آیا به دنبال تحصیل در یکی از برترین کشور های اروپایی هستید؟ آیا به دنبال تحصیل با هزینه کم در یکی از امن ترین و زیباترین کشور های دنیا هستید؟ آیا به دنبال شرایط ادامه تحصیل در سوئد هستید؟ آیا اعزام دانشجو به سوئد را راهی برای رسیدن به بالاترین درجات علمی در نظر گرفته اید؟ مطلب حاضر به بررسی شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئد می پردازد. کشور سوئد یکی از برترین کشور های اروپایی برای ادامه تحصیل می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیلات در سوئد و نسبت به پذیرش از دانشگاه های سوئد اقدام می کنند .

موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به سوئد در شیراز ، شما عزیزان و متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور اروپایی را همراهی خواهد کرد و راه های ادامه تحصیل در سوئد را بر روی شما خواهد گشود. البته شخص پس از تحصیل در این کشور باید نسبت به اخذ اقامت در سوئد و کسب تابعیت این کشور اقدام کند. شایان ذکر است راه کار در سوئد و سرمایه گذاری در این کشور نیز از راه های مهاجرت به سوئد است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئد

کشور سوئد با وسعت ۴۴۹،۹۶۴ کیلومتر مربع در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از شرق با فنلاند همسایه می باشد و روابط نزدیکی با این کشور دارد. از این رو دومین زبان رسمی کشور فنلاند، سوئدی است. حتی این دو کشور از لحاظ شرایط تحصیلی، شرایط پذیرش از دانشگاه ها و شرایط اقتصادی کاملا مشابه همدیگر هستند به طوری که زبان تحصیل و تدریس در کشور فنلاند در مقطع لیسانس زبان فنلاندی و سوئدی می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

پایتخت سوئد استکهلم می باشد و برترین دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه KTH که یک دانشگاه دولتی سلطنتی است در این شهر قرار دارد.

سیستم تحصیل رایگان در سوئد از سال 2011 حذف شده و هم اکنون دانشجویان جهت تحصیل در این کشور باید مبلغ را پرداخت کنند، هزینه ی تحصیل در سوئد را در این مطلب ارائه می دهیم. همین باعث شده که عده ی زیادی قبلاً نسبت به مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل اقدام کنند ولی هم اکنون شرایط تحصیل رایگان در اتریش یا تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی سوئد

تحصیل در سوئد تا سال ۲۰۱۰ در تمامی مقاطع به صورت رایگان بود اما از سال ۲۰۱۱ به بعد، کیفیت مناسب خدمات ارائه شده توسط دانشگاه این کشور سبب شد تا افراد زیادی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد را داشته باشند. لذا افزایش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی سبب گردید تا مسئولین دانشگاه جهت جلوگیری از کاهش خدمات آموزشی و غیر آموزشی اقدام به دریافت شهریه نمایند.

تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس برای تمامی رشته ها به زبان سوئدی است و فرد متقاضی برای اعزام دانشجو به سوئد نیازمند تسلط کامل به زبان سوئدی می باشد.

تحصیل در سوئد در دوره مقطع لیسانس مانند سایر کشورها ۴ ساله می باشد و دانشجو پس از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی و ۴ سال تحصیل در این کشور موفق به اخذ مدرک لیسانس می شود. هزینه تحصیل در سوئد در تمامی رشته ها بین ۷۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کرون می باشد که باید به صورت سالیانه پرداخت شود. البته این هزینه تحصیل شامل هزینه خوابگاه و جای اسکان نمی شود. هزینه خوابگاه دانشجویی با هزینه زندگی ماهیانه محاسبه می گردد. هزینه زندگی در کشور سوئد به صورت ماهیانه حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کرون می باشد که البته فرد متقاضی و دانشجو با داشتن اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته (مرتبط یا غیر مرتبط) می تواند مقداری از هزینه تحصیل و زندگی و اسکان خود را تامین کند. شایان ذکر است که در مورد خوابگاه و مکان اسکان برای فرد متقاضی جای هیچ نگرانی وجود ندارد و موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز همراه با پذیرش، برای جای اسکان و خوابگاه دانشجو هم اقدامات لازم را انجام می دهد.

تحصیل در سوئد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کارشناسی ارشد و دکترا سوئد

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مانند لیسانس منوط به پرداخت شهریه سالانه ۷۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کرون می باشد. زبان تحصیل در سوئد در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی است و فرد نیازمند مدرک آیلتس (ارشد ۶.۵ و دکترا ۷) می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز مشکل خوابگاه را برای متقاضیان حل کرده است و فرد متقاضی بدون نگرانی در مورد موضوع خوابگاه و محل اسکان، می تواند برای ادامه تحصیل در سوئد اقدام کند. البته فرد متقاضی در ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا با اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته می تواند هزینه خوابگاه و مقداری از هزینه زندگی خود را تضمین کند.

شایان ذکر است که موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز برای مشکل مدرک و نمره آیلتس متقاضیان نیز چاره ای اندیشیده است. این موسسه با برپایی دپارتمان زبان آیلتس با کادری متشکل از برترین اساتید زبان مشکل آیلتس را برای موکلین خود حال کرده است.

دانشگاه sweden university KTH سوئد

دانشگاه سلطنتی KTH سوئد یکی از برترین دانشگاه های اروپایی برای تحصیل در رشته مهندسی در سوئد است که در شهر استکهلم در پایتخت سوئد واقع شده است. تحصیل در این دانشگاه آرزوی خیلی از دانشجویان است. اما پذیرش در این دانشگاه بسیار ساخت بوده و مستلزم داشتن سابقه تحصیلی و سابقه علمی بسیار بالا می باشد.

این دانشگاه دارای ۱۱ دپارتمان می باشد. این دپارتمان ها عبارتند از دپارتمان مهندسی پزشکی، دپارتمان صنایع مدیریت، دپارتمان مهندسی برق، دپارتمان IT.

جهت تحصیل در سوئد ، زبان تدریس در دانشگاه KTH زبان انگلیسی بوده و متقاضیان می توانند رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و این رشته را به زبان انگلیسی در این دانشگاه ادامه دهند. البته موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با داشتن کادری مجرب و اساتیدی خبره در زمینه تدریس زبان انگلیسی و آیلتس متقاضیان ورود به دانشگاه KTH را در زمینه یادگیری زبان همراهی و حمایت خواهد کرد.

دانشگاه KTM سوئد

مزایای تحصیل در سوئد

 • تحصیل در برترین دانشگاه های اروپا
 • اسکان در مجهزترین خوابگاه ها
 • اجازه ۲۰ ساعت کار (مرتبط یا غیر مرتبط) در هفته
 • امکان اخذ اقامت سوئد و در ادامه تحصیل تابعیت سوئد

یکی از برترین مزایای تحصیل در سوئد این است که بعد از اتمام تحصیل یک بازه زمانی به فرد دانشجو ارائه می شود و دانشجو در این بازه زمانی می تواند به دنبال کار مرتبط با رشته خود باشد، کار پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و بعد از چند سال اقامت دائم و تبعیت این کشور را اخذ کند.

 • سفر به ۳۲ کشور: با ادامه تحصیل در سوئد و اخذ اقامت موقت کشور سوئد فرد متقاضی می تواند به ۳۲ کشور عضو شینگن سفر داشته باشد.

تحصیل رایگان در سوئد

اگر به کشورهای متفاوت نگاه کنید به راحتی می توانید مقاصدی را انتخاب کنید که تحصیل در آن ها بسیار آسان و در برخی موارد حتی رایگان است یکی از این موارد کشور سوئد است، اما قابل به ذکر است که هر دانشجویی نمی تواند به صورت کاملا رایگان در آن جا تحصیل کند.

چه کسانی می توانند به صورت رایگان در کشور سوئد تحصیل کنند؟
دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا هستند و یا گذرنامه ای از یک کشور جز اتحادیه اروپا دارند. کشور سوئد یک مقصد گران قیمت برای دانشجویان بین المللی خواهد بود.
روش های مختلفی وجود دارد که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. برخی از موسسه های سوئدی نیز انواع مختلفی از بورس تحصیلی، بر مبنای رشته ی مورد نظر و ملیت متقاضیان را ارائه می دهند.
امروزه هزینه ها در این کشور در حدود 80000 یورو در سال بر اساس دانشگاهی که انتخاب کرده اید رسیده است. قابل به ذکر است که دانشجویانی که کشور سوئد را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی زیادی در سراسر جهان در پیش رو خواهند داشت.

دانشگاه های معتبر سوئد

در زیر لیستی از دانشگاه معتبر این کشور ارائه شده است؛
 • دانشگاه کارولینسکا
 • دانشگاه آپسالا
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه تکنولوژی کی تی اچ رویال
 • دانشگاه گوتنبرگ

هزینه تحصیل در سوئد

برای تحصیل در کشور سوئد باید بودجه ی مالی خود را بررسی کنید که در این جا یک مرور کلی خواهیم داشت بر هزینه های مختلفی که باید پرداخت کنید.
هزینه های تحصیل در سوئد بسته به رشته ی انتخابی متقاضی متفاوت است. به طور کلی هزینه های متوسط برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 129000 دلار در سال است در حالی که در مقطع کارشناسی این هزینه ارزان تر خواهد بود.
طیف استاندارد هزینه های تحصیل به طور متوسط برای رشته های مختلف در زیر نشان داده شده است؛

 • رشته علوم انسانی 80000 کرون در سال
 • برنامه های فنی و علوم طبیعی 120000 تا 145000 کرون در سال
 • رشته های معماری و طراحی 190000 تا 270000 کرون در سال

هزینه های تحصیلی برای هر رشته و در هر دانشگاه متغیر است برای اطلاع کامل از هزینه ها می توانید به مشاورین موسسه در دفاتر اصفهان، تهران و‌ شیراز تماس حاصل فرمایید.

نکته آخر این است که بعد از هزینه بر شدن دانشگاه های سوئد و در واقع عدم رایگان بودن تحصیل در سوئد و همچنین صدور بسیار سخت ویزا از طرف سفارت سوئد ، استقبال مراجعه کنندگان به موسسات اعزام دانشجو به سوئد جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز کمتر شده است و بیشتر تقاضا ها جهت تحصیل رایگان هم اکنون به سوی تحصیل در اتریش و تحصیل در آلمان رفته است.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در سوئد

برنامه آموزشی تحصیل در دانشگاه های انگلستان به چگونه است؟

انگلستان یک سیستم آموزش عالی مشهور جهانی با مدارک معتبر جهانی ارائه می دهد که آینده شغلی شما در سراسر جهان را تضمین می کند. بیش از 600،000 دانشجوی بین المللی در هر سال به برنامه های مختلف، از دوره های زبان انگلیسی تا دکترای دانشگاه، جذب می شوند. مزایای تحصیل:

 • می توانید بیش از 50،000 دوره، در بیش از 25 موضوع را انتخاب کنید.
 • طول مدت دوره های تحصیلی در انگلستان به طور کلی کمتر از سایر کشورها است، که به کاهش هزینه های کلی آموزش و پرورش و هزینه های مسکن کمک می کند.
 • می توان در حین تحصیل کار کرد.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

در انگلستان، متوسط زمان لازم برای تکمیل مدرک لیسانس، تقریبا سه سال است، اما در بعضی موارد، می تواند چهار سال هم باشد

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

مدرک کارشناسی ارشد در بریتانیا در هر دو دوره تحصیلات تکمیلی و دوره کارشناسی ارائه می شود. مقطع کارشناسی ارشد متصل با مقطع کارشناسی است و در مجموع 4 سال طول می کشد.

چهار نوع اصلی لیسانس در دانشگاه های انگلستان کدامند؟

کارشناسی ارشد هنر ،(MA)، کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) کارشناسی ارشد مهندسی

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

طول دوران دکتری جهت تحصیل در آلمان معمولا 3 تا 4 سال می باشد

آیا برای تحصیل در دانشگاه انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد؟

بله، برای دانشگاه های انگلستان لازم است که شما اثبات نمایید که از دانش زبانی بالایی برخوردارید و می توانید به راحتی در دروس خود موفق شوید. امتحانات رسمی IELTS T ،IELTS، C1 Advanced در دانشگاه های بریتانیا مورد قبول می باشند.

چه زمانی باید برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان اقدام کرد؟

اگرچه اغلب رشته ها دکتری چندین بار در سال ورودی دارند ولی به دلیل رقابت بالا بر سر کرسی دکتری به خصوص کمک هزینه های مالیی توصیه می شود که هرچه زودتر اقدام کنید. مهلت پذیرش دانشجو و دانشجوی بورس شده اغلب 3 تا 6 ماه قبل از شروع دوره می باشد. به خاطر داشته باشید که شما ابتدا باید جزییات و شرایط رشته مورد نظرتان را بررسی کنید، موضوع تز تان را انتخاب کنید، با مشاوری توانمند ارتباط برقرار کنید و فرم درخواست پذیرش تان را با دقت پر کنید و مدارک لازم را مهیا کنید که همه این موارد زمان بر هستند.

کمک هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان چگونه است؟

موسسات در ویلز می توانند تا 9000 پوند برای دانشجویان خانه و 3925 پوند برای دانشجویان شهروندی اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی هزینه کنند. با این حال، اگر شما دانش آموز ویلز هستید، می توانید تقاضای کمک هزینه ای را برای پوشش برخی از هزینه های تحصیل خود درخواست کنید. این کمک مالی در حال حاضر قابل بازپرداخت یا ارزیابی درآمد نیست. دانشگاه های ایرلند شمالی مبلغ 43030 پوند برای دانشجویان در جهت اقامت در خانه می پردازند و ممکن است برای دانش آموزان از دیگر نقاط انگلستان هزینه بالاتری را به 9250 یورو برساند. در سال 2017، دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 10000 تا 35000 پوند پرداخت می کنند. مدرک کارشناسی پزشکی می تواند برای دانشجویان خارج از کشور تا 38000 پوند در سال ارزیابی گردد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های انگلستان چه هستند؟

 • برای اخذ ویزای تحصیلی: اگر شما 16 سال یا بیشتر هستید
 • یک مکان برای تحصیل به شما ارائه شده است.
 • توانایی نوشتن، خواندن و صحبت کردن به انگلیسی را داشته باشید.
 • پول کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه برای دوره باشید، مقدار با توجه به شرایط شما متفاوت خواهد بود.
 • شما از کشورهایی هستید که در منطقه اقتصادی اروپا. (EEA) یا سوئیس نیستند
 • سایر شرایط واجد شرایط بودن را رعایت کنید.
 • زودترین زمانی که می توانید برای ویزا درخواست کنید، 3 ماه قبل از شروع دوره تان است. معمولا نتیجه تصمیم برای ویزا را برای مدت 3 هفته دریافت خواهید کرد.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

شهریه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۴ هزار پوند است.

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۱ تا ۲۵ هزار پوند می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین 5 تا 15 هزار پوند می باشد.

جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت رسمی تحصیل در سوئد مراجعه کنید، همچنین کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئد می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر ، تماس حاصل فرمایید و از مشاوره  کارشناسان ما بهره مند شوید.

34 دیدگاه برای “تحصیل در سوئد

 1. Avatar قاسمی گفت:

  با سلام
  من ۲۴ ساله دانشجوی ارشد سازه های آبی گیلان هستم
  میخوام برای دکتری به کشور سوئد و هلند اپلای بدم
  با توجه به آماده شدن مقالات و آی اس آی و گرفتن مدرک آیلس و معدل ارشد ۱۶/۳۵ شانس قبولی دارم یا نه
  هزبنه ی تحصیل از طریق فاند چقدره
  مدرک جی ار ای هم نیاز است؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس پذیرش برای کشورهای سوئد و هلند خواهید داشت، امکان اخذ پذیرش و تحصیل در هلند و سوئد بدون مدرک GRE وجود دارد، در صورتی که موفق به اخذ فاند شوید نیازی به پرداخت هزینه تحصیل ندارید.

  2. Avatar ریحانه گفت:

   سلام با 33 سال سن در صورت مساعد بودن مابقی شرایط هیچ امیدی به پذیرش لیسانس از یکی از دانشگاه های سوئد یا نروژ نیست؟

   1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    به شما توصیه می کنیم بابت درصد بالای ریجکتی خود با توجه به شرایط سنی خود، روش دیگری را انتخاب نمایید.

 2. Avatar مجتبی گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  میخواستم بدونم اگه خانمی با پسری ازدواج کنه که آن مرد اقامت کشور بیگانه رو داشته باشه خانم برای ورود به دانشگاه اون کشور شرایط تحصیلی ش چه جوری میشه.یعنی شرایط تحصیل دانشجوی بیگانه رو داره و باید مدرک آیلتس داشته باشه؟و
  من لیسانس کارگردانی انیمیشن هنر رو دارم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کشور سوئد آیا همین رشته وجود داره و اگه نه تو چه رشته و دانشگاه موازی با رشته ام میتونم ادامه بدم.
  ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبیعتاً تا زمانی که اقامت و تابعیت کشور را نگرفته اید، همان شرایطی که برای دانشجویان بین المللی است، برای فردی با شرایط اعلامی نیز وجود دارد، بابت رشته تحصیلی باید دانشگاه ها را بررسی بفرمایید و یا با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 3. Avatar جواد امینی گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم ببینم من فوق لیسانس حسابداری دارم میتونم در کشورهای خارجی کار پیدا کنم

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که پارامترهای دیگری همچون تسلط به زبان مورد نیاز کشور مقصد، سابقه کار با بیمه وسن مناسب را دارا باشید این امکان برای شما فراهم است.انواع دیگر ویزا نیز میتواند پیش زمینه ای برای ایجاد فضای کاری در کشور مقصد شود؛ مثل ویزای تحصیلی.

 4. Avatar محمدرضا بهبودی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی مکانیک دارم از دانشگاه تبریز با ایلتس بیش از 7
  آیا دانشگاه های سوئد فاند دارند یا خیر؟
  میتونم امیدی به اخذ فاند یا حداقل پذیرش(بدون فاند)برای ارشد مکانیک یا مهندسی پزشکی رو داشته باشم؟
  ممنونم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بحث داشتن مدرک آیلتس بالا، در بحث ادامه تحصیل و مهاجرت، بسیار موثر است؛ اما شما باید رزومه ی تحصیلی که شامل معدل، دانشگاه، تحقیقات و آثار شماست را هم برای ارائه، عنوان نمایید.
   بحث فاند عموما پس از شروع دانشگاه و در اکثر مواقع بعد از ترم اول ارائه می شود.
   نا گفته نماند برای تحصیل در مقطع ارشد، کشور های اسکاندیناوی، سختگیری های زیادی برای پذیرش اعمال می کنند.

 5. Avatar محمد گفت:

  سلام
  متاسفانه هیچ جا اشاره ای به این موضوع نکردید که افرادی که طبق نظام فنی حرفه ای درس خواندند و پیش دانشگاهی رو نگذراندند باید چه کنند ؟
  بنده کاردانی و کارشناسی نرم افزار را از دانشگاه های دولتی فنی حرفه ای کشور اخذ کردم امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کدام کشور را دارم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   افراد که در رشته های فنی تحصیل کرده اند می توانند با گذراندن دوره کالج(پیش دانشگاهی) در کشور مقصد، وارد دانشگاه شوند/.
   بله مانعی برای ادامه تحصیل شما وجود ندارد و می توانید با راهنمایی مشاورین ما، به دانشگاه های ممکن برای تحصیل، در خواست دهید.

 6. Avatar كريمزاده گفت:

  سلام من دانشجو كارشناسي زيست عمومي دانشگاه دولتي هستم و ميخوام براي ارشد به كشور سوئد اپلاي بدم
  امكانش هست راهنماييم كنيد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.

 7. Avatar زهرا گفت:

  سلام.
  دانشجوی افغانی ترم یک حسابداری مقیم ایران هستم.به زبان سوئدیم مسلطم.اقواممون توسوئد زندگی میکنن.راهنماییم کنین برای ادامه ی تحصیل چه اقدامی انجام بدم؟
  ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در رشته مرتبط برای شما وجود دارد و بایستی مدارک و سوابق تحصیلی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.
   با توجه به اینکه زبان سوئدی را تسلط دارید، پذیرش در دانشگاه های سوئدی زبان برای شما آسان تر است و این خود یک امتیاز محسوب می شود.

 8. Avatar زهرا گفت:

  سلام روز بخیر..من کارشناس شنوایی سنجی هستم ..شرایط کاری برای من در سوئد چگونه هست..و اینکه با این شغل در سوئد میشه در چ سطحی زندگس کرد متوسط ؛ ضعیف؟؟؟؟مدرک زبان متاسفانه ندارم..متاهل هستم و یک فرزند 2 ساله دارم

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   مهاجرت از طریق برنامه گروه درمان سوئد برای شما کاملا مناسبه. طبق برنامه سال قبل که برای سال 2020 هم تمدید شده مدرک زبان هم لازم نیست.

 9. Avatar رضا فولادی گفت:

  سلام ببخشید اگه کسی بخواد تو رشته پزشکی یا دارد سازی تو کشور سوئد ادامه تحصیل بده ایا مقرون به صرفه هست؟ تقریبا هزینه سالانه دانشگاه و خوراک و حملو نقل و هزینه کلی سالانه چقدر میشه ؟ با تشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   خیر این کشور برای تحصیل رشته های پزشکی چندان مناسب نیست و روال راحتی برای پذیرش دانشجوی خارجی برای این رشته ها را ندارد.

 10. Avatar رسول گفت:

  درود
  کارشناس ارشد ژنتیک هستم
  متاهل
  ایلتس6.5
  سابقه کار ازمایشگاهی 6سال
  برای بورسیه کامل دکتری ژنتیک پزشکی چقدر میتونم موفق باشم در سوئد؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشور سوئد اعلام نیاز برای رشته های پزشکی کرده است که با توجه به رشته تحصیلی خود می توانید اقدام نمایید.

 11. Avatar مریم گفت:

  سلام
  من لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی تهران دارم و طرحم رو هم رفتم. الان 26 سالم هست
  روزمه علمی خوبی در کار مقالات هم دارم .
  بنظر شما ارشد پرستاری بهتره بخونم یا پزشکی ؟؟ کدام را راحت تر پذیرش میدهند و هزینه به چه منوال هست

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید با توجه به رشته تحصیلی و رزومه خود برای دریافت ویزای کاری گروه درمان سوئد اقدام نمایید.

 12. Avatar فاطمه گفت:

  سلام.شما برای گرفتن پذیرش کورس زبان در سوئد هم اقدام میکنید؟اگر بله ممکنه شرایط رو بفرمایید؟ممنونم🙏

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، باید حتما حداقل آیلتس 5/5 را داشته باشید.

 13. Avatar مژگان گفت:

  سلام
  میخواستم سوال کنم امکان تحصیل در چه کشوری برای من ممکنه وجود داشته باشه. فارغ التحصیل رشته معماری شهری از دانشگاه علمی کاربردی هستم و 35 سال دارم. در ضمن کارشناس انفورماتیک هستم.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در کشور های دیگر باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 14. Avatar محدثه گفت:

  باعرض سلام.دانشجوی ارشد رشته ی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی تهران هستم.22 سالمه.مسلط به زبان انگلیسی هستم.برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا مستر مجدد میخواستم اقدام کنم. کدوم کشورها رو پیشنهاد میدید؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 15. Avatar آزاده نودهی گفت:

  با سلام
  ۳۳ سال سن دارم و لیسانس مهندسی کشاورزی و ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد ، آیا امکان این وجود داره که برای پذیرش در مقطع لیسانس یا ارشد یا گذراندن دوره های کالج در سوئد اقدام کنم ؟ و اینکه امکان تحصیل در رشته دیگر وجود داره یا باید طبق رشته خودم باشه ؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای شرکت در دوره های زبان سوئد باید مدرک زبان ارائه دهید.

 16. Avatar علیرضا ورکی گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  آیا رتبه ی دانشگاهی که در اون مشغول به تحصیل هستیم ، در پذیرش توسط دانشگاه های سوئدی موثر هست ؟ و اگر آره مثلا کسی که در دانشگاهی با رتبه ی15 کشوری درس میخونه شانسش چقدر کمتر از کسی هست که در دانشگاهی با رتبه ی 1 درس میخونه؟ آیا تسلط به زبان سوئدی امتیازی برای پذیرش هست؟ و بدون isi میشه پذیرش گرفت؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط حصیل بسته به مقطع تحصیلی شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *