کشور نیوزلند
مهاجرت تحصیلی به نیوزلند
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور نیوزلند

 • دارای حکومت مشروطه پادشاهی
 • پایتخت: ولینگتون
 • “زبان رسمی: انگلیسی / مائوری
 • جمعیت: حدود 4.5 میلیون نفر
 • واحد پول: دلار نیوزلند
 • دامنه اینترنتی: .nz
 • کد تلفن بین المللی : 64+
شهرهای مهم نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

برای تبدیل شدن به یکی از ساکنان NZ، شما باید حداقل الزامات یک دسته از برنامه اقامت فعلی را تامین کنید.
شرایط خاصی برای هر یک از این مجموعه ها وجود دارد و ذکر شده است، در کنار آن، هر فرد برای اقامت بایستی تقاضا کند (که شامل همسران و کودکان وابسته می شود) باید نیازمندی بهداشت و شخصی را فراهم کنید.

ویزای کار نیوزلند

طبق قانون کار نیوزلند، شما و کارفرمای شما دارای حقوق و وظایف خاصی هستید. به عنوان مثال کارفرما موظف است که حقوق توافقی شما را پرداخت و محل کار ایمنی برای شما فراهم کند. اصلی ترین وظیفه شما به عنوان کارمند این است که فعالیت خود را با دقت و مهارت انجام دهید.

ویزای کار نیوزلند
شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و 8 سال به طول می انجامد بعد از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان شده که این دوره تحصیلی 5 سال زمان می برد بعد از سپری کردن این 11 سال تحصیلی دانش آموزان یا می توانند به مدت 6 تا 18 ماه در مدارس فنی- حرفه ای در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند و سپس وارد بازار کار شوند یا می توانند با گذراندن حدود یک سال و نیم تا 3 سال مدرک دیپلم خود را بگیرند و وارد دانشگاه شوند.

شرایط زندگی در نیوزلند

نیوزلند ( یا Aotearoa _ سرزمین ابر بلند سفید ) حقیقتا یکی از زیباترین و خوش منظره ترین سرزمین های روی زمین می باشد. جزیره ای کوچک با تنها 4.5 میلیون جمعیت که از دو سرزمین اصلی تشکیل شده است ( جزیره شمالی و جزیره جنوبی ) و تعدادی جزیره کوچک تر از جمله جزیره استوارت در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته اند. این دو جزیره اصلی توسط 22 کیلومتر مربع آب به نام کوک استریت از هم جدا شده اند.

اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک
هزینه های مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

اخذ اقامت نیوزیلند

دولت نیوزیلند دامنه گسترده ای از مزایا را برای افرادی که قصد اخذ اقامت را دارند در نظر می گیرد. این بسیار واضح است که در صورت اقامت طولانی مدت افراد بایستی هزینه های بیشتری را متقبل شوند که در این حالت مزایای گسترده تری به افراد تعلق می گیرد. اگر شما قصد زندگی کردن به عنوان یک فرد بومی را دارید بیاد داشته باشید که این امر بهترین گزینه انتخابی برای شما می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

نیوزیلند دارای دو دانشکده های پزشکی اصلی است: دانشگاه اوکلند و دانشگاه اوتاگو. هر دو دانشگاه به خوبی برای برنامه های پزشکی خود شناخته شده اند، این دو دانشگاه برای امکانات پژوهشی درخشان خود و فرصت هم هجانبه برای دانشجویان شناخته شده است.

دوره پزشکی در نیوزلند
شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نیوزلند

تابعیت و شهروندی نیوزلند

در قانون تابعیت که در سال 1954 به تصویب رسیده بود علاوه بر شرایط فوق‌الذکر شرط شده بود که کسانی که به تابعیت و اقامت در نیوزلند پذیرفته شده، می‌بایستی در مراسم تابعیت شرکت نمایند و همچنین در این قانون به زنان خارجی که با مردان نیوزلندی ازدواج می‌نمودند تابعیت و اقامت در نیوزلند اعطاء می‌گردید. همچنین در این قانون اعطای تابعیت فقط از طریق پدر به فرزندان میسر بود و تابعیت مادر به فرزندانش انتقال نمی‌یافت گرچه این موارد در قانون مصوب 1977 اصلاح گردید.

هزینه زندگی در نیوزیلند

به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزلند یا نیوزیلند برای هر فرد ماهانه بین 1000 دلار تا 1400 دلار متغیر می باشد. هزینه های مسکن در نیوزلند هم بین 80.000 دلار تا 200.000 دلار با توجه به شهر محل سکونت متفاوت می باشد و به طور میانگین می توان گفت که حدود 160.000 دلار است.

هزینه زندگی در اوکلند نیوزلند
اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در نیوزلند

نقاط قوت کشور نیوزلند عبارتند از، اقتصاد خوب و تجارت دوستانه ,سطح پایین فساد، حمایت خوب از حقوق مالکیت، استاندارد های زندگی بالا، ثبات سیاسی و یک سیاست مالیات سودمند است. نیوزلند در گزارش”  راه اندازی کسب و کار” در سال 2018 توسط بانک جهانی همانند سالهای قبل از 190 کشور رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

کشور نیوزلند که در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است، کشوری با زیبایی¬های طبیعی خیره کننده و متنوع است. این کشور جزیره‌ای به خاطر کوه‌ها، سواحل، جنگل‌های سرسبز و حیات وحش منحصر به فرد خود مشهور است. با این حال، نیوزیلند کشوری بیش از یک مقصد مورد علاقه برای توریست¬ها و مسافران است. این کشور همچنین دارای میراث فرهنگی غنی، صحنه هنری پر رونق، جامعه¬ای مترقی و اقتصادی قوی است که توسط نوآوری و کارآفرینی هدایت می¬شود. در این مقاله قصد داریم نیوزلند را از جنبه¬های مختلف بررسی نماییم تا بیشتر با این کشور آشنا شویم.

کشور نیوزیلند

New Zealand کشوری زیبا و متنوع در اقیانوس آرام جنوبی است. این شهر دارای تاریخ، فرهنگ و طبیعت غنی است که آن را به مکانی جالب برای کشف تبدیل کرده است. نیوزلند از دو جزیره اصلی به نام-های جزیره شمالی و جزیره جنوبی به همراه جزایر کوچکتر متعدد تشکیل شده است. جزیره شمالی به خاطر شهرهای پر جنب و جوش، شگفتی¬های زمین گرمایی و خطوط ساحلی زیبا شناخته شده است. جزیره جنوبی خانه برخی از خیره کننده ترین مناظر جهان مثل کوه¬های آلپ جنوبی، دریاچه¬های بکر، آبدره¬ها و خط ساحلی وسیع است. جزیره جنوبی همچنین شامل پایتخت ماجراجویی، کوئینزتاون است که به‌خاطر فعالیت‌هایی مانند بانجی جامپینگ، چتربازی و قایق سواری با جت شهرت دارد. با این تفاسیر اگر مشتاق مهاجرت به نیوزلند شده¬اید، پیشنهاد می¬کنیم در ادامه بقیه اطلاعات و ویژگی¬های این کشور را نیز مطالعه نمایید.

پایتختولینگتون
مساحت268,021 کیلومتر مربع
جمعیت5,254,340
بزرگترین شهراوکلند
نوع حکومتنظام پارلمانی پادشاهی مشروطه
زبانانگلیسی، مائوری
مذهبادیان مختلف، 48% مسیحی
واحد پولدلار نیوزلند (NZD)
پیش شماره تلفن64
رتبه پاسپورت6
رتبه شاخص رفاه اجتماعی10

تاریخچه New Zealand

در حدود سال 1000 پس از میلاد، مردم مائوری به وسیله قایق¬ها از جزایر پلینزی در نزدیکی تاهیتی وارد سرزمین نیوزلند شدند. اولین اروپایی که از نیوزیلند بازدید کرد، دریانورد هلندی آبل تاسمان بود که در سال 1642 وارد شد. او نام این کشور را Nieuw Zeeland به نام استان هلندی Zeeland نامید. اروپایی بعدی که این کشور را کشف کرد، کاپیتان بریتانیایی جیمز کوک بود که در سال 1769 وارد شد. او کل کشور را نقشه برداری و برای بریتانیا ادعا کرد و آن را نیوزیلند نامید. دولت بریتانیا برای حفظ منافع خود و جلوگیری از ادعای قدرت¬های دیگر مانند فرانسه، با امضای معاهده Waitangi در سال 1840 این کشور را به استعمار خود درآورد. مائوری¬ها پس از تصرف زمین هایشان به این معاهده اعتراض کردند و در دهه 1860، جنگی 12 ساله علیه بریتانیایی¬ها برای کنترل جزیره شمالی آغاز و در دهه 1870 صلح برقرار شد. نیوزلند اولین کشوری بود که در سال 1893 به زنان حق رای داد. این کشور در سال 1907 تحت سلطه بریتانیا قرار گرفت و در نهایت در سال 1947 استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد.

جمعیت نیوزلند

جمعیت نیوزیلند تا ژوئن 2023 حدود 5.2 میلیون نفر است و از این لحاظ صد و بیست و سومین کشور پرجمعیت جهان بوده و بیشتر جمعیت در مناطق شهری به ویژه در جزیره شمالی زندگی می¬کنند. بزرگترین شهر، اوکلند با حدود 418000 نفر است و پس از آن ولینگتون و کرایست چرچ قرار دارند. امید به زندگی در این کشور برای زنان 84.8 سال و برای مردان 81.4 سال است.

رایج¬ترین گروه¬های قومی در نیوزیلند اروپایی، مائوری، آسیایی و جزیره نشینان اقیانوس آرام هستند. زبان¬های رسمی نیوزلند انگلیسی، مائوری و زبان اشاره نیوزیلندی می¬باشند که انگلیسی پرمخاطب ترین زبان است که 95.4 درصد از مردم آن را صحبت می¬کنند.

ایالت های نیوزلند

کشور New Zealand ایالت ندارد و برای اهداف اداری به 16 منطقه تقسیم شده است. این مناطق و شهرستان¬های آن¬ها عبارتند از:

1) سرزمین شمالی: ناحیه شمال دور، ناحیه وانگاری، .ناحیه کایپارا.

2) اوکلند: اوکلند.

3) وایکاتو: وایکاتو، هاوراکی، ماتاماتا-پیاکو، تیمز-کوروماندل، وایپا، اوتوروهانگا، وایکاتو جنوبی، وایتومو، شهر همیلتون.

4) خلیج پلنتی: خلیج غربی پلنتی، شهر تاورانگا، روتوروا، واکاتانه، کاوراو، اوپوتیکی.

5) گیزبورن: گیزبورن.

6) خلیج هاوک: وایروا، هیستینگز، ناپیر، خلیج مرکزی هاوک.

7) تاراناکی: نیو پلیموث، استراتفورد، تاراناکی جنوبی.

8) ماناواتو-وانگانویی: رواپهو، وانگانویی، رنگیتیکی، ماناواتو، پالمرستون شمالی، تاراروا، هوروهنوآ.

9) ولینگتون: منطقه ساحلی کاپیتی، پوریروا، Upper Hutt، Lower Hutt، ولینگتون سیتی، مسترتون، کارترتون، وایراراپا جنوبی.

10) تاسمان: تاسمان.

11) نلسون: نلسون.

12) مارلبرو: مارلبرو.

13) ساحل غربی: بولر، گری، وستلند.

14) کنتربری: کایکورا، هورونویی، وایماکاریری، کرایست چرچ، سلوین، اشبرتون، تیمارو، مکنزی، Waimate.

15) اوتاگو: وایتکی، اوتاگو مرکزی، کوئینستون-لیکز، دوندین، کلوتا.

16) سرزمین جنوبی: اینورکارگیل، ساوت لند، Gore.

اوکلند، ولینگتون و کرایست چرچ کلانشهرهای نیـ.ـوزلند می¬باشندشهرهای مهم نیوزلند

New Zealand کشوری است که شهرهای مهم و جالب زیادی برای بازدید دارد. برخی از محبوب¬ترین آن¬ها عبارتند از:

اوکلند: بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر نیوزلند با حدود 1.7 میلیون نفر که به دلیل وجود بندرها و قایق-های فراوان، به شهر بادبان¬ها نیز معروف است و دارای جاذبه¬های بسیاری مانند برج آسمان، موزه یادبود جنگ اوکلند و جزیره وایه¬که می¬باشد.

ولینگتون: پایتخت و دومین شهر بزرگ نیوزیلند که در سمت جنوبی جزیره شمالی واقع شده است و به دلیل هوای بادی خود مشهور است. ولینگتون همچنین مرکز فرهنگی و سیاسی کشور است که دارای موزه‌ها، گالری‌های هنری، تئاترها و جشنواره‌ها است و پارلمان، موزه Te Papa Tongarewa و کارگاه Weta در آن قرار دارند.

کرایست چرچ: بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر جزیره جنوبی که به دلیل وجود پارک¬ها و باغ¬های فراوان به باغ شهر نیز معروف است. کرایست چرچ دارای سابقه سکونت در بریتانیا است و دارای بناها و بناهای تاریخی بسیاری است. همچنین دارای فرهنگ پر جنب و جوش و خلاقانه¬ای است، با بسیاری از هنرهای خیابانی، موسیقی و صحنه¬های غذا. به دشت¬های کنتربری، آلپ جنوبی و شبه جزیره بنک نزدیک است.

کوئینزتاون: شهر کوچک اما محبوب در جزیره جنوبی که به دلیل فعالیت‌های هیجان‌انگیز فراوان، به عنوان پایتخت ماجراجویی جهان نیز شناخته می‌شود. کوئینزتاون برای همه چیزهایی ارائه می¬دهد، از بانجی جامپینگ، چتربازی، و رفتینگ گرفته تا پیاده¬روی، اسکی و گلف. همچنین دارای مناظر خیره کننده با چشم اندازی از دریاچه Wakatipu، کوه¬های Remarkables و قله Coronet است.

آب و هوای نیوزلند

New Zealand به دلیل موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی متنوع آب و هوای متنوعی دارد. این کشور به طور کلی آب و هوای معتدل دریایی را تجربه می¬کند، اما تغییرات منطقه¬ای وجود دارد. در اینجا مشخصات کلی آب و هوای مناطق مختلف نیوزلند آمده است:

نورثلند و اوکلند (جزیره شمالی):

زمستان¬های معتدل و تابستان¬های گرم.

بارندگی متوسط تا زیاد در طول سال.

Waikato، Bay of Plenty و Hawke’s Bay (جزیره شمالی):

تابستان¬های گرم و زمستان¬های معتدل.

بارش متوسط

ولینگتون (جزیره شمالی):

تابستان¬های معتدل تا گرم و زمستان¬های خنک.

گاهی بادهای شدید.

کنتربری و مارلبرو (جزیره جنوبی):

تابستان¬های گرم و زمستان¬های سرد.

میزان بارندگی کمتر نسبت به سایر مناطق.

ساحل غربی (جزیره جنوبی):

تابستان¬ها و زمستان¬های معتدل.

بارندگی زیاد به خصوص در مناطق کوهستانی.

اوتاگو و ساوت لند (جزیره جنوبی):

تابستان¬های گرم و زمستان¬های سرد.

میزان بارندگی کمتر، به ویژه در اوتاگو مرکزی.

فیوردلند (جزیره جنوبی):

تابستان¬های خنک و زمستان¬های معتدل.

میزان بارندگی در تمام سال بسیار زیاد.

اقتصاد نیوزلند

New Zealand دارای اقتصاد توسعه یافته و با ثبات است و این باعث افزایش مهاجرت کاری به نیوزلند شده است. این کشور برای بخش کشاورزی، به ویژه کشاورزی لبنی، در سطح بین المللی شناخته شده است و به عنوان بزرگترین صادرکننده محصولات لبنی در جهان شناخته می¬شود. سایر بخش¬های مهم عبارتند از گردشگری، تولید، ساخت و ساز و خدمات.

New Zealand به شدت به تجارت بین المللی وابسته است. این کشور روابط تجاری قوی با کشورهایی مانند استرالیا، چین، ایالات متحده و ژاپن دارد. صادرات این کشور محصولات کشاورزی، شراب، ماشین آلات، محصولات چوبی و غذاهای دریایی و واردات آن شامل ماشین آلات، وسایل نقلیه، نفت، تجهیزات الکترونیک و دارو است.

نیوزلند همچنین دارای بخش فناوری رو به رشدی است که نوآوری و کارآفرینی را تقویت می¬کند. این کشور به دلیل پیشرفت‌هایش در توسعه نرم‌افزار، بیوتکنولوژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و کشاورزی شناخته شده است. دولت حامی تحقیق و توسعه است و به کسب و کارها مشوق¬هایی برای سرمایه گذاری در نوآوری ارائه می¬دهد.

دین و فرهنگ New Zealand

نیوزیلند دارای یک پایه دو فرهنگی از مهاجران بومی مائوری و اروپایی است. فرهنگ مائوری بخشی حیاتی از هویت نیوزیلند است و ابعاد منحصر به فردی به بافت فرهنگی این کشور می¬بخشد. زبان، آداب و رسوم و سنت¬های مائوری، مانند هاکا (رقص تشریفاتی)، بخشی جدایی ناپذیر از بافت اجتماعی نیوزیلند هستند.

نیوزلندی‌ها که در زبان عامیانه با نام کیوی شناخته می‌شوند، به‌خاطر طبیعت دوستانه و مهمان‌پذیر خود معروف هستند. این کشور به کیفیت زندگی خود می¬بالد و تاکید زیادی بر تعادل بین کار و زندگی، فعالیت-های خارج از منزل و ورزش به ویژه راگبی دارد. نیوزیلند اولین کشوری بود که در سال 1893 به زنان حق رای داد. این کشور متعهد به عدالت اجتماعی، برابری و پایداری زیست محیطی با اهداف بلندپروازانه برای کاهش انتشار کربن است.

دین کشور نیوزلند متنوع و مردمی از ادیان و عقاید مختلف دارند. رایج¬ترین ادیان در New Zealand مسیحیت (48.6 درصد)، هندوئیسم (2.6 درصد)، بودیسم (2.5 درصد)، اسلام (1.3 درصد) و سیکیسم (0.9 درصد) هستند. 11.4 درصد باقیمانده از جمعیت سایر ادیان و بدون دین هستند.

به دلیل وابستگی زیاد کشور به واردات، هزینه¬های زندگی در نیـ.ـوزلند بالا استزندگی در کشور New Zealand

زندگی در کشور نیوزیلند رویای بسیاری از افرادی است که به دنبال کشوری زیبا، متنوع و آرام هستند. این کشور دارای فرهنگ غنی، محیط طبیعی خیره کننده و کیفیت بالای زندگی است. با این حال، زندگی در این کشور با چالش¬هایی نیز همراه است.

در اینجا برخی از جنبه¬های مثبت و منفی زندگی در New Zealand وجود دارد که قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت بگیرید باید بدانید.

مزایای زندگی در New Zealand:

 • زیبایی طبیعی و مناظر خیره کننده.
 • کیفیت زندگی بالا.
 • امنیت و جرم و جنایت پایین.
 • انواع مختلف ویزا جهت زندگی، کار یا تحصیل در نیوزلند.
 • مراقبت¬های بهداشتی گسترده.
 • سیستم آموزشی با کیفیت.
 • مردم بومی صمیمی و خونگرم.
 • اهمیت زیاد به محیط زیست.

معایب زندگی در New Zealand:

 • هزینه¬های زندگی بالا.
 • دوری و انزوای جغرافیایی.
 • بازار کار محدود در برخی بخش¬ها.
 • زمین لرزه¬های متعدد اما جزئی.

به یاد داشته باشید که مهاجرت یک فرآیند پیچیده است و مسیر درست به شرایط شخصی شما، مانند سن، تجربه کاری، مهارت¬ها و روابط خانوادگی شما بستگی دارد. شما باید به شرایط دقیق هر دسته آگاه باشید تا در پروسه دریافت ویزا و اقامت در مناسب ترین مکان به مشکل بر نخورید. برای این کار شما می¬توانید با یک وکیل مهاجرت به نیوزلند مشورت کنید.

موسسه اصطهباناتی با در اختیار داشتن مشاوران و وکلای مجرب، همراه مورد اعتماد شما در مسیر مهاجرت می¬باشد.

هزینه زندگی در New Zealand

هزینه زندگی در کشور نیوزیلند بسته به موقعیت مکانی و سبک زندگی بسیار متفاوت است. شهرهای بزرگ مانند اوکلند و ولینگتون نسبت به شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی هزینه¬های زندگی بالاتری دارند. هزینه زندگی در نیوزیلند گران¬تر از 81 درصد کشورهای جهان و 14 درصد گران¬تر از ایالات متحده است. در صورتی که قصد خرید خانه در نیوزلند را دارید، گران¬ترین شهر این کشور اوکلند است و پس از آن ولینگتون، کرایست چرچ و کوئینستون قرار دارند. ارزان¬ترین شهرها نیز همیلتون، دوندین، پالمرستون نورث و ناپیر می-باشند.

طبق آمار موجود، میانگین هزینه ماهانه برای یک فرد مجرد حدود 3500 دلار نیوزیلند و برای یک خانواده 4 نفره حدود 7160 دلار نیوزیلند می¬باشد. این هزینه به تفکیک برای موارد مختلف در جدول زیر آورده شده است:

آیتمهزینه فرد مجرد (NZD)خانواده 4 نفره (NZD)
اجاره (مرکز شهر)20504100
مواد غذایی5001400
قبوض300210
حمل و نقل200400
تفریح و اوقات فراغت300600
مراقبت های بهداشتی150450

در جدول زیر نیز جزئیات قیمت برخی از هزینه¬های اصلی آورده شده است:

نوع هزینهحدود مبلغ (دلار نیوزیلند)
اجاره ماهانه مسکن1 خوابه در مرکز شهر: 1866.7

1 خوابه در سایر نقاط شهر: 1561

3 خوابه در مرکز شهر: 3078.8

3 خوابه در سایر نقاط شهر: 2519.7

خرید مسکنمیانگین قیمت هر متر خانه در مرکز شهر: 10944

میانگین قیمت هر متر خانه در سایر نقاط شهر: 9172

مواد غذاییتخم مرغ 12 تایی: 9.35

قرص نان نیم کیلویی: 3.22

شیر 1 لیتری: 3.1

1 کیلو برنج: 3.27

1 کیلو پنیر محلی: 14.5

1 کیلو فیله مرغ: 15.64

1 کیلو گوشت قرمز: 21.57

هر کیلو سیب: 4.57

هر کیلو موز: 3.56

هر کیلو پرتقال: 4.93

هر کیلو پیاز: 3.14

هر کیلو سیب زمینی: 3.72

هر کیلو گوجه فرنگی: 7.34

آب معدنی 1.5 لیتری: 1.93

حمل و نقلبلیط تک سفره: 3.5

کارت بلیط یک ماهه: 182.45

تعرفه ثابت تاکسی: 4

تعرفه تاکسی برای هر متر: 3.4

خدماتهزینه ماهانه قبوض یک واحد 85 متری: 228.16

قبض موبایل با یک پلن ماهانه: 63.74

اینترنت پرسرعت: 86.74 ماهانه

اوقات فراغتباشگاه بدنسازی: ماهانه 64.66

اجاره 1 ساعت زمین تنیس: 26.19

بلیط سینما: 18

یک وعده غذایی در رستوران معمولی: 22

کاپوچینو: 5.5

مک دونالد: 15

پوشاکشلوار جین: 119.22

لباس تابستانی: 73.74

کفش راحتی و روزمره نایک: 168.63

کفش چرمی رسمی: 193.5

مشاغل مورد نیاز New Zealand

فرصت¬های شغلی متعددی در بخش¬های مختلف در نیوزیلند وجود دارد که در دسترس بودن مشاغل بسته به منطقه و صنعت می¬تواند متفاوت باشد. در حال حاضر، بیشترین مشاغل مورد نیاز نیوزلند موارد زیر می¬باشند:

 • پزشک عمومی
 • داروساز
 • پرستار
 • مشاور بهداشتی
 • معلم و مربی
 • الکترونیک، مخابرات و ICT
 • برق کار
 • نجار
 • لوله کش

میانگین تخمینی درامد و هزینه¬های ماهانه به ترتیب 5140 و 3500 دلار نـ.ـیوزلند می¬باشدمیزان درآمد در New Zealand

متوسط درآمد در نیوزلند حدود 61692 دلار نیوزیلند در سال به ازای 40 ساعت کار هفتگی (ساعتی کمتر از 29.66 NZD) می¬باشد که می¬تواند بسته به شغل، صنعت، تجربه و منطقه متفاوت باشد. مشاغل پردرآمد در این کشور در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، مالی، مراقبت¬های بهداشتی و حقوق و مشاغل کم درآمد در زمینه خرده فروشی، آموزش و مددکاری اجتماعی هستند. همچنین مشاغلی که بالاترین میانگین حقوق را در New Zealand دارند، مدیران اجرایی/مدیران عامل، متخصصان حقوقی و مدیران فروش و بازاریابی می¬باشند.

در صورت زندگی در نیوزلند، میانگین حقوق شما در مناطق اصلی این کشور به طور تخمینی مشابه جدول زیر خواهد بود :

منطقهمیانگین حقوق سالانه (NZD)
اوکلند75086
نیوپلیموث79400
ولینگتون82407
نلسون79100
کنتربری74050
اتاگو71188

جدول زیر هم میانگین حقوق در نیوزلند را در بخش¬های مختلف شغلی نشان می¬دهد:

بخش شغلیمیانگین درامد سالانه (NZD)
حسابداری، مدیریت و منابع انسانی77728
معماری و هنرهای خلاق69015
بانکداری، مالی و بیمه83169
مراقبت و آموزش کودکان83770
ساخت و ساز و نگهداری68493
مهندسی92385
خدمات غذایی55804
خدمات درمانی، دارویی و اجتماعی95700
خدمات گردشگری و سفر62890
فناوری اطلاعات86891
روزنامه نگاری و ترجمه64739
اجرای قانون و امنیت69580
قانون، حقوق و وکالت77741
بازاریابی و فروش81938
خرده فروشی، لوازم آرایشی و خدمات به مشتریان51179
علوم پایه91221
حمل و نقل50627

مهاجرت به نیوزلند

شرایط مهاجرت به کشور نیوزیلند به نوع ویزای مورد نظر، مهارت ها، مدارک تحصیلی، سن و روابط خانوادگی شما بستگی دارد. New Zealand گزینه¬های ویزای متنوع و متعددی برای بازدیدکنندگان، کارگران، دانشجویان، پناهندگان و ساکنان دارد.

همچنین باید یک NZeTA (سازمان سفر الکترونیک نیوزیلند) را قبل از رسیدن پر کنید، که یک فرم آنلاین ساده است که به شما اجازه ورود به کشور را می¬دهد. تمام انواع ویزاهای New Zealand در 6 دسته اصلی قرار می¬گیرند:

 • ویزای بازدید
 • ویزای تحصیل
 • ویزای کار
 • ویزای پیوستن به خانواده
 • ویزای شروع کسب و کار یا سرمایه گذاری در نیوزلند
 • ویزای زندگی در نیوزیلند

یکی از رایج ترین ویزاها برای مهاجران، ویزای اقامتی رده مهاجر ماهر است که به شما اجازه می¬دهد به طور دائم در New Zealand زندگی، کار و تحصیل کنید. برای درخواست این ویزا، باید یک شغل حرفه ای یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر در نیوزیلند داشته و واجد شرایط کسب 6 امتیاز برای مهارت ها و کار در نیوزیلند باشید. شما همچنین باید گواهی سلامت و اثبات تسلط بر زبان انگلیسی را ارائه کنید. فرآیند درخواست برای این ویزا شامل ارسال اظهار علاقه (EOI)، دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) و ارائه مدارک و اطلاعات پشتیبانی می¬شود. پس از 5 سال اقامت و داشتن سایر شرایط نیز می توان برای تابعیت نیوزلند اقدام نمود.

مدارک عمومی لازم جهت درخواست ویزا نیز شامل مدارک زیر است:

 • تکمیل و ثبت فرم درخواست.
 • پاسپورت معتبر.
 • عکس پاسپورتی.
 • مدارک مربوط به برنامه سفر مثل برنامه پرواز یا رزرو هتل.
 • گواهی تمکن مالی.
 • گواهی سلامت.
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی.
 • سایر گواهی ها در صورت نیاز.

خدمات موسسه مهاجرتی

مهاجرت به هر کشوری الزاماتی دارد که باید به طور دقیق بررسی شوند تا خسارات مالی و از همه مهم¬تر خسارت زمانی وارد نشود. برای این هدف می توان از موسسات مهاجرتی معتبر بهره گرفت. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با سابقه¬ای طولانی و در اختیار داشتن وکلا و کارشناسان متخصص، نامی معتبر در حوزه مهاجرت می¬باشد. اگر شما قصد مهاجرت به کشور New Zealand را دارید حتما یک وکیل مهاجرتی در کنار خود داشته باشید تا ریسک ویزا و اقامت شما صفر شود. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی نهایت تلاش خود را به کار می¬گیریم تا مسیر مهاجرت شما را هموار کنیم.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *