امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا در دانشکده های پزشکی مختلفی در سراسر این کشور وجود دارد، مجوز رسمی توسط شورای پزشکی استرالیا در این رابطه وجود دارد. در هر دو شاخه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا برنامه های لیسانس وجود دارد. برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ها نیاز به پذیرش در آزمون  (GAMSAT) می باشد.

  فرم مشاوره فوری

  شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل در کالج یا دانشگاه های استرالیایی دری رو  به جهان برای شما باز خواهد کرد و زندگی شما را سراسر مملو از دانش، مهارت و شور و اشتیاق خواهد کرد.

  بخش آموزش عالی طیف کاملی از دوره های دانشگاهی و برنامه های بین المللی را در استرالیا ارائه میدهد. استرالیا مقصد خوبی برای دانش آموزان از سراسر جهان که به دنبال یک آموزش با کیفیت و با قیمت مقرون به صرفه هستند می باشد.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به استرالیا با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. همکاران ما شما را در اخذ ویزای دانشجویی و مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت از طرق مختلف راهنمایی می کنند.

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  طبق لیست جدید وزارت بهداشت، دانشگاه های زیر مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده اند؛

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا مورد تایید ایران

  همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد، روش هایی نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری و … اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به استرالیا معمولا از طریق پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند.

  ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های استرالیا با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا بدون مدرک زبان ممکن نیست ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است. شرایط پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا به زبان انگلیسی می باشد.

  دندانپزشکی در استرالیا

  دندانپزشکی استرالیا توسط شورای دندانپزشکی استرالیا و هیئت نظارت دندانپزشکی استرالیا و انجمن حرفه ای دندانپزشکان استرالیا اداره می شود. دندانپزشکان آموزش دیده در استرالیا باید شرایط ورود به یکی از موسسات استرالیا و ارائه خدمات دندان پزشکی را داشته باشند، و پس از تکمیل آموزش های دانشگاهی لازم به صورت تمام وقت میتوانند به عنوان دندانپزشک مشغول به کار گردد. اگر دندانپزشکان مایل به اخذ تخصص در این رشته را داشته باشند، می توانند مطالعات بالینی خود را در دانشگاه های این کشور تکمیل کنند.

  دانشگاه کوئینزلند، آدلاید، استرالیای غربی، گریفیث، جیمز کوک، مرکزی استورت همه برنامه رشته دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه میکنند. دانشگاه سیدنی یک برنامه 4 سال برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می کند که برای این برنامه نیاز به مدرک کارشناسی جهت اخذ پذیرش می باشد. دانشگاه ملبورن نیز یک برنامه 4 سال برای متقاضیان رشته دندانپزشکی از سال 2011 ارائه می کند. برای این دوره های تحصیلی 4 ساله الزامه داشتن کارشناسی لازم می باشد.

  پذیرش در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا اغلب به عنوان سخت ترین پذیرش در میان کشورهای دیگر شناخته شده است. تنها 1٪ از تمامی متقاضیان واجد شرایط سالانه می توانند پذیرش دانشکده دندانپزشکی استرالیا را دریافت کنند و به تحصیل در این دانشکده ها بپردازند.

  شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی استرالیا معمولا بالا می باشد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های استرالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های استرالیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا رایگان برای شما امکان پذیر میگردد.

  دانشکده ها پزشکی استرالیا

  دانشکده ها پزشکی در استرالیا علاوه بر تحصیل در مقطع پزشکی عمومی امکان تحصیل در مقطع تخصصی را نیز فراهم میکنند.

  همراه با تدریس علم پزشکی در دانشگاه های استرالیا این دانشگاه ها با مدیریت بیمارستان های مختلف می توانند اتواع عمل های بیمارستانی، خدمات بیمارستانی و یا خدمات مراکز پزشکی را نیز انجام دهند. ورود به این دانشگاه ها می تواند بسته به نهاد انتخابی بسیار رقابتی باشد اگر چه اکثر مدارس در حال حاضر معیار انتخاب گسترده تری برای پذیرش دارند و آن شرکت در آزمون استاندارد می باشد.

  رتبه بندی دانشگاه های استرالیا

  رتبه بندی دانشگاه های استرالیا طیف وسیعی از سیستم های رتبه بندی از جمله رتبه QS بالا ، رتبه در تایمز، رتبه در رتبه بندی ARWU  ایالات متحده، و دارای 5 رتبه بندی محلی می باشد. بهترین دانشگاه ها در این رتبه بندی عبارتند از دانشگاه های ملبورن، سیدنی، و کوئینزلند، موناش، و UNSW می باشند. دانشگاه های استرالیا دارای رتبه بندی بالایی در علوم تخصصی و شاخص جهانی می باشد. سطح علمی دانشگاه های استرالیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

  دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

  دانشگاه ملی استرالیا (ANU) استرالیا دارای بالاترین رتبه در بین دانشگاه های استرالیا را دارا می باشد، و در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2016-2017 در رتبه 22 قرار گرفته است. این دانشگاه در شهرستان کانبرا قرار دارد و تنها دانشگاه ایجاد شده توسط مجلس ملی استرالیامی باشد، شش تن از فارغ التحصیلان این دانشگاه و اعضای هیئت علمی آن برندگان جایزه نوبل بوده اند.

  دانشگاه ملبورن

  دانشگاه ملبورن در رتبه بندی 42 در جهان قرار گرفته است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است، که در سال 1853 تاسیس شد. هم اکنون بیش از 47000 دانشجو در این دانشگاه برای هر ترم ثبت نام می کنند، از جمله 12،000 دانشجوی بین المللی از 130 کشور جهان نیز جزو آنها قرار دارد. این دانشگاه برای تحقیقات خود بسیار مشهور است، این دانشگاه با بیش از 100 مراکز تحقیقاتی و موسسات دارای مخارج تحقیق بالغ بر 850 ملیون دلار در سال می باشد.

  دانشگاه سیدنی

  این دانشگاه دارای رتبه 46 مشترک جهانی می باشد، دانشگاه سیدنی اولین دانشگاه تأسیس شده در استرالیا است (در سال 1850). این دانشگاه در لیست زیبا ترین دانشگاه های جهان گنجانده شده است و شامل یک چهار ضلعی ماسه سنگی نئو گوتیک می باشد. این دانشگاه محل تحصیل پنج تن از نخست وزیران استرالیا، از جمله نخست وزیر وقت مالکوم تارنبال، می باشد.

  دانشگاه های برتر استرالیا با رتبه های خوب

  دیگر دانشگاه های برتر در استرالیا (که همه در 250 رتبه بالای جهانی قرار دارند) عبارتند از:

  • دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW، دارای رتبه 49 مشترک جهانی)
  • دانشگاه کوئینزلند (UQ، دارای رتبه 51 مشترک جهانی)
  • دانشگاه موناش ( دارای رتبه 65 جهانی)
  • دانشگاه وسترن استرالیا (UWA، دارای رتبه 102 مشترک جهانی)
  • دانشگاه آدلاید (رتبه 125)
  • دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS، رتبه 193)
  • دانشگاه ولنگونگ (رتبه 218)
  • دانشگاه نیوکاسل (رتبه مشترک 245)
  • دانشگاه مکواری (رتبه مشترک 247)

  شهریه دانشگاه های پزشکی استرالیا

  متوسط شهریه سالانه توسط StudyinAustralia.gov.au برآورد شده است عبارتند از:

  • مدرک کارشناسی: A $ 15،000 تا $ 33،000 (11،420-20،610$  آمریکا)
  • کارشناسی ارشد: $ 20،000 تا $ 37،000 (12،500-23،115$ آمریکا)
  • دکترا: $ 14،000 به 37،000 $ (8،740-23،115$  آمریکا)

  البته شهریه از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. دقت کنید حتما قبل از انتخاب دانشگاه تحقیقات لازم را انجام دهید و در صورتی که نمیتوانید هزینه ها را تقبل کنید به دنبال یک بورسیه تحصیلی باشید.

  هزینه های زندگی و محل اقامت

  هنگامی که از ویزای دانشجویی برای ورود به کشور استرالیا استفاده می کنید باید تضمین کنید که می توانید مبلغ $ 19،830 (~ آمریکا 15،100 $) را در سال برای پوشش هزینه های زندگی خود تقبل کنید. اگر شما در محوطه دانشگاه در خوابگاه زندگی کنید، این هزینه ها به طور معمول معادل A $ 90 تا $ 280 (به دلار آمریکا 70-210 $) در هفته خواهد شد. شما همچنین ممکن است بخش خصوصی را برای زندگی انتخاب کنید، با اجاره حدود 165 تا $ 440 $ (دلار آمریکا US $ 125-335 در هفته). شما همچنین می توانید در یک اقامتگاه، به همراه یک خانواده استرالیایی زندگی کنید، با حساب صورت حساب و وعده های غذایی معمولی و محاسبه اجاره خود ، معمولا هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا شما در هر هفته 235 $ به 325 $ (به دلار آمریکا 180-250 $) خواهد شد.

  میزان تمکن یا ساپورت مالی سفارت معمولا بسیار مهم است و شما باید الزاما قادر به اثبات آن باشید.

  خوابگاه های دانشجویی استرالیا

  به طور کلی، استفاد از خوابگاه های دانشجویی به طور قابل ملاحظه ای برای دانشجویان بین المللی ارزان تر می شود. تحصیل در استرالیا در مقایسه با بسیاری از مقصدهای دیگر محبوب دانشجویان بین المللی، مانند انگلستان یا ایالات متحده بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. زیرا هزینه های زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه تر است.

  بورس های تحصیلی استرالیا

  بورسیه های تحصیلی به دانشجویان در پرداخت هزینه تحصیلی کمک خواهد کرد. به طور کلی اخذ بورسیه های تحصیلی در کشور استرالیا با توجه به رقابت بین المللی بزرگ بسیار سخت می باشد. با این حال، بسیاری از موسسات آموزشی استرالیا بورسیه های مختلف را در اختیار دانشجویان با رزومه های تحصیلی خوب قرار می دهند. برخی از این بورسیه های تحصیلی عبارتند از:

  •  UTS: بورس های تحصیلی برای دانشجویان مهندسی و IT
  •  TAFE NSW : بورس های تحصیلی برای بعد از ترم 2 می باشد.
  • کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی
  • بورس های تحصیلی برای دانش آموزان پاکستانی 2014-15
  •  استفاده از بورسیه های تحصیلی تایمز

  معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

  سوالات متداول تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  آیا دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی استرالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

  بله، اکثر دانشگاه های علوم پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند.

  مدارک لازم جهت پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا چیست؟

  مدارک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات، گذرنامه معتبر، عکس، مدرک زبان، گواهی عدم سوء پیشینه، پرداخت هزینه بررسی مدارک

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا چقدر است؟

  هزینه تحصیل ارتباط مستقیمی با مقطع و دانشگاه دارد و به طور میانگین در حدود 40،000 تا 49،000 یورو در سال خواهد بود.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی استرالیا کدامند؟

  نامه پذیرش، فرم الکترونیکی تایید ثبت نام، تکمیل شده فرم درخواست ویزا، مدارک تحصیلی، مدرک زبان مورد نیاز، گواهی تمکن مالی، بیمه درمانی شخص متقاضی

  آیا پس از فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توان در استرالیا وارد بازار کار شد؟

  بله، با توجه به داشتن اعتبار مدارک اخذ شده، فارغ التحصیلان می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

  آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا می تواند اقامت دائم این کشور را به دنبال داشته باشد؟

  بله، با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و گذشت مدت زمان تعیین شده و پرداخت مالیات، امکان اخذ اقامت دائم این کشور برای متقاضیان وجود دارد.

  هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا چقدر است؟

  هزینه زندگی دانشجویی به موارد مختلفی از جمله سبک زندگی و شهر محل سکونت بستگی دارد به طور میانگین در حدود 20،000 دلار در سال خواهد بود.

  معتبر ترین دانشگاه های استرالیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

  دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه موناش، دانشگاه فلیندر، دانشگاه تاسمانی، دانشگاه کوئینزلند

  دوره های تحصیل پزشکی در استرالیا در چه مقطعی ارائه می شود؟

  دوره های پزشکی در استرالیا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود.

  آیا امکان استفاده از خوابگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا وجود دارد؟

  بله، بیشتر دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی خدمات خوابگاهی در نظر گرفته اند. بهتر است قبل از اخذ پذیرش از داشتن خوابگاه در دانشگاه مورد نظرتان مطمئن شوید.

  آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

  بله، اما شرایط اخذ آن دشوار است و به افراد خاصی تعلق خواهد گرفت.

  متقاضیان تحصیل در استرالیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به راحتی ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در استرالیا بپردازند.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  2 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  1. امیر جوادزاده گفت:

   سلام.من دانشجوی سال آخر دندانپزشکی هستم.میخواستم بدونم می تونید در مورد ادامه تحصیل در استرالیا راهنمایی کنید.برای تخصص منظورم هست

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای ادامه تحصیل در استرالیا باید در آزمون تاییدیه مدرک پزشکی شرکت کرده و نمره قبولی دریافت نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.