مهاجرت به ژاپن

آمار منتشر شده در خصوص اتباع خارجی ساکن ژاپن که شامل zainichi؛ کره ای ها و tokubetsu eijusha می باشد خواهد بود. این در حالیست که وضعیت سکونت اشخاص به صورت دائمی به 354،503 نفر از مجموع 358،409 و از تمام ملیت ها نیز رسیده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت به ژاپن و اخذ اقامت

اتباع خارجی مدتهاست که تحت شرایط ویزای دیگری مانند ویزای کاری قرار گرفته اند. بیاد داشته باشید اشخاصی که یک همسر با ملیت ژاپنی اختیار کرده اند قابلیت دادن درخواست برای اخذ اقامت دائم را خواهند داشت. اعطای وضعیت اقامت دائم در اختیار اداره مهاجرت به ژاپن قرار می گیرد و تا حد بسیاری وابسته به رضایت تعدادی از معیار ها مانند طول اقامت، توانایی زندگی مستقل، ضبط پرداخت مالیات و مشارکت های مستند نیز خواهد بود.

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج حدود 25 در صد نیز می باشد چرا که این آمار از منبعی معتبر یعنی سازمان مهاجرت دائمی ژاپن نیز بدست آمده است.  بخاطر داشته باشید که این روند در سال 2006 به شدت کاهش یافته. در دهه 1980 تعداد این ارقام بیشتر شد که دامنه گسترده ای از زنان در چین، کره جنوبی و فیلیپین را در بر گرفت.

در سال 2006، طبق داده های منتشر شده توسط وزارت بهداشت؛ کار و رفاه ژاپن تعداد 44،701 ازدواج صورت گرفت که در این میان اغلب ازدواج های ثبت شده به ملیت خارجی اختصاص داده شد.  در سال 2013، این تعداد به 21،488 یا 3.25٪ رسید. از 21888 ازدواج بین المللی ثبت شده در ژاپن و در سال 2013، تعداد 15،442 یا 71.77٪ به ازدواج های خارجی نیز تعلق گرفت.

آمارهای ثبت شده در خصوص ازدواج های بین المللی و در کشور ژاپن تنها در خصوص مشخص شدن تعداد ازدواج های بین المللی نمی باشد بلکه تصویری روشن از تعداد کل همسران مهاجر را نیز مشخص خواهد کرد. کمک کند. همسران خارجی در صورتی که از معیارهای ازدواجی خود راضی باشند می توانند وضعیت ویزای  خود را به اقامت دائم یا سایر ویزاهای دیگر تغییر دهند. داده های وزارت دادگستری در سال 2012 نشان می دهد که از همه خارجیان ساکن در ژاپن، حدود 7.5 درصد از آنان تحت نام ویزای ازدواج نیز اقامت دارند.

آمار اقامت در ژاپن

در پایان دسامبر سال 2014، حدود 2،121،831 خارجی در ژاپن اقامت داشتند از این تعداد حدود 677،019 نفر و یا (32٪) به عنوان ساکنان بلند مدت در نظر گرفته شدند؛ کسانی که ویزا را برای مدت 12 ماه و یا بیشتر دریافت کرده بودند. اکثر ساکنان بلند مدت ژاپن در مدت زمان محدود مشغول به کار و یا مطالعه شدند که تعداد آنان به 478،953 نفر رسید. بیاد داشته باشید که چینی ها بزرگترین بخش این گروه را با تعداد 215،155 نفر و فیلیپینی ها با 115،857 نفر و کره ای ها با 65،711 نفر نیز تشکیل می دهند. ساکنان تایلندی، ویتنامی و تایوان حدود 47،956 نفر بودند. این در حالی بود که تعداد 34،274 نفر از سایر کشورهای آسیایی بودند.

پناهندگان و پناهجویان در ژاپن

این کشور متعهد شده است افرادی که به دنبال پناهندگی هستند هیچگونه آزار و اذیتی نخواهند دید و در معرض هیچگونه خشونتی قرار نخواهند گرفت. کشور ژاپن از لحاظ تاریخی به عنوان یکی از اهداکنندگان و سخاوتمندترین کشورهای جهان برای برنامه های امداد رسانی و اسکان مجدد در خارج از کشور در نظر گرفته می شود. در سال 2014 این کشور به عنوان دومین کشور از جهت ارائه کردن کمک مالی نیز در نظر گرفته شد. دیپلمات ژاپنی ساداکو اوگاتا از سال 1991 تا 2000 عضو کمیساریای عالی و پناهندگان سازمان ملل متحد نیز گشت.

در دسامبر 2015، کشور ژاپن درخواست پناهندگی را تحت بررسی قرار داد. در سال 2016، بیش از 10،000 درخواست برای پناهندگی در ژاپن دریافت شد و در همان سال 28 درخواست پناهندگی نیز به تایید رسید. در سال 2015 بیش از 7،500 نفر برای وضعیت پناهندگی درخواست کردند و 27 درخواست پناهندگی به تایید رسید. در سال 2014، بیش از 5000 نرم افزار ساخته شد و 11 مورد تایید شده بود. این در حالیست که نرخ های نسبتا پایینی برای برنامه های پناهندگی اخیر در نظر گرفته شده است. در یک دوره 22 ساله از سال 1982 تا سال 2004، در مجموع 330 درخواست پناهندگی به طور متوسط در این کشور به تایید رسید.

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

دانشجویانی که متقاضی پذیرش در دانشگاه های ژاپن هستند به جای ارائه GPA یا هر نمره سنجش دیگری لازم است که در آزمون ورودی پذیرفته شوند. این آزمون ورودی دانشگاه های ژاپن برای دانشجویان بین المللی ( EJU ) شامل سوالات استاندارد برای دانشجویان خارجی است و به منظور سنجش مهارت های آکادمیک پایه در محدوده علوم، ریاضیان و ” ژاپن و جهان” طراحی شده است.جهت ورود به 95 درصد از دانشگاه های ملی، 65 درصد از دانشگاه های دولتی و 44 درصد از دانشگاه های خصوصی نیاز به شرکت در آزمون EJU می باشد.

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

بعضی از دانشگاه ها از دانشجویان خارجی آزمونی اضافه می گیرند. همچنین شرکت در آزمون EJU می تواند در مراکز آزمونی در آسیا انجام گیرد. دانشجویان آینده اغلب باید به ژاپن سفر کنند تا در این آزمون خاص موسسه شرکت نمایند.هزینه های این آزمون بین 7560 تا 14040 یوان ( 67-125 دلار آمریکا ) با توجه به تعداد دروسی که می گیرید می باشد. علاوه بر آزمون ورودی ممکن است از متقاضیان مدارک زیر را بخواهند:

 • فرم تکمیل شده تقاضانامه
 • رونوشت مدرک تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی جهت پوشش هزینه های شهریه در ژاپن
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی

شرایط مورد نیاز در یافت ویزا در ژاپن

دانشجویانی که می خواهند بیش از سه ماه در ژاپن اقامت داشته باشند لازم است که برای ویزای دانشجویی درخواست دهند. برای انجام این کار لازم است که گواهی صلاحیت دریافت کنید که درخواست این گواهی صلاحیت توسط دانشگاهتان انجام میگیرد.پس از آن که این مدرک صادر شد باید به کنسولگری یا سفارت ژاپن در محل زندگیتان درخواست ویزا دهید.علاوه بر اصل مدرک صلاحیت ( و رونوشت های اضافه ) لازم است که پاسپورت معتبر، فرم تکمیل شده تقاضانامه و عکس جدید پاسپورتی نیز به همراه داشته باشید.

اگر می خواهید همزمان با تحصیلتان در ژاپن مشغول به کار شوید باید علاوه بر اجازه اقامتی که قبلا صادر شده است، مجوز شرکت در فعالیت های کاری را نیز دریافت کنید.که به این منظور می توانید پس از. ورود به ژاپن به یکی از اداره های مهاجرت ژاپن درخواستتان را ارائه دهید.اصولان این اجازه نامه به شما امکان نهایتا 28 ساعت کار در هفته در طول ترم تحصیلی و 8 ساعت در روز در طول دوره تعطیلات رسمی می دهد.

میزان شهریه و هزینه زندگی در ژاپن

اگرچه شهریه دانشگاه ها ژاپن از گرانترین شهریه ها در آسیا می باشد اما هنوز در مقایسه با شهریه کشورهای غربی مانند انگلستان و آمریکا بسیار مناسب تر است.اساسا شما می توانید انتظار شهریه ای بینن 535800 تا 1725966 یوان ( 4760 تا 15340 دلار آمریکا ) در سال را داشته باشید. اما این تصور اشتباه را نداشته باشید که بیشترین شهریه ها مربوط به برترین دانشگاه ها است.برای مثال شهریه سالیانه بیشتر دوره های لیسانس و فوق لیسانس دو دانشگاه ژاپنی که در لیست رتبه بندی جهانی دانشگاه ها QS قرار دارند، دانشگاه توکیو و اوساکا، 535800 یوان ( 4760 دلار ) به علاوه هزینه اضافه پذیرش به مبلغ 282000 یوان ( 2500 دلار ) می باشد. همچنین شما باید مبلغ 4000 تا 30000 یوان ( 36 تا 270 دلار ) بابت هزینه آزمون پرداخت نمایید.

متوسط هزینه زندگی در ژاپن 89000 یوان ( 790 دلار ) در ماه یا 9480 دلار در سال می باشد.توکیو گران ترین شهر از نظر هزینه های زندگی محسوب می شود.بودجه ای که برای زندگی در این شهر توسط سازمان خدمات دانشجوی ژاپن ( JASSO ) تخمین زده است در حدود 102000 یوان ( 905 دلار ) در ماه برای پوشش هزینه های اجاره، خورد و خوراک، بیمه، سرگرمی و دیگر هزینه های زندگی میباشد که سالانه معادل 10860 دلار می شود.

با تشکر از اصلاحات کشور ژاپن، دانشجویان بین المللی امروزه نسبت به گذشته شانس بیشتری جهت دریافت کمک هزینه مالی خواهند داشت. به میزان دانشجویانی که به خوبی در CIEE باقی مانده اند طرح های بورسیه، حمایت مالی و وام دولتی وجود دارد که به دانشجویان فوق العاده و برتر تعلق می گیرد.بورسیه دولتی ژاپن ( Monbukagakusho ) یکی از این طرح هاست که برای دریافت آن دانشجویان باید از سوی دانشگاه یا سفارت ژاپن در محل زندگیشان توصیه نامه داشته باشند. از دیگر ابتکارات ژاپن، Global 30 Project می باشد که نه تنها به دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می کند بلکه حمایت ها مالی و پیشنهاداتی در زمینه دریافت ویزا نیز ارائه می دهد.

برای دریافت اطلاعات جزئی تر در زمینه دریافت کمک هزینه مالی اطلاعاتی که در وب سایت JASSO به نام Gateway to Study in Japon آمده است را مطالعه کنید و ا اطلاعات بورسیه را که توسط حمایت تحصیلی ژاپن ( JPSS) تهیه شده است را به صورت آنلاین جستجو کنید.همزمان با دانشگاه مورد نظرتان و یا سفارت و کنسولگری ژاپن در محل زندگیتان ارتباط برقرار کنید.

مهاجرت به ژاپن از طریق کار

به منظور تشویق خارجی های دارای مهارت های بالا در 7 می سال 2017 یک سیستم نمره دهی معرفی شد که راه های مهاجرت مختلفی را پیش روی این افراد قرار می دهد. فعالیت های خارجی های دارای مهارت های بالا بهسه دسته تقسیم می شود: فعالیت های تحقیقاتی آکادمیک پیشرفته، فعالیت های فنی تخصصی پیشرفته و فعالیت های مدیریت بازرگانی پیشرفته. با توجه به ویژگی های ذاتی هر دسته، نمراتی به مواردی نظیر سابقه تحقیقاتی، سابقه شغلی حرفه ای، حقوق سالانه و دیگر موارد این چنینی، تعلق می گیرد. اگر مجموع نمرات به عدد مشخصی برسد (70 امتیاز)، به منظور بهبود پذیرش خارجی های دارای مهارت های بالا در ژاپن، راه مهاجرت گزینشی پیش روی فرد مربوطه باز خواهد بود.

مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری

صاحبان، اداره کنندگان و مدیران یک کسب و کاری در ژاپن ممکن است صلاحیت دریافت اقامت ژاپن به عنوان مدیر یک کسب و کار را داشته باشند. این نوع ویزا برای کارآفرینانی که می خواهند کسب و کاری را در ژاپن راه اندازی کنند مناسب است. پس از آنکه این شرکت ثبت شد می توانند برای دریافت ویزای مدیریت کسب و کار، خودشان را به عنوان مدیر آن شرکت معرفی کنند.

مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری

صاحبان کسب و کار ها باید شرایط خاصی را مهیا کنند که عبارتند از :

 • سرمایه پرداخت شده شرکت باید حداقل 5000000 ین باشد
 • شرکت باید یک دفتر کار در ژاپن داشته باشد
 • برنامه تجاری باید توسط مقامات مربوطه تایید شود
 • متقاضی باید درآمد و منابع مالی کافی برای زندگی در ژاپن داشته باشد

حداقل یک کارمند تمام وقت از میان افراد زیر استخدام کند:

 1. فردی که ملیت ژاپنی داشته باشد،
 2. اقامت دائم داشته باشد،
 3. همسر یا فرزند فردی که اقامت دائم ژاپن را دارد،
 4. همسر یا فرزند فرد که ملیت ژاپنی دارد
 5. یا فردی خارجی با اجازه اقامت طولانی مدت باشد.

چندین فاکتور برای اداره مهاجرت اهمیت دارد که در تصمیم گیری صدور ویزای متقاضی تاثیر گذار است مانند ثبات کاری و اعتبار کسب و کار، تعادل بین سود و زیان های قابل پیش بینی، تعداد کارمندان، نوع کسب و کار. این ویزا معمولا به مدت یک سال اعتبار دارد. در صورتی که متقاضی همچنان شرایط دریافت این ویزا را داشته باشد می تواند پیش از اتمام تاریخ ویزا برای تمدید آن اقدام نماید و هیچ محدودیتی در دفعات تمدید ویزا وجود ندارد. پس از آنکه ویزا را دریافت کردید وابستگانتان ( همسر، فرزندان و والدین ) می توانند برای ویزای عمومی وابستگان درخواست دهند.

معمولا دارندگان این نوع ویز پس از 10 سال اقامت پیوسته و قانونی در کشور ژاپن ( در صورت ازدواج با شهروندی ژاپنی 3 سال ) ممکن است صلاحیت درخواست اقامت دائم را داشته باشند.که در این راستا فرد متقاضی باید نامه توجیهی ارائه دهد که در آن هدف از درخواست، رابطه محکمش با کشور و شرایط مالی خوبش را شرح دهد. فراهم نمودن این شرایط به هیچ وجه تایید درخواست متقاضی را تضمین نمی کند. دارنده ویزای مدیریت کسب و کار می تواند درخواست ویزای نیروی متخصص دهد تا تا عنوان اقامت خود را به نیروی متخصص خارجی بسیار ماهر تغییر دهد.

این اجازه اقامت برای مهاجرانی است که حداقل 70 امتیاز در کارت امتیاز مهاجرتشان دارند. اساسا این امتیازات بر اساس صلاحیت ها، سطح تحصیلی و حقوق سالانه می باشد. اعتبار این نوع اقامت 5 ساله می باشد و به دارنده آن امکان درخواست اقامت دائم پس از 3 سال اقامت موقت را می دهد.کسانی که بیش از 80 امتیاز کسب کنند می توانند تنها پس از گذشت یک سال درخواست اجازه اقامت دائم دهند.

پس از 5 سال زندگی در کشور ژاپن فردی که اجازه اقامت دائم دارد ممکن است صلاحیت درخواست شهروندی را داشته باشد. شهروندی ممکن است در صورت داشتن شرایط زیر پس از 5 سال صادر شود:

 • اقامت بیش از 290 روز در هر سال در ژاپن
 • داشتن رابطه مستحکم با کشور ژاپن
 • توانایی کامل در صحبت کردن به زبان ژاپنی
 • به طور کامل با جامعه ژاپن ادغام شده باشد.
 • فراهم نمودن شرایط ذکر شده به معنای تضمین صد درصد تایید درخواست نمی باشد.

مدارک مورد نیاز :

 • گواهی صلاحیت صادر شده قبل از درخواست ویزا توسط مقامات محلی مهاجرت تحت نظر وزارت دادگستری جهت اثبات اینکه فرد خارجی شرایط اقامت در ژاپن را دارد.
 • شواهد مبنی بر فعالیت ها و جایگاه شغلی متقاضی در ژاپن و سوابق پیشین مدیریت کسب و کار، رزومه به همراه مرجع های تخصصی، گواهی حقوق سالیانه، قرارداد کارمندی ( در صورت نیاز)، 3 سال سابقه مدیریت کسب و کار ( اگر به عنوان مدیر استخدام شده باشد)
 • شواهد مبنی بر میزان گستردگی و فعالیت کسب و کار از قبیل وب سایت، گواهی ثبت شرکت، اساسنامه شرکت، برنامه کسب و کار، صورتحساب مالی ( در صورت نیاز)، اعلان بخش اداری پرداخت حقوق به اداره مالیات ( در صورت لزوم )، برگه پرداخت مالیات بر درآمد ( در صورت نیاز )
 • شواهد محل اقامت در ژاپن از قبیل قرارداد اجاره یا تاییدیه ملک و یا عکس های مربوط به تابلوی اسم کسب و کار، جعبه پستی و یا هر شاهد دیگری.

تمام مدارکی که به زبان خارجی هستند باید به صورت رسمی به زبان ژاپنی ترجمه شوند. برای دریافت این ویزا هیچ استثنایی از لحاظ نوع ملیت وجود ندارد.

شهروندی دوگانه :

تابعیت دوگانه در ژاپن شناخته شده نمی باشد و برای دریافت شهروندی ژاپن می بایست شهروندی قبلی خود را واگذار کنید.

مدارک مورد نیاز:

 1. مدارک مربوط به رزومه
 2. مدارک تایید کننده حقوق و جایگاه شغلی
 3. کپی تایید شده پروانه کسب یا اسناد شرکت
 4. صورتحساب بانکی
 5. اصلی و کپی پاسپورت
 6. دو قطعه عکس پاسپورتی

مهاجرت به ژاپن از طریق خرید املاک

روش خرید ملک در ژاپن، بسیار شبیه روش خرید ملک در کشورهای دیگر است، اما به هر روی اگر گفتگو و مکاتبات به زبان ژاپنی انجام نشوند، می توانند گیج کننده و وقت گیر باشند. اگر به عنوان یک فرد خارجی در فکر خرید خانه یا سرمایه گذاری روی مستغلات در کشور ژاپن هستید، اولین سوالی که می توانید داشته باشید این است که آیا یک خارجی واقعا می تواند در ژاپن ملک بخرد؟آیا یک خارجی می تواند در ژاپن ملک بخرد؟

در پاسخ، هیچ محدودیت قانونیی برای خرید ملک توسط افراد خارجی وجود ندارد. این دسته صرفا ملزم هستند تا ظرف 20 روز یک گواهی کتبی مبنی بر خرید مستغلات به “بانک ژاپن” ارائه کنند.

برای خرید خانه، هیچ الزامی به داشتن شهروندی ژاپن یا حتی ویزای اقامت آن نیست. اما به هر شکل باید بدانید خرید املاک در ژاپن برای خریدار شرایط حقوقی دریافت ویزای اقامت را ایجاد نمی کند. در صورتی که ویزای اقامت دائمی ندارید، با یک شهروند ژاپنی ازدواج نکرده اید، و/یا حتی در ژاپن برای با سابقه کار رسمی مقیم نیستید، بسیار مشکل خواهد بود که بتوانید تامین مالی لازم برای خرید ملک در ژاپن را بیابید. همچنین محدودیتی بر حق مالکیت زمین وجود ندارد. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر آسیایی و قسمت هایی از هاوایی، محدودیتی بر حق مالکیت زمین نیست (مثلا الزام داشتن اجاره نامه 99 ساله به جای حق مالکیت کامل املاک). به هر حال دوباره یادآور می گردد که خرید املاک و مستغلات در کشور ژاپن، هیچ حقی برای دریافت اقامت برای خریدار ایجاد نمی کند.

سیستم امتیاز  بندی مهاجرت به ژاپن از طریق کار

فعالیت های تحقیقاتی آکادمیک

فعالیت های تحقیقاتی آکادمیک

فعالیت های فنی تخصصی پیشرفته

فعالیت های فنی تخصصی پیشرفته

فعالیت های مدیریت بازرگانی

فعالیت های مدیریت بازرگانی

جدول تخصیص امتیاز بر مبنای حقوق سالانه

جدول تخصیص امتیاز بر مبنای حقوق سالانه

در حوزه ی فعالیت های تحقیقاتی آکادمیک پیشرفته در صورتی که متقاضی مشمول دو مورد یا موارد بیشتری از جدول فوق شود، 25 امتیاز به او تعلق می گیرد. اگر فکر میکنید که شرایط تابعیت و اقامت در ژاپن را دارید میتوانید از مشاوران ما در موسسه توسعه گران مهر کمک بگیرید .

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به ژاپن

راه های مهاجرت به ژاپن چیست؟

اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی از راه های مهاجرت به ژاپن می باشند.

ارزان ترین راه مهاجرت به ژاپن چیست؟

از بین تمامی راه های مهاجرتی به ژاپن، مهاجرت تحصیلی به این کشور ارزان ترین راه است.

پر هزینه ترین راه مهاجرت به ژاپن کدام راه است؟

سرمایه گذاری و ثبت شرکت، گران ترین روش مهاجرت به ژاپن می باشد.

جهت مهاجرت کاری به ژاپن به پیشنهاد کار نیاز است؟

بله، متقاضی می بایست از یک کارفرمای ژاپنی پیشنهاد کار در یافت کند و سپس نسبت به اخذ ویزای کاری خود اقدام نماید.

از مزایای مهاجرت کاری به ژاپن چیست؟

امکان اخذ ویزای دائم، امکان اخذ تابعیت، اولویت رسیدگی به درخواست های کاری، امکان مشغول به کار شدن همسر متقاضی، امکان همراه داشتن خانواده

مزایای مهاجرت تحصیلی به ژاپن چیست؟

تحصیل در دانشگاه های برتر و با کیفیت، امکان کار دانشجویی، هزینه های پایین و مقرون به صرفه، امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی، تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی

در مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج، پس از چند سال می توان به اقامت دائم رسید؟

پس از پنج سال زندگی مشترک و مداوم امکان اخذ اقامت دائم ژاپن وجود دارد.

مهاجرت سرمایه گذاری به ژاپن از چه راه هایی امکان پذیر است؟

جهت سرمایه گذاری در ژاپن می توان از راه های ثبت شرکت و خرید ملک اقدام کرد.

کشور ژاپن در خصوص نوزادان تازه متولد شده تابع اصل خاک می باشد یا اصل خون؟

کشور ژاپن تابع اصل خون است و تنها در صورت تابع بودن پدر و مادر، نوزاد دارای تابعیت ژاپن خواهد شد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ژاپن چقدر است؟

مدت زمان تعیین شده برای ویزای توریستی ژاپن سه ماه در نظر گرفته شده است.

بهترین شهرهای ژاپن برای مهاجرت کدامند؟

بهترین شهرهای ژاپن برای زندگی مهاجران شهرهای توکیو، ناگویا، اوکایاما و ساپورو هستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “مهاجرت به ژاپن

 1. رضا9100 گفت:

  سلام خسته نباشید من 30 ساله هستم و مدرک دیپلم دارم میخواستم واسه کار به خارج از کشور برم مثلا ژاپن برم برای رفتن باید چیکار کنم میتونین راهنمایی کنید تا برم و هزینه هاش جمعا چقدر میشه؟ اگر شما خودتون کشور خوبی برای کار و زندگی رو میدونین پیشنهاد بدین ممنون میشم با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برخی کشور های کار برای افراد خارجی را تنها از طریق ویزای جستجوی کار ارائه می دهند اما برخی کشور ها نیز در صورتی که شما از کارفرمای مقیم کشور، درخواست کار دریافت کنید، به شما ویزا ارائه می دهند.
   ژاپن در حال برنامه ریزی برای تعداد زیاد نیروی کار خارجی است که بزودی شرایط دقیق از طریق همین درگاه اینترنتی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *