تحصیل پزشکی در آلمان با موانع و چالش های جدی روبرو شده است اما فرصت های فوق العاده ای را برای اینده افراد فراهم می کند.حرفه پزشکی ، حرفه ای است که افراد در برابر ان مسئول هستند، بنابراین موانع و قوانین جدی برای تحصیل در این رشته پیش پای افراد قرار دارد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر از موسسات معتبر مهاجرتی کشور با توجه به تجربه فعالیت در زمینه اعزام دانشجو به آلمان و با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان روال اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی و  همچنین ویزای این کشور را به صورت تضمینی برای متقاضیان فراهم آورده است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای تحصیلی یکی از روش های ورود به این کشور در کنار راه های دیگر مثل اخذ ویزای کار در آلمان و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در آلمان می باشد. تحصیل در آلمان در شاخه پزشکی بر قوانین خاصی مانند داشتن مجوز پزشکی استوار است. این مجوز دانش پایه، مهارت و استعداد افراد را مورد ارزیابی قرار می دهد چرا که این موارد برای درمان های پزشکی در سراسر آلمان ضروری هستند.

 

بنابراین برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان افراد می بایست مدرکی معادل از دانشگاه های دیگر را داشته باشند. منظور از این مدرک، نامه قبولی در کنکور ایران و یا نامه اشتغال به تحصیلی می باشد. به علاوه شروط بسیاری در سراسر کشور برای افراد قرار داده شده است و افراد می بایست حد متوسط توان خود برای رسیدن به انان را در نظر بگیرند.

علاوه بر داشتن مدرکی متوسط ، پرش سوم از روی موانع برنامه های پزشکی درآلمان صورت می گیرد. آزمون های پزشکی در آلمان ” Medizinertest ” نامیده می شود که آزمونی که برخی دانشگاه ها افراد را وادار به شرکت در آن می کنند. در این آزمون دانش ، تجربه و توانایی های کلی دانشجویان مورد ارزیابی قرار می گیرد. این آزمون ها در مکان هایی که مورد تایید دانشگاه ها باشند برگزار می گردند. قبولی در این کنکور شرط ورود دانشجو به دانشگاه های پزشکی آلمان است.

حداقل مدت زمان تحصیل پزشکی در المان 12 ترم و سه ماه می باشد. ( هر ترم در دانشگاه شش ماه به طول می انجامد ) و به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود. در بخش اول دانش نظری ( تئوری) افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. بخش دوم که بر فعالیت های عملی متمرکز است و مستلزم گذراندن دوره کارآموزی یک ساله می باشد و تجارب کافی در خصوص کار در بیمارستان های پر استرس را در اختیار افراد قرار می دهد.

در مرحله اول کسب تجارب عملی مانند: کارآموزی کوتاه مدت در بیمارستان یا پرستاری برای افراد بسیار مفید خواهد بود. در مدت تحصیل دو آزمون پزشکی برگزار می گردد که افراد مستلزم شرکت در آن هستند، هر دو ازمون به صورت تستی و شفاهی برگزار می گردند. برای اخذ پذیرش و مجوز پزشکی  داشتن مدرک فارغ التحصیلی نیاز است. فارغ التحصیلی به مدت دو تا سه ترم مطالعه تمام وقت یا مطالعه عادی با صرف مدت زمان بیشتر امکان پذیر است.

ناگفته نماند که برنامه های تحصیلی در نظر گرفته شده برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت اند.  برخی از دانشگاه ها هنوز هم سیستم اموزشی قدیمی را برای کل مقاطع تحصیلی در نظر می گیرند و برای هر دو مقطع یک سیستم اموزشی را بکار می گیرند. اما دیگر دانشگاه ها سیستم های اموزشی متفاوتی را به کار گرفتند که این امر مستلزم تغییر برنامه ها شد. با داشتن مدرک کارشناسی فرد قادر به کار کردن در مراکز پزشکی اما نه به عنوان یک پزشک می باشد البته این تغییرات اخیرا صورت گرفته اند و به درستی مشخص نشده اند.

این بسیار حائز اهمیت است که دانشجویان بین المللی پزشکی اگاهی کاملی نسبت به زبان آلمانی داشته باشند چرا که این امر باعث می شود افراد در ازمون ” Medizinertest ” سربلند باشند. البته نا گفته نماند که تمامی برنامه ها و اسامی پزشکی موجود به زبان انگلیسی نوشته شده اند. در واقع کسانی که موفق به اخذ مدرک پزشکی المان شده اند، قدم نزدیکی در جهت کار در حرفه پزشکی در آلمان برداشته اند.

تحصیل پزشکی در آلمان امکان کار کردن در تمامی کشورهای اروپایی را به افراد می دهد، هم چنین امکان کار در دیگر نقاط جهان بعد از انجام برخی فعالیت های عملی امکان پذیر است، منظور از این عبارت بیان این نکته است که مدرک پزشکی یا دندانپزشکی آلمان مورد تایید اکثر کشورهای دنیا می باشد.

پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان

پذیرش در دانشگاه های آلمان به صورت رقابتی و محدود می باشد. آموزش های پزشکی در آلمان رایگان است و مدارک لازم جهت پذیرش : دیپلم دبیرستان و داشتن مهارت زبان آلمانی می باشد. چرا که تنها مدرک کارشناسی ارشد پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می گردد. موسسه حقوقی توسعه گران در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی همراه شما خواهد بود.

پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان

محدودیت های پذیرش بسیاری برای اخذ مدرک دوره های پزشکی در تمامی دانشگاه های آلمان وجود دارد. بنابراین معیار صلاحیت افراد، تنها معیار در نظر گرفته شده برای ورود افراد به دانشگاه نیست چرا که معیارهای دیگری مانند: نمرات دروس خاص ، نتیجه مصاحبه ، کسب صلاحیت در خصوص انجام فعالیت های قبل از انتخاب دانشگاه و درخواست پذیرش در دانشگاه و… وجود دارد. از دیگر مسائل مهم ایجاد فرصت برای انتخاب محل دانشگاه می باشد.

متقاضیان پذیرش در دانشگاه که متعلق به ایالت متحده اروپا (EU  )، ایسلند ، لیخن اشتاین ، نوروژ یا دیگر ملت های خارجی باشند یا افراد بدون تابعیت که به آنان صلاحیت ورود به دانشگاه های آلمان داده شده است، همانند متقاضیان آلمانی به در خواست ویزای پورتال اینترنتی موسسات، جهت پذیرش در موسسات آموزش عالی ( پایگاه های آموزش عالی ) نیاز دارند.

این درخواست میبایست به دانشگاه بین المللی دانشجویان ( دانشگاه همیار ) که بسیاری از دانشگاه ها خواستار آن هستند ارسال شود. شما می توانید جزئیات بیشتری در مورد دانشگاه های عضو و چگونگی دادن در خواست جهت پذیرش را در این مقاله جستجوکنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی آلمان مستلزم انجام فعالیت های عملی در دبیرستان و مراکز آموزش عالی بین المللی می باشد. تحصیل پزشکی در آلمان با شبکه بیمارستانی، دانشگاه ها، تحقیق در موسسات و سرمایه گذاری تجاری در این امر همکاری می کند. آموزش های لازم ، مراقبت از بیمار و انجام تحقیقات مزایای بسیار ویژه ای برای دانشجویان دارد. آلمان نیز همانند مناطق دیگر جهان، فرصت های بسیاری را برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی مانند : استخدام در بیمارستان، شرکت در فعالیت های عملی و انجام تحقیقات در صنایع، مراکز سلامت عمومی یا در شوراهای مدیریتی فراهم می کند.

مهارت های زبان در دانشگاه های پزشکی آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان مستلزم داشتن مهارت زبان آلمانی است. حتی دانشجویانی که قصد شرکت در دوره های آلمانی در Studienkollege را دارند می بایست مهارت های زبان آلمانی خود را بهبود بخشند و به سطح معینی از این مهارت ها برسند. ممکن است دانشجویان مهارت های زبانی خود را با ارائه گواهی که با شرکت در آزمون های DSH  یا TEST DAF (بعد از گذراندن 400تا 600 ساعت در کلاس) کسب کرده اند ارائه دهند. معمولا سطح B1 در چهارچوبه مرجعی رایج برای مهارت های زبان قرار می گیرد.

دانشجویان بین المللی به اخذ ویزا برای ورود به جمهوری فدرال آلمان نیاز دارند لذا برای تحقق این امر ابتدا دانشجویان میبایست به سفارت آلمان روند و در خواست صدور ویزا دهند. توجه داشته باشید که تغییر ویزای گردشگری یا دیگر ویزاها به ویزای دانشجویی برای ورود به آلمان امکان پذیر نیست. برای درخواست ویزا، دانشجویان میبایست یک گواهی پزشکی ارائه دهند هم چنین ممکن است ارائه گواهی سلامت در صورت تمایل افراد به اقامت از آنان خواسته شود.

دانشجویان پزشکی آینده نگر بین المللی برای ورود به دانشگاه های پزشکی آلمان میبایسست اصل و ترجمه گواهی دبیرستان ( یا معادل آن ) را به دانشگاه ارائه دهند. اغلب دانشجویانی که برای تحصیل به آلمان می روند خود نیز، نیاز های مالیشان را برطرف می کنند. حتی به دانشجویانی که برای تحصیل به آلمان رفته اند، اجازه کار در ساعاتی محدود از روز یا در طول تعطیلات داده شده است. البته ناگفته نماند که این امر تمام نیاز های مالی دانشجویان را برطرف نمی کند.

بورسیه تحصیلی DAAD به برخی از دانشجویان بین المللی اجازه تامین مخارج در حین تحصیل در آلمان را می دهد. دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه Studienkollege آلمان به صورت خودکار ثبت نام ( قبول ) می شوند و به عنوان دانشجوی دانشگاه مربوطه در نظر گرفته می شوند. اگرچه، تحصیل در دانشگاه Studienkollege  باعث دادن امتیاز به آنان جهت تحصیل در آکادمی های بعدی آلمان نمی شود.

مدارک درخواستی برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان

برای پذیرش در دوره های مقدماتی پزشکی یا دانشگاه های پزشکی، تهیه مدارک زیر برای دادن در خواست نیاز است این مدارک عبارتند از :

 • اثبات گذراندن دوره های دی اس اچ DSH
 •  آزمون زبان آلمانی برای دسترسی به آموزش عالی
 •  آزمون مهارت زبان که برای ورود به دانشگاه های آلمان و شرکت در کلاس های زبان آلمانی نیاز است.
 • آزمون دی ای اف
 • آزمون زبان آلمانی به عنوان یک خارجی زبان
 • آزمون زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی
 • آزمون استاندارد مهارت های زبان آلمانی برای افراد آلمانی زبان غیر بومی
 • این آزمون ها برای کسانی که قصد تحصیل و کار در آکادمی های آلمان را دارند بسیار مهم است.
 • ارائه گواهی مقطع دبیرستان که در کشور خودتان صادر شده است.

دانشجویان برخی از کشورها می بایست گواهی هایی را برای اثبات اینکه آنان در آزمون های ورودی دانشگاه کشور خود شرکت کرده اند یا اینکه به مدت یک تا دو سال در کشور خود تحصیلات موفق داشته اند ارائه دهند. مهلت درخواست پذیرش در دانشگاه های Studienkollege کمی متفاوت است. برخی از این دانشگاه ها ترم های تحصیلی آکادمی های خود را برای یک سال تنطیم می کنند. در حالی که برخی دیگر از روش نیم سال تحصیلی استفاده می کنند.

در برخی از دولت های فدرال امکان در خواست انتخاب دانشگاه Studienkollege  برای شما وجود دارد. در حالی که در جاهای دیگر شما میبایست در خواست خود را به دفاتر دانشگاهی اعلام کنید چرا که این در خواست، در نهایت برای مقامات دولتی فرستاده خواهد شد. به طور کلی مهلت در خواست برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان  در 15 جولای برای ترم زمستان و 15 فوریه برای ترم تابستان می باشد. ناگفته نماند که مهلت درخواست پذیرش در دانشگاه های مختلف با توجه به شرایط دانشگاه ها متفاوت است.

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

پذیرش در دانشگاه های آلمان در شاخه پزشکی رقابتی و محدود است. آموزش پزشکی آلمان رایگان است و شرایط اصلی مورد نیاز، دیپلم دبیرستان و مهارت های زبان آلمانی است. تنها کارشناسی ارشد در تحصیلات پزشکی  به زبان انگلیسی در دسترس است. محدودیت پذیرش برای دوره های با مدرک در پزشکی در همه دانشگاه های آلمان وجود دارد.

هنگام پذیرش متقاضیان، دانشگاه ها نه تنها می توانند نمره معادل مدارک متقاضیان را برای ورود به دانشگاه در نظر بگیرند؛ بلکه دیگر معیار ها مانند نمرات در دروس خاص، نتایج مصاحبه، مدرک حرفه ای قبل از درخواست به دانشگاه، دانشگاه مورد علاقه ی دانشجو و غیره را در نظر بگیرند. آنچه که نیز مهم است، دوره انتظار برای یک جایگاه در دانشگاه است.

متقاضیان ورود به دانشگاه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU)، از ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ و یا اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت که مدارک آلمانی را برای رفتن به دانشگاه  کسب کرده اند (به اصطلاح “Bildungsinländer”) دارای حق برابر با متقاضیان آلمانی هستند، و مانند آنها، همیشه باید از طریق پورتال اینترنتی بنیاد برای پذیرش آموزش عالی  (Stiftung für Hochschulzulassung) درخواست کنند.

دیگر متقاضیان بین المللی برای تحصیل که دارای شرایط پایه برای شروع یک دوره تحصیلی در یک دانشگاه آلمانی هستند، باید مستقیما به دانشگاه مورد نظر خود درخواست کنند. بسته به دانشگاه، تا 5 درصد صندلی های دانشگاه برای این گروه از متقاضیان محفوظ می باشد. برای تعدادی از دانشگاه ها، درخواست نامه ها باید از طریق سرویس درخواست دانشگاه برای دانشجویان بین المللی، uni-assist  ارائه شوند. شما می توانید اطلاعات مربوط به دانشگاه های عضو و اطلاعات دقیق در مورد روش درخواست را پیدا کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی آلمان، ارائه کننده آموزش عالی و دارای شهرت برتری بین المللی است. آموزش پزشکی در آلمان به شبکه ای از بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های تجاری متصل می شود. بنابراین آموزش، مراقبت از بیمار و تحقیق یک مجموعه پیوسته ای را تشکیل می دهد، که شامل همه به ویژه دانشجویان از مزایای فراگیر آن بهره مند می شوند. آلمان، همانند همه جا در جهان، فرصتی عالی برای فارغ التحصیلان در پزشکی فراهم می کند: اشتغال در یک بیمارستان یا کار عمومی، در تحقیقات، در صنعت، در خدمات بهداشت عمومی یا در مشاوره مدیریت و غیره.

تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به مهارت های آلمانی دارد. انتظار می رود حتی دانشجویانی که مایل به شرکت در Studienkolleg برای بهبود مهارت های زبان آلمانی هستند، از روز اول به یک سطح مهارتی خاص دست یافته باشند. دانشجویان ممکن است مهارت های زبان آلمانی را با ارائه گواهی برای قبولی در یک DSH و یا آزمون TestDaF (بعد از حدود 400 تا 600 ساعت کلاس)، تقریبا معادل با سطح B1 از “چارچوب مشترک اروپا از مرجع برای زبان ها” ثابت کنند.

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

دانشجویان بین المللی که برای ورود به جمهوری فدرال آلمان به ویزا نیاز دارند، باید به سفارت آلمان مراجعه کنند و برای ویزای دانشجویی درخواست کنند. توجه داشته باشید که امکان تغییر یک ویزای توریستی به یک ویزای دانشجویی هنگام ورود به آلمان وجود ندارد. برای درخواست ویزای دانشجویی، دانشجو باید یک گواهی پزشکی ارائه دهد. همچنین ممکن است برای تمدید اجازه اقامت، از او خواسته شود که گواهی سلامت ارائه کند.

دانشجویان پزشکی بین المللی برای مدارس پزشکی در آلمان آینده باید ترجمه اصلی و رسمی از مدارک تحصیلی دبیرستانی (معادل با Abitur ) را ارائه کنند. بیشتر دانشجویان بین المللی در آلمان دارای تامین مالی شخصی هستند. حتی اگر دانشجویان در آلمان مجاز به کار باشند، این فقط برای ساعت های محدودی در دوره تعطیلات مجاز است. این به اندازه کافی نیست که پوشش دهنده مالی کل دوره دانشگاهی باشد. بورس تحصیلی DAAD به برخی از دانشجویان بین المللی در طول تحصیل در آلمان اجازه می دهد تا هزینه های خود را پوشش دهند.

وضعیت دانشجویان Studienkolleg – دوره های آمادگی دانشجویان پذیرفته شده در هر دانشگاه Studienkollegs به طور خودکار وضعیت دانشجویان ثبت شده (نام نویسی کرده) در دانشگاه مربوطه را دارند. با این حال، زمان صرف شده برای تحصیل در Studienkolleg را نمی توان برای تحصیلات بعدی در آلمان معتبر شمرد.

مدرک قبولی در DSH – Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang – آزمون  مهارت زبان مورد نیاز برای ورود به یک دانشگاه آلمانی و شرکت در تمام کلاس های آلمانی / TestDaF – Test Deutsch als Fremdsprache – تست  آلمانی به عنوان یک زبان خارجی: تست زبان استاندارد مهارت آلمانی برای افراد غیر بومی. هدف این تست، افرادی است که مایل به تحصیل هستند یا دانشگاهیان و دانشمندان که می خواهند در دانشگاه های آلمان کار کنند.

دانشجویان برخی از کشورها علاوه بر اینکه باید ثابت کنند که در امتحان ورودی دانشگاه کشور خود قبول شده اند و یا برای یک یا دو سال در کشور خود موفق به تحصیل شده اند. مهلت پایانی درخواست نامه ها و آدرس ها در هر Studienkolleg با دیگری تفاوت بسیاری دارد. برخی از Studienkolleg ها سال تحصیلی خود را با ترم های دانشگاه برنامه ریزی می کنند. در حالی که دیگران از روال نیم ساله مدرسه پزشکی استفاده می کنند.

در برخی از ایالت های فدرال، شما می توانید مستقیما به Studienkolleg انتخاب شده درخواست کنید، در حالی که در موارد دیگر، شما به دفتر بین المللی دانشگاه درخواست می کنید و در برخی دیگر، درخواست نامه به یک مقام دولتی می رود. به طور کلی مهلت درخواست برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی در آلمان تا 15 جولای برای ترم زمستانه و تا 15 ژانویه برای ترم تابستانه است. با این وجود، شرایط مهلت درخواست ممکن است بسته به نوع دانشگاه متفاوت باشد.

شرایط کار پس از تحصیل رشته پزشکی در آلمان

سیستم خدمات درمانی آلمان بسیار پیشرفته است و درآمد سالیانه این سیستم حدود 260 میلیارد یورو می باشد که 4.3 میلیون کارمند ( مختصصین بومی و بین المللی و پزشکان عمومی) در این سیستم مشغول به فعالیت هستند. هر فرد به عنوان یک پزشک،  آینده شغلی خوبی در آلمان خواهد داشت. پزشکان معمولا در بیمارستان ها ، کلینیک های خصوصی و یا به عنوان کارمند در گروه بزرگی از پزشکان فعالیت دارند.

حقوق پزشکان فارغ التحصیل نسبت به سایر رشته ها بالاتر است و متوسط درآمد سالیانه هر پزشک در آلمان 49000 یورو می باشد. حقوق بالای پزشکان به دلیل کمبود نیرو است و پیش بینی می شود این روند برای چند سال آینده نیز ادامه یابد. راه های مختلفی برای کاریابی به عنوان یک پزشک در آلمان وجود دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط اعزام و تحصیل پزشکی در آلمان می توانید به سایت مهاجرت به آلمان مراجعه و یا با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان موسسه بهره مند شوید. این موسسه همه خدمات مربوط به اخذ پذیرش تا مرحله ویزای همراه شما خواهد بود و همه خدمات را به صورت تضمینی برای متقاضیان انجام می دهد.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی در آلمان

1- پس از تحصیل پزشکی در آلمان می توان به ایران بازگشت و مشغول به کار شد؟

اگر در دانشگاه پزشکی مورد تایید در این کشور تحصیل کنید می توانید پس از پایان تحصیلات در ایران مشغول به کار شوید.

2- مدت زمان تحصیل پزشکی در آلمان چقدر است؟

جهت تحصیل پزشکی در آلمان به شش سال و سه ماه زمان نیاز است.

3- دوره تحصیل پزشکی در آلمان شامل چند بخش است؟

دو بخش، بخش اول دانش نظری و بخش دوم فعالیت های عملی که یک دوره یک ساله کارآموزی نیز دارد.

4- پس از تحصیل پزشکی در آلمان در کدام کشورها می توان مشغول به کار شد؟

به دلیل اعتبار مدارک اخذ شده از دانشگاه های آلمان، امکان کار در تمام کشورهای اروپایی برای فارغ التحصیلان فراهم است.

5- هزینه تحصیل پزشکی در آلمان چقدر است؟

سیستم آموزشی کشور آلمان رایگان است و جهت تحصیل پزشکی نیز رایگان می باشد.

6- برترین دانشگاه های آلمان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

دانشگاه هایدلبرگ، روت آخن، لوبک، ویتن هرک، لایپزیک، فرایبورگ، ورزبورگ، مونستر و غیره

7- مدارک مورد نیاز جهت پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان چیست؟

دیپلم 12 ساله و ریز نمرات، مدارک شناسایی، پاسپورت معتبر، تکمیل فرم درخواست پذیرش، عکس، سی وی یا رزومه، مدرک زبان و غیره

8- جهت تحصیل پزشکی در آلمان، هزینه زندگی دانشجویی چه میزان است؟

جهت زندگی دانشجویی به 800 تا 1,000 یورو در ماه نیاز است.

9- مزایای تحصیل پزشکی در آلمان چیست؟

امکان تحصیل رایگان، اخذ مدرک از برترین دانشگاه های جهان، امکان کار پس از تحصیل در همه کشورهای اروپایی، امکان کار حین تحصیل و غیره

10- جهت تحصیل پزشکی در آلمان به گواهی تمکن مالی نیاز است؟

بله، داشتن تمکن مالی جهت اثبات پشتوانه مالی در زمان تحصیل، الزامی است.

11- آبا می توان از طریق تحصیل پزشکی در آلمان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟

بله، با یافتن کار پس از تحصیل و با پرداخت مالیات و بیمه، بعد از گذشت پنج سال می توان جهت اخذ اقامت دائم آلمان درخواست داد.

25 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در آلمان

 1. Avatar طاهره محمدی گفت:

  سلام خدا قوت
  من فارغ التحصيل رشته تجربی هستم میخوام در رشته پزشکی دانشگاه آلمان ادامه تحصیل بدم .
  ایا حتما باید مثل ایران ازمون ورودی بدم و کلا شرایطش چطوره و چه زمانی باید اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید ..

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام تشکر
   بله آزمون ورودی مبنای پذیرش در دانشگاه های دولتی آلمان است و بهترین زمان تا سن24 سالگی می باشد.

 2. Avatar nahid گفت:

  سلام ایا برای پذیرش کالج پزشکی المان حتما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشم؟نمیتونم مدرک دیپلم 3 ساله دبیرستان و b1 المانی رو بفرستم برای پذیرش؟معدل دیپلم تجربیم 18.03 هست

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله داشتن مدرک پیش دانشگاهی جهت اخذ پذیرش الزامی است.

 3. Avatar hosein.karimi گفت:

  سلام.من معدل دیپلمم15.امکان اخذ پذیرش در دوره ی کالج پزشکی برای من وجود داره

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   برای تحصیل پزشکی در آلمان، به معدل بالاتری نیاز است.
   برای پزشکی دیگر کشور ها تلاش فرمایید.

 4. Avatar Shakila.K گفت:

  سلام
  من مدرک دیپلم با معدل 18.80 و پیش دانشگاهی با معدل 18.20 دارم
  اگر در کنکور سراسری ایران قبول نشده باشم امکان داره پذیرش دانشگاه‌های آلمان در رشته پزشکی بگیرم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   یکی از پیش نیاز های تحصیل در دانشگاه های آلمان، قبولی در کنکور سراسری در رشته های مرتبط با رشته مورد نظرتان است و درصورتی که این پیش نیاز ارائه نشود، پذیرش صورت نمیگیرد.

 5. Avatar شیرین کلیبر عتیق گفت:

  با سلام .من دانش آموز مدرسه ی تیز هوشان بودم راهنمایی و دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک .و کارشناسی مهندسی پزشکی گرفتم در شش ترم .متولد75هستم میتونم درخواست پزشکی در کشور آلمان رو بدم؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این امکان فراهم است، اما می بایست مدرک ب1 زبان آلمانی را به دانشگاه مقصد ارائه دهید.
   برخی دانشگاه ها ب2 را پیش نیاز می دانند.

 6. Avatar F گفت:

  باسلام
  امکان ادامه تحصیل برای دانشجوی ترم 11پزشکی دانشگاه ازاد وجود داره؟در چه مقطعی مورد قبول واقع میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید، شروع تحصیلات از ابتدا و یا از مقاطع بالاتر در کشور های دیگر ، آسان تر از انتقالی گرفتن و تطبیق واحد است.
   بنابراین پیشنهاد میکنیم تا مدارک دانشگاهی خود + ریز نمرات و واحد های گذرانده را برای ما ارسال نمایید تا بر اساس شرایط موجود دانشگاه های آلمانی، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد بدهیم.

 7. Avatar مت گفت:

  سلام من معدل پیش دانشگاهی 1800 و معدل سه سال اول دبیرستانم 1809 است رشته امم تجربیه مدرک. زبان هم دارم b1 چقدر شانس قبولی در رشته ی پزشکی رو دارم اگر از طریق کالج آلمان اقدام کنم هست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای تحصیل در دانشگاه های آلمان همانطور که می دانید داشتن مدرک زبان الزامی است و این یک امتیاز برای شماست. اما باید مدرک خود را ارتقاء دهید.
   می توانید برای پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان با مشاورین ما صحبت کنید تا شرایط قبولی را برای شما ارزیابی کنند.

 8. Avatar Leyla گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۸/۳۰هست مدرک پیش دانشگاهی هم دارم از نظر مالی هم مشکلی ندارم میخام بدونم شرایط برای خوندن پزشکی در آلمان چیست و کی باید اقدام کنم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، شرایط پذیرش پزشکی را دارید، برای پذیرش لازم است با در کنکور ایران پذیرفته شوید یا از طریق کالج اقدام کنید. در هر صورت هرچه زودتر اقدام کنید، بعلت اینکه وقت سفارت آلمان طولانی است.

 9. Avatar علیرضا گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۶و پیش دانشگاهیم ۱۴هست و مدرک زبان هم ندارم میخواستم ببینم برای پذیرش کالج چقدر طول میکشه مدرک زبان b2 بگیرم و با توجه به معدلم اصلا امکان پذیرش نیست یا سخت هست مثلا واس شهر گوتینین.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، برای پذیرش پزشکی و دندان پزشکی معدل بالاتر لازم است.

 10. Avatar اهوازی گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوتکنولوژی از دانشگاه آزاد دارم،میخواستم برای ارشد توی رشته های زیست شناسی ادامه بدم اگه میشه راهنماییم کنید میتونم از کدوم دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟هزینه اش چقدر میشه تا بتونم برم؟؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، برای پذیرش ارشد باید رزومه تحصیلی و تحقیقی شما توسط کارشناسان بررسی شود، در صورتی که واجد شرایط باشید برای بورسیه هم می توانید اقدام کنید.

 11. Avatar محمدخانی گفت:

  سلام خسته نباشید…
  میخوام بدونم میانگین معدل نیاز برای قبولی دانشگاه پزشکی آلمان چقدره و دوم اینکه مدرک زبان تا چه حدی موثر است؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام، معدل حدقل 18 لازم است، مدرک زبان لازمه پذیرش و ویزا است

 12. Avatar Zeinb گفت:

  سلام من در پزشکی کنکور سراسری پذیرفته شدم،معدل کل دیپلمم ۱۸/۲۰و معدل پیش دانشگاهیم ۱۴!میتونم امید برا بورسیه داشته باشم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای بورسیه خیر، ولی طی شرایط خاصی ممکن است بتوانید برای پذیرش این رشته اقدام نمایید.

 13. Avatar علی گفت:

  سلام
  من رشته هوشبری دانشگاه سراسری میخونم میخام برای پزشکی المان اقدام کنم یا اگر نشد زیر شاخه های پزشکی ولی معدل دیپلمم 16.81 هستش و در حال گرفتن مدرک زبان المانی هستم ایا شانسی با رفتن کالج دارم؟ اگر نمرات کالجم بالا بشه ؟؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که رشته ای مرتبط با رشته فعلی خودتون انتخاب کنید، نیازی به کالج نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *