اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد
راه های مهاجرت به سوئد 2020
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور سوئد

 • دارای سلطنت مشروطه، در حال حاضر به رهبری (تشریفاتی) توسط شاه کارل گوستاف شانزدهم
 • دموکراسی، با مجلس قانون گذاری
 • جمعیت: حدود 9،380،000 نفر و مساحت سرزمین مجموع 173،745 مایل مربع، سوئد یکی از کشورهای کم جمعیت ترین در جهان
 • زبان رسمی: سوئدی ؛ بسیاری از سوئدی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم صحبت می کنند.
 • عضو اتحادیه اروپا
 • پایتخت و بزرگترین شهر: استکهلم
 • واحد پول: کرون سوئد
 • کد تلفن : 46+
صفر تا صد مهاجرت به سوئد 2020

مهاجرت سوئد

دانشگاه های سوئد همواره یکی از پر تقاضاترین دانشگاه ها در میان دانشجویان بین المللی بوده است. سطح علمی و کیفیت بالا افراد بسیاری را از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور می کشاند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه تحصیل در سوئد مراجعه نمایید.
علاوه بر بستگان درجه یک، حتی دوستان قدیمی و خویشاوندان دور هم می توانند شانس اخذ این ویزا را داشته باشند. تصمیم گیری در رابطه با درخواست ویزا توسط سفارت انجام می شود و داشتن شغل مناسب، حساب بانکی، اسناد مالکیت و مسافرت قبلی به سوئد یا سایر کشورهای اروپایی می تواند تاثیرگذار باشد. در حقیقت اثبات این مسئله که شما در ایران دلایل فراوانی برای بازگشت دارید در تایید ویزای شما اثر مثبت دارد.

ویزای کار سوئد

کشور سوئد به عنوان یک مکان مناسب برای تأمین رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی کردن مشهور می باشد. این کشور، در شمال اروپا واقع شده است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زیستی در سراسر جهان است. به عنوان مثال، به والدین به ازای هر فرزند که متولد شود، 480 روز مرخصی با حقوق، مراقبت های بهداشتی رایگان، مرخصی استعلاجی نامحدود، و کمک هزینه برای مراقبت روزانه از فرزندان خود اعطا می گردد.

شغل های مورد نیاز سوئد
رتبه و رنکینگ دانشگاه ملبورن استرالیا

تحصیل در سوئد

کشور سوئد یکی از برترین کشور های اروپایی برای ادامه تحصیل می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیلات در سوئد و نسبت به پذیرش از دانشگاه های سوئد اقدام می کنند . موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به سوئد در شیراز ، شما عزیزان و متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور اروپایی را همراهی خواهد کرد و راه های ادامه تحصیل در سوئد را بر روی شما خواهد گشود. البته شخص پس از تحصیل در این کشور باید نسبت به اخذ اقامت در سوئد و کسب تابعیت این کشور اقدام کند. شایان ذکر است راه کار در سوئد و سرمایه گذاری در این کشور نیز از راه های مهاجرت به سوئد است.

شرایط زندگی در سوئد

کشور سوئد در بسیاری از معیارهای رفاهی نسبت به اکثر کشورها در” شاخص زندگی بهتر” عملکرد خوبی داشته است. سوئد رتبه بالاتر از میزان متوسط در تمام ابعاد از جمله کیفیت محیطی، مشارکت مدنی، تحصیلات و مهارت، تعادل زندگی و کار، گرایش های رفاهی، درآمد و منابع طبیعی، اشتغال و درآمد، وضعیت سلامت، مسکن سازی، امنیت شخصی و ارتباطات اجتماعی را به خود اختصاص داده است. این رتبه بندی ها بر اساس اطلاعات موجود انجام شده است.

حقوق دانشجویان دکتری در سوئد
فرهنگ کار در سوئد 2019

اخذ اقامت سوئد

برای اخذ تابعیت کشور سوئد باید یک بازه زمانی طولانی به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته و زندگی کنید. البته این اقامت باید مستمر و پیاپی باشد و لازمه اخذ تابعیت می باشد. شما این اجازه را دارید که بسته به نوع ویزایی که اخذ کردید و همچنین علت حضورتان، اقامت بلند مدت خود را در این کشور داشته باشید. در کل قانون بدین صورت است که 5 سال اقامت دائم که منجر به تابعیت می شود از زمان صدور اجازه اقامت محاسبه شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای اروپایی گزینه خوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی است و می تواند بیش از حد برای زندگی آینده آنها مفید باشد. مکان های به خصوص بسیاری در اروپا برای تحصیلات عالی وجود دارد. سوئد یکی از مقاصد در حال رشد در اروپا است که می تواند آموزش و پرورش با کیفیت بالا را در زمینه پزشکی و دندانپزشکی ارائه کند.

علوم آزمایشگاهی در سوئد
ویزای همراه دانشجویی سوئد

تابعیت و شهروندی سوئد

لازم به توضیح است که قوانین و مقررات مربوط به تابعیت در سال 2001 تغییر یافت و تابعیت مضاعف در سوئد نیز به رسمیت شناخته شد. این مقاله به افرادی که قصد مهاجرت به سوئد دارند و تصمیم مهاجرت بین کشور سوئد یا آلمان و یا کشور های دیگر هنوز نگرفته اند کمک می کند.

هزینه زندگی در سوئد

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در سوئد امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند.به همین دلیل موسسه حقوقی توسعه گران مهر با ارائه جدول هزینه زندگی در سوئد متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند.

شهروندی سوئد با سرمایه گذاری
فرهنگ کار در سوئد 2019

سرمایه گذاری در سوئد

اجازه اقامت اعطا شده به یک فرد خود اشتغال به طور معمول برای یک دوره آزمایشی دو ساله معتبر است، مگر اینکه مجوز فقط برای یک دوره کوتاه تر مورد نیاز باشد. اشخاص خود اشتغالی که قصد دارند برای مدت کوتاهی کمتر از 3 ماه کار در سوئد را تجربه کنند، نیازی به اجازه اقامت ندارند اما اگر بیشتر از این زمان بمانند باید ویزای کار و یا مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری داشته باشند.

سوالات متداول در مورد کشور سوئد

1- اطلاعات کلی کشور سوئد چیست؟

 • دارای سلطنت مشروطه،دموکراسی،با مجلس قانون گذاری
 • زبان رسمی سوئدی و زبان دوم کشور انگلیسی صحبت میکنند
 • عضو اتحادیه اروپا
 • پایتخت و بزرگترین شهر:استکهلم
 • واحد پول: کرون سوئد

2- علت مهاجرت به سوئد چگونه می باشد؟

دانشگاه های سوئد همواره یکی از پر تقاضا ترین دانشگاه ها در میان دانشجویان بین المللی است.سطح علمی و کیفیت بالا افراد بسیاری را از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور میکشاند. علاوه بر بستگان درجه یک،حتی دوستان قدیمی و خویشاوندان دور نی توانند شانس اخذ این ویزا را داشته باشند. تصمیم گیری در رابطه با در خواست ویزا توسط سفارت انجام می شود و داشتن شغل مناسب و حساب بانکی استاد مالکیت و مسافرت قبلی به سوئد یا سایر کشورهای اروپایی نی تواند تاثیر گذار باشد

3- ویزای کار سوئد چه شرایطی را دارا است؟

کشور سوئد به عنوان یک مکان مناسب برای تامین رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی کردن مشهور می باشد.
این کشور در شمال اروپا واقع شده است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زیستی در سراسر جهان است

4- شرایط زندگی در سوئد جزء کدام رتبه است؟

کشور سوئد در بسیاری از معیارهای رفاهی نسبت به اکثر کشورها در شاخص زندگی بهتر عملکرد خوبی داشته است.سوئد رتبه بالاترین میزان متوسط از نظر ابعاد از جمله کیفیت محیطی، مشارکت مدنی،تحصیلات و مهارت ،تعادل زندگی و کار،گرایش های رفاهی ،درآمد و منابع طبیعی،اشتغال و درآمد، وضعیت سلامت،مسکن سازی، امنیت شخصی و ارتباطات اجتماعی را به خود اختصاص داده است.

5- اخذ اقامت سوئد چگونه است؟

برای اخذ تابعیت کشور سوئد باید یکباره زمان طولانی به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته و زندگی کنید البته این اقامت باید مستمر پیاپی باشد و لازمه اخذ تابعیت می باشد شما این اجازه را دارید که همچنین علت حضور تان اقامت بلند مدت خود را در این کشور داشته باشید که در کل ۵ سال اقامت دائم که منجر به تابعیت می شود از زمان صدور اجازه اقامت محاسبه شود.

6- ایا شرایط پزشکی و داندانپزشکی در سوئد چگونه می باشد؟

تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای اروپایی گزینه خوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی است و می تواند بیش از حد برای زندگی اینده مفید باشد.مکان های به خصوص بسیاری در اروپا برای تحصیلات عالی وجود دارد

7- تابعیت وشهروندی در سوئد چگونه می باشد؟

لازم به ذکر است که قوانین و مقررات مربوط به تابعیت در سال تغییر یافت و تابعیت مضاعف در سوئد نیز به رسمیت شناخته شد

8- سرمایه گذاری در سوئد چگونه می باشد؟

اجازه اقامت اعطاء شده به یک فرد خو اشتغال به طور معمول برای یک دوره آزمایشی دو ساله معتبر است، مگر اینکه مجوز فقط برای یک دوره کوتاه تر مورد نیاز باشد

9- شرایط اشخاصی که از طریق خود اشتغالی قصد مهاجرت به سوئد را دارند چگونه است؟

اشخاص خود اشتغالی که قصد دارند برای مدت کوتاهی کمتر از ۳ ماه کار در سوئد را تجربه کنند نیازی به اجازه اقامت ندارند اما اگر بیشتر از این زمان بمانند باید ویزای کار و یا مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری داشته باشند.

10- مزایا زندگی در سوئد چگونه می باشد؟

مزایا در هر زمان از سال در سوئد ،طبیعت و فضای سبز وجود دارد.استکهلم دارای ۴۰٪فضای سبز می باشد و پارکی در این شهر به مساحت ۴۰۰ متر وجود دارد که در هر زمان سبز است. روزهای طولانی و فوق العاده تابستان مناسب برای گردش،پاییز با طراوت از نظر اب و هوا شرایط خوبی برای زندگی محسوب می شود

11- چه کسانی در سوئد تحت پوشش درمانی می باشند؟

شهروندان ساکنان ،دانشجویان تحت پوشش بیمه درمانی ملی قرار دارند این بدان معناست که شما لازم نیست هزینه ای تا زمان ویزیت دکتر پرداخت کنید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *