مهاجرت و اقامت کاری

اخذ ویزای کار ژاپن

اخذ ویزای کار ژاپن

برای ورود و اقامت ژاپن، لازم است از قبل ویزایی (وضعیت اقامت) کسب کنید. دسته بندی ویزایی که شما باید درخواست کنید، بستگی به نوع فعالیت هایی دارد که قصد شرکت در ژاپن دارید. بسیاری از ساکنان خارجی از کشورهای انگلیسی زبان، در ژاپن به عنوان مربیان زبان کار می کنند. تقاضا برای مدرسان زبان مادری نسبتا زیاد است، و برخی از مدارس زبان اصلی حتی دفاتر استخدام در خارج از کشور را اداره می کنند. در ادامه بیشتر به اخذ ویزای کار ژاپن پرداخته ایم.

شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

تعداد خارجی هایی که در ژاپن به دنبال کار هستند رو به افزایش است، اما در حال حاضر شرایط و رونق کاری مانند گذشته نیست. از کارمندان در ژاپن انتظار می رود که به سختی کار کنند و وفاداری به شرکت را در مقابل مزایایی از قبیل میزان امنیت و مزایای شغلی مانند یارانه های مسکن، بیمه خوب، استفاده از امکانات تفریحی و پاداش ها و حقوق بازنشستگی نشان دهند. میزها در ادارات ژاپنی در یک طرح باز سازماندهی شده اند، که در آن میزها با هم در تیم های همکاران گروه بندی می شوند.کار در ژاپن

هر تیم دارای یک رهبر است و رهبر مسئولیت نظارت جلسه شرح کار روزانه که در صبح برگزار می شود را دارد. ساکنان واجد شرایط خارجی در زمینه های حرفه ای شانس خوبی برای پیدا کردن کار دارند که شامل ترجمه، IT، مدل سازی، غذا و سرگرمی است. بودن در ژاپن در حالیکه در جستجوی کار هستید و توانایی صحبت به زبان ژاپنی دارید، دو عامل کلیدی برای افزایش شانس یافتن شغل در ژاپن است.

کار در ژاپن

اتباع خارجی که مایل به فعالیت های با حقوق در ژاپن هستند، نیازمند ویزایی هستند که اجازه می دهد تا آنها در ژاپن کار کنند. با ویزای توریستی مجاز به شرکت در فعالیت های با درآمد نیستید. حدود دوازده نوع ویزای کاری وجود دارد، که هرکدام به دارنده اجازه می دهد در فعالیت های با درآمد فقط در زمینه حرفه ای تعریف شده مشغول شوند مثلا به عنوان یک مهندس، مربی یا هنرمند. پیشنهاد شغلی در ژاپن برای موفقیت بیشتر در مورد انواع ویزاهای کاری ضروری است.

ساکنان دائم ژاپن و صاحبان ویزای همسر (یعنی کسانی که با افراد دارای ملیت ژاپنی یا ساکنان دائمی ژاپن ازدواج کرده اند) اجازه هرگونه فعالیت با درآمد بدون در نظر گرفتن زمینه حرفه ای را دارند. دارندگان ویزای دانشجویی مجاز به شرکت در فعالیت های با حقوق نیستند ، مگر اینکه آنها اجازه اداره مهاجرت را بدست آورند. حتی پس از آن، دانشجویان تنها مجاز به کار در ساعات تنظیم شده در هفته می باشند.

دریافت ویزای کار ژاپن

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در ژاپن و همچنین کار توسط سفارت محلی شما تأیید خواهد شد، زیرا برخی از انواع ویزا بستگی به ملیت شما و نوع ویزایی است که برای آن درخواست می دهید. صرف نظر از نوع ویزا، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • فرم درخواست ویزا
 •  یک عکس گذرنامه ای
 • اصل و کپی گواهی واجد شرایط بودن، که توسط مامور مهاجرت منطقه ای صادر می شود و امتیاز شما در سیستم مهاجرت تایید می شود.

مرکز خدمات استخدامی برای خارجی ها (تحت اداره وزارت بهداشت، کار و رفاه) اطلاعات و مشاوره در مورد استخدام برای خارجیانی که مایل به کار در ژاپن هستند را فراهم می کند. با ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر)همرا باشید تا شما را در زمینه مهاجرت به ژاپن برای کار به صورت کامل راهنمایی کنیم.

مطالب مرتبط

4 دیدگاه برای “اخذ ویزای کار ژاپن

 1. Avatar بهنام چهره ارا گفت:

  سلام بنده مدرک سردخانه سازی فریونی با برق صنعتی دارم 4ساال نصاب سردخانه بودم ولی بیمه نبودم که سابقه رد شه،میتونم اخذ ویزا کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس پیش نیاز های بازار کار این کشور و همچنین سوابق تحصیلی شما، میتوانید از کارفرمای مرتبط با رشته کاری تان درخواست کار بگیرید و مهاجرت کنید.

 2. Avatar زاهد کورد گفت:

  سلام چه جوری میشه ویزا رو گرفت واسه طراحی و اجرای نمای ساختمان

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای کار از طریق حرفه و تخصص، باید درخواست یا همان دعوتنامه کاری را از یک کارفرمای ژاپنی داشته باشید تا بتوانید بعنوان نیروی کار ماهر وارد این کشور شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *