میتوان گفت تقریبا اکثر افرادی که دست به مهاجرت می زنند در نهایت به دنبال داشتن فرصت های شغلی بهتر, در آمد بالاتر, امنیت شغلی و رفاه اجتماعی هستند. می توان گفت اگر فرد از ابتدای ورود به کشور مورد نظرش اجازه کار نیز داشته باشد بسیار سریع میتواند به اهداف خود دست یابد. پس باید گفت مهاجرت از طریق ویزای کار و به عبارت دیگر مهاجرت کاری از بهترین روش های مهاجرت است.

آیا شما نیز به دنبال دریافت ویزای کار کشورهای مختلف جهان هستید؟ آیا از قوانین کار , میزان درآمد , بازار کار رشته های مختلف و چگونگی دریافت ویزای کار انواع کشورها آگاهی دارید؟ آیا با توجه به تفاوت در قوانین صدور ویزای کار در کشورهای مختلف میدانید برای دریافت ویزای کار کشور مورد نظر خود چه مراحلی را باید طی نماید؟ نوع دیگر مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی است که بسته به شرایط افراد این روش هم ممکن است گزینه مناسبی باشد. با توجه به ارزان تر بودن و کم ریسک بودن این روش ها، معمولاً افراد مهاجرت از این طرق را برتر از مهاجرت سرمایه گذاری یا پناهندگی می دانند.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با کادری مجرب متشکل از وکلا و مشاورین زبده در امر مهاجرت و با همکاری وکیل مهاجرت , شما را برای دریافت ویزای کار کشورهای مختلف یاری می نماید. اگر به دنبال کار در بهترین کشورهای جهان هستید, اگر میخواهید ویزای کار آلمان , استرلیا , کانادا , نیوزیلند و دیگر کشورهای طراز اول جهان را کسب نمایید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق کار

این نکته بسیار حائز اهمیت است که کشوری را برای کار انتخاب کنید که معیارهای اساسی مانند بازار کار مناسب برای رشته تحصیلی یا رشته مورد تخصص شما را داشته باشد. مثلا اگر رشته تحصیلی و تخصصی شما پرستاری, مهندسی کامپیوتر,  مکانیک,  الکترونیک, الکتروتکنیک, صنایع و … است ما ویزای کار آلمان را به شما پیشنهاد میکنیم. در مقابل اگر در رشته هایی چون معدن و زمین شناسی تحصیل کرده اید کار در آفریقای جنوبی از جمله گزینه های مناسب برای شماست.

حال به طور مختصر به شرایط لازم برای دریافت ویزای کار کشورهای مختلف می پردازیم. به عنوان یک اصل کلی باید گفت شما برای اخذ ویزای کار  اکثر کشورها نیاز به یک job offer دارید. این بدان معنی است که شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی در کشور مورد نظر خود داشته باشید. بر اساس قوانین کار کشورها هر کارفرما برای استخدام نیروی مورد نیاز خود, باید فرصت شغلی را در سایت های کاریابی به مدت 3 ماه آگهی نماید اگر در مدت 3 ماه برای آن فرصت شغلی نیرویی در نظر گرفته نشد و آن کشور عضو اتحادیه اروپا باشد فرصت شغلی باید 3 ماه دیگر و اینبار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود و پس از آن اگر باز هم نیروی کار مناسب آن شغل یافت نگردید کارفرما میتواند نیروی متناسب با شغل مورد نظر را از کشور های دیگر تامین نماید. بدیهی است داشتن چنین پیشنهاد شغلی بسیار دشوار است.

مهاجرت کاری

حال در این قسمت به بررسی چند کشور مهم بابت ویزای کار و اقدام برای مهاجرت کاری می پردازیم، این کشورها بهترین کشورها برای مهاجرت کاری هستند.

مهاجرت کاری به آلمان

به عنوان استثنایی بر این اصل میتوان از ویزای کار آلمان و ویزای کار اتریش نام برد. به این معنی که اگر شخصی نتواند job  offer (دعوت نامه شغلی) معتبری از این کشورها داشته باشد باز هم میتواند برای دریافت ویزای کار اقدام نماید. آلمان به عنوان صنعتی ترین کشور اروپا و سومین کشورصنعتی جهان همواره با کمبود نیروی کار مخصوصا در بخش مشاغل مربوط به صنعت مواجه است. شرکت ها, صنایع و کارخانه جات آلمانی شاخصی چون : بنز, پروشه, زیمنس و …بارها اعلام کمبود نیروی کار نموده اند. اگر شما شرایطی را که در ذیل بیان می شود دارید ویزای کار آلمان گزینه ای مناسب برای شماست.

 1. فارغ التحصیل از رشته های مهندسی کامپیوتر و IT, مکانیک, الکترونیک, الکتروتکنیک, صنایع و رشته های مشابه
 2. سن زیر 40 سال
 3. دانش زبان انگلیسی و آلمانی و نه لزوما مدرک زبان
 4. سابقه کاری تخصصی بیش از 3 سال در راستای رشته تحصیلی خود

مهاجرت از طریق کار به دانمارک

یکی دیگر از کشورهایی که برای مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار گزینه مناسبی است,کشور دانمارک می باشد. ویزای گرین کارت دانمارک یک ویزای بلند مدت است که فرد برای آنکه واجد شرایط دریافت آن شود باید در سیستم امتیاز بندی خاص این کشور حداقل 100 امتیاز را کسب نماید. معیارهای این امتیاز بندی سن, سابقه کار, سطح آموزشی, سابقه کار یا تحصیل در اروپا,رتبه جهانی دانشگاه محل تحصیل, توانایی زبان و … می باشد. اگر در رشته هایی چون مهندسی مکانیک, مهندسی ساختمان, مهندسی محیط زیست, پزشکی, دندان پزشکی, دارو سازی, مهندسی برق و IT, مهندسی انرژی, روان شناسی, حقوق و دامپزشکی تحصیل کرده اید و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را نیز دارا می باشید و علاوه بر آن توانایی آن را دارید که دانش زبان خود را با مدارک زبان چون آیلس و یا مدرک زبان آلمانی و دیگر زبان های رایج در دانمارک ثابت نمایید مهاجرت کاری به دانمارک و اخذ ویزای کار این کشور برای شما گزینه دور از دسترسی نخواهد بود.

مهاجرت کاری به استرلیا

درصد بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت به استرلیا هستند مهاجرت کاری به این کشور را به عنوان یکی از بهترین گزینه های موجود, پیش روی خود دارند. استرلیا کشوری مهاجر پذیر است ولی با توجه به اینکه درخواست  برای مهاجرت به این کشور از سراسر جهان سالانه افزایش قابل توجهی دارد به همان نسبت قوانین مهاجرت به این کشور نیز هر سال سخت تر از پیش می شود. اداره مهاجرت این کشور هر سال لیست مشاغل مورد نیاز برای کل کشور و ایالت های مختلف را اعلام می نماید و تنها افرادی می توانند برای ویزای کار استرلیا (skilled worker)  اقدام نمایند که رشته  تحصیلی آنها در این لیست موجود باشد. حال با توجه به سن فرد, سابقه کاری, سطح تحصیلات و دانش زبان فرد امتیازات او مورد محاسبه قرار می گیرد. حداقل امتیاز مورد قبول 50 امتیاز است. با کسب این امتیاز فرد میتواند برای دریافت ویزای 489 استرلیا واجد شرایط باشد. در ادامه متقاضی نیاز به آن دارد که ایالتی برای کار در منطقه ای خاص اسپانسر شخص شود. ویزای 190 اصطلاحا نوعی از ویزای کار استرلیا است که فرد با کسب 55 امتیاز می تواند برای آن واجد شرایط باشد و در این صورت باز هم نیاز به یک اسپانسر استانی دارد ولی دیگر می نواند در هر حای آن ایالت مشغول به کار شود. بهترین نوع ویزای کار استرلیا ویزای 189 است. اگر متقاضی در سیستم امتیاز بتدی و بر اساس آیتم های ذکر شده بتواند 60 امتیاز را کسب نماید انگاه با دریافت اقامت دائم استرلیا می تواند در هر نقطه از این کشور مشغول به کار و زندگی شود.

مهاجرت کاری به نیوزلند

نیوزیلند از جمله کشورهایی است که میزان تقاضا برای مهاجرت به این کشور, آمار بالایی را به خود اختصاص داده است. سطح رفاه اجتماعی,امنیت اجتماعی و کیفیت زندگی همچنین میزان درآمد ها در این کشور به گونه ای افزایش داشته است که بر طبق آمار نیوزیلند را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی مبدل شده است. از میان روش های مختلف مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق کار به نیوزیلند از پرطرفدارترین روش ها برای ورود به این کشور است.

برای دریافت ویزای کار نیوزیلند متقاضی باید حداقل امتیاز 100 را کسب نماید در غیر این صورت برای دریافت این ویزا واجد شرایط نخواهد بود. در عین حال اگر بتواند امتیاز 140 یا بالاتر از آن را کسب نماید به سرعت میتواند ویزای کار را دریافت نماید, وارد کشور نیوزیلند شود و در این کشور به کار بپردازد. معیار های سن, سابقه کار, مدرک زبان, سطح تحصیلات, داشتن پیشنهاد شغلی, خویشاوندان نزدیک در نیوزیلند و … امتیازات فرد متقاضی را در این سیستم تامین می کنند.

پس از کسب امتیاز لازم و بررسی پرونده معمولا به دو صورت به فرد پاسخ داده می شود. این امکان وجود دارد که فرد مستقیما اقامت دائم نیوزیلند را کسب نماید و برای کار وارد این کشور شود. این ویزا معمولا برای اشخاصی صادر می شود که رشته آنها در لیست رشته های مورد نیاز کشور نیوزیلند که هر سال منتشر می شود وجود داشته باشد. نوع دوم ویزایی که برای شخصی که به حد نصاب امتیاز لازم رسیده است صادر می شود اقامت موقت است که به فرد امکان می دهد در کشور نیوزیلند به کار مشغول شود.

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به عنوان کشوری با اقتصاد در حال رشد مقصد بسیاری از افرادی است که با آینده نگری به دنبای کشوری با شرایط مناسب برای ورود و درعین حال برخورداری از فرصت های شغلی مناسب هستند. اگر رشته متقاضی در لیست رشته های مورد نیاز این کشور باشد این امکان برای وکلای ما وجود دارد که بدون نیاز به سابقه کاری فراوان و مدرک زبان, ویزای کار کشور آفریقای جنوبی را برای شما اخذ کنیم. اقتصاد این کشور در زمینه صنعت, معدن و توریسم بسیار قدرتمند است. تقریبا تمام کارخانه جات اتو مبیل سازی آلمان در این کشور شعبات بزرگی برای تولید مخصولات خود دارند. از طرف دیگر معادن غنی این کشور فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران و اشخاص متخصص در این رشته برای کار را فراهم آورده است. رشد صنعت توریسم نیز کشور آفریقای جنوبی را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سال های اخیر معرفی نموده است.

 در این گفتار سعی بر این بود که درباره چگونگی اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به تعدادی از کشورهای مورد تقاضا پرداخته شود. اگر شما متقاضی محترم به دنبال دریافت ویزای کار و مهاجرت از این طریق هستید با تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی برخوردار شوید. کارشناسان و وکلای ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر امکان دریافت ویزای کار برای افراد با شرایط مختلف حتی با داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و بدون داشتن مدرک زبان را نیز فراهم نموده است.

149 دیدگاه برای “مهاجرت کاری

 1. Avatar کیوان گفت:

  واقعا میشه کار پیدا کرد تو کشورهای اروپایی؟ راهش چیه ؟ از کجا باید اقدام کرد؟ چجور کاری میشه پیدا کرد؟ 28 سالمه لیسانس عمران. حاضرم هرچی دارم بدم(حدود 200 میلیون) فقط یه کاری پیدا کنم و برم از اینجا.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   نرخ بیکاری در بازار کار اکثر کشور های اروپایی پایین است و افراد ماهر خارجی نیز اجازه کار کردن را دارند.

 2. Avatar نرگس گفت:

  سلام لطفا برای مهاجرت در رشته حسابداری مشاوره بفرمایید

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل در هر کشور و مقطع تحصیلی متفاوت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 3. Avatar محمد گفت:

  سلام.متولد ۶۴
  ۳۵ سال
  لیسانس مدیریت بازرگانی
  قبلا کار ازاد بودم(قصاب) حدود نه سال
  از مهر ‌‌‌ماه سال ۹۳ تا الان تو وصول مطالبات
  بانک ملت به صورت قراردادشرکتی کار میکنم
  سمت:کارشناس وصول مطالبات
  متاهل هستم
  فرزند ندارم
  سطح زبانم متوسط
  فقط در حد همون دانشگاه .که اونم تو دانشگاه فقط چند واحد زبان پاس کردم.
  سال ۹۱ ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم .اما به خاطر مشکلات شخصی نتونستم ادامه بدم
  و همسرم:
  متولد ۶۷
  تومرکز بهداشت کارمند رسمی هستن
  میتونم برای کار داخل سوئد اقدام کنم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه رشته تحصیلی همسر شما جزء رشته های مورد نیاز کشور سوئد باشد، می توانید برای ویزای کاری گروه درمان این کشور اقدام نمایید و برای شما و فرزندتان نیز ویزای همراه دریافت نمایند.

  2. Avatar فرزاد گفت:

   سلام.بنده لیسانس عمران دارم.۲۹ سالم.۵سال سابقه کار دارم.مدرکم از دانشگاه علمی و کاربردی.
   دو تا سوال داشتم.
   ۱-کل هزینه اینکه ویزای کاری بگیریم چقد میشه
   ۲-چه مدت زمان میبره تا اینکه ویزامون آماده بشه

   1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    شرایط و هزینه های ویزای کاری برای هر کشور متفاوت استو در ابتدا بهتر است کشور مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

 4. Avatar آزیتا گفت:

  سلام من رشته ام مهندسی شیلات هست 36 سالم و مجرد هستم ولی 13 سال سابقه کار در بخش حسابداری یه شرکت خصوصی رو دارم میخواستم میخواستم بدونم ویزای کاری کدوم کشور مناسب هست؟؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به دانشگاه تحصیلی خود و تاییدیه مدرک تحصیلیتان برای ویزای جست و جوی کار آلمان و یا کاری مجارستان می توانید اقدام نمایید.

 5. Avatar نرگس گفت:

  سلام من و همسرم هردوحسابداری خوندیم همسرم 6سال سابقه کار دارند و سی سالشونه میخواستم ببینم برای مهاجرت کاری برامون میتونید اقدام بفرمایید؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، در صورت ارائه مدرک زبان مورد نظر هر کشور کشورهایی مانند آلمان، مجارستان، کانادا و غیره امکان اقدام وجود دارد.

 6. Avatar محمد گفت:

  من ٢٧ سالمه متاهل كارشناسي ict از دانشگاه دولتي با معدل ١٧ دارم يك سال و نيمه برق و تنظيم موتور خودرو كار ميكنم و مدرك برق خودرو هم از فني حرفه ايي دارم زبانم متوسطه ميخواستم بدونم چه كشوري و از چه طريقي ميتونم ويزاي كاري بگيرم سرمايه ام حدود ٢٠٠ ميليونه

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری اکثر کشور ها ارائه قرارداد کاری الزامی است. با این وجود کشوری مانند آلمان با شرایطی خاص ویزای جاب سیکر آلمان را به متقاضیان متخصص ارائه میدهد. همچنین امکان اخذ ویزای کاری مجارستان نیز وجود دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 7. Avatar علی گفت:

  سلام
  فوق لیسانس حقوق خصوصی دارم با سن 32 زبانم متوسط رو به بالا .با معدل ارشد 18.چه کشوری برای شرایط من برای ویزای کاری شرایط پذیرش دارم . ایا اگر مدرک وکالت رو بگیرم بدرد کشور های خارجی میخورد و برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری شانسی دارم لظفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل و کار در اکثر کشور ها نیاز به شرکت در ازمون تایید مدارک حقوق خود را دارید. شما می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند.

 8. Avatar اردشیر بابکان گفت:

  سلام 32 ساله هستم و کارشناسی ارشد اقتصاد، چهار سال هم سابقه کار دارم مدرک زبان ندارم اما سطح زبانم خوبه ،ضمنا مجردم. میخواستم بدونم شرایط مهاجرت کاری رو دارم یا نه

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ ویزای کاری کشورهایی مانند آلمان،اتریش و غیره نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید. به شما توصیه می کنیم با توجه به شرایط خود برای کشوری مانند مجارستان اقدام نمایید.

 9. Avatar صادق گفت:

  سلام
  ۲۵سالمه فوق لیسانس مهندصی صنایع دارم با ۳سال سابقه کار مربوطه
  خانمم هم ۲۵سالشونه بیهوشی هستن ۳سال هم سابقه کار دارن
  کل داراییمون هم ۱میلیارده
  کدوم کشور برای ما بهترین مقصده؟
  اگر بخواهیم زبان کشور مورد نظر انگلیسی باشه پیشنهاد شما کدام کشوره؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   به فارغ التحصیلان متخصص رشته همسرتان کشور هایی مانند دانمارک، سوئد و آلمان ویزای کاری ارائه می دهد. برای کار در کشور های انگلیسی زبان مانند کانادا، انگلستان و … نیاز دارید مدرک تحصیلی خود را تایید نمایید، آفر کاری ارائه دهید و مدرک زبان نیز داشته باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 10. Avatar Ardestani گفت:

  سلام وقت بخیر من ارشد گیاهپزشکی دارم و سابقه کار هم دارم و مدارک مرتبط این رشته هم از فنی حرفه ای دارم
  چندسال هم هست کنار اون کار حسابداری میکنم امسال لیسانس حسابداری میگیرم
  زبانم ۶ماه تمرین کنم آیلتس میتونم بگیرم
  میخوام بدونم برا کدوم یک از رشته هام کار پیدا میشه کشورش خیلی برام فرق نمیکنه

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   کشور هایی که نرخ بیکاری پایینی دارند مانند آلمان، کانادا و مجارستان بازار کار خوبی را برای رشته هایی مانند حسابداری ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *