مهاجرت به سوئد

از گذشته تاکنون، سوئد یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت ایرانیان محسوب می شده است. این کشور یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی بوده و از امنیت بالا، شرایط شغلی مناسب و دانشگاه های تراز اول جهانی برخوردار می باشد. آیا متقاضی مهاجرت به کشور سوئد هستید؛ اما نمی‌دانید چگونه باید اقدام کنید؟ از کجا و با چه کسی مشورت نمایید؟ تنها کافیست برای مشاوره تخصصی و بررسی شرایط با شماره 09426001036 تماس بگیرید تا وکیل و مشاور مهاجرت باتوجه به شرایط‌تان بهترین و مطمئن‌ترین روش مهاجرت را به شما ارائه نماید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت به سوئد با جدیدترین شرایط و هزینه مهاجرت

سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی بوده و مردم آن از رفاه بالا و حقوق اجتماعی با کیفیتی برخوردار هستند. واحد پول این کشور کرون بوده و وضعیت آب و هوایی آن عمدتاً سرد می باشد. با این حال، این کشور رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته و همین موضوع باعث شده تا توجه مهاجران بین المللی به آن جلب شود.

بر اساس آخرین آمارها تعداد ایرانیان حاضر در کشور سوئد، به ۲۵۰۰ نفر می رسد. رتبه اول در تعداد مهاجرین کشور سوئد در سال ۲۰۲۱، به مهاجران هندی می رسد که تعداد آنها ۶ هزار نفر برآورد شده است. افرادی که می خواهند تجربه مهاجرت به سوئد را داشته باشند باید روش های مهاجرت به سوئد را بررسی کرده و بر اساس شرایط خود را روش مناسب را انتخاب نمایند.

شرایط مهاجرت به سوئد بسته به روشی که انتخاب می کنید، متفاوت می باشد. به عنوان مثال چنانچه بخواهید از طریق تحصیل وارد این کشور شوید باید مدارک و پذیرش تحصیلی داشته باشید. همچنین اگر بخواهید از طریق کار یا سرمایه گذاری به سوئد مهاجرت کنید، مدارک مورد نیاز شما متفاوت می باشد.

اداره مهاجرت سوئد، هر ساله شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور از روش های مختلف را اعلام می کند. هزینه مهاجرت به سوئد نیز تابع روشی است که انتخاب می کنید لذا در وهله اول باید روش های مهاجرت به کشور سوئد را بشناسید.

جدیدترین شرایط مهاجرت به سوئد

در جدول زیر جدیدترین و مهمترین شرایط مهاجرتی سوئد را مشاهده می کنید.

روش مهاجرتیشرایط
مهاجرت تحصیلیرزومه تحصیلی، تمکن مالی، مدرک زبان بین المللی، دریافت پذیرش از دانشگاه معتبر در سوئد
مهاجرت کاریسابقه کاری مرتبط، داشتن جاب آفر، آشنایی نسبی با زبان سوئدی و انگلیسی
مهاجرت از طریق ازدواجسن بالای ،۱۸ ثبت رسمی ازدواج و زندگی به مدت سه سال
مهاجرت از طریق سرمایه گذاریطرح تجاری، سرمایه کافی و اثبات تجربه در زمینه سرمایه گذاری

روش های مهاجرت به سوئد

همانطور که گفتیم افرادی که می خواهند مهاجرت سوئد را تجربه کنند باید روش های مختلف مهاجرتی کشور را بشناسند.

انواع روش های مهاجرت به سوئد عبارت است از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پیوست به خانواده
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

سایت رسمی مهاجرت به سوئد، همواره شرایط لازم برای ورود به خاک سوئد از طریق روش های مختلف را اعلام می کند.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین شرایط رفتن به سوئد با کارشناسان و وکلای با تجربه ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مهاجرت به سوئد اصطهباناتی، بر اساس جدیدترین و به روز ترین قوانین سویدن مهاجرت، شما را راهنمایی می کنند.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

کشور سوئد شرایط بسیار خوبی را برای افرادی که مشغول به کار هستند فراهم کرده است. کارفرمایان این کشور بسیار قانونمدار بوده و کارمندان در سوئد شرایط زندگی بسیار خوبی دارند. برای دریافت ویزای کاری سوئد، به یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دارید.

متقاضیان با دریافت این پیشنهاد شغلی می توانند ویزا دریافت کرده و به این ترتیب وارد خاک کشور سوئد شوند. همچنین پس از چهار سال کار در سوئد و پرداخت منظم مالیات، فرد می تواند اقامت دائم دریافت کند. در کشور سوئد قوانین سفت و سختی در زمینه تبعیض وجود دارد که به موجب آن اشخاص بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، نژاد یا معلولیت می توانند از موقعیت های شغلی یکسانی برخوردار شوند.

اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

دانشگاه های کشور سوئد از سیستم آموزشی پیشرفته و بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. این دانشگاه ها اغلب در رنکینگ دانشگاه های جهان رتبه های بسیار خوبی را نیز دارند لذا دانشجویانی که می خواهند از طریق تحصیل به سوئد مهاجرت کنند، این امکان برای آنها مهیا شده تا از مزایای تحصیل در دانشگاه های پیشرفته سوئد بهره مند شوند.

یکی از روش های مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به سوئد نیز تحصیلی می باشد. در این روش متقاضی می تواند از یکی از مدارس ابتدایی، دبیرستان یا راهنمایی کشور سوئد، پذیرش تحصیلی دریافت کرده و به این طریق وارد خاک کشور سوئد شود. افرادی که می خواهند در مقاطع تحصیلی بالاتر از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا به سوئد مهاجرت کنند نیز با ارسال مدارک و نامه پذیرش تحصیلی خود می توانند ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کنند.

اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

در سال های اخیر کشور سوئد رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کرده است. از این رو مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، یکی از برنامه های بسیار هوشمندانه برای مهاجران بین المللی بوده است. سرمایه گذاری یک راه مهاجرت به سوئد بوده که متقاضیان می توانند از طریق آن وارد کشور سوئد شده و زمان دریافت اقامت این کشور به کسب درآمد نیز بپردازند.

یکی از سوالاتی که مردم درباره سرمایه گذاری می پرسند این است که برای مهاجرت به سوئد چقدر پول لازم است؟ اگر روش سرمایه گذاری را برای مهاجرت خود انتخاب کرده اید، باید هزینه هایی همچون ثبت شرکت و غیره را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی روش های متنوعی برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت سوئد وجود دارد که مهمترین آنها عبارت است از:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور سوئد، 100 هزار یورو برای ثبت شرکت می باشد. متقاضیان برای ثبت شرکت در این کشور باید زمینه فعالیت خود را در قالب یک بیزینس پلن یا طرح تجاری به دولت سوئد ارائه کرده و چنانچه این طرح مورد تایید دولت سوئد واقع شود متقاضی می تواند اقامت سوئد را دریافت کند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که یکی از الزامات دریافت اقامت دائم کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری، فعال بودن کسب و کار شما در سوئد و پرداخت منظم مالیات می باشد. تحت این شرایط شما می توانید بعد از گذشت چند سال اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور سوئد

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور سوئد

اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

یکی از روش های ورود به سوئد مهاجرت از طریق خرید ملک می باشد. در این روش متقاضیان از طریق خرید ملک می توانند نسبت به دریافت ویزای سوئد برای مهاجرت اقدام کنند. افرادی که می خواهند اقامت کشور سوئد را از طریق سرمایه گذاری به دست بیاورند باید به این نکته تاثیرگذار توجه داشته باشند که در سال های اخیر در قوانین مهاجرتی کشور سوئد تغییر کرده است.

بر اساس آخرین اطلاعات که در سایت اداره مهاجرت سوئد آمده است از طریق خرید ملک نمی توان اقامت کشور سوئد را دریافت کرد. همچنین بر اساس قوانین این کشور چنانچه اشخاص اقامت دائم داشته باشند، می توانند در سوئد به خرید و فروش ملک پرداخته و ۱۰۰ درصد مالکیت املاک خود را در دست داشته باشند.

این موضوع از نظر سرمایه گذاری و قوانین بین المللی یک مزیت محسوب می شود. برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور سوئد فرد باید ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و قراردادی تنظیم کند. در مرحله بعد در یک محضر رسمی قرارداد خرید ملک توسط فروشنده و خریدار امضا می شود و مبلغ ملک از سمت خریدار به صاحب ملک انتقال پیدا می کند.

مالیات های مربوط به ملک نیز بر عهده خریدار خواهد بود و خریدار باید مالیات ها را پرداخت کند. قیمت هر متر مربع برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهرهای سوئد چیزی حدود ۵۵ میلیون کرون و قیمت هر متر مربع جهت خرید یک آپارتمان در خارج از مرکز شهرهای سوئد حدود ۳۶ میلیون کرون می باشد.

اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور سوئد ثبت شرکت می باشد. سرمایه گذارانی که به دنبال دریافت اقامت سوئد هستند، چنانچه با تکیه بر قوانین مهاجرتی و به صورت اصولی شرکت خود را ثبت کنند، می توانند اقامت را دریافت نمایند. برای این که متقاضی واجد شرایط دریافت اقامت دائم در کشور سوئد باشد، باید شرکتی ثبت کند که دارای ایده و خلاقیت باشد.

کسب و کاری که قرار است راه اندازی شود باید در قالب یک بیزینس پلن یا طرح تجاری بسیار قوی تدوین شده و و به دولت سوئد ارائه شود. چنانچه بیزینس پلن شما نشان دهد کسب و کارتان حاوی منافع مالی و سودآوری اقتصادی برای سوئد می باشد، می توانید اقامت سوئد را دریافت کنید.

از جمله شرایط لازم برای ثبت شرکت در سوئد و سرمایه گذاری به این روش، داشتن حداقل دو سال سابقه کاری معتبر می باشد. یکی از سوالاتی که مردم همواره در زمینه مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری می پرسند، این است که هزینه ها در این زمینه چقدر می باشد؟ بخشی از هزینه هایی که افراد در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت باید انجام دهند، هزینه ثبت شرکت معادل ۱۵۰۰۰۰ کرون و سرمایه اولیه مورد نیاز معادل ۶۰۰ هزار کرون می باشد.

چنانچه طرح تجاری شما از سوی اداره مهاجرت سوئد مورد تایید قرار گیرد یک اقامت دو ساله به شما و خانواده تان تعلق می گیرد. همچنین در ادامه اگر شرکت شما سودده باشد، امکان تمدید اقامت به مدت دو سال دیگر نیز وجود دارد. در ادامه نیز با اثبات سودآور بودن و فعال بودن کسب و کار و همچنین پرداخت منظم مالیات می توانید به اقامت دائم را دریافت کنید.

مهاجرت به سوئد از طریق تمکن مالی

تمکن مالی یکی از روش های سریع برای دریافت اقامت برخی از کشورها از جمله سوئد می باشد. منظور از تمکن مالی این است که متقاضی نشان دهد بدون نیاز به کار کردن در کشور مقصد، می تواند از پس هزینه های زندگی خود و خانواده اش بر بیاید و به این طریق می تواند به کشور مقصد مهاجرت کند. متقاضیان باید اثبات کنند که درآمد ماهانه کافی برای اداره زندگی خود را دارند.

این افراد معمولاً برای اثبات تمکن مالی خود از مدارکی که نشان دهنده سود سرمایه سپرده گذاری، حقوق بازنشستگی، سهام شرکت یا سایر روش های سرمایه گذاری باشد استفاده می کنند. به این ترتیب شخص می تواند از طریق تمکن مالی خود به کشور سوئد مهاجرت کند. به طور کلی چهار روش برای اثبات تمکن مالی و دریافت اقامت کشور سوئد وجود دارد که عبارت است از:

 • اجاره نامه ملکی
 • حقوق بازنشستگی
 • سود حاصل از سپرده بانکی
 • سود حاصل از سهام بورس

بسیاری از افراد به دلایلی همچون شرایط کم ریسک و آسان بودن دریافت اقامت کشورها از طریق تمکن مالی، علاقه دارند تا این روش را برای مهاجرت خود انتخاب کنند. یکی از مزایای این روش نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری این است که نیازی به خارج کردن سرمایه و انتقال آن به کشور سوئد ندارید. متقاضی می تواند صرفاً با تکیه بر میزان سودی که از سرمایه گذاری های خود دریافت می کند به سوئد مهاجرت کند.

مهاجرت پرستاران و پزشکان به سوئد

کشور سوئد در سال های اخیر با کمبود پزشک و پرستار مواجه بوده است. این نیاز در دوره پاندمی کرونا به اوج خود رسید، در نتیجه دولت سوئد با اعلام نیاز به نیروی متخصص پزشک و پرستار، از این دسته از افراد دعوت به همکاری نمود. درآمد بالای پزشکان و پرستاران در سوئد، وجود فرصت های ارتقای مدرک تحصیلی و شرایط شغلی مناسب از جمله عواملی هستند که پزشکان و پرستاران علاقمند به مهاجرت به کشور سوئد هستند.

بر اساس آخرین آمارها در بسیاری از مناطق سوئد کمبود پرستار عمومی، پرستار متخصص و پزشک احساس می شود. از این رو کشور سوئد در صدد جذب پزشک و پرستار از دیگر کشورها بر آمده است. متقاضیانی که می خواهند از طریق پزشکی و پرستاری به سوئد مهاجرت کنند باید مدرک خود را معادل سازی کرده و سپس در این کشور مشغول به کار شوند. بعد از دریافت مجوز کار متقاضی می تواند در کشور سوئد مشغول به کار شود.

یکی از الزامات برای فعالیت در حوزه پزشکی و پرستاری در مراکز درمانی این کشور، تسلط به زبان سوئدی می باشد. چنانچه پرستار یا پزشک هستید و می خواهید به کشور سوئد مهاجرت کنید می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشورت نمایید.

در سال های اخیر نظرات مردم در مورد مهاجرت به سوئد از طریق رشته های پزشکی و پرستاری بسیار مثبت بوده است. افرادی که از این طریق مهاجرت کرده اند نسبت به شرایط شغلی و زندگی خود رضایت خاطر زیادی دارند.

مهاجرت به سوئد از طریق ویزای هنرمندان

در سال های اخیر توجه مهاجران به ویزای هنرمندان سوئد جلب شده است و از این رو بسیاری از افراد می خواهند بدانند که طریقه مهاجرت به سوئد از طریق ویزای هنرمندان چگونه است؟ کشور سوئد محیط مناسبی برای افرادی است که در زمینه های مختلف هنر مشغول به فعالیت هستند.

چنانچه متقاضی بتواند اثبات کند که در کشور خود یک فعالیت هنری مشخص دارد و از این محل درآمد قابل قبولی کسب کرده است، می تواند ویزای هنرمندان را دریافت کند. در این روش لازم است تا متقاضی تمامی قراردادهای هنری خود را به اداره مهاجرت سوئد ارائه دهد. همچنین شخص باید اثبات کند که از تمکن مالی و سرمایه کافی برای زندگی و راه اندازی شغل هنری خود در سوئد برخوردار است.

افرادی که از طریق ویزای هنرمندان به سوئد مهاجرت می کنند، می توانند از مزایای زندگی در یکی از بهترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برخوردار بوده و بعد از گذشت ۵ سال نیز برای دریافت تابعیت آن اقدام کنند. افرادی که از طریق این نوع ویزا، به سوئد مهاجرت می کنند نیازی به ارائه مدرک زبان سوئدی نخواهند داشت.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

از دیگر روش هایی که افراد می توانند از طریق آن به کشور سوئد مهاجرت کنند، ازدواج می باشد. متقاضیان در این زمینه باید از شرایط مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج آگاهی داشته باشند زیرا سوئد نیز مانند هر کشوری قوانین خاص خود را در حوزه ازدواج دارد. در این روش زوجین از سوی اداره مهاجرت سوئد مورد ارزیابی قرار گرفته و مواردی از جمله سوء سابقه کیفری برای آنها بررسی می شود.

سن قانونی برای ازدواج در این کشور بالای ۱۸ سال است و کسی که می خواهد با یک شخص خارجی ازدواج کند، باید سه شرط زیر را داشته باشد:

 • اقامت دائم سوئد را داشته باشد یا شهروند این کشور باشد
 • زوجین یک خانه بزرگ برای زندگی فراهم کرده باشد
 • زوجین باید ثابت کنند که حداقل درآمد ۸۲۰۰ کرون را دارند

چنانچه زوجین شروط گفته شده را داشته باشند می توانند ازدواج خود را به صورت رسمی ثبت کرده و یک اقامت دو ساله دریافت کنند. البته ناگفته نماند که طی این دو سال، زندگی مشترک زوجین بارها و بارها مورد ارزیابی قرار می گیرد تا به این ترتیب دولت سوئد از صحت این ازدواج مطمئن شود. چنانچه فرد خارجی در این مدت بتواند به زبان سوئدی مسلط شود شانس وی برای دریافت اقامت سوئد افزایش پیدا می کند.

بعد از گذشت سه سال از ثبت رسمی ازدواج، تبعه خارجی می توانند برای دریافت اقامت کشور سوئد اقدام کند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر حین ارزیابی ها دولت سوئد متوجه شود که ازدواج طرفین صوری و صرفاً با هدف دریافت اقامت بوده است شخص برای همیشه از کشور سوئد اخراج می شود. قوانین ازدواج در این کشور بسیار سختگیرانه بوده و حتی دولت این کشور دو سال اول زندگی را بررسی می کند که آیا زوجین اختلافات یا مشاجره ای داشته اند یا خیر.

اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

یکی از روش های دریافت اقامت کشور سوئد تولد می باشد. در این روش لازم است که پدر یا مادر کودک تازه به دنیا آمده تبعه سوئد باشند. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که تولد در خاک سوئد منجر به دریافت اقامت این کشور می شود.

این در حالی است که کشور سوئد از قانون خون تبعیت می کند و به قانون خاک اعتقادی ندارد. لذا حتی اگر نوزادی در خاک کشور سوئد متولد شود، چنانچه پدر یا مادر وی سوئدی نباشند اقامت دریافت نمی کند. به طور کلی چنانچه هر دو والد یا یکی از والدین کودکی که متولد شده، سوئدی باشند فارغ از این که کودک در کدام کشور به دنیا آمده باشد، می تواند جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز یکی از روش های مهاجرت به کشور سوئد می باشد. البته این روش راه امن و آسانی نیست و ما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که افراد این شیوه را برای مهاجرت خود انتخاب کنند. تا چند سال اخیر بسیاری از افرادی که وارد خاک سوئد شده و اعلام پناهندگی می کردند، می توانستند بعد از گذراندن مراحل مختلف اقامت دائم را دریافت کنند.

از سال ۲۰۱۶ به بعد قوانین کشور سوئد در این زمینه تغییر کرد. از این رو پناهندگان حتی در صورت دریافت وضعیت پناهندگی نیز نمی توانند اقامت دائم را دریافت کنند و تنها یک اقامت سه ساله به آنها تعلق می گیرد. از سوی دیگر تعیین وضعیت پناهندگی و اثبات آن در کشور سوئد بسیار سخت می باشد و فردی که قصد پناهندگی دارد باید شواهد بسیار محکمی در این زمینه ارائه دهد که نشان دهد زندگی جان و سلامتی وی در کشور مبدا مورد تهدید جدی قرار گرفته است.

به طور کلی با توجه به این که روش های متنوعی برای مهاجرت به کشور سوئد وجود دارد توصیه می کنیم به جای این که خود را در معرض ریسک و خطرات پناهندگی قرار دهید با مشاوران و وکلای برجسته ما در این زمینه مشورت کرده و با ارزیابی شرایط، بهترین و مناسب ترین روش را برای مهاجرت به کشور سوئد انتخاب کنید. چه بسا شما شرایط مهاجرت به سوئد از یک روش را داشته باشید؛ اما خودتان بی خبر باشید. کارشناسان ما با بررسی شرایط شما بهترین و سریعترین روش را پیشنهاد می کنند.

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

هزینه مهاجرت به سوئد

برای این که بتوانید هزینه مهاجرت به سوئد را تخمین بزنید در گام اول باید روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده باشید. به عنوان مثال اگر قصد دارید از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام کنید باید در نظر داشته باشید که شهریه آنها سالانه بین ۹ هزار تا ۱۷ هزار یورو می باشد.

همچنین اگر قصد دارید از طریق ویزای کاری به کشور سوئد مهاجرت کنید حدود دو هزار کرون باید برای اخذ ویزای کاری بپردازید.

به ازای هر نفر بزرگسال همراه 1000 کرون و برای کودکان همراه نیز باید ۵۰۰ کرون پرداخت شود. در روش سرمایه گذاری نیز برای صدور ویزا باید ۲۰۰۰ کرون پرداخت شود. همانطور که گفتیم حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کشور سوئد حدود ۱۰۰ هزار یورو می باشد.

چنانچه قصد داشته باشید در کشور سوئد شرکتی ثبت کنید باید ۵۰ هزار کرون سرمایه اولیه داشته و برای خود ۲۰۰ هزار کرون، برای همسرتان ۱۰۰هزار کرون در حساب بانکی داشته باشید. بنابراین به طور کلی میزان هزینه های مهاجرت به کشور سوئد بر اساس روشی که انتخاب می کنید متفاوت می باشد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که میزان سرمایه مورد نیاز و تمکن مالی در صورتی که همسر یا فرزندانتان به عنوان همراه به سوئد بیایند، افزایش پیدا می کند.

هزینه اقامت و زندگی در سوئد

به طور کلی هزینه زندگی و تحصیل در سوئد بالاتر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد. البته میزان حقوق و دستمزد ها نیز در این کشور به مراتب بالاتر است. از این رو افراد در صورت داشتن یک شغل مناسب می توانند زندگی خوب و با کیفیتی در سوئد داشته باشند. تجربه نشان داده است که هزینه زندگی ماهانه در کشور سوئد ۹۰۰ یورو به ازای هر نفر می باشد.

چنانچه یک خانواده بخواهند یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهری مثل استکهلم اجاره کنند باید حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه بپردازند. در جدول های زیر میزان برخی از هزینه ها از جمله مواد غذایی و اجاره خانه را به نرخ های یورو و ریال مشاهده می کنید.

اجاره ماهانه منزل در سوئدبه ریالبه یورو 
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر58329774.871305.53 €
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز43242123.36967.84 €
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر97583403.92184.10 €
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز68173005.361525.84 €
سوپر مارکت در سوئدبه ریالبه یورو
شیر (1 لیتر)61657.021.38 €
نان سفید تازه117505.772.63 €
برنج سفید (1 کیلوگرم)117952.562.64 €
تخم مرغ (12 عدد)159950.823.58 €
پنیر محلی (1 کیلوگرم)404344.959.05 €
سینه مرغ (1 کیلوگرم)500404.811.20 €
گوشت گاو (1 کیلوگرم)794392.6217.78 €
سیب (1 کیلوگرم)127781.942.86 €
موز (1 کیلوگرم)104102.072.33 €
پرتقال (1 کیلوگرم)109016.762.44 €
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)167099.463.74 €
سیب زمینی (1 کیلوگرم)58976.281.32 €
پیاز (1 کیلوگرم)55401.961.24 €
آب (بطری 1.5 لیتر)60763.441.36 €
بسته سیگار (مارلبورو)283264.866.34 €

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوئد

مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای کشور سوئد، بسته به روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید متفاوت می باشد.

چنانچه متقاضی بخواهد از طریق تحصیلی به سوئد مهاجرت کند باید تمامی سوابق تحصیلی مدارک و ریز نمرات را به همراه نامه پذیرش تحصیلی ارائه دهد.

در حالی که افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری یا تمکن مالی مهاجرت کنند، معمولاً نیازی به ارائه این مدارک ندارند با این حال در لیست زیر مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد را مشاهده می کنید:

 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • پرینت برگه وقت سفارت سوئد
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی
 • دعوت نامه معتبر
 • گردش حساب بانکی متقاضی و تمکن مالی به یورو
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
 • سوابق کاری

مدرک زبان و شرایط سنی مهاجرت به سوئد

از جمله مواردی که معمولاً متقاضیان مهاجرت به کشور سوئد درباره آن سوال می پرسند، مدرک زبان آن و شرایط سنی مهاجرت به سوئد می باشد. به طور کلی محدودیت های سنی در این زمینه بسته به روشی که انتخاب می کنید متغیر و متفاوت است. به عنوان مثال چنانچه قصد دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های سوئد اقدام کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که سن شما نباید بیشتر از ۲۴ سال باشد.

البته در این زمینه نیز استثنائاتی وجود دارد و متقاضی می تواند از دانشگاه هایی که در این زمینه محدودیت سنی ندارد پذیرش بگیرد. آنچه که واضح است این است که هرچه سن فرد کمتر باشد، شانس وی برای دریافت ویزا بیشتر خواهد شد. طبیعتاً برای برخی از روش ها مثل مهاجرت تحصیلی یا کاری محدودیت سنی در مرحله صدور ویزا اعمال می شود.

این در حالی است که در دیگر روش ها از جمله تمکن مالی یا سرمایه گذاری سختگیری خاصی وجود ندارد. از نظر مدرک زبان نیز متقاضیان باید به یکی از زبان های انگلیسی یا سوئدی مسلط باشند. به خصوص افرادی که قصد کار یا تحصیل در سوئد را دارند باید مدرک زبان بین المللی ارائه دهند.

اخذ تابعیت سوئد

بسیاری از افرادی که ایمیل اداره مهاجرت سوئد را دریافت می کنند و متوجه می شوند که درخواست ویزای آنها تایید شده است به دنبال راهی برای دریافت تابعیت سوئد هستند. افرادی که از طریق تحصیل وارد کشور سوئد شده اند باید بعد از تحصیل ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند تا بتوانند از این طریق برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایند.

کسانی که از طریق سرمایه گذاری یا ازدواج اقدام می کنند نیز می توانند بعد از گذشت چند سال و در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت تابعیت اقدام کنند. به طور کلی هنگامی که متقاضی دریافت تابعیت سوئد بیشتر از ۲۱ سال سن داشته باشد، باید به مدت پنج سال در سوئد زندگی کرده و اقامت دائم را دریافت کرده باشد؛ بنابراین متقاضیانی که در حال حاضر اقامت موقت سوئد را دارند باید ابتدا اقامت دائم را دریافت کرده و سپس بعد از گذشت ۵ سال برای دریافت تابعیت درخواست بدهند.

مزایا و معایب مهاجرت به سوئد

از جمله مزایای مهاجرت به کشور سوئد، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • زندگی در یک اقتصاد قدرتمند
 • برخورداری از بالاترین میزان درآمد بالاتر از دیگر کشورهای اروپایی
 • وجود تعطیلات طولانی مدت در تقویم کشور سوئد
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • برخورداری از مزایای شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا
 • بالا بودن سطح امنیت اجتماعی و رفاه
 • عدم وجود تبعیض نژادی در جامعه این کشور
 • برخورداری از عدالت اجتماعی و برابری
 • امکان استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم
 • برخورداری از بیمه و خدمات اجتماعی و بهداشتی و درمانی
 • وجود سیستم حمل و نقلی منظم
 • وجود جاذبه های طبیعی و توریستی بسیار زیاد و زیبا

یکی از سوالاتی که افراد می پرسند این است که آیا مهاجرت به کشور سوئد معایبی هم دارد؟ به طور کلی مهاجرت به هر کشوری از جمله سوئد سختی های خاص خود را به دنبال دارد. با این حال شاید یادگیری و تسلط به زبان سوئدی را بتوانیم یکی از معایب انگشت شمار مهاجرت به این کشور بدانیم.

مشاور و وکیل مهاجرت به سوئد اصطهباناتی

فارغ از این که مقصد شما برای مهاجرت چه کشوری باشد برای این که به خوبی مسیر مهاجرتی خود را طی کرده و به نتایج مطلوب برسید توصیه می کنیم از مشاور و وکیل با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. مشاور و وکیل مهاجرت به سوئد اصطهباناتی، کسی است که در این زمینه تجربه و اطلاعات گسترده ای داشته و می تواند به بهترین شکل ممکن شرایط شما را ارزیابی کرده و راهنمایی کند. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی آماده ارائه مشاوره تخصصی و انجام تمامی مراحل مهاجرت به سوئد برای شما عزیزان هستیم.

کلام آخر

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا شما را با نحوه مهاجرت به سوئد، روش ها، هزینه ها و دیگر جزئیات آن آشنا کنیم. به طور کلی اگر تمایل دارید تا ادامه زندگی خود را در یک کشور امن و آرام و در رفاه سپری کنید، می توانید سوئد را به عنوان یک گزینه خوب در نظر داشته باشید. اگر در زمینه روش های مختلف مهاجرت به کشور سوئد، سوال یا ابهامی دارید می توانید سوال خود را با کارشناسان و مشاورین ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به سوئد

1- روش های مهاجرت به کشور سوئد چیست؟

افراد می توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج یا تولد به سوئد مهاجرت کنند.

2- هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟

به طور میانگین برای تحصیل در سوئد باید سالانه بین ۹ هزار تا ۱۷ هزار یورو بپردازید.

3- حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در سوئد چقدر است؟

متقاضیان به این منظور باید دست کم ۱۰۰ هزار یورو سرمایه داشته باشند.

4- میزان حقوق و دستمزد ها در سوئد چگونه است؟

میزان حقوق و دستمزد ها در سوئد بالاتر از تمام کشورهای اروپایی می باشد.

5- وضعیت کاریابی در سوئد چگونه است؟

در حال حاضر نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین بوده و این کشور نیاز فراوانی به مشاغل مختلف از جمله پزشکان و پرستاران دارد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

292 دیدگاه برای “مهاجرت به سوئد + شرایط و هزینه مهاجرت

 1. غلامحسین گفت:

  با سلام
  من 37 سالمه و مدرک فوق لیسانس اقتصاد با 10 سال سابقه کار مرتبط دارم و خانمم 34 ساله با لیسانس مامایی و 4 سال سابقه کار در بیمارستان، آیا شرایط اخذ اقامت در سوئد رو داریم؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، از طریق ویزای کاری گروه کادر درمان برای همسرتان شما نیز می توانید به عنوان همراه با ایشان به این کشور مهاجرت نمایید.

 2. مهسا رفیعی گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل از دانشگاه مازندران در رشته کارشناسی IT هستم. با معدل 15.25. 24 سالمه. 3 سال سابقه بیمه دارم. پدربزرگ و عموهایم حدود 30 سال در مالمو زندگی میکنن. آیا میتونم از طریق دعوت نامه یا تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد به سوئد مهاجرت کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   حضور اقوان درجه یک شما در سوئد بسیار کمک کننده به شما برای اخذ ویزا می باشد. لطفا با ما در تماس باشید تا اطلاعات دقیق تری را در رابطه با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد را در اختیار شما قرار دهیم.

 3. باقریان گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
  بنده ۳۱ سالمه و لیسانس زبان انگلیسی و لیسانس حقوق و همچنین فوق لیسانس حقوق بین الملل دارم،خانمم هم مدرک مربیگری ایروبیک ۱۲ ساله داره…
  میخواستم بدونم به چه طریق امکان مهاجرت به یکی از کشورهای کوچک اروپایی از جمله سوئد،بلژیک،هلند… وجود داره؟
  ممنون میشم اگر اطلاعات مفیدی دارید در اختیارم بذارید.
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرکت در دوره های زبان در کشور سوئد یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است. از این طریق می توانید کنار تحصیل کار نیز انجام دهید.

 4. مریم گفت:

  با سلام، من لیسانس زبان هستم، 34 ساله و 6 سابقه ی کار در بازرگانی خارجی دارم. همسرمم 32 ساله و لیسانس سیالات دارن و 3 ساله پروژهای شرکت گاز رو اجرا میکنن. بهترین کشور و بهترین راه مهاجرت برای ما چیست ؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق شرکت در دوره های زبان سوئد می توانید به این کشور مهاجرت نمایید.

 5. سامان زنگنه گفت:

  با سلام واحترام
  من 38 سال سن دارم متاهل و داراری یک فرزند 4 ساله ، دارای مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس مدیریت اجرایی و با 10 سابقه کار در یک شرکت خصوصی ، آموزشی مشغول بکار هستم و همسر اینجانب لیسانس مهندسی محیط زیست با 14 سال سابقه در یک شرکت شیبه دولتی مشغول بکار هستند همچنین عمو و پسر عمو و دختر خاله و تعدادی از بستگان درجه 2 ما در سوئد اقامت و زندگی و کار میکنند.لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه میتوانیم ویزا و اقامت سوئد رو بگیریم. با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین روش برای شما اخذ ویزای تحصیلی سوئد از طریق دوره های زبان است. با استفاده از این روش همسر و فرزند شما نیز میتوانند همزمان با شما به سوئد مهاجرت کنند.

 6. ثریا گفت:

  سلام و احترام
  من ۲۷ سالم می باشد لیسانس علوم آزمایشگاهی و ارشد ژنتیک دارم و معدل ارشدم ۱۶ونیم می باشد و تهران مرکز گذرانده ام ۵ سال سابقه کار با بیمه دارم و تمام دوره های سلولی و مولکولی را در مراکز معتبر گذرانده ام و سرتیفیکیت دریافت نمودم در حال حاضر دارم مقاله ی isi اماده مینمایم .
  ایا امکان گرفتن ویزای کاری و تحصیل برای دکترا به صورت فاند در کشور سوئد وجود خواهد داشت ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای افرادی که متقاضی دریافت مدرک دکتری هستند و رزومه کاری و تحصیلی خوبی را ارائه می دهند، اکثر کشور های اروپایی امتیازاتی را فراهم میکنند که ارائه بورسیه تحصیلی یکی از آنها به شمار می آید.

 7. مهساعابديني گفت:

  سلام بنده ٢٨ ساله آموزگار دبستان هستم و پنج سال سابقه كاري دارم با ندرك ليسانس همسرم فوق ديپلم و ١٤ سال سابقه حسابداري دارند در خال خاضر فرزندي نداريم و فقط مهاجرت به كشور سوئد را داريم ممنون مي شوم راهنمايي بفرماييد.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما با وضعیتی که فرمودید هم می توانید برای ادامه تحصیل خودتان و یا مهاجرت کاری همسرتان اقدام کنید اما هر کدام از این ها می تواند به شیوه هایی انجام گیرد که حتما جواب دهد.

 8. ایوب صفری گفت:

  بنده ۳۵ سال سن دارم و مجرد
  آرایشگر و گریمور حرفه ای دارای ۶ مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی
  آیا میتونم اقامت سوئد رو بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید از یک کارفرما مرتبط با تخصص خود، دعوت نامه کاری بگیرید، قادرید تا بر اساس این مجوز درخواست کار دهید.

 9. مهدی عیوضیان گفت:

  سلام من۱۹سال سن دارم دانشجوی مقطع کارشناسی رشته حقوق هستم میخاستم از طریق پناهندگی مهاجرت کنم به سوعد لطفا راهنماییم کنید

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در زمینه پناهندگی اطلاعی ندارم، و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم، با توجه به شرایط تحصیلی و سنی راه های مطمئن و راحت تر برای مهاجرت دارید.

 10. امین گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید.اینجانب 34 ساله مجرد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل بوده و مسلط به زبان انگلیسی هستم و دارای سابقه کار به همراه بیمه به مدت 6 سال می باشم. آیا با این شرایط امکان اقدام برای اقامت کشور سوئد از طریق تخصص و کار برایم وجود خواهد داشت؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مهاجرت کاری نیاز به پیشنهاد و قرارداد کار از طرف کارفرما دارید. پیشنهاد ما برای سوئد مهاجرت تحصیلی است، که بواسطه آن می توانید کار کنید و اقامت بگیرید.

 11. شیدا بیکیان گفت:

  سلام من ۲۴سال دارم و کاردانی حسابداری هستم اما در حوزه نقاشی و هنر فعالیت میکنم برادرم ۱۰سال هست ساکن سوئد .
  من از چه طریقی میتونم اقدام کنم برای مهاجرت ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از طریق برادرتان تنها در صورتی می توانید اقدام کنید که ایشان کسب و کاری داشته باشند و یا سرمایه گذاری در این کشور انجام داده باشند و برای شما دعوتنامه ارسال نمایند.

 12. Reza گفت:

  سلا خسته نباشید
  من کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات دارم و همسرم هم کارشناسی لیسانس روانشناسی ۲۹ سال سن دارم. دوستی در سوئد داریم که رستوران دارد . امکانش هست که از طریق عوتنامه ایشون مهاجرت کنیم ؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   سلام
   امکان مهاجرت از طریق دعوت نامه نیست، از این طریق میتونید ویزای توریستی یا تجاری بگیرید.

 13. ن.محمدی گفت:

  سلام بنده کارشناسی ارشد MBA ازدانشگاه تهران در سال 92 دارم و دوبچه 16 و 9 ساله هم دارم و خانمم ارشد پژوهشگری علوم اجتماعی دارد می توانم از طریق تحصیل در دوره دکتری برای سوئد اقدام بکنم آیا می شود از بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی استفاده کرد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید برای دوره های دکتری در کشور های خارجی اقدام نمایید اما در این راستا نیاز به ارائه مداک و سوابق تحصیلی قوی به دانشگاه مقصد خواهد بود.
   بورسیه در مقاطع تحصیلات تکمیلی معمولا به دانشجویان ممتاز ارائه می شود.

 14. Hessam گفت:

  با سلام
  بنده مهندس عمران با مدرک فوق لیسانس و سابقه 9 سال کار هستم. همسرم پزشک متخصص اطفال هست و به تازگی درسش تموم شده ولی دوره طرح رو نرفته. یک بچه 2 ساله هم داریم. اگر من برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و وارد کشور سوئد شوم (به همراه همسر و فرزند) و برای یک سال هزینه های اونجا رو داشته باشم، میتونم بعد از یک سال کار کنم؟ همسرم که پزشک متخصص هست چطور؟ برای مجوز کار چه مراحلی رو باید طی کنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که با ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید، اجازه کار حین تحصیل را خواهید داشت اما به صورت پاره وقت. دقت داشته باشید که در ادامه اقامت به شما فرصتی داده می شود تا کار مناسب را پیدا کرده و استخدام شوید و در صورت استخدام می توانید خانواده را تحت ویزای کاری به این کشور ببرید.
   همسر شما نیز در صورت معادل سازی مدارک، خواهد توانست به کار در این کشور مشغول شود.

 15. حجت اله خجسته گفت:

  با عرض سلام
  اینجانب متاهل و با 51 سال و دارای مدرک تحصیلی لیسانس برق الکترونیک و با تخصص در قسمت امور فنی ، نگهداری و تعمیرات سیستم های برق اضطراری ، دیزل ژنراتور و تابلو کنترل اتوماتیک و یوپی اس و تعمیرات انواع یونیت های الکترونیکی و دارای 2 فرزند 21 ( دانشجوی معماری ) و 17 ساله( دانش آموز) و با 28 سال سابقه و پرداخت بیمه ، آیا با دریافت دعوتنامه کار از کارفرما از کشور سوئد ، امکان دریافت ویزا برای کار و مهاجرت با خانواده وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به تمامی شرایط حتی اگر دعوتنامه رسمی نیز برای شما ارسال شود؛ باید بررسی کنیم تا بدانیم که آیا سفارت منع سنی برای شما قائل می شود یا خیر.
   در اینصورت باید از طریق دیگری اقدام کنید که سرمایه گذاری یکی از این موارد است.

 16. کیومرث گفت:

  باسلام. ممنونم از حسن توجه و جوابگویی شما
  متاسفانه بیمه مربوط به کار را ندارم. اما میتونم مجوز و پروانه تاسیس کلینیک ارائه بدم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام مجدد
   برای ارائه سابقه کار، داشتن بیمه لازم است اما ارائه مجوز کلینیک و پروانه تاسیس به همراه خلاصه ای از سوابق کاری بدون بیمه می تواند یک گزینه قوی باشد.

 17. کیومرث گفت:

  باسلام عرض ادب
  بنده دارای مدرک دکتری تخصصی (Phd) رشته گیاهپزشکی دارای چندین مقاله بین المللی، 36 سال سن و متاهل دارای یک فرزند هستم در حال گذراندن دوره ایلتس هستم. همچنین مسئول کلنیک گیاهپزشکی به مدت 5 سال. با این شرایط امکان اقدام برای اقامت کشور سوئد از طریق تخصص و کار وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که سابقه کار با بیمه داشته باشید و می توانید گواهی مربوط به شغل خود را ارائه دهید؛ برای اخذ ویزا از طریق تخصص و کار در سوئد مشکلی نخواهد بود.

 18. مریم تابع بردبار گفت:

  با سلام و احترام من 34 سالمه لیسانس علوم ازمایشگاهی و فوق لیسانس بیوشیمی بالینی با 14سال سابقه دولتی هستم همسرم برقکار اتومبیل با 25سال سابقه و یک پسر سه ساله برای مهاجرت از طریق کار کدام کشور را پیشنهاد میدهید ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور های مختلفی علاوه بر سوئد هستند که امکانات مهاجرتی و خدمات اقامتی خوبی را به شما ارائه می دهند.
   از جمله آفریقای جنوبی، کانادا و یا حتی استرالیا. اما نیاز است هردوی شما اقدام کنید برای مقاصد شخصی و کار تا در صورتی که یکی از دو نفر در کاری پذیرفته شد بتواند پس از مدتی ویزای خانوادگی را نیز اخذ کند.

 19. امین امیری گفت:

  با سلام من از ۲۰۰۹ تا الان در مالزی زندگی میکنم و ویزای کار داشته الان میخوام برای سرمایه گذرای در سوئد اقدام کنم لطف میکنید شرایط و‌میزان سرمایه گذرای رو بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   میزان سرمایه گذاری مورد نیاز را بر اساس شرایط و توانایی مالی شما می توانیم مشخص کنیم
   چرا که نوع کسب و کار انتخابی بر مدت زمان اقامت شما تاثیر گذار خواهد بود.

 20. طیبه قراخانی بهار گفت:

  سلام من کارشناس مامایی با ۵ سال سابقه کار در حیطه رشته خودم هستم مدارکم رو برای اخذ اجازه کار به National board health and welfare سوئد ارسال کردم و مدارکم از طرف این سازمان تایید شد و باید در مرحله بعد مدرک زبان سوئدی c1 داشته باشم تا بتونم وارد کشور سوئد بشم ولی متاسفانه تا الان نتونستم راهی برای ثبت نام در کالج یا مدرسه برای دوره زبان سوئدی در اونجا پیدا کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای گذراندن دوره زبان سوئدی در این کشور می توانید از طریق دوره هایی که مشاورین ما به شما راهنمایی کرده و پیشنهاد می دهند، وارد شده و درخواست ثبت نام بدهید.
   بدین منوال پس از گذراندن دوره زبان خواهید توانست در دوره های دانشگاهی و تحصیلات عالیه ثبت نام کنید.

 21. امین راد گفت:

  ببخشید منظورتون از درخواست به سفارت این کشور چیه !؟
  من باید در ایران درخواست بدم یا مادرم به سفارت در سوعد درخواست بده؟
  چقدر زمان میبره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تفاوت ندارد، اگر شما پیش قدم شوید و مادرتان نیز همزمان درخواست دهد، پروسه شما پیگیری خواهد شد.
   مدت زمان بسته به فعالیت ها در حال انجام سفارت خواهد داشت.

 22. امین راد گفت:

  چگونه باید درخواست داد؟
  چه مراحلی دارد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   مراحل درخواست را باید بر اساس پروسه کاری سفارت انجام دهید.
   پیشنهاد می کنم با مشاور تخصصی ما تماس بگیرید و اطلاعات کامل را کسب کنید.

 23. HAMED گفت:

  سلام من دانشجوی رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم و 21 سال دارم و یکی از عمو هام در سوئد زندگی میکنه.ایا شرایط اقامت من سخت است یا اسون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که عموی شما اقامت این کشور را دارند می توانند برای شما دعوتنامه ارسال نمایند اما نوع دعوتنامه و مدت زمان ویزای شما بسته به نوع اقامت ایشان است.
   دقت داشته باشید که پس از دعوت، باید برای نوعی ویزای موقت، تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری، اقدام نمایید.

 24. منوچهر گفت:

  سلام
  من می خوام به سوئد مهاجرت کنم ودر اونجا سرمایه گذاری کنم
  برای اینکار چقدر بایدسرمایه داشته باشم وچه نوع سرمایه گذاری بهتر انجام بدم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین نوع سرمایه گذاری، در حیطه تخصص خودتان است. اگر تخصصی ندارید می توانید برای کسب اطلاعات سرمایه گذاری و چگونگی انجام آن، به مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید.

 25. تک درخت گفت:

  سلام برای مهاجرت به سوعد با داشتن باسبورت ایرانی از چه طریقی می توان اقدام کرد برای کار ایا فقط میبایست فرد ی از سوعد درخواست به سفارت ببرد تا کار انجام شود

 26. امین راد گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه لیسانس مدیریت بازرگانی دارم سربازیمم تمام شده. مادرم ۱۲ سال هست که در سوعد زندگی‌میکنه و شهروند اونجاست. از طریق ازدواج اونجا رفته که دیگه الان شهروند اونجاست.من هم تک فرزند هستم و در حال حاضر با پدر بزرگ و مادربزرگم زندگی میکنم. خاستم بدونم از چه طریقی از چه راهی میتونم برم سوعد .ممنون و متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که مادر شما بخواهد، می توانید اقامت خویشاوندان درجه یک را برای شما بگیرد.
   باید درخواست را به سفارت این کشور بدهید و منتظز نتیجه باشید.

 27. ناصر همتی گفت:

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در سوئد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ویزای کار سوئد در صورتی صادر می شود که شما یک درخواست کار را از کارفرمای این کشور داشته باشید که علاوه بر ارائه پاسپورت و سایر مدارک، دعوتنامه کاری نیز الزامی است.

 28. سعید خانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۵ سال سن دارم و دارای مدرک لیسانس زبان و ادبیات عربی از دانشگاه شهید بهشتی هستم در فروشندگی بازار و انبارداری سابقه کار دارم خواستم ببین آیا میتونم اقامت از طریق تحصیل درهمین رشته یا رشته های دیگر رو بگیرم خصوصا اروپا ویا اقامت کاری لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما در هردو مورد می توانید اقدام کنید، چه برای مهاجرت کاری و چه در نهایت تحصیل.
   بدین صورت که باید سوابق کاری خود را برای کاریابی در سوئد نشان دهید و تا به شما اجازه کار داده شود.
   اما تحصیل در کشور سوئد و اخذ مدرک معتبر، کمک شایانی به شما خواهد کرد تا وارد بازار کار کشور شوید.

 29. حامد لطفی گفت:

  سام خسته نباشید بنده35ساله و فوق دیپلم مددکاری اجتماعی هستم و کارمند یکی از بانکهاییپدولتی وهمسر بنده پرستار میباشد و هرکدام 15سال سابقه داریم و 1فرزند 6 ساله دریم برای مهاجرت به سوید چیکار میتونیم بکنیم و اینکه من هم میتونم شغلی داشته باشم اونجا ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین کار این است که مشغول به جمع آوری سوابق تحصیلی و کاریتان شوید تا رزومه ای قوی را بتوانید به سفارت و سپس کارفرماهای بومی کشور سوئد ارائه دهید.
   این رزومه بسیار زیاد در بازه زمانی انجام اقدامات مهاجرت شما، کارآیی دارد.

 30. محمدی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای گذراندن دوره های زبان سوئدی که مدرک ایلتس ۵/۵ میخوان برای هر اسکیل این ایلتس باید جنرال باشه یا اکادمیک ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به مرکز درخواست کننده این مدرک می تواند متفاوت باشد، برخی مراکز یا مراجع مدرک آکادمیک را بیشتر قبول دارند. اما بازهم عرض میکنم بسته به شرایط مقصد خواهد بود.

 31. مهدی زمانیان گفت:

  با سلام
  من 28 سالمه در زمینه طراحی با فتوشاپ 3dmax و عکاسی فعالیت میکنم ، ولی سابقه کار ندارم همسرم هم تازه دیپلم گرفته
  ایا میتونم خودم واسه کار و همسرم واسه ادامه تحصیل مهاجرت کنیم؟
  یعنی با این شرایط چ راهی رو پیشنهاد میدین .
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هم می توانید به منظور ادامه تحصیل اقدام نمایید و هم به صورت ویزای کار و یا کار پس از تحصیلات ک هر دو این موارد امکانات خوبی را به شما می دهد.

 32. حاتم فصیحی گفت:

  سلام.من دندانپزشک وبیست سال سابقه کار دارم.دوفرزندپسر زیرشش سال دارم وپنجاه سال دارم .ایا ازطرق جذب دنداپزشک میتونم اقدام کنم.پایه زبان انگلیسی هست.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که به پشتوانه رزومه کاری تان بتوانید نظر کارفرمایی را در کشور سوئد جذب کنید، برای شما دعوتنامه ارسال می شود اما دقت داشته باشید که ممکن است از جانب سفارت این کشور، برای صدور ویزا به موانعی برخورد کنید که آن نیز سن شما ست.

 33. پوریا قلی پور گفت:

  سلام و خسته نباشید، ما خانواده ای ۴ نفره، هستیم،پدز و‌مادرم دبیر ریاضی ،بنده محصل در پایه یازدهم و برادردم‌کلاس اول است،خواستم بدونم که با این شرایط،برای خانواده ما با توجه به شرایط شغلی پدر و مادرم مهاجرت به سوئد امکان پذیره؟اگر هست حداقل سرمایه چقدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام متشکرم
   بفرمائید شرایط شغلی پدر و مادر شما چیست و چه میزان سرمایه دارند.
   چرا که برای مهاجرت به صورت خانوادگی و همزمان نیاز است تا سرمایه گذاری در کشور مقصد صورت بگیرد که این مستلزم سرمایه خوب و مطلوب است.
   اما شما و برادرتان می توانید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، چه در مقطع مدرسه و چه دانشگاه، این باعث می شود تا شما در این کشور اقامت موقت را داشته باشید و در صورت استمرار اقامت، خانواده را نیز دعوت کنید.

 34. سمیرا مزروعی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده فوق لیسانس عمران آب و سازه های هیدرولیکی دارم‌. به نظر شما میتونم با تحصیل در دوره ی آموزش زبان سوئدی یا انگلیسی اقامت بگیرم و پس از اتمام این دوره آیا میتوانم کار پیدا کنم یا اینکه به تحصیل در مقطع دکتری مشغول بشم و اقامت دائم بگیرم؟ سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین راهکار دقیقا همین است، در صورتی که بتوانید دوره سوئدی را بگذرانید، راه برای شما جهت ورود به بازار کار آزاد می شود و حتی خیلی راحت تر از دیگر انگلیسی زبان ها می توانید کار پیدا کنید.
   همچنین راهکار دوم را می توانید پیش رو قرار بدهید. منظور همان تحصیل در مقطع دکتری و سپس ورود به بازار کار است.

 35. رضا صابری گفت:

  سلام خسته نباشید. من 42 سالمه تحصیلاتم لیسانس مهندسی متالورژی و فوق لیسانسم مدیرت MBA هست مقاله ISI هم دارم زبان انگلیسیم خوبه و دارای 17 سال سابقه کار مرتبط. همسرم فوق دیپلم مامایی و لیسانس زبان روسی هست و 20 سال سابقه کار داره که دوازه سال در زمینه پرستاری از سالمندان بطور تخصصی کار کرده. دو تا بچه 4 ساله هم داریم و سرمایه حدود یک میلیون کرون سوئد. لطفاً راهنمایی کنید که آیا امکان مهاجرت برای ما وجود داره؟ و هزینه های وکالت چقدره میشه؟ ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان مهاجرت برای شما تنها از طریق مهاجرت سرمایه گذاری قوی ترین امکان را دارد.
   اگر نیت دارید برای کار، اقدام کنید، بایستی مدارک و ادله محکمی را به سفارت ارائه دهید و منتظر اخذ ویزای مرحله به مرحله برای خود و خانواده تان باشید.

 36. رحمان گفت:

  باسلام بنده ۳۰ سال سن‌دارم لیسانس حسابداری و به مدت۶سال در یکی از بانک های خصوصی مشغول به کار میباشم همسرم هم لیسانس مدیریت ودارای یک فرزند پسر ۳ ماهه هستم،ازچه طریقی میتونم به کشورهای اروپایی برای مثال سوئد،انگلیس یا هر کشور دیگری مهاجرت کنم.با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهترین گزینه برای شما جهت مهاجرت خانوادگی ، مهاجرت سرمایه گذاری می باشد تا بتوانید به صورت همزمان وارد کشور شوید.
   سرمایه گذاری میتواند در زمینه های شغلی خودتان و یا سایر مشاغل انجام پذیرد.

 37. محمد گفت:

  سلام آيا با خريد كاميون و رانندگي پايه يك(كاميون) مي توان جهت اقامت سوئد اقدام كرد.
  40 ساله متآهل يك فرزند 10ساله .
  17سال سابقه پرداخت بيمه در يك شركت توليدي سهامي عام.وهم اكنون شاغل مي باشم.
  داراي مدرك كارشناسي كنترل ابزاردقيق.سابقه كار مرتبط با مدرك تحصيلي.
  فوق ديپلم برق – الكترونيك

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلاکم
   در اکثر مواقع این برنامه تحت عنوان یک برنامه خود اشتغالی شاید امکان پذیر نباشد چرا که خرید ملک و یا ماشین به صورت قانونی در کشور خارجی نیازمند مجوز اقامت و تاییدیه دولتی است.
   از طرفی شرط سنی شما نیز ممکن است مانع از اقدام گردد. راه مطلوب و زودبازده برای شما، اقدام از طریق سرمایه گذاری داخلی در کشور مقصد است که اقامت خانوادگی را نیز برای شما به دنبال دارد.

 38. حقیقی گفت:

  سلام برای اقامت از طریق سرمایه گذاری حداقل هزینه ای که لازمه چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور های خارجی هرکدام قوانین وجود دارد که بستگی به نوع ویزای اخذ شده و نوع کسب و کاری که میخواهید انجام دهید، دارد.

 39. سمیرا گفت:

  29 ساله هستم و میخواهم برای کارشناسی ارشد سوید اقدام کنم . ایا امکانش هست یکی از اقوامم که ساکن سوید هستند اسپانسر مالی من برای هزینه زندگی و سکونت بشوند ؟ و ویزا با اثبات تمکن مالی ایشان و تعهد, برای من صادر میشه ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بستگی دارد که ایشان در چه سطح از بستگان شما قرار داشته باشد(درجه 1 یا 2 و غیره) در این صورت مشخص خواهد شد که به چه طریقی خواهند توانست شما را پشتیبانی مالی کنند.

 40. شيما سادات معاشري گفت:

  با سلام
  ٣٧ سال سن دارم ( زن ) متاهل داراي ٢ فرزند پسر ١٦ و ١٢ ساله
  ديپلم دارم همسرم كارشناس (گفتار درمان ) هستند ٤٧ ساله و ٢٢ سال سابقه كار و بيمه براي مهاجرت از چه طريقي ميتوانيم اقدام كنيم كه خانوادگي بتوانيم در سوئد زندگي كنيم
  ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که رزومه کاری خود را به صورت کامل به همراه رزومه تحصیلی برای کارفرمای حاضر در کشور مقصد ارسال کنید می توانید در صورت تایید شدن، دعوتنامه کاری را اخذ کرده و به روند دریافت ویزا بپردازید.
   اما دیگر راهی که وجود دارد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که اقامت خانوادگی را به شما اعطا خواهد کرد.

 41. رضا صالحيان گفت:

  با سلام
  بنده 35 سال دارم متاهل و دارای 1 فرزند
  17 سال سابقه بیمه و دارای لیسانس مکانیک ، همسر بنده ليسانس پرستاري داره و شاغل در بخش درمان لطفا جهت اقامت راهنمایی کنید /

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما میتوانید برای خود ویا همسرتان رزومه کاری و تحصیلی را آماده کرده و به کارفرمای بومی در کشور سوئد ارسال نمایید.
   در صورتی که نیاز به تخصص شما در این کشور وجود داشته باشد، از شما دعوت بعمل می آید تا با اخذ ویزا وارد این کشور و ردیف شغلی خود شوید.
   اما باید بدانید که گاها مهاجرت از این روش به صورت خانوادگی اندکی زمانبر و دشوار خواهد بود.

 42. آرمین ز گفت:

  با سلام من ۲۸ ساله متاهل و دارای یک فرزند یک ساله هستم خودم لیسانس معماری دارم و همسرم لیسانس مهندسی اجرایی گرایش عمران از لحاظ مالی در حدود ۵۰۰ ت سرمایه داریم اقامت از چه طریقی را برای ما پیشنهاد میکنید ؟تو رو خدا راهنمایی کنید

 43. مهدي عليخاني گفت:

  من ٢٦ سالمه متاهل هستم ليسانس برق دارم ٥ ساله در اداره برق كار ميكنم ميخواستم ببينم چجوري ميتونم برم سوئد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید تا به پشتوانه آن بتوانید ویزای کاری را بدون ممانعت اخذ کنید.
   مورد دوم اینکه برای ادامه تحصیلات خود می توانید درخواست پذیرش را به دانشگاه های سوئد ارسال کنید.

 44. بهناز سلطانیان گفت:

  با سلام.من ۴۷ سالمه و ۱۴ سال سابقه ی کار ازمایشگاه دارم.ایلتس جنرال ۶ دارم.یه پسر ۱۸ ساله دارم که اینجا دانشجو هست.ایا میتونم با اینکه سنم بالاست به راحتی کار ازمایشگاه در سوءد پیدا کنم.و اینکه راه مهاجرت من به سوءد از طرق ویزای کاری یا تحصیلی است؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پیدا کردن کار با سن بالای 40 سال آن هم در کشور های خارجی اندکی دشوار خواهد بود. بهترین راه که بتوانید برای خود و خانواده تان اقامت بگیرید، سرمایه گذاری در کشور سوئد است.

 45. elmin kt گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  یک راهنمایی ازتون میخواستم.31سال سن دارم و متاهل هستم.در حال حاضر5سال سابقه کار در شرکت گاز رو دارم و لیسانس مدیریت بازرگانی هستم.خواستم بدونم با این شرایط مهاجرت به کدام کشور برام آسانتر است؟؟؟
  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که تخصصی دارید و مدارک و سوابق مرتبط با آن را نیز اخذ کرده اید، کشور هایی مثل آفریقای جنوبی، نیوزلند، کانادا، استرالیا و در نهایت آلمان به شما اجازه کاریابی و استخدام را با اخذ ویزا می دهند.

 46. حسن سعادتپور گفت:

  سلام من پزشک مرد 49 ساله زن و 2 فرزند 11و7ساله . به کدام کشور میتوانم مهاجرت کنم که بدون گذراندن امتحان پزشکی بازبان بومی ان کشور بتوانم به حرفه خودادامه دهم ؟هیچ جا؟هر پیشنهادی برای مهاجرت به جای دیگرکه برای من عملی باشد بفرماییدتا اقدام کنم.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در خارج از کشور نمی توانید خانواده را با خود ببرید مگر در موارد خاص که به شما این اجازه داده شود.
   اما کشور های اروپایی به شما اجازه ادامه تحصیل خواهند داد و خانواده نیز می توانند به صورت جداگانه با اخذ ویزا به همراه شما بیایند.

 47. هادی اسدی گفت:

  سلام خسته نباشید .
  من 27 سال سن دارم .لیسانس مهندسی شیمی .طراحی راکتور و ارشد مهندسی نفت بهره برداری .متهل هستم .خانمم 23 سال سن داره اونم لیسانس مدیریت خدمات بهداشت و درمان از دانشگاه درجه 1 داره .سرمایه هم 30000 یورو داریم .ولی نمیدونیم چطوری برای مهاجرت اقدام کنیم .بهترین روش رو برامون ارائه بدین .ممنون میشم .کشور اقامت کانادا .آلمان .یا سوئد باشه .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس رتبه های علمی و تحصیلی خوبی که از خودتان دارید، می توانید برای ادامه تحصیل و سپس ورود به بازار کار اقدام کنید و یا اینکه مستقیم با سابقه کار و رزومه تحصیلی تان به دنبال کار بگردید.
   البته به یاد داشته باشید که گزینه سرمایه گذاری نیز برای شما امکان پذیر است که برای بدست آوردن اطلاعات دقیق آن با کارشناسان سرمایه گذاری ما گفتگو کنید.

 48. نرگس.نامدار گفت:

  باسلام ووقت بخیر.اینجانب لیسانس رشته الهیات شاخه حقوق هستم که ده سال مشغول به کاروکالت میباشم اکنون باردارودارای فرزند۷ساله ای میباشم.حال باهمسرم تصمیم به مهاجرت به کشورسوئدراداریم.لطفاراهنمایی بفرماییدازچه طریقی اقدام نماییم بهتراست باهزینه کمتر.متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   رشته شما که معمولا به صورت محدود در سطح بین الملل کاربرد دارد و نمی توان ه منظور اخذ ویزای کار ازین طریق اقدام کرد.
   اما همسر شما اگر تخصصی داشته باشند می توانند اقدام به اخذ ویزای کار نموده و شما و فرزندتان را نیز به همراه ببرد.
   دیگر روشموجود، سرمایه گذاری است که آن هم شرایطی دارد.

 49. عباس گفت:

  با سلام
  بنده 29 سال سن دارم و مجرد می باشم.فوق لیسانس مهندسی نفت دارم و داری 6 سال سابقه کار مرتبط با بیمه و چهار سال سابقه غیر مرتبط با بیمه دارم.جهت مهاجرت و کار به کدام کشورها میتوانم اقدام کنم؟احتمال موفقیت چقدر می باشد؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور های اروپایی و یا کانادا و استرالیا می توانند برای شما گزینه های خوبی باشند در حالی که آلمان و نیوزلند نیز شرایط خوبی را ارائه می دهند که احتمال موفقیت را بالا می برد.

 50. قاسم گفت:

  باسلام وخسته نباشید.بنده ۳۰سال دارم ومدرک دیپلم کاردانش ودو مدرک برق خودرو و مکانیک دارم وحدود۱۲ سال کارم باطریسازی هستش ومتاهل هستم.میخواستم طی۳سال برنامه ریزی به سوئد وکانادا مهاجرت کنم میخواستم نظرتونو درمورد بهترین مورد رفتن واقامت بدونم باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در مورد حرفه شما بهترین گزینه، مهاجرت کاری است اما خوب پیش شرط هایی نیز دارد از جمله سن زیر 40 سال و غیره.
   در صورتی که بتوانید شروط را برآورده کنید، گزینه مطلوبی است اما در غیر اینصورت هم راهکار هایی وجود دارند که می توانند شما را به اخذ اقامت برسانند.

 51. حمیدرضا زارع گفت:

  سلام.اقا ۲۹ساله هستم.فوق لیسانس برق قدرت هستم.اتش نشان و کارشناس برق سازمان اتش نشانی هستم.امکان مهاجرت کاری برای سوئد رو دارم ایا؟؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که کارفرمای سوئدی به شغل شما احتیاج داشته باشد، بر اساس دعوتنامه ایشان می توانید مهاجرت کنید.

 52. ع موسوی گفت:

  سلام و عرض تشکر بابت اطلاعات مفیدی که ارائه شد.
  من خانم28ساله و متاهل و دارای یک فرزند 3ساله هستم.کارشناسی ارشد روانشناسی دارم و همسرم نیز کارشناس ارشد مدیریت و کارمند می باشد. تمایل به مهاجرت تحصیلی دارم. از نظر شما بهترین راه مهاجرت و کشور مناسب برای ما کدام می باشد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید از طریق تحصیل وارد کشور سوئد شوید و پس از گذراندن دوره های تکمیلی، و ورود به بازار کار، اقامت را برای خانواده و همسرتان نیز اخذ نمایید.

 53. 2 FAN گفت:

  با درود
  اینجانب 42 ساله و دارای دو فرزند هستم ، ارشد نرم افزار و با سابقه کار بیمه ای 20 ساله در امور اتوماسیون ، شبکه های صنعتی در صنایع خودرو سازی ، معادن و نفت و گاز
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بجز در مواردی که بتوانید برای خود استثنا ایجاد کرده و از مانع سنی سفارت گذر کنید، با توجه به سنتان ممکن است برای ویزای کار با محدودیت روبرو شوید.

 54. حامد گفت:

  با سلام. من 28 ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران و متاهل هستم. در ضمن 5 سال سابقه بیمه در بخش حوادث آب را دارم و گواهی نامه ویژه لودر هم دارم. آیا امکان مهاجرت از طریق کار برای من وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان کار در کشور سوئد برای شما وجود دارد و می توانید با دریافت دعوتنامه کاری از کارفرما، اقدامات مربوط به ویزا را انجام دهید.

 55. علیرضا همتی گفت:

  باسلام من 16سالمه میخوام با خواهرم که میخواد بره ادامه تحصیل برای دانشگاه بره چه حور میتونیم بریم هر دومون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید بررسی کنید که آیا به شما ویزای همراه اعطا می شود؟ در غیر اینصورت باید ویزای خود را جداگانه اخد نمایید که می تواند ویزای تحصیلی و یا گردشگری باشد.

 56. Abbas asadi گفت:

  سلام من 31 سالمه فوق لیسانس عمران هستم و همسرم دیپلم انسانی داره و هیچ بستگانی در کشور های خارجی نداریم میخواستم بپرسم ب کدوم کشور میتونیم مهاجرت کنیم و اینکه نیاز ب مدرک ایلتس داریم یا نه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر هدف شما تحصیل باشد، کشور های زیادی را ما برای شما در نظر داریم؛ اما اگر می خواهید به قصد کار وارد کشور های خارجی شوید، کشور هایی چون استرالیا، کانادا، نیوزلند و آفریقای جنوبی به شما اجازه می دهند تا با ویزای جستجوی کار، به کاریابی بپردازید.

 57. صدیقه گفت:

  سلام کارشناس مامایی وکارمند وزارت بهداشت شعبه شهرستان هستم چگونه میتوانم برای کاربه سویدمهاجرت کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به پشتوانه سابقه کاری خود می توانید درخواست کاری را به کارفرماهای خارج از کشور ارسال نمایید و در صورت قبولی برای ویزا اقدام کنید.

 58. هومان گفت:

  سلام من مهندس عمران کارشناس ارشد هستم همسرم پزشک عمومی و هردو 43 ساله هستیم آیا امکان اقامت و کار در سوئد را داریم ؟ به چه روشی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بله می توانید با اخذ دعوتنامه از سمت یک کارفرما مراحل اخذ ویزا را تسریع کنید.
   اما روش بهتری که ممکن است بیشتر به شرایط سنی شما نزدیک باشد، سرمایه گذاری است که بازدهی خوبی را دارد.

 59. فریبرز گفت:

  باسلام
  میخواستم بدونم موسسه شما مراحل اقامت به سوئد را برای متقاضیان انجام میدهد و برای تحصیل دانشگاهی در چه مقطعی باید تحصیل کرد و برای کسب درامد چه مهارتی بهتره ما وارد باشیم .باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ما راهنمایی های لازم را در جهت اخذ ویزا و اقامت سوئد به مشتریان خود ارائه می دهیم تا به نتیجه برسند.
   هر مقطعی که شما تمایل به تحصیل داشته باشید را ما بررسی کرده و نتیجه را به شما اطلاع خواهیم داد.
   بدین منظور نیاز است تا خلاصه مدارک و سوابق تحصیلی شما را داشته باشیم.

 60. فریبرز گفت:

  باسلام
  لطفا بفرمایید کمترین هزینه برای اقامت از طریق سرمایه گزاری یا تحصیل چگونه میباشد من الان کارشناسی برق قدرت دارم ۴۰ ساله متاهل و فرزند محصل‌. در ضمن موسسه شما مراحل اقامت را انجام میدهد تا اینجانب اقدام کنم و برای شغل چه مهارتهایی برای کسب درآمد مناسبتره.باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید از طریق دو گزینه ای که در ابتدا صحبت فرمودید، اقدام کنید.
   سرمایه گذاری بسته حرفه و شغل شما برنامه ریزی می شود و باید بدانیم که شما چه چیزی را مد نظر دارید.
   اما تحصیل می توانید گزینه ای خوب باشد که شما را به نیتتان که اقامت است برساند و سپس بتوانید خانواده را نیز به همراه ببرید.
   اگر می خواهی به صورت خانوادگی و همزمان مهاجرت کنید، سرمایه گذاری گزینه نهایی است.

 61. قادر گفت:

  باسلام. بنده 38 سال سن و فوق لیسانس اقتصاد از شهید بهشتی دارم با 11 سال سابقه کار در یک وزارت خانه دولتی. یک فرزند 10 ساله هم دارم و همچنین در حال سپری کردن کلاسهای آیلتس هستم. سپاسگزار خواهم بود اگر بهترین گزینه ، در صورت وجود، برای مهاجرت به سوئد یا دیگر کشورهای اسکاندیناوی را تشریح بفرمائید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   رزومه کاری شما در ارگان دولتی می تواند کمک کند تا اعتبار خوبی برای کاریابی در این کشور داشته باشید علاوه بر این که داشتن مدرک زبان نیز امیتاز محسوب می شود.
   اما بردن فرزند و یا همسر، نیازمند داشتن ویزای جداگانه برای هر کدام است تا دچار محدودیت ورود نشوند. گزینه های که پیشنهاد می شود، اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندتان همزمان با ویزای خودتان است.

 62. علیرضا قاسمی نژاد گفت:

  سلام لیسانس معماری هستم 27 ساله مجرد هستم و شاغل در شرکت خصوصی فروش فولاد در تهران مشغولم.مدرک زبان ندارم.زبان متوسط بلدم.هدفم مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی هستش.فرقی نمیکند برای من تحصیلی یا کاری..هدف مهاجرته..راهنماییم می کیند چگونه اقدام کنم و چقدر پول لازمه و اگه ممکنه کم هزینه ترین روش هم بهم بگید..لطفا کمکم کنید.لطفا اگه ممکنه پاسخ رو برام ایمیل کنید به آدرس arghaseminejad@yahoo.com

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین روش برای شما مهاجرت تحصیلی برای اخذ مدرک ارشد و یا مهاجرت کاری بر اساس رزومه کاری تان است.
   هر کدام از این دو روش را که مد نظر دارید می توانید بر اساس چارچوب موجود، عمل کنید.

 63. لیلا حضرتی گفت:

  سلام دخترم ۱۳ سالشه و میخوام بعد از گرفتن دیپلم برای تحصیل بره سوئد میشه راهنماییم کنین چون یه دختر دیگه هم دارم که هفت سالشه میشه هر سه با هم بریم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد فرزندانتان می توانید با راهنمایی مشاورین ما و آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات شانس پذیرش را بسنجید.
   گزینه های زیادی وجود دارند که می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب کنید و شانس پذیرش خود را امتحان کنید.

 64. مهرداد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من آقایی سی ساله مجرد و کارشناس ارشد حسابداری هستم و سه سال سابقه کار در بانک‌دارم و تقریبا با نرخ تبدیل ارز در همین لحظه حدود بیست هزار دلار می تونم تهیه کنم
  ممنون میشم در مورد اقامت سوئد راهنمایی کنید
  کدوم روش مناسب تر هست
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اخذ اقامت سوئد، می توانید به منظور تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری اقدام نمایید.
   در صورتی که رزومه تحصیلی و کاری خوبی را داشته باشید، خواهید توانست تا به منظور مهاجرت کاری وارد کشور مقصد شوید.

 65. سینا خواجه وند گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده 25 سال سن دارم. مجرد هستم و لیسانس صنایع غذایی دارم و تازه خدمت سربازی رو تموم کردم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید بهترین راهم برای اقامت گرفتن برای سوءد و کشورهای منطقه ی اسکاندیناوی چیه؟ با تشکر و نهایت احترام

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام تشکر، وقت شما بخیر
   شما می توانید برای ادامه تحصیلات به این کشور مهاجرت کنید و پس از اتمام تحصیلات نیز وارد بازار کار شوید، چرا که در طول تحصیل شما اجازه کار پاره وقت را خواهید داشت و می توانید تجربه لازم را کسب نمایید.
   اما در روش دیگر شما می توانید از طریق کاریابی نیز ویزای این کشور را اخذ نمایید که راهکار مطلوب اول بهتر است.

 66. پارسا گفت:

  با سلام .من پرستار 35 ساله با 12 سال سابقه کاری در بخشهای ویژه و استخدام رسمی . همسرم کارشناس مدیریت مالی با 12 سال سابقه کاری و بیمه ای و 5 سال است بیکار .دارای 2 فرزند 12 و 8 ساله .چه شرایط مهاجرتی رو پیشنهاد می کنید؟ با تشکر.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید سرمایه ای را فراهم کنید، برنامه سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای اخذ اقامت اعضای خانواده تان گزینه خوبی است.

 67. مریم گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  بنده 27 سال سن دارم و فارغ التحصیل ارشد شهرسازی هستم. میخواستم بدونم میتونم برای رشته ی پزشکی یا رشته های پیرا پزشکی در سوئد اقدام کنم؟ و درصورت تایید نیاز به چه شرایطی جز زبان و هزینه هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید اقدام نمایید اما ممکن است از جهتی دچار محدودیت سنی شوید که این محدودیت را هم سفارت بر سر راه شما قرار می دهد.
   اما می توانید ادامه تحصیلاتتان را نیز در این کشور از سر بگیرید و سپس وارد بازار کار شوید.
   اگر قصد شما تنها تحصیل پزشکی است، باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود.

 68. علی کریمی گفت:

  سلام
  من ۱۸ سال دارم و امسال قصد دارم کنکور زبان شرکت کنم و رشته زبان انگلیسی بخونم… میخواستم به سوئد مهاجرت کنم میشه راهنمایی کنید!؟??

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما هدفتان دقیقا چیست، اینجا مدرک کارشناسی را بگیرید و سپس مهاجرت کنید و یا اینکه پس از قبولی به کشور سوئد مهاجرت کنید؟
   دقیقتر بفرمائید تا راهنمایی شوید.

 69. صالحی گفت:

  سلام، من 28سالمه لیسانس برق دارم و همسرم پزشک عمومی هستن، همسرم مقاله آی اس آی دارن و میخوان برای دوره تخصص اقدام کنن ، شرایط اقامت تحصیلی برای ایشون به چه صورته؟ و برای من امکان تحصیل پزشکی در سوئد وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اماده کرده رزومه تحصیلی از مهمترین اقدام پیشنیاز است که می تواند تاثیر به سزایی در روند پذیرش داشته باشد.
   شما نیز اگر می خواهید پزشکی را مطالعه بفرمائید می توانید سوابق و مدارک تحصیلی خود را برای ارزیابی های هرچه بیشتر برای ما ارسال نمایید.

 70. علی امیری گفت:

  سلام
  من یه جوان 18 ساله هستم که دیپلم انسانی دارم میخواستم ببینم که در رشته من توی سوئد کار هست یا نه و بهترین اون چیه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت کلی مهاجرت کاری به کشور سوئد می تواند از طریق دعوتنامه یک کارفرمای سوئد، رقم بخورد.
   اما بهتر است بدانید که در صورت اخذ مدارج بالاتر تحصیلی در این کشور، بهتر می توانید به بازار کار وارد شوید و اعتبار افزون تری خواهید داشت.

 71. Reza گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من جوانی هستم ۳۵ ساله مجرد مدرک تحصیلیم تا مقطع دیپلم هست ۳ تا مدرک جوشکاری در زمینه (ارگون-co2-سازه فلزی)از سازمان فنی و حرفه ای دریافت نمودم آیا راهی هست بتونم برای اقامت اقدام کنم.لطفا راهنمایی بفرمائید با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام و احترام
   تحت برخی برنامه های پذیرش نیروی کار باید درخواست خود را به انضمام مدارک و شواهد، برای کشور هدف ارسال کنید تا در صورتی امکان برای شما دعوتنامه کاری ارسال شود.

 72. هلیا افضلی گفت:

  سلام من 18 سالمه دیپلم دارم میخوام تنهایی مهاجرت کنم کدوم کشور پیسنهاد میدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مهاجرت خود را بر اساس چه توانایی و یا موضوعی برنامه ریزی کرده اید، شرایط خود را دقیق تر بفرمائید تا خدمتتان عرض کنیم.!

 73. سعید رامتین فر گفت:

  با سلام
  من دانشجوی IT هستم و مدارک اصلی شبکه شرکت سیسکو رو از vue گرفتم زبان سوئدی رو هم مدرکش رو هم گرفتم و درحال حاضر در آمادگی برای آیلتس هستم چگونه میتونم ویزای کاری سوئد رو بگیرم ؟
  و میزان پول مورد نیاز برای زندگی در سال اول چقدر میشه ؟ کرون باید ببرم یا یورو ؟
  بیمه دارم و حدود 1.5 سال سابقه کار

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید مدارک تحصیلی و کاری خود را در قالب یک رزومه آماده کرده و برای کارفرماهای کشور هدف ارسال نمایید.
   در صورتی که شما نیروی کار واجد شرایط محسوب شوید، می توانید با دعوتنامه کاری که برای شما ارسال می شود، وارد بازار کار این کشور شوید.
   هزینه های زندگی به شما و شیوه زندگی کردن شما در کشور هدف بر می گردد.

 74. رزیتا گفت:

  سلام و روز بخیر
  متاسفانه برای متن خود پاسخی از شما ندیدم ! 🙁
  من رزیتا 31 سالمه و با همسر مجدانه قصد مهاجرت به سوئد رو داریم
  با سرمایه 150 – 200 ت
  بنده در زمینه طراحی وب و گرافیک و R&D با ده سال سابقه کار
  و همسرم هم کارهای فنی و دارای مدرک بین المللی مهندسی جوش و پیپینگ هستن
  زبان انگلیسیمو هم متوسطه
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ما اینجاییم تا سوالات شما را خارج از چارچوب متن پاسخ دهیم.
   در صورتی که بخواهید اقامت این کشور را زودتر از موعد کسب کنید، بهتر است به دنبال کار در این کشور بگردید چرا که به شما کمک میکند علاوه بر درآمد داشتن و صرف هزینه های زندگی، پروسه قانونی اخذ اقامت با ویزای کار را نیز تسریع نمایید.

 75. عرفان عزیزی گفت:

  با سلام
  من 25 سالمه، مسلط به زبان انگلیسی و فارغ التحصیل شیمی در مقطع ارشد هستم. میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری چطور هستش و اینکه آیا امکان اقامت دائم در اونجا برای من وجود داره؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید با اخذ مدرک دکتری در این کشور، به راحتی وارد بازار کار شوید.
   اعتبار مدرک داخلی بسیار بیشتر از مدرک صادر شده از دیگر کشور هاست.

 76. روزبه کریمی گفت:

  سلام من 33 ساله هستم متاهل دارای 13 سابقه بیمه و سابقه کار در شرکت ملی نفت ایران رو دارم و مدرک تحصیلی خودم دیپلم الکتروتکنیک (برق صنعتی) و کاردانی مدیریت کسب و کار و همسرم مهندس منابع طبیعی گرایش محیط زیست هستند،چطوری میتونم اقدام کنم واسه مهاجرت دائم به سوئد.
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   درصورتی که تمایل داشته باشید می توانید برای اخذ ویزای کاری سوئد، رزومه کاری خود را به کارفرمای سوئدی ارسال کنید تا دعوتنامه کاری را برایتان ارسال نمایند.
   همچنین می توانید با تحصیل در مقاطع بالاتر و اخذ مدرک تحصیلی مرتبط، به راحتی وارد بازار کار این کشور بشوید.

 77. شهرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم :
  1_ من لیسانس حسابداری دارم یک سال هم سابقه کاری در ارتباط با رشته ام دارم و یکسال و نیم هم در ارتباط با ازمایشگاه سابقه کاری دارم ایا میتوانم اونجا کار پیدا کنم تا بتوانم اقامت بگیرم ؟
  2_ایا میتونم با خرید ملک اقامت بگیرم ؟ اگه امکانش هست چه مقدار پول لازم هست واسه خرید ؟
  3_اگه تحصیلی بخوام اقدام کنم واسه فوق هزینش چقدر میشه؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت بفرمائید که برای اخذ دعوتنامه کاری حتما باید رزومه قوی و قانع کننده داشته باشید و یا این که سابقه کار زیادی نیاز است.
   امکان اخذ اقامت با خرید ملک نیز وجود دارد.
   هزینه های تحصیل مقاطع تحصیلی بر اساس آیتم های متعددی مشخص می شود که شرایط زندگی و دانشگاه، اصلی ترین عوامل دخیل در این موضوع هستند.

 78. Ehsan Saeidpour گفت:

  با سلام، بنده دارای مدرک کارشناسی نرم افزار و متاهل هستم، و دارای سابقه کار ۵ سال در زمینه برنامه نویسی و توسعه دهنده نرم افزار های کامپیوتری.
  دارای سطح آموزش آیلتس ۶.۵. میخواستم جهت مهاجرت اقدام کنم.
  جهت تحصیل و بعد کار و اخذ ویزای دائم.
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید از طریق اجازه کار پاره وقتی که حین تحصیلات تکمیلی به شما داده می شود برای کسب تجربه استفاده کنید و این موجب می شود تا بتوانید برای اخذ ویزای کار، رزومه کاری خوبی را ارائه دهید.

 79. مهسا گفت:

  سلام‌خسته نباشید من میخوام از طریق سرمایه گاری به کشور سوید برم چون دخترم اونجا هست ،کمترین میزان سرمایه گذاری زو میشه بفرمایید؟و آیا سوید از طریق خرید ملک هم اقامت میدهد؟مثلا بخوام یه شرکت ثبت کنم یا یه مغازه کوچیک ساندویچی بگیرم چقدر باید هزینه کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنون، وقت شما بخیر.
   کمترین میزان سرمایه گذاری برای کشور سوئد را نمی تواند بدون علم به وضعیت و تخصص شما، پیش بینی کرد.
   خرید ملک در سوئد مزایایی را دارد که اخذ اقامت طی یک سری شرایط، می تواند یک مورد از آن باشد.

 80. فرشته گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده فوق لیسانس نرم افزار دارم و 30 سالم هست (سابقه کار ندارم)
  همسرم 34 سال و حدود 6 7 سال سابقه کار دارند در حوزه رشتشون (لیسانس نرم افزار دارند)
  بهترین روش مهاجرت برای ما به چه صورتی هست ممنون میشم راهنمایی کنید و به چه چیزهایی نیاز داریم
  زبانمون بد نیست منتها مدرک ایلتس ..نداریم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ابتدا باید توانایی خود را در رشته مورد نظر بسنجید تا مشخص شود که در چه حیطه ای می توانید فعالیت داشته باشید، سپس بهترین گزینه، مهیا کردن رزومه کاری از خود و ارائه به چند کارفرمای بومی برای اخذ درخواست کار.
   داشتن مدرک زبان می تواند به روند کاریابی شما کمک به سزایی کند.

 81. سونیا گفت:

  سلام.من مجردم و قصد دارم بعد لیسانسم با دوستم که اونم مجرده مهاجرت کنم.من و دوستم دانشجوحقوق و حسابداری هستیم.نمیدونیم کدوم کشور مناسبه.برای مهاجرت دائمی کجا رو توصیه میکنین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت کلی اگر قصد مهاجرت کاری را دارید پیشنهاد می کنم از این دو روش استفاده نمایید:
   مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید تا به پشتوانه آن بتوانید ویزای کاری را بدون ممانعت اخذ کنید.
   مورد دوم، ویزای جستجوی کار را (که در برخی کشور ها مانند آلمان، کانادا، نیوزلند، استرالیا و آفریقای جنوبی صدور می شود،) اخذ کنید و به کاریابی در آن کشور بپردازید.
   اگر بسته به شرایط فوق، سوالاتی نیز دارید بفرمایید تا پاسخگو باشیم.

 82. فاطمه گفت:

  باسلام من ۲۲ساله با لیسانس پرستاری وایلتس هستم و میخوام از طریق ویزای تحصیل به سوئد مراجعه کنم میشه بگید ‌که آیا میتونم برای فوق لیسانس اقدام کنم؟ یانه برای دوره ی زبان ثبت نام کنم؟ اخه معدلم ۱۵ واینکه نمیدونم دانشگاهاشون چطور پذیرش میکنن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله برای تحصیل در مقطع بالاتر یعنی ادامه تحصیل مشکلی وجود نخواهد داشت و می توانید در خواست دهید اما باید پیش شروط پذیرش را بر اساس نیاز دانشگاه رعایت نمایید.
   برخی دانشگاه ها دانشجویان را بر اساس معدل پیشین و برخی بر اساس آزمون ورودی می پذیرند.

 83. محمدی گفت:

  با سلام زن و شوهری سی ساله هستیم همسرم لیسانس حقوق و من لیسانس حسابداری دارم و هر دو 5 سال سابقه بیمه داریم میشه لطف کنید راهنمایی کنید که از چه طریق میتونیم مهاجرت داشته باشیم و کدام کشور مناسب تر هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای رشته حسابداری معمولا بازار کار بهتری را می توان یافت به نسبت رشته حقوق، چرا که حقوق هر کشور معمولا مختص همان کشور است بجز در موارد خاص.
   لذا شما می توانید در رشته حسابداری اقدام به کاریابی در کشور مقصد نمایید و پس از کار پیدا کردن، همسرتان را نیز تحت ویزای خود به آنجا ببرید.

 84. نفیسه گفت:

  سلام
  من 37 ساله هستم و 14 ساله برنامه نویس کامپیوترم و همسرم هم مهندس برق و دو فرزند داریم. میخواستم بدونم سریعترین راه برای مهاجرت ما چه راهی هست. من وهمسرم زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 هستیم. آیا میتونیم دوره یکساله زبان بریم سوید و اونجا کار پیدا کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اقدام همزمان برای هردو نفرتان ممکن است از دید سفارت خوب نباشد و شانس اخذ ویزا را کم کند.
   علاوه بر اینکه می توانید با رعایت چارچوب کلی به همین روش مد نظرتان مهاجرت کنید.
   مهاجرت کاری مستقیم و یا سرمایه گذاری نیز در این کشور امکان پذیر است.

 85. مهتاب گفت:

  سلام من ۲۷سالمه آرایشگرم و همسرم ۳۶ساله و صافکار هستن. ما سرمایه ای حدود ۲۰۰میلیون تومان داریم. چطور میتوانیم اقامت دائم سوئد بگیریم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری مبالغ معینی وجود ندارد چراکه مباحث سرمایه گذاری گسترده است و نیاز به بررسی دارد، اما شما می توانید در صورت مد نظر داشتن مورد خاص، آن را ذکر نمایید تا پاسخ قطعی به شما داده شود.

 86. سمانه کیا گفت:

  با درود. بنده 31 سال سن دارم. و مدرک دانشگاهی هم دارم. میخواستم بدونم اقدام از طریق زبان انگلیسی چطور است که در بعضی سایتها یکی از راه های اقامت در سوئد است. امکانش هست راهنماییم کنید.
  سپاسگزارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما با گذراندن دوره های زبان در این کشور، اجازه اقامت یک ساله را کسب می کنید که می تواند برای شروع زندگی در خارج، گزینه خوبی باشد

 87. زینب سادات اندرزگو گفت:

  سلام خسته نباشید
  من23 ساله لیسانس کامپیوتر دارم و الان دانشجوی طراحی داخلی در مجتمع فنی هستم ، همسرم32 ساله لیسانس گیاه پزشکی دارن و مدارک حسابداری از مجتمع فنی، با 3 سال سابقه کار در زمینه حسابداری.
  اقدام ما برای مهاجرت کاری، مورد پذیرش قرار میگیرد یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید برای مهاجرت به این کشور

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش شما به عنوان نیروی کار در گرو گردآوری مدارک و مستندات تخصص و حرفه تان است.
   مدارک تحصیلی نیز در این روند تاثیر به سزایی دارد.

 88. وحید گفت:

  با سلام
  من 34 سالمه، متاهلم و دارای دو فرزندم ، دارای رشته تحصیلی مهندسی بهداشت حرفه ای (مشاوره ایمنی و بهداشت شغلی ) و 10 سال سابقه کار و بیمه می باشم .
  متاسفانه دوست و آشنایی در سوئد ندارم ، برای اقامت دائم راهنماییم کنید.
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت حتمی نیاز به داشتن آشنا وجود ندارد، ما راهکار های قانونی را بر سرراه شما میگذاریم تا بتوانید به بهترین شیوه، زندگی جدید خود را آغاز کنید.
   داشتن تجربه کار و یا مدرک تحصیلی می تواند در این مسیر نقش اساسی را داشته باشد.

 89. کوروش داروگر گفت:

  با سلام
  من فردی هستم ۴۵ساله خودم و همسرم لیسانس مدیریت بازرگانی و حسابدار به مدت سابقه کاری ۱۸سال دو فرزند ۱۷و ۸ساله دارم با چه شرایطی میتونم اقامت سوئد رو بگیرم ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با در نظر گرفتن شرایط شما، تنها راهی که به ذهن می رسد سرمایه گذاری است. چرا که برای مقاصد کاری سنتان زیاد است.

 90. مینو ..... گفت:

  با سلام
  من مینو 34 سالمه لیسانس معماری دارم زبان انگلیسی هم بلدم دارای سابقه بیمه اما ن در رشته خودم ویک فرزند دارم و همسرم هم مهندس مکانیک چهل ویک ساله در یک شرکت رتبه یک مشغول ب کار با چند سال بیمه در پروژه های عمرانی موفق هستند…… بهترین گزینه برای مهاجرت را راهنمایی میفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام اگر هدف شما کار می باشد، بهترین گزینه این است که با سابقه کار خود در مراکز مختلف سوئدی، درخواست کار کنید تا در صورت تایید از جانب هرکدام، ویزای کاری به شما اعطا شود و سپس مجاز باشید خانواده را نیز با خود ببرید.

 91. شهرام گفت:

  باسلام، مردی 43 ساله هستم متاهل با یک فرزند پسر 16 ساله دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر، جویای اقامت در سوئد هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اقامت کاری و تحصیلی در این سن برای شما امکان پذیر نیست چرا که تحصیل مقطع ارشد دارای محدودیت سنی می باشد.
   اما از آنجایی که فرزند شما سن مطلوبی دارد، می توانید هم برای فرزندتان از طریق تحصیل و هم اینکه برای کل خانواده تان از طریق سرمایه گذاری، اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت کنید.

 92. سید مظفر جداری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ۲۳سال سن و متاهل میباشم . بنده ورزشکار حرفه ای و قهرمان بدنسازی (رشته فیزیک) ایران هستم و داری مدرک فوق دیپلم حسابداری میباشم. میخواستم بدونم میتونم از طریق ورزش اقامت سوئد را بگیرم . لطفا راهنمایی کنید ممنون و سپاس گذار

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   این اقدام در صورتی امکان پذیر است که بتوانید رزومه کاری خود را در مکانی که ظرفیت پذیرش رشته شما را دارد ارائه دهید و دعوتنامه کاری دریافت کنید.
   اخذ دعوتنامه موجب می شود تا روند اخذ ویزای شما تسهیل شده و به حداقل برسد.

 93. امير ناصر گودرزي گفت:

  يلام من ٤١ سال سن و ليسانس بازرگاني با ١٦ سال سابقه كار حسابداري و همسرم ٣٩ ساله و ليسانس زمين شناسي با ١٢ سال سابقه كاري داراي دو فرزند ١١ و ٥ ساله كه البته همسرم مدرك فني حرفه اي كيك ساز و دسر بين الملل هم دارد لطفا راهنمايي فرماييد براي اقامت و كار كدوم كشور مي تونيم مهاجرت كنيم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کار در کشور های خارجی از دید سفارت دارای محدودیت سنی می باشد و معمولا تا 40 سال بیشتر این اجازه داده نمی شود.
   شما می توانید در قالب مهاجرت سرمایه گذاری برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید که پروسه مشابه اما پر بازده تری دارد.

 94. مینا گفت:

  سلام وقت بخیر.در حال حاضر مبلغ سرمایه گذاری برای کرفتن اقامت سوئد چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مبالغ سرمایه گذاری به نوع سرمایه گذاری و فعالیت های حاصله بستگی دارد.
   چه بسا سرمایه گذاری سود آور که با کمترین مبلغ حدود 300-400 میلیون قابل انجام باشد و گاها بر عکس این اتفاق نیز پیش می آید.

 95. مهرداد جى رودى گفت:

  سلام
  من حدود ٢٥ سال در آموزشگاهها و مدارس مختلف مدرس حرفه اى فيزيك براى داوطلبين كنكور هستم و چندين جلد كتاب هم در اينمورد نوشته ام ، تحصيلاتم ليسانس فيزيك و فوق ليسانس مكانيك مى باشد، آيا براى اقامت از طريق كاريابى در خصوص تدريس علوم در مراكز آموزشى سوئد ميتونم از تجربيات شما استفاده كنم؟ ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   نیاز است تا سطح تحصیلات و مدرک خود را بر اساس نیاز کشور هدف، معادلسازی کنید.
   در اینصورت و رعایت پیشنیاز ها و موافقت دولت و ارگان مربوطه می توانید به تدریس بپردازید.

 96. کریم رحیمی گفت:

  با سلام . خسته نباشید. دانشجوی دکترای کامپیوتر ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد هستم. قصد مهاجرت دارم. البته مدرک زبان ندارم ولی سطح زبانم بد نیست. 39 ساله دارای همسر و یک فرزند 7 ساله هستم. در ضمن بصورت شراکتی یک شرکت در حوزه آی تی را هم مدیریت میکنم و خودم دارای مدارک تخصصی مثل مدرک طراحی دیتاسنتر هستم. میشه راهنمایی بفرمایید بهترین روش برای مهاجرت برای من چی هستش. سپاسگزارم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   ابتدای امر لازم به ذکر است که بایستی حتما مدارک زبانی لازم را طبق اصول کشوری که قرار است در آن مشغول به کار شوید، مهیا کنید. داشتن مدرک زبان به همراه تخصص کاری می تواند شرایط خوبی را برای شما فراهم کند.
   البته مسئله ای وجود دارد که سن شماست و باید بر اساس قوانین موجود در سفارت سنجیده شود که به مشکلی بر نخورید.

 97. مهدی حسینی گفت:

  با سلام و وقت بخير
  من 35 ساله ومتاهل و داراي يک فرزند 2ساله هستم ومدرک کارشناسي راديولوژي از دانشگاه تهران دارم حدود 10 سال سابقه کار در زمينه راديولوژي-سي تي اسکن و ام آر آي دارم .
  آشنايي نسبتا خوبي با زبان انگليسي دارم ولي از توانايي مالي برخوردار نيستم.
  آيا راهي براي مهاجرت من به همراه خانواده ام وجود داره؟
  ممنون ميشم اگه راهنماييم کنين؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به صورت خانوادگی و همزمان تنها راه موجود، مهاجرت سرمایه گذاری است.
   اما چون شما توانایی مالی مناسبی ندارید، حتما بایستی ابتدا ویزای اقامت کاری خود را اخذ نموده و برای مابقی اعزای خانواده پس از اقامت خود، درخواست اقامت کنید.

 98. محمد قنبری گفت:

  سلام من 35سال سن دارم و متاهل هستم 10سال بیمه و کارشناس برق هستم نظر شما چطور میتونم به سوئد مهاجرت کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس سوابق کاری و یا تخصصتان می توانید به دنبال اخذ دعوتنامه کاری از یک کارفرمای سوئدی باشید.

 99. بهرام گفت:

  آیا امکان مهاجرت به صورت خانوادگی برای بنده که 50 سال سن دارم به همراه همسر و فرزندم وجود دارد ؟ ممنون میشم توضیح دهید
  اگر با سرمابه گداریست ، نیاز به چه مقدار سرمایه هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مهاجرت به صورت خانوادگی در صورتی امکان پذیر است که بتوانید سرمایه گذاری خوبی را در این کشور انجام دهید و سودرسانی خود را ثابت کنید.
   اما دقت کنید که گاها سفارت به سن شما در زمینه ای که درخواست می دهید دقت زیادی کرده و ممکن است ممانعت نماید.

 100. مصطفي گفت:

  با سلام؛
  بنده با مدرك كارشناسي مهندسي ساخت و توليد و كارشناسي ارشد مديريت MBA 33 ساله و همسرم با مدرك كارشناسي اتاق عمل 27 ساله، بدون فرزند متقاضي مهاجرت به كشور سوئد (و يا كشورهاي حوزه اسكانديناوي) هستم. شما چه مسيري رو پيشنهاد ميديد كه هم سريع و هم مطمئن باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام با این سوابق کاری و تحصیلی شما می توانید برای اخذ ویزای کار اقدام نمایید.

 101. ج موسوی گفت:

  با سلام،پسر ۱۰ ساله و دیگری یک ساله دارم،قصد مهاجرت به اروپا یا کانادا دارم،آیا با کمک استعداد چشمگیر فرزندم در زمینه ساخت و پرواز هواپیمای مدل و خلبانی امتیازی به ما تعلق میگیرد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله حتما، می توانید از این فرصت برای جذب اسپانسر استفاده کنید و به دنبال راه هایی باشید که کاملا قانونی و با بورسیه شما و فرزندتان را جذب کنند.

 102. مهدی گفت:

  من میخوام برا اقامت دائم به سوئدبرم باید چیکار کنم26 سالمه کارمم فنی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کافی است تا در سایت های کاریابی و یا مجله ها کاری متناسب با تخصصتان پیدا کنید، ما به شما راهنمایی خواهیم کرد که چه اقداماتی لازم است.

 103. مهدی گفت:

  ببخشید من خواستم برا اقامت دائم به سوئد برم باید چیکار کنم کارمم فنی هستش چقدر هذینه برام می افته وباید چیکار کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید اطلاع داشته باشید که اقامت دائم به صورت فوری به شما اعطا نمیگردد، حتی اگر بتوانید ویزای کار این کشور را هم دریافت کنید، باید مدت حدود 5 سال در کشور بمانید و حسن نیت خود را اثبات کنید.

 104. ارش جمالی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده 37 ساله هستم و دارای مدرک دکترا در رشته ریاضی محض که تحصیلاتم را در دانشگاههای دولتی خوب داخلی به تمام رساندم. متاهلم و در سوئد خاله ام زندگی میکند. لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که برای بنده مهاجرت به این کشور از چه راهی بهتر هست و پیشنهاد شما چیست؟ متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام و وقت بخیر
   خاله شما تنها در صورتی می تواند به روند مهاجرت شما کمک کند که در آنجا صاحب کارخانه و یا شرکتی باشد و برایتان دعوتنامه کاری ارسال کند.
   در غیر اینصورت شما می توانید به پشتوانه مدرک و توانایی تان اقدام به اخذ ویزای کار و یا مهاجرت تحصیلی کنید.

 105. امیر حسن گفت:

  در سوئد قانون فرزندخواندگی نیست؟
  یکی از اشنایان در سوئد زندگی میکنه
  من 18 ساله ام
  من چگونه میتونم مهاجرت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   قانون فرزندخواندگی برای امر مهاجرت، خیر.
   بهترین راهی که مسیر شما را هموار می کند، مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل تا مقاطع پایانی در این کشور است.

 106. سینا اصلانی گفت:

  سلام. 33 سال سن دارم متاهل و دارای یک فرزند. فوق دیپلم الکترونیک دارم و همسرم هم لیسانس معماری از چه طریقی میتونیم برای اقامت اقدام کنیم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما میتوانید برای ادامه تحصیلات خود در این کشور درخواست دهید و یا اینکه بر اساس تخصص و تجربه کاری مرتبط به دنبال شغل بگردید.

 107. ایمان اتحادی گفت:

  سلام.من سی چهار سالمه.داری مدرک فوق دیپلم مکانیک خودرو و هشت سال سابقه کار و بیمه.همسر و یک فرزند یک ساله دارم.چگونه میتونم مهاجرت واسه کار داشته باشم.در ضمن عمه من اقامت آمریکا رو داره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سن شما همچنان مجاز برای دریافت ویزای کاری می باشد اما نیاز است تا رزومه و مدارک تحصیلی و کاری خود را برای کارفرمای سوئدی ارسال نمایید.
   بدین طریق در صورتی که نیاز به حضور شما برای کار وجود داشته باشد، می توانید اقدامات مربوط به ویزا را از طریق درخواستی که وی برای شما ارسال می کند، پیگیری کنید.

 108. محسن درخشنده گفت:

  درود من36 سال سن دارم متاهل با2فرزند با مدرک لیسانس برق 10سال سابقه آیا میتوانم برای مهاجرت کاری به سوید اقدام کنم؟

 109. علی سعادت گفت:

  سلام
  بنده 35 سالمه و کارشناسی مهندسی برق و ارشد MBA دارم و حدود 11 سال سابقه بیمه دارم. همسرم هم فوق لیسانس زبان انگلیسی و دارای مدرک زبان فرانسه و 5 سال سابقه بیمه داره. چه روش مهاجرتی رو مناسب تر میدونید برایمون؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید به صورت جداگانه برای اخذ ویزای کار اقدام فرمائید و در صورتی که تنها یک نفر هم ویزای کار را دریافت کند، شخص دوم می تواند بر اساس همان ویزا به همراه شخص اول مهاجرت کند.

 110. سهیلا اقایی گفت:

  سلام.وقت بخیر.بنده و همسرم قصد مهاجرت داریم.ایشون چهلودوساله و لیسانس فیزیک و ارشد بیومکانیک ورزشی رو دارا هستن و در حال حاضر دبیر فیزیک هستن.بنده سیو پنج ساله و لیسانس مترجمی انگلیسی دارم.دوفرزند پانزده و شش ساله دارم.و سرمایه حدودا یک میلیارد تا یک میلیاردو دویست داریم .شما مهاحرت به چه کشور و چه پیشتهادی برای ما دارین؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید شرایط خود را متناسب با برنامه های سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا بسنجید و بر همین اساس با استفاده از اطلاعات کارشناس خبره، اقدام کنید.

 111. الی رفیعی گفت:

  سلام. من خانم 33 ساله مدرک فوق لیسانسم رو دانشگاه گوتنبرگ سوئد کرفتم متاسفانه در آن زمان درست تصمیم نگرفتم و برگشتم (سال 2013) الان دوباره دوست دارم برگردم. آیا راحت خواهد بود یا هیچ تفاوتی نخواهد داشت؟ برای کشور آیسلند چطور؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای سنجش این احتمال باید با سفارت این کشور مکاتبه کنید و شرایط را نیز از دانشگاه بخواهید. در صورتی که شرایط شما را قبول کنند می توانید بدون دغدغه ای، ادامه تحصیل و اقامت خود را در این کشور داشته باشید.

 112. میترا گفت:

  سلام 29سالمه 5سال سابقه کار وبیمه دارم ، در کار درمان فعالیت دارم ، کارشناس بیماریهای واگیر مربوط به بهداشت و درمان هست ، برای کار میخام اقدام کنم ، اما هزینهاش چقدر میشه؟!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما بتوانید با رزومه کاری خود درخواست نیروی کار را از کارفرمای بومی کشور مقصد دریافت کنید، می توانید با کمترین هزینه ممکن وارد آن کشور شده و درخواست اقامت کوتاه مدت کنید.

 113. صابر براری باقری گفت:

  با سلام و احترام
  اینجانب 35 سال سن دارم.متاهل با دوفرزند دختر7 و پسر2ساله.مدرک تحصیلی فوق لیسانس حسابداری با 10 سال سابقه کار شبه دولتی و دولتی(4 سال حسابرسی و 6 سال حسابداری).واسه بقیه عمرم میخوام سوئد زنگی کنم.آیا با شرائطی که دارم میتونم برای کار به سوئد مهاجرت کنم.چقد نقدینگی لازم هست.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید با توجه به تجربه و تخصصتان مدرک بین المللی را نیز دریافت کرده و در سوئد به دنبال کار بگردید، موفق خواهید شد تا از این طریق ادامه زندگی را در این کشور با اجازه اقامت کاری بگذرانید.
   این روش در مقایسه با گزینه سرمایه گذاری در سوئد، هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

 114. زهرا محمدی گفت:

  عرض سلام و احترام
  بنده 29ساله فارغ التحصیل کاشناسی ارشد در رشته علوم دامی و هم اکنون مدیر فروش در همین زمینه هستم. همسرم 32ساله مهندس عمران و بسیار خبره در زمینه رشته خودشون هستن. ما میخوایم از طریق کار بریم سوئد. اما کارفرمایی نداریم که برامون دعوتناه بفرستن.. ممنون میشم راهنمایی مون بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید به دنبال کار در مراکز کاریابی همچون سایت ها و مجلات باشید تا در صورت پیدا کردن گزینه مناسب، رزومه کاری خود را ارسال نمایید.
   در روشی دیگر نیز می توانید به صورت حضوری در این کشور حاضر شوید و به دنبال کار بگردید.

 115. مهدی میرزایی گفت:

  با درود
  من با مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته مهندسی مکاترونیک کارمند رسمی شرکت نفت با سابقه 8 سال 34 سال سن و همسرم هم لیسانس پرستاری با سابق کار 5 سال و 32 سال سن به همرا پسرمون که 2 ساله هستش قصد مهاجرت داریم اروپا یا کانادا
  آیا شرایط لازم را داریم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید..؟ با سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام با توجه به اطلاعاتی که ما داریم بله اما باید به صورت جزئی تر مورد بررسی قرار بگیرد.
   بهتر است تا مدارک کاری و تحصیلی خود را همراه با نامه تمکن مالی به مشاورین ما ارائه دهید تا بر اساس شرایط روز، مورد بررسی قرار دهند.

 116. محمد گفت:

  سلام.من متخصص شبکه هستم و مدرک بین المملی cisco هم دارم.بالای 2 سال هم سابقه کار دارم.میتونم برای ویزای کاری سوئد اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بازار کار رشته های زیر شاخه آی تی در اکثر کشور های پیشرفته و صنعتی وضعیت خوبی را دارند که باعث می شود به راحتی بتوانید ویزای کار را اخذ کنید.

 117. Neda گفت:

  سلام ببخشید برای گرفتن اقامت انگلستان از طریق تولد فرزند در آن کشور امکان پذیر است؟ در چه کشور هایی گرفتن اقامت از طریق تولد فرزند امکان پذیر است؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان اخذ اقامت از این طریق به شرط مقیم بودن یکی از والدین امکان پذیر است.
   برخی کشور های اروپایی نیز این امکان را نیز به شما می دهند.

 118. شادی فرهادی گفت:

  سلام.بنده ۱۹ ساله.دیپلم تجربی.دان ۳ تکواندو و کارت گلوبال تکواندو دارم.متاهل میباشم و همسرم ۲۷ ساله و کاردانی مکانیک و کارشناسی تصادفات داره،۵ سال سابقه بیمه داره و در ارگان دولتی شاغل بوده.از نظر اقتصادی هم وضع مالی معمولی داریم.آیا راهی برای مهاجرت به سوئد برایمان وجود دارد؟ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید با راهنمایی مشاورین حوزه سرمایه گذاری اروپا در موسسه ما گفت و گو کرده و بهترین راه ممکن را جویا شوید.

 119. آناهیتا مقدم گفت:

  سلام. همسر بنده ارشد عمران دانشگاه تهران است و من خودم ارشد برق الکترونیک هستم. قصد مهاجرت کاری به سوئد را داریم چ کاری باید انجام بدیم و چطور بهتره اقدام کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بهترین روش اماده سازی مدارک و سوابق کاری در قالب رزومه است که شما را دارای صلاحیت نشان می دهد.

 120. علیرضا اسماعیلی گفت:

  با سلام من 28سالمه و فوق لیسانس زمین شناسی زیست محیطی از دانشگاه تبریز دارم و خانومم لیسانس it دارن و یه پسر یک و نیم ساله داریم و فعلاً بیکار هستم و نهایتاً می‌تونم 500 میلیون پول جور کنم اگه راهنمایی کنین که چطوری میتونم برم سوئد ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین راه با سرمایه کنونی شما، می تواند مهاجرت کاری و یا ادامه تحصیل باشد.
   اما دقت کنید که سرمایه گذاری در سوئد نیز پیشنهاد خوبی است که شاید اولویت بعدی شما باشد.

 121. محمد گفت:

  با سلام من دانشجوی فلسفه در دانشگاه تهران هستم می خواستم بدونم برای رشته من آیا امکان مهاجرت تحصیلی هست؟و اگر هست تا چه مقداره؟البته تحصیل در اروپا…
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید متشکر از سایت خوبتون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در سایر رشته های مرتبط به شاخه اصلی تحصیلی شما، می توانید درخواست پذیرش به دانشگاه های بین المللی بدهید.

 122. علیرضا نورانی گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه برا ادامه تحصیل میخوام همراه پدر و مادر به سوئد مهاجرت کنیم امکان داره جفت پدر و مادرم با من بیان؟بعد شهریه مدارس اونجا چنده؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   چنین امکانی وجود ندارد و اجازه بردن همراه معمولا حداکثر یک نفر شاید ارائه شود.
   هزینه ها نیز بر اساس نوع مدرسه انتخابی و شهر محل تحصیل مشخص خواهد شد.

 123. سید علیرضا نورانی گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه برا ادامه تحصیل میخوام همراه پدر و مادر به سوئد مهاجرت کنیم امکان داره جفت پدر و مادرم با من بیان؟بعد شهریه مدارس اونجا چنده؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   بر اساس مهاجرت تحصیلی شما، پدر و مادرتان نمی توانند اقدام به اخذ ویزا کنند.
   معقول است ابتدا ایشان اقدام به اخذ ویزا کنند و شما بر اساس اقامت ایشان، ویزای همراه بگیرید و این امکان تا سن 18 سالگی شما فراهم است.

 124. saied گفت:

  سلام.
  بنده دارای مدرک لیساتس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی و در حال حاضر مشغول به تحصیل کارشناس ارشد مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد هستم.
  آیا راهی هست برای دکترا بورسیه دانشگاه های سوئد بشم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا به خوبی ارائه می شوند و نیاز به رزومه تحصیلی قوی و مقالات پژوهشی متعدد دارد.

 125. omidvar گفت:

  با سلام
  من و همسرم قصد مهاجرت به سوئد داریم
  خودم کارشناسی ارشد فیزیک دارم و همسرم دکترای آب و هواشناسی، چه جوری میتونیم اقدام کنیم واینکه چند درصد احتمالش هست موفق بشیم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر از مدرک کنونی و یا کار ودر نهایت سرمایه گذاری می توانید برای اخذ اقامت در این کشور درخواست دهید.

 126. آرزو گفت:

  با سلام
  من خانم 38 ساله هستم با سابقه 16 سال کار در رشته پرستاری. برای مهاجرت من و دختر 9 ساله ام چه راههایی وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   بهترین روش برای شما مهاجرت کاری است. در این روش، شما اجازه کار را در این کشور اخذ می کنید و در نتیجه اجازه بردن همراه نیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.

 127. اوا گفت:

  سلام من19سالمه و برای تحصیل پزشکی چه کشوری رو پیشنهاد میدید که نسبتا ارزون باشه یا بتونم بورس شم؟ برای سوئد میشه بورس شد؟چون تو مقاله ای خوندم که اگه برای پزشکی سوئد بخوام اقدام کنم خردادماه میشه اقدام کرد برای بورسیه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   میتوانید کشور آلمان را به دلیل تحصیل رایگان در نظر بگیرید.

 128. وحید قیطاسیان گفت:

  سلام میتونم بپرسم چه شرایط و چه مدارکی لازمه و چه مقدار سرمایه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایط و مدارک عبارت است از داشتن یک انگیزه نامه برای نوع مهاجرت
   دعوت نامه کاری و یا نامه پذیرش از مراکز علمی برای تحصیل
   تمکن مالی نیز نسبت به نوع درخواست شما متغیر خواهد بود.

 129. وحید قیطاسیان گفت:

  میتونم بپرسم چه شرایط و چه مدارکی لازمه و چه مقدار سرمایه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای هر کدام از روش های مهاجرت یک میزان سرمایه و مدارک و مستندات لازم است، که باید ارائه شود، شما کدام را مد نظر دارید؟

 130. وحید قیطاسیان گفت:

  سلام خسته نباشیدبنده۲۸سال سن دارم متاهل دارای یک فرزند دیپلم جوش آرگون درجه یک دارم و همسرم نیز دیپلم تجربی هستند در ضمن ۴ سال هم سابقه بیمه دارم وضع مالیم هم بد نیست چطوری میتونم اقدام کنم واسه مهاجرت دائم به سوئد.با تشکر

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   تنها روش پیشنهادی ما، با توجه به سختگیری های کشور های منطقه ی اسکاندیناوی در صدور ویزا، در صورت وجود تمکن مالی، اقدام از طریق سرمایه گذاریست.

 131. بهاره ستارزاده گفت:

  سلام، من 39 سال دارم، همسرم 44 سال، دو پسر 18 و 14 ساله دارم، همسرم تکنسین شرکت سایپا هست و تا حدودا 10 ماهه دیگه بازنشست میشه، پسره بزرگم مدرک زبان آیلتس داره، قصد داریم برای زندگی به کشور سؤید بریم، لطفا راهنمایی کنید، ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تنها راهی که بتوانید به صورت خانوادگی به این کشور مهاجرت کنید، سرمایه گذاری است.

 132. محسن انديشه گفت:

  با سلام من ٣٦ سال سن دارم و متأهل وداراي يك فرزند تحصيلات ديپلم هستم وداراي ١٠ سال سابقه بيمه در حرفه انبار داري وسردخانه مواد غذايي آيا من ميتونم به كشور سوئد مهاجرت كنم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید رزومه کاری خود را مهیا کنید وبرای درخواست کار به کشور سوئد مراجعه نمایید.

 133. فرخی گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم و شوهرم دیپلم برق داره و ۴۶ سال سنش هست و با ۲۵ سال تجربه کار در برق صنعتی بهمراه دخترم که ۹ سال سنش هست قصد اقامت در سوئد را داریم لطفا راهنمایی کنید مرسی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   عموما برای مهاجرت کاری محدودیت سنی تا 40 سال وجود دارد.
   بهترین روشی که می توانید اقدام کنید، دو صورت است:
   اول اینکه شما اگر بتوانید به منظور کار مهاجرت کنید و سپس خانواده را نیز با خود ببرید.
   مورد دوم اقامت سرمایه گذاری است که همانطور که از اسمش پیداست نیاز به داشتن نقدینگی و سرمایه می باشد.

 134. مسعود گفت:

  با سلام
  بنده 36 سال دارم متاهل و دارای 2 فرزند
  10 سال سابقه بیمه و دارای لیسانس مکانیک . خواهرم در سوئد زندگی میکنه و من هم تمایل دارم به اون بپیوندم و متوجه شدم که نیاز به تحصیل هست .لطفا راهنمایی کنید /

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما میتوانید با تحصیل در دوره ی زبان انگلیسی و یا سوئدی در این کشور اقامت بگیرید.
   این دوره یک سال به طول می انجامد.
   هزینه دوره ی زبان انگلیسی در سوئد متغیر بین 8000 تا 12000 یورو و زبان سوئدی 6000 تا 8000 یورو می باشد.
   پس از اتمام دوره ی زبان, یک سال دیگر هم به شما فرجه اقامت داده می شود که شما در این یک سال می توانید شغل مناسب خود را بیابید و اقامت این کشور را اخذ کنید.
   در دوره ی تحصیل به شما اجازه ی حضور همراه نیز داده خواهد شد که البته شامل همسر و فرزند زیر 18 سال خواهد بود.
   در این کشور هم اکنون فضای مناسبی برای رشته ها و کارهای مرتبط با حوزه ی آی تی می باشد.
   شروع ترم ها سپتامبر و ژانویه می باشد, که اکنون برای اقدام ترم سپتامبر دیر شده است.
   برای ترم ژانویه نیز لازم است ماه ها قبل از آغاز اقدام کنید , چراکه اخذ ویزا و وقت دادن از سمت سفارت زمان خواهد برد.
   موفق باشید.

 135. علیرضا فتحی گفت:

  سلام.من 18ساله هستم ودانش اموز .پدرم دیپلم عمران داردومدارک فنی برق و…به نظر شمل چگونه مهاجرت کنیم که همراه باشد؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می توانید از طریق ادامه تحصیل اقدام فرمایید,پدرتان نیز می توانند در دوره های زبان این کشور شرکت کنند و در زمان یک ساله ی اجازه ی اقامت پس از دوره ی یک ساله ی تحصیل شغل خود را در این کشور بیابند و اقدام به اخذ اقامت کنید.
   برای دانشجویان بالاتر از 18 سال اجازه ی همراه وجود دارد ولی فقط شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد و پدرتان را شامل نخواهد شد.
   یک مسیر پیچیده ی دیگر نیز وجود دارد که اگر پس از اخذ اقامت تحصیلی شما , پدرتان بتواند سریعا اعلام اختلال در زندگی خود کند به دلیل عدم حضور شما و دلایل مستدلی برای کارشناسان تایید ویزا در سفارت سوئد بیاورند, در صورت تایید, امکان اخذ اقامت نیز برای ایشان فراهم خواهد شد. البته توضیحات و جزییات این مسیر نیاز به همراهی و مشاوره ی کارشناسان مهاجرت دارد.
   موفق باشید.

 136. بهزاد اعیان زاده گفت:

  با سلام من 33 ساله کارشناسی عمران و ارشد معماری دارم و چندین مدرک فنی حرفه ای در زمینه تحصیلی خودم دارم میخواستم ببینم به کدام کشور مهاجرت کنم بهترهممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که توان مالی و یا اسپانسر مناسب در کنار شما باشد, ساخت و ساز در کشورهای در حال توسعه ی عمرانی بهترین گزینه خواهد بود.به عنوان مثال در گرجستان فرصت های مناسبی برای ساخت و ساز فراهم است و این کشور شتاب زیادی در پیشرفت را داراست.
   کشورهایی نیز که مسیر پیشرفت را طی نموده اند نیز گزینه های خوبی خواهند بود که برای انتخاب کشور مقصد نیاز به اطلاعات بیشتری از شما می باشد; اعم از توان مالی ,زبان های خارجی که به آنها مسلط هستید, انگیزه های ادامه ی تحصیل و اطلاعات مرتبط با روش های اخذ اقامت یک کشور.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره های رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 137. ساناز احمدی گفت:

  مدرک لیسانس در رشته هنر های تجسمی دارم مربی و موسس آموزشگاه نقاشی از وزارت ارشاد و در مدارس ابتدایی و راهنمایی در حال تدریس میباشم و همسرم دارای مجوز تولید پوشاک و در حال حاضر مشغول بکار میباشد آیا با این مدارک میشود مهاجرتی موفق به سوئد داشت از راهنمایی شما متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   راه اندازی کسب و کار در کشور سوئد یا بعبارتی همان سرمایه گذاری موجب می شود تا شما اقامت این کشور را به پشتوانه سودآوری و مالیات شما به این کشور، اخذ کنید.

 138. فرزام رئیسی گفت:

  سلام خسته نباشید .من مهندسی کامپیوتر و سابقه برنامه ریزی و کنترل پروژه در پروژه های نفتی و عمرانی دارم.خواهر خانم و برادر خانمم مقیم سوئد هستند.به نظرتون از طریق ویزای کار میتونم مهاجرت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است رزومه تحصیلی خود را برای کارشناسان شرکت حاضر در کشور سوئد ارسال نمایید تا در صورتی تایید صلاحیت، دعوتنامه کاری برای شما ارسال کنند.
   اگر که اقوامتان که اقامت دائم دارند نیز بتوانند کل این پروسه را انجام دهند(دعوتنامه کاری)، روند کار شما آسان تر خواهد بود.

 139. رضا گفت:

  سلام وخسته نباشیدبنده 29سال سن دارم دارای دیپلم کامپیوتر ودارای چندسال سابق کار تاسیسات مدرک فنی تاسیسات رو هم دارم .مدرک فنی ساختمان آرموتور وقالب بندی سازه بتونی رو هم دارم قصد محاجرت به سوئد رودارم متاهل هستم خانومم لیسانس حقوق داره یه بچه 2سالو نیم دارم ممنون میشم که راه نماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید هم به صورت کار وارد این کشور شوید و هم اینکه همسرتان برای انجام تحصیلات تکمیلی اقدام به درخواست پذیرش از دانشگاه های این کشور کنند.

 140. سید محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید.بنده کارشناس مهندس مکانیک با ۲۰ سال سابقه کار مرتبط در سایپا ۴۶ ساله و همسرم نرس با ۶سال سابقه کار۴۳ ساله خواهان اخذ ویزای کار در سوئد هستیم. با سه فرزند ۱۶_۹و ۷ساله.لطفا راهنمایی بفرمائید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ ویزای کاری سوئد را می توانید در مسیر اقدامات مهاجرتی خود قرار دهید اما بهترین و پر بازده ترین راه برای شما می تواند سرمایه گذاری در ناحیه اروپا نیز باشد که بتوانید خانواده تان را به همراه ببرید.
   بهتر است سوابق و مدارک خود را برای کارشناسان موسسه حقوقی ما ارسال نمایید تا برای شما مورد بررسی قرار دهند.

  2. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی سفارت کشور ها، سن شما مطلوب ویزای کار نمی باشد و باید از طریق دیگری اقدام فرمائید.

 141. نیلوفرحسین نژاد گفت:

  سلام
  همسربندا برای ادامه تحصیل دکتری برای سوئد میخداهیم اقدام کنیم
  چه جیزهای نیاز است؟
  ایا بنده به صورت همزمان میتونم با ایشون برم؟
  ایا بورسبه تحصیلی کشور سوئد میکنه؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در وهله اول داشتن یک رزومه تحصیلی قوی لازمه شروع کار شما است تا بتوانید پذیرش را از کشور مقصد بگیرید.
   برای اخذ ویزای همراه باید آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی کشور مقصد بررسی شود که بهتر است با مشاورین ما گفت و گو نمایید.
   بورس تحصیلی نیز بله بیشتر در مقاطع ارشد و دکتری ارائه می شود.

 142. مهران س گفت:

  سلام من مهران 45ساله لیسانس حسابداری ودارای12سال سابقه بیمه وپرداخت مالیات وجواز کسب 10ساله مهاجرت ازطریق کاربه سوئدویا کشوراروپایی دیگه که بشه راحت مهاجرت کردبه چه طریق میتونم اقدام کنم ممنون اگه راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما در صورتی که رزومه ای قوی مبنی بر سوابق خود در چندین سال گذشته بتوانید مهیا کنید، ممکن است کارفرمایی را پیدا کنید که درخواست کار را برای شما در از سمت کشور سوئد ارسال کند و روند اخذ ویزای شما تسهیل گردد.
   اما سایر کشور های مانند کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی و نیوزلند و آلمان به شما این اجازه را می دهند تا که با ویزای خاص برای کاریابی تحت عناوین متفاوت وارد کشور شوید و شغلی را پیدا کنید سپس اقامت بگیرید.

 143. سالار سایمانی گفت:

  با ۲۰۰ میلیون پول شرایط سرمایه گذاری چگونه است ! و چه کسب وکارهایی میشه راه انداخت با این میزان ؟ و نحوه ی گرفتن اقامت دائم با سرمایه گذاری چگونه است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   در کشور سوئد و سایر کشور های اروپایی همچنین، راه اندازی یک مغازه کوچک نیز نیازمند ثبت شرکت و طی مراحل قانونی است، بنابراین شما می توانید طوری برنامه ریزی کنید که ریسک اقدامات خود را پایین آورده و برای حصول نتیجه مطلوب تر اقدام کنید.

 144. مهناز گفت:

  با سلام.من با 42سال سن وسابقه 20سال کاررادیولژی ببمارستان وهمسرم با 17سال سابقه و43سال سن ودوفرزند،شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی ویاکانادا از طریق کار رو دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما شرایط این را خواهید داشت که به کارفرمای حاضر در کشور مقصد در خواست دهید اما ممکن است در صورت پذیرش نیز ، سفارت موانع سنی را بر سر راه شما قرار دهد و نمی تواند گزینه خوبی باشد.

 145. مجید پوربافرانی گفت:

  سلام بنده و خانمم وکیل دادگستری هستیم ضمنا خودم لیسانس مدیریت بازرگانی هم دارم و 10 سال سابقه کاری در یکی از شر کتهای هو اپیمایی به عنوان کارشناس بازرگانی دارم قصد مهاجرت به اروپا را دارم .ایا این امکان وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که رشته حقوق در هر کشور معمولا مختص به همان منطقه است وارتباط کمی با دیگر کشور های دارد، نمی شود که با همان مدرک مشغول شوید و نیاز به طی یک سری مراحل قانونی و تخصصی است که مشاورین ما به شما راهنمایی خواهند کرد.

 146. ناهید گفت:

  اینجانب با سی سال سن(مرد)،مدرک دیپلم وسابقه 6سال بیمه و همسرم با سی ویک سال،مدرک دیپلم و دو مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری و خیاطی شرایط مها جرت به کشور اروپایی را دارا هستیم؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می توانید برای کشورهای مختلف اروپا از طرق تحصیل و همچنین کار اقدام فرمایید، شرایط هر کشور و هر روشی متفاوت است، ولی با توجه به شرایط شما بهتر است از طریق تحصیلی اقدام فرمایید.

 147. علی گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای اقامت در سوئد باید چه مدرک تحصیلی داشته باشیم من رشتم کامپیوتر هستش ممنون میشم راهنمایی کنی

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   منظور شما اقامت از چه طریقی است؟ برای روش هایی مثل خرید شرکت یا بیزنس آماده مدرک تحصیلی چندان اهمیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *