ویزا و اقامت استونی

استونی از کشورهای اروپای شرقی و عضو شنگن می باشد، واقع شدن این کشور در کشورهای عضو پیمان شنگن سبب شده افراد زیادی تمایل به اخذ اقامت این کشور را داشته باشند، قطعاً انتخاب کشورهایی دیگری مثل فرانسه، آلمان، اتریش، سوئیس و غیره انتخاب بهتری می تواند باشد ولی برخی اوقات اخذ اقامت از چنین کشورهایی چندان راحت نیست، در این مقاله می توانید راه های مختلف اخذ اقامت استونی را مطالعه فرمایید. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای زندگی و داشتن اقامت استونی

زندگی در کشور استونی مزایای زیادی دارد. درآمد شما در این کشور بسیار با ارزش است. این کشور یک مکان امن، تمیز و با تکنولوژی بالا است و دارای افراد تحصیل کرده ای می باشد که به نوآوری و افرادی که به دنبال کشف ایده هستند ارزش زیادی می گذارند.

در این کشور شما بیشتر از 30 دقیقه برای رانندگی و رسیدن به مقصد وقت نمی گذارید. این کشور یک کشور بسیار آرام است . طبق آمار کشور استونی دارای رتبه بهترین کیفیت آب و هوا در کل جهان می باشد.

در این کشور وظایف هر فرد بصورت دیجیتالی تعیین و انجام می شود. از خدمات آنلاین بانکی گرفته تا آموزش مجازی دانشگاه . این کشور دیجیتالی است و حدود 2 سال است که در زمینه تکنولوژی در سطح جهان بسیار پیشرفته می باشد.

غذاها و میوه های ارگانیک نیز یکی دیگر از مزیت ها و اولویت های زندگی در این کشور می باشد.

در این کشور دسترسی به اینترنت حق هر انسان است و در حال حاضر این کشور E-Estonia نامیده شده است. دانشجویان می توانند علاوه برثبت نام در دوره های تحصیلی پاره وقت یا تمام وقت بصورت آنلاین کار کنند و درآمد کسب کنند.

ویزا و اقامت استونی

اقامت استونی از طریق تحصیل

شرایط تحصیل و دریافت ویزا کشور استونی متفاوت از هر کشور دیگری می باشد. برخی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در این کشور نیاز به دریافت ویزا ندارند بنابراین اولین گام بررسی لیست این کشورها است. در صورتی که دریافت ویا مورد نیاز باشد دانشجو می تواند ویزا کوتاه مدت ( نوع C برای کمتر از 90 روز) یا ویزا بلند مدت ( نوع D برای 3 تا 12 ماه) را بدست آورد.

مدت دوره تحصیل در دانشگاه باید بصورت تمام وقت و بیشتر از 12 ماه باشد تا TRP بتواند فرایند تحصیل دانشجو را بررسی کند. پیشنهاد می شود قبل از ورود دانشجو به کشور استونی و شروع تحصیل درخواست برایTRP انجام شود. درخواست ویزا و TRP می تواند همزمان انجام شود.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای استونی

 • عکس با اندازه گذرنامه
 • فرم دعوتنامه از دانشگاه
 • گذرنامه معتبر
 • فتوکپی از کارت ملی یا گواهینامه
 • داشتن پوشش بیمه سلامت . این پوشش باید حداقل 30000 یورو باشد.
 • داشتن سرمایه کافی جهت گذراندن دوره تحصیلی و هزینه های زندگی.این سرمایه باید معادل 71 یورو در روز باشد.

اقامت کاری استونی از طریق تخصص

براي كار در كشور استوني هيچ عنواني با نام مجوز كار وجود ندارد. شما با داشتن مجوز اقامت كوتاه مدت مي توانيد در اين كشور كار كنيد. استخدام شما توسط كارفرماي شما ثبت مي گردد و اقامت شما با داشتن ويزا نوع D قانوني مي شود. اگر شما قصد كار كردن در اين كشور براي بيش از ٦ ماه را داريد بايستي براي مجوز اقامت كشور استوني نيز اقدام كنيد.

در ابتدا بايد براي مجوز اقامت دو ساله كاري اقدام كنيد و پس از آن مي توانيد مجوز خود را ٥ سال تمديد كنيد. پس از ٥ سال شما مي توانيد قبل از انقضا تاريخ مجوز براي اقامت بلند مدت در اين كشور اقدام نمائيد. طبق آمار ارائه شده توسط کشور استونی بیشترین درخواست کار مربوط به بخش های ماشین آلات و فلزکاری است.

بعلاوه تعداد زیادی از کارهای مهندسی و یدی نیز با درخواست بالا روبرو است. کمبود مهندسین ماهر فرایند نوآوری در این کشور را کاهش داده است. چندین بخش در حوزه تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات و بخش های سلامت نیز به نیروهای باتجربه و با مهارت نیازمند هستند. بخش دیگری از نیازمندی ها مربوط به بازاریابی وفروش، مکانیک و تعمیر ماشین آلات، نصب و تعمیر تجهیزات الکتریکی، جوش و برش قالب و نساجی می باشد. ضمنا در مناطق شهری به پزشکان و مدرسان حرفه ای نیاز می باشد.

اقامت استونی از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

استونی از کشور های توسعه یافته ی اروپای شمالی در منطقه ی بالتیک است که جمعیت آن 1.3 میلیون نفر بوده و عضو اتحادیه ی اروپا و بخشی از شنگن می باشد. هم چنین از آزادی بالایی در مطبوعات برخوردار است و تالین پایتخت آن و واحد پول این کشور نیز یورو می باشد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در این کشور، پیشرفت روز افزون تکنولوژی در آن است که اکثر کار های روزمره در این کشور به صورت دیجیتالی انجام می شوند مثل: بانکداری، آموزش، نسخه های پزشکی و غیره. صنایع اصلی در استونی، مهندسی، الکترونیک و صنایع چوبی هستند.

استونی یک اقامت الکترونیکی طراحی کرده که در واقع هویت دیجیتالی است برای افرادی که قصد شروع کار و تجارت در این کشور را دارند(به صورت آنلاین).

استونی دارای یک سیستم مالیاتی و سرمایه گذاری مناسب با قوانین کاربردی و واضح بوده و دارای 4 راه تجاری آزاد برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.

برای سرمایه گذارانی که مالک سهام شرکتی هستند و قصد سرمایه گذاری و گرفتن مجوز اقامت در کشور استونی را دارند مبالغ سرمایه گذاری باید به صورت زیر باشد:

 • اگر فرد در سهام شرکت شریک باشد، مجموع سرمایه گذاری باید حداقل 65000 یورو باشد.
 • اگر فرد تنها مالک شرکت باشد، حداقل مبلغ سرمایه گذاری باید 16000 یورو باشد.

متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور باید برنامه ی تجاری ارائه دهند که تمام اطلاعات و اسناد مالی و دامنه ی کسب و کار را شامل شود و هنگامی که برنامه ی مورد نظر تایید شد، سرمایه گذار می تواند به مدت 5 سال در کشور استونی اقامت موقت داشته باشد و مشغول فعالیت تجاری خود باشد؛ پس از 5 سال نیز میتواند برای اقامت دائم خود یا تمدید اقامت موقت خود درخواست دهد.

برای درخواست اقامت دائم بعد از 5 سال، فرد باید محل اقامت خود را در این کشور ثبت کرده باشد، دارای بیمه ی سلامت باشد، حداقل 260 یورو در ماه درآمد ثابت داشته باشد و سطح زبان استونیایی وی حداقل B1 باشد.

برای گرفتن شهروندی در استونی نیز فرد باید علاوه بر موارد گفته شده، در آزمون مهارت زبان استونیایی که توسط دولت گرفته می شود قبول شود.

اسناد و مدارک لازم برای گرفتن اقامت در استونی

 • مدرک ثبت شده ی محل اقامت در استونی
 • بیمه ی سلامت
 • شرح برنامه ی تجاری و سرمایه گذاری به زبان استونیایی یا انگلیسی (شامل: اسم و کد ثبت شرکت، دارایی های ثابت شرکت، نیروی کار مورد استفاده، پیش بینی های مالی دو سال آینده و غیره).
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی گواهی تولد و گذر نامه
 • هزینه های پرداختی

اقامت استونی از طریق ازدواج

در استونی قرارداد ازدواج بین دو فرد بالغ صورت می گیرد و افراد زیر سن قانونی در صورت مجوز دادگاه می توانند به صورت قانونی ازدواج کنند.

یکی از راه های گرفتن اقامت در استونی ازدواج در این کشور است در صورتی که: 1- همسر متولد استونی و شهروند(دارای ملیت استونی) این کشور باشد شما می توانید از طریق او برای گرفتن مجوز اقامت خود اقدام کنید.(توجه داشته باشید که ازدواج باید به صورت قانونی و ثبت شده باشد).

هم چنین اگر همسر، فرد خارجی باشد که دارای مجوز اقامت در استونی است و اقامت او در این کشور ثبت شده باشد یا از طریق استخدام و تجارت در استونی اقامت گرفته باشد،می توانید برای گرفتن اقامت خود از این طریق نیز اقدام کنید.

مدارک و اسناد مورد برای گرفتن اقامت در استونی از طریق ازدواج

 • فرم درخواست برای مجوز اقامت
 • دعوت نامه از همسر
 • اطلاعات شخصی اعضای خانواده
 • مدارک شناسایی
 • یک قطعه عکس رنگی در اندازه ی 40.50 میلی متر
 • گواهی پرداختی هزینه های دولتی
 • گواهی ازدواج فرد با شخص دعوت کننده،اگر که خارج از کشور استونی ازدواج کرده باشند.

مجوز اقامت در ابتدا برای 5 سال صادر می شود و پس از آن می تواند برای 10 سال دیگر تمدید شود. هم چنین اگر فرد اطلاعات نادرست را هنگام درخواست ارسال کند یا ازدواجش واقعی نباشد یا همسرش در استونی اقامت نداشته باشد، درخواستش برای گرفتن مجوز اقامت رد خواهد شد.

هم چنین 10 روز قبل از اتمام اعتبار مجوز اقامت موقت فرد، باید برای تمدید آن یا درخواست اقامت دائم اقدام شود و اگر اعتبار اقامت موقت فرد در استونی به پایان برسد، طبق قانون این کشور تا 90 روز بعد از آن می تواند در استونی اقامت داشته باشد و حق کار کردن نیز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام ، استخدام کوتاه مدت و ثبت شرکت در استونی ، لطفا به وب سایت پلیس و مرجع گارد مرزی نیز مراجعه نمایید. جهت توضیحات بیشتر و مشاوره حضوری با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *