اقامت در قبرس جنوبی

قبرس یک کشور اروپایی است که بسیاری از افراد تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که در این مقاله به روش‌های اخذ اقامت قبرس جنوبی خواهیم پرداخت. پایتخت این کشور شهر نیکوزیا است و ساکنین آن به دو زبان ترکی و یونانی صحبت می‌کنند. در بخش جنوبی افراد اغلب به زبان یونانی تکلم می‌کنند و دین رسمی آن‌ها ارتدوکس است. راه‌های اخذ اقامت در بخش جنوبی متنوع است؛ اما پرکاربردترین شیوه‌ها برای اخذ اقامت این کشور روش تحصیلی و کاری است. روش‌های دیگری نیز مانند سرمایه‌گذاری، ازدواج، پناهندگی، تولد فرزند و … نیز وجود دارند که در این محتوا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مشاوران موسسه اصطهباناتی، می‌توانند بهترین راهنما برای شما باشند و راه برچالش مهاجرت و اقامت را تسهیل ببخشند.

برای تماس با مشاورین می‌توانید با شماره‌های درج شده در صفحه تماس بگیرید.

راه های اخذ اقامت قبرس جنوبی

انواع روش‌های اخذ اقامت قبرس به شرح زیر است:

 • مهاجرت به قبرس از طریق کار
 • مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

همانطور‌ که گفته‌شد با روش‌های مختلف می‌توانیم مقیم قبرس جنوبی شوید. در ابتدا باید بدانید که از طریق چه حوزه‌ای برای شما راحت‌تر است که برای دریافت ویزا اقدام کنید. شاید تصور کنید که اقامت با تابعیت برابر است؛ اما این دو باهم متفاوت هستند. به طور کلی امکان دریافت دو نوع اقامت قبرس جنوبی وجود دارد. اقامت دائم و اقامت موقت از انواع اقامت مهاجران در این کشور اروپایی است. تا زمانی که شما در این کشور اقامت دائم را دریافت نکرده‌اید، فقط به اندازه اعتبار ویزای خود حق دارید در این کشور بمانید.

بعد از این مدت باید اقامت شما تمدید شود و در غیر این صورت باید کشور را ترک کنید! اقامت موقت به دو بخش اقامت کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود. در اقامت کوتاه‌مدت شما می‌توانید ویزای توریستی دریافت کنید که حداکثر مدت زمان آن حدود یک سال است. این نوع اقامت را نمی‌توان تحت هیچ‌شرایطی به اقامت دائم تبدیل کرد. اقامت‌های بلندمدت برای اهدافی مانند تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری ارائه می‌شوند. در این حالت مدت زمان اقامت شما در قبرس جنوبی بیشتر از یک سال خواهدبود. اگر بتوانید بعد از اتمام تحصیل یک شغل مناسب به دست آورید، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد.

کسانی که در حدود 5 سال در این کشور زندگی و کار کنند، توانایی اخذ اقامت دائم را دارند. در این حالت باید بیمه و مالیات پرداخت کنید. توجه داشته باشید شما تنها اقامت دائم را کسب کرده‌اید و هنوز تابعیت این کشور را ندارید. بعد از 7 سال زندگی و کار می‌توانید در قبرس جنوبی، درخواست پاسپورت دهید و تابعیت این کشور را دریافت کنید. کسانی که تابعیت قبرس را دریافت کنند به عنوان شهروند قانونی این کشور به رسمیت شناخته‌ خواهندشد.

مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت قبرس جنوبی

یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت قبرس جنوبی، اخذ ویزای تحصیلی است. مهاجرت تحصیلی شرایط را برای اخذ اقامت در این کشور فراهم می‌کند. بعد از تحصیل می‌توانید به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار شوید و سپس برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. دانشگاه‌های قبرس جنوبی از نظر سطح علمی، رتبه‌های بسیار خوبی در جهان کسب کرده‌اند و در سطح بین‌المللی شناخته‌شده‌ هستند و افراد زیادی برای تکمیل تحصیلات خود به قبرس سفر می‌کنند.

نظام آموزشی در دانشگاه‌های قبرس در سال‌های اخیر تماما دولتی شده‌اند و رشته‌های بسیار متنوعی در این مراکز آموزشی تدریس می‌شوند. رشته‌های پزشکی و مهندسی طرفداران بیشتری دارند و اکثر افراد در این رشته‌ها به تحصیل می‌پردازند.

متاسفانه تعداد دانشگاه‌ها در قبرس جنوبی تا حدودی محدود است؛ اما در همین تعداد محدود، سطح علمی بسیار بالا است و مدارک معتبر به دانشجویان ارائه می‌شوند.

کسب مدرک کارشناسی در قبرس جنوبی حدود 4 سال زمان می‌برد. برای پذیرفته شدن ‌در این مقطع باید رزومه تحصیلی و نمرات مناسب و قابل قبولی داشته‌باشید. در تعدادی دانشگاه‌های این کشور از زبان انگلیسی برای تحصیل استفاده می‌شود.

در نتیجه برای پذیرفته‌شدن در آن‌ها باید مدرک زبان آیلتس را با نمره بالا ارائه دهید. به منظور تحصیل در مقطع دکترا نیز باید 4 سال زمان صرف کنید. بعد از اتمام تحصیلات می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید تا شرایط مناسبی به منظور دریافت اقامت قبرس جنوبی برای شما محیا شود. کارشناسان و مشاوران موسسه اصطهباناتی بهترین روش و در عین حال سریع‌ترین راه را پیش روی شما برای مهاجرتی رویایی قرار خواهند داد.

مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت قبرس جنوبی

مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت قبرس جنوبی

مهاجرت کاری و اخذ اقامت قبرس جنوبی

اگر قصد کار در کشور قبرس دارید باید رزومه قوی ارائه دهید. این رزومه در هنگام درخواست برای دریافت ویزای کاری باید ارائه شود. درواقع سابقه کاری شما در این صورت بسیار اهمیت دارد و باید به طور دقیق در فرم درخواست قید شود. عدم سابقه کیفری در این زمان بسیار اهمیت دارد و باید در فرم درج شود. باید بدانید که در صورت داشتن سابقه کیفری و مالی حتی یک درصد نیز شانس دریافت اقامت را نیز نخواهید داشت.

ارائه گواهی سلامت مورد تایید پزشک، از دیگر مراحل مهاجرت کاری به قبرس است. این گواهی باید سلامت جسمی و روحی شما را تایید کند. بعد از پرداخت هزینه فرم درخواست، باید منتظر جواب باشید. در این صورت یک فرم برای شما صادر خواهدشد که در آن باید شرایط کاری را تایید کنید. ویزای کاری برای مهاجرت به قبرس جنوبی در ابتدا به مدت یک سال برای شما صادر خواهدشد. در این مدت شما باید به دنبال شغل مورد نظر باشید و در صورتی که بتوانید کار پیدا کنید امکان تمدید ویزای کاری وجود دارد.

همچنین شما می‌توانید از طریق ویزای جاب‌افر نیز برای کار در قبرس اقدام کنید و در واقع کارفرما باید برای شما دعوتنامه‌ای ویژه ارسال کند و شرایط کار را مهیا کند. بسیاری از جوانان و نوجوانان از طریق ویزای جاب‌افر اقدام به مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت کاری و اخذ اقامت قبرس جنوبی

مهاجرت کاری و اخذ اقامت قبرس جنوبی

اقامت قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در قبرس یکی از روش‌های دریافت اقامت است که دارای شرایط خاص خود است. به عنوان مثال برای اقامت از این طریق، باید متعهد شوید که سالانه حدود 30 هزار یورو از خارج از قبرس به کشور وارد کنید. همچنین داشتن حساب سپرده در قبرس به ارزش 30 هزار یورو الزامی است که تا 3 سال حق برداشت آن را نخواهید داشت و فرد سرمایه‌گذار نباید از طرف سازمان ملل به هر دلیلی تحریم شده باشد. معروف‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری می‌توان به ثبت شركت، كارآفرینی و خرید اوراق بهادار، خرید ملك فرنچایزها و حتی راه‌اندازی رستوران و کافی‌شاپ اشاره کرد.

اقامت قبرس جنوبی از طریق خرید ملک

اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک یکی از روش‌های رایج و محبوب است. با خرید ملک در قبرس جنوبی می‌توانید حتی بدون نیاز به حضور در این کشور، اقامت آن را دریافت کنید. اقامت در قبرس جنوبی از این طریق بسیار جذاب است و با هزینه کمی نیز قابل انجام است. خرید ملک قبرس جنوبی باید از املاک معتبر باشد و در این زمینه باید تمامی جوانب بررسی شود.

اخذ اقامت قبرس جنوبی از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در این کشور نیز شرایط خوبی را دارد که می‌توانید با ارائه مدارک از این طریق نیز برای اخذ اقامت اقدام کنید. در واقع شما می‌توانید نمایندگی یک برند خاص باشید و یا یک شرکت نوپا را تاسیس کنید و در نهایت برای اقتصاد قبرس مفید باشد.

اخذ اقامت قبرس جنوبی از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت قبرس جنوبی از طریق ثبت شرکت

اقامت قبرس جنوبی از طریق تولد فرزند

شاید تصور کنید که اگر والدین فرزند خود را در کشور قبرس به دنیا بیاورند، از این طریق می‌توانند نسبت به دریافت اقامت و در آخر تابعیت در این کشور اقدام کنند؛ اما فرزندی که در خاک قبرس به دنیا بیاید، تابعیت این کشور را در صورتی دریافت خواهدکرد که پدر و مادرش نیز تابعیت این کشور را داشته باشند! در واقع سیستم خون در تابعیت از طریق تولد در این کشور حاکم است و سیستم خاک تاثیری در دریافت تابعیت ندارد.

اقامت قبرس جنوبی از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج به قبرس جنوبی یکی دیگر از روش‎های اخذ اقامت در این کشور است. این روش قانونی مهاجرت به گونه‌ای است که باید فردی که خارجی است با تبعه کشور قبرس ازدواج کند. در زمان ثبت ازدواج باید وی تابعیت کشور را داشته‌باشد. ثبت ازدواج در مراکز رسمی شرایط را برای دریافت اقامت قبرس جنوبی فراهم می‌کند.

اقامت دائم قبرس جنوبی از طریق پناهندگی

به هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود از طریق پناهندگی نسبت به اخذ اقامت قبرس جنوبی اقدام کنید. این روش درست است که یک شیوه قانونی در این کشور برای دریافت اقامت است؛ اما دردسرهای بسیار زیادی دارد. در این کشور وضعیت پناه‌گاه‌ها به شدت نامناسب است و کمپ‌ها دارای شرایط مساعدی به ویژه برای کودکان و بانوان نیستند. در برخی از مواقع در صورت مهاجرت از طریق پناهندگی خطر مرگ برای افراد وجود دارد که به همین دلیل توصیه نمی‌شود. بعد از ورود به خاک قبرس از هر طریقی، می‌توانید تا 30 روز درخواست پناهندگی دهید تا کشور قبرس جنوبی به این موضوع رسیدگی کند. در مدت زمان درخواست شما در یک وضعیت نامناسب و در حدود 21 روز نگهداری خواهیدشد. شرایط اقامت در این حالت با روش قانونی متفاوت است.

مدارک مورد نیاز در اخذ اقامت قبرس

با توجه به نوع درخواست شما برای ویزای مهاجرتی، ممکن است مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت قبرس جنوبی متفاوت باشد.

حضور در این کشور از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری باید با شرایط خاص باشد. در این صورت برای هر کدام مدارک ویژه‌ای مورد نیاز است. در اینجا برخی از این مدارک را ذکر خواهیم کرد.

 • مدرک و گواهی تمکن مالی
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی برای اخذ ویزای تحصیلی
 • پرکردن فرم‌های ویزای کاری
 • داشتن دعوت‌نامه

شرایط اقامت دائم و زندگی در قبرس جنوبی

شما باید از طریق درخواست برای ویزای تحصیلی، کاری و … نسبت به دریافت اقامت اقدام کنید. باید به این نکته توجه کنید که دریافت اقامت دائم در این کشور در گرو پیدا کردن شغل مناسب و ماندن در یک شغل معتبر به مدت 5 سال است. در غیر این صورت اقامت دائم قبرس جنوبی را نمی‌توانید به دست آورید. با توجه به نرخ بیکاری در این کشور، پیدا کردن شغل و در نتیجه دریافت اقامت امر دشواری نیست.

در صورتی که شما از طریق ویزای سرمایه‌گذاری به این کشور بروید، شرایط متفاوت است. در واقع شما می‌توانید در قبرس ملک بخرید و اقامت دریافت کنید. طبیعتا بعد از این پروسه امکان دریافت اقامت دائم نیز برای شما فراهم می‌شود. همچنین اگر علاقه‌مند به دانستن دیگر شرایط اقامت در قبرس جنوبی هستید، می‌توانید با مشاوران ما در موسسه اصطهباناتی در تماس باشید.

مزایای مهاجرت و اخذ اقامت قبرس جنوبی

دریافت اقامت قبرس جنوبی کار بسیار دشواری است و اگر بتوانید آن را به دست آورید، مزایای بسیار زیادی برای شما در پی خواهد داشت. مطمئنا شرایطی که در این کشور برای مهاجرین ایرانی وجود دارد، از بسیاری از کشورها بهتر است. به طور کلی در این بخش شما را با مزایای اقامت در کشور قبرس جنوبی آشنا خواهیم‌کرد.

 • دارا بودن آب‌و هوای بسیار خوب
 • بالابودن میزان امنیت در این کشور اروپایی
 • نرخ بیکاری قابل قبول
 • دارای بودن واحد پولی یورو
 • کاهش میزان فساد در این کشور
 • مناسب بودن میزان هزینه‌های زندگی

کشور قبرس دارای آب و هوا و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی است و هزینه زندگی در این کشور پایین است. پاسپورت این کشور دارای ارزش بالایی است و میزان کمی باید برای مالیات به صورت سالانه پرداخت شود. در نتیجه اقامت قبرس جنوبی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. همانطور که می‌دانید یکی از فاکتورهای مهم برای مهاجرت و اخذ اقامت، توجه به نرخ بیکاری آن کشور است. قبرس جنوبی در دهه‌های گذشته روند افزایشی را در نرخ بیکاری شاهد بوده‌است؛ اما خوشبختانه این میزان در سال‌های اخیر بسیار کم‌تر شده‌است و می‌توانید بعد از اتمام تحصیلات، شغل مناسب را در این کشور پیدا کنید.

تبدیل اقامت موقت قبرس جنوبی به اقامت دائم

با توجه به مطالب ذکرشده، تبدیل اقامت موقت به دائم تنها با استفاده از روش‌های ذکرشده امکان پذیر است. مثلا اگر شما برای تحصیل به این کشور رفته‌اید و اقامت شما در قبرس موقت است، باید یک شغل بعد از اتمام تحصیلات به دست آورید. تنها در این صورت است که امکان تبدیل اقامت موقت قبرس جنوبی به اقامت دائم وجود دارد. برای پیدا کردن شغل و ویزای کاری نیز همین موضوع صدق می‌کند. شرایط اقامت قبرس جنوبی برای مواردی مانند تحصیل و کار مشابه است.

اخذ تابعیت قبرس جنوبی

با توجه به شرایط ذکرشده و ارائه مدارک، اخذ اقامت در منطقه قبرس جنوبی فراهم می‌شود؛ اما تابعیت با این موضوع متفاوت است و همانطور که گفته‌شد، باید شخص در کشور به مدت 7 سال کار کند. در صورت کار، پرداخت بیمه و مالیات می‌تواند برای اخذ تابعیت این کشور درخواست دهد. در ابتدا باید پاسپورت این کشور را داشته‌باشیم تا شهروند قبرس جنوبی محسوب شویم. در صورتی که با ویزای تحصیلی به قبرس رفته‌باشید، پروسه دریافت تابعیت زمان بیشتری نیاز دارد؛ زیرا حداقل باید به مدت 4 سال در یک رشته تحصیل کنید.

خدمات موسسه مهاجرتی در اخذ اقامت قبرس

موسسه مهاجرتی ما خدمات متنوعی را به منظور دریافت اقامت قبرس جنوبی به شما ارائه می‌دهد. این خدمات در جای دیگری ارائه نمی‌شوند و ممکن است روند دریافت ویزای کار یا تحصیل شما بیشتر شود. از این رو توصیه می‌شود که به منظور اطلاع از شرایط اقامت در قبرس با مشاوران ما مشورت کنید تا روش‌های اخذ اقامت و تابعیت قبرس جنوبی برای شما شرح داده‌شود.

کلام آخر

کشورهای اروپایی مانند قبرس شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل و زندگی مهاجرین فراهم می‌کنند؛ البته ممکن است شرایط برای دریافت اقامت قبرس جنوبی تا حدودی دشوار باشد. تمامی این سخت‌گیری‌ها نشان می‌دهد که این کشور مکان مناسبی برای مهاجرت است. هر ساله افراد زیادی از طرق مختلف به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند که بیشتر آن‌ها به صورت قانونی این کار را انجام می‌دهند.در ادامه به تعدادی از سوالات پرتکرار پاسخ خواهیم داد:

سوالات متداول در مورد اقامت در قبرس جنوبی

1- به منظور دریافت اقامت قبرس جنوبی باید از کجا شروع کرد؟

شناخت روش‌های مهاجرت به این کشور و مدارک مورد نیاز اولین گام‌ها برای دریافت اقامت هستند.

2- بهترین راه‌ برای دریافت ویزای مهاجرتی و اخذ اقامت قبرس کدام است؟

اقدام از طریق ویزای کاری، ویزای تحصیلی و سرمایه‌گذاری از بهترین راه‌های برای اخذ اقامت هستند.

3- آیا بدون حضور در کشور قبرس می‌توان با خرید ملک، اقامت این کشور را دریافت کرد؟

بله تنها با خرید یک ملک با ارزش کم‌تر از 300.000 یورو می‌توانید اقامت قبرس را بدون حضور در آن به دست آورید.

4- چگونه برای کار در قبرس اقدام کنم؟

برای دریافت ویزای کاری باید رزومه کاری خود را برای شرکت‌های معتبر ارسال کنید و یا از طریق ویزای جاب‌افر اقدام نمایید.

5- هزینه تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی چقدر است؟

هزینه تحصیل در قبرس بستگی به نوع دانشگاه، شهر مورد نظر و رشته انتخابی شم خواهد داشت. به طور میانگین هزینه برای مقطع کارشناسی سالانه حدود 11 هزار یورو می‌باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *