مخارج زندگی در نیوزیلند بسیار موضوع مهمی برای زندگی در این کشور است. مخارج زندگی در نیوزیلند است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند. قبل از شروع زندگی در نیوزیلند شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در نیوزیلند، هزینه زندگی در نیوزیلند ، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید. از این رو ما از متخصصین مهاجرت موسسه حقوقی توسعه گران مهر درخواست کردیم تا اطلاعاتی را من باب اینکه نیوزلند چگونه کشوری است در اختیار ما قرار دهند و برای اقدامات مهاجرتی به این کشور، مزایا و معایب زندگی در نیوزلند را برای ما شرح دهند.

[html_block id="83173"]

نیوزلند چگونه کشوری است

نیوزلند ( یا Aotearoa _ سرزمین ابر بلند سفید ) حقیقتا یکی از زیباترین و خوش منظره ترین سرزمین های روی زمین می باشد. جزیره ای کوچک با تنها 9 میلیون جمعیت که از دو سرزمین اصلی تشکیل شده است ( جزیره شمالی و جزیره جنوبی ) و تعدادی جزیره کوچک تر از جمله جزیره استوارت در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته اند. این دو جزیره اصلی توسط 22 کیلومتر مربع آب به نام کوک استریت از هم جدا شده اند.

کشور نیوزلند تقریبا در در 1500 کیلومتری شرق استرالیا و 1000 کیلومتری جزیره های آرام قرار گرفته است. نیوزلند به دلیل دور افتادگی نسبی خود و محصور بودن توسط دریا، یکی از آخرین کشور هایی بود که کشف شد. این کشور از زیباترین مناظر جهانی تشکیل شده است. از رشته کوه های وسیع و آتشفشان های نیمه فعال گرفته تا خط ساحلی وسیعش. این سرزمین یک زمین بازی طبیعی برای جویندگان هیجان و ماجراجویان و کسانی که به سفر های فرهنگی و طبیعتگردی علاقه دارند، می باشد.

آب و هوای نیوزلند به عرض جغرافیایی اش، محصور بودنش و ویژگی های فیزیکی اش بستگی دارد. در آنجا درجه حرارت بالای کمی وجود دارد. فرایند سیستم های پرفشار، توسط بادهای شدید عرض جغرافی میانی جدا می شوند و سالانه جبهه ها هوایی از غرب به شرق کشور نیوزلند عبور می کنند. ویژگی روزهای دارای آب و هوای خوب و آسمان صاف متمایز از روزهایی با هوای متغیر و اغلب باران های سنگین می باشد. در تابستان ( ماه دسامبر تا فوریه ) آب و هوای نیمه گرمسیری، دوره طولانی از آب و هوای خوب و آفتاب شدید،غالب است.

 ساکنان نیوزلند امروز غالبا اصالت اروپایی دارند.همچنین اقلیت قابل توجهی از مائوری و افراد کمی از جزیره های پسفیک و آسیا می باشد.در اوایل قرن بیست و یکم،آسیایی ها سریع الرشد ترین گروه در سر شماری جمعیت بوده اند. نیوزلند غالبا کشوری انگلیسی زبان است. با این حال انگلیسی، مائوری و زبان اشاره نیوزلندی، زبان های رسمی کشور نیوزلند می باشند. عملا تمام مائوری ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و حدود یک چهارم از آن ها به زبان مائوری نیز صحبت می کنند. زبان مائوری به عنوان زبان مردم نیوزلند در تعدادی از مدارس تدریس می شود. دیگر افراد غیر انگلیسی زبان با جمعیت قابل توجه عبارتند از: سموئن، هندی، چینی ماندارین.

نیوزلندی ها به طور معمول مسیحی هستند و مذاهب وابسته به کلیسای کاتولیک رم، کلیسای انگلیس و کلیسای پروتستان، بزرگترین مذاهب این کشور هستند.دیگر بخش های پروتستان و برداشت مائوری از مسیحیت ( کلیساهای راتانا و رینگاتو ) تقریبا بقیه مذاهب این کشور را در بر می گیرد. البته بیش از یک سوم از جمعیت نیوزلند هیچ نوع وابستگی دینی ندارند.

اقتصاد نیوزلند چگونه است

معرفی مهم‌ترین شهر‌های نیوزلند

اگر شما قصد مهاجرت به کشور نیوزلند را دارید لازم است که با مهم‌ترین شهر‌های این کشور آشنا شوید. این شهر‌ها شامل اکلند، ولینگتون، کرایست چرچ، دویپر و ناپیر-هستتینگز هستند. در ادامه درباره جزئیات و ویژگی‌های این شهر‌ها به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.

اکلند: این شهر از نظر وسعت، بزرگ‌ترین شهر در کشور نیوزلند است. اکلند در جزیره شمالی واقع شده است. شهر اکلند با داشتن شلوغ‌ترین فرودگاه در کشور نیوزلند و همچنین داشتن مکان‌های تفریحی، خرید و رستوران‌ها جزو بهترین شهر‌های دنیا برای زندگی است.

ولینگتون: شهر ولینگتون، پایتخت کشور نیوزلند است. ولینگتون 420 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر از نظر وسعت، دومین شهر در کشور نیوزلند است. پایتخت کشور نیوزلند تاکنون بار‌ها تغییر کرده است؛ اما در نهایت ولینگتون به عنوان پایتخت قطعی و نهایی کشور نیوزلند انتخاب شده است.

دلیل این انتخاب، محل قرارگیری شهر ولینگتون است. این شهر در پایین‌ترین قسمت جزیره شمالی واقع شده است و دسترسی دو جزیره به هم و همچنین رفت و آمد بین نقاط مختلف جزیره از طریق این شهر بسیار راحت است.

کرایست چزچ: کشور نیوزلند از دو جزیره شمالی و جنوبی تشکیل شده است. بزرگ‌ترین شهر موجود در جزیره جنوبی، کرایست چرچ است. این شهر چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. وقوع زلزله در کشور نیوزلند کاملا  طبیعی است؛ اما شهر کرایست چرچ تاکنون بار‌ها زلزله‌های بسیار بزرگ را نجربه کرده است.

بزرگ‌ترین زلزله‌ها در شهر کرایس چرچ، در سال 2010 و 2011 اتفاق افتاده و منجر به تخریب کلیسای جامع این شهر شده است.

دوندین: شهر دوندین 120 هزار نفر جمعیت دارد. به همین دلیل، این شهر دومین شهر بزرگ در کشور نیوزلند است. معماری بنا‌های موجود در دوندین، تا حد زیادی تحت تاثیر شهر ادینبرو در کشور اسکاتلند است.

جمعیت زیادی از مردم دوندین به علت داشتن دانشگاه‌های تراز اول شامل دانشجویان است. لذا این شهر بسیار پر انرژی و پر نشاط است.

ناپیر-هستینگز: این شهر دوقلو است. جمعیت این شهر‌های دوقلو صد و بیست هزار نفر است. این شهر در ساحل شرقی در جزیره شمالی واقع شده است. همه ساختمان‌های این شهر در اثر زلزله‌ای 7.8 ریشتری تخریب در سال 1931 تخریب و بازسازی شده‌اند.

اقتصاد نیوزلند چگونه است

اگرچه اقتصاد کشور نیوزلند پیشرفت کرده است اما در مقایسه با بازار جهانی بسیار کوچک می باشد. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، بر پایه صادرات محصولات کشاورزی، کشور نیوزلند یکی از بالاترین استانداردهای زندگی جهان را داشت. اما بعد از اواسط قرن بیستم آرام ترین نرخ رشد را در میان کشور های توسعه یافته را شامل می شد. مانع رشد اقتصادی این کشور رشد اقتصاد پایین کشور انگلستان (که رسما مقصد اصلی صادرات نیوزلند بوده است)، عضویت نهایی در جامعه اروپا که بعد ها اتحادیه اروپا نامیده شد، تعرفه های صادرات بالای اعمال شده توسط کشورهای صنعتی بزرگ در مقابل تولیدات کشاورزی این کشور( برای مثال شیر و کره ) می باشد.تاریخ اقتصادی کشور نیوزلند از اواسط قرن بیستم به طور گسترده شامل تلاش در راستای رشد، دگرگون سازی اقتصاد این کشور از طریق یافتن بازارهای جدید و تولیدات جدید ( همچون شراب و تولیدات کاغذ)، توسعه اساس تولیداتش و ورود به توافقنامه های تجارت آزاد یا حمایت از آن ها، می باشد.

بیشترین صادرات کشور نیوزلند مربوط به تولیدات کشاورزی ( به طور عمده گوشت، تولیدات روزانه و میوه و سبزیجات ) می باشد. نفت خام، چوب و کاغذ نیز نقش قابل توجهی دارند. غالب واردات نیوزلند شامل نفت خام و تصفیه شده، ماشین آلات و وسایل نقلیه هستند. شرکای تجاری اصلی نیوزلند کشور های استرالیا، چین، ایالات متحده و ژاپن می باشند. زنجیره ای از توافقنامه های تجاری اساس موافقت نامه تجاری رابطه اقتصادی نزدیکتر استرالیا و نیوزلند ( معروف به CER ) که در سال 1983 امضا شد می باشد.

منابع کشور نیوزیلند چگونه است

بیشتر مواد معدنی، فلزی و غیر فلزی در نیوزیلند وجود دارند، اما تعداد کمی از آن ها به مقدار کافی برای بهره برداری تجاری یافت می شوند. استثناها در طلا بوده که در سال های اولیه سازمان یافته و صادرات آن عمده بوده است ؛ زغال سنگ که هنوز تا حد قابل توجهی استخراج می شود ؛ ماسه های آهنی که هم برای صادرات و هم برای مصرف داخلی مورد بهره برداری قرار می گیرند ؛ و اخیرا گاز طبیعی. علاوه بر این، مصالح ساختمانی که کشور به خوبی از آن برخوردار است، مورد استفاده قرار می گیرد.

انرژی نیوزیلند از سوخت های فسیلی و منابع تجدید پذیر مانند برق آبی، بادی، و زمین گرمایی حاصل می شود. این کشور از بیشترین توان بالقوه برق آبی خود بهره برداری می کند و انرژی برق آبی این کشور، بخش اعظم قدرت کشور را تامین کرده است. با این حال، با افزایش تقاضا، این نسبت را تا حدودی کاهش داده است. نیروگاه حرارتی که با ذغال سنگ و گاز طبیعی کار می کنند، مقدار زیادی از ظرفیت باقی مانده تولید را تشکیل می دهند ؛ هرچند مقدار کوچکی که در حال افزایش است، از منابع زمین گرمایی حاصل می شود.

شبکه برق نیوزلند ویژگی قابل توجهی به شکل کابل های زیردریایی جریان مستقیم در تنگه کوک دارد. این ارتباط، دو جزیره اصلی را به هم پیوند می دهد و قدرت تولید نیروی برق آبی را در جنوب فراهم می کند تا به وسیله تمرکز شمال بر صنعت و مردم مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن، مشارکت میان دولت و منافع خصوصی ذخایر گاز طبیعی را توسعه داد و نخستین کارخانه تولید بنزین از گاز طبیعی ( از زمان بسته ) را ایجاد نمود. حفاری های دریایی موفق برای ذخایر نفتی صورت گرفته است.

سیستم آموزشی کشور نیوزیلند چگونه است

نظام آموزشی منعکس کننده جامعه ای منحصر به فرد و متمایز است که از توانایی های مختلف، اعتقادات مذهبی، گروه های قومی، سطح درآمد و ایده های مربوط به تدریس و یادگیری استقبال می کند.

درباره سیستم آموزشی:

تحصیل در نیوزیلند یک مسیر دانشجو محور برای ارائه پیشرفت مستمر و انتخاب می شود تا دانشجویان هر سال پیشرفت می کنند، و یادگیری آن ها در یک سطح پایه و اساسی مراحل بعدی را در مسیر انتخابی قرار می دهد. سیستم آموزشی نیوزلند سه سطح دارد:

  • آموزش ابتدایی دوران کودکی – از تولد تا سن ورود به مدرسه.
  • آموزش مقدماتی و متوسطه – از سن 5 تا 19 سالگی.
  • آموزش بیشتر – آموزش عالی و حرفه ای.

آموزش ابتدایی دوران کودکی:

یادگیری زود هنگام به کودکان کمک می کند تا دارای اعتماد به نفس بوده و در مورد جهان کنجکاو باشند. این کار به کودکان شما کمک می کند تا زمانی که به مدرسه یا kura می روند بهتر عمل کنند، و به آن ها کمک می کند تا مهارت های مهم را توسعه دهند و در زندگی اینده قوی، شاد و موفق باشند. آموزش ابتدایی دوران کودکی ( ECE ) اجباری نیست اما حدود 96.8 درصد کودکان در ECE تحصیل می کنند.

آموزش ابتدایی و متوسطه:

مدارس ابتدایی و متوسطه دومین سطح آموزش می باشند. آموزش کودکان بین سنین 5 تا 19 سال در مدارس دولتی ( مدارسی که متعلق به دولت هستند و از طریق دولت تامین مالی می شوند ) اگر آن ها شهروند نیوزیلند یا ساکن دائمی باشند، رایگان است.

مدرسه رفتن بین سنین 16 – 6 سالگی اجباری می باشد. در اکثر مدارس، کودک شما می تواند در روزی که 5 ساله می شود مدرسه را شروع کند ( آن ها مجبور نیستند تا آغاز سال تحصیلی جدید صبر کنند ). با این حال، برخی از مدارس سیاست شروع کار کودکان در مدرسه را به عنوان یک گروه در آغاز هر دوره ( ورود به گروه ) در دستور کار دارند. بیشتر بچه ها تا سن 17 سالگی در مدرسه می مانند.

تحصیلات عالی:

دانش آموزان سطح مقطع دبیرستان ممکن است شروع به یادگیری تخصص در حرفه ای کنند. آن ها می توانند از تعدادی از برنامه ها و موسسات برای کار یا آموزش بیشتر کمک بگیرند.

فرهنگ مردم نیوزیلند چگونه است

فرهنگ مردم نیوزیلند چگونه است

Hāngi احتمالا معروف ترین شکل پخت و پز است و چیزی که بازدید کنندگان قطعا باید زمانی که برای اولین بار به سواحل نیوزیلند می روند، ان را امتحان کنند. اساسا گودال بزرگی است که با سنگ پر شده است و سپس با آتش بزرگ گرم می شود. هنگامی که آتش فروکش کرد و سنگ ها داغ شدند، غذا – به طور سنتی گوشت یا ماهی و سبزیجات ریشه ای ( مانند کومرا ) در داخل فر در زمین قرار داده می شود و در برگ ها، کیسه های هسین، و پارچه های کتان پوشانده می شود.

هنر ارتباط:

مردم نیوزیلند به خاطر مهربانی و پذیرش خارجیان مشهور هستند. با این وجود، باید درک کنید که اهالی زلاندنو نیز یک گروه خصوصی هستند. پادشاهان و ملکه ها در گذر زمان با غریبه ها زندگی می کردند، و مسافران از این که چگونه می توانید در مورد شرایط آب و هوا صحبت کنید، مکان های خوبی برای تماشای بازی و یا تاریخچه یک منطقه خوشحال می شوند. با این حال، پرسیدن سوالات شخصی مانند اینکه چقدر پول برای خانه یا خودروی خود پرداخت می کنید، یا اینکه آیا آن ها ازدواج کرده اند یا نه، یا بچه دار شده اند، کمی آداب معاشرت به دور می باشد.

نانوایی:

نانوایی ها در طول هفته بسیاری از اهالی زلاندنو گرسنه را حمایت می کنند. پای، شیرینی و ساندویچ، یکی از بخش های مهم نهار در نیوزیلند است، بنابراین اگر بخواهید غذا بخورید، مطمئن باشید که یک کیک خانگی به شما می دهند. دلیل این که چرا و این که چطور این قدر مهم شده اند، مبهم است، اما این باعث نمی شود از این واقعیت که آن ها اجزای اصلی فرهنگ این جزیره شده اند بگذریم.

سوالات متداول درباره کشور نیوزلند

زبان مورد نیاز برای زندگی در نیوزلند چیست؟

نیوزلند غالبا کشوری انگلیسی زبان است. با این حال انگلیسی، مائوری و زبان اشاره نیوزلندی، زبان های رسمی کشور نیوزلند می باشند. عملا تمام مائوری ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و حدود یک چهارم از آن ها به زبان مائوری نیز صحبت می کنند. زبان مائوری به عنوان زبان مردم نیوزلند در تعدادی از مدارس تدریس می شود. دیگر افراد غیر انگلیسی زبان با جمعیت قابل توجه عبارتند از: سموئن، هندی، چینی ماندارین.

افرادی که در نیوزلند زندگی می کنند عموما تابع چه دینی هستند؟

نیوزلندی ها به طور معمول مسیحی هستند و مذاهب وابسته به کلیسای کاتولیک رم، کلیسای انگلیس و کلیسای پروتستان، بزرگترین مذاهب این کشور هستند.دیگر بخش های پروتستان و برداشت مائوری از مسیحیت ( کلیساهای راتانا و رینگاتو ) تقریبا بقیه مذاهب این کشور را در بر می گیرد. البته بیش از یک سوم از جمعیت نیوزلند هیچ نوع وابستگی دینی ندارند.

اقتصاد نیوزلند برای زندگی در این کشور چگونه است؟

اگرچه اقتصاد کشور نیوزلند پیشرفت کرده است اما در مقایسه با بازار جهانی بسیار کوچک می باشد. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، بر پایه صادرات محصولات کشاورزی، کشور نیوزلند یکی از بالاترین استانداردهای زندگی جهان را داشت. اما بعد از اواسط قرن بیستم آرام ترین نرخ رشد را در میان کشور های توسعه یافته را شامل می شد. مانع رشد اقتصادی این کشور رشد اقتصاد پایین کشور انگلستان (که رسما مقصد اصلی صادرات نیوزلند بوده است)، عضویت نهایی در جامعه اروپا که بعد ها اتحادیه اروپا نامیده شد، تعرفه های صادرات بالای اعمال شده توسط کشورهای صنعتی بزرگ در مقابل تولیدات کشاورزی این کشور( برای مثال شیر و کره ) می باشد.تاریخ اقتصادی کشور نیوزلند از اواسط قرن بیستم به طور گسترده شامل تلاش در راستای رشد، دگرگون سازی اقتصاد این کشور از طریق یافتن بازارهای جدید و تولیدات جدید ( همچون شراب و تولیدات کاغذ)، توسعه اساس تولیداتش و ورود به توافقنامه های تجارت آزاد یا حمایت از آن ها، می باشد.

بیشترین صادرات نیوزلند را چه چیزهایی شامل می شود؟

بیشترین صادرات کشور نیوزلند مربوط به تولیدات کشاورزی ( به طور عمده گوشت، تولیدات روزانه و میوه و سبزیجات ) می باشد. نفت خام، چوب و کاغذ نیز نقش قابل توجهی دارند. غالب واردات نیوزلند شامل نفت خام و تصفیه شده، ماشین آلات و وسایل نقلیه هستند.

منابع طبیعی نیوزلند شامل چه چیزهایی می شود؟

بیشتر مواد معدنی، فلزی و غیر فلزی در نیوزیلند وجود دارند، اما تعداد کمی از آن ها به مقدار کافی برای بهره برداری تجاری یافت می شوند. استثناها در طلا بوده که در سال های اولیه سازمان یافته و صادرات آن عمده بوده است ؛ زغال سنگ که هنوز تا حد قابل توجهی استخراج می شود ؛ ماسه های آهنی که هم برای صادرات و هم برای مصرف داخلی مورد بهره برداری قرار می گیرند ؛ و اخیرا گاز طبیعی. علاوه بر این، مصالح ساختمانی که کشور به خوبی از آن برخوردار است، مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم آموزشی نیوزلند برای کسانی که در این کشور زندگی می کنند چگونه است؟

نظام آموزشی منعکس کننده جامعه ای منحصر به فرد و متمایز است که از توانایی های مختلف، اعتقادات مذهبی، گروه های قومی، سطح درآمد و ایده های مربوط به تدریس و یادگیری استقبال می کند. تحصیل در نیوزیلند یک مسیر دانشجو محور برای ارائه پیشرفت مستمر و انتخاب می شود تا دانشجویان هر سال پیشرفت می کنند، و یادگیری آن ها در یک سطح پایه و اساسی مراحل بعدی را در مسیر انتخابی قرار می دهد.

نظام آموزشی نیوزلند برای کسانی که در این کشور زندگی می کنند شامل چه سطح هایی می شود؟

سیستم آموزشی نیوزلند سه سطح دارد:

آموزش ابتدایی دوران کودکی – از تولد تا سن ورود به مدرسه.

آموزش مقدماتی و متوسطه – از سن 5 تا 19 سالگی.

آموزش بیشتر – آموزش عالی و حرفه ای.

فرهنگ مردم نیوزلند برای زندگی در این کشور چگونه است؟

Hāngi احتمالا معروف ترین شکل پخت و پز است و چیزی که بازدید کنندگان قطعا باید زمانی که برای اولین بار به سواحل نیوزیلند می روند، ان را امتحان کنند. اساسا گودال بزرگی است که با سنگ پر شده است و سپس با آتش بزرگ گرم می شود. هنگامی که آتش فروکش کرد و سنگ ها داغ شدند، غذا – به طور سنتی گوشت یا ماهی و سبزیجات ریشه ای ( مانند کومرا ) در داخل فر در زمین قرار داده می شود و در برگ ها، کیسه های هسین، و پارچه های کتان پوشانده می شود.

شرایط سنی برای مدرسه رفتن در نیوزلند چگونه است؟

مدرسه رفتن بین سنین 16 – 6 سالگی اجباری می باشد. در اکثر مدارس، کودک شما می تواند در روزی که 5 ساله می شود مدرسه را شروع کند ( آن ها مجبور نیستند تا آغاز سال تحصیلی جدید صبر کنند ). با این حال، برخی از مدارس سیاست شروع کار کودکان در مدرسه را به عنوان یک گروه در آغاز هر دوره ( ورود به گروه ) در دستور کار دارند. بیشتر بچه ها تا سن 17 سالگی در مدرسه می مانند.

آموزش در مقطع ابتدایی و متوسطه در نیوزلند چگونه ارائه می شود؟

مدارس ابتدایی و متوسطه دومین سطح آموزش می باشند. آموزش کودکان بین سنین 5 تا 19 سال در مدارس دولتی ( مدارسی که متعلق به دولت هستند و از طریق دولت تامین مالی می شوند ) اگر آن ها شهروند نیوزیلند یا ساکن دائمی باشند، رایگان است.

آموزش ابتدایی در نیوزلند چگونه ارائه می شود؟

یادگیری زود هنگام به کودکان کمک می کند تا دارای اعتماد به نفس بوده و در مورد جهان کنجکاو باشند. این کار به کودکان شما کمک می کند تا زمانی که به مدرسه یا kura می روند بهتر عمل کنند، و به آن ها کمک می کند تا مهارت های مهم را توسعه دهند و در زندگی اینده قوی، شاد و موفق باشند. آموزش ابتدایی دوران کودکی ( ECE ) اجباری نیست اما حدود 96.8 درصد کودکان در ECE تحصیل می کنند.

اگر چنانچه به اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت به نیوزلند 2019 احتیاج دارید و اینکه می خواهید بدانید زندگی در نیوزلند چگونه است لطفاً با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در ارتباط باشید.