حقوق و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ایتالیا

در این مقاله می‌خواهیم اطلاعاتی کلی درباره ایتالیا و شغل های پرطرفدار آن از جمله کار پزشکی و دندان پزشکی صحبت کنیم و حقوق پزشکان در ایتالیا را بسنجیم. همچنین اشاره‌ای به هزینه های زندگی در ایتالیا و چگونگی مهاجرت به آن را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

حقوق پزشکان در ایتالیا

به طور معمول حقوق پزشکان در ایتالیا 8580 یورو در ماه است. به بیانی دیگر درآمد پزشکان در ایتالیا در دامنه حقوقی 3150 یورو (حداقل میانگین) تا 14.500 یورو (حداکثر میانگین) قرار دارد. این مقدار میانگین درآمد ماهانه پزشکان است که شامل مزایایی نظیر خانه و حمل و نقل نیز می‌شود. درآمد پزشکان در ایتالیا درهر یک از مشاغل این حوزه با یکدیگر متفاوت است. برای مثال درآمد دستیار پیشرفته تغذیه برابر با 5270 یورو، ارائه دهنده تمارین پیشرفته برابر با 5010 یورو، متخصص آلرژی معادل با 7180 یورو، روانشناس بالینی معادل با 11700 یورو، متخصص درمان اصلاحی معادل با 6860 یورو، فیزیولوژیست ورزشی معادل با 9270 یورو و پزشک قانونی معادل با 9550 یورو است.

بررسی درآمد پزشکان در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و کار کردن در این کشور مزایای بیشماری به همراه دارد. حقوق پزشکان در ایتالیا 8750 یورو در ماه است، این بدین معنی است که نیمی از دکترهای در حال فعالیت در ایتالیا کمتر از 8750 یورو در ماه درآمد دارند و نیمی دیگر درآمدی بیش از این مقدار دارند. فردی که به عنوان پزشک اورولوژی در ایتالیا کار می‌کند، ماهانه 13500 یورو حقوق دریافت می‌کند. حقوق از 7000 یورو (حداقل حقوق) تا 20600 یورو (حداکثر حقوق) متغیر است. حقوق داده شده شامل مزایای کاری مانند مسکن و حمل و نقل است. حقوق به شدت به تجربه فرد و عوامل دیگر بستگی دارد.

حقوق و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ایتالیا

متوسط دستمزد

میانگین دستمزد 12900 یورو در ماه است، به این معنی که (50٪) کارگران “پزشک اورولوژی” کمتر از 12900 یورو و نیمی دیگر بیش از 12900 یورو حقوق می‌گیرند. سابقه کار یکی از مهمترین عوامل تعیین‌کننده حقوق است. افزایش حقوق با گذشت زمان و انباشته شدن تجربه بسیار طبیعی است. افراد دکتر اورولوژی با سابقه کمتر از دو سال به طور متوسط 7950 یورو در ماه حقوق دریافت می‌کنند. در حالی که یک کارمند با بین دو تا پنج سال سابقه 10700 یورو، 34 درصد بیشتر از فردی با تنها دو سال تجربه درآمد دارد.

در مورد افرادی که پنج تا ده سال سابقه کار دارند، حقوق آنها معمولاً معادل 13900 یورو است که 30 درصد بیشتر از افراد با سابقه کمتر است و وقتی سابقه پزشک اورولوژی از ده سال بیشتر شود، میانگین حقوق به 16800 یورو می‌رسد؛ پس از 15 سال سابقه، میانگین حقوق 18300 یورو است که 9 درصد بیشتر از افراد با تجربه کمتر است. در نهایت، یک کارمند با بیش از بیست سال سابقه، حقوقی معادل 19300 یورو در ماه دریافت می‌کند که 5 درصد بیشتر از فردی با پانزده تا بیست سال سابقه است. حقوق پزشکان در ایتالیا به نسبت دیگر کشورها بالاتر است.

مقایسه حقوق زنان و مردان

قرار نیست جنسیت کارمند بر حقوق او تأثیر بگذارد، اما واقعیت این است که بین حقوق مرد و زن تفاوت‌هایی وجود دارد. پزشکان مرد اورولوژی در ایتالیا به طور متوسط 6 درصد بیشتر از همکاران زن خود درآمد دارند. مشاغل به دو بخش تقسیم می‌شوند: مشاغل حقوق ماهانه و مشاغل ساعتی. مشاغل حقوق ماهانه بدون در نظر گرفتن ساعات کار، مبلغ ثابتی را به کارمند خود می‌پردازند. مشاغل ساعتی با توجه به ساعات کار به کارمند خود حقوق می‌دهند.

حقوق دندانپزشکان در ایتالیا

فردی که به عنوان دندانپزشک در ایتالیا کار می‌کند معمولاً حدود 8730 یورو در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 4020 یورو (کمترین) تا 13900 یورو (بالاترین) متغیر است. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. دستمزد دندانپزشکان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

حقوق متوسط

حقوق متوسط 9430 یورو در ماه است، به این معنی که نیمی (50٪) از افرادی که به عنوان دندانپزشک کار می‌کنند کمتر از 9430 یورو درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 9430 یورو درآمد دارند.

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس سال‌ها تجربه

تحصیل در ایتالیا یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هر چه سالهای تجربه بیشتر باشد دستمزد بالاتر می‌رود. به طور کلی، کارمندانی که بین دو تا پنج سال تجربه دارند، به طور متوسط 32٪ بیشتر از تازه واردها و جوانان در همه صنایع و رشته‌ها درآمد دارند. افراد حرفه‌ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط 36٪ بیشتر از افراد با تجربه کاری پنج سال یا کمتر درآمد دارند.

اطلاعات کلی در مورد ایتالیا

کشور زیبای ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است. جالب است بدانید کشور زیبای ایتالیا از شبه جزیره ایتالیا، جزیره سیسیل و جزیره ساردینیا در دریای مدیترانه تشکیل شده است. مردم این کشور به زبان ایتالیایی که زبان رسمی این کشور است صحبت می‌کنند. بر اساس جزئیات Worldometer از آخرین داده‌های سازمان ملل متحد، جمعیت فعلی ایتالیا 6،049،258 نفر است که تا روز سه شنبه 2 فوریه 2021 در نظر گرفته شده است. ایتالیا 301338 کیلومتر مربع مساحت دارد و واحد پول رسمی آن یورو است. خوب است بدانید که ایتالیا یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای قاره اروپا است. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید می‌توانید از طریق کار، تحصیل در ایتالیا، تحصیل پزشکی در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا اقدام کنید.

فردی که در ایتالیا کار می‌کند حدود 3650 یورو در ماه درآمد دارد. ایتالیایی‌ها به طور متوسط کمتر از 36 ساعت در هفته کار می‌کنند. می‌توان گفت ساعت کاری قانونی در ایتالیا 40 ساعت به اضافه 8 ساعت اضافه کاری می‌باشد. قبل از مهاجرت به یک کشور باید میانگین حقوق در آن کشور بررسی شود. می‌توان گفت میانگین حقوق در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است. با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا می توانید در این کشور به راحتی شغل مناسب پیدا کنید.

حقوق و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ایتالیا

شغل و حرفه‌های مورد نیاز در ایتالیا

افرادی که به فکر کار در ایتالیا هستند برای درخواست ویزای کار باید از لیست مشاغل مورد نیاز در ایتالیا مطلع باشند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور، افرادی که قصد کار در ایتالیا را دارند، باید ابتدا از یک مالک کار، پیشنهاد کاری دریافت کنند و سپس برای ویزا اقدام کنند. لازم به ذکر است که اخذ ویزای کار ایتالیا بسیار سخت بوده و متقاضی به راحتی قادر به اخذ ویزای کار در این کشور نخواهد بود. جهت اخذ ویزای کار ایتالیا می توانید با مشاوران ما در این زمین مشورت کنید.

شغل‌هایی که متقاضی بیشتری دارند :

  • پزشک عمومی
  • دندانپزشک
  • فیزیوتراپیست
  • معلم
  • مهندسی برق
  • حسابدار

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا یکی از سوالات مورد بحث در این قسمت می باشد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در مهاجرت به ایتالیا باید به آن توجه کرد، در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی در این کشور است و متقاضی باید بتواند هزینه‌های زندگی در این کشور را پرداخت کند. به طور کلی هزینه زندگی در یک کشور به نوع و محل زندگی افراد بستگی دارد، اما به طور متوسط هزینه زندگی در ایتالیا قبلا بالا بوده. به دلیل نرخ بالای بیکاری، کار در ایتالیا دشوار است وهزینه زندگی در ایتالیا بالاست. نرخ مالیات در ایتالیا 23 تا 43 درصد است. سرمایه گذاری در ایتالیا برای افرادی که می خواهند مهاجرتی آسان داشته باشند بهترین روش است.

جمع بندی

به طور کلی حقوق کار‌های پزشکی و دندانپزشکی که از کارهای پرطرفدار در ایتالیا می‌باشد، به تجربه بستگی دارد. به طوری که افزایش حقوق با گذشت زمان و انباشته شدن تجربه بسیار رایج است. همچنین حوزه‌ای که افراد در آن فعالیت می‌کند، تاثیر زیادی بر حقوق آنها دارد. نرخ بیکاری در این کشور بسیار بالاست و میانگین حقوق در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *