در این مقاله مشاورین مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) ویزای کار سوئد – کار در سوئد را بررسی کرده، به بیان جزئیات مهاجرت کاری به این کشور می پردازند. البته این کشور از شهرت فراوانی برای استقبال از کار آفرینی و سرمایه گذاری خارجی برخوردار است.

شرایط و وضعیت کار در سوئد

کشور سوئد به عنوان یک مکان مناسب برای تأمین رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی کردن مشهور می باشد. این کشور، در شمال اروپا واقع شده است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زیستی در سراسر جهان است. به عنوان مثال، به والدین به ازای هر فرزند که متولد شود، 480 روز مرخصی با حقوق، مراقبت های بهداشتی رایگان، مرخصی استعلاجی نامحدود، و کمک هزینه برای مراقبت روزانه از فرزندان خود اعطا می گردد.

با وجود میزان مالیات بالا، کارگران این کشور منطقه اسکاندیناوی از برخی از بالاترین حقوق ها در اتحادیه اروپا و مزایای عالی برخوردار می باشند. بنابراین، بوسیله کار کردن در کشور سوئد بویژه اگر فرد دارای شغل مناسبی باشد می توان درآمد زیادی بدست آورد. بهترین شغل ها در کشور سوئد، مسئولیت ها: یک معاون سازمان مسئول کمک به شرکت در جهت دستیابی به اهداف و مقاصد مالی و افزایش عملکرد کاری سازمان می باشد.

معاون رئیس، گزارش های فعالیت سازمان را تهیه و به اطلاع هیئت مدیره می رساند تا مطمئن شود که اعضای هیئت مدیره سازمان در مورد شرایط سازمان آپدیت (به روز) می باشند. مدیر ارشد سرمایه گذاری (فعالیت های اجرایی و مدیریت)، مسئولیت ها: عنوان مدیر ارشد سرمایه گذاری، یک شغل برای سرپرستی هیئت مدیره از نظر سرمایه گذاری در یک سازمان است. هدف مدیر ارشد سرمایه گذاری، شناخت، نظارت و مدیریت مجموعه دارایی های سازمان، طراحی استراتژی های مورد نیاز در جهت فراهم آوردن شرایط رشد سازمان، برقراری ارتباط با سرمایه گذاران و شناسایی خطرات بالقوه در اینمورد و خودداری از وارد آمدن آسیب توسط آنها به سازمان، می باشد.

وجود یک مدیر خلاق (مبتکر)، برای ایجاد یک محیط خلاق در یک سازمان بسیار مهم است، زیرا در یک سازمان، ایده های بزرگ باید بوجود آیند و امکان رشد و شکوفایی این ایده ها در سازمان فراهم شود. مدیر خلاق باید از انجام فعالیت های عالی الهام بگیرد و کیفیت نتایج خروجی سازمان را به طور مداوم ارتقاء بخشد. مدیر خلاق باید از کلیه جنبه های تجاری در انجام فعالیت های یک سازمان آگاهی کامل داشته باشد و گاهی اوقات مسئولیت هدایت هویت خلاق سازمان و حفظ شهرت خلاقانه آن را بر عهده دارد.

پزشکان (هماتولوژی-انکولوژی) مراقبت های مستقیم از بیماران را بویژه در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان بستری و کلینیک سرپایی ارائه می نمایند. بخش آموزش: برای گرفتن شغل در این بخش، معمولاً کسب یک مدرک با گذراندن یک دوره به مدت 4 سال در رشته پزشکی، و پس از آن، طی کردن یک دوره آموزشی دیگر به مدت سه سال در رشته های خون شناسی – سرطان شناسی مورد نیاز می باشد.

بخشی از وظایف اصلی مدیران معماری سازمان، ارائه خدمات عملیاتی کامل به مدیریت برنامه، مدیریت توسعه سفارش و انجام فعالیت خارج از سازمان در ارتباط با مشتریان می باشد. همچنین این افراد برنامه، طرح و اجرای راه حل هایی را ارائه می نمایند که اطلاعات را به صورت مؤثر و مفیدی برای دستیابی به مزیت فعالیت های رقابتی ارائه می نمایند.

شرایط اخذ ویزای کاری سوئد

به منظور بدست آوردن مجوز وضعیت کار در سوئد، باید یک پیشنهاد انجام کار در کشور سوئد داشته باشید. کارفرمای شما باید حداقل 10 روز قبل از پیشنهاد اشتغال به کاری که برای شما ارائه داده است، استخدام برای این شغل را در کشور سوئد و EU/EEA به صورت آگهی اعلام نموده باشد. کارفرمای فرد متقاضی در کشور سوئد، درخواست مجوز کار برای متقاضی را با تکمیل یک فرم پیشنهاد استخدام، آغاز می کند. کارفرمای متقاضی کار، نیاز به اطلاعات فرد متقاضی، شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، وضعیت تابعیت، میزان تحصیلات و آدرس ایمیل وی دارد.

شرایط اخذ ویزای کاری سوئد

این موضوع مهم است که فرد متقاضی کار تا زمان دریافت یک تصمیم در مورد اشتغال به کار خود، به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده است دسترسی داشته باشد. آژانس مهاجرت کشور سوئد از این آدرس ایمیل برای برقراری ارتباط با فرد متقاضی در طول انجام فرایند درخواست کار، استفاده خواهد کرد. هنگامی که کارفرمای متقاضی کار یک پیشنهاد اشتغال را به وی ارائه می دهد، متقاضی یک ایمیل شامل اطلاعات در مورد نحوه درخواست مجوز کار، دریافت خواهد کرد.

متقاضی در این فرم درخواست اطلاعاتی در مورد خودش را ارائه می دهد. اگر خانواده متقاضی کار همراه با او به کشور سوئد می آیند، متقاضی کار در همان زمان باید برای آنها نیز درخواست مجوز اقامت نماید. همچنین متقاضی کار باید اطمینان حاصل کند که اطلاعات مربوط به درخواست کار توسط وی با پیشنهاد اشتغال به کار مربوط به آنچه که او و کارفرما موافقت کرده اند، مطابقت دارد.

در اکثر موارد، متقاضی کار باید هزینه ای را پرداخت کند. در این صورت، متقاضی می تواند با استفاده از کارت اعتباری ویزا کارت و یا مستر کارت این هزینه را پرداخت نماید. هنگامی که هزینه یاد شده پرداخت گردید، متقاضی می تواند درخواست اشتغال به کار خود را ارائه کند. سپس، متقاضی و کارفرمای او یک ایمیل در این مورد دریافت خواهند کرد که تأیید می کند درخواست اشتغال به کار متقاضی ارائه گردیده است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئد

جهت دریافت ویزای کار در کشور سوئد، اسناد زیر باید اسکن شده یا عکسبرداری شوند و همراه با فرم درخواست متقاضی ارسال گردند، کپی هایی از صفحات گذرنامه که اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره پاسپورت، نام کشور صادر کننده پاسپورت، مدت اعتبار پاسپورت، بارکد درج شده بر روی صفحه شناسایی و همچنین این مورد را نشان دهند که شما مجاز به اقامت در کشور دیگری غیر از کشور اصلی خود می باشید.

اگر متقاضی دارای یک وکیل رسمی دادگستری به عنوان نماینده می باشد، نام نماینده متقاضی باید در فرم درخواست متقاضی قید گردد. اگر متقاضی برای تمدید مدت مجوز کار در سوئد درخواست نموده است، باید اسناد دیگری را به فرم درخواست خود ضمیمه نماید. اگر خانواده متقاضی هنگام مسافرت به کشور سوئد همراه او می باشند و متقاضی در همان زمان برای اقامت آنها نیز درخواست نموده است، باید مدارک زیر را در این مورد ارائه نماید.

کپی هایی از صفحات گذرنامه آنها که اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره گذرنامه، نام کشور صادر کننده گذرنامه، مدت اعتبار گذرنامه، بارکد درج شده در صفحه شناسایی و همچنین این مورد را نشان دهد که آنها مجاز به زندگی در کشورهایی غیر از کشور اصلی خودشان می باشند. کپی گواهی های ازدواج یا معادل آن (برای زوج های متأهل و یا همسرانی که ازدواج آنها ثبت شده است، ضروری می باشد).

اسنادی که نشان دهد شما در کشور اصلی خود با هم زندگی می کرده اید (برای زوج هایی که با هم زندگی مشترک داشته اند ضروری می باشد). گواهی تولد (شناسنامه) در مورد کودکان. اگر افرادی تحت حضانت پدر و مادری می باشند که با این افراد به کشور سوئد نمی آیند، باید رضایت نامه ای با این عنوان از آنها گرفته و ضمیمه این مدارک شود که اظهار نمایند اجازه می دهند کودک تحت حضانت آنها به کشور سوئد مهاجرت نماید.

اگر فردی که به همراه متقاضی به سوئد مسافرت می کند و به فرزندی متقاضی پذیرفته شده است، بیش از 21 سال داشته باشد، باید مدارکی ارائه گردد که نشان دهد این فرزند از نظر مالی به والدین خود وابسته می باشد. اگر یک وکیل رسمی دادگستری نماینده آن دسته از اعضای خانواده باشد که بیش از 18 سال سن دارند و همراه با متقاضی درخواست مسافرت به سوئد نموده اند، باید مدرکی ارائه شود که این وکیل رسمی دادگستری نماینده آنها می باشد.

دستمزد و‌ حقوق کار در سوئد

متوسط درآمد در کشور سوئد آنقدر بالا نیست که افراد با توجه به سابقه ذهنی خود در مورد میزان هزینه زندگی انتظار دارند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا، توزیع درآمد متوسط بین صنایع و مشاغل بیشتر است. بنابراین به عنوان مثال، تفاوت زیادی بین حقوق پزشکان و برنامه نویسان وجود ندارد.

دستمزد و‌ حقوق کار در سوئد

 اداره آمار سوئد (S.C.B)، بر میزان متوسط درآمد در کشور سوئد نظارت می کند و در زیر لیستی از متوسط درآمد سالانه شاخه صنعت در سال 2017 در کشور سوئد بیان شده است که بر اساس ارزش یورو (EUR) محاسبه شده است:

 • خدمات عمومی: 4065 یورو
 • استخراج مواد معدنی از معادن روباز (سطحی) و معادن زیرزمینی: 4494 یورو
 • بخش تولید: 4386 یورو
 • مهندسی صنایع: 4427 یورو
 • تأمین برق، گاز، بخار و تهویه مطبوع: 4166 یورو
 • بخش آب؛ فاضلاب، مدیریت زباله (مواد زائد): 4014 یورو
 • احداث ساختمان: 4203 یورو
 • عمده فروشی و خرده فروشی؛ تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت: 3985 یورو
 • حمل و نقل و تدارکات: 4230 یورو
 • بخش خدمات اقامت، مهمانداری و خدمات تهیه و ارائه غذا: 3512 یورو
 • اطلاعات و ارتباطات: 4554 یورو

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در سوئد

معمولاً تعداد بسیار زیادی وب‌سایت خصوصی در مورد مشاغل وجود دارد که برای یافتن کار در کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرند. این وب‌سایت ها معمولاً شامل فهرستی از مشاغل (به ویژه مشاغلی که غالباً در کشور سوئد وجود دارند) و کارهایی می باشند که شما می توانید سوابق کاری (رزومه) خود را برای دریافت آنها آپلود (ارائه) دهید. تعدادی از این سایت های شغلی و آژانس های استخدام با لیست های شغل به شرح زیر می باشند:

 • CareerBuilder
 • jobb.blocket
 • jobbsafari.se
 • studentship
 • metropolis
 • monster
 • stepstone.se
 • Academic Work
 • Decade in Swedish
 • Inclusion
 • Manpower in Swedish
 • Pr office in Swedish
 • T.N.G in Swedish

یک نقطه شروع خوب دیگر برای افراد جویای کار، پایگاه داده های E.U.R.E.S می باشد. این پایگاه داده ها، دارای مجموعه ای از فهرست مشاغل از آژانس های استخدام دولتی کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا است و توسط اداره خدمات اشتغال عمومی اتحادیه اروپا مدیریت می شود. اطلاعات تکمیلی را از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

113 دیدگاه برای “ویزای کار سوئد – کار در سوئد

 1. Avatar samira گفت:

  پرستار هستم با دو بچه همسرم کارشناس بهداشت چه روشی رو پیشنهاد میکنید

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   برنامه ویژه مهاجرتی پرستاران به سوئد که برای سال 2020 هم هست میتونید اقدام کنید.

 2. Avatar محمد ر گفت:

  سلام ببخشید من دارای لیسانس برق از دانشگاه دولتی هستم و چهار سال هم سابقه کار در فولاد هرمزگان دارم میخواستم ببینم چطور میتونم برا مهاجرت اقدام کنم

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر منظورتون مهاجرت کاری به سوئد است، لازم است پیشنهاد و قرارداد کاری از طرف کارفرمای سوئدی داشته باشید.

 3. Avatar مریم گفت:

  سلام.همسرم 36سالشه و یک موسسه پخش موادغذایی و بهداشتی دارد با 11سال سابقه ی بیمه.خودم 33سال و سابقه 11سال بیمه.یک فرزند 9ساله هم داریم.شرایط مهاجرت ما چگونه است؟خودم در موسسه ی همسرم مشغول بکار هستم.

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای بررسی روشهای مهاجرت برای شما، به اطلاعات بیشتری نیاز است مثل مدرک و رشته تحصیلی.
   پیشنهاد می کنم با یکی از شعب موسسه تماس بگیرید با توجه به شرایط راهنماییتون می کنیم.

 4. Avatar سعید ش گفت:

  سلام، من کارشناسی ارشد برق دارم، 15 سال سابقه رسمی کار در تلویزیون بعنوان Audio Engineer دارم، میخواستم بدونم راهی برای مهاجرت به سوئد هست؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، با توجه به توضیحاتی که دادید، می تانید اقدام کنید، البته برای گرفتن ویزا به پیشنهاد و قرارداد کار نیاز دارید.

 5. Avatar A گفت:

  سلام
  من متولد 66 هستم ، مجرد با مدرک دیپلم ، تخصصم کارای گرافیک کامپیوتری هست ، با 100 میلیون سرمایه
  برای افرادی مثل من امکان مهاجرت کاری به سوئد یا هلند یا آلمان هست ؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به مدرک تحصیلی و مبلغ بودجه شانستون برای مهاجرت کاری به این کشورهایی که نام بردید بسیار ضعیف است.

 6. Avatar احسان گفت:

  سلام اگر برای کلاس زبان انگلیسی ثبت نام کنیم در زمان اقامت در سوئد میتونیم کار کنیم ؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   در زمان اقامت منظورتون چه زمانی هست؟ اگر منظورتون پس از اخذ اقامت باشه که بله میتونید و اتفاقا باید کار کنید که اقامت بگیرید. همچنین اجازه کار دانشجویی معمولا ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

 7. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشيد
  توي جواب هاتون فرموديد ميشه از طريق شركت در دوره هاي آموزش زبان سوئدي يا انگليسي اقدام به اخذ اقامت كرد، ميشه در اين مورد بگين چه چطور هست؟
  يعني هزينه اي يا شرايط خاصى اگه داره لطف كنين بگين ممنون ميشم🙏🏻

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شما با پذیرش در دوره زبان می توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید و به سوئد مهاجرت کنید. برای زبان انگلیسی نیاز به مدرک آیلتس حداقل ۵/۵ دارید.

 8. Avatar محمد فراهانی گفت:

  سلام، دارای مدرک علوم آزمایشگاهی هستم،خون شناسی و هماتولوژی میکروب تشخیص بالینی ،و همان Medical techniqe Laboratory، برای اقامت کاری سوئد یا هلند یا نروژ ، بالاخره اروپا، لطفا راهنمایی کنید، ممنون و سپاس .

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای اخذ ویزای کاری گروه درمان سوئد اقدام نمایید.

 9. Avatar امیر گفت:

  با سلام رئیس بنده در سوئد اقامت دائم داره و میخواد برای من هم دعوتنامه کاری بفرسته ولی من هنوز سربازی‌‌ام را نرفتم ولی شنیدم که اگر دعوتنامه کاری داشته باشم سربازی لازم نیستش
  درسته این حرف؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای خروج از کشور شما باید نامه پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی ارائه دهید.

 10. Avatar سایه نصر گفت:

  با سلام و عرض اذب
  من مدرک مهندسی معماری دارم و به نرم افزار های روز شرکت های مهندسین مشاور مسلط هستم حدود سه سلل سابقه ی کاری دارم و می خواستم بدونم اگر برای کار من شانس اقامت کاری گرفتن وجود داره شرایطش چی هست و می تونم اقدام کنم یا خیر و حدودا جه مدت ممکنه زمان ببره
  ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما در صورتیکه بتوانید یک کارفرما و یا پیشنهاد شغلی پیدا کنید، می توانید برای اخذ ویزای کاری سوئد اقدام نمایید.

 11. Avatar محمد حسین شابهرامی گفت:

  سلام
  بنده دکتری مشاوره دارم متاهل . دو فرزند
  و سن بنده۴۹ سال هست ۲۲ سال سابقه کار و بیمه در خصوص رشته شغلی و مجوز های کار لازم در بخش های خصوصی ( سازمان بهزیستی و سازمان نظام روانشناسی) امکان مهاجرت کاری چقدر میتونه باشه

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از طریق ویزای کاری گروه درمان سوئد اقدام نمایید و همراه با خود همسر و فرزندان را نیز ببرید.

 12. Avatar منصور خدابخشی گفت:

  سلام وقت بخیر،راننده پایه یک هستم بامدارک کامل مدرک تحصیلی زیر دیپلم با ۵سال سابقه کارواسه کار در سوء‌‌‌‌‌‌‌د راهنماییم میکنید؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   متاسفانه موسسه ما اقدامی در زمینه کاریابی انجام نمی دهد.

 13. Avatar اکرم گفت:

  سلام…من لیسانس فیزیوتراپی دارم و تقریبا 7سال سابقه بیمه مرتبط…آیا برای ویزای کار میشه اقدام کرد؟و نحوه ورود به سوید از طریق کار فیزیوتراپی چگونه است؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، شما می توانید برای ویزای کاری گروه درمان اقدام نمایید. در ابتدا زبان خود را به حد نصاب می رسانید و پس از دوره کارآموزی برای ورود به بازار کار آماده می شوید.

 14. Avatar ....m.... گفت:

  با سلام و خسته نباشید. لطفا بفرمایید با شرایط بنده چه کشوری با چه روش مهاجرتی میتونم مهاجرت کنم؟؟
  سن 28 سال
  لیسانس فاینانس و فوق لیسانس مدیریت بازاریابی
  دارای مدرک دوره های آزاد mba
  دو سال سابقه کار در سمت مدیریت فروش
  تمکن مالی 200 میلیون
  خودم بیشتر آمریکا و انگلیس مدنظرم هست.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید برای تحصیل در کشور های اروپایی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه و غیره اقدام نمایید.

 15. سلام وقت بخیر راننده پایه یک ویژه چرثقیل بلدوزر لودر بیل گریدر لیفتراک با چند سال سابقه کاری در شرکتهای معتبر چه در خارج وداخل کشورها مشغول کار بوده ام وهم در پروژه های عمرانی چه اجرای ونیرو رسانی درکاهای اسکله بتونی یا فلزی یا درپیش ساخته چه صنعتی خدماتی زیادی انجام داده ام خواهشمند است دراین مورد اقدامات لازم را مبذول بفرمایید باتشکر

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار در سوئد باید یک آفر کاری ارائه دهید.

 16. Avatar مینا گفت:

  سلام کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی گرایش بازاریابی و صادرات دارم متولد61 کارمند رسمی هستم با 20 سال سابقه چطور میتونم اقامت بگیرم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای دریافت ویزای کاری سوئد باید یک آفر کاری ارائه دهید و از قوانینی که اعلام کرده اند، برخوردار باشید. شما می توانید برای آگاهی از قوانین اعلام شده با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 17. Avatar علی گفت:

  سلام ببخشید من دکتری بیوشیمی پزشکی هستم و 12 سال هم سابقه کار در دانشگاه ( آموزش و تحقیقات ) می خواستم ببینم چطور میتونم برای مهاجرت اقدام کنم و کدام کشور را پیشنهاد می کنید.خیلی ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت متفاوت است؛ که هرفردی براساس شرایط خود و کشور مقصد انتخاب می کند. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا در روند انتخاب کشور مقصد شما را راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *