ویزای تحصیلی قبرس

امروزه اخذ ویزای تحصیلی قبرس متقاضیان بسیاری پیدا کرده است چرا که مزایای بسیاری برای دانشجویان دارد. قبرس یک جزیره زیبا در شرق دریای مدیترانه و در همسایگی کشورهای ترکیه و یونان است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. در این کشور دانشگاه‌های بسیار خوب و معتبری وجود دارد که تحصیل در آنها فرصت ورود به بازار کار اروپا را برای دانشجویان فراهم خواهد کرد. در ادامه این مقاله مزایای اخذ ویزای تحصیلی قبرس و شرایط آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی اصطهباناتی خدمت شما عزیزان ارائه شده است. چنانچه تمایل دارید شرایط خود را برای تحصیل در قبرس ارزیابی کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه تماس حاصل فرمایید و وقت مشاوره خود را رزرو کنید.

مزایای ویزای تحصیلی قبرس

در گذشته بسیاری از افراد تصور می‌کردند که کشور قبرس گزینه مناسبی برای مهاجرت نیست. اما این روزها با پیشرفت اقتصادی این کشور، تقاضا برای مهاجرت به قبرس رو به افزایش است و هر روزه متقاضیان بیشتری تمایل دارند تا اقامت این جزیره زیبا را به دست بیاورند. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. به طور کلی قبرس شمالی بخش ترک‌زبان و قبرس جنوبی بخش اروپایی قبرس است.

یکی از روش‌های بسیار خوب برای مهاجرت به قبرس، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. تحصیل در قبرس شمالی در مقایسه با قبرس جنوبی به دلیل وجود دانشگاه‌های بیشتر و اهدای بورسیه‌های تحصیلی متقاضیان بیشتری دارد. برخی دیگر از مزایای تحصیل در کشور قبرس عبارت است از:

 • سختگیری کمتر دولت قبرس برای پذیرش دانشجویان
 • هزینه‌های مقرون به صرفه
 • وجود بورسیه‌های تحصیلی متنوع
 • اجازه کار حین تحصیل
 • امکان انتقال دانشجو از دانشگاه‌های قبرس به دانشگاه‌های اروپا، آمریکا و کانادا
 • زندگی در محیطی آرام، امن و زیبا

ویزای دانشجویی قبرس

به طور کلی شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس نیاز به ویزای دانشجویی کوتاه مدت قبرس ندارند. اما متقاضیان و شهروندان سایر کشورها باید برای اخذ اقامت تحصیلی کوتاه مدت قبرس نیز ویزا دریافت کنند. با این حال شهروندان تمام کشورها برای اقامت بیش از 3 ماه در قبرس باید مجوز و ویزا اخذ کنند. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی ابتدا باید از یک دانشگاه در این کشور قبرس پذیرش بگیرند و با ارائه مدارک لازم از طریق سفارت قبرس در کشور خود، برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

انواع ویزای تحصیلی قبرس + جدول

ویزای تحصیلی قبرس شامل دو گروه بلند مدت و کوتاه مدت می‌شود. ویزای کوتاه مدت برای اقامت کمتر از 90 روز و ویزای بلند مدت مخصوص اقامت بیشتر از 90 روز است. همچنین بر اساس تعداد دفعات ورود نیز ویزای شما متفاوت خواهد بود. انواع ویزای تحصیلی کشور قبرس در جدول زیر ارائه شده است:

نوع ویزا تحصیلیمدت زمان
ویزای کوتاه مدتتا 90 روز
ویزای کوتاه مدت چند بار ورود1 تا 5 سال
ویزای بلند مدتبیش از 90 روز

شرایط ویزای تحصیلی قبرس

چنانچه متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کشور قبرس هستید، باید شرایط و مدارکی را آماده کرده و به سفارت قبرس ارسال کنید. اولین و مهمترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی، نامه پذیرش از یک دانشگاه در قبرس است. همچنین متقاضی باید گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در قبرس را ارائه کند. ارائه پرداخت هزینه بیمه در قبرس نیز برای متقاضیان الزامی است. سایر شرایط لازم عبارت است:

 • تأییدیه پزشکی و ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه

شرایط سنی ویزای تحصیلی قبرس

یکی از نکات مثبت در خصوص کشور قبرس عدم حساسیت و سختگیری سفارت این کشور در مورد سن و گپ تحصیلی متقاضیان است. بنابراین بازه سنی خاصی برای اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس اعلام نشده است. با این وجود نداشتن گپ تحصیلی و داشتن سن مناسب، نکته مثبتی در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های قبرس محسوب می‌شود.

عدم سختگیری سفارت قبرس در مورد سن و گپ تحصیلی از نکات مثبت تحصیل در قبرس استهزینه ویزای تحصیلی قبرس + جدول

هزینه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی از جمله موارد مهمی است که متقاضیان باید در نظر داشته باشند. همانطور که اشاره شد هزینه تحصیل در کشور قبرس ارزان و مقرون به صرفه است. این در حالی است که دانشگاه‌های کشور قبرس دارای امکانات و کیفیت بسیار خوبی هستند و استانداردهای بالایی دارند. بنابراین دانشجویان با پرداخت هزینه نه چندان بالا به امکانات مناسبی دست پیدا خواهند کرد. علاوه بر این یکی از مهمترین مزایای تحصیل در کشور قبرس امکان دریافت بورسیه تحصیلی قبرس است که هزینه‌های تحصیل را کاهش خواهد داد. هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس به صورت میانگین 5 هزار یورو در سال است که این عدد بر اساس مقطع و رشته شما می‌تواند متغیر باشد.

هزینه ویزا تحصیلی قبرس نیز در جدول زیر ارائه شده است:

نوع ویزای تحصیلیهزینه ویزا
ویزای کوتاه مدت20 یورو
ویزای کوتاه مدت چندین بار ورود60 یورو
ویزای بلند مدت60 یورو
ویزای ترانزیت فرودگاهی15 یورو
تمدید ویزا30 یورو
ویزای ورود (Pro visa)20 یورو

ویزای همراه تحصیلی قبرس

یکی از معایب ویزای تحصیلی قبرس عدم امکان صدور ویزای همراه برای پدر، مادر و سایر اقوام درجه یک است. بنابراین چنانچه متقاضی تصمیم داشته باشد تا شخص دیگری از خانواده خود را همراه خود به قبرس ببرد، امکان دریافت ویزای همراه ضمیمه به ویزای تحصیلی وجود ندارد. در این شرایط همراهان متقاضی باید از طریق ویزای توریستی یا خرید ملک وارد قبرس شوند.

ویزای همراه دانشجو قبرس

دانشجویانی که در قبرس مشغول به تحصیل هستند چنانچه کارت اقامت این کشور را دریافت نمایند می‌توانند خانواده از جمله پدر و مادر خود را برای زندگی به قبرس دعوت کنند. اما اخذ ویزای همراه دانشجو برای این افراد در قبرس امکان‌پذیر نیست.

افرادی که ویزای تحصیلی کشور قبرس را داشته باشند با توجه به نوع ویزا محدودیتی برای رفت و آمد نخواهند داشت و می‌توانند هر چند بار که مایل باشند از قبرس خارج و مجددا وارد شوند.

ویزای همسر دانشجو قبرس

اگر چه قانونی برای همراه کردن خانواده درجه یک از جمله پدر، مادر، خواهر و برادر به عنوان همراه دانشجو در قبرس وجود ندارد اما در حال حاضر طبق قوانین کشور قبرس امکان همراه کردن همسر و فرزندان زیر 18 سال برای دانشجویان به خصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. بنابراین همسر و فرزندان متقاضی با ارائه مدارک لازم می‌توانند ویزای همراه دریافت کنند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی قبرس

برای اخذ ویزای تحصیلی باید فرآیند و مراحل دریافت ویزا را به صورت دقیق طی کنید تا در دریافت ویزا دچار مشکل نشوید. به همین خاطر داشتن اطلاعات کافی از مراحل اخذ ویزا الزامی است. اولین قدم برای دریافت ویزای تحصیلی، اخذ پذیرش از یک موسسه آموزشی یا دانشگاه معتبر در قبرس است. پس از اخذ پذیرش، باید سایر مراحل را به ترتیب زیر پشت سر بگذارید:

 • جمع‌آوری و آماده‌سازی مدارک ضروری برای اخذ ویزا
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارسال مدارک برای سفارت قبرس
 • تعیین وقت سفارت قبرس
 • حضور در سفارت و انجام انگشت‌نگاری و مصاحبه

مدارک ویزای تحصیلی قبرس

علاقه‌مندان اخذ ویزای تحصیلی کشور قبرس، باید مدارکی را آماده و برای دریافت پذیرش از دانشگاه و سپس دریافت ویزا ارائه کنند. دقت کنید که این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. مدارک لازم عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس جدید پاسپورتی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه مدرک زبان معتبر در صورت وجود
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه انگیزه‌نامه
 • ارائه توصیه‌نامه از اساتید

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی قبرس

یکی از سوالات مهم متقاضیان در خصوص مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا و صدور ویزای تحصیلی است. قبرس از جمله کشورهایی است که سریعا درخواست‌های صدور ویزا را بررسی می‌کند. درخواست ویزای تحصیلی ظرف مدت 5 تا 10 روز بررسی و پاسخ داده می‌شود. با این حال در بازه‌های زمانی شلوغ سال که گردشگران به این کشور سفر می‌کنند، ممکن است فرآیند بررسی ویزا بیشتر طول بکشد. به همین جهت توصیه می‌شود دانشجویان حداقل یک الی دو ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برای اخذ ویزای خود اقدام کنند.

درخواست ویزای تحصیلی قبرس ظرف مدت 5 تا 10 روز بررسی و پاسخ داده می‌شودویزای تحصیلی قبرس بدون مدرک زبان

سفارت قبرس در خصوص مدرک زبان سختگیری ندارد. بنابراین متقاضیان می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزا اقدام کنند. البته شرایط برای برخی رشته‌ها متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است متقاضیان تحصیل پزشکی در قبرس نیاز به مصاحبه داشته باشند تا توانایی و سطح زبان آنها بررسی شود. چنانچه متقاضی تسلط کافی نداشته باشد باید یک دوره پیش نیاز زبان قبل از شروع تحصیل در دانشگاه سپری کند.

ریجکتی ویزای تحصیلی قبرس

اگر چه سفارت قبرس در خصوص گپ تحصیلی، مدرک زبان و سن متقاضیان سختگیری خاصی ندارد اما با این حال در برخی موارد قانونی، احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی وجود دارد. چنانچه مدارک شما کامل و معتبر نباشد درخواست شما برای ورود و اقامت در قبرس رد خواهد شد. به همین دلیل باید در خصوص عدم نقص در مدارک مالی، هویتی و تحصیلی خود اطمینان کامل حاصل کنید. همچنین تمامی مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در قبرس

دانشجویانی که در دانشگاه‌های قبرس مشغول به تحصیل شوند، این امکان را دارند تا پس از اتمام تحصیل، در قبرس مشغول به کار شوند. برای دریافت اقامت کاری متقاضی باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما داشته باشد تا بتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و برای پیدا کردن کارفرما 3 تا 6 ماه پس از اتمام تحصیل خود فرصت دارد.

با اینکه قبرس جزیره کوچکی است اما به دلیل آماده شدن دانشجویان در دانشگاه برای ورود به بازار کار، معمولا فارغ‌التحصیلان می‌توانند به سرعت در قبرس شغل مناسبی پیدا کنند. در اکثر موارد پس از پیدا کردن کارفرما در قبرس، شخص کارفرما از طرف دانشجو برای دریافت مجوز کاری از دولت قبرس اقدام می‌کند. دانشجویان با داشتن مجوز کار می‌توانند در بسیاری از شرکت‌های بزرگ، بانک‌ها، هتل‌ها و فروشگاه‌ها در قبرس مشغول به کار شوند.

تبدیل ویزای تحصیلی قبرس به اقامت دائم

تحصیل در قبرس به تنهایی باعث اخذ اقامت این کشور نمی‌شود و دانشجو باید از روش‌های دیگری برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کند. چنانچه تمایل به زندگی در قبرس و اقامت دائم در این کشور دارید، باید از طریق خود اشتغالی یا سرمایه‌گذاری و اثبات تمکن مالی کافی در قبرس اقامت دریافت کنید. همچنین اگر بتوانید از یک کارفرما در قبرس پیشنهاد شغلی به مدت نامحدود دریافت کنید امکان اخذ اقامت از این روش نیز وجود دارد.

اگر به مدت 5 سال در قبرس کار و زندگی کنید می‌توانید اقامت دائم قبرس را به دست بیاورید. متقاضی پس از 7 تا 10 سال زندگی در قبرس می‌تواند برای دریافت پاسپورت و تابعیت خود نیز اقدام نماید. دقت کنید که از این 7 سال حداقل 4 سال باید در قبرس زندگی کرده باشید و 1 سال آخر را از قبرس خارج نشده باشید.

مشاوره ویزای تحصیلی قبرس

چنانچه تصمیم به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس به خصوص در رشته‌های پرتقاضا مانند تحصیل دندانپزشکی در قبرس را دارید اما مسیر مهاجرت برای شما روشن نیست، بهترین راه حل دریافت مشاوره و راهنمایی از یک کارشناس مهاجرت تحصیلی مجرب در کشور قبرس است. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با سال‌ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به قبرس و سایر کشورهای اروپا و ارتباطات گسترده با دانشگاه‌های قبرس، می‌تواند بهترین مشاور برای شما در این مسیر باشد. کارشناسان ما شرایط شما را به دقت ارزیابی کرده و طبق علاقه، بودجه و شرایط شخصیتان، راحت‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرتی به قبرس را خدمتتان معرفی خواهند کرد.

وکیل اخذ ویزای تحصیلی قبرس

اخذ ویزای تحصیلی نیاز به آماده‌سازی مدارک مختلف به صورت دقیق و صحیح دارد تا احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای شما را به صفر برساند. بسیاری از متقاضیان در این مسیر نیاز به کمک یک فرد مجرب و آگاه دارند تا نگرانی از بابت ریجکتی و از دست دادن زمان و سرمایه خود نداشته باشند. وکلای مجرب موسسه اصطهباناتی با تجربه صدها پرونده موفق آماده همراهی شما در مسیر اخذ اقامت تحصیلی قبرس هستند. وکلای موسسه با بررسی پرونده شما مدارک را به صورت دقیق آماده‌سازی کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن پذیرش تحصیلی و مجوز اقامت قبرس را اخذ خواهند کرد.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص ویزای تحصیلی قبرس ارائه کردیم. قبرس جزیره‌ای زیبا در شرق دریای مدیترانه است که طی سال‌های گذشته به دلیل رونق گردشگری، توسعه و پیشرفت زیادی داشته است. در حال حاضر قبرس شمالی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی آسان و سریع است. دانشگاه‌های قبرس معتبر هستند و هزینه تحصیل در این کشور نیز مقرون به صرفه است. چنانچه تمایل دارید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور قبرس مشاوره دریافت نمایید می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

1- چه افرادی به ویزای تحصیلی قبرس نیاز دارند؟

کلیه متقاضیانی که قصد دارند بیش از 3 ماه در قبرس تحصیل کنند، نیاز به ویزا دارند.

2- آیا امکان دریافت ویزای همراه برای ویزای دانشجویی قبرس وجود دارد؟

بله، اما ویزای همراه تنها برای همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می‌شود.

3- آیا دانشگاه‌های قبرس مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند؟

فقط دانشگاه ملی قبرس مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران است و سایر دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید نیستند.

4- آیا امکان کار حین تحصیل در کشور قبرس وجود دارد؟

بله، دانشجویان می‌توانند تا 20 ساعت در هفته حین تحصیل کار کنند.

5- امکان دریافت بورسیه تحصیلی در قبرس وجود دارد؟

بله، قبرس بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است که با شرط معدل به دانشجویان اعطا می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *