کشور یا قاره شگفت انگیز استرالیا در سال های اخیر بیشتر از قبل مورد توجه متقاضیان ایرانی تحصیل پزشکی قرار گرفته است. بر این اساس در این مقاله به بررسی نکات مهم و کلیدی تحصیل پزشکی استرالیا می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

  فرم مشاوره فوری

  • نکات مهم در مورد انتخاب تحصیل پزشکی در استرالیا
  • نکته های کلیدی در مورد دلایل تحصیل در استرالیا
  • شرایط اخذ پذیرش پزشکی استرالیا
  • نکات مهم و کلیدی در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
  • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
  • نکته های مهم در تحصیل پزشکی برای ایرانی ها در استرالیا
  • شرایط مهم در تحصیل پزشکی در استرالیا
  • نکات مهم در مورد تحصیل کارشناسی پزشکی MD استرالیا
  • نکات مهم در مورد تحصیل کارشناسی ارشد پزشکی MBSS استرالیا
  • برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا
  • هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا
  • موارد مهم در مورد اشتغال پس از تحصیل پزشکی در استرالیا
  • موارد مهم در مورد مزایای تحصیل در استرالیا
  • سخن آخر
  • سوال های متداول در مورد نکات مهم و کلیدی تحصیل پزشکی در استرالیا

  نکات مهم در مورد انتخاب تحصیل پزشکی در استرالیا

  کشور مهاجرپذیر استرالیا که به عنوان سومین کشور محبوب مهاجران تحصیلی محسوب می شود، دارای بالاترین استانداردهای جهان برای تحصیل و زندگی در این کشور است. مهاجر پذیر بودن این کشور پهناور و فرهنگ و تاریخ غنی و وجود دانشگاه های برتر جهانی و مدرک معتبر پزشکی این کشور توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. از جمله نکات مهم در انتخاب این کشور برای تحصیل پزشکی موارد زیر را می توان نام برد:

  • کشور استرالیا در سال ۲۰۱۸ به عنوان مرفه ترین کشور جهان شناخته شد، کشور سوئیس قبلا این عنوان را تصاحب کرده بود.
  • کشور استرالیا در شاخص توسعه انسانی در مقام سوم جهان قرار دارد. این برنامه در زمینه های توسعه شهری، کیفیت زندگی و درمان و آموزش و اقتصاد آزاد می باشد.
  • بر طبق شاخص جهانی قابل سکونت ترین جای جهان که در سال ۲۰۱۸ توسط موسسه EIU اکونومیست منتشر شد، شهر سیدنی استرالیا در رتبه پنجم جهان و شهر آدلاید در رتبه دهمین شهر برتر قابل سکونت قرار گرفته اند. شاخص های مورد بررسی این موسسه فرهنگ، محیط زیست، مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و زیر ساخت ها می باشند.
  • رواج زبان انگلیسی و آب و هوای بی نظیر استرالیا در مهاجرت افراد به این کشور نقش مهمی دارند.
   برخی از شهرهای مهم استرالیا مانند ملبورن، سیدنی، پرت و آدلاید بر اساس آمارهای معتبر از برترین شهرهای جهان شناخته می شوند.
  • شهر ملبورن در رتبه بندی های جهانی برترین شهرهای جهان در رتبه برتر جهانی قرار دارد.
  • آرامش و امنیت و رفاه و اشتغال معیارهایی می باشند که دولت استرالیا با تمهیدات لازم برای مهاجران فراهم کرده است و رضایت مهاجران را جلب کرده است.

  به منظور بررسی دقیق تر نکات مهم و کلیدی در تحصیل پزشکی در استرالیا مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به بررسی نکات مهم در تحصیل پزشکی در استرالیا پرداخته اند. اگر قصد تحصیل پزشکی در استرالیا را دارید و نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید، مطالعه این مقاله کمک فراوانی به شما می کند. با ما همراه باشید.

  نکته های کلیدی در مورد دلایل تحصیل در استرالیا

  کشور استرالیا بنا به دلایل فراوانی در رتبه برترین کشور جهان برای تحصیل و زندگی و اشتغال محسوب می شود. در ادامه به بررسی مهم ترین دلایل تحصیل و زندگی در این قاره شگفت می پردازیم:

  • توسعه و رشد مداوم اقتصادی: کشور استرالیا با تنوع جمعیتی فراوان و بالابودن کیفیت و استانداردهای زندگی و تاریخ غنی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان یا قاره ای چند فرهنگی برای زندگی شناخته می شود. ثبات و قدرت اقتصادی، پایین بودن نرخ بیکاری، پایین بودن نرخ تورم، امنیت و رفاه اجتماعی این کشور موجب شده است تا متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان برای مهاجرت به استرالیا تلاش کنند. علاوه بر این موارد می توان بالا بودن رفاه اجتماعی، بالا بودن کیفیت زندگی، ثبات اجتماعی و امنیت اقتصادی و سیاسی و اجتماعی این کشور را به عنوان دلایل مهاجرت مهاجران محسوب کرد.
  • سهولت در اخذ ویزا: علی رغم سخت و دشوار بودن قوانین مهاجرت استرالیا، اخذ ویزا و روند اداری آن به نسبت دیگر کشورهای جهان آسان تر می باشد که دلیل این امر قانونمند بودن روند اداری امور، کم بودن کاغذ بازی و بروکراسی و به روز شدن قوانین مهاجرت می باشد.
  • زندگی در شهرهای بزرگ و کم جمعیت: به دلیل پهناور و وسیع بودن کشور استرالیا، این کشور دارای شهرهای وسیع با جمعیت کم می باشد. زندگی در این شهرها دارای مزیت های فراوانی است. وجود امکانات برای همه افراد شهرنشین و آرامش و رفاه از مهم ترین مزیت های زندگی در این شهرها می باشد.
  • وجود جاذبه های طبیعی بی نظیر: کشور استرالیا دارای جذابیت های طبیعی بکر و دست نخورده و معادن و ذخایر فراوان است. بسیاری از جزیره های این کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. مهاجران با سرمایه گذاری در صنعت و معدن این کشور می توانند به سوددهی و اخذ اقامت استرالیا نائل شوند.
  • حمایت دولت از مهاجران کارآفرین: دولت استرالیا با اعطای ویزای کارآفرینی به کارآفرینان در حوزه های کشاورزی، آموزش، گردشگری و انرژی زمینه لازم برای کسب درآمد برای کارآفرینان و رشد و توسعه اقتصادی کشور را فراهم می کند.
  • نیازمند نیروی کار ماهر و متخصص: کشور استرالیا همواره به نیروی کار متخصص و باتجربه نیازمند است. پایین بودن نرخ بیکاری و نیاز این کشور به مهاجران متخصص موجب شده است تا دولت این کشور هر سال فهرست بلند بالایی از نیروهای کاری مورد نیاز را در سایت های کاریابی این کشور منتشر کند. در انتخاب افراد متخصص حرفه ای و بامهارت، دولت استرالیا صرف نظر از ملیت و نژاد فقط توانایی و تجربه و تخصص این افراد را مد نظر قرار می دهد تا بتوانند به عنوان نیروی کار فرصت های کاری این کشور را پر کنند.
  • ثبات و امنیت اجتماعی: کشور استرالیا با دارا بودن شاخص امنیت ۸۶ درصد به عنوان امن ترین کشور جهان شناخته می شود. پایین بودن نرخ جرم و جنایت و امنیت و رفاه اجتماعی از مهم ترین موارد اخذ اقامت این کشور در معیارهای اجتماعی می باشد.
  • بالا بودن سطح کیفیت آموزشی: بالا بودن کیفیت آموزشی و اعتبار مدارک دانشگاهی از جمله موارد مهم در نظام آموزشی استرالیا محسوب می شود. ۷ دانشگاه استرالیا در رتبه بندی های جهانی برترین دانشگاه های جهان QSدر رتبه های زیر ۱۰۰ قرار دارند. کشور استرالیا از لحاظ شاخص عملکرد آموزشی دانش آموزان مهاجر در رتبه ۷ جهان قرار دارد. کشورهای سنگاپور، ماکای چین، هنگ کنگ، کانادا، ایرلند و استونی در مرتبه های اول تا ۶ این شاخص قرار دارند.
  • مهاجرپذیری: مردم کشور استرالیا مردمی صبور و بافرهنگ و سازگار با مهاجران می باشند. از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ در حدود ۶۲ درصد از رشد سالانه کشور استرالیا مربوط به مهاجران بوده است. به دلیل تنوع فرهنگی مردم این کشور با مهاجران در صلح و دوستی زندگی می کنند. صداقت و مهربانی استرالیایی ها در نظر ایرانیان مهاجر در این کشور بسیار جالب توجه بوده است.
  • امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده: بر اساس قوانین استرالیا در صورتی که شخصی اقامت استرالیا را اخذ کند، این شخص می تواند با لحاظ کردن شرایطی برای خانواده درجه یک خود نیز این اقامت را دریافت کند. برخی از ویزاهای استرالیا دارای قوانین حمایتی برای اعضای خانواده مقیم و ساکن استرالیا می باشند.

  شرایط اخذ پذیرش پزشکی استرالیا

  اولین اقدام در تحصیل پزشکی در استرالیا اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی این کشور است. متقاضی تحصیل در دانشگاه ها و کالج های پزشکی استرالیا برای اخذ پذیرش باید مدارک لازم را ارائه دهد. از جمله مدارک لازم پاسپورت معتبر به همراه ترجمه آن، مدرک تحصیلی معتبر به همراه ترجمه آن و مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشد. علاوه بر این مدارک متقاضی باید گواهی عدم سوپیشینه و رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده تحصیلی و فرم تکمیل شده اخذ پذیرش پزشکی را نیز ارائه دهد.

  شرایط اخذ پذیرش پزشکی استرالیا

  شرایط اخذ پذیرش پزشکی استرالیا

  نکات مهم و کلیدی در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  متقاضیانی که قصد اقامت و مهاجرت به کشور استرالیا را دارند، می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند. نکات مهم و کلیدی در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا عبارت است از:

  1. در صورتی که متقاضی قصد تحصیل در استرالیا را داشته باشد و یا قصد اخذ اقامت این کشور را از طریق تحصیل داشته باشد، باید ویزای تحصیلی استرالیا را اخذ کند.
  2. مهاجرت و اقامت از طریق تحصیل از بهترین روش های اقامت در این کشور است، زیرا متقاضی می تواند با تحصیل و کار در این کشور برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کند.
  3. اخذ اقامت استرالیا از طریق تحصیل برای متقاضی هزینه دربر دارد.
  4. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا در ایران از یک تا ۳ ماه می باشد.
  5. ویزای تحصیلی ویزای نوع ۶۰۰ استرالیا می باشد.
  6. متقاضی می تواند بر اساس مدت تحصیل خود اقامت موقت ۲ تا ۴ ساله را دریافت کند.
  7. وضعیت تاهل، سوابق کاری و درسی، سوابق شغلی و کار متقاضی برای صدور ویزای تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرد.
  8. دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در کشور استرالیا حائز اهمیت می باشد.
  9. وجود وقفه و گپ تحصیلی ممکن است برای تحصیل در استرالیا مشکل ساز شود.

  دانشجویان پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود می توانند با پیدا کردن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این افراد پس از کار و فعالیت مداوم و ۴ سال حضور و زندگی در این کشور می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم این کشور اقدام کنند. پس از ۲ تا ۳ سال از اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا، افراد می توانند برای دریافت تابعیت و شهروندی این کشور درخواست خود را ارائه دهند.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، باید همه مراحل درخواست ویزای تحصیلی و صدور این ویزا را در ایران انجام دهند. بدین منظور متقاضی باید اصل و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریزنمره های متقاضی، اصل و کپی پاسپورت متقاضی، اصل گواهی عدم سوپیشینه و اصل و کپی مدرک مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهد.متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید کپی ویزاهای قبلی و شناسنامه و ترجمه آن و همچنین سوابق تحصیلی و رزومه تحصیلی و کاری را نیز به سفارت تحویل دهد. علاوه بر این مدارک، سند رسمی ازدواج متقاضی و ترجمه رسمی آن و ترجمه کارت پایان خدمت و گواهی تمکن مالی و نامه گردش حساب ۴ ماه اخیر متقاضی نیز لازم می باشد. از دیگر مدارک لازم در جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می توان فرم های تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی و نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه استرالیا و اسناد و مدارک مالی برای منبع درآمد را نیز نام برد.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  نکته های مهم در تحصیل پزشکی برای ایرانی ها در استرالیا

  شرایط پذیرش پزشکی استرالیا برای همه متقاضیان به ویژه متقاضیان ایرانی در مقایسه با دیگر کشورهای مطرح جهان بسیار دشوار می باشد. از جمله نکته های مهم در تحصیل پزشکی برای ایرانی ها در استرالیا موارد زیر را می توان ذکر کرد:

  • متقاضی باید دارای نمره های بالا در دبیرستان و همچنین نمره لازم در آزمون ISAT باشد.
  • متقاضیان ایرانی که دوره دبیرستان خود را در کشور ایران گذرانده اند و دارای مدرک دیپلم دبیرستان می باشند، به طور کلی احتمال کمی برای پذیرش پزشکی استرالیا دارند.
  • متقاضیان ایرانی باید در دوره های پیشپزشکی کالج های معتبر استرالیا شرکت کنند.
  • متقاضیان ایرانی باید پس از کسب نمره لازم و شرکت در آزمون ISAT و اخذ نمره بالا در این آزمون تحصیل در دوره های پزشکی استرالیا را شروع کنند.

  شرایط مهم در تحصیل پزشکی در استرالیا

  کشور استرالیا دوره پزشکی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می کند.

  • دانشجویان پزشکی استرالیا بر اساس مقطع تحصیلی می توانند مدرک MD و یا MBBS دریافت کنند.
  • مدرک MD یا Doctor of Medicine مدرکی است که به فارغ تحصیلان دوره کارشناسی ارشد پزشکی اعطا می شود.
  • مدرک MBBS یا Bachelor of Medicine مدرکی است که به فارغ تحصیلان دوره کارشناسی ارشد پزشکی اعطا می شود.
  • مدرک MD و MBBS مورد تائید انجمن پزشکی استرالیا می باشد.
  شرایط مهم در تحصیل پزشکی در استرالیا

  شرایط مهم در تحصیل پزشکی در استرالیا

  نکات کلیدی در مورد تحصیل کارشناسی پزشکی MD استرالیا

  متقاضی برای تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی استرالیا باید واجد شرایط باشد. از جمله شرایط مهم در تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  • دارا بودن نمره آزمون پذیرش مقطع کارشناسی پزشکی UMAT
  • پذیرش در مصاحبه پزشکی
  • دارا بودن نمره ۹۶ در آزمون ATAR
  • دارا بودن فعالیت های داوطلبانه در امور اجتماعی و مدنی
  • دارا بودن رزومه قوی

  نکات کلیدی در مورد تحصیل کارشناسی ارشد پزشکیMBBS استرالیا

  متقاضی برای تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا باید دارای شرایط ویژه ای باشد. از میان شرایط مهم موارد زیر را می توان نام برد:

  • دارا بودن مدرک دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکی
  • دارا بودن نمره آزمون ۵۰ از پذیرش کالج علوم پزشکی استرالیاGAMSAT
  • دارا بودن نمره آزمون پذیرش کالج پزشکی MCAT

  برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا

  کشور استرالیا دارای بیش از ۲۰ کالج پزشکی است که هر کدام برای پذیرش و تحصیل دارای شرایط متفاوتی می باشند. دانشگاه ها و کالج های پزشکی استرالیا همگام با توسعه و پیشرفت علم پزشکی در سرتاسر جهان در زمینه تحقیق و پژوهش پزشکی دارای ابداعات و پیشرفت های فراوانی است. بیشتر دانشگاه ها و کالج های پزشکی استرالیا مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد. از جمله بهترین کالج ها و دانشگاه های پزشکی استرالیا موارد زیر را می توان برشمرد:

  دانشگاه پزشکی سیدنی

  دانشگاه پزشکی سیدنی دوره ۷ ساله کارشناسی ارشد پزشکی را ارائه می دهد.

  کالج پزشکی ملبورن

  کالج معتبر و مطرح پزشکی ملبورن که دارای رتبه ۲۰ در میان کالج های پزشکی استرالیا می باشد، در حوزه تحقیقات پزشکی به عنوان کالج پیشگام شناخته می شود. این کالج دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکی را ارائه می دهد.

  کالج پزشکی دانشگاه ملی استرالیا

  کالج پزشکی ملی استرالیا بر اساس نتیجه آزمون های استعداد تحصیلی GAMSAT و نتیجه آزمون لیسانس GPA متقاضیان را پذیرش می کند. این کالج دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکی را ارائه می دهد.

  دانشگاه پزشکی فلیندرز استرالیای جنوبی

  کالج پزشکی فلیندرز که از کالج های پیشرو در تغییر سیستم آموزشی سنتی و قدیمی دوره پزشکی ۶ ساله به سیستم آموزشی جدید و نوین دوره پزشکی ۴ ساله می باشد، ارائه دهنده دوره کارشناسی ۴ ساله پزشکی به متقاضیان می باشد.

  دانشگاه پزشکی دکین در ملبورن

  دانشگاه پزشکی دکین یکی از برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا است که دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکی را به متقاضیان ارائه می دهد.

  دانشگاه پزشکی تاسمانی

  دانشگاه پزشکی تاسمانی ارائه دهنده دوره ۵ ساله کارشناسی پزشکی است و دانشجویان می توانند ۲ سال آخر دوره پزشکی خود را در یک کالج دیگر بگذرانند.

  دانشگاه پزشکی کوئیزلند

  دانشگاه کوئیزلند استرالیا که از برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا محسوب می شود، با بیمارستان های آموزشی و موسسه های تحقیق پزشکی همکاری های بسیاری دارد. این دانشگاه دوره های ۴ ساله پزشکی را به متقاضیان ارائه می دهد.

  دانشگاه پزشکی کوئیزلند استرالیا

  دانشگاه پزشکی کوئیزلند استرالیا

  دانشگاه پزشکی آدلاید استرالیای جنوبی

  دانشگاه آدلاید که از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا محسوب می شود، دوره ۶ ساله پزشکی را ارائه می دهد. این دانشگاه برای فارغ تحصیلان این دانشگاه برنامه های گوناگونی ارائه می دهد.

  کالج پزشکی جیمزکوک

  این دانشگاه که دارای شعبه های زیادی در استرالیا و سنگاپور است، ارائه دهنده دوره های ۶ ساله پزشکی و دوره های کارشناسی پزشکی می باشد. این کالج با رویکرد استفاده از داروهای گرمسیری در حوزه تحقیق و پژوهش گرمسیری پیشگام می باشد.

  هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا

  • هزینه های تحصیل در استرالیا در مقایسه با آمریکا و انگلستان بالاتر است.
  • هزینه های زندگی در استرالیا در مقایسه با آمریکا و انگلستان پایین تر است.
  • هزینه های زندگی در استرالیا از دیگر کشورها مناسب تر می باشد.
  • شهریه تحصیل پزشکی در استرالیا بر اساس مقطع تحصیلی و بین المللی و یا دانشجوی خارجی متفاوت است.
  • بنا به عدم اعطای بورسیه های تحصیلی از طرف دانشگاه های استرالیا، متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور باشد.
  • هزینه های دوره کارشناسی پزشکی در استرالیا سالانه در حدود ۴۰.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰ یورو می باشد.
  • هزینه های زندگی یک دانشجو به طور سالانه در کشور استرالیا در حدود ۲۰.۰۰۰ دلار می باشد.
  هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا

  هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا

  موارد مهم در مورد اشتغال پس از تحصیل پزشکی در استرالیا

  فارغ تحصیلان پزشکی دانشگاه های استرالیا می توانند پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. از جمله نکات مهم در یافتن کار در استرالیا برای فارغ تحصیلان پزشکی موارد زیر را می توان ذکر کرد:

  • فارغ تحصیلان می توانند با یافتن کارفرمای استرالیایی و امضای قرارداد کاری با وی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
  • به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری و بالا بودن درآمد پزشکان در استرالیا همه فارغ تحصیلان رشته پزشکی جذب بازار کار و اشتغال و طبابت می شوند.
  • پزشکان در استرالیا دارای بالاترین درآمد نسبت به دیگر رشته های تحصیلی می باشند.
  • میزان درآمد سالانه یک پزشک در استرالیا از ۲۰۰.۰۰۰ دلار تا ۳۰۰.۰۰۰ دلار می باشد.
  • فارغ تحصیلان پزشکی پس از کار و طبابت و اشتغال به مدت ۳ تا ۴ سال و پرداخت بیمه و مالیات ها به موقع و منظم می تواند برای اخذ اقامت دائم استرالیا درخواست دهند.
  • پزشکان پس از گذشت ۳ سال از دریافت مجوز اقامت در صورتی که در کشور استرالیا زندگی و کار کند، می تواند برای اخذ پاسپورت استرالیا اقدام کند.
  • پزشکانی که مدرک تحصیلی پزشکی خود را از کشورهای دیگر دریافت کرده اند و قصد کار و طبابت در استرالیا را دارند، باید مدارک پزشکی آن ها توسط انجمن پزشکان استرالیا تائید شود.
  • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و پذیرش در آزمون تئوری MCQ و آزمون عملی AMC استرالیا از شرایط مهم برای اخذ مجوز کار پزشکانی می باشد که مدرک پزشکی خود را در خارج از استرالیا اخذ کرده اند.

  موارد مهم در مورد مزایای تحصیل در استرالیا

  متقاضیانی که مشغول تحصیل در کشور استرالیا می باشند و یا پس از فارغ تحصیلی با کار و اشتغال اقامت این کشور را اخذ کرده اند، از مزایای بی شماری بهره مند می شوند. از جمله مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان برشمرد:

  • دانشجویان می توانند بدون هیچ محدودیتی با اخذ مجوز اقامت به کار و اشتغال در این کشور بپردازند.
  • دانشجویان می توانند در صورت موافقت استاد راهنما و دانشگاه در مقطع دکترا به تحصیل رایگان بپردازند.
  • دانشجویان می توانند در برخی مقاطع تحصیلی از ۵۰ درصد تخفیف در هزینه های شهریه برخوردار شوند.
  • دانشجویان می توانند از خدمات پزشکی رایگان و دریافت حقوق بیکاری در صورت بیکاری پس از ۲ سال برخوردار شوند.
  • دانشجویان می توانند در کشور استرالیا سرمایه گذاری کنند و شرایط را برای اخذ ویزای نیوزلند فراهم کنند.
  • دانشجویان با استفاده از وام های تحصیلی دانشگاه ها می توانند به طور رایگان تحصیل کنند.
  • فرزندان متقاضی می توانند تا اخذ مدرک دیپلم در مدرسه های دولتی استرالیا تحصیل کنند.
  • پس از اخذ شهروندی و تابعیت استرالیا شرایط لازم در جهت اخذ پاسپورت این کشور وجود دارد.
  • دانشجویان می توانند ویزای توریستی کشورهای اروپایی و کانادا را دریافت کنند.
  • دانشجو می تواند اعضا خانواده خود را در استرالیا به همراه داشته باشد.
  • دانشجو می تواند با اخذ اقامت استرالیا و وام ۴ درصدی و پرداخت اقساط طی ۳۰ سال در استرالیا خانه خریداری کند.
  • دانشجو می تواند از دولت استرالیا برای تامین هزینه های زندگی فرزندان خود کمک نقدی دریافت کند.
  • کودک متقاضی که در استرالیا متولد شود، حق تابعیت استرالیا را دریافت خواهد کرد.
  • اگر متقاضی در کشور خود ازدواج کرده باشد و دارای مجوز اقامت استرالیا باشد، می تواند همسر خود را در استرالیا به همراه داشته باشد.
  • دانشجو با اخذ اقامت دائم استرالیا از همه مزایا و حق و حقوق شهروندی استرالیا برخوردار می شود.
  • دانشجو می تواند به آسانی ویزای این کشور را دریافت کند که دلیل این امر قانونمند بودن روند اداری، کم بودن کاغذ بازی و بروکراسی و به روز بودن قوانین مهاجرت می باشد.
  موارد مهم مزایای تحصیل در استرالیا

  موارد مهم مزایای تحصیل در استرالیا

  سخن آخر

  در این مقاله به بررسی نکات مهم و کلیدی در تحصیل پزشکی در استرالیا پرداختیم. از مجموع موارد شرح داده شده در این مقاله می توان نتیجه گرفت که اگر قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی و در یکی از با کیفیت ترین کشورهای جهان از لحاظ زندگی، آموزش، رفاه اجتماعی، امنیت و حقوق شهروندی را دارید، کشور استرالیا بهترین گزینه می باشد. دارا بودن مدرک معتبر جهانی، بالا بودن سطح کیفیت دانشگاه ها و دارا بودن دانشگاه های برتر جهانی از دلایل این انتخاب محسوب می شود. علاوه بر این بیشتر دانشگاه های پزشکی استرالیا مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند.

  در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی در استرالیا می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید. مشاوران برجسته و متبحر موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با آگاهی از جدیدترین قوانین حقوقی و مهاجرتی بهترین گزینه مهاجرت تحصیلی را بر اساس شرایط زندگی به متقاضیان ارائه می دهند. مشاوران این موسسه برتر کشور از ابتدای تشکیل پرونده مهاجرت تحصیلی تا رسیدن متقاضی به کشور مقصد در کنار وی خواهند بود و در طی این مسیر دشوار با راهنمائی ها و مشاوره های مفید آینده ای درخشان را به متقاضی نوید می دهند.

  در این مقاله به ذکر نکات مهم و کلیدی تحصیل پزشکی در استرالیا پرداختیم. متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا از تحصیل در سومین کشور محبوب مهاجران در جهان برخوردار می شود. یکی از مهم ترین نکات کلیدی تحصیل در استرالیا این است که متقاضی می تواند دوره پزشکی را در دو دوره چهار ساله کارشناسی و شش ساله کارشناسی ارشد پزشکی تحصیل کند. متقاضی با تحصیل در امن ترین و مرفه ترین و قابل سکونت ترین کشور جهان زندگی می کند. لذت از طبیعت بکر و زیبای استرالیا، آرامش، امنیت، رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی و امکان اخذ ویزای همراه برای همراهی خانواده در مدت تحصیل در استرالیا از موارد مهم در تحصیل پزشکی در این کشور است. اگر برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا نیازمند راهنمائی های بیشتر می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید.

  سوالات متداول در مورد نکات مهم و کلیدی تحصیل پزشکی در استرالیا

  1- شرایط تحصیل پزشکی برای ایرانی ها در استرالیا چیست؟

  شرکت در دوره های پیشپزشکی کالج های معتبر استرالیا کسب نمره لازم آزمون ISAT و اخذ نمره بالا در این آزمون

  2- نکات مهم در پذیرش پزشکی کارشناسی MD استرالیا چیست؟

  دارا بودن نمره آزمون پذیرش مقطع کارشناسی پزشکی UMATپذیرش در مصاحبه پزشکی پذیرش در آزمون ATAR و بالا بودن نمره پذیرش ( ۹۶)دارا بودن فعالیت های داوطلبانه در امور اجتماعی

  3- نکات کلیدی در پذیرش پزشکی کارشناسی ارشدMBBS استرالیا چیست؟

  دارا بودن مدرک دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکیدارا بودن نمره آزمون ( ۵۰) پذیرش کالج علوم پزشکی استرالیاGAMSAT و آزمون پذیرش کالج پزشکی MCAT

  4- برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا کدامند؟

  دانشگاه پزشکی سیدنیکالج پزشکی ملبورنکالج پزشکی دانشگاه ملی استرالیادانشگاه پزشکی فلیندرز استرالیای جنوبیدانشگاه پزشکی دکین در ملبورندانشگاه پزشکی تاسمانی

  5- مدارک لازم اخذ پذیرش پزشکی استرالیا چیست؟

  پاسپورت معتبرمدرک تحصیلی معتبر به همراه ترجمه آنمدرک مهارت زبان انگلیسیگواهی عدم سوپیشینهفرم تکمیل شده اخذ پذیرش پزشکی

  6- هزینه های تحصیلی پزشکی و زندگی در استرالیا چقدر است؟

  هزینه های دوره کارشناسی پزشکی در استرالیا سالانه در حدود ۴۰.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰ یورو و هزینه های زندگی یک دانشجو به طور سالانه در حدود ۲۰.۰۰۰ دلار می باشد.

  7- نکات مهم در مورد مدرک MD با MBBS پزشکی چیست؟

  مدرک MD به فارغ تحصیل دوره کارشناسی ارشد پزشکی و مدرک MBBS به فارغ تحصیل دوره کارشناسی ارشد پزشکی اعطا می شود.

  8- نکات کلیدی در مورد کار با مدرک پزشکی خارج از استرالیا چیست؟

  باید مدارک پزشکی آن ها توسط انجمن پزشکان استرالیا تائید شود و باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ باشند و در آزمون تئوری MCQ و آزمون عملی AMC پذیرفته شوند.

  9- نکات مهم در مورد اخذ اقامت و تابعیت استرالیا با تحصیل پزشکی چیست؟

  کار و طبابت به مدت ۳ تا ۴ سال و پرداخت بیمه و مالیات ها به موقع و منظم برای اخذ اقامت دائم استرالیا و کار و زندگی پس از گذشت ۳ سال از دریافت مجوز اقامت دائم برای دریافت تابعیت.

  10- نکات مهم در مورد مزایای تحصیل در استرالیا چیست؟

  برخورداری از خدمات پزشکی رایگاندریافت حقوق بیکاری در صورت بیکاری پس از ۲ سال سرمایه گذاری در کشور استرالیاامکان دریافت ویزای نیوزلندتحصیل رایگان فرزندان

  11- آیا پزشکان فارغ تحصیل استرالیا می توانند در این کشور طبابت و کار کنند؟

  فارغ تحصیلان پزشکی می توانند با یافتن کارفرمای استرالیایی و امضای قرارداد کاری با وی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.