مهاجرت کاری به سوئد 2023

آیا متقاضی کار در کشور سوئد هستید؟ یا به دنبال اخذ اقامت دائم سوئد از طریق ویزای کار هستید؟ هر کشور قوانین خاص خودش را دارد لذا افراد قبل از هرگونه اقدام می بایست قوانین جدید این کشور را بدانند. بسیاری از افراد نگران اجازه کار در سوئد پس از اخذ تحصیل در این کشور هستند، البته افراد می بایست به این نکته توجه داشته باشند که قوانینی مدونی در این خصوص وجود دارد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با 4 شعبه در تهران، اصفهان، شیراز و مشهد با مدیریت جناب اصطهباناتی و با کادری مجرب شما را در رسیدن به این کشور رویایی همراهی خواهد کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

کشور سوئد با مساحتی در حدود ۴۴۹۹۶۴ کیلومتر مربع و با جمعتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر پنجاه و پنجمین کشور وسیع دنیا از لحاظ مساحت می باشد و بیشتر این جمعیت در جنوب کشور ساکن هستند. کشور سوئد از سمت جنوب غربی با دانمارک همسایه می باشد و این سبب شده که زبان دوم دانمارک زبان سوئدی باشد. دانمارک از هر لحاظ، مانند دین، مذهب، فرهنگ، شرایط تحصیل و شرایط کار مانند سوئد می باشد.

در کشور سوئد مردم سالاری حرف اول را میزند و این یکی از دلایلی است که هر ساله مردم زیادی را برای مهاجرت به خود جلب می کند. یکی دیگر از دلایل مهاجرت به این کشور اقتصاد ثابت این کشور است. بطوریکه حدود ۲۰ سال است که هیچ گونه تغییرات اقتصادی در این کشور دیده نشده است و به این دلیل افراد زیادی خواهان کار و زندگی در این کشور هستند.

شرایط اخذ ویزای کار در سوئد

موسسه حقوقی توسعه گران مهر از برترین موسسات مهاجرتی همه ساله پذیرای متقاضیان فراوانی جهت مهاجرت تحصیلی به سوئد می باشد و در این جهت بهترین خدمات را به موکلین خود ارائه می دهد. البته ناگفته نماند که این اقدامات و خدمات جهت مهاجرت به کشور سوئد منوط به این است که متقاضی یا متقاضیان شرایط مناسب را جهت مهاجرت به این کشور داشته باشند.

کار در سوئد
اخذ ویزای کار در سوئد یکی از پرطرفدارترین راه ها در جهت مهاجرت به این کشور می باشد اما از آن جهت که افراد زیادی متقاضی این نوع ویزا و این نوع مهاجرت هستند، اخذ ویزای کار کشور سوئد تا حدودی دشوار می باشد و فرد متقاضی حتما باید شرایط بسیار مناسبی جهت اخذ ویزای کار سوئد داشته باشد . ناگفته نماند که نه تنها اخذ ویزای کار بلکه اخذ ویزای تحصیلی این کشور هم به دلیل پر مخاطب بودن و کیفیت بالا، دشوار می باشد.

همان طور که در بالا ذکر شد اخذ ویزای کار کشور سوئد منوط به داشتن شرایط خاص تعیین شده از طرف کشور سوئد می باشد. اولین مطلب در جهت اقدام برای ویزای کار این کشور داشتن حداقل مدرک لیسانس می باشد. البته این شرطی است که ۹۵% کشور ها برای متقاضیان کار خود دارند. شرط دوم داشتن ۴-۵ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می باشد که در صورت مرتبط نبودن این دو، فرد موفق به اخذ ویزای کاری نمی شود. سومین شرط داشتن شرایط سنی مناسب است، بدین معنا که فرد باید حداکثر ۴۰ ساله باشد، که البته این قانون نیز برای ۹۵% کشور ها صادق است. چهارمین شرط که بسیار حائز اهمیت است این می باشد که فرد متقاضی تا حدی باید به زبان رسمی آن کشور مسلط باشد. این بدین دلیل است که امکان دارد سفارت سوئد فرد را از لحاظ زبانی محک زند و ببیند وی تا چه حدی توان برقراری ارتباط با مردم را دارد. البته باید خاطر نشان کرد که فرد جهت کار در سوئد نیازمند مدرک آیلتس می باشد و بدون این مدرک نمی تواند جهت ویزای کار در سوئد اقدام کند.

اخذ ویزای کار در سوئد از طریق پیشنهاد شغلی

و اما مطلب پنجم که از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و خیلی از افراد متقاضی مهاجرت و اخذ ویزای کار از این موضوع مهم بی اطلاع هستند مساله Job Offer است که فرد متقاضی باید آن را دارا باشد. Job Offer بدین معنا است که فرد متقاضی باید دارای یک پیشنهاد شغلی از کشور سوئد باشد. این پیشنهاد باید به مدت سه ماه در سوئد، و در صورت پیدا نشدن نیرو جهت کار مورد نظر، سه ماه هم در اتحادیه اروپا آگاهی شود و در آخر اگر در اتحادیه هم نیرویی جهت آن کار یافت نشد، فرد می تواند جهت اخذ آن پیشنهاد کاری اقدام کند.


موضوع اخذ Job Offer یا پیشنهاد شغلی از جمله گزینه هایی است که افراد متقاضی ویزای کار سوئد را دلسرد می کند چون در واقع ۷۰% این افراد موفق به دریافت Job Offer نمی شوند و در نتیجه نمی توانند جهت اخذ ویزای این کشور اقدام کنند. اما در صورت دریافت Job Offer به فرد متقاضی ویزای دو ساله اعطا می شود. این ویزا به مدت دو سال دیگر قابل تمدید است و بعد از ۴ سال به فرد متقاضی اقامت دائم داده می شود، و بعد از گذراندن ۶ سال فرد می تواند برای گرفتن تابعیت اقدام کند.

در مورد اخذ ویزای کار استرالیا باید خاطر نشان کرد که به دلیل سیستم امتیاز بندی و سختگیری های اخیر کشور استرالیا ، پروسه اخذ ویزای این کشور ممکن است ۲ تا ۳ سال زمانبر باشد و در این مدت هر زمان که قانون تغییر کند، قانون جدید عطف به ما سبق می شود بدین معنا که قانون جدید شامل حال موکلینی که پروسه کاریشان در جریان است نیز می شود. بنابرین بسیاری از متقاضیان بعد از شنیدن این گونه توضیحات و مسائل ترجیح می دهند جهت ویزای کاری این کشور اقدام نکرده و این ۲ تا ۳ سال را در جهت دیگری صرف کنند. در مورد ویزای کاری نیوزلند نیز باید گفت که اقدام جهت ویزای کاری نیوزلند مانند ویزای کاری استرالیا منوط به داشتن حد نصاب امتیاز می باشد و از آن جا که این امتیاز بندی بسیار دقیق صورت می گیرد، ممکن است بسیاری از افراد متقاضی کار در این کشور نتوانند امتیاز مناسب را کسب کرده و جهت ویزای کاری این کشور اقدام کنند. از سوی دیگر جهت کسب ویزای کاری نیوزلند فرد متقاضی نیازمند مدرک آیلتس می باشد و دریافت نمره لازم بخشی از سیستم امتیازات می باشد.

یکی از راه های مهاجرت به سوئد، مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج می باشد که این موضوع با زندگی مشترک با یک شهروند سوئدی صورت می گیرد هنگامی که شما اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج را گرفتید این حق را دارید که تا پایان عمر در سوئد زندگی و کار کنید.

در آخر باید خاطر نشان کرد که موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز لحظه به لحظه متقاضیان خود را جهت اخذ هرگونه ویزا نه تنها برای سوئد بلکه برای تمامی کشور ها همراهی خواهد کرد و تمامی تلاش خود را در جهت رسیدن موکل خود به کشور مورد نظر خواهد کرد و همیشه یک راه میانبر برای رساندن موکلین خود به امیدها و آرزوهایشان پیدا می کند. لذا اگر شما هم خواهان مهاجرت به سوئد از طریق کار هستید با ما تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *