باید بدانید که شهرت کشور سوئد بدلیل این است که کشور سوئد گران ترین منطقه برای زندگی می باشد. هر زمان که صحبت از مواد غذایی و مشروبات الکی کشور سوئد به میان می آید، بی شک مبحث گرانی در این کشور به ذهن افراد خطور می کند. اما در رابطه با مبحث آموزش باید بدانید که این کشور برترین دانشگاه های عالی رتبه را در خود جای داده است. با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیده راجع به مهاجرت تحصیلی به سوئد به دست خواهید آورد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر شیراز و تهران می توانند به شما در اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی به سوئد از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به سوئد کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

بسیاری افراد جهت مهاجرت به سوئد معمولا از طریق مهاجرت تحصیلی به سوئد اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی به سوئد نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی سوئد میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به سوئد می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در سوئد و سرمایه گذاری در سوئد نیز وجود دارند. تابعیت سوئد از طریق تولد فرزند در سوئد در این کشور وجود ندارد.

زبان تحصیل و تدریس در این کشور سوئدی و انگلیسی می باشد. امکان مهاجرت تحصیلی به سوئد بدون مدرک زبان ممکن نیست.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

 • کشور سوئد کشوریست که حدود 53 دانشگاه را در خود جای داده است. دانشگاه و یا کالج هایی که مبلغ شهریه دانشگاه برای آنان کاملا رایگان می باشد. این درحالیست که در سال های اخیر مبالغ شهریه ای برای دانشجویان غیر اروپایی در نظر گرفته شده است.
 • باید بدانید که این کشور به عنوان اصلی ترین مرکز اخذ جوایز نوبل در نظر گرفته شده است، چرا که دانشگاه لوند که رتبه 60 جهانی و دانشگاه اوپسالا که رتبه 81 جهانی را به خود اختصاص داده است و به عنوان یکی از عالی رتبه ترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند در این کشور واقع شده است.
 • بخاطر داشته باشید که دامنه گسترده ای از برنامه ها به زبان انگلیسی در اختیار افراد قرار می گیرد و این امر بیشتر در خصوص دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد صدق می کند. لذا تحصیل در کشور سوئد به معنای تحقیق به تمام زبان های مورد نظر خواهد بود.

قوانین و مقررات ورود و اخذ ویزای تحصیلی سوئد

نکته: دانشجویان متعلق به اروپا جهت تحصیل در کشور سوئد نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت.

 • باید بدانید که شما ملزم به ثبت ورود خود در اداره ثبت مهاجرت های خارجی در صورت اقامت سه ماهه خواهید بود. لذا از دانشجویان انتظار می رود که قبل از هرگونه اقدام نسبت به تمامی کمک هزینه های مالی جهت اقامت آگاهی یابند.
 • جهت پذیرش در دانشگاه های سوئد شما ملزم به ارسال درخواست خود به دانشگاه سوئد می باشید. ناگفته نماند که شما قادر به دادن درخواست خود در ماه ژانویه خواهید بود.

کمک هزینه های مالی جهت تحصیل هزینه زندگی دانشجویی در سوئد

 • اگرچه مبلغ شهریه در کشور سوئد رایگان می باشد اما شما ملزم به پرداخت هزینه اجباری بسیار کمی که حدود 25 یورو برای هر ترم می باشد خواهید بود.
 • مبحث وام در کشور سوئد تنها برای کسانی که قصد اقامت دائم در این کشور به دلایلی به جز تحصیل را دارند مقدور می باشد. اگر شما تنها به قصد تحصیل وارد کشور سوئد شده اید باید بدانید شما واجد شرایط دریافت کمک هزینه های مالی نخواهید بود.

به خاطر داشته باشید که انجام فرایند های اقامت قبل از رسیدن به کشور سوئد کمی دشوار خواهد بود، این درحالیست که شرکت هایی با عنوان انجام فرایند اخذ خانه های دانشجویی و برای دانشگاه ها نیز فعالیت می نمایند.

 • زمانی که شما برای اخذ خانه های دانشجویی ثبت نام کردید، درخواست شما در سیستم صف اخذ خانه های دانشجویی ثبت خواهد شد و شما در فهرست انتظار قرار خواهید گرفت. ناگفته نماند که شانس یافتن یک اتاق برای شما بسیار خواهد بود.
 • برخی از دانشجویان به محض رسیدن به کشور سوئد در هتل اقامت می گزینند و پس از آن نسبت به اخذ محل اقامت شخصی و یا خانه های مشترکی مبادرت می ورزند.

بر اساس تخمین های زده شده، کشور سوئد دومین کشور از نظر گرانی قیمت در اتحادیه اروپا خواهد بود، چرا که هزینه حق سرویس و خدمات در این کشور حدود 28 درصد و بیش از حد متوسط مبلغ در نظر گرفته شده در منطقه اروپا خواهد بود. لذا حد متوسط هزینه (براساس GBP – مارس 2015) به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 310 تا 484 یورو برای هر ماه.
 • هزینه خوراک در رستورانی ارزان: 6.22 یورو.
 • هزینه خوراک در مک دونالد: 5.36 یورو.
 • هزینه آبجو بومی 0.5 لیتری: 4.28 یورو.
 • هزینه آبجو وارداتی 0.33 لیتری:3.89 یورو.
 • هزینه کاپوچینو: 2.41 یورو.
 • هزینه کوک / پپسی 0.33 لیتری: 1.34 یورو.
 • هزینه بطری آب 0.33 لیتری: 1.22 یورو.
 • هزینه یک قرص نان: 1.52 یورو.
 • هزینه سیگار: 4.28 یورو.
 • هزینه بلیط حمل و نقل بومی: 1.94 یورو.
 • هزینه بلیط سینما: 8.94 یورو.

باید بدانید که دانشجویان جهت تامین مخارج زندگی خود قادر به کار کردن پاره وقت نیز خواهند بود.بر اساس آمارهای گرفته شده مشخص شده است که دانشجویان 6 دانشگاه (از 10 دانشگاه) قادر به اخذ کار پاره وقت می باشند.

 • به خاطر داشته باشید که دانشجویان متعلق به اروپا نیازی به اخذ مجوز کار نخواهند داشت، البته این درحالیست که رقابت مابین دانشجویان جهت اخذ مشاغل مورد نظر به وفور مشاهده می شود. ناگفته نماند درصورتی که شما قادر به تکلم به زبان سوئدی نمی باشید، جهت یافتن کارفرما با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

سلامت و امنیت در سوئد

مبحث سلامت و درمان در کشور سوئد مورد حمایت دولت واقع شده است، اما باید بدانید که هزینه های مرتبط با سلامت و درمان در تمامی بخش ها رایگان نمی باشد.

 • دانشجویان متعلق به کشور انگلستان با در اختیار داشتن کارت بیمه سلامت اروپایی قادر به استفاده از سیستم مراقبت های درمانی سوئد همانند دیگر شهروندان این کشور نیز خواهند بود. این در حالیست که جهت دسترسی به برخی از خدمات افراد ملزم به پرداخت هزینه می باشند. به طور معمول جهت ملاقات با پزشک در GP و پزشک موجود در مراکز اورژانس افراد ملزم به پرداخت 15 تا 20 یورو نیز خواهند بود. ناگفته نماند که هزینه درمان برای افراد زیر 20 سال کاملا رایگان خواهد بود.
 • به طور کلی کشور سوئد کشوری بسیار امن می باشد، اما مواردی نظیر: کیف قاپی و جیب بری در شهرهای بزرگ به عنوان خطری جدی خواهد بود.

رتبه بندی و رنکینگ بین المللی دانشگاه های سوئد

در زیر اطلاعات مفیدی راجع به رتبه بندی دانشگاه های مختلف و همچنین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سوئد آمده است.

دانشگاهQSTHE
دانشگاه فناوری چالمرز132201 – 250
موسسه کارولینسکا44
دانشگاه لینشوپینگ286251 – 300
دانشگاه لاند7090
دانشگاه استکهلم182136
دانشگاه علوم کشاورزی سوئد251 – 275
دانشگاه امئو319251 – 300
دانشگاه گوتنبرگ247180
دانشگاه اوپسالا10281
KTH92155

 

تمامی اطلاعات موجود در این جدول به صورت صحیحی گردآوری شده اند. رتبه های موجود در این جدول توسط سازمان به رسمیت شناخته شده ای بدست آمده است. رتبه دانشگاه های غیر انگلیسی توسط سازمان دیگری ساماندهی شده است، سازمانی که راهنمایی های لازم را در خصوص رتبه بندی های دانشگاهی در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر شما قادر به مطالعه رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، رتبه بندی دانشگاه های جهانی THE، رتبه های جهانی MBA، بهترین فوربس های آمریکا و رتبه بندی دانشگاه های اروپایی خواهید بود.

بورسیه های تحصیلی در کشور سوئد مختص به دانشجویان بومی این کشور می باشد. در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به سوئد توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به سوئد برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به سوئد و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران، اصفهان، شیراز و مشهد از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای مهاجرت تحصیلی به سوئد را دریافت کرده و به ادامه مهاجرت تحصیلی به سوئد بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه یا سفارت سوئد تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

4 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به سوئد 2023

 1. عباس گفت:

  آینده روشنی پیش روی بچه ها است اگر درست در مسیری که باید باشندهدایت شوندباتشکر نیک زاد

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   بله همینطوره

 2. علیرضا ورکی گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  آیا رتبه ی دانشگاهی که در اون مشغول به تحصیل هستیم ، در پذیرش توسط دانشگاه های سوئدی موثر هست ؟ و اگر آره مثلا کسی که در دانشگاهی با رتبه ی15 کشوری درس میخونه شانسش چقدر کمتر از کسی هست که در دانشگاهی با رتبه ی 1 درس میخونه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   تاثیرگذار است، ولی مهمتر از این سابقه و رزومه تحصیلی و تحقیقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *