تحصیل در سوئد- مهاجرت تحصیلی به سوئد

اگر به‌دنبال کشوری با فرهنگ متنوع، روش‌های آموزشی و یادگیری نوآورانه، شرایط شغلی ایده‌آل بعد از فارغ‌التحصیلی و یکی زندگی مقرون‌به‌صرفه هستید، احتمالا سوئد مقصد مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. با تحصیل در سوئد با وجود محیطی خوشایند، دوستانه و حمایت کننده (چه در دانشگاه و چه در خارج از دانشگاه) احساس می‌کنید که در خانه خود هستند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تقریبا 40 دانشگاه در سوئد واقع شده‌اند که خیلی از آن‌ها در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارند، مانند دانشگاه اوپسالا، دانشگاه لوند یا دانشگاه استکهلم. سوئد از جمله کشورهای اروپایی بود که تحصیل به زبان انگلیسی را استفاده کرد.

جمعیت دانشجویان بین‌المللیجمعیت کل دانشجوهاجمعیت کشورتعداد دانشگاه‌هاتعداد دانشگاه‌های رنکینگ‌دار
28 هزار372 هزار10 میلیون و پانصد4014

مزایای مهاجرت تحصیلی به سوئد

جدا از مناظر زیبا، سیاست مترقی و استاندارد زندگی عالی، سیستم آموزشی سوئد برای دانشجویان بین‌المللی چیزی است که آن را منحصربه‌فرد می‌کند. در اینجا چند مزیت مهم برای تحصیل در کشور سوئد آورده شده است. شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط دقیق تحصیل در این کشور، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشورت کنید:

 • چندین دانشگاه بین‌المللی مشهور در سوئد وجود دارد که بهترین کیفیت آموزش را ارائه می‌دهند. تمرکز در اینجا بر یادگیری شخصی، کار گروهی، نوآوری و کاربرد به جای آموزش کلاسی ساده است.
 • تحصیل در این کشور یک زندگی دانشجویی منحصربه‌فرد، سرگرم کننده و هیجان‌انگیز را فراهم می‌کند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند خود را در یک فرهنگ کاملا جدید غوطه‌ور کنند و از کیفیت عالی زندگی لذت ببرند.
 • اگرچه زبان رسمی سوئد سوئدی است، اما سوئدی‌ها به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند. در واقع، سوئد یکی از مسلط‌ترین کشورهای انگلیسی زبان است.
 • دانشجویان با مهاجرت تحصیلی به سوئد می‌توانند به‌راحتی به کشورهای مختلف اروپایی سفر کنند. سوئد ارتباط بسیار خوبی با دیگر کشورهای اروپایی دارد.
 • سوئد میزبان کسب‌وکارهای برتر بین‌المللی است. این بدان معناست که سوئد برای دانشجویان بین‌المللی از نظر فرصت‌های شغلی بسیار سودمند خواهد بود.

پاسخ برخی از سؤالات و دغدغه‌های شما درباره مهاجرت تحصیلی به سوئد

در اینجا به برخی از پرتکرارترین سوالات شما عزیزان پاسخ داده شده است:

آیا تحصیل در کشور سوئد رایگان است؟

تا سال 2010، سوئد شرایط تحصیل رایگان را برای همه دانشجویان بین‌المللی از تمامی کشورها فراهم می‌کرد. از آن سال به بعد قانونی مصوب شد که طبق آن دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA ملزم به پرداخت شهریه شدند.

آیا برای تحصیل در سوئد محدودیت سنی وجود دارد؟

تحصیل در این کشور محدودیت سنی ندارد، اما برای پذیرش کارشناسی ارشد در سوئد، باید برای رشته‌ای درخواست دهید که مرتبط با رشته کارشناسی شما است. در غیر این‌صورت با درخواست شما موافقت نمی‌شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد چقدر است؟

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA هستید، معمولا به‌طور متوسط سالانه 11289 یورو می‌پردازند. البته بسته به رشته تحصیلی این مبلغ بین 7000 تا 25816 یورو متغیر است. هزینه درخواست پذیرش نیز 81 یورو است.

آیا می‌توانم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد بورسیه بگیرم؟

اگر واجد شرایط دریافت بودجه اراسموس هستید، سه طرح برای کمک مالی وجود دارد: دوره‌های کارشناسی ارشد مشترک اراسموس موندوس، وام‌های کارشناسی ارشد Erasmus+ و کمک هزینه کارشناسی ارشد Erasmus+. بورسیه‌های دیگری از جمله بورسیه‌های خود دانشگاه‌ها، موسسه سوئد و بنیاد جامعه باز هستند.

آیا می‌توانم حین تحصیل در سوئد کار کنم؟

برخلاف سایر کشورهای اروپایی، دانشجویان می‌توانند بدون درنظر گرفتن ملیت، در طول تحصیل بدون هیچ‌گونه محدودیتی از نظر تعداد ساعات یا نوع اشتغال کار کنند. اگر در خارج از دانشگاه کار کنید، صحبت‌کردن به زبان سوئدی کمک بزرگی خواهد بود.

در صورت داشتن سوالات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

با بورسیه تحصیلی سوئد از هزینه‌های خود بکاهیددانشگاه‌های سوئد

دانشگاه‌های سوئد بر اساس موقعیت‌هایشان در رتبه‌بندی کلی بهترین دانشگاه‌های جهانی (Best Global Universities rankings) رتبه‌بندی شده‌اند. این دانشگاه‌ها بر اساس عملکرد تحقیقاتی و رتبه‌بندی آن‌ها توسط اعضای جامعه دانشگاهی در سراسر جهان و اروپا ارزیابی شدند. برترین دانشگاه‌های جهانی برای مهاجرت تحصیلی به سوئد در سوئد عبارتند از:

رتبه در سوئددانشگاهرتبه جهانیرشته‌های تحصیلی
1Karolinska Institutet51پزشکی
2Lund University112مهندسی، حقوق، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم انسانی و الهیات، اقتصاد و مدیریت، هنر
3Stockholm University127علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی، علوم پایه
3Uppsala University127علوم اجتماعی، پزشکی و دارویی و رشته‌های علم و فناوری
5University of Gothenburg146علوم پایه؛ هنر؛ علوم اجتماعی؛ تجارت، اقتصاد و حقوق؛ تحصیلات؛ فناوری اطلاعات؛ علوم بهداشتی
6Royal Institute of Technology240معماری و محیط ساخته شده، بیوتکنولوژی، مهندسی و مدیریت، فناوری و بهداشت،
7Linkoping University330
8Chalmers University of Technology337
9Swedish University of Agricultural Sciences356
10Umea University366

حال و هوای تحصیل در سوئد چگونه است؟

زندگی دانشجویی در سوئد پر جنب‌وجوش و متنوع است، با فرصت‌هایی برای کشف مناظر زیبای این کشور، شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و برقراری ارتباط با دانشجویان دیگر از سراسر جهان. از کافه‌های دنج و شهرهای شلوغ گرفته تا فضای باز، سوئد چیزی برای ارائه دارد.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد زندگی و مهاجرت تحصیلی به سوئد بدانید آمده است:

محیط دانشگاهی

سیستم آموزش عالی سوئد شامل دو نوع موسسه اصلی است: دانشگاه‌ها و کالج‌های دانشگاهی. دانشگاه‌ها بر تحقیق تمرکز می‌کنند و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دانشگاهی را ارائه می‌دهند، در حالی‌که کالج‌های دانشگاهی بر آموزش حرفه‌ای تمرکز دارند.

روش‌های تدریس و یادگیری

دانشگاه‌های سوئد به شدت بر یادگیری دانشجو محور تاکید دارند و دانشجویان را تشویق می‌کنند تا فعالانه در آموزش خود شرکت کنند. سخنرانی‌ها و سمینارها روش‌های اصلی تدریس هستند، اما اغلب با کار گروهی، مطالعه مستقل و تمرین‌های عملی تکمیل می‌شوند.

اندازه کلاس و تعامل

اندازه کلاس‌ها در دانشگاه‌های سوئد بسته به برنامه و موسسه متفاوت است، اما به‌طور کلی کوچکتر از کشورهای دیگر است. پس دانشجویان فرصت‌های بیشتری برای تعامل با اساتید و بازخورد فردی در مورد کار خود دارند.

استادان معمولا در طول سمینارها و جلسات گروهی راهنمایی و بازخورد ارائه می‌کنند و به دانشجویان کمک می‌کنند تا درک خود را از مطالب عمیق‌تر سازند و ایده‌ها و نظرات خود را توسعه دهند. استادان در دانشگاه‌های سوئد نیز برای ملاقات با دانشجویان خارج از کلاس در دسترس هستند.

این به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا سوال بپرسند، درباره کار خود بحث کنند و در مورد پیشرفت خود بازخورد بگیرند. استادان اغلب ساعات اداری منظمی را برگزار می‌کنند که دانشجویان می‌توانند در جلسات انفرادی شرکت داشته باشند یا در صورت نیاز قرار ملاقات‌های خود را در زمان‌های دیگر تعیین کنند.

دانشجویان تشویق می‌شوند تا با اساتید و همتایان خود تعامل داشته باشند، مسئولیت یادگیری خود را بر عهده بگیرند و مهارت‌های تفکر انتقادی خود را توسعه دهند.

اگر دنبال اطلاعات دقیق‌تری هستید، همکاران ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بسیار مشتاق پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

رشته‌های تحصیلی در سوئد

رشته‌های برتر برای تحصیل در سوئد عبارتند از:

پزشکی

برخی از دانشکده‌های پزشکی برتر جهان در اینجا واقع شده‌اند. برنامه‌های تحصیلی پزشکی با بالاترین کیفیت در تئوری و عمل ارائه می‌شوند و این به خدمات عالی مراقبت‌های بهداشتی دریافتی شهروندان کمک می‌کند و در نتیجه کیفیت سلامت خوب و امید به زندگی طولانی را به همراه دارد.

این برنامه تنها یازده ترم (5 سال و نیم) طول می‌کشد که نسبتا کوتاه‌تر از سایر کشورها است. با این وجود، مهارت‌هایی که فارغ‌التحصیلان از مدارس سوئد به‌دست می‌آورند نسبت به موسسات پزشکی کشورهای دیگر ممکن است برتر باشند. برخی از بهترین دانشکده‌های پزشکی سوئد عبارتند از: موسسه کارولینسکا، دانشگاه لوند و دانشگاه اوپسالا.

امور مالی

متخصصان امور مالی در سوئد مورد تقاضا هستند و حقوق پرسودی دریافت می‌کنند. این کشور دارای یک اقتصاد بسیار قوی است که فرصت‌های شغلی زیادی را برای متخصصان بانکداری، امور مالی یا حسابداری ارائه می‌دهد. برخی از دانشگاه‌های سوئد رتبه بالایی دارند و برای دوره‌های دانشگاهی مالی و حسابداری برای تحصیل در سوئد خود در سطح جهانی شناخته شده‌اند.

برنامه کارشناسی ارشد مالی دانشگاه لوند در بین 50 برنامه برتر در سراسر جهان قرار دارد. این فقط یک سال طول می‌کشد و متقاضیان باید مهارت کافی زبان انگلیسی را داشته باشند. یکی دیگر از گزینه‌های عالی، برنامه دو ساله کارشناسی ارشد در بانکداری و امور مالی دانشگاه استکهلم است.

پزشکی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد استطراحی بازی

با افزایش تعداد علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی و برپایی چندین مسابقه جهانی ورزش‌های الکترونیکی، بسیاری از کشورهای فناور با استعدادهای مازاد سعی در پیوستن به صنعت سودآور توسعه بازی‌های ویدیویی دارند. در نتیجه، تقاضای فزاینده‌ای برای طراحان یا توسعه‌دهندگان بازی‌های ماهر در سوئد وجود دارد تا به این کشور کمک کنند تا با سایر کشورهای پیشرفته فناوری همراه شود.

دانشگاه اوپسالا در گوتلند سه برنامه لیسانس بین المللی در طراحی بازی ارائه می‌دهد. متقاضیان علاقه‌مند می‌توانند یک زمینه تخصصی از میان گرافیک، برنامه نویسی یا مدیریت پروژه را انتخاب کنند. در همین حال، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند بین برنامه‌های کارشناسی ارشد یک ساله و دو ساله در طراحی بازی برگزینند. تمامی برنامه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

معماری و مهندسی عمران

تقاضا برای معماران و مهندسان عمران در سوئد همچنان بالا است و چندین نظرسنجی نشان می‌دهد که این کشور بهترین مقصد برای چنین حرفه‌ای است. تحصیل در سوئد در این رشته به‌طور کلی سه سال طول می‌کشد. مدرک کارشناسی در هنرهای زیبا یا معماری می‌تواند فارغ‌التحصیلان را واجد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله در معماری کند.

در همین حال، مهندسی عمران معمولا پنج سال طول می‌کشد و به فارغ‌التحصیلان مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد اعطا می‌کند. دانشگاه لوند یک برنامه کارشناسی ارشد رقابتی در معماری ارائه می‌دهد. دو سال طول می‌کشد و به طور کامل به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

در همین حال، موسسه فناوری سلطنتی KTH در استکهلم یک برنامه پنج ساله برای تحصیل در سوئد در رشته مهندسی عمران دارد که در آن دانشجویان می‌توانند یک تا دو ترم را در یک دانشگاه شریک خارج از کشور بگذرانند.

پشتیبانی مراقبت‌های بهداشتی

سوئد دارای کیفیت عالی مراقبت‌های بهداشتی است. به‌همین دلیل است که علاوه‌بر پزشکی، حمایت از مراقبت‌های بهداشتی یکی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در سوئد است. کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در سوئد به خوبی حقوق دریافت می‌کنند و می‌توانند از یک محیط کاری خوب بهره‌مند شوند. فرصت‌های شغلی فراوان در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی برای آن‌ها وجود دارد.

موسسه کارولینسکا (KI) برنامه‌های پرستاری و مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهد. برنامه پرستاری سه سال طول می‌کشد و عمدتا به زبان سوئدی انجام می‌شود. با این‌حال، این موسسه از دانشجویان خارجی که مهارت‌های زبانی کافی ندارند، استقبال می‌کند.

هزینه تحصیل در سوئد

اگر شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستید یا اگر اقامت دائم سوئد به شما داده شده است، نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت. برای سایر دانشجویان بین‌المللی، هزینه‌های سالانه آموزش عالی در سوئد بسته به دانشگاه و برنامه متفاوت است. جدول زیر هزینه‌ها را نشان می‌دهد.

هزینهمبلغ
هزینه‌های تحصیلحدود 80000 کرون تا 295000 کرون
هزینه‌های زندگیتقریبا 8568 کرون در ماه (به محل تحصیل بستگی دارد)
هزینه اقامت در سوئد2500 تا 6500 کرون (به‌طور کلی به شهر، اندازه و نوع محل اقامت بستگی دارد)
سایر هزینه‌های تحصیل در سوئد·        خرید کتاب‌های درسی به‌طور متوسط 750 کرون در ماه

·        هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی از 50 کرون تا 350 کرون در هر ترم

هزینه مراقبت‌های بهداشتیبسته به کشور و مدت زمان تحصیل متفاوت است.

تحصیل در سوئد در مقاطع مختلف

سوئد به‌دلیل سیستم آموزشی باکیفیت خود در همه سطوح تحصیلی شناخته شده است. خواه در مقطع ابتدایی، متوسطه یا آموزش عالی باشید، این کشور فرصت‌های گسترده‌ای را فراهم می‌کند تا در فعالیت‌های تحصیلی خود برتر باشید.

سوئد با حرکت به سمت آموزش عالی، خانه برخی از برترین دانشگاه‎‌ها و کالج‌های جهان است. با تاکید قوی بر تحقیق و نوآوری، دانشجویان با تحصیل در سوئد این فرصت را دارند که طیف گسترده‌ای از مهندسی و فناوری گرفته تا علوم اجتماعی و انسانی را دنبال کنند. تعهد سوئد به پایداری و آگاهی زیست محیطی در سیستم آموزشی آن منعکس شده است و آن را به مقصدی جذاب برای علاقه‌مندان تبدیل می‌کند.

تحصیل کارشناسی در سوئد

در این جدول، اطلاعات لازم بیان شده است:

مدرک زبان مورد نیازشرایط سنیبهترین دانشگاه‌هاشهریه
نمره آزمون آیلتس حداقل 6.5

TOEFL PBT  با نمره کلی 575

TOEFL iBT  با نمره کلی 90

گواهی مدرک انگلیسی کمبریج انگلیسی پیشرفته (CAE)

آزمون  PTE با نمره آکادمیک 62

ندارددانشگاه کارولینسکا

دانشگاه لوند

دانشگاه اوپسالا

دانشکده اقتصاد استکهلم

دانشگاه استکهلم

علوم انسانی: سالانه 80 تا 110 هزار کرون

فنی و علوم طبیعی: سالانه 120 تا 145 هزار کرون

معماری: سالانه 190 تا 295 هزار کرون

داشتن حداقل نمره 6.5 آیلتس برای تحصیل در کارشناسی در سوئد ضروری استتحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز ارائه شده است:

مدرک زبان مورد نیازشرایط سنی دانشگاه‌هاهزینه
حداقل نمره آزمون آیلتس 6.5

TOEFL PBT با نمره کلی 575

TOEFL iBT  نمره کلی 90

گواهی مدرک انگلیسی کمبریج انگلیسی پیشرفته (CAE)

در آزمون  PTE با نمره آکادمیک 62

ندارددانشگاه علوم کشاورزی سوئد

موسسه سلطنتی فناوری کی‌تی‌اچ

دانشگاه هنر، ساخت و طراحی کنشتفاک

دانشگاه بوروس

دانشگاه لوند

دانشگاه استکهلم

 

علوم انسانی: 80 تا 110 هزار کرون در سال (8 تا 11 هزار یورو)

فنی و علوم طبیعی: 120 تا 145 هزار کرون در سال ( 12 تا 14 هزار یورو)

معماری:  190 تا 295 هزار کرون در سال (19 تا 29 هزار یورو)

تحصیل دکتری در سوئد

در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز ارائه شده است:

مدرک زبان مورد نیازشرایط سنی دانشگاه‌هاهزینه
 حداقل نمره آیلتس 6.5 و نمره تافل ۹۰ندارددانشگاه لوند

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه استکهلم

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه تکنولوژی چالمرز

موسسه فناوری سلطنتی

دانشگاه اوربرو

دانشگاه علوم کشاورزی

 بین 12 تا 14 هزار یورو در سال

تحصیل پزشکی در سوئد

در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز ارائه شده است:

مدرک زبان مورد نیازشرایط سنی دانشگاه‌هاهزینه
 گواهی مربوط به مهارت زبان سوئدی با تکیه بر آزمون زبان (TISUS)

آیلتس 6 یا 7

نداردانستیتو کارولینسکا

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه لاند

دانشگاه استکهلم

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه اومئا

دانشگاه لینکوپینگ دانشگاه اوربرو

دانشگاه مالمو

 بین 4 تا 10 هزار یورو در سال

 

برخی دانشگاه‌های خصوصی انگلیسی زبان تا 20 هزار یورو هزینه دارند.

تحصیل رایگان پزشکی در سوئد

تحصیل در سوئد در رشته‌های پزشکی برای دانشجویان بین‌المللی رایگان نیست. تنها دانشجویان اتحادیه اروپا می‌توانند به‌صورت رایگان در سوئد تحصیل کنند. دانشجویان دیگر کشورها بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی باید شهریه بپردازند. تحصیل در رشته‌های پزشکی مستلزم پرداخت شهریه‌های بالاتری نسبت به رشته‌های دیگر است.

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز ارائه شده است:

مدرک زبان مورد نیازشرایط سنی دانشگاه‌هاهزینه
مدرک معتبر آیلتس و تافل نمره با توجه‌به دانشگاهندارددانشگاه کارولینسکا

دانشگاه آبسالان

دانشگاه اوبسالا

دانشگاه لوند

دانشگاه استکهلم

دانشگاه گوتنبرگ

به طور میانگین ۱۸۰ هزار کرون سوئد در سال است

تحصیل در کالج‌های سوئد

در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز ارائه شده است:

مدرک زبان مورد نیازشرایط سنی کالج‌هاهزینه
مدرک زبان سوئدی در سطح B2 چرا که در بیشتر کالج‌ها، تدریس به زبان سوئدی انجام می‌شود؛حداقل 18 سال سن. برخی از برنامه‌ها شرایط سنی خاصی دارند، مانند حداقل سن 20 سال برای دوره‌های حرفه‌ای خاص.کالج دانشگاهی دالارنا کشور سوئد

کالج دانشگاهی غرب کشور سوئد

کالج دانشگاهی Mälardalen

کالج دانشگاهی Kristianstad

کالج سلطنتی موسیقی استکلهم

کالج دانشگاهی هنر، صنایع دستی و طراحی

کالج دانشگاهی Gävle کشور سوئد

سالانه 8 هزار دلار الی 35 هزار دلار بسته به کالج متفاوت است.

تحصیل در مدارس سوئد

تحصیل در مدارس سوئد در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان قابل دسته‌بندی است. تحصیل در پیش دبستانی برای سنین زیر 6 سال و اجباری نیست. از سن 6 سالگی کودکان باید وارد دبستان شوند. مقطع تحصیلی دبستان تا 16 سالگی طول می‌کشد. بعد از اتمام این دوره تحصیل در دبیرستان آغاز می‌شود که یک دوره دوساله است.

متقاضیان کشورهای دیگر می‌توانند در در مدارس سوئد شامل شبانه‌روزی و بین‌المللی تحصیل کنند که مستلزم پرداخت شهریه است. هزینه تحصیل در سوئد در مدارس سوئد با توجه به امکانات متفاوت است اما به‌طور میانگین سالانه حدود 80 الی 295 هزار کرون برابر با 7893 الی 29205 یورو می‎‌شود. هزینه کتاب درسی نیز حدود 73 یورو در ماه است.

هزینه‌های زندگی در سوئد نیز براساس سبک زندگی متفاوت است، اما به‌طور کلی و با توجه‌به رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی حدود 8 هزار کرون در ماه می‌شود. برنامه دانشجویی و تبادل بازدیدکنندگان (SEVP) بخشی از بخش تحقیقات امنیت ملی است و به‌عنوان پلی برای سازمان‌های دولتی که به اطلاعات مربوط به غیرمهاجرانی علاقه دارند که دلیل اصلی ورود به سوئد دانشجو بودن آنهاست، عمل می‌کند.

بورسیه تحصیلی سوئد

علاقه‌مندان تحصیل در سوئد می‌توانند از انواع بورسیه‌ها و کمک‌های مالی برای کاهش هزینه‌های تحصیلی خود استفاده کنند.

برخی از بورسیه‌های به‌گونه‌ای هستند که شرایط را برای تحصیل رایگان در سوئد فراهم می‌کنند. انواع این بورسیه‌ها عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی دولت سوئد
 • بورسیه تحصیلی Visby
 • بورسیه تحصیلی Guest Scholarship Program
 • بورسیه تحصیلی نخبگان و استعدادهای علمی برتر بین المللی
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های سوئد

داشتن حداقل معدل دیپلم 16 برای تحصیل کارشناسی در سوئد الزامی استبورسیه سوئد بدون مدرک زبان

برای این‌که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کشور سوئد باشید، باید تسلط کافی به زبان موردنیاز آن دانشگاه در مقطع تحصیلی موردنظر را داشته باشید. در واقع، بدون داشتن مدرک زبان معتبر نمی‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی در مسیر مهاجرت تحصیلی به سوئد استفاده کنید.

مراحل اپلای برای دانشگاه‌های سوئد

مراحل اپلای در دانشگاه‌های سوئد به شرح زیر است:

 • به‌منظور اپلای برای دانشگاه‌های سوئد متقاضی تحصیل در سوئد ابتدا باید در مورد رشته و مقطع تحصیلی موردنظر در دانشگاه تصمیم بگیرد.
 • باید مشخص شود که می‌خواهد به چه زبانی در سوئد تحصیل کند و در واقع متناسب با آن برنامه‌های تحصیلی موجود را بررسی نماید.
 • دانشجو باید برای پذیرش از دانشگاه سوئد درخواست خود را به همراه مدارک لازم ارسال کند.
 • دانشگاه مدارک را بررسی و قرار مصاحبه تنظیم می‌کند.
 • بعد از قبولی در مصاحبه نامه پذیرش را دریافت و همراه با دیگر مدارک برای دریافت ویزا به سفارت سوئد در کشور خود مراجعه کند.

نکات مهم هنگام اپلای برای تحصیل در سوئد عبارتند از:

 • برنامه تحصیلی مورد درخواست باید تمام وقت باشد.
 • نامه پذیرش از دانشگاه سوئدی باید کتبی و رسمی درنظر گرفته شود.
 • توصیه می‌شود متقاضی قسط اول شهریه را بپردازد.
 • اگر دوره تحصیلی کمتر از یک سال است، دانشجو باید بیمه درمانی جامع داشته باشد.
 • گذرنامه متقاضی حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

آزمون‌های لازم برای پذیرش در دانشگاه‌های سوئد

این آزمون‌ها برای تحصیل در سوئد عبارتند از:

 • گواهینامه‌های زبانی لازم برای پذیرش در دانشگاه‌های سوئد که اغلب نمره قابل قبول در آیلتس (حداقل6.5) و تافل (حداقل 90) و پی تی ای (حداقل 62) برای دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی و مدرک معتبر زبان سوئدی برای دوره‌هایی که به زبان سوئدی هستند.
 • برخی از دانشگاه‌ها از متقاضی گواهی GRE یا GMAT می‌خواهند.

ارزشیابی مدارک تحصیلی ایران در سوئد

شورای دانشگاه‌ها و مدارس عالی سوئد یا به اختصار UHR به ارزیابی مدارک تحصیلی داوطلبان تحصیل در سوئد می‌پردازد. این ارزیابی به معنی دریافت مدارک تحصیلی سوئدی نیست و صرفا برای پذیرش مدرک شما برای ادامه تحصیل در این کشور انجام می‌شود.

بهترین و راحت‌ترین کار اسکن مدارک و اسناد خواسته‌شده در سامانه الکترونیکی سایت UHR است. مدارک باید واضح و خوانا اسکن شده باشند. احتمال دارد که اداره UHR از شما بخواهد مدارک تکمیلی را از طریق پست بفرستید.

معادل سازی مدرک تحصیلی در سوئد

در سوئد، فرآیند ارزیابی مدارک برای افرادی که مایل تحصیل در سوئد هستند ضروری است. هدف از ارزیابی مدارک، تعیین معادل بودن مدارک تحصیلی خارجی با سیستم آموزشی سوئد است. این فرآیند شامل ارزیابی سطح، محتوا و مدت آموزش خارجی در رابطه با سیستم سوئد است. ارزیابی برای حصول اطمینان از اینکه افراد دارای شرایط لازم برای پیگیری مسیرهای تحصیلی یا حرفه‌ای موردنظر خود در سوئد هستند، مهم است.

UHR طیف وسیعی از خدمات را برای ارزیابی اعتبار ارائه می‌دهد، از جمله ارزیابی‌های فردی برای اهداف آکادمیک و حرفه‌ای.

این شورا اطلاعات و راهنمایی‌هایی را در مورد به رسمیت شناختن صلاحیت‌های خارجی و اقدامات لازم برای افراد به منظور ارزیابی مدارک خود ارائه می‌دهد.

ویزای تحصیلی سوئد و نحوه اخذ آن

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی سوئد برای ادامه تحصیل گامی حیاتی است. ویزای دانشجویی سوئد برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA که قصد دارند بیش از سه ماه در سوئد تحصیل کنند، مورد نیاز است.

مراحل درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئد شامل مراحل زیر است:

 • ابتدا باید در دانشگاه یا کالج در سوئد پذیرفته شد.
 • درخواست ویزا شامل ارسال فرم درخواست تکمیل‌شده، گذرنامه معتبر، مدرک پذیرش در یک موسسه آموزشی سوئدی، مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اقامت و در برخی موارد، یک بیمه نامه پزشکی است.
 • توجه‌به این نکته ضروری است که فرآیند درخواست و الزامات بسته به کشور مبدا دانشجو متفاوت است. توصیه می‌شود برای راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌های خاص با سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خود مشورت کنید.

ویزای همراه دانشجویی

این ویزا به افراد تحت تکفل دانشجویان بین‌المللی اجازه می دهد تا هنگام تحصیل در سوئد آنها را همراهی کنند. این فرصتی را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند تا در طول سفر آموزشی در کنار هم بمانند و از یکدیگر حمایت کنند.

ویزای همراه دانشجویی معمولا امکان دسترسی به آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و فرصت‌های شغلی را برای افراد تحت تکفل فراهم می‌کند. ضمن آنکه تضمین می‌کند که اعضای خانواده می‌توانند در کشور میزبان در طول مدت برنامه تحصیلی اقامت داشته باشند. این ویزا برای حفظ وحدت خانواده و تسهیل یک محیط حمایتی برای فعالیت‌های تحصیلی دانشجو ضروری است.

باید قبل اپلای زبان (انگلیسی یا سوئدی) برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنیدهزینه زندگی در سوئد

متوسط هزینه زندگی برای یک دانشجوی بین‌المللی در سوئد از 8000 کرون (765 دلار) تا 13500 کرون (1292 دلار) در ماه متغیر است. این هزینه‌ها عبارتند از:

محل اقامتبین 3000 تا 9000 کرون (تقریبا 290 تا 865 دلار) در ماه
مواد غذاییحدود 2000 تا 3000 کرون (تقریبا 190 تا 290 دلار)
حمل و نقلحدود 700-1000 کرون (تقریبا 70-100 دلار)
هزینه های شخصیحدود 1500-2500 کرون (تقریبا 145-240 دلار) در ماه
بیمهاز 1000 تا 2000 کرون (تقریبا 100 تا 190 دلار) در ماه

شرایط تحصیل در سوئد

برای تحصیل در کشور سوئد باید به‌دنبال رشته موردنظر خود باشید. باید درنظر بگیرید که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید رشته‌ای را انتخاب کنید که با رشته مقطع قبلی شما همخوانی داشته باشد. برنامه‌های تحصیلی به دو زبان سوئدی و انگلیسی هستند. شما باید مدرک زبان مرتبط با برنامه تحصیلی را ارائه دهید. برای پذیرش با مدرک دیپلم داشتن حداقل معدل الزامی است.

شرایط سنی تحصیل در سوئد

همان‌طور که قبلا گفته شد، محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد؛ البته در صورتی که رشته و دانشگاه موردنظر خود را محدود کنند. بهترین شرایط سنی برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های سوئد عبارتند از:

مقطعشرط سنی
کارشناسیتا 23 سال
کارشناسی ارشدتا 28 سال
دکتریتا 35 سال

شرایط تحصیل در سوئد با مدرک دیپلم

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد با مدرک دیپلم 12 باید آیلتس حداقل 6 ارائه دهید. سابقه تحصیلی و ریز نمرات نیز تاثیر دارند. داشتن حداقل معدل 16 برای متقاضیان ضروری است. شهریه مقطع کارشناسی با توجه‌به دانشگاه و رشته قبول‌شده می‌تواند متفاوت باشد و بین 9 تا 13 هزار یورو سالانه متغیر است.

حداقل معدل برای تحصیل در سوئد

تحصیل در مقطع کارشناسی سه سال زمان می‌برد. برای پذیرش در رشته‌های کارشناسی باید معدل دیپلم حداقل 16 و مدرک بین‌المللی زبان داشته باشید.

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

همان‌طور که گفته شد، برای تحصیل در دانشگاه‌های سوئد ارائه مدرک معتبر زبان (انگلیسی یا سوئدی) ضروری است و با توجه‌به دانشگاه و رشته باید نمره مورد قبول را ارائه دهید.

راحت‌ترین دانشگاه‌های سوئد برای پذیرش

فهرست زیر راحت‌ترین دانشگاه‌ها برای پذیرش از نظر میزان شهریه و مهاجرت تحصیلی به سوئد را ارائه می‌دهد:

 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه اوپسالا
 • موسسه سلطنتی فناوری KTH
 • کالج دانشگاه دالارنا
 • موسسه کارولینسکا

کار دانشجویی در سوئد

دانشجویان همزمان با تحصیل در سوئد می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند که با توجه به مقطع تحصیلی تغییر می‌کند.

به‌عنوان مثال دانشجویان دکترا می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. حداقل حقوق برای دانشجویانی که در سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و دیگر مشاغل خدماتی کار می‌کنند، بین 20 تا 30 هزار کرون در ماه است. حداقل حقوق برای کار پاره وقت در شرکت‌ها و بیمارستان‌ها بین 35 تا 100 هزار کرون است.

کار پس از تحصیل در سوئد

پس از اتمام تحصیلات خود در سوئد، دانشجویان گزینه‌های مختلفی برای مسیرهای شغلی خود دارند. این کشور دارای اقتصاد قوی و تقاضای بالایی برای نیروی کار ماهر در صنایع مختلف است. فارغ‌التحصیلان می‌توانند فرصت‌های شغلی را در زمینه‌هایی مانند فناوری، مهندسی، مراقبت‌های بهداشتی و مالی کشف کنند. با طیف متنوعی از شرکت‌ها و سازمان‌ها، فرصت‌های زیادی برای فارغ‌التحصیلان وجود دارد تا شغل مناسبی را که با مهارت‌ها و علایق آنها همسو باشد، بیابند.

خوابگاه دانشجویی

اغلب دانشگاه‌های سوئد به دانشجویان بین‌المللی خوابگاه می‌دهند. هزینه خوابگاه‌های دانشجویی برای هر ترم حداقل 4 هزار کرون است. البته فلت‌ها استقلال بیشتری را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. هزینه این فلت‌ها در سوئد از ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ کرون متغیر است.

هوم استی گزینه اقامتی دیگر است که در آن دانشجویان در خانه یک خانواده سوئدی زندگی و ماهانه اجاره پرداخت می‌کنند. هزینه پرداختی معمولا شامل غذا هم است.

آزمون های لازم برای پذیرش از سوئد

آزمون‌های لازم برای پذیرش از سوئد به آزمون‌های موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های سوئد اشاره دارد. رایج‌ترین آزمون برای دانشجویان بین‌المللی، آزمون استعداد تحصیلی سوئدی (SweSAT) و آزمون عمومی GRE است.

این آزمون‌ها برای ارزیابی توانایی‌های تحصیلی دانشجویان استفاده می‌شود و اغلب برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سوئد مورد نیاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون‌های مورد نیاز برای پذیرش در سوئد مختص هریک از دانشگاه‌های سوئد، می‌توانید به وبسایت رسمی شورای آموزش عالی سوئد (UHR) یا وبسایت دانشگاه خاصی که مایل به درخواست هستید مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد انتخاب ایده‌آلی است. سیستم آموزشی سوئد توسعه‌یافته و کاملا مستقل است و شرایط را برای تحصیل و کسب تجربه‌های عالی برای دانشجویان بین‌المللی را فراهم می‌کند. با داشتن مدرک دیپلم و مهاتر‌های زبانی پیشرفته می‌تواند برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید. دانشگاه‌های سوئد در رتبه‌بندی‌های جهانی می‌درخشند و با تحصیل در رشته موردعلاقه خود می‌توانید از فرصت کار و زندگی ایده‌آل در این کشور لذت ببرید.

امکان کار دانشجویی در سوئد همزمان با تحصیل وجود دارداقامت پس از تحصیل در سوئد

دانشجویانی که ویزای تحصیلی دارند، همزمان با تحصیل می‌توانند کار کنند. بعد از فارغ‌التحصیلی نیز با اشتغال در شغل مورد نظر خود می‌توانند به زندگی در این کشور ادامه دهند. اخذ اقامت برای دانشجویان بین‌المللی راحت است. در طول تحصیل به مدت چهار تا پنج سال دانشجویان با شرایط کار و زندگی در سوئد آشنا می‌شوند. این افراد به شرط داشتن کار می‌توانند برای اقامت اقدام کنند.

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با داشتن کارشناسان و مشاوران خبره در حوزه مهاجرت تحصیلی به سوئد کمک بزرگی به علاقه‌مندان ارائه می‌‌دهند. در صورتی‌که به‌دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، حتما برای شرکت در جلسات مشاوره با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

جمع‌بندی

سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در تمامی مقاطع است. دانشجویان بین‌المللی بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانند با داشتن شغل موردنظر خود به زندگی در این کشور ادامه دهند. با داشتن ویزای دانشجویی و تحصیل در سوئد می‌‌توانند برای اقامت نیز درخواست دهند.

سؤالات متداول

1- آیا برای تحصیل در کشور سوئد به ویزا نیاز دارم؟

اگر از کشوری غیر اتحادیه اروپا هستید، باید ویزا بگیرید، بیمه درمانی داشته باشید، بتوانید از نظر مالی از خود را تامین کنید و یک پاسپورت معتبر برای درخواست ویزا داشته باشید.

2- آیا می‌توانم بعد از فارغ‌التحصیلی در سوئد کار کنم؟

بله، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا 6 ماه پس از پایان تحصیل در سوئد دنبال کار بگردند. در یافتن شغل موفق باشید، می‌توانید برای یک مجوز کار طولانی مدت درخواست دهید.

3- آیا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در سوئد به بیمه درمانی نیاز دارم؟

بله، همه افراد دیگر باید تحت پوشش بیمه درمانی باشند.

4- شرایط ورود به تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد چیست؟

نیاز به ارائه مدرک تافل یا آیلتس دارید.

5/5 - (1 امتیاز)

84 دیدگاه برای “تحصیل در سوئد- مهاجرت تحصیلی به سوئد

 1. مهدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  با گرفتن مدرک فنی در رشته کامپیوتر از آموزشگاه معتبر یا دانشکده میتونم برای کار یا تحصیل به کشور سوئد درخواست بدم و اینکه چه آموزشگاه های در مشهد مدرک قابل ترجمه ارائه میدهند ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای مهاجرت مهمه که مدرک رو در خود کشور مقصد بگیرید

 2. ستاره گفت:

  سلام من 19 سالمه و سال قبل کنکور دادم معدلم حدود 18.9 هست برای رشتهی پزشکی به نظرتون بهتره روی کدوم کشور سرمایه گزاری کنم؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   انتخاب کشور بسته به سلیقه و تسلط زبانی شما دارد. برای انتخاب کشور توصیه می کنم با کارشناسان ما در تماس باشید.

 3. علیرضا گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم 21 سالمه مدرک آیلتس 5 دارم و در حال حاضر در آزمایشگاه خصوصی و آزمایشگاه بیمارستان دولتی مشغول کار هستم یه جورایی کادر درمان حساب میشم چقدر امکان قبول شدن درخواستم هست ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور سوئد به شما امکان اخذ ویزای کاری گروه کادر درمان را ارائه می دهد.

 4. لیلا گفت:

  سلام و عرض ادب.. من و همسرم برای تحصیل آتیه پسرمون که تازه یکسالشه برای کشور سوئد در حال سرچ کردن هستیم.. از اینکه اینقد زود داریم بهش میپردازیم به این خاطره که میخوایم شرایط رو از همین الان بسنجیم و خودمونو براش آماده کنیم.. البته مطمئنا شرایط ممکنه تغییر کنه .. میشه خواهش کنم که کمکمون کنید و نظرتونو در این خصوص بفرمائید.. ممنونم از راهنماییتون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل فرزندتان در مدارس می توانید اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که فرزندتان حتما می بایست در سن قانونی مدارس قرار داشته باشد.

 5. Mohammadreza motamedi گفت:

  با سلام من مدرک دیپلم فنی حرفه ای دارم و ۱۹ سالم هست. امکان این هست که برای ادامه تحصیل اقدام کنم و اقامت دائم بگیرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با دریافت اقامت تحصیلی نمی توانید اقامت دائم را دریافت نمایید. پس از فارغ التحصیلان بهتر است کار پیدا کرده و پس از آن برای اخذ اقامت دائم سوئد اقدام نمایید.

 6. علیرضا یوسفی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  خواستم ببینم هزینه ی تحصیل در سوئد چه مقداره!؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه تحصیل در سوئد بسته به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی شما دارد.

 7. aria گفت:

  سلام 18 سالمه
  سال دیگه کنکور تجربی دارم و میخوام رشته ی داروسازی قبول شم
  اگه رتبم خوب باشه و مدرک زبان انگلیسیم رو هم بگیرم
  در کدوم کشور های اروپایی با هزینه کم میتونم تحصیل کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهتر است برای تحصیل رشته های پزشکی کشور هایی مانند آلمان که تحصیل رایگان را ارائه می دهند، اقدام نمایید.

 8. مهین گفت:

  سلام
  برای دوره های زبان انگلیسی کشور سوئد میشه اقدام کرد و ویزا گرفت ؟اگر اینطوری، میشه همزمان دوره رایگان زبان سوئدی را خوند؟ هزینه دوره شش ماهه چند میشه؟ هزینه خوابگاه هم شامل هزینه دوره میشه یا جداست؟
  سپاس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، هزینه دوره زبان شامل هزینه های خوابگاه و …. نمی باشد.

 9. کاظم گفت:

  با سلام.من مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی دارم و ۳ سال هست استخدام رسمی نیروگاه برقم.همسرم هم لیسانس مامایی دارن بدون سابقه کار.هر دومون دانشگاه دولتی روزانه بودیم.از چه طریق میتونین واسه کار به سوئد بریم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   از طریق رشته تحصیلی همسرتان(مامایی) می توانید برای ویزای کاری گروه درمان کشور سوئد اقدام نمایید و خودتان نیز از طریق ویزای همراه با ایشان به سوئد مهاجرت نمایید.

 10. علی گفت:

  منظورم مدرک زبان سوئدی است. به نظر شما بهترین برای کشور برای تحصیل در رشته پزشکی کدام کشور ها هستن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اکثر کشور های اروپایی بازار کار خوبی را برای رشته های پزشکی ارائه می دهند.

 11. مرجان داودي گفت:

  سلام دختر م امسال سال اخر دبيرستانهزسال ٩٨بايد كنكور بده ايا ميتونه مهاجرت تحصيلي به كشور سوئد داشته باشهرو اينكه ايا به من مادر هم ويزا ميدن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای افرادی که بالای 18 سال سن دارند، ویزای همراه تعلق نمی گیرد.

 12. کیوان گفت:

  سلام من ۳۲ سال و شوهرم ۳۷ سال دارد می خوایم ویزای تحصیلی بگیرم بیام سوئد و اقامت دائم بگیرم من بچه ۱۰ ساله و ۶ ساله دارم می تونم از طریق ویزای تحصیلی ببرمشون و وقتی اقامت دائم گرفتم بچه ها اقامت دائم می گیرند

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   با تحصیل در آلمان فرزندان را می توانید همزمان با خود برده و در صورت دریافت اقامت دائم خود، به فرزندان نیز اقامت دائم تعلق می گیرد.

 13. Sara گفت:

  با سلام وقت بخیر .بنده دارای لیسانس پرستاری دانشگاه ازاد با۷سال سابقه کار بیمارستانی و۳۳سال سن و همسرم۳۴سال سن فوق دیپلم حسابداری و۸سال سابقه کار در حال یادگیری زبان هستیم با توجه به شرایط و اینکه اکثر کشورها برای پرستاری دورهrnمیگذارند و پس از عبور از این ازمون پرستار وارد بازار کار میشود چه کشوری را پیشنهاد میدهید در ضمن ایا اینکه دانمارک بدون مدرک زبان پرستار جذب میکند و پس از دوره زبان در دانمارک و معادل سازی مدارک میتوانم در رشته خودم مشغول شوم صحت دارد ایا امکان دارد ممنون تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، کشور هایی مانند سوئد و دانمارک این فرصت را برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری ایجاد کرده اند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جزییات پروسه و زمانی دریافت ویزای کاری گروه درمان با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

  2. Doni aj گفت:

   سلام وقت بخیر
   در کشور سوئد همراه اجازه کار تمام وقت را دارد؟شیراط کارهمراه به چه صورت است؟
   سوال دیگه اینکه شرط معدل برای دانشگاه ها مهم است؟با معدل ۱۳ ایا امکان گرفتن پذیرش مقطع ارشد وجود دارد؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    سلام وقت بخیر
    همراه در صورت داشتن رزومه میتونه کار پیدا کنه
    بله معدل هم مهمه دیگه حداقل ۱۵ ۱۶ به بالا باشه

 14. وحید مهدوی گفت:

  سلام ایا گپ تحصیلی تاثیری در گرفتن پذیرش ارشد و ویزا دارد البته گپ تحصیلی به خاطر شغل مرتبط با تحصیل بوده. و ایا امکان پذیر ش در دوره دکتری با مدرک ارشد دانشگاه تهران وجود دارد یا نه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به سن و میزان گپ تحصیلی شما دارد. دانشگاه تهران مورد تایید کشور سوئد است.

 15. سمیرا پرهام گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من۳۳ساله هستم و همسرم۴۰سال و یک پسر ۶ساله داریم.هر دو لیسانس مدیریت بازرگانی داریم.من برای ترم سپتامبر۲۰۱۸پذیرش از دانشگاه لینئوس برای کورس زبان گرفتم اما برای ویزا ریجکت شدم.به نظر شما اگر امسال اقدام کنم برای سپتامبر۲۰۱۹شانس مجدد دارم برای گرفتن ویزا برای کورس زبان یا اینکه پذیرش از دانشگاه برای مقطع فوق لیسانس بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور سوئد برای دوره های زبان و کورس اصلی آکادمیک ویزای تحصیلی ارائه می دهد. برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است برای کورس اصلی دانشگاه اقدام نمایید.

 16. شهراد گفت:

  با سلام
  بنده دانش آموز کلاس هفتم (13 ساله) قصد دارم همراه با خانواده (من ، پدر، مادر و برادرم) از طریق تحصیل مادرم در مقطع فوق لیسانس اقامت سوئد رو دریافت کنیم.میخواستم بپرسم آیا امکان اخذ اقامت برای من، برادر و پدرم به عنوان همراه هست ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور سوئد به همسر متقاضی و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه اعطا می کند.

 17. سالار مهرابی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم آخر ارشد مدیریت دانشگاه تهران هستم و کارشناسی برق از دانشگاه سراسری دارم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در سوئد شرایط تحصیلی و کاری در کدام رشته بهتر هست؟ آیا امکان ادامه تحصیل در ارشد رشته مدیریت را دارم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بازار کار سوئد برای هر دو رشته تحصیلی مناسب است. برای بررسی شرایط خود برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد لطفا رزومه علمی خود را برای ما ارسال نمایید.

 18. اریا گفت:

  سلام من 17 سال دارم و قصد ادامه تحصیل در یکی از کشور های اسکاندیناوی را دارم .مدرک ایلتس هم دارم..ایا اصلا امکان پذیرفته شدن هست؟ حدودا چقدر باید هزینه کرد

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ظرفیت اکثر دانشگاه های اسکاندیناوی برای مقطع کارشناسی متعلق به دانشجویان بومی است. بابت همین به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 19. ص.ع گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  خواستم عرض کنم من 31 سالمه و دختر هستم.و فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم.میخواستم برای شروع تحصیل مجدد در رشته پزشکی در کشور سوئد اقدام کنم و از اول بخونم. خواستم ببینم شرایطش چی هست
  آیا میتونم زودتر اقدام کنم؟گرچند که برای قبولی در کنکور ایران هم آماده ام و می خوام اینجا قبول بشم تا راحت تر بهم ویزای تحصیلی رو بدن.
  ممنون میشم راهنمائیم کنین

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در کشور سوئد محدودیت سنی دارد.

 20. امیر رضا گفت:

  سلام
  من 41 ساله دارای دو مدرک کارشناسی ارشد ( کارشناسی ارشد ارزیابی اثرات زیست محیطی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع) هستم. می خواستم برای دکتری اقدام بکنم . بنظر شما می تونم برای کشور سوئد اقدام بکنم یا خیر؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای بررسی شرایط خود لطفا روزمه علمی خود را برای ما ارسال نمایید تا به طور دقیق شرایط شما را بررسی نماییم.

 21. علي زماني گفت:

  با عرض سلام و ادب
  رشته ي اصلي بنده رياضي فيزيك و موسيقي ميباشد بنظرتون من قبل اينكه به دانشگاه وارد شم امكان داره در سوعد ادامه بدم
  و بنظرتون كدوم رشته رو به عنوان رشته اصلي خود قرار دهم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و اجترام
   برای تحصیل در سوئد باید از طریق رشته های دانشگاهی خود اقدام نمایید.

 22. علی حجتی گفت:

  با سلام من 40 سال سن داشته و متاهل و دارای دو فرزندم فارغ التحصیل نرم افزار در سال 96 بوده و دارای 14 سال سابقه کار در زمینه ای تی میباشم ، امکان مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارم یا خیر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن مدرک زبان آیلتس می توانید از طریق دوره های زبان اقدام کرده، همسر و فرزند را نیز همراه خود ببرید.

 23. خیرالله رحیمی گفت:

  سلام:بنده یک دانشجوی افغان مقیم ایران هستم ،ترم هفت رشته عمران دانشگاه ازاد دوست دارم برای ادامه تحصیل ام به سوید بروم .چه اقداماتی را باید انجام بدهم . با تشکر از راهنمایتان

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 24. عرفان گفت:

  سلام.
  من دانشگاه شهر خودم (شهرکرد) رشته مهندسی کامپیوتر مقطع کارشناسی رو تمام کردم. برای تحصیل کارشناسی ارشد به کشور سوئد اپلای بدم. به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستم.
  با اینکه میدونم دانشگاه شهرکرد، دانشگاه آنچنان معتبری نیست باز هم میتونم برا گرفتن اپلای امیدوار باشم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در سوئد بایدمدرک زبان ارائه دهید و تاییدیه مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایید.

 25. علیرضا ورکی گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  آیا رتبه ی دانشگاهی که در اون مشغول به تحصیل هستیم ، در پذیرش توسط دانشگاه های سوئدی موثر هست ؟ و اگر آره مثلا کسی که در دانشگاهی با رتبه ی15 کشوری درس میخونه شانسش چقدر کمتر از کسی هست که در دانشگاهی با رتبه ی 1 درس میخونه؟ آیا تسلط به زبان سوئدی امتیازی برای پذیرش هست؟ و بدون isi میشه پذیرش گرفت؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط حصیل بسته به مقطع تحصیلی شما دارد.

 26. آزاده نودهی گفت:

  با سلام
  ۳۳ سال سن دارم و لیسانس مهندسی کشاورزی و ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد ، آیا امکان این وجود داره که برای پذیرش در مقطع لیسانس یا ارشد یا گذراندن دوره های کالج در سوئد اقدام کنم ؟ و اینکه امکان تحصیل در رشته دیگر وجود داره یا باید طبق رشته خودم باشه ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای شرکت در دوره های زبان سوئد باید مدرک زبان ارائه دهید.

 27. محدثه گفت:

  باعرض سلام.دانشجوی ارشد رشته ی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی تهران هستم.22 سالمه.مسلط به زبان انگلیسی هستم.برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا مستر مجدد میخواستم اقدام کنم. کدوم کشورها رو پیشنهاد میدید؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 28. مژگان گفت:

  سلام
  میخواستم سوال کنم امکان تحصیل در چه کشوری برای من ممکنه وجود داشته باشه. فارغ التحصیل رشته معماری شهری از دانشگاه علمی کاربردی هستم و 35 سال دارم. در ضمن کارشناس انفورماتیک هستم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در کشور های دیگر باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 29. فاطمه گفت:

  سلام.شما برای گرفتن پذیرش کورس زبان در سوئد هم اقدام میکنید؟اگر بله ممکنه شرایط رو بفرمایید؟ممنونم?

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   بله، باید حتما حداقل آیلتس 5/5 را داشته باشید.

 30. مریم گفت:

  سلام
  من لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی تهران دارم و طرحم رو هم رفتم. الان 26 سالم هست
  روزمه علمی خوبی در کار مقالات هم دارم .
  بنظر شما ارشد پرستاری بهتره بخونم یا پزشکی ؟؟ کدام را راحت تر پذیرش میدهند و هزینه به چه منوال هست

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید با توجه به رشته تحصیلی و رزومه خود برای دریافت ویزای کاری گروه درمان سوئد اقدام نمایید.

 31. رسول گفت:

  درود
  کارشناس ارشد ژنتیک هستم
  متاهل
  ایلتس6.5
  سابقه کار ازمایشگاهی 6سال
  برای بورسیه کامل دکتری ژنتیک پزشکی چقدر میتونم موفق باشم در سوئد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشور سوئد اعلام نیاز برای رشته های پزشکی کرده است که با توجه به رشته تحصیلی خود می توانید اقدام نمایید.

 32. رضا فولادی گفت:

  سلام ببخشید اگه کسی بخواد تو رشته پزشکی یا دارد سازی تو کشور سوئد ادامه تحصیل بده ایا مقرون به صرفه هست؟ تقریبا هزینه سالانه دانشگاه و خوراک و حملو نقل و هزینه کلی سالانه چقدر میشه ؟ با تشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   خیر این کشور برای تحصیل رشته های پزشکی چندان مناسب نیست و روال راحتی برای پذیرش دانشجوی خارجی برای این رشته ها را ندارد.

 33. زهرا گفت:

  سلام روز بخیر..من کارشناس شنوایی سنجی هستم ..شرایط کاری برای من در سوئد چگونه هست..و اینکه با این شغل در سوئد میشه در چ سطحی زندگس کرد متوسط ؛ ضعیف؟؟؟؟مدرک زبان متاسفانه ندارم..متاهل هستم و یک فرزند 2 ساله دارم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   مهاجرت از طریق برنامه گروه درمان سوئد برای شما کاملا مناسبه. طبق برنامه سال قبل که برای سال 2020 هم تمدید شده مدرک زبان هم لازم نیست.

 34. زهرا گفت:

  سلام.
  دانشجوی افغانی ترم یک حسابداری مقیم ایران هستم.به زبان سوئدیم مسلطم.اقواممون توسوئد زندگی میکنن.راهنماییم کنین برای ادامه ی تحصیل چه اقدامی انجام بدم؟
  ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در رشته مرتبط برای شما وجود دارد و بایستی مدارک و سوابق تحصیلی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.
   با توجه به اینکه زبان سوئدی را تسلط دارید، پذیرش در دانشگاه های سوئدی زبان برای شما آسان تر است و این خود یک امتیاز محسوب می شود.

 35. كريمزاده گفت:

  سلام من دانشجو كارشناسي زيست عمومي دانشگاه دولتي هستم و ميخوام براي ارشد به كشور سوئد اپلاي بدم
  امكانش هست راهنماييم كنيد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.

 36. محمد گفت:

  سلام
  متاسفانه هیچ جا اشاره ای به این موضوع نکردید که افرادی که طبق نظام فنی حرفه ای درس خواندند و پیش دانشگاهی رو نگذراندند باید چه کنند ؟
  بنده کاردانی و کارشناسی نرم افزار را از دانشگاه های دولتی فنی حرفه ای کشور اخذ کردم امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کدام کشور را دارم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   افراد که در رشته های فنی تحصیل کرده اند می توانند با گذراندن دوره کالج(پیش دانشگاهی) در کشور مقصد، وارد دانشگاه شوند/.
   بله مانعی برای ادامه تحصیل شما وجود ندارد و می توانید با راهنمایی مشاورین ما، به دانشگاه های ممکن برای تحصیل، در خواست دهید.

 37. محمدرضا بهبودی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی مکانیک دارم از دانشگاه تبریز با ایلتس بیش از 7
  آیا دانشگاه های سوئد فاند دارند یا خیر؟
  میتونم امیدی به اخذ فاند یا حداقل پذیرش(بدون فاند)برای ارشد مکانیک یا مهندسی پزشکی رو داشته باشم؟
  ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بحث داشتن مدرک آیلتس بالا، در بحث ادامه تحصیل و مهاجرت، بسیار موثر است؛ اما شما باید رزومه ی تحصیلی که شامل معدل، دانشگاه، تحقیقات و آثار شماست را هم برای ارائه، عنوان نمایید.
   بحث فاند عموما پس از شروع دانشگاه و در اکثر مواقع بعد از ترم اول ارائه می شود.
   نا گفته نماند برای تحصیل در مقطع ارشد، کشور های اسکاندیناوی، سختگیری های زیادی برای پذیرش اعمال می کنند.

 38. جواد امینی گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم ببینم من فوق لیسانس حسابداری دارم میتونم در کشورهای خارجی کار پیدا کنم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که پارامترهای دیگری همچون تسلط به زبان مورد نیاز کشور مقصد، سابقه کار با بیمه وسن مناسب را دارا باشید این امکان برای شما فراهم است.انواع دیگر ویزا نیز میتواند پیش زمینه ای برای ایجاد فضای کاری در کشور مقصد شود؛ مثل ویزای تحصیلی.

 39. مجتبی گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  میخواستم بدونم اگه خانمی با پسری ازدواج کنه که آن مرد اقامت کشور بیگانه رو داشته باشه خانم برای ورود به دانشگاه اون کشور شرایط تحصیلی ش چه جوری میشه.یعنی شرایط تحصیل دانشجوی بیگانه رو داره و باید مدرک آیلتس داشته باشه؟و
  من لیسانس کارگردانی انیمیشن هنر رو دارم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کشور سوئد آیا همین رشته وجود داره و اگه نه تو چه رشته و دانشگاه موازی با رشته ام میتونم ادامه بدم.
  ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبیعتاً تا زمانی که اقامت و تابعیت کشور را نگرفته اید، همان شرایطی که برای دانشجویان بین المللی است، برای فردی با شرایط اعلامی نیز وجود دارد، بابت رشته تحصیلی باید دانشگاه ها را بررسی بفرمایید و یا با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 40. قاسمی گفت:

  با سلام
  من ۲۴ ساله دانشجوی ارشد سازه های آبی گیلان هستم
  میخوام برای دکتری به کشور سوئد و هلند اپلای بدم
  با توجه به آماده شدن مقالات و آی اس آی و گرفتن مدرک آیلس و معدل ارشد ۱۶/۳۵ شانس قبولی دارم یا نه
  هزبنه ی تحصیل از طریق فاند چقدره
  مدرک جی ار ای هم نیاز است؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس پذیرش برای کشورهای سوئد و هلند خواهید داشت، امکان اخذ پذیرش و تحصیل در هلند و سوئد بدون مدرک GRE وجود دارد، در صورتی که موفق به اخذ فاند شوید نیازی به پرداخت هزینه تحصیل ندارید.

  2. ریحانه گفت:

   سلام با 33 سال سن در صورت مساعد بودن مابقی شرایط هیچ امیدی به پذیرش لیسانس از یکی از دانشگاه های سوئد یا نروژ نیست؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    به شما توصیه می کنیم بابت درصد بالای ریجکتی خود با توجه به شرایط سنی خود، روش دیگری را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *