خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی با نام رسمی جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) و پایتخت نیکوزیا شناخته می شود که از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال شرق جزیره قبرس قرار دارد و دارای دولت، اقتصاد و اداره های دولتی و خصوصی مستقل است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چندین سال است که خرید ملک در قبرس بازار بسیار خوبی دارد و به دلیل اخذ اقامت از طریق خرید ملک، سرمایه گذاران زیادی این کشور را انتخاب می کنند. این روش، یکی از امن ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور قبرس می‌باشد. علاوه بر این تنوع در ملک، وجود رنج قیمتی گسترده، شرایط پرداخت آسان و اقساطی، اخذ اقامت، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، وجود امکانات عالی و آب و هوای بسیار مطبوع این کشور به عنوان یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

قبرس شمالی علاوه بر جاذبه های و طبیعت زیبایش دارای هنر و فرهنگی پررونق است که از جذاب ترین این فرهنگ ها می توان به جشنواره بین المللی بلاپاریس اشاره کرد که هر ساله میزبان نوازندگان بین المللی و علاقه مندان به موسیقی و هنر  می‌باشد.

مزایای خرید خانه در قبرس

از مهم ترین و مشهور ترین مزایای خزید خانه در قبرس، اخذ اقامت می‌باشد. دولت این کشور با توجه به قیمت ملک و شرایط آن انواع اقامت موقت یا دائم را به صاحبان ملک و خانه های اعطا می کند. از دیگر مزایای جذاب خرید خانه می توان موارد زیر را نام برد:

 • امکان خرید اقساطی و به صورت پیش پرداخت با رعایت یک سری شرایط و قوانین وجود دارد.
 • تنوع بالای خانه ها در متراژ های مختلف و با ویوهای متفاوت
 • قیمت های مناسب ملک و خانه ها در مقایسه با کشورهای اروپایی
 • امکان مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت کوتاه مدت و بلند مدت با خرید خانه در قبرس وجود دارد.
 • با خرید ملک یا خانه متقاضی می تواند از مزایای مالیاتی این کشور بهره مند شود زیرا در این کشور قانون مالیات بر ارث وجود ندارد.
 • بازار املاک و مستغلات در قبرس بسیار رو به پیشرفت است و فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری می‌باشد.
 • با خرید خانه در قبرس علاوه بر سرمایه گذاری می توانید در صورتی که قصد زندگی در آن را ندارید، با اجاره خانه درآمد داشته باشید.
 • آب و هوای عالی قبرس به خصوص در شهرهای ساحلی و هزینه های زندگی مقرون به صرفه از جمله مزایای خرید خانه در قبرس شمالی می باشند.
 • امکان سرمایه گذاری در قبرس با خرید خانه به صورت دلاری، یورو و پوند نیز وجود دارد.

قیمت ملک در قبرس شمالی + جدول

همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم تنوع در قیمت ها و مناطق مختلف برای خرید خانه در قبرس شمالی زیاد است.

فاکتورهای زیادی از جمله متراژ خانه، امکانات آپارتمان یا خانه ویلایی، ویو، موقعیت مکانی و دسترسی ها بر قیمت نهایی خانه ها تاثیرگذار است. به طور کلی طبق گزارشات قیمت هر مترمربع آپارتمان در قبرس حدود 1650 یورو در نظر گرفته می شود.

برای اطلاعات دقیق از قیمت ملک به جدول زیر توجه کنید:

شهرهای مختلف قبرسقیمت حدودی آپارتمان
نیکوزیاآپارتمان 1 خوابه185000 یورو
آپارتمان 2 خوابه189000یورو
آپارتمان 3 خوابه355000یورو
لارناکاآپارتمان 1 خوابه190000یورو
آپارتمان 2 خوابه210000 یورو
آپارتمان 3 خوابه250000 یورو
فاماگوستاآپارتمان 1 خوابه 180000 یورو
آپارتمان 2 خوابه 198000یورو
آپارتمان 3 خوابه 244000 یورو
گیرنه85000 تا 450000 پوند
لفکه55000 تا 450000 پوند
اسکله55000 تا 30000 پوند

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی مانند تمام کشورهای دنیا قوانین و شرایط خاص خود را دارد. در این بخش می خواهیم به مهم ترین شرایطی که برای خرید ملک وجود دارد با نیاز است خریدار رعایت کند اشاره کنیم:

 • برای خرید ملک به صورت پیش پرداخت، ابتدا بین 30 تا 50 درصد از مبلغ کل از خریدار دریافت می شود و مابقی مبلغ طبق توافق طرفین به صورت چند قسط یا ظرف مدت مشخصی (مثلا 6 تا12 ماه) پرداخت می شود.
 • حتما قبل از ورود به قبرس شمالی شهرهای مختلف، اب و هوا و سایر امکانات را در نظر گرفته و سپس با توجه به همه شرایط محله های متناسب با بودجه و شرایط خود را انتخاب کنید. این کار به تسریع خرید ملک در قبرس شمالی کمک می کند زیرا تعداد مناطق و خانه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.
 • یکی از شرایط استثنایی که در قبرس برای خرید خانه وجود دارد، امکان دریافت وام می‌باشد. برای اخذ وام اول باید یک ضامن مطمئن داشته باشید. سپس به ازای ارزش و قیمت ملک مورد نظر بهره بانکی تعلق می گیرد.
 • برای خرید ملک در قبرس به تمام مدارک هویتی مالک و خریدار نیاز می‌باشد. علاوه بر تمکن مالی، مدارک هویتی سایر اعضای خانواده، داشتن سن بالای 18 سال، ارائه نامه عدم سوء پیشینه و  نامه سلامت پزشکی در هنگام معامله خانه الزامی می‌باشد.
 • همچنین برخی افرادی که برای تحصیل در قبرس به این کشور مهاجرت کرده‌اند، می توانند با خرید ملک در قبرس شمالی بعد از اتمام دوره تحصیلی اقامت بلند مدت این کشور را به دست آوردند.

شهرهای گیرنه و نیکوزیا هر ساله شاهد ورود سرمایه گذاران زیادی جهت خرید ملک هستندقوانین خرید ملک در قبرس شمالی

از جمله قوانین مهم در هنگام خرید ملک در قبرس که همه سرمایه گذاران و خریداران خارجی باید به آن توجه کنند نوع ملکی است که قرار است خریداری شود. با توجه به اینکه در سال 1983 قبرس به عنوان کشوری مستقل شناخته شد برخی خانه های آن به ملک ترکی، ملک خارجی، ملک آزاد و برخی به ملک قبرسی معروف هستند.

 • ملک ترکی: قبل از اعلام استقلال قبرس، برخی خانه ها در مالکیت کشور ترکیه بوده و اکنون به ملک ترکی معروف است.
 • ملک قبرسی: املاک و زمین هایی که توسط دولت قبرس به مردم اعطا می شود، ملک قبرسی می گویند که فروشندگان و صاحبان املاک قبرسی هستند.
 • ملک آزاد: برای خرید تمامی املاک آزاد در قبرس متقاضیان و خریداران باید به طور مستقیم و از طریق یک وکیل مهاجرت  قرارداد مبنی بر خرید ملک تنظیم کرده و آن را برای وزارت کشور ارسال کنند.
 • ملک خارجی: ملکی است که تا قبل از سال 1973 در اختیار مردم کشورهای اروپایی و سایر کشورهای خارجی بوده است.
 • بعد از خرید ملک، مالک موظف به پرداخت چند سری مالیات می‌باشد که برخی از آن ها عبارتند از:
 • خریدار ملک موظف به پرداخت 5 درصد از ارزش ملک تحت عنوان مالیات می‌باشد.
 • برای ثبت مالکیت خانه نیز خریدار در هنگام معامله و سند زدن باید حدود 12.5 درصد از قیمت نهایی ملک را به اداره تاپو بپردازد که در دو مرحله پرداخت انجام می شود.
 • در نهایت علاوه بر هزینه های مالیات، مالک باید هزینه های جانبی مانند انشعابات و مصرف انرژی را در نظر بگیرید که بسته به محل ملک و هر ساختمانی متفاوت می‌باشد و در حدود سالانه 1500 تا 1800 است که باید پرداخت شود.

مشاورین املاک قبرس شمالی

در حال حاضر با توجه به بازار پر رونق خرید خانه و سرمایه گذاری در قبرس شمالی و هزینه های مقرون به صرفه خانه، مشاورین املاک داخلی و بین المللی زیادی در زمینه خرید و فروش در این کشور مشغول به فعالیت هستند. برخی از این افراد در پروژه های مشارکتی ساخت واحدهای مسکونی مشارکت کرده و در همین راستا به متقاضیان متناسب با بودجه و سلیقه شان، مشاوره می هند. برخی دیگر نیز با کمپانی های بزرگ ساخت و ساز همکاری کرده و از این طریق به مشتریان و سرمایه گذاران خارجی خدامت لازم را ارائه می دهند. با توجه به افزایش مشاورین املاک، تنوع در قیمت و امکانات خانه ها، برای انتخاب و مشاوره درست حتما تحقیق و بررسی های کافی را انجام دهید.

مراحل خرید خانه در قبرس

برای شروع پروسه خرید خانه در قبرس پیشنهاد می کنیم حتما به دنبال مجموعه و مشاورین قابل اعتماد و با تجربه ای باشید که حرفه ای بودن آن در این زمینه کاملا مشهود باشد. زیرا یک مشاور خوب علاوه بر تسریع در انجام امور به شما در کاهش هزینه های جانبی بسیار کمک می کند. بعد از آن مراحل خرید خانه را طبق توضیحات زیر پیش ببرید:

انتخاب منطقه و ملک مورد نظر

اولین مرحله برای خرید ملک در قبرس شمالی پیدا کردن یک واحد مسکونی مناسب با بودجه و سلیقه شماست. در اینجا مشاوره املاکی که کنار شماست در انتخاب واحد مورد نظرتان بسیار کمک کننده خواهد بود.

تکمیل فرم رزرو ‌واحد و تنظیم قرارداد اولیه

بعد از انتخاب شهر زندگی و واحد، همچنین پس از بازدید از خانه و تایید توسط خریدار، وی باید مبلغی تحت عنوان پیش پرداخت برای رزرو واحد پرداخت نماید. در همین زمان یک پیش قراداد مابین خریدار و فروشنده تنظیم می شود. همچنین اگر ملک در حال ساخت با به صورت خرید به صورت قسطی است در توافق اولیه مبلغ پرداخت اولیه و مابقی قسط ها باید به طور کامل ذکر شود.

تکمیل واریزی اولیه و پیش پرداخت به همراه انعقاد قرارداد نهایی

خریدار بعد از پرداخت اولیه موظف است طبق توافق مبلغ یا پرداخت برای قراردادنهایی را تکمیل کرده و یک قراداد با ذکر تمام جزئیات، نحوه پرداخت، امکانات خانه، مالیات و… تنظیم می گردد. از زمان رزرو واحد خریدار حدودا به مدت یک ماه فرصت دارد تا اولین پرداخت را تکمیل نماید.

تحویل ملک و انجام کارهای مالیاتی

بعد از تحویل ملک و انجام تمام مراحل قانونی انتقال سند و.. نوبلت به دریافت کد مالیاتی و پرداخت های مالیاتی می‌باشد.

برای این منظور خریدار باید بعد از 21 روز از امضای قرارداد به اداره مالیات و دارایی قبرس شمالی مراجعه کرده و با پرداخت هزینه قرارداد و تمبر  کد رهگیری مالیاتی را دریافت نماید.

در صورت داشتن یک وکیل با تجربه و مشاور کاربلد تمام مراحل زیر بدون دردسر و مشکلی پیش می رود، زیرا وکلا هنگام خرید ملک و مستغلات به تمام قوانین و مراحل خرید ملک آشنا می باشند.

در صورت داشتن وکیل باتجربه تمامی مراحل خرید ملک بدون مشکل انجام می شودمدارک مورد نیاز برای خرید ملک در قبرس

مهم ترین مدارک برای خرید خانه در قبرس شمالی داشتن مدارک هویتی و بودجه کافی می‌باشد و سایر مدارک شامل موارد زیر است:

 • کپی از تمام مدارک شناسایی هویتی خریدار و سایر اعضای خانواده
 • عکس پرسنلی برای تمام اعضای خانواده
 • در صورت نیاز به دریافت وام، ارائه مدارک هویتی و شناسایی ضامن
 • افتتاح یک حساب بانکی در قبرس شمالی
 • ارائه نامه تمکن مالی یا گردش حساب در یکی از بانک های ایرانی
 • رسید ثبت و رزرو ملک
 • اگر متقاضی متاهل است ارائه سند ازدواج لازم است
 • مدارک پزشکی و گواهی سلامت
 • نامه سوء پیشینه کیفری

اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

دریافت اقامت از طریق خرید ملک یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به این کشور زیبا می‌باشد. برای دریافت اقامت کافیست تنها 35 درصد از ارزش ملک یا حداقل 300 هزار دلار را بپردازید تا بتوانید مراحل اخذ اقامت را دنبال کنید. در طول انجام مراحل و تکمیل مدارک با ارائه سند و قرارداد خرید ملک متقاضی می تواند ابتدا اقامت یک‌ساله و در صورت تمایل، پرداخت هزینه های جانبی و مالیاتی می تواند اقامت خود را به دو سال تمدید کند. البته ناگفته نماند که در صورت سرمایه گذاری یا خرید ملک بالای 300 هزار دلار می توانید مستقیم اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و به اخذ شهروندی و تابعیت قبرس نزدیک شوید.

معایب خرید خانه در قبرس

همان‌طور که اشاره شده با توجه به پتانسیل بالای کشور قبرس خرید ملک در قبرس مزایا و سود زیادی دارد. با این حال نمی توان معدود ریسک ها و خطرات خرید خانه در قبرس را نیز نادیده گرفت. در زیر برخی معایب خرید ملک در این کشور ذکر شده‌اند:

 • ریسک های سیاسی و اقتصادی با توجه به شاخص های اقتصادی
 • خطرات قانونی معامله در ملک برای سرمایه گذاران و خریداران خارجی در صورت نداشتن اطلاعات کافی وجود دارد.
 • کشور قبرس در جوامع بین المللی خیلی شناخته شده نمی‌باشد به همین دلیل قوانین و مقررات این کشور تحت نظارت سازمان های بین المللی نبوده و از این نظر ممکن است مشکلاتی برای خریداران ایجاد شود.
 • از نظر موقعیت جغرافیایی و محیط زیستی، کشور قبرس نیز مانند ایران در گسل زلزله قرار دارد؛ بنابراین هنگام خرید ملک از ایمن بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

البته ذکر این نکته نیز بسیار مهم می‌باشد ریسک و خطر برای همه راه های مهاجرت و خرید ملک حتی در داخل ایران نیز وجود دارد. در صورتی که خرید ملک  خارجی را از طریق موسسات و مجموعه قابل اعتماد و با تجربه انجام دهید، ریسک تمامی خطر ها به شدت کاهش می یابد. لازم است متقاضی قبل از اقدام و پرداخت هر گونه هزینه ای ابتدا تمام جنبه های خرید ملک را بررسی کرده و پس از یک مشاوره تخصصی از یک موسسه مهاجرتی اقدامات لازم برای خرید ملک و سپس اخذ اقامت را انجام دهد.

وکیل خرید ملک در قبرس

همان‌طور که پیدا کردن یک وکیل خوب در همه زمینه های مهاجرتی مانند مهاجرت کاری، تحصیلی و… نیاز به دقت و بررسی فراوان دارد داشتن یک وکیل کاربلد در همه زمینه های مهاجرت سرمایه گذاری از جمله خرید ملک نیز بسیار مهم می‌باشد.

اینکه تجربه و دانش وکیل انتخابی شما چقدر باشد، چند پرونده موفق در رزومه کاری خود دارد، از آخرین قوانین خرید و فروش ملک در قبرس چه میداند و تا چه حد مسلط به مسائل مالیاتی و عقد قررادادها می‌باشد نکاتی بسیار مهم است که در هنگام انتخاب وکیل یا مشاوره خرید ملک باید به آن توجه کنید.

داشتن مدارک مالی، هویتی و گواهی سلامت در هنگام اخذ اقامت از طریق خرید ملک الزامی می‌باشدسخن پایانی

در این مقاله به بررسی کلی قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی اشاره شد. یکی از کم دغدغه ترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور قبرس خرید ملک می‌باشد که در سال های اخیر شاهد افزایش تقاضای چشمگیری در این زمینه بوده ایم. برای هرگونه اقدامی جهت مهاجرت و اخذ اقامت در کشور قبرس بهتر است از آخرین اخبار مهاجرت آگاه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاعات از آخرین قوانین خرید ملک در قبرس شمالی می توانید با کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی در تماس باشید.

سوالات متداول

1- بهترین شهرهای قبرس برای خرید ملک کدام مناطق هستند؟

نیکوزیا، لارناکا، فاماگوستا، گیرنه و لفکه از بهترین شهرهای قبرس برای خرید ملک می‌باشد.

2- با داشتن چه مقدار سرمایه می توان از طریق خرید ملک اقامت دائم قبرس را کسب کرد؟

با داشتن سرمایه گذاری بالای 300 هزار دلار می توانید مستقیم اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

3- مقدار مالیات در هنگام خرید ملک در کشور قبرس چقدر است؟

خریدار باید 5 درصد از ارزش ملک و هنگام سند زدن نیز حدود 12 درصد تحت عنوان مالیات پرداخت نماید .

2.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *