کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا

اگر شما به دنبال استخدام در کانادا هستید و مجوز کاری ندارید باید بدانید که این شرایط جهت پیدا کردن کار سخت تر است. یک کارفرما در زمان استخدام شما در کشور کانادا نیاز به دریافت مجوز کار شما دارد. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل اینکه این کار باعث صرف وقت و پول با وکلا می‌شود تمایلی به انجام آن ندارند. بنابراین برای پیدا کردن کار در کانادا بایستی چارچوبی را رعایت کنید تا بتوانید به تابعیت و اقامت کانادا دست یابید که در ادامه مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر شما را راهنمایی خواهند کرد.

شرایط و وضعیت کار در کانادا

فرصت های شغلی و شرایط بازار کار کانادایی مشابه دیگر کشورهای توسعه یافته است. اکثریت مشاغل در بخش خدمات و باقی مانده در بخش تولید و منابع طبیعی است. نرخ بیکاری در ۳۰ سال گذشته حدود۶/۸ ٪ بیشتر از میانگین بلند مدت با نیروی انسانی ۱۷ میلیون نفر است. بیشترین رشد کانادا در چهار شهر بزرگ متمرکز است:تورنتو (torento)،کلگری (calgary)،ونکوور (vancouver) و مونترال (Monteral). بیکاری در استان های اتلانتیک(Atlantic)مانند نیوفنلاند (Newfanland)، لابرادور (labrador) و جزایر شاهزاده ادوارد (Prince edward island) بالاتر است.

کارخانجات کانادایی در سه ماهه سوم ۴۶۸۰۰۰شغل را اعلام کردند که ۶۲۰۰۰ (بیش از ۱۵.۱٪) ان از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ اعلام شد. تعداد شغل های خالی از پست در سه ماهه سوم از ۰.۳ ٪ به ۲.۹ ٪ افزایش یافته است.

میزان خالص شغلی نشان دهنده تعداد شغل هایی است که به صورت درصد از تقاضای کار بیان می شود، یعنی مجموع تمام مشاغل اشغال شده و خالی. تعداد شهرهای خالی از پست در موقعیت های ثابت برای تمام مشاغل در سه ماهه سوم ۸۰.۲٪ است که این میزان در سه ماهه سوم سال قبل بیش از ۷۸.۵٪ بوده است. این چهارمین سال متوالی است که میزان هر دو تعداد شغل های خالی از پست و نرخ آن افزایش می یابد. همانطور که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ افزایش شغل در سراسر استان ها، بخش های صنعتی و حرفه ها گسترده بود.

در مقایسه با سه ماهه دوم ۲۰۱۷ (منظور به فصل خاصی نیست) تعداد مشاغل در کانادا ۱.۶٪ درصد افزایش یافته است در حالیکه تعداد شغل های خالی از پست تغییری نیافت زیرا اشتغال نیز افزایش یافت. جهت مقایسه، تعداد واحد های شغلی در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال های دیگر کاهش یافت در حالی که از حدود سال ۲۰۱۶ تا کنون افزایش یافته است.

انواع ویزاهای کاری کانادا

اتباع خارجی که تمایل به اقامت دائم در کانادا دارند می توانند ویزای کارگران ماهر فدرال (FSWC) را از خارج یا داخل کانادا درخواست دهند. بعد از درخواست، متقاضیان براساس عوامل مختلفی از قبیل مدرک کارشناسی، تجربه کار، دانش زبان انگلیسی و فرانسوی در سیستم امتیاز بندی قرار می گیرند. به منظور واجد شرایط بودن کارگران ماهر حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز و دست کم تجربه کاری یک ساله نیاز است.

انواع ویزاهای کاری کانادا

انواع ویزاهای کاری کانادا

ویزای تجربه کلاس کانادا

متقاضیانی که بیش از این مجوز کار موقت را در کانادا داشتند میتوانند برای اقامت دائم کانادا تحت تجربه کلاس کانادا درخواست کند. این درخواست ویزا مخصوص کسانی است که تجربه کار ماهرانه در کانادا دارند، اما نیاز به حداقل یک سال تجربه کار در کانادا دارند و باید نیاز های زبان انگلیسی و فرانسوی را برآورده کنند.

برنامه تجاری ماهر فدرال کانادا

متقاضیانی که در یک تجارت ماهر واجد شرایط هستند میتوانند فرصتی سریع برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم در کانادا به وسیله برنامه تجاری ماهر فدرال درخواست کنند. این برنامه توسط دولت کانادا و اداره مهاجرت در سال ۲۰۱۳ توسعه یافته تا نشان دهد که کمبود کارگران ماهر در مناطقی که رشد سریع با افزایش قدرت اقتصادی مواجه است، وجود دارد. 

برای درخواست در این برنامه متقاضی نیازمند یک سال تجربه تمام وقت در یک تجارت خاص که در پنج سال گذشته تا زمانی که درخواست ثبت شده است، داشته باشد. متقاضیانی که تجربه کار نیمه وقت دارند که تا دو سال تمام وقت کار کرده اند نیز برای این برنامه واجد شرایط هستند. به طور پایه تجربه ۳۱۲۰ ساعت در طول مدت دو سال است. آنها همچنین باید مدرک نامه ارائه شده را که برای کار تمام وقت دریافت کرده اند، نشان دهند. علاوه بر این، مهارت زبان انگلیسی آنها نیز برای واجد شرایط بودن مورد بررسی قرار می گیرد.

برنامه های کاندید استانی کانادا

متاسفانه متقاضیانی که نمی توانند اقامت دائم را از طریق ویزای کارمند ماهر تضمین کنند، هنوز هم می توانند امیدوار باشند و تحت (PNP)برای نمونه برنامه های کاندید استانی قرار بگیرند. این برای متخصصان کم مهارت است که هنوز هم می توانند به کانادا بیایند و به رشد اقتصاد کمک کنند.

استان کبک (Quebec)، انتخاب کارگران ماهر

این برنامه کارگران ماهر را در سرتاسر جهان جذب می کند تا از طریق استعداد تحصیلی، تجربه کاری و مهارت های خود به این کشور مهاجرت کنند و به رشد اقتصادی کشور کمک کنند. یک معیار توسط دولت کانادا تعیین شده است، که همه کشورهای خارجی قبل از درخواست اقامت دائم تحت این برنامه باید پیروی کنند. پس از آنکه دولت استان کبک (Quebec) به شما یک گواهی انتخاب استان کبک را ارائه می دهد، می توانید پس از درخواست مهاجرت به کانادا ویزای اقامت دائم تحت حکومت ملی اقدام کنید. برای برنامه (QSWP) متقاضیان باید به دو مرحله تقسیم شوند: متقاض باید برای صدور گواهی انتخاب ( CQS) از دولت کبک (Quebec)درخواست کند. این تقاضا تائید میکند که دولت کبک (Quebec)متقاضی را یه عنوان مهاجر پذیرفته است. متقاضی باید پس از انتخاب دریافت گواهی (IRCC) دولت کبک (Quebec) برای اقامت دائم درخواست کند.

دستمزد و‌ حقوق کار در کانادا

در حالی که هر دو ارقام مطمئنا از میانگین درآمد پس از مالیات کانادا برابر ۵۶۰۰۰ دلار کانادا است، این نظر سنجی نشان میدهد که مردم احساس می کردند که درآمدشان کمتر از آنچه بود که فکر می کردند، صرفه نظر از اینکه مقیاس دریافتی آنها چه بوده است. پاتریک فرنچ ( Patrick French )، مدیر عامل ابزارهای راه با مشورت با ادوارد جونز ( Edvard Jones )به هافپست کانادا ( Huffpost Canada )در روز چهارشنبه گفتند: ” مردم هر چه بیشتر درآمد می کنند، معتقدند بیشتر نیاز دارند”. ” به همین دلیل است که افزایش حقوق و دستمزد، باعث هزینه میشود”.

داده ها بر اساس منطقه تقسیم میشوند: آلبرتان ( Albertans) بزرگترین آرزوهای مالی را که برای راحت بودنش داشت تقریبا به ۳۵۰۰۰۰ دلار نیاز داشت. فرنچ ( French)معتقد است که این پدیده میتواند به سختی های طولانی مدت اقتصادی و افزایش بدهی های استانی منجر شود. مانیتوبا ( Manitoba) و ساسکاچوان (Saskatchewan )حداقل به ۱۵۷۰۰۰ دلار نیاز داشتند.

اگر شما چند سال قبل از یکی دیگر از مناطق اقتصاد غربی به کانادا نقل مکان میکردید، احتمالا حقوق کانادا را کمی کمتر از آن چه که انتظار میرفت پیدا میکردید‌.

متوسط دستمزد کانادا به دلار از سال ۲۰۰۷ حدود ۲۴ درصد افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۸ میانگین درآمد ساعتی همه کارکنان در کار تمام وقت و پاره وقت برابر ۲۷.۰۲ دلار بوده است. که این در مقایسه با ۲۰.۲۵ دلار در سال ۲۰۰۷ است.

درآمد میانگین ساعتی کانادا

 • مردها ۲۸.۹۸ دلار
 • زن ها ۲۵.۰۸ دلار
 • کارکنان تمام وقت ۲۸.۷۶ دلار
 • کارکنان پاره وقت ۱۹.۰۵ دلار

با نگاهی به دستمزد هفتگی در جدول زیر، می بینیم که بیشترین بخش پرداخت شده توسط حفاری معدن، نفت و گاز که به دنبال آن کار در خدمات رفاهی: آب، برق و ارتباط مخابراتی است. بخش خدمات اقامت و غذا و به دنبال آن بخش تجارت خرده فروشی، به کارمندان خود کمترین حقوق هفتگی را ارائه می دهند.

مشخصات میانگین شغلی حقوق و دستمزد ناخالصی ( به دلار)

 1. میانگین شغلی مدیر ۹۷۸۴۱ دلار
 2. میانگین شغلی مهندس ۷۳۷۲۶ دلار
 3. میانگین شغلی توسعه دهنده نرم افزار ۷۲۶۱۷ دلار
 4. میانگین شغلی رئیس ۱۳۵۹۷۴ دلار
 5. میانگین شغلی مدیر پروژه ۹۱۸۵۷ دلار
 6. میانگین شغلی حسابدار خبره ۸۵۴۰۰ دلار
 7. میانگین شغلی مدیر فناوری اطلاعات ۹۶۳۱۵ دلار
 8. میانگین شغلی مهندس نرم افزار ۷۹۲۵۲ دلار
 9. میانگین شغلی مدیر منابع انسانی ۹۲۵۳۰ دلار
 10. میانگین شغلی مدیر کل ۱۱۸۰۳۷ دلار
پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در کانادا

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در کانادا

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در کانادا

این راهنمایی ها برای شما بر اساس تجربه ما و تعداد زیادی واکنش از طرف شرکت کنندگان وفادار ما جمع آوری شده است. خواهشمندم آنها را بخوانید، متوجه شوید و اعمال کنید، در نتیجه می توانید جهت موفقیت برنامه ریزی کنید.

 • روزمه یا تجربیات شما (یا CV curriculum vitae که همان رزومه می باشد)

قبل از فرستادن رزومه خود به کارفرمایان اطمینان حاصل کنید که سبک رزومه ما را در بخش کانادا مطالعه کرده اید. رزومه ضعیف از جانب شما باعث به تاخیر افتادن تاثیر آن می‌شود. این راهنمایی ها را به دقت بخوانید، مطمئن شوید که مقصود را متوجه شده اید و این جزئیات ساده را اعمال کنیم تا به رزومه خود کمک کنید بر کارفرمایان تاثیر بگذارد.رزومه اولین مورد تاثیر گذار است بنابراین زمانی که می‌خواهید جهت کار در کانادا درخواست دهید در اولین مهم کوتاهی نکنید.

 • بهترین را انتخاب کنید

در بسیاری از حرفه ها پاسخ به آگهی ها در قالب مقاله از طریق اینترنت حداقل راه های موثر در جهت یافتن شغل در کانادا است. در هنگام جستجوی شغل بهترین را انتخاب کنید. همانگونه که مدیران در شرکت ها صحبت می کنند با ارسال رزومه و نامه یکسان به شرکت‌ها اکتفا نکنید.

 • مشتاق باشید

همیشه اطمینان حاصل کنید که یک شماره تماس با شرکت دارید و طی یک هفته پس از ارسال رزومه خود جهت نشان دادن علایق پیگیری کنید.

ایمیل های تشکر بعد از مصاحبه شما را از دیگر داوطلبان درخواست شغل در کانادا جدا می کند.

بهترین سایت های کارمندان

 • Robert half

در وبسایت ما شما می توانید هزاران فرصت شغلی از شرکت‌هایی که ما با آنها در سراسر جهان کار می‌کنیم جستجو کنید. بسیاری از فرصت‌هایی که پیشنهاد می‌دهیم منحصر به وب سایتRobert half میباشد و جاهای دیگر چه آنلاین وچه آفلاین نمی‌توان پیدا کرد.

ما همچنین پیشنهاد جستجو و مشاوره شغلی در یک کتابخانه قوی از تحقیقات و اطلاعات در محل کار در مورد اینکه چگونه باRobert half باید کار کرد را میدهیم.

 • Career builder

هیچ لیستی از بهترین وب سایت های جستجوی شغلی بدون این مطلب کامل نخواهد بود.career builder یکی از بزرگترین نسخ های شغلی است و عملکرد جستجوی قوی ان شما را قادر به فیلتر کردن بر اساس چند معیار از جمله محل، درجه مورد نیاز، محدوده پرداخت می کند.career builder همراه با رسانه های خبری در سراسر کشور همکاری می‌کند و لیست های شغلی از آن ها جمع آوری می کند. همچنین مشاوره و منابع شغلی جهت داوطلبان فراهم می کند.

 • Eluta

یک موتور تحقیقاتی کانادایی است که کارهای ارسالی از بیش از ۱۰،۰۰۰ وبسایت کارفرمایان را در سراسر کانادا نشان می دهد.Eluta لینک ها را به کارفرمایان اصلی ارسال میکند. داوطلبان می توانند جهت اعلان های ایمیل ثبت نام کنند که آنها را از شغل های جدید که با معیارهای جستجو مطابقت دارند مطلع می کند.

 • Indeed

این سایت که یک جمع کننده بزرگ در امر ارسال از سراسر وب است لیست بسیاری از نسخه‌های کار را در یک محل تثبیت می کند. همچنین اطلاعات را از شرکت مختلف را جمع آوری می کند و به شما اجازه می دهد تا به صورت محلی یا جهانی جستجو کنید.

 • Jobboom

بزرگترین سایت استخدام استان کبک در شرق کانادا است و خدماتی را در هر دو زبان رسمی ارائه می دهد. این وب سایت به داوطلبان این اجازه را می دهد تا رزومه خود را در سایت ارسال کنند و جهت کار به صورت مستقیم درخواست دهند یا به برنامه‌های پیشنهاد شغلی که بلافاصله از طریق ایمیل به متقاضیان انتخاب شده، ارسال می شود پاسخ دهند.Jobboom همچنین راهنمایی های پیشرفته به علاوه مقالات در پایه موضوعاتی مانند خود یادگیری، روند بازار و مسیر شغلی داغ ارائه می دهد.

 • Linkedln

این سایت شبکه های برتر شما را قادر می سازد تا از طریق شبکه گسترده خود شغل پیدا کنید.به علاوه می توانید در گروه عضو شوید در مکالمه ها شرکت کنید و شرکت‌هایی را که جالب می بینید و مربوط به شغل مورد نظر شما هستند دنبال کنید.

 • Glassdoor

وبسایت جستجوی شغلی Glassdoor پایگاه داده گسترده‌ای از بررسی شرکتهای ارائه شده توسط کارکنان دارد.Glassdoor خود را به عنوان ارائه دهنده شغلی در شرایط کار شرکتی، فرآیندهای مصاحبه، حقوق و مزایا ترویج می دهد.Glassdoor علاوه بر تهیه لیست های شغلی به کارفرمایان این اجازه را می دهد تا داوطلبان شغلی را شناسایی و شرکتهای خود را جهت آنهایی که شغل جستجو می کنند عرضه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مود جستجوی کار در کانادا و همچنین ویزای کانادا بهتر است به صورت مستقیم از مشاورین و کارشناسان ما در دفاتر تهران، مشهد، شیراز و اصفهان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مشاوره بگیرید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “کار در کانادا

 1. حسن گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشیداینجانب لیسانس عمران و همسرم فوق لیسانس حقوق میباشد بنده دارای گواهینامه پایه یک میباشم که 7سال سابقه کار با کامیون میباشم همچنین در زمینه جوشکاری و برش کاری و سیم کشی نیز مهارتهایی دارم..لطفا راهنمایی بفرمایید با این شرایط می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کار در کانادا باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید و امتیاز های شما به حد نصاب برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *