کشور سوئیس
بهترین شهر سوئیس برای زندگی
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور سوئیس

 • مساحت: 41.275 کیلومتر مربع
 • جمعیت: حدود 7.5 میلیون
 • زبان رسمی: آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی، رومانش
 • پایتخت : برن
 • واحد پول: فرانک
 • دامنه اینترنتی: .ch
بهترین شهرها برای تحصیل در سوئیس

مهاجرت به سوئیس

سوئیس یک کشور کوهستانی کوچک واقع در مرکز اروپا است. این کشور در خشکی محصور است و بین سه کشور نیوجرسی فرانسه و ایتالیا واقع شده است. و همچنین دارای مرز مشترک با اتریش، آلمان، و لیختن اشتاین است. در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به سوئیس می پردازد.

ویزای کار سوئیس

برترین و شناخته شده ترین اقلام صادراتی مواردی نظیر: ساعت، شکلات، پنیر و… را در بر خواهد گرفت. با این حال مشاغلی نظیر: مهندسی مکانیک ، برق و شیمی بیش از نیمی از درآمد حاصل از صادرات سوئیس را به خود اختصاص داده اند. این در حالیست که بخش مشاوره، بانکداری، بیمه و گردشگری نرخ قابل توجهی از تجارت های بین المللی را به خود گرفته اند.

هزینه تحصیل رشته مهندسی برق در سوئیس
شرایط اخذ پذیرش رشته مهمانداری از دانشگاه های سوئیس

تحصیل در سوئیس

شرایط تحصیل در سوئیس به این صورت است که با آموزش کودکان در دوران پیش دبستانی و به مدت 1 تا 2 سال شروع می شود. تحصیلات اجباری در کشور سوئیس در هر شهر متغیر است و از 6 تا 8 سالگی شروع شده و 8 تا 9 سال زمان می برد که از این دوران 4 تا 6 سال آن برای دوران دبستان و 3 تا 5 سال آن برای دوران متوسطه می باشد.

شرایط زندگی در سوئیس

ما در مقاله به بررسی 35 واقعیت پیرامون سوئیس می پردازیم. چه مطالبی در رابطه با سوئیس می دانید؟ در اینجا ترکیبی از حقایق آموزنده و جالب برای شما آماده گردیده است، حقایقی که امکان بازدید و یا زندگی در سوئیس را برای شما مقدور می سازند. پیشنهاد می شود که در وهله اول خود را بیازمایید و این 35 حقایق را به خاطر بسپارید.

دانشگاه فرانکلین سوئیس
فرصت های سرمایه گذاری ها در سوئیس

اخذ اقامت سوئیس

اگرچه بسیاری از افراد خارجی با زندگی طولانی مدت در این کشور تنها اجازه اسکان را خواهند داشت این درحالیست که برخی دیگر قادر به اخذ مزیت تابعیت این کشور نیز خواهند بود. علاوه بر این باید بدانید که اخذ گذرنامه سوئیسی یکی از دشوارترین گذرنامه های موجود در اروپا خواهد بود. چرا که کشور سوئیس از جهت شاخص قدرت گذرنامه رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت نظیر شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

دانشجویانی که پس از یک سال اول تحصیل در آزمون با شکست مواجه می شوند و موفق به قبولی در آزمون پزشکی سوئیس نشوند، می بایست در دوره های تحصیل به زبان فرانسوی نیز شرکت کنند. با توجه به اینکه سوئیس از قدیمی ترین کشورها محسوب می شود اما این بسیار مهم است که افراد نسبت به زبانی که به آن تحصیل می کنند آگاهی کامل داشته باشند، چرا که تسلط به زبان مد نظر، اجباری می باشد.

پرستاری در سوئیس
اخذ گذرنامه سوئیس

تابعیت و شهروندی سوئیس

قانون تابعیت سوئیس بر اساس اصول ذیل بنا شده است:

 • قانون تابعیت کنفدراسیون، شوراهای کانتون و شوراهای محلی.
 • تابعیت کسب شده از طریق تولد در سوئیس ، ازدواج با سوئیسی (یعنی از طریق اصل خون )
 • برای جلوگیری از بی تابعیتی

زمانی یک شخص به عنوان تبعه سوئیس محسوب می گردد که شهروند وی در شهرداری (قسمت اداره ثبت احوال) به ثبت رسیده شده باشد. و خانواده ی وی نیز در آنجا تابعیتشان ثبت شده باشد.

هزینه زندگی در سوئیس

ست فود و رستوران

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت : ۲۰ فرانک
 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) :  ۱۰۰ فرانک
 • هزینه یک عدد مک دونالد : ۱۴ فرانک

کافه و بار

 • هزینه یک فنجان کاپوچینو  ۴.۵ فرانک
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه  ۴ فرانک
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی  ۳.۵ فرانک
هزینه زندگی در سوئیس
مهندسی برق سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

اگر شما از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا نیستید، اما می خواهید در سوئیس کسب و کاری را شروع کنید، می توانید با یک ویزای موقت 90 روزه وارد سوئیس شوید. با این حال، قبل از ثبت هر فعالیت تجاری برای مدت زمان طولانی تر از 90 روز، باید مجوز اقامت دریافت کنید. بیش از یک سوم شرکت های ثبت شده در بازار بورس سوئیس متعلق به افراد خارجی کشورهای غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا هستند.

سوئیس کشوری تاریخی با موقعیتی غبطه ‌انگیز در قلب کوه‌های آلپ است که با فرانسه، آلمان، لیختن اشتاین، اتریش و ایتالیا همسایه است. بیشتر جمعیت این کشور در فلاتی زندگی می کنند که بین رشته کوه های آلپ در جنوب و کوه های جورا در شمال قرار دارد و منطقه کوهستانی آن در جنوب دارای جمعیت اندکی است. این کشور با فرهنگ و تاریخ بسیار، چیزهای زیادی برای عرضه در اختیار دارد. اگر قصد سفر به سوئیس را دارید یا فقط می خواهید در مورد این کشور شگفت انگیز بیشتر بدانید، ما تمام اطلاعات ضروری سوئیس را در اینجا برای شما گردآوری کرده ایم.

عنوانمقدارعنوانمقدار
نام کشورسوئیسمساحت41,290 کیلومتر مربع
جمعیت8,770,000 نفرپایتختبرن
بزرگترین شهرزوریخنوع حکومتجمهوری فدرال نیمه مستقیم دموکراتیک
زبانآلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانشمذهبکاتولیک رومی 38.2٪، پروتستان 26.9٪، مسیحیان دیگر 5.7٪، مسلمانان 4.9%
واحد پولفرانک سوئیسپیش شماره0041
رتبه پاسپورت5رتبه شاخص رفاه اجتماعی4

تاریخچه سوئیس

سوئیس در قرن سیزدهم میلادی و به طور دقیق، در سال 1291 به عنوان اتحادیه ای متشکل از سه ایالت تشکیل شد و در قرن نوزدهم میلادی، یعنی در سال 1815 به یک کشور مستقل بدل گردید. قانون اساسی این کشور که در سال 1848، یعنی 33 سال پس از استقلال این کشور، تصویب شد، بر اساس این قانون، دولت اجازه اعزام نیرو برای خدمت در جنگ های خارجی و بین المللی را نمی دهد. این کشور در درگیری های سراسر جهان، از جمله در دو جنگ جهانی اول و دوم، کاملا بی طرف مانده است. سوئیس تا قبل از سال 2002 عضو سازمان ملل متحد نبوده و در حال حاضر نیز عضو اتحادیه اروپا نیز نیست.

طی قرن ‌ها، سوئیس از شبکه‌ای متشکل از ائتلاف‌ های مختلف شهرها و مناطق روستایی به ایالت فدرال امروزی تبدیل شد که از 26 کانتون تشکیل شده است. این کشور بسیار شبیه به بخش‌ های بزرگ اروپای غربی توسعه یافت؛ اما توانست ویژگی‌ ها و استقلال منحصر به‌ فرد خود را حفظ کند.

قلمرو سوئیس امروزی بخشی از امپراتوری روم بود و در اوایل قرون وسطی توسط مسیحیت، جریان های مهاجرت و حکومت قدرت های مختلف خارجی شکل گرفت. در اواخر قرون وسطی، کنفدراسیون قدیمی سوئیس، حکومت سیاسی پیش از سوئیس امروزی، به تدریج شکل گرفت.

مانند بخش بزرگی از اروپا، اصلاحات و تقسیم مسیحیت غربی به تنش ها و درگیری های مسلحانه در سوئیس نیز منجر شد. به موازات آن، سوئیس یک ویژگی را توسعه داد که در آزمون زمان مقاومت کرده است – بی طرفی آن.

با این حال، بی طرفی نتوانست مانع از تأثیرگذاری انقلاب فرانسه و جنگ های بعدی ناپلئون بر سوئیس شود. در جمهوری هلوتیک که از طریق اشغال فرانسه ایجاد شد، مرزهای امروزی مشخص شد و مناطق نزدیک به هم به کانتون های مستقل تبدیل شدند. دولت فدرال مدرن از این تحولات تکامل یافته است.

قرن بیستم همچنین به وضوح نشان داد که سوئیس از یک سو تا چه اندازه با کشورهای همسایه خود پیوند محکمی دارد و از سوی دیگر چگونه مسیر متمایز خود را در پیش گرفته است تا امروزه یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره اروپا باشد.

جمعیت سوئیس

جمعیت فعلی سوئیس تا ماه نوامبر 2023 و بر اساس آخرین داده های سازمان ملل متحد، 8,815,963 نفر است. بدین ترتیب، جمعیت این کشور معادل 0.11 درصد از کل جمعیت جهان است. همچنین، سوئیس رتبه 101 را در فهرست کشورها بر اساس جمعیت دارد.

تراکم جمعیت در سوئیس 223 در هر کیلومتر مربع است. 74.6 درصد از جمعیت این کشور شهری هستند (معادل 6563981 نفر در سال 2023) و میانگین سنی در سوئیس 42.3 سال است.

ایالت های سوئیس

طبق قانون اساسی سوئیس، هر کانتون دارای دولت، قوانین و قانون اساسی مخصوص به خود است. 20 کانتون و شش نیم کانتون در این کشور وجود دارد. تفاوت بین نیم کانتون و کانتون کامل در کرسی های متعلق به شورای ایالات است. نیمی از کانتون ها فقط یک کرسی دارند، در حالی که کانتون های معمولی دو کرسی دارند.
لیست کانتون ها یا همان ایالات سوئیس عبارتند از:

1. کانتون زوریخ (Zurich)

2. کانتون برن (Berne)

3. کانتون لوسرن (Lucerne)

4. کانتون اوری (Uri)

5. کانتون شویز (Schwyz)

6. کانتون اووالدن (Obwalden)

7. کانتون نیدوالدن (Nidwalden)

8. کانتون گلاروس (Glarus)

9. کانتون زوگ (Zug)

10. کانتون فریبورگ (Fribourg)

11. کانتون سولوتورن (Solothurn)

12. کانتون بازل اشتاد (Basel-Stadt)

13. کانتون بازل-لندشافت (Basel-Landschaft)

14. کانتون شافهاوزن (Schaffhausen)

15. کانتون آپنزل-آسررودن (Appenzell-Ausserrhoden)

16. ایالت آپنزل-اینرهودن (Appenzell-Innerrhoden)

17. کانتون سنت گالن (St. Gallen)

18. کانتون گرابوندن (Graubünden)

19. کانتون آرگاو (Aargau)

20. کانتون تورگائو (Thurgau)

21. کانتون تیچینو (Ticino)

22. کانتون وو (Vaud)

23. کانتون واله (Valais)

24. کانتون نوشاتل (Neuchatel)

25. کانتون ژنو (Geneva)

26. کانتون ژورا (Jura)

نقشه ایالتی سوئیس شامل 26 کانتون استشهرهای مهم سوئیس

شهرهای سوئیس بیشتر در فلات سوئیس و در مجاورت پیست های اسکی و طبیعت بکر آن واقع شده اند. این کشور دارای دشت های فراوان و زمین های تپه ای مملو از دریاچه های بزرگ آلپ است. سوئیس دارای مراکز حمل و نقل اصلی است؛ اما فرودگاه بین ‌المللی زوریخ یکی از شلوغ ‌ترین فرودگاه‌ های این کشور است که از طریق راه‌ آهن به بازل، ژنو و زوریخ متصل است. در ادامه، برخی از شهرهای مهم این کشور را که دارای کیفیت بالای زندگی در سوئیس هستند، نام می بریم:

 • زوریخ: پایتخت بانکی و پرجمعیت ترین شهر سوئیس با جمعیت 366.455 نفر.
 • ژنو: دومین شهر پرجمعیت با 177.500 شهروند است. همچنین، مرکز دیپلماسی بسیاری از آژانس های سازمان ملل بوده و فهرست معماری آن بخشی از سایت های میراث سوئیس است.
 • بازل: سومین شهر پرجمعیت کشور با 165.000 نفر جمعیت که اقتصاد آن حول محور بانکداری و تولید مواد شیمیایی است.
 • برن: چهارمین شهر مهم و پایتخت سوئیس که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و جمعیت آن 140.228 نفر است.
 • لوزان: پنجمین شهر مهم این کشور با 129.273 نفر جمعیت است و به عنوان پایتخت المیپک از آن یاد می شود.
 • لوسرن: ششم شهر مهم سوئیس با 77491 شهروند است.

آب و هوای سوئیس

آب و هوای عمومی کشور کمی با خنکی مدیترانه ای در منتهی الیه جنوبی کشور متفاوت است. تابستان‌های گرم و مرطوب همراه با بارندگی ‌ها و چراگاه ‌ها و مراتع، زمستان‌ های معتدل در مناطق کوهستانی یخبندان و زمستان ‌های کم نور در مناطق پست، از جمله ویژگی های آب و هوایی این کشور به شمار می رود. اگرچه سوئیس کشور نسبتا کوچکی است، اما آب و هوا در مناطق مختلف متفاوت است. به طور کلی آب و هوای آن معتدل است. در شمال خط الراس اصلی رشته کوه های آلپ، موجب بیشترین بارندگی در ماه های تابستان است. در لبه جنوبی رشته کوه های آلپ، بادهای گرم مدیترانه ای قابل توجه است که دمای بالاتر و باران کمتری را فراهم می کند. در ارتفاعات آلپ، دما معمولا برای همیشه زیر صفر است. از سوی دیگر دریاچه ماگیور پست ترین منطقه سوئیس و در عین حال یکی از گرم ترین مناطق آن است.

اقتصاد سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور دارای یکی از رقابتی ترین اقتصادهای جهان است که تا حد زیادی به لطف بخش خدمات، بسیار شکوفا است. طبق استانداردهای بین المللی، بدهی عمومی در سوئیس کم است و این کشور دارای یک سیستم مالیاتی رقابتی است. شرکت های کوچک و متوسط، پایه اصلی اقتصاد صادرات محور سوئیس هستند.

سیستم مالیاتی سوئیس نشان دهنده ساختار فدرال این کشور است. نرخ های رقابتی مالیات شرکتی که توسط کانتون ها تعیین می شود، سوئیس را به مکانی جذاب برای شرکت ها تبدیل می کند. سوئیس چندین مزیت متمایز دیگر از جمله نیروی کار خوب آموزش دیده، ظرفیت نوآوری قابل توجه، ثبات سیاسی، استاندارد بالای زندگی و موقعیت مرکزی آن در اروپا دارد. به همه این دلایل، تعدادی از شرکت های چند ملیتی در سوئیس مستقر هستند و سرمایه گذاری در سوئیس می تواند بسیار پرمنفعت باشد.

سوئیس دارای یکی از بالاترین سطوح تولید ناخالص داخلی سرانه را در جهان با کمترین نرخ های مالیات دارد. همچنین، این کشور دومین بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه در جهان را دارد. اتحادیه اروپا شریک اصلی سوئیس در تجارت بین الملل است. تقریباً 74 درصد از تولید ناخالص داخلی سوئیس توسط بخش خدمات و 25 درصد توسط صنعت تولید می شود. بخش کشاورزی کمتر از 1 درصد سهم دارد. بیش از 60 درصد واردات سوئیس از اتحادیه اروپا و بیش از 40 درصد صادرات سوئیس به کشورهای اتحادیه اروپا است.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان استدین و فرهنگ سوئیس

سوئیسی ها به خاطر ساعت هایشان به خوبی شناخته شده اند. در سوئیس یک زبان رسمی وجود ندارد. مردم به یکی از چندین زبان از جمله آلمانی سوئیسی، فرانسوی و ایتالیایی صحبت می کنند.

سوئیس یک کشور مسیحی است. دو سوم جمعیت آن یا کاتولیک یا پروتستان هستند. آزادی مذهب در سوئیس همچنین به سایر جوامع مذهبی اجازه می دهد تا به ادیانی مانند یهودیت، اسلام و بودیسم عمل کنند. با این همه، اکثر مردمی که در سوئیس زندگی می کنند، مسیحی هستند.

علاوه بر کسانی که خود را به عنوان انجیلی اصلاح شده و کاتولیک رومی معرفی می کنند، پیروان کلیساهای آزاد و مسیحیت ارتدکس نیز وجود دارند. سوئیس همچنین خانه سایر جوامع مذهبی – یهودی، بودایی، مسلمان، هندو، سیک و غیره است.

فرهنگ توسط بخش دولتی، صندوق قرعه کشی و مشتریان خصوصی حمایت می شود. به علاوه، سیزده مکان در سوئیس در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. موزه ها بسیار محبوب هستند و سوئیس دارای گالری ها و حراج های هنری مشهور بین المللی است. فیلمسازان سوئیسی مستندهای برنده جوایز زیادی تولید می کنند. در گذشته، ادبیات سوئیس عمدتا بر خود سوئیس متمرکز بود، در حالی که بسیاری از نوشته‌های معاصر به موضوعات جهانی می‌پردازند. سوئیس دارای معماری الهام بخش است و برخی از تحسین شده ترین آثار را در این زمینه تولید کرده است.

زندگی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس می تواند یک انتخاب فوق العاده باشد. این کشور کیفیت زندگی عالی را با فرصت های زیادی برای پیمایش کوه ها، دریاچه ها، شهرها و روستاهای باورنکردنی ارائه می دهد. موقعیت محصور در خشکی آن در مرکز اروپا به این معنی است که ساکنان می توانند به سرعت در این منطقه از جمله کشورهای هم مرز آلمان، ایتالیا و فرانسه سفر کنند. سوئیسی ها از تعادل بین کار و زندگی لذت می برند. کارکنان اداره جات آن از انعطاف پذیری و احترام زیادی برای انجام سایر مسئولیت های خود برخوردارند.

البته سوئیس دارای سیستم های بهداشتی و آموزشی قوی نیز است. به این ترتیب، مهاجران می توانند انتظار تعداد زیادی از مدارس با کیفیت بالا و دسترسی آسان به مراقبت های پزشکی را داشته باشند. سوئیس همچنین دارای حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه و زیرساخت های برنامه ریزی شده است.

با این حال، این کیفیت بالای زندگی هزینه دارد. سوئیس بسیار گران است و مهاجران عموما برای مسکن، آموزش و تحصیل در سوئیس، مراقبت‌ های بهداشتی و نیازهای روزانه بسیار بیشتر از خانه خرج می ‌کنند.

هزینه زندگی در سوئیس

سوئیس به عنوان یکی از گران ترین کشورهای جهان مشهور است. به عنوان مثال، هزینه زندگی در سوئیس در مقایسه با بقیه اروپا بسیار بالا است. به این ترتیب، مهاجران در سوئیس باید قبل از نقل مکان به این کشور برای این امر آماده باشند. اما، هزینه های بالا تا حدودی با دستمزدهای بالا و استانداردهای عالی زندگی جبران می شود. شاید به همین دلیل است که 40 نفر از 2.755 ثروتمند جهان میلیاردرهای سوئیسی هستند.

به دلیل هزینه های بالای زندگی در سوئیس، بسیاری از مهاجران در سوئیس متوجه شده اند که چگونه پول خود را پس انداز کنند. به عنوان مثال، بسیاری از آنها خرید مواد غذایی خود را بعد از ساعت 17:00 انجام می دهند، یعنی زمانی که فروشگاه ها قیمت های خود را کاهش می دهند.

گذرنامه حمل و نقل عمومی ممکن است حدود 75 فرانک در ماه و مواد غذایی بین 100 تا 300 فرانک در ماه هزینه داشته باشد. همچنین باید حدود 450 فرانک در ماه برای بیمه درمانی که در سوئیس اجباری است، در نظر بگیرید. اگر دوست دارید برای غذا خوردن بیرون بروید، باید برای این کار هم بودجه داشته باشید. به عنوان مثال، یک وعده غذایی سه وعده‌ ای با یک لیوان نوشیدنی برای دو نفر در یک رستوران متوسط می‌تواند حدود 100 فرانک هزینه داشته باشد اما؛ ممکن است بتوانید منوهای ارزان را با 35 تا 55 فرانک پیدا کنید.

املاک یکی از بزرگترین هزینه ها برای مهاجران در سوئیس است. در واقع، اکثر مردم کشور در اینجا صاحب خانه نیستند و خرید خانه در سوئیس یک موضوع جدی تلقی می شود.

به عنوان یک مهاجر، احتمالا زمانی که در سوئیس زندگی می کنید، خانه اجاره خواهید کرد و باید انتظار داشته باشید که حداقل 20٪ از حقوق خود را هر ماه برای اجاره هزینه کنید.

سوئیس یکی از گرانترین کشورهای جهان برای زندگی استمشاغل مورد نیاز سوئیس

در محل کار، سوئیسی ها تماما انسان های تجاری و کاری هستند. آنها تمایل دارند دوستانه اما محتاطانه رفتار کنند و برای صحبت ساده و مودبانه و وقت شناسی ارزش قائل هستند. علاوه بر این، رسمی بودن عمیقا در فرهنگ تجارت سوئیس ریشه دوانده است، همانطور که سلسله مراتب نیز وجود دارد. شما باید انتظار داشته باشید که هنگام خطاب به همکاران از نام خانوادگی و عنوان استفاده کنید و از شوخی های بی رنگ و افشای اطلاعات شخصی خودداری کنید.

اگر برای تعادل بهتر بین کار و زندگی به سوئیس مهاجرت می کنید، خوش شانس هستید. مهاجران در سوئیس می گویند کیفیت زندگی بهتری دارند. مردم محلی تمایل دارند برای صرف ناهار با خانواده به خانه بروند و عصرها و آخر هفته ها صرفا برای خانواده و دوستان است. در واقع، کارگران سوئیسی از نظر قانونی حداقل چهار هفته از مرخصی با حقوق، همراه با تعطیلات رسمی برخوردارند. کارمندان همچنین در سوئیس از سطح بالایی از حمایت برخوردار هستند، به این معنی که تبعیض و بدرفتاری رایج نیست و کارفرمایان تمایل دارند بسیار انعطاف پذیر و سازگار باشند.

با این حال، رقابت برای یک شغل شدید است و فرصت ها برای مهاجران غیر اتحادیه اروپا محدود است. با این حال، سهمیه های شغلی برای خارجی های واجد شرایط و انگلیسی زبانان وجود دارد. رشته های زیر، شانس بیشتری برای دریافت کار در سوئیس دارند:

 • رشته های مهندسی
 • حسابداری و مدیریت مالی
 • فناوری اطلاعات
 • پزشکی

علاوه بر این، صحبت کردن به زبان های رسمی در کانتون محل سکونت به شما در ایجاد شغل در آنجا برتری می دهد. اگر قصد مهاجرت کاری به سوئیس را دارید، می توانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

میزان درآمد در سوئیس

مالیات در سوئیس نیز موضوعی پیچیده است. این به این دلیل است که شما باید مالیات بر درآمد فدرال – مانند مالیات بر ارزش افزوده و حق تمبر – و همچنین مالیات کانتون را بپردازید که شامل درآمد، دارایی و مالیات بر ارث می شود. علاوه بر این، شهرداری های مختلف ممکن است مواردی مانند مالیات حیوانات خانگی و مالیات وسایل نقلیه را وضع کنند. با این حال، سوئیس همچنین طیف گسترده ای از کمک هزینه ها را ارائه می دهد که به کاهش صورت حساب مالیاتی شما کمک می کند.

به عنوان مثال، خانواده ها می توانند تا سقف 6.500 فرانک را به عنوان کسر برای هر فرزند تحت تکلف مطالبه کنند. اگر از ایالات متحده یا هر کشوری که قوانین مالیاتی خود را برای شهروندان خارج از کشور اعمال می کند به سوئیس مهاجرت می کنید، همچنین باید درآمد سالانه خود را در سراسر جهان به کشور خود اعلام کنید. علی رغم همه این موضوعات، زندگی و اخذ تابعیت سوئیس می تواند بسیار ارزشمند باشد.

مهاجرت به سوئیس

اگر به فکر مهاجرت به سوئیس هستید، بدانید که چیزهای زیادی در مورد این کشور وجود دارد که دوست خواهید داشت. اما مهاجرت به سوئیس می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد. مهاجران از کشورهای غیر اتحادیه اروپا/منطقه شنگن، مانند ایالات متحده، با چالش های بوروکراتیک بیشتری روبرو هستند. با این حال، اکثر مهاجران در سوئیس موافق هستند که این کشور کیفیت زندگی بهتری را به آنها ارائه می دهد. آنها از حقوق بالاتر و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزش همگانی برخوردار هستند.

خدمات موسسه مهاجرتی

اگرچه سوئیس جزو اتحادیه اروپا نیست؛ اما مزایای زیادی وجود دارد که شما را متقاعد کند تا به این کشور مهاجرت کنید. چنانچه در تصمیم خود جدی هستید، می توانید از خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بهره مند شوید. کافیست با مشاوران ما تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمائید تا به کمک وکیل مهاجرت به سوئیس با بهترین روش های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

کشور سوئیس به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته، مقصد خوبی برای داشتن یک زندگی سطح بالا می باشدسوالات متداول در مورد کشور سوئیس

1- مشخصات کشور سوئیس چیست؟

کشوری در مرکز اروپا که جزو اتحادیه اروپا نبوده و یکی از گرانترین و باکیفیت ترین کشورهای دنیاست.

2- مردم سوئیس به چه زبانی صحبت می کنند؟

مردم این کشور به زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و غیره صحبت می کنند.

3- شاخص کیفیت زندگی در سوئیس چگونه است؟

با توجه به سطح بالای آموزش، بهداشت و حقوق شهروندی، این کشور یکی از استانداردهای بالای زندگی در جهان را داراست.

4- آیا امکان مهاجرت به سوئیس وجود دارد؟

بله، برای اشنایی با روش های مهاجرت لطفا با ما تماس بگیرید.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *