قبرس شهروندی را با برنامه های سرمایه گذاری در قبرس نیز ارائه می دهد که سریع ترین و مطمئن ترین مسیر برای به دست آوردن گذرنامه اروپا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد. این روش یکی از سریع ترین و تضمین شده ترین و در دسترس ترین روش برای سرمایه گذارانی است که منابع مالی کافی برای سرمایه گذاری 2.5 میلیون € برای املاک و مستغلات، یا مسکونی و یا تجاری است. هیچ برنامه دیگری نمیتواند به سرعت این روش منجر به ویزای طلایی اروپا منجر شود از جمله نتایج مطمئن این روش ارائه پاسپورت اتحادیه اروپا فقط در دو تا سه ماه تضمین می کند.

بررسی شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قبرس

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در قبرس دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

مهاجرت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در قبرس گزینه بسیار مناسبی برای ایشان فراهم است. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به این کشور از این روش اقدام می کنند، جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید. البته روش های دیگر مهاجرت به این کشور نیز از طریق تحصیل یا کار می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعات لازم و قوانین جدید سرمایه گذاری را به صورت کلی مطرح کنیم. در عین حال جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

در ابتدای شروع تجارت و کسب کار بایستی از مواردی نظیر  قیمت ملک و هزینه زندگی، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری در قبرس اطلاعات کسب کنند. و همچینین از معایب و مشکلات و مزایای سرمایه گذاری در قبرس به طور کامل آگاه شوند. شرایط مهاجرت به این کشور از طریق تخصص نیز وجود دارد. اما در هر کشوری متفاوت می باشد.

قوانین و شرایط سرمایه گذاری در قبرس

برای سرمایه گذاری €  5.0 میلیون در املاک و مستغلات در این کشور نیاز به یک درخواست مستقل برای دولت قبرس مورد نیاز است. با این حال، La Vida این توانایی را دارد که به شکل “جمعی” برای تعداد پنج یا بیشتر با هم درخواست را مشاهده کند و اخیرا دولت مبلغ حداقل سرمایه گذاری را به 2.5€  میلیون کاهش داده است. اموال می توانند مسکونی یا تجاری باشند ، و یا می تواند برای درآمد اجاره استفاده گردد. هر تعداد از خواص می توانید ترکیب 2.5 میلیون € حداقل سرمایه گذاری را تشکیل می دهند. سرمایه گذاری می تواند شخصا و یا از طریق یک شرکت که متقاضی در آن سهامدار است ساخته شده است. تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در این کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. در برخی کشورها محدودیتی برای تعداد شرکا در ایجاد شرکت وجود دارد.

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور قبرس می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
 3. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
 4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. ثبت شرکت سهامی
 6. ثبت شعبه شرکت
 7. ثبت شعبه مستقل
 8. ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
 9. دفتر نمایندگی

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور قبرس می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
 3. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
 4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. ثبت شرکت سهامی
 6. ثبت شعبه شرکت
 7. ثبت شعبه مستقل
 8. ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
 9. دفتر نمایندگی

روند و مراحل

متقاضی سرمایه گذاری باید قبل از سرمایه گذاری درخواست خود را برای ویزای قبرس قبل از سرمایه گذاری ارسال کند. چنین بودجه­ای را می توان مطابق با برنامه پرداخت توافق شده برای اموال به خصوص در مورد مسائل خارج از برنامه پرداخت کرد. با این حال یک درخواست می تواند در عرض چند روز به از سرمایه گذاری ارسال شود. فرایند به دست آوردن گذرنامه این کشور در عرض 2 الی 3 روز قابل انجام است. بازپرداخت کامل مبلغ سرمایه گذاری املاک و مستغلات پس از اخذ شهروندی ارائه ممکن است.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در قبرس باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • شرایط خرید سهام شرکت در قبرس
 • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت

املاک مسکونی و یا تجاری

یکی از ملاحظات کلیدی در هنگام تصمیم گیری برای خرید ملک مسکونی یا تجاری در قبرس نرخ مالیات (VAT)  آن می باشد. مالیات بر ارزش افزوده املاک تجاری با نرخ 19٪ است در حالی که مالیات ملک مسکونی فقط 5٪ در از اموال اصلی است.

الزامات

علاوه بر این برای متقاضیان سرمایه گذاری املاک و مستغلات سابقه کیفری باید روشن باشد. هیچ زبان، آزمون های پزشکی و یا مصاحبه ای برای این مسئله وجود ندارد. اسناد مورد نیاز برای این درخواست  بسیار ساده است. امکان ارسال درخواست بدون نیاز به ماندن در کشور وجود دارد.

خانواده

اعضای خانواده شامل همسر، همه کودکان تا سن 28 سال و همه نسل های آینده می شود.

مبلغ مالیات در قبرس

دولت قبرس پس از اقدامات در سال 2015 با تشویق سرمایه گذاران بین المللی به گرفتن اقامت برای سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا اقدام کرد. سرمایه گذاران غیر مقیم از مالیات بر درآمد در این کشور برای سرمایه گذاری شخصی از جمله سود سهام و بهره معاف خواهند بود. با خرید یک ملک در قبرس قبل از  31 دسامبر 2016 مالیات بر سود سرمایه نیز ممکن است حذف گردد این قانون برای اجتناب در فروش املاک و مستغلات و صرف نظر از تاریخ فروش دارایی وضع شده است. معافیت مالیات بر درآمد بدان معنی است که افراد غیر مقیم مالیات صفر در این کشور یا در خارج از کشور از درامدی که به دست آورده اند به آنها تعلق میگیرد. هیچ مالیاتی بر ارث وجود ندارد. قبرس نیز یکی از پایین ترین نرخ مالیات بر شرکت ها در اروپا را دارد این نرخ فقط 12.5 درصد است.

زندگی ، کار و تحصیل

متقاضیان خواهان به دست آوردن حقوق کامل مانند دیگر شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین توانایی زندگی مانند آنها هستند، کار و تحصیل در هر نقطه از اتحادیه اروپا برای شهروندان این کشور مقدور است. با این حال دولت قبرس مشتاق است برای تشویق سرمایه گذاران اقامت را قرار دهد. قبرس کمترین نرخ جرم و جنایت در اروپا را دارد. بریتانیا مستعمره سابق و عضو مشترک المنافع همراه با استاندارد بالای و آموزش و پرورش مقرون به صرفه در بریتانیا است. این کشور یک کشور با محیط زیست پاک است، بیش از 80 درصد از جمعیت این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. حداقل سه پادشاهی متحده و تعدادی دانشگاه در قبرس وجود دارد.

سفر

متقاضیان به دست آوردن ویزای اروپا برای دسترسی به دستاوردهای این مجوز تلاش می کنند این ویزا اجازه سفر به 158 کشور و مناطق مختلف را بدون ویزای مجزا خواهد داد. این شامل ورود متعدد به کانادا به مدت شش ماه و استرالیا، سنگاپور، هنگ کنگ و ماکائو به مدت سه ماه می باشد.

مزایای

قبرس عضو کامل اتحادیه اروپا است. شهروندان این کشور مانند دیگر شهروندان اروپایی هستند. یکی از قوانین اساسی اتحادیه اروپا توانایی سفر شهروندان، زندگی آنها، کار یا تحصیل در هر نقطه در داخل اتحادیه اروپا را فراهم میکند. شهروندان قبرس و دارندگان این گذرنامه می توانند در هر یک از 28 کشور اتحادیه اروپا زندگی کنند.

خلاصه برنامه سرمایه گذاری قبرس

روند درخواست بسیار سریع و بسیار ساده و با نرخ تایید بالا است. این نوع مهاجرت به خانواده اجازه می دهد کودکان تا سن 28 سال و همه نسل های آینده واجد شرایط اقامت را اخذ کنند. برای این درخواست نیاز به اسناد و مدارک عمومی است و هیچ شرط اقامت خاصی وجود ندارد. برنامه های سرمایه گذاری برای اخذ شهروندی در قبرس برای افراد با ارزش خالص بالا که به دنبال یک مسیر سریع و کارآمد برای اخذ گذرنامه اروپایی هستند ایده آل است.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری همواره با ریسک همراه است, بهتر است متقاضیان ورود به قبرس ابتدا گزینه های کم ریسکتر مانند تحصیل را در دستور کار خود قرار دهند و سپس با حضور در قبرس و با توجه به علاقه همیشگی دولت ها به جذب سرمایه خارجی و با سرمایه کمتر,خود به سرمایه گذاری اقدام نمایند.

در نهایت موسسه توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور با کمک وکیل مهاجرت به قبرس با سرمایه گذاری آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری  و شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس شما می توانید با سفارت قبرس و یا به مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس خاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *