی باید از طریق دیپلم اقدام کنید.

 70. Fatemeh bazgir گفت:

  با سلام من رشته معارف اسلامی درس خوندم اما خیلی علاقه دارم دندان پزشکی بخونم و انتخاب رشته ام بر حسب یه اشتباه کودکانه بود،میخواستم بدونم من با دیپلم معارف اسلامی و قبولی در رشته ی اقتصاد دانشگاه لرستان که الان ترم سه محسوب میشم می تونم برم و دندان پزشکی بخونم؟متولد سال 78 هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در آلمان می بایست مدرک دیپلم تجربی ارائه دهید.

 71. parisa گفت:

  سلام خسته تباشذ میخواستم بدونم برای تحصیل در کالج شرط معدل هست؟ و اینکه میشه زبان المانی را خود المان خوند یا ممکنه در ایران به صورت فشرده مدرک گرفت که مورد تایید باشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، کالج های آلمان شرط معدل دارد و برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید.

 72. فاطمه آزما گفت:

  سلام
  ممنونم از سایت خوبتون و وقتی که میزارید
  من ۱۹ سالمه و میخوام برای پزشکی یا دندون اقدام کنم
  مدرک دیپلمم ۱۸/۸۰ هست و معدلای سالای قبلم همه از ۱۹/۵ به بالا بوده
  میخواستم ببینم با این معدل دیپلم میتونم اقدام کنم یا نه؟
  و اینکه ریز نمرات دیپلم مهمه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، بهتر است کمبود معدل خود را در دوره های کالج پزشکی اقدام نمایید.

 73. محمدامین معینی راد گفت:

  سلام وقت بخیر ،من سال 97 کنکور دادم و نتیجه مطلوبی نگرفتم ،معدلم هم متاسفانه زیر 16 هستش ،خواستم بدونم اگه برای کنکور 98 از شاخه های پزشکی رو قبول شم آیا میتونم اقدام کنم برای تحصیل المان و اینکه حتما باید پایان خدمت گرفت یا معافیت تحصیلی داره ؟
  خیلی ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای مهاجرت و خروج از کشور باید پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی داشته باشید. در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی و کنکور سراسری می توانید همان رشته تحصیلی را ارائه دهید.

 74. قادر محمدخاتونی گفت:

  سلام بنده کنکور سراسری تجربی سال ۹۶ رتبه م ۱۱۸ شد سنمم ۲۰ ساله ، الانم ارومیه ترم ۳ پزشکی سراسری میخونم ، میخواستم بدونم قبولی پزشکی من تو ایران به دردم میخوره واسه پذیرش پزشکی آلمان ؟! یا اینکه حتما باید مقاله معتبر داشته باشم ؟!
  از نظر مالی هم متوسطم ، آلمان اجازه کار دانشجویی میدن ؟! و اینکه اصلا میشه روش حساب کرد واسه درامد ؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شرایط شما برای تحصیل مستقیم کورس اصلی پزشکی در آلمان مناسب است و با داشتن مدرک زبان می توانید اقدام نمایید.

 75. مينا زند گفت:

  سلام من دانشجويه ترم ٣ پزشكي از دانشگاه دولتي هستم و مدرك زبان الماني b2 دارم ميتونم براي پزشكي المان اقدام كنم؟ اما معدل ديپلم و پيشم زير ١٦ هست مشكل برام ايجاد ميكنه؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با قبولی در کنکور سراسری و گذراندن تعدادی واحد می توانید برای تحصیل مستقیم پزشکی در آلمان اقدام نمایید.

 76. مائده مهدوی گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه و در کنکور سراسری رتبه ۲۷۰۱ رو کسب کردم ولی نتونستم پزشکی قبول بشم،میخواستم ببینم میتونم برای پزشکی در المان اقدام کنم؟و چه مدارکی باید داشته باشم و این که کنکور قبول نشدم تاثیر دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت قبول نشدن در کنکور سراسری باید در کالج های پزشکی آلمان شرکت نمایید. شرط ورود به این کالج ها رزومه علمی قوی و ارائه مدرک زبان آلمانی است.

 77. فاطمه مظفری گفت:

  سلام من ۱۸سالمه و امسال کنکور دادم و پزشکی دانشگاه سراسری کرمان قبول شدم .برای مهاجرت به المان چیکارباید بکنم؟ایا امکان بورسیه شدن هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت دریافت مدرک زبان آلمانی حداقل b2، پذیرش مستقیم رشته پزشکی شامل شرایط شما می شود.

 78. ابراهیم گفت:

  سلام
  روز بخیر
  بنده 21 سال سن دارم و در رشته ی هوشبری در دانشگاه دولتی در حال تحصیل هستم
  سربازی هم نرفتم
  بنده قصد تحصیل رایگان در رشته ی پزشکی در شهر هامبورگ آلمان رو دارم
  آیا بنده هم برای تحصیل باید در دوره ی کالج شرکت کنم یا نه؟
  لطفاً راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، باید در کالج های پزشکی شرکت نمایید.

 79. فروغ گفت:

  دختر من کنکور رشته تجربی داده و رتبه ش برای قبولی در رشته دندانپزشکی خوب نیست. آیا امکان گرفتن پذیرش برای رشته دندانپزشکی در آلمان براش وجود داره؟اینکه یک سال باید کالج بره، من شنیدم از هر ۱۰۰ نفری که کالج میرن فقط یکی دونفر میتونن وارد دانشگاه های پزشکی بشن درسته؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی در المان باید معدل و ریز نمرات خوبی را داشته باشید. همچنین ورود به دانشگاه ملزم به شرکت در آزمون ورودی است که قبولی در این آزمون بسته به توانایی هر فرد دارد.

 80. علی گفت:

  باسلام اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته ی ریاضی زیر۱۶ باشه …ولی در کنکور تجربی شرکت کنم وجزء۱۰ نفر برتر کنکور باشم ایا امکانش هست در المان پذیرش بشم؟البته مدرک زبان المانی هم داشته باشم…وسوال دوم بعد از چه مدت بعد از کنکور میتونم اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، با قبولی در کنکور این شانس برای شما وجود دارد. پس از گذراندن حدود 20 واحد می توانید اقدام نمایید.

 81. میلاد گفت:

  سلام من ترم سوم دانشگاه آزاد رشته پزشکی هستم با مدرک B1 میتونم برای پذیرش مستقیم برم آلمان؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   نکته حائز اهمیت اینست که برای اپلای مستقیم دانشگاه باید در کنکور سراسری قبول شده باشید.

 82. محمد نصيري گفت:

  سلام من ١٨ سالمه و رشته ام رياضي هستش و دانشگاه صنعتي اصفهان قبول شدم ولي ميخوام دندان پزشكي يا پزشكي بخونم ولي هيچ پيش زمينه اي از تجربي ندارم لطفا راهنماييم كنيد و تصميمم براي رفتن كاملا جديه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان ملزم به ارائه مدرک دیپلم تجربی هستید.

 83. ارتا گفت:

  سلام من هجده سالمه و سال اخر تجربي ام و ميخام دندون پزشكي المان بخونم ميخاستم بدونم ميشه بعد از اينكه مهاجرت كنم زبان الماني رو ياد بگيرم يا اينكه قبلش بايد مدرك بگيرم؟ و اينكه ايا خوابگاه ميدن ب دانشجو يا نه؟
  اصلا المان ديگ ايراني پذيرش ميكنه ؟چون يكي دوستام رو ديپورت كردن

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در حال حاضر کشور آلمان از متقاضیان ایرانی استقبال می کند. برای اخذ پذیرش و سفارت بهتر است مدرک زبان ارائه دهید. اکثر دانشگاه های آلمان خوابگاه های دانشجویی ارائه می دهند.

 84. Ali Najaf گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من الان سال یازدهم رشته ی تجربی هستم
  متولد سال ۸۰
  میخواستم ببینم برای پذیرش در کالج برای رشته ی پزشکی معدل کدوم سالهای دبیرستان مهمه؟
  سه سال اخر؟ یا دو سال اخر؟
  اگر سال دوم دبیرستان بد باشه و اون دو سال خوب باشه میشه پذیرش گرفت یا نه؟
  و ایا اینکه اگر ویزا شنگن در پاسپورت باشه تاثیری در پذیرش داره یا نه؟
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   معدل و ریز نمرات سه سال دبیرستان و پیش دانشگاهی شما ارزیابی می شود.

 85. امیر گفت:

  سلام بهتون و ممنون از مطالب
  من پسریم ۲۰ ساله رتبه کنکورم شد۴۰۰۰ و معدل دیپلمم و پیش هردوتا بالا ۱۹ اما پزشکی قبول نشدم و و فیزیوتراپی قبول شدم و از ازاد هم هوشبری قبول شدم و به خاطر مشکلاتی فیزیو نرفتم و الان دانشجو ازاد هوشبریم مدرک المانی b2دارم ایلتس ۷ دارم و مقاله و کارای علمی هم انجام میدم اما خب هنوز به صورت ثبت شده مقاله ای ندارم
  سربازی هم نرفتم
  ۱_ توجه به دانشگاه ازاد بودنم ایا امکان تحصیل دارم
  ۲_ایا ممکنه لیسانس هوشبری بگیرم و پزشکی بخونم اما اول شروع نکنم(باتوجه به مرتبط بودن رشته ها)
  ۳_ایا شرایط ادامه تحصیل این موضوع رو دارم که رشته های فوقمو اونجا بگیرم مثل فیزیولوژی
  تشکر فراوان از شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، برای تحصیل پزشکی در آلمان باید از ابتدا شروع نمایید. برای ادامه تحصیل در آلمان باید تاییدیه مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایید.

 86. بهمنش گفت:

  سلام.وقت بخیر.من 24 سال سن دارم با معدل سوم 19:18 و پیش دانشگاهی 14:25
  از سال 93 دانشگاه پیام نور ثبت نام بودم ولی دانشگاه نرفتم.برای کنکور 99 قصد شرکت در رشته تجربی دارم.به زبان المانی هم مسلط نیستم.ایا میتوانم پذیرش رشته دندانپزشکی را بگیرم؟ چه با رتبه کنکور و یا چه از طریق رفتن به کالج؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل رشته های پزشکی در آلمان بهتر است معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 19 باشد.

 87. محمد گفت:

  سلام
  من امسال كنكور دادم و قبول نشدم متاسفانه
  يه چند تا سوال داشتم ممنون ميشم ج بديد..
  ايا معدل كل مهمه يا كتبي…
  من كل ديپلمم ١٧/٥٠هس و پيش ١٦
  و گذراندن زبان الماني و مدرك b2چقدر زمان بر است
  و ايا پذيرش دانشجو بعد از گذراندن كالج سخته؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در آلمان بسته به معدل کل و ریز نمرات شما دارد. به شما توصیه می کنیم با توجه به رزومه علمی خود برای کشور های دیگر اقدام نمایید.

 88. فاطمه میدانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  در هر دو روش ما باید ازمون پزشکی المانو بدیم؟
  یعنی تفاوتی بین کسی که اینجا پزشکی سراسری اورده با کسی که نیاورده فقط همون رفتن به کالجه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   در صورتیکه در کنکور ایران قبول شده باشید، مستقم برای کورس اصلی اقدام می نمایید.

 89. پیمان گفت:

  با سلام،کسانی که دندانپزشکی دانشگاه دولتی ارمنستان فارغ التحصیل شده باشند میتونن برای تخصص دانشگاهای آلمان یا اتریش اقدام کنند؟آیا مدرک تحصیلی کشور نامبرده مورد قبول این کشورها هست؟محدودیت سنی وجود دارد؟اگر کشور دیگه ای را ‌پیشنهاد میکنید لطفا بفرمایید ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   به رسمیت شناخته شدن مدرک تحصیلی شما، بسته به دانشگاه تحصیلیتان دارد.

 90. Z.Hsr گفت:

  سلام، من دانشجوی ترم آخر رشته مامایی هستم. ۲۲ سالمه. میخواستم بپرسم من میتونم در رشته پزشکی در المان تحصیل کنم؟؟ معدل دیپلمم بالای ۱۸ و معدل کارشناسی ام بالای ۱۷ هست.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی دارد و همچنین معدل بالاتری باید داشته باشید. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند.

 91. Eli گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دو پزشکی شهید بهشتی هستم معدل دیپلم و پیش دانشگاهیمم بالای ۱۹ هست میخواستم خارج کشور ادامه تحصیل بدم آیا امکانش هست بتونم برای آلمان انتقالی بگیرم و مستقیم پزشکی بخونم یا باید مجدد دوره کالج رو اونجا بگذرونم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان تحصیل مستقیم برای شما وجود دارد.

 92. نگین گفت:

  سلام.
  من دانش آموز سال یازدهم رشته تجربی هستم. معدل سال دهم من ۱۸.۷۰ است. مدرکb1 زبان آلمانی رو گرفتم و الان دارم برای c1 میخونم. انگلیسی رو هم در سطح عالی میدونم.
  ببخشید برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در آلمان(ترجیحا برلین) ،غیر از این مدارک به چه مدارک دیگری نیاز دارم؟
  خواهش میکنم لطف کنید در این مورد مرا راهنمایی کنید.
  سپاس گزارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   مدارک مورد نیاز تحصیل در آلمان، مدرک زبان، رزومه علمی و مدارک هویتی است.

 93. شقایق توکلی گفت:

  سلام. من در حال حاضر در ایران رشته دندانپزشکی روزانه می خوانم، ۱۸ سالم هست و ترم اول هستم، بهترین راه برای رفتن به آلمان و تحصیل رایگان در دانشگاه خوب چیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   به شما توصیه می کنیم بمدرک زبان آلمانی دریافت کرده و برای تحصیل مستقیم در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان اقدام نمایید.

 94. حانیه کریمی گفت:

  سلام . بنده دانشجوی پزشکی روزانه سبزوار هستم و بسیار مایل به مهاجرت هستم . شنیده ام تنها کشوری که نیاز به امتحان مجدد نداره و یک نوع انتقالی محسوب میشه برای رشته های پزشکی آلمان هست. می تونید بنده رو راهنمایی کنید ؟ این راه هزینه ی بالایی داره ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل مستقیم اقدام نمایید. تحصیل مستقیم در دانشگاه های پزشکی آلمان رایگان است.

 95. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید اونایی ک در کنکور پزشکی ایران قبول شده باشن مدرک زبان المانی یا انگلیسی نداشته باشن ولی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشن میتونن به زبان انگلیسی تحصیل کنن
  ایا دوباره باید ازمون ورودی بدن یا مستقیم وارد کورش اصلی میشن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود و شما باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید.

 96. ساغر گفت:

  من 26 سالمه ومیخوام پزشکی خارج ازکشور بخونم راه هایی که می تونم روبرام بگید المان نشد کشوردیگه ای که مثل المان به صرفه باشه ازهرلحاظ برام عنوان کنید مرسی .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل بسته به شرایط شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 97. سينا شريفي گفت:

  باسلام
  بنده ١٨سالمه و داراي مدرك ديپلم با معدل ١٩/١٠هستم،معافيت پزشكي هم دارم؛ميخوام با يكي أز دوستانم به المان بريم جهت رشته دندان پزشكي؛در ضمن دارايa2هستيم.ايا امكان اينكه هزينه هاي ماهانه بين هر دوي ما تقسيم بشه وجود دارد؟؟در ضمن أز كي ميتونيم ثبت نام كنيم؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه ماهانه شما ممکن است کمتر شود اما از لحاظ تمکن مالی باید کامل پرداخت نمایید.

 98. اشکان خاکبیز گفت:

  سلام من 18 سال دارم و دارای ایتلس بانمره 7 هستم رتبه کنکورم 5238 شد خواستم ببین کدام کشور برای تحصیل دندانپزشکی خوب است که وزارت بهداشت آن دانشگاه رو قبول داشته باشد و راحت بشه اخذ کردن ویزا را کدوم دانشگاه بدون ازمون ورودی است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 99. آرین بهرامی گفت:

  سلام
  می‌خواستم بدونم که تحصیل پزشکی در آلمان ، در کنکور سراسری چه رشته هایی باید قبول شد ؟! همون پزشکی باید باشه یا با دامپزشکی و فیزیوتراپی و پرستاری و … نیز می‌شود ؟!
  و اینکه میشه وسط تحصیل پزشکی عمومی در ایران ، وارد پزشکی آلمان شد؟! یا باید کامل هفت سال تمام شده باشد یا اصلا شروع نشده باشد ؟!
  من ۱۸ سالمه با معدل ۱۹/۵ و در مدارس تیزهوشان هم تحصیل میکنم و در کنکور ۹۸ حتما رشته خوبی قبول شدم ، البته سربازی هم که هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل مستقیم پزشکی در آلمان باید در رشته پزشکی ایران قبول شوید.

 100. سپهر گفت:

  عرض سلام
  من دوازدهم تجربی هستم میخواستم بدونم که اگر من امسال در رشته پزشکی یا دندان پزشکی قبول نشم میتونم اقدام کنم به تحصیل در یکی از دو رشته بالا در آلمان البته (با معدل بالا 17).ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای شرکت در کالج های آلمان باید رزومه علمی قوی تری داشته باشید.

 101. فردین خدادادی گفت:

  سلام.خسته نباشید…من دانشجوی ترم 1 رشته دندانپزشکی دانشگاه دولتی در ایران هستم و 20 سالمه….میخواستم بدونم شرایط تحصیل رایگان در همین رشته رو توی چه کشورهایی دارم؟؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط شما برای تحصیل مستقیم پزشکی در آلمان مناسب است.

 102. محمد گفت:

  باسلام من مدرک کارشناسی پیراپزشکی دارم و نظام پزشکیمم گرفتم . میخام در دوره پزشکی آلمان شرکت کنم. زبان رو دارم کار میکنم. ممنون میشم اطلاعاتی مثل هزینه ، دانشگاهی که پیشنهاد می کنید و برام پذیرش میگیرید و … در مورد شرایط پذیرش بنده در اختیارم بذارید . .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان بسته به شرایط سنی، رزومه علمی و سایر موارد دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 103. فائزه الله دادی گفت:

  سلام ودرودفراوان بنده23سالمه کارشناس مامایی ام معدل کل دیپلمم17/56ومعدل پیش دانشگاهیم15/26هست بنظرتون امکان داره بتونم پذیرش پزشکی بگیرم…اگرنمیتونم وقتمو روی زبان المانی نذارم برم سراغ انگلیسی وایلس وکشورای دیگه…خیلی ممنون میشم پاسخگوباشین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در آلمان بابت رقابت بسیاری که وجود دارد باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالاتر باشد. به شما توصیه میکنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 104. سعيده طراح گفت:

  سلام من دانشجو سال چهارم پزشكى دانشگاه ازاد هستم با رتبه ام سراسرى هر رشته اي مثل علوم ازمايشگاهي دانشگاه تهران قبول ميشدم اما فقط پزشكي ميخواستم و پزشكي سراسري نيوردم الان دوست دارم مهاجرت كنم
  راهنماييم كنيد كه زبان الماني رو شروع كنم و امكانش هست تطبيق بزنم و مدرك عمومي را از المان بگيرم ؟ يا بهتره عمومي ايران را بگيرم و برا تخصص اقدام كنم؟ ايا تخصص هم رايگانه ؟ و اينكه عمومي دانشگاه ازاد رو به رسميت ميشناسن ؟ مرسى از راهنماييتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شما می توانید با شرکت در کالج ها برای تحصیل پزشک عمومی در آلمان اقدام نمایید.

 105. نفس گفت:

  سلام و خسته نباشید من کنکور 97 رو دادم و پزشکی قبول شدم . در حال حاضر دارم زبان آلمانی رو میخونم. برای گرفتن پذیزش از دانشگاه آلمان چند واحد رو باید بگذرونم و مدرک زبانم باید در چه سطحی باشه ؟ ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهتر است برای تحصیل پزشکی در آلمان حداقل 20 واحد را در دانشگاه های دولتی ایران گذرانده باشید.

 106. زهرا احسان گفت:

  سلام خسته نباشيد… مي خواستم بدونم اگر در كنكور سراسري پرستاري قبول بشم مي تونم براي تحصيل پزشكي در المان اقدام كنم؟؟ … اگر مدرك زبان الماني رو داشته باشم مدرك زبان اينگليسي هم نياز هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   خیر، شما مجاز به تحصیل در رشته ای هستید که در کنکور ایران قبول شده باشید.

 107. سارا شریف گفت:

  وقت بخیر
  من ۲۴ سالمه، متاسفانه معدل دیپلم و پیش دانشگاهیِ من، پایین هست. دیپلم ۱۶ و پیش دانشگاهی ۱۳ . آیا با این شرایط میتونم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل رشته های پزشکی در آلمان نیاز به ارائه معدل بالاتری دارید.

 108. عاطفه گیوی گفت:

  با سلام من لیسانس پرستاری دارم و ۳۸ ساله هستم. ایا شانسی برای تحصیل پزشکی در المان دارم؟ ایا در حین تحصیل میتونم در رشته پرستاری هم کار کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی دارد.

 109. نگار گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.
  من فارغ التحصیل کارشناسی معماری هستم و برای ارشد پذیرش گرفتم از یک کشور اروپایی.. میخواستم بپرسم که ایا من بعد از اتمام دوره ارشدم, ایا میتونم ویزای کاری یا ویزا برای دکترای معماری اقامت المان رو بگیرم ؟؟
  و بعد از گرفتن اقامت, باتوجه به اینکه من 28 سالم میشه ایا میتونم از طریق کالج (با توجه به اینکه معدل 16.44 پیش دانشگاهیم) اقدام برای رشته دندان پزشکی کنم؟؟ میخواستم ببینم این مورد امکانش هست تا شروع به یادگیری زبان المانی کنم؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل رشته های پزشکی در آلمان محدودیت سنی دارد. بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد خود در صورت یافتن کار می توانید برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام نمایید.

 110. احسان گفت:

  سلام خسته نباشید امسال دوازدهمم و دیپلم تجربیمو میگیرم.تاحالا معدلام ۱۹ ونیم بوده زبانو چند وقتیه شروع کردم.میخواستم ببینم ۱ : اگر قبولی کنکور داشته باشیم کالج نمیریم؟۲مدرک b2 چقدر وقت طول میکشه؟و اینکه راهی هست وقت سفارتمون زودتر بشه به خاطر ددلاین ها

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت قبولی در آزمون سراسری نیزای به شرکت در کالج ندارید و برای تسریع در وقت سفارت می توانید از کشور های واسط استفاده نمایید.

 111. محمد ابراهیمی گفت:

  سلام
  بنده دانشجوی پزشکی روزانه هستم،۱۹ سال سن دارم
  معدل دیپلمم ۲۰ هست و معدل پیش دانشگاهی هم بالا،درباره مسائلی که ممکن هست مشکل ساز بشه برای خروج از کشور اگر لطف کنید توضیح بفرمایید،ایا اجازه خروج امثال ما برای تحصیل داده میشه؟و درباره ی بحث سربازی و در نهایت هم پذیرش کشور مورد نظر برای ما چگونه خواهد بود…
  ممنونم،ارادت

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با داشتن نامه معافیت تحصیلی و گذاشتن وثیقه می توانید از کشور خارج شوید.

 112. رضا گفت:

  باسلام
  آیا برای اخذ پذیرش پزشکی یا دندانپزشکی در آلمان رتبه‌بندی دانشگاه مهم است؟ مثلا اینکه کلانشهر باشم یا شهرستانها؟ و یا اینکه سراسری باشه یا پردیس بین‌الملل؟
  خواهشا پاسختان را برایم ایمیل کنید. باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   قبولی در کنکور سراسری برای تحصیل مستقیم در آلمان حائز اهمیت است.

 113. محسن مجد گفت:

  عرض سلام و ادب. عذر میخوام یه سوال ازتون دارم.من دانشجوی سال اخر پرستاریم.میخواستم بدونم ایا امکانش هست که بعد از تموم کردن درسم و اخذ مدرک کارشناسی به آلمان مهاجرت کنم و تو رشته پزشکی ادامه تحصیل بدم؟؟ ینی یه آزمونی شبیه به پرستاری به پزشکی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی باید از ابتدا شروع نمایید وشرایط سنی و رزومه علمی مناسبی داشته باشید.

 114. Maryam گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و معدل دیپلمم ۱۷ /۷۵ می باشد ایا میشه در رشته پزشکی در آلمان تحصیل کرد
  هزینه تحصیل دندان پزشکی در این کشور چقدر می باشد؟
  و آیا با دیپلم ریاضی و این معدل میشه اونجا تحصیل کرد؟؟
  لطفا پاسخ دهید:))

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در المان باید معدل بالاتری داشته باشید.

 115. mina گفت:

  سلام
  من درحال حاضر ترم 6 پزشکی هستم.
  میخواستم ببینم امکان تطبیق واحد برای ادامی پزشکی در آلمان وجود داره یا باید از اول شروع کنم؟
  معدلم 17.24 هست.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه امکان تطبیق واحد وجود ندارد. و باید از ابتدا شروع نمایید.

 116. N.B گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم.معدل پیش و دیپلمم ۱۹/۵ و ۱۸/۵ بوده ولی دانگاهیم ۱۶.ازونجایی که پیراپزشکی هستم از چه راهی میتونم اقدام کنم؟البته من واسه فوق پذیرش دارم از فرایبرگ‌و منتظر نوبت سفارت هستم که احتمالا خردادماه هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین روش برای شما ویزای تحصیلی است. با داشتن پذیرش از دانشگاه معتبر می توانید برای ویزا نیز اقدام نمایید.

 117. مجمد گفت:

  سلام خسته نباشید من 21 سالمه و دارم توی رشته دندان پزشکی شهید بهشتی تحصیل میکنم معدل پیش دانشگاهی و دیپلمم 19 بوده و مدرک ایلتس زبان اینگلیس هم دارم میخواستم اقدادم کنم برای تحصیل المان فقط نمیدونم اونجا برم بازم ازمون ورودی برای ورود به دانشگاه با شرایطی که من دارم لازمه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید در رشته تحصیلی خود، در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی بدون نیاز در آزمون ورودی شرکت کنید.

 118. پویا حکیمی گفت:

  سلام دوستان عزیز .
  من یازدهم تجربی هستم به معدل بالای ۱۹ و صد درصد هم سال سوم ام هم بالای ۱۹ هست در ضمن من نظام جدید ام و آلمانی و انگلیسی هم مشکلی ندارم .
  ولی متاسفانه از وضعیت مالی بسیار بدی برخوردار هستم .
  میخوام بدونم که آیا برای پذیرش از کالج های M.KURS آلمان به تمکن نامه ی مالی احتیاج دارم؟ اگه احتیاج هست راهی نیست که نیازی به تمکن نامه ی مالی نداشته باشد ؟
  آیا در مقطع کالج هم می توان کار کرد؟ هزینه ی ثبت نام کالج چقدر است؟
  از طرفی اگر شرایط مالی خودم را به گونه ای ثابت کنم و شاگرد ممتاز باشم می توان از دولت آلمان کمک هزینه بگیرم؟
  سوال دیگه ام این هست که همه ی کالج ها آزمون ورودی دارند؟
  آیا برای ورود به کالج نیز نیاز مند به قبولی در کنکور ایران است؟
  اگر در آزمون ورودی کالج پذیرفته نشدیم باید به ایران باز گردیم ! یا شرایط دیگری هست؟
  می بخشی که سوال هایم زیاد بود ولی در مقاله جوابی پیدا نکردم .
  با تشکر از صبوری و پاسخ گویی شما.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرکت در کالج های پزشکی آلمان نیازی به قبولی در کنکور، آزمون ورودی و یا پرداخت هزینه ندارد. همزمان با تحصیل در کالج ها اجازه کار نیز به شما داده می شود. لطفا رد نظر داشته باشید که در هر صورت شما باید تمکن مالی را اثبات نمایید.

 119. اناهیتا گفت:

  سلام
  من 19 سالمه و معدل دیپلمم 19/5 و دو روز پیش جواب کنکورم اومد…پزشکی قبول نمیشم ولی پیرا پزشکی میشم…میخواستم بدونم برای تحصیل پزشکی تو المان حدودا چقد طول میکشه ویزام بیاد؟ و تا اون موقع باید برم دانشگاه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   وقت سفارت آلمان از طریق دوره های کالج حداقل 14 ماه طول می کشد.

 120. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من دو تا سوال داشتم خدمتتون
  1.سطح علمی دانشگاه های المان در رشته علوم پزشکی بهتره یا فرانسه ؟
  2.من بخوام تمکن مالی 10 هزار یورو ای بدم برای سفارت المان باید معادلش به ریال خودمون تو حساب بانکی داشته باشم ؟ یا باید حساب ارزی یا یورویی داشته باشم ؟
  و اینکه ایا این تمکن مالی 10 هزار یورویی با ارز دولتی حساب میشه یا ارز ازاد ؟ چون به من گفتن که باید معادل 10 هزار یورو به ارز دولتی ببرم برای سفارت ؟
  ممنون میشم اگر به سوال اول و دومم پاسخ بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تمکن مالی را باید در حساب آلمان بلوکه نمایید. دانشگاه های آلمان و فرانسه هر دو از رتبه و رنکینگ خوبی برخوردارند.

 121. احمد رضا محمدي گفت:

  سلام ميخواستم بپرسم كه اگر از ترم دوي پزشكي يك دانشگاه سراسري خوب در ايران بخواهيم براي ادامه ي تحصيل به يكي از دانشگاه هاي المان برويم بايد قبل از ان حتما كالج برويم و دوباره پزشكي را در المان از اول شروع كنيم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، می توانید برای تحصیل در کورس اصلی اقدام نمایید.

 122. ماری گفت:

  سلام
  من فارغ تحصیل رشته ریاضی هستم یعنی دیپلم ریاضی درام ۱۹ سالمه
  معدل کل دیپلمم ۱۷/۷۵
  و پیش دانشگاهی ۱۴
  بنظرتون میتونم توی آلمان تحصیل رشته دندون پزشکی کنم
  هزینه در آلمان به چه صورته

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل رشته های پزشکی در آلمان بابت رقابت زیادی که وجود دارد، باید رزومه علمی قوی تری ارائه دهید.

 123. saras گفت:

  سلام من فوق ليسانس ويروس شناسي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران رو دارم،به نظرتون من براي phd اقدام كنم و ايا نياز به زبان الماني هست يا با ايلتس ميشه؟ و يا با كسب مدرك زبان الماني ميتوانم در رشته ي دندان پزشكي بروم .و. در نهايت پس از گذراندن اين دوره ها اقدام به اقامت ميتوانم بكنم،چون تنها هدفم همراه با همسرم اقامت المان است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید. د صورتیکه پس از تحصیل و در آلمان کار پیا کرده و بمانید، می توانید پس از 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

 124. پیام گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز.من معدل دیپلمه تجربیم بالایه ۱۷ هستش اما معدل پیش دانشگاهیم زیر ۱۷ هستش.زبان آلمانی هم بلدم.اگه کنکور ۹۸ پیراپزشکی قبول شم چجوری میتونم رایگان تو المان پزشکی بخونم و اگر هیچی قبول نشم و با مدارک دبیرستان برم چجوری میتونم رایگان پزشکی بخونم؟؟ خیلی ممنون لطفا جواب بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه در کنکور سراسری قبول شوید و چندین واحد بگذرانید، می توانید برای کورس اصلی اقدام نمایید. در غیر این صورت باید برای تحصیل در کالج های پزشکی اقدام نمایید که باید رزومه علمی قوی تری ارائه دهید.

 125. قاسم گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 18 سالمه میخواستم برای کالج آلمان رشته دندانپزشکی اقدام کنم
  میخواستم بدونم اون تمکن مالی که با خودم میبرمو میتونم خرج کنم؟
  آخه یجا نوشته بود هر سال اونو چک میکنن آگه نباشه ویزا باطل میشه.
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   میزان تمکن مالی شما هر ماهه مقداری که دولت در نظر گرفته است، برای شما آزاد می شود. برای تمدید ویزا نیز باید این مقدار هر ساله در حساب شما بلوکه شود.

 126. هوتن فرجام‌نیا گفت:

  با سلام و خسته نباشین
  بنده دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی با معدل ۱۷:۳۰و دارای کارت پایان خدمت هستم. ولی سن بنده ۲۹هست و برای تحصیل در رشته پزشکی مایل هستم منتهی رراهنمایی‌های شما رو‌ دیدم و کامل بودن چون کسی بصورت صحیح راهنمایی نمیکنه؛خواستم از شما جویا بشم که آیا بنده میتونم برای تحصیل در رشته مذکور در دانشگاه دولتی آلمان تحصیل بکنم؟
  ممنونم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی 23 سال دارد. به شما توصیه می کنیم کشور هایی که محدودیت سنی ندارند، انتخاب نمایید.

 127. حمید گفت:

  سلام وقت بخیر برای پذیرش رشته پزشکی المان . نیاز به چه مدارک زبانی هست ؟ تا سطح b2.c1 کافیه ؟
  و اینکه ایا مدارک testAs و TestDaf هم نیاز هستش ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   دانشگاه های آلمان دونوع پذیرش دارند. در صورت پذیرش مستقیم باید مدرک زبان آلمانی TestDaf را ارائه دهید و برای پذیرش از طریق کالج ها مدرک b نیز کفایت می کند.

 128. صدرا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من تازه دیپلم گرفتم 18 سالمه میخواستم برای کالج آلمان رشته دندانپزشکی اقدام کنم نمره دیپلم 19.35
  برای معافیت سربازی نیاز به پزیرش تحصیلی دارم
  برای پزیرش هم نیاز به پاسپورت دارم
  الان شرایط گرفتن پاسپورت را خوندم نوشته برای گرفتن پاسپورت هم نیاز به معافیت سربازی دارم
  الان خدایی گیج شدم :((
  خواهش میکنم کمکم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ پاسپورت و خروج از کشور می توانید با نامه معافیت تحصیلی و گذاشتن وثیقه اقدام نمایید.

 129. علیرضا گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده متولد 1380 هستم و معدل دیپلم تجربی من 17.70 هست و چند سوالی داشتم
  1-من امکان تحصیل دندانپزشکی در المان را دارم ؟
  2-به چه سطح زبان المانی نیاز هست ؟
  3-اگر در ایران در کنکور قبول نشم میتونم در المان تحصیل کنم؟
  ممنونم میشم من رو راهنمایی فرمایید
  باتشکر از لطفتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان باید رزومه علمی قوی تری را ارائه دهید.

 130. سینا گفت:

  سلام خسته نباشید من 18 سال دارم میخواستم بدونم اگه بخوتم برای کالج المان اقدام کنم تکلیف سربازیم چی میشه؟
  میشه وثیقه گزاشت

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما با نامه معافیت تحصیلی با گذاشتن وثیقه می توانید از کشور خارج شوید.

 131. Hamed گفت:

  سلام وقت بخیر . ببخشید تا معدل چند میشه حداکثر برای پزشکی رایگان المان اقدام کرد ؟
  معدل کل سه سال دبیرستان مدنظر هست ؟. یا معدل کتبی نهایی دیپلم ؟ خواهش میکنم توضیح دقیق بدین
  من سال دهم یا اول دبیرستانم رو خراب کردم . اما نمرات یازدهم و دوازدهمم همه بالای 18 هست
  زیست . شیمی . فیزیک تو این دو سال اخر بالای 19 هست میتونم اقدام کنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   حداقل معدل کتبی و نهایی برای تحصیل رشته های پزشکی در آلمان 19 است.

   1. مهدی گفت:

    ببخشید کتبی و نهایی یعنی چی متوجه نشدم ؟
    یعنی معدل نهایی سال اخر مد نظره یا معدل کل سه سال ؟ کدومش ؟
    من معدل نهایم 19 به بالا هست و معدل کل سه سال هم بالای 19 . ایا امکانش هست اقدام کنم ؟
    من سال اولم رو خراب کردم اما سال دوم همه نمراتم بین 19 و 20 هست بعضی دروس هم 18 . ایا شانسی برای قبولی دندان یا پزشکی المان با توجه به شرایطم دارم ؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     برای تحصیل در آلمان معدل دیپلم کتبی و نهایی ارزیابی می شود.

 132. nina گفت:

  سلام خسته نباشید ،من امسال دوازدهم رو تمام کردم با معدل دیپلم ۱۹/۷۱ .یادگیری زبان المانی رو به تازگی شروع کردم ،برای تحصیل دندانپزشکی در المان چه چیزهایی نیاز هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان باید شرایط سنی، معدل و مدرک زبان خوبی را ارائه دهید.

 133. مهدي گفت:

  سلام وقت بخير .
  من ١٩ سالم هست ، ديپلم تجربي دارم معدل ١٩ ميخواستم و قصد شركت براي كنكور ايران رو ندارم .
  مدرك زبان الماني هم فعلا ندارم و در حال مطالعه زبان هستم .
  ميخواستم ببينم با توجه به شرايط من امكان پذيرش دانشگاه المان رشته پزشكي هست؟
  ايا حتما مهمه كه كنكور تو ايران قبول بشيم؟
  ايا قبولي تو ازمون ورودي دانشگاه هاي المان خيلي سخته؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در آلمان نیازی به قبولی در کنکور ندارید و با توجه به شرایط شما می توانید در ابتدا در کالج ها شرکت نمایید و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 134. ایدا نوری گفت:

  سلام وقت بخیر
  من متولد 79 هستم، و 19 سالمه
  امسال کنکور دارم
  میخوام پزشکی رو در المان بخونم
  هزینه زندگی اونجا چطوره؟
  و اینکه چطور باید اقدام کنم؟
  بعد از اتمام پزشکی اونجا، میتونم در المان مشغول کار بشم؟
  در حین تحصیل، پول میدن به دانشجوها؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل در آلمان رایگان است و نیازی به پرداخت شهریه ندارید. برای تحصیل در آلمان باید معدل و شرایط سنی خوبی ارائه دهید که شرایط شما مناسب است. همچنین در المان اجازه کار دانشجویی نیز ارائه می شود.

 135. سارینا گفت:

  با سلام و خسته نباشید به شما و تیم حرفه ای تون و تشکر بابت زمانی ک برای پاسخگویی به سوالات میزارید.
  من متولد 77هستم و قصد دارم در رشته دندانپزشکی (یا حداقل فیزیوتراپی )برای المان ادقام کنم معدل دیپلم 17/5 و معدل پیشم 15تجربی است.
  1)ایا با داشتن مدرک b2 میتوان برای کالج های المان با شرایط من وارد شد
  2)این پروسه چقدر زمان میبرد
  3)پس از کالج ایا معدل ایران تاثیری در قبولی در رشته مورد نظرم را دارد یا صرفا معدل کالج فقط مهم است
  4)میتوان با ویزای شینگن ازمون ورودی کالج را داد(از نظر گرفتن ویزای شینگن مشکلی ندارم)
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و تشکر از نظر لطف شما
   متاسفانه رزومه علمی شما برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان پایین است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 136. سولماز گفت:

  سلام ، وقت بخیر
  من 27 سال دارم و در آلمان زندگی میکنم، کارشناسی ارشد عمران دارم(از دانشگاه دولتی آلمان)، میخواستم بدونم امکانش هست بتونم پزشکی بخونم ؟ یا محدودیت سنی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در آلمان محدودیت سنی دارد و برای تحصیل پزشکی باید حداکثر 23 سال سن داشته باشید.

 137. محمد رضا پاسبانی گفت:

  سلام و روز خوش
  من 17 سالمه و هنوز دیپلم نگرفتم میخوام بدونم برای پذیرش در دانشگاه های آلمان بدون کنکور در ایران چه شرایطی لازمه و اینکه میخوام به کالج در آلمان برم و از اونجا به دانشگاه آلمان برم لطفا راهنماییم کنین با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای شرکت در کالج های پزشکی در آلمان باید رزومه علمی قوی و مدرک زبان آلمانی مناسبی ارائه دهید.

 138. علیرضا گفت:

  سلام . وقت بخیر .
  خواستم بپرسم کسی که در پزشکی دانشگاه دولتی خوب قبول شود و بخواهد درالمان پزشکی را بخواند ، ایا باید زبان المانی را حتما یادگرفته باشد یا تمهیداتی هست که بتوانیم زبان المانی خودمان را خوب کنیم ؟ یعنی کالج قبل از دانشگاه ؟ یا پیشنهاد شما ؟
  +طبق اطلاعاتی که از اینترنت به دست اوردم ظاهرا کسانی که اگر در کنکور پزشکی ایران قبول نشوند اول باید به کالج بروند و … . اما من که در کنکور ایران پزشکی قبول شدم چطور؟
  کلا ایا در همان لحظه اقدام باید مدرک زبان المانی را ارائه داد یا خیر ؟
  و اینکه اوضاع و روند این کار چه مقدار زمان میبرد ؟(+شنیدم که سفارت المان خیلی شلوغه و دیر جواب میدن :/)

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در آلمان باید حتما مدرک زبان ارائه دهید. در صورتیکه در دانشگاه دولتی ایران پزشکی قبول شوید، نیازی به گذراندن کالج در آلمان ندارید.

 139. ملیکا گفت:

  سلام،من ۱۹ سالمه و امسال دومین باری بود که کنکور دادم و رشته ی مامایی_روزانه قبول شدم؛از یکی از دوستام شنیدم که با کارشناسی مامایی میشه برم آلمان و از طریق قبولی تو یه آزمون،تطبیق بگیرم برای واحد های پاس شده و اونجا پزشکی رو ادامه بدم.
  میخواستم بدونم این گفته چه قدر صحت داره؟
  واقعا میشه این کارو کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل پزشکی در آلمان باید همان پزشکی را در ایران قبول شده باشید.

 140. صدرا گفت:

  سلام خسته نباشین من 18 سال دارم
  میخواستم بدونم آیا بدون پذیرش از کالج آلمان میشه اول وقت سفارت را گرفت بعدا نامه پزیرش را بگیرم و تحویل بدم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید.

 141. Maryam گفت:

  سلام من 20 سالمه دیپلم تجربی هم دارم دارم برای زبان آلمان هم اقدام میکنم که B1 بگیرم ولی نمره ی دیپلم خوب نیست میخوام واسه آزمون قبل از ورود به دانشگاه واسه رشته پزشکی آماده بشم چجوری بهم پذیرش میدن؟ آیا من شرایطش رو دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل پزشکی در آلمان باید رزومه علمی خوبی را ارائه دهید.

 142. Star گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۲ سال دارم مدرک دیپلممو سال ۹۰ گرفتم و با وقفه پیش دانشگاهی رو سال۹۶ معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۴/۶۵
  بنظرتون راهی برای ورود به دانشگاهای المان و تحصیل در رشته دندانپزشکی دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی دارد و تا 23 سال است.

 143. Aydaa گفت:

  سلام خسته نباشید من با معدل دیپلم 18/78میتونم پذیرش پرشکی المان رو بگیرم,البته درحال حاضر ترم3 مهندسی پرشکی هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در آلمان باید شرایط سنی و مدرک زبان شما نیز مورد بررسی قرار بگیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 144. سجاد گفت:

  وقت بخیر.بنده تازه فارغ التحصیل پرستاری از دانشگاه سراسری شدم اما مشکل این هست که دیپلم ریاضی دارم. این که زیست رو در دبیرستان نخوندم مانع پذیرش پزشکی آلمان میشه؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در آلمان باید رشته های تحصیلی شما با یکدیگر مرتبط باشد.

 145. فاطمه گفت:

  سلام من 22سال دارم و دانشجو کارشناسی ناپیوسته معماری هستم
  معدل پیش دانشگاهی 13/76
  و معدل دیپلم 16/5
  ممکنه بدون کنکوردر رشته پزشکی در آلمان تحصیل کنم یا خیر؟؟؟
  و اینکه فوق دیپلم مهندسی هواپیما دارم
  میتونم با مدرک بین‌المللی این رشته درفرودگاه آلمان کار کنم؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   امکان تحصیل بدون کنکور در آلمان وجو دارد. می توانید در یک کالج آمادگی شرکت نمایید و سپس وارد کورس اصلی شوید.

 146. ممکم گفت:

  سلام من لیسانس هنر دارم سالها قبل دیپلم انسانی گرفتم و ۲۸ سالمه و تا سال اینده b1 رو گرفنم با ایلتس. اکر یک رشته مرتبط با رشته تجربی تو کنکور ایران قبول بشم
  ۱) در صورت قبولی در کنکور باید ثبت نام کنم در دانشگاه؟ بعد چه کنم برم تو‌یونی اسیست برای دانشگاهم بفرستم؟
  ۲)این ازمون ورودی پزشکی به دانشگاه های المان یک ازمون همگانیه مثل کنکور یا هر دانشگاه جدا میگیرش؟
  ۳)میتونم با رشته فوق لیسانس هنر اپلای کنم بعد که رفتم المان با دیپلم انسانی کالج ام کورس اسم بنویسم و بعد پزشکی بخونم؟
  لازم باشه دیپلم تجربی ایران میگیرم بعدش میرم

  ۴) اگر جواب کنکور شهریور بیاد تاریخ این ازمون ورودی کالج و ازمون ورودی پزشکی دانشگاه در المان کی هست و کجا نوشته کدوم سایت که چیا باید بخونیم ؟

  اگر از الان اقدام کنم وقت سفارتو یک سال دیگه وقت میدن
  واسه ارشد تاریخ اقدام کنم اونجا باشم مهر
  بعد با دیپلم تجربیم برم اونجا یک سال کالج بعد پزشکی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در آلمان باید رشته های تحصیلی شما با یکدیگر مرتبط باشد، همچنین دارای محدودیت سنی است.

 147. سحر گفت:

  سلام من لیسانس رشته علوم ازمایشگاهی هستم و ۲۸ سال سن دارم و ۴ سال سابقه کار دارم میخواستم ببینم میتونم در رشته دندان پزکی در المان شرکت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در رشته دندان پزشکی در آلمان محدودیت سنی دارد.

 148. صدرا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من و دوستم 18 سال داریم معدل سال دوازدهممون 18.40 و 18.30 است
  میخواستیم برای کالج آلمان رشته دندانپزشکی اقدام کنیم
  من کلا از ایران میتوانم 300 میلیون تومن ببرم دوستم می خواد با من بیاید اون هم 200 میلیون تومنمی تواند بیاورد میخواهیم باهم زندگی میکنیم
  اگه خیلی تو هزینه های زندگی قانع باشم چند سال میتوانیم با این 500 میلیون تون زندگی کنیم بعد از آن ایا می توانیم با کار کردن کل هزینه های مورد نیاز را دربیاوریم ایا با این شرایط محاجرت تحصیلی را به ما پیشنهاد می دهید؟(با توجه به این که متاسفانه تا یک سال تو کالج نمیتوانیم کار کنیم و این 500 میلیون کل پولی است که هر دومون میتوانیم از ایران بیاوریم و هیچ پشتوانه مالی دیگری نداریم ولی از لحاظ علمی هردومون سطح خیلی بالایی داریم و متاسفانه ارز دولتی از ایران برای دانشجو حذف شده و باید ارز آزاد بگیریم )
  زبان آلمانی را تازه شروع کرده ایم.
  ممنون میشیم کمکون کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در آلمان رایگان است و هزینه ها بستگی به سبک زندگی و شهر انتخابی شما دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا جزییات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

 149. fhi گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی نظام جدید رو سال ۹۸ گرفتم و معدل دوازدهم ۱۹ معدل کل سه سالم ۱۸.۸۰ بوده میخواستم بدونم بدون اینکه کنکور ایران رو قبول شم امکان درخواست و قبولی رشته دندانپزشکی رو توی آلمان دارم؟ و اینکه چه شرایطی داره؟ منظورم اینه که امتحانی جدا از کنکور ایران گرفته میشه؟ و اگر جواب مثبته این متحان شامل چه مباحثی میشه؟ پیشا پیش از جوابگوییتون ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید در ابتدا در کالج های پزشکی شرکت کرده و سپس وارد کورس اصلی شوید.

 150. سینا گفت:

  آیا برای تحصیل در کالج mcource آلمان امکان گرفتن بورسیه تحصیلی زندگی برای من 18 ساله وجود دارد اگه شرایطشو داشته باشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در آلمان رایگان است.

 151. سینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 18 سال دارم معدل سال دوازدهم 18.45 اما معدل راهنمایی و دبیرستانم یا 20 بوده یا بالای 19 (دانشجو نیستم)
  میخواستم بدانم اگر بخواهم برای کالج آلمان رشته دندانپزشکی اقدام کنم امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود دارد؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در نظر داشته باشید که تحصیل در آلمان رایگان است و نیازی به پرداخت شهریه ندارید.

 152. سینا گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام وارد کالج المان در رشته دندانپزشکی بشم
  آیا می توانم با 300 میلیون تومن برای یکسال زندگی در هنگام کالج اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فر