کشور قبرس که در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال افراد از نقاط مختلف دنیا به خصوص کشورمان ایران قرار گرفته است دارای شرایط مناسبی برای مهاجرت جهت سرمایه گذاری می باشد. در ادامه راه های اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری را بررسی می نماییم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید. دولت قبرس اصولا از شرکت های ساختمانی حمایت و پشتیبانی می کنند. اگر به دنبال سرمایه گذاری در برهه های زمانی پرطرفدار در قبرس هستید، باید شرکت ساختمانی خودتان را تاسیس کنید.

  فرم مشاوره فوری

  شرایط اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

  قبرس جزیره ای است که در جنوب دریای مدیترانه واقع شده است. این جزیره سومین جزیره بزرگ در مدیترانه و یک نقطه توریستی برای خانواده ها، ماجراجویان و مسافران است که می خواهند از کشور ساحلی زیبا دارای آب و هوای گرم و جشنواره های فرهنگی دیدن کنند.

  قبرس چون به حداکثر ظرفیت جمعیت خود نرسیده است و خط ساحلی زیبا و بکری برای توسعه املاک، اجاره و فروش دارد جایگاه جذابی برای سرمایه گذاران خارجی شده است. بسیاری از سرمایه گذاران برای خرید ملک به قبرس نقل مکان می کنند و این کشور اخیرا برنامه شهروندی اقتصادی خود را تغییر داده است تا سرمایه گذاران علاقه مند به راحتی به قبرس سفر کنند. چرا در قبرس سرمایه گذاری می شود:

  • موقعیت جغرافیایی استراتژیک: تقاطع با سه قاره؛ آسیا، اروپا و آفریقا
  • عضو اتحادیه اروپا
  • سیستم مالیاتی قبرس به صورت offshore است که تنها 10٪ مالیات شرکتی دارد. که کمترین سیاست مالیاتی در اروپا است.
  • سیاست های مالیاتی دوبرابر در بسیاری از کشورها
  • بدون مالیات وراثت
  • قبرس به تازگی معادن گاز و نفت مهمی کشف کرده است.
  • سیستم آموزش قبرس یکی از بهترین و استاندارد ترین سیستم ها در اروپا است.
  • قبرس قدمتی بیش از 9000 سال دارد.
  • نرخ جرم قبرس بسیار کم است.
  • زبان انگلیسی به طور گسترده ای استفاده می شود.
  • سرعت آرام زندگی
  • مراقبت های پزشکی با استاندارد بالا
  • پرواز به سراسر جهان
  • آب و هوای گرم در تمام طول سال
  • خط ساحلی پاک و زیبا
  • مکان های فرهنگی و مدرن مورد علاقه
  • شب و روز آرام و مطمئن برای زندگی همه
  • زبان های جهانی صحبت و تدریس می شود
  • دارای جاذبه های توریستی بسیار در حال حاضر و آینده
  • سیاست های جدید مالکیت دولتی به نفع خریداران خارجی در مورد مالیات بر ارزش افزوده، مالیات انتقال، مسائل مربوط به معاملات قباله ای و غیره
  • اجاره بهای بالای ملک
  • سیستم قانونی قوی در محل

  قبرس، در صورت سرمایه گذاری به مبلغ 2میلیون یورو در بخش املاک و مستغلات درعرض 3-4 ماه، اقامت و پاسپورت کاملا اروپایی را ارائه می دهد. پس از 3 سال شما می توانید املاک و مستغلات را بفروشید. گذرنامه قبرس اجازه سفر بدون روادید به بیش از 150 کشور در سراسر جهان را می دهد. هیچ محدودیت زمانی برای دریافت اقامت وجود ندارد، یعنی سرمایه گذار پس از دریافت پاسپورت نیازی به اقامت در قبرس ندارد.

  شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری قبرس

  اخیرا در ماه مه سال 2013، هیئت وزاری قبرس قانون شهروندی موجود در کشور را برای برنامه سرمایه گذاری تغییر داد. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه، یک فرد خارجی باید یکی از چهار گزینه سرمایه گذاری را انتخاب کند: سرمایه گذاری ترکیبی، سرمایه گذاری مستقیم، سپرده گذاری در یک بانک قبرسی یا ترکیبی از این سه گزینه.

  شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری قبرس

  اگر یک فرد خارجی سرمایه گذاری ترکیبی را انتخاب کند، باید حداقل 2،000،000 یورو سهام و / یا اوراق قرضه صادر شده توسط شرکت سرمایه گذاری دولتی قبرس را خریداری کند و همچنین باید حداقل 500،000 یورو را به صندوق تحقیق و فناوری قبرس اهدا کند. اگر سرمایه گذار تصمیم به ایجاد سپرده بانکی بگیرد، سرمایه گذار باید حداقل 5،000،000 یورو را در یک بانک قبرسی سپرده گذاری کند و سپرده را برای حداقل سه سال حفظ کند.

  اگر یک فرد خارجی تصمیم به سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد، باید حداقل 5،000،000 یورو را در بخش املاک مسکونی یا تجاری، خرید یک شرکت تجاری در قبرس ، خرید اوراق قرضه / اوراق بهادار صادر شده توسط قبرس یا سرمایه گذاری در یک شرکت یا گروهی از شرکت های عهده دار پروژه های ملی سرمایه گذاری کند. با انتخاب این گزینه، سرمایه گذار حداقل سه سال باید مبلغ سرمایه گذاری را حفظ کند.

  در نهایت، سرمایه گذار می تواند سرمایه گذاری به مبلغ 5،000،000 یورو را در میان تمام انتخاب های فوق و یا ترکیبی از انتخاب های بالا گسترش دهد. در عوض، سرمایه گذار درصورتی واجد شرایط شهروندی می شود که سهامدار یا صاحب شرکتی در قبرس باشد که این شرکت در حال فعالیت است و مالیات پرداخت می کند و میزان مالیات پرداخت شده ویا کسب و کار خدمات مورد استفاده حداقل بالغ بر 500000 یورو در سال است. اگر این شرکت 5 نفر یا تعداد بیشتری از شهروندان قبرس را استخدام کند، مبلغ آن به 350 هزار یورو کاهش می یابد و اگر این شرکت 10نفر یا تعداد بیشتری از مردم قبرس را استخدام کند، این مبلغ به 200 هزار یورو کاهش می یابد.

  علاوه بر مبلغ سرمایه گذاری، فرد خارجی نیز باید حداقل یک بار به قبرس سفر کند، پرونده جنایی نداشته باشد و ملکی خصوصی به ارزش حداقل 500 هزار یورو را خریده باشد. توجه کنید که اقامت فرد خارجی در قبرس اجباری نیست و فرد خارجی در صورتی ملزم به پرداخت مالیات است که بیش از 183 روز در کشور قبرس در سال اقامت داشته باشد.

  شرایط اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

  تصمیم شورای وزیران از تاریخ 13.9.2016 ارائه شده است که سرمایه گذار و اعضای خانواده اش بزرگسالان قبل از پذیرش شهروندان قبرس باید اجازه اقامت در قبرس داشته باشند. در صورتی که متقاضی (یا عضو سرمایه گذار یا خانواده) قبلا اجازه اقامت را نداشته باشد، می تواند به طور همزمان با درخواست برای پذیرش طبق مقرره 6 (2) قانون بیگانگی و مهاجرت برای مجوز مهاجرت درخواست دهد.

  در ارتباط با ارائه یک پروانه مجوز مهاجرت صرفا به منظور دستیابی به شهروندی قبرس، مطابق با مقررات این طرح، شرایط دیگری از موارد ذکر شده در قانون وجود ندارد. در مواردی که سرمایه گذار قبلا اجازه اقامت خود را نداشته باشد، باید پس از ارائه پروگرام طبق مقرراتی که در زیر شرح داده شده است،درخواست برای دریافت مجوز مهاجرت را ارسال کند.

  قوانین مربوط به صدور مجوز مهاجرت فراهم می کند که فقط همسر / همسر و فرزندان زیر 18 ساله دارنده مجوز مهاجرت به عنوان اعضای خانواده وابسته محسوب می شوند و بنابراین می توانند مجوز مهاجرت بدون ارائه درخواست های جداگانه را بدست آورند. همه اعضای خانواده دیگر (یعنی والدین و فرزندان وابسته به سرمایه گذار) باید مجوز های جداگانه مجوز مهاجرت داشته باشند.

  با این حال، بدون تردید است که در مورد دریافت شهروندی قبرس، هر فرد باید یک درخواست جداگانه جداگانه ارائه دهد در مواردی که درخواست مجوز مهاجرت به همراه برنامه کاربردی طبق مصوب مورد نیاز است، روش ارائه درخواست شهروندی در وزارت کشور ارائه درخواست مجوز مهاجرت در اداره ثبت احوال و مهاجرت باید بررسی گردد. برای ارسال درخواست مجوز مهاجرت به قبرس، اسناد زیر باید ثبت شود:

  • فرم MIP1 2
  • گواهی عدم سو پیشینه
  • کپی پاسپورت
  • گواهی ازدواج / گواهینامه مشارکت مدنی (در صورت وجود)
  • “تأیید ارسال درخواست برای گمرک با استثنا” توسط وزارت کشور
  • جمع آوری داده های بیومتریک متقاضی
  • اخذ مجوز مهاجرت
  • پس از جمع آوری اطلاعات بیومتریک، مجوز مهاجرت (کارت) ظرف پنج روز کاری صادر می شود.

  بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در قبرس

  دولت قبرس اصولا از شرکت های ساختمانی حمایت و پشتیبانی می کنند. اگر به دنبال سرمایه گذاری در برهه های زمانی پرطرفدار در قبرس هستید، باید شرکت ساختمانی خودتان را  تاسیس کنید. دولت قبرس،  توسعه بخش خصوصی فونداسیون و زیرسازها را بابخش خصوصی  پشتیبانی می کند.

  اجاره املاک  تجاری در واقع یک سرمایه گذاری پررونق در قبرس است. افراد و سازمان های مختلف  فضاهای اداری، سالن های حوادث، پارکینگ ها، و غیره را در اجاره  میکنند. اگر سرمایه مورد نیاز برای ساخت یک مجتمع اداری در منطقه ای  تجاری  در قبرس را داشته باشید، مطمئنا درآمد هنگفتی از سرمایه گذاری خود  کسب خواهید گرفت.

  اگرچه با وجود واقعیت هایی که این نوع کسب و کار  دارد اما این  برنامه سرمایه گذاری دراز مدت است، شما می توانید سود  قابل ملاحظه ای خودتان را در مدت کوتاهی از سرمایه  تامین کنید، اگر  موقعیت کشور قبرس را  کاملادرک کرده باشید. قبرس را  می توان بعنوان یکی   از بهترین دانشگاه ها در جهان  دانست  و یکی از خصوصیات  خوب در مورد اکثر دانشگاه های قبرس این است که به  دانشجویان در دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و در نتیجه  این کشور  را به عنوان  یکی از اهداف ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی می دانند.

  اگر به سیاست ها و خط مشی کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار خدماتی در قبرس علاقمند هستید، پس شما باید  از خدمات مشاوره آموزشی  استفاده کنید. شما می توانید  به دانشجویان بین المللی  در فرایند پذیرش و اقامت در دانشگاه های قبرس  کمک کنید. شما همچنین می توانید دانشجویان را با فرآیندهای درخواست ویزا و غیره  راهنمایی کنید.

  بخش حمل و نقل و ترابری قبرس در واقع یک صنعت پر جنب و جوش است و واردات یک ویژگی مشترک در صنعت محسوب می شود. اگر به کارافرینی و ایجاد کسب و کار در قبرس فکر می کنید، باید به دنبال راه اندازی شرکت  خدمات نظافتی Clearing وترابری  Forwarding خود باشید. این در واقع یک سرمایه گذاری بسیار سودآور است زیرا قبرس در زمینه  واردات  مواد غذایی فعال است و فعالیت زیادی را انجام می دهد.

  آژانس مسافرتی و جهانگردی یکی دیگر از تجارت های   پرجمعیت و کسب و کاری پر رونق در قبرس است. قبل از اینکه شما مجاز به کار در  این نوع کسب و کار باشید، مجوز  را دولت قبرس  باید صادر   کنید . این در واقع یک کسب و کار سودآور است زیرا قبرس مقصد توریستی انتخابی مناسب و خوبی  است. بی شک اگر کار  خود را در حیطه حمل و نقل در قبرس آغاز کنید، شما می توانید درآمد خوبی از سرمایه گذاری خود  کسب نمایید. بخش حمل و نقل در قبرس هنوز برای سرمایه گذاران خصوصی  کاملا  آزاد است. اگر فکر میکنید یک کسب و کار در قبرس را شروع کنید، باید کسب و کار خود را در زمینه حمل و نقل شروع کنید.

  شما می توانید در حمل و نقل جاده  ای و ترابری یا حمل و نقل آب تخصص داشته باشید یا حتی اگر  در هر دو حرفه  مهارت  داشته باشید. و اگر  توانایی مالی داشته باشید، می توانید  حرفه حمل و نقل هوایی  را نیز   مد نظر قرار دهید.  یکی از خصایص خوب در مورد کسب و کار  در حیطه حمل و نقل انست که با وجود این واقعیت که شما مجبور به هزینه های زیادی در حوزه  تدارکات و تعمیر و نگهداری سرمایه گذاری و صرف کنید ، اگر به خوبی  شرایط را تحت نظر داشته باشید  و با درایت  نظارت و مدیریت کنید ، شما بازده  و کارایی خوبی از سرمایه گذاری خود در این حوزه  خواهید داشت.

  بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در قبرس

  قبرس به عنوان یکی از کشورهایی رتبه بندی شده است که دارای یک  صنعت اتومبیل سازی  بالا برای هر نفر از  شهروندانش است. سرمایه گذاری در حوزه خدمات مکانیکی خودرو، سرمایه گذاری تجاری پر سود در قبرس است. اگر شما در حوزه خدمات مکانیک خودرو آموزش دیده اید، پس شما باید در حوزه خودرو سازی و  مکانیک کار خود را شروع کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که  خدمات میکانیکی خود را در یک منطقه ارائه دهید که به راحتی قابل دسترسی باشد. حقیقت این است که اگر کارگاه میکانیکی خود  را  در میحط مناسب افتتاح کنید، شما مشتریان زیادی خواهید داشت.

  یکی دیگر از کسب و کارهای پر رونق که شما می توانید حتی در  خانه در قبرس  انرا شروع کنید  طراحی وب سایت و میزبانی وب است. تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک در قبرس وجود دارد که  نیاز به حضور آنلاین ندارند. بنابراین، اگر شما طراحی وب سایت خود و کسب و کار میزبانی وب را  انتخاب می کنید، باید کسب و کارهای کوچک را هدفمندتر سازمان دهی کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که مزایای استفاده از یک وب سایت برای  دارندگان کسب و کارهای کوچک را به چه صورت  می  باشد و با  کلیه شرایط انها میتوانید خود را تطبیق دهید.

  شرکت بیمه کارگزاری: اگر شما یک متخصص بیمه آموزش دیده هستید وفکر می کنید که کسب و کار خود را  میتوانید در این حوزه شروع کنید، باید ابتدا شرکت کارگزاری بیمه خود را  تاسیس کنید. شرکت کارگزاری بیمه یک کسب و کار پر رونق در قبرس است. اگر شما سرمایه برای  خریداری  املاک بزرگ در قبرس را دارید ، پس شما بایداقدامات لازم را  برای  ساخت یک مرکز تفریحی گلف با یک مغازه و یک  بار کوچک  انجام دهید.

  اگر این نوع کسب و کار را به درستی انجام دهید، هیچ مشکلی برای  درآمد زایی برای تعمیر و نگهداری این مراکز تفریحی ندارید، به علاوه پول کافی برای پس انداز  نیز خواهید داشت. این حرفه شغلی سه جانبه در یک کسب و کار خاص است این بدان  معنا است که شما می توانید از افرادی علاقمند به گلف در ازا  تسهیلات سود قابل توجهی کسب کنید و همچنین از  خدمات فروشگاه و  بار نیز سود خوبی به دست آورید.

  شرایط اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

  مجوز تابعیت و اقامت در قبرس از طریق برنامه سرمایه گذاری سریعترین و مطمئن ترین مسیر است تا پاسپورت اروپایی از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اخذ شود. این روش از سریعترین و تضمینی ترین  رهکارها است و برای سرمایه گذاران با تمکن مالی مناسب و دارایی های کافی برای سرمایه گذاری حداقل بالغ بر € 2.0 میلیون یورو در حوزه املاک و مستغلات مسکونی یا تجاری ارائه می گردد، و قابل استفاده  است. هیچ برنامه اخذ ویزایشینگن یا ویزای اروپایی طلایی دیگر این اطمینان و تضمین  را ندارد که در مدت زمان کوتاه دو تا سه ماه گذرنامه اتحادیه اروپا را در اختیار متقاضیان  قرار دهد.

  املاک خواه مسکونی خواه تجاری، برای  کسب درآمد اجاره می شوند. هر  تعداد ملک یا دارایی خریداری شده می تواند به حداقل 2 میلیون یورو سود ناشی از سرمایه گذاری ختم شود. سرمایه گذاری می تواند به صورت شخصی یا از طریق شرکتی  انجام شود که متقاضی  آن یک سهامدار است. متقاضی باید قبل از  ارائه درخواست ویزا  سرمایه گذاری کند  و قبل از اعطای ویزا باید  هزینه های تعیین شده را در قبرس  پرداخت کند.

  این چنین وجوهی باید مطابق با هر برنامه پرداختی توافقی برای اموال و ثمن معامله به ویژه در مورد  برنامه های توسعه ای  خارج از برنامه، تعیین و پرداخت شود. با این حال،  فرم تقاضا را می توان ظرف مدت زمان چند روز از  سرمایه گذاری   تکمیل  و  ارسال کرد. پروسه گرفتن گذرنامه قبرس، ظرف 6 ماه به اتمام می رسد. بازپرداخت کامل  وجه تنها برای برخی از سرمایه گذاری ها در زمینه املاک و مستغلات در صورت رد و ریجکت درخواست و تقاضانامه تابعیت و شهروندی امکان پذیر می باشد.

  پس از  مدت زمان 3 سال، سرمایه گذاری را می توان تا مبالغی در حدود 500،000 € یورو کاهش داد و این سرمایه گذاری باید برای حفظ  تابعیت و شهروندی سرمایه گذار  ادامه یابد. یکی از  عوامل و ضوابط کلیدی در تصمیم گیری برای خرید املاک مسکونی یا تجاری در قبرس، نرخ مالیات (مالیات بر ارزش افزوده) است که در کل برای هر ملک مسکونی و تجاری اعمال می شود. دارایی  و مستغلات تجاری مالیات بر ارزش افزوده ای با نرخ 19٪  درصدی  دارند در حالیکه املاک مسکونی در اولین  سال مالکیت200 مترمربع و در صورت اخذ  اقامت دائم تنها  نرخ مالیات 5٪ را  خواهند  داشت.

  علاوه بر سرمایه گذاری متقاضیان در زمینه املاک و مستغلات، هر فرد باید یک سندعدم سوء پیشینه کیفری را نیز ارائه دهد. هیچ نیازی به مدارک دوره های آموزشی زبان، آزمایشات پزشکی یا مصاحبه نیست اسناد بسیار ساده برای این  نوع اخذ اقامت  لازم است. فرایند ارائه درخواست اخذ اقامت با این رهکار ساده و  آسان است و نیازی به اقامت در کشور مبدأ نیست. هزینه وکیل برای بررسی درخواست شهروندی و خرید ملک باید پرداخت شود و معمولا این هزینه مبلغی بالغ با 30،000 تا 40،000 یورو برای یک خانواده محاسبه و تعیین خواهد شد. هزینه  دولتی  بررسی پرونده های و هزینه درخواست اخذ اقامت  برای یک خانواده سه نفره  از  مبلغ 17000 €  یورو می باشد.

  اعضای خانواده واجد شرایط شامل همسر، همه کودکان تا سن 28 سالگی و تمام نسل های آینده  می باشند. والدین همچنین می توانند با سرمایه ای بالغ بر 500،000 یورو در زمینه خرید املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. دولت قبرس در سال 2015 مجموعه ای از اقدامات را برای تشویق سرمایه گذاری بین المللی و  ارائه اقامت به سرمایه گذاران بیان کرده است.

  سرمایه گذاران غیرقانونی از   پرداخت مالیات در قبرس بدلیل  درآمد  ناشی از سرمایه گذاری شخصی از جمله سود سهام و سود معاف خواهند بود. این بدان معنااست که افراد خارجی در حوزه های غیر از مستعمره قبرس از پرداخت مالیات معافند،  حتی صرف نظر از این که درآمد حاصل  در قبرس یا خارج از کشور به دست آمده  باشد. هیچگونه مالیاتی بر ارث و اموال موروثی  اعمال نمی شود. قبرس نیز یکی از  کشورهای با پایین ترین نرخ های مالیات  در اروپا بالغ بر 12.5٪ درصد   است.

  متقاضیان کلیه حقوق کامل شهروندان اتحادیه اروپا را  خواهند داشت و توانایی زندگی، حق کار و ادامه  تحصیل در هر جای اتحادیه اروپا را دارند. با این وجود دولت قبرس تمایل دارد که  فرایند اخذ اقامت خود را   ساده تر کند. قبرس پایین ترین میزان جرایم در اروپا  را دارد .  این کشور یک مستعمره  اسبق  بریتانیا و یکی از کشورهای مشترک المنافع است که آموزش عالی بریتانیایی و مقرون به صرفه را ارائه می دهد. کشور تمیز با محیط زیست قابل ملاحظه ای دارد ، و بیش از 80٪ از جمعیت اتباع  جامعه در قبرس به  زبان انگلیسی صحبت می کنند. حداقل سه دانشگاه بریتانیا  در قبرس  وجود دارند.

  متقاضیان پاسپورت اروپایی را  اخذ می کنند و  با دسترسی به این  پاسپورت، متقاضیان برای سفر به 158 کشور و منطقه بدون ویزا  مجاز به سفر میباشند. این شامل چندین  بار ورود به کانادا به مدت شش ماه و ورود به  استرالیا، سنگاپور، هنگ کنگ و ماکائو برای سه ماه است. قبرس عضو کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا است. شهروندان قبرس شهروندان اروپایی محسوب میشود. یکی از قوانین اساسی اتحادیه اروپا، توانایی و حق قانونی  شهروندان آن برای سفر، زندگی، کار یا  ادامه تحصیل در هر جای اتحادیه اروپا است.  شهروندان  قبرس و دارندگان گذرنامه می توانند در هر یک از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا  زندگی کنند.

  فرایند  این برنامه اخذ اقامت سریع و بسیار ساده است و  میزان  قبولی و تایید  این شیوه بسیار زیاد است . در این برنامه  ساختار  مناسبی برای خانواده  در نظر گرفته شده است که اجازه می دهد تا کودکان تا سن 28 سالگی بتوانند عضو خانواده باشند و حتی  تمام نسل های آینده را  نیز در بر میگیرند. این  برنامه به مستندات و اسناد اصلی  نیاز دارد و نیازی به اقامت در قبرس  نیست. برنامه سرمایه گذاری  واخذ تابعیت شهروندی در قبرس ایده آل برای افراد با درآمد بالا است که به دنبال یک مسیر سریع و کارآمد برای  اخذ پاسپورت اروپایی هستند.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در قبرس

  اگر قصد دارید در قبرس سرمایه گذاری کنید چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید؟ نقاط قوت کشور قبرس به تفصیل به شرح زیر می باشد که عبارتند از:

  • داشتن یک اقتصاد با ثبات و پر رونق با روند رشد بسیار مطلوب
  • داشتن محیطی قوی برای کسب و کار با یکی از کمترین نرخ های مالیات در اروپا (12.5٪، کمترین  نرخ مالیات  در اروپا و ایرلند)
  • داشتن عضویت در اتحادیه اروپا و منطقه یورو
  • داشتن موقعیت جغرافیایی استراتژیک در تقاطع سه قاره،  قابلیت  دسترسی به بازارهای اروپا، خاورمیانه و مغرب
  • داشتن نیروی کار چند زبانه، با تجربه و کم هزینه
  • زیرسازهای حمل و نقل و ارتباطات از راه دور با کیفیت بالا، به ویژه در بخش بندرها.
  • داشتن بخش های سه گانه  توسعه یافته در حوزه های : گردشگری، کسب و کار بین المللی و خدمات مالی، حمل و نقل دریایی و غیره

  نقاط ضعف اصلی این  کشور به تفصیل به شرح زیر می باشد که عبارتند از:

  • داشتن جذابیت کم و ناچیز بازار داخلی این کشور با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر
  • داشتن بدهی دولتی بالا (107٪ درصد  از تولید ناخالص داخلی در سال 2016، COFACE) و داشتن  بدهی قابل توجه خارجی  مربوط به سپرده های بانکی بسیاری از  اتباع خارجی و غیر  بومی
  • بخش بانک داری هنوز از بحران سال 2009 تضعیف شده است، علی رغم اینکه اصلاحات متعدد توسط اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا انجام گرفته است.
  • تقسیم  و تفکیک این جزیره از سال 1974 و ایجاد  مشکلات برای رسیدن به توافق میان ترک ها و قبرسی ها در بلند مدت می تواند تاثیر منفی بر جذابیت این کشور داشته باشد.

  اقدامات دولت برای تحکیم و یا محدود کردن FDIT دولت قبرس، یک محیط مثبت برای کسب و کار ایجاد کرده است.  خط مشی ها و سیاست های لیبرال دولت باعث توسعه سرمایه گذاری شده است. برخی از نکات مهم ارائه درخواست تجدید نظر در این  کشور  به تفصیل به شرح زیر میباشد که عبارتند از:

  • ایجاد امکان  صد درصدی 100٪ سهام گذاری خارجی تقریبا در تمام بخش های اقتصادی
  • داشتن یکی از پایین ترین نرخ های  مالیات شرکتی در اتحادیه اروپا ( تقریبا برابر با 12.5٪)
  • داشتن محیط مالی جذاب (قبرس معاهده های دوگانه  مالیاتی را با بیش از 39 کشور امضا کرده است)
  • داشتن مخارج و هزینه های ایجاد و توسعه کسب و کار بسیار رقابتی برای شرکت ها

  این کشور با ایجاد نقاط ضعف در اقتصاد خود، محیطی جذاب برای سرمایه گذاران را ایجاد کرده است. برای مثال، از سال 2013، دولت بخش بازاریابی کشور را بازسازی کرده است. این فرایند، علاوه بر کمک های مالی، باعث جلوگیری از ورشکستگی و  ارتقاء وضعیت و ثبات موقعیت فعلی کشور شد. به همین ترتیب، این پروسه به مدرن سازی می انجامد و خدمات حقوقی، حسابداری و بانکی آن کارآمدتر است. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت و اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.