امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی با برترین امکانات دانشگاهی و زندگی با هزینه هایی کم هستند. سوالات زیادی در باب تحصیل در اسپانیا از ما می شود. اسپانیا دارای امکانات دانشگاهی بسیار عالی و با رتبه های علمی بالا می باشد. کشور اسپانیا یکی از اعضای شینگن است و دانشجویان می توانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر از موسسات اعزام دانشجو واقع در شهر شیراز با همکاری وکیل مهاجرت به اسپانیا راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا و اخذ پذیرش از برترین دانشگاه های این کشور می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا و تحصیل در اسپانیا می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

از مزایای تحصیل در این کشور میتوان به هزینه کم ، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و همچنین سوالاتی پیرامون هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی در این مطلب بررسی می شود.

از طرق مهاجرت به اسپانیا می توان به تحصیل در اسپانیا اشاره کرد، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری در اسپانیا ( مهاجرت به اسپانیا با 25000 یورو ) ، ویزای کار در اسپانیا می باشد. شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اسپانیا اقدام کند. دانشجویان در مدت تحصیل در این کشور از اقامت تحصیلی اسپانیا برخوردار می شوند. در همین متذکر می شود روش مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک یا خانه برداشته شده است. در همین زمینه توصیه می شود مراقب دفاتر کلاهبردار که ،معمولاً در خارج از کشور حضور دارند، باشید.

تحصیل در مدارس اسپانیا

تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف سنی در این کشور امکان پذیر است. افراد می‌توانند در سنین مختلف تا 16 سالگی و در دوره‌های مختلف تحصیلی در مدارس اسپانیا مشغول به تحصیل شوند. دوره‌های آمادگی و یا مهدکودک در کشور اسپانیا به دانش آموزان تا سن 6 سالگی آموزش می‌دهند. این دوره برای دو مقطع سنی است. یک مورد تا سن سه سالگی و دیگری تا از سه الی 6 سالگی است. آموزش‌های رسمی و اجباری دانش آموزان در مدارس اسپانیا از سن 6 الی 16 سالگی است. برای تحصیل در مدارس این کشور دو مقطع دبستان و دبیرستان وجود دارد. در سن 6 الی 12 سالگی دانش آموزان در مقطع دبستان و در سن 12 الی 16 سالگی در مقطع دبیرستان آموزش می‌بینند.

البته دوره دبستان در سه مقطع مختلف 6 تا 8 سال، 8 تا 10 سال و 10 تا 12 سال است. این دوره‌ها در اسپانیا چرخه آموزشی هستند. حداکثر تعداد دانش آموزان مشغول به تحصیل در کلاس‌های مقاطع آموزشی 25 نفر است.   هدف آموزشی برای دانش آموزان در این مقطع یادگیری موارد زیر است:

 • عناصر فرهنگی
 • یادگیری بیان
 • صحبت شفاهی در جمع

در پایان مقطع دبستان به افراد مدرک سیکل ارائه می‌شود.

در مقطع دبیرستان نیز دانش آموزان در دو دسته مختلف سنی قرار دارند. 12 تا 14 سال و 14 تا 16 سال سن دانش آموزان برای تحصیل در دبیرستان است. دانش آموزانی که دوره دبیرستان را با موفقیت پشت سر بگذارند می‌توانند دو مقطع لیسانس و دوره‌های آمادگی ورود به بازار کار اسپانیا را پشت سر بگذارند. رشته‌هایی که در مقطع لیسانس ارائه می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

 • هنر
 • علوم طبیعی و بهداشت
 • علوم انسانی و اجتماعی
 • فناوری اطلاعات

در صورتی که تمایل زیادی به تحصیل در مقاطع دانشگاهی ندارید می‌توانید در دوره آمادگی ورود به بازار کار اسپانیا وارد شوید. این دوره به صورت تخصصی دروسی فنی برای آمادگی شما جهت ورود به بازار کار به شما آموزش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید دروس تخصصی و فنی دیگری را نیز آموزش ببینید. اولویت پذیرش در این دوره با افرادی است که برای حضور در کشور اسپانیا نیازی به قیم قانونی نداشته باشند. در غیر این صورت افراد باید بدون قیم قانونی خود به اسپانیا سفر کنند. بر اساس قوانین اسپانیا در این شرایط مدارس قیمومیت شخص را به عهده می‌گیرند.

بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

اکثر افرادی که قصد تحصیل در اسپانیا و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را دارند می‌توانند به دو روش زیر به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند:

 • تحصیل به زبان اسپانیولی: با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا به صورت رایگان است، شما می‌توانید با تسلط به زبان اسپانیایی به تحصیل رایگان در این دانشگاه‌ها بپردازید.
 • داشتن رزومه خوب: شما با داشتن یک رزومه قوی می‌توانید بورسیه دانشگاه‌‌های این کشور را دریافت کرده و به صورت رایگان به تحصیل بپردازید.
 • شرط ورود به دانشگاه‌ها، شرکت در دوره‌های کالج است. این دوره‌ها معمولا در بازه زمانی یک الی یک سال و نیم به اتمام می‌رسند. در این دوره‌ها زبان اسپانیایی، زبان انگلیسی و دروس پایه تدریس می‌شود. شهریه شرکت در دوره‌های کالج بسیار کم است. به عنوان مثال شما برای تحصیل در دوره یک ساله باید مبلغی در حدود 4.900 یورو پرداخت کنید.

شرایط سنی لازم جهت مهاجرت تحصیلی

اسپانیا نیز مانند سایر کشور‌ها برای تحصیل افراد محدودیت سنی در نظر نمی‌گیرد و افراد در هر سنی می‌توانند از طریق مهاجرت تحصیلی به اسپانیا به این کشور سفر کنند. با این وجود گاهی اوقات ممکن است وکیل مهاجرتی شما دلیل عدم موفقیت پرونده شما برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را محدودیت سنی اعلام کند. به نظر شما علت چیست؟ کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی درباره این موضوع شما را راهنمایی می‌کنند.

در صورتی که وکیل مهاجرتی شما تشخیص دهد که شما در زمینه تحصیل چندان برتر و ممتاز نیستید این فرصت را به شما نخواهد داد. زیرا اولویت با افرادی است که رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشند. در واقع افرادی که حداکثر فاصله گپ تحصیلی آن‌ها برای ورود به مقطع کالج و لیسانس به ترتیب 3 و 5 سال است شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا دارند.

سنین مناسب برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اسپانیا 18 الی 22 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 24 الی 26 سال است. بنابراین می‌توان گفت راز موفقیت و برتری دانشجویان ممتاز، تحصیل در این سنین و رعایت زمان مناسب برای گپ تحصیلی است.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک وکیل مهاجرت به اسپانیا در ارتباط باشید نا به بهترین شکل ممکن شما را در این مسیر یعنی تحصیل در دانشگاه های اسپانیا راهنمایی و همراهی کند که ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بهترین وکلای مهاجرتی را در اختیار داریم و شما بدون هیچ نگرانی میتوانید در صورت علاقه با کارشناسان ما مشورت کنید.

آیا تحصیل در اسپانیا بدون اخذ مدرک اسپانیایی ممکن است؟

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل را دارید شاید این سوال برای شما مطرح شود. باید همین ابتدای کار پاسخ این سوال خود را دریافت کنید. تحصیل در اسپانیا بدون دانستن زبان اسپانیایی کاری تقریبا غیرممکن است! زیرا دانستن زبان اسپانیایی یکی از مهم‌ترین شروط برای تحصیل در این کشور است.

داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای ورود به سفارت این کشور و همچنین اخذ ویزای اسپانیایی الزامی است. زیرا داشتن مدرک زبان اسپانیایی و یا انگلیسی به عنوان یک پوان مثبت برای شما حساب می‌شود. البته در اسپانیا کالج‌هایی وجود دارند که با ارائه زبان اسپانیایی امکان تحصیل در اسپانیا را برای شما فراهم می‌کنند. بنابراین سعی کنید از فرصت تحصیل در کالج‌های اسپانیا غافل نشوید. زیرا با آموزش زبان اسپانیایی شانس شما برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور افزایش می‌یابد.

دانشگاه‌های دارای رنکینگ بالا در کشور اسپانیا

بدون شک افرادی که به قصد تحصیل به کشور اسپانیا مهاجرت می‌کنند باید با دانشگاه‌های برتر این کشور آشنا شوند. زیرا شما با تحصیل در این دانشگاه‌ها شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائم اسپانیا دارید؛ اما تحصیل در دانشگاه‌هایی با رتبه بسیار بالا توصیه نمی‌شود. به نظر شما علت چیست؟ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه‌ها به علت متقاضیان زیاد بسیار رقابتی است. بنابراین سعی کنید در دانشگاه‌هایی از کشور اسپانیا به تحصیل بپردازید که رتبه مناسبی دارند و در عین حال جزو دانشگاه‌های بسیار برتر نیستند.

هزینه تحصیل در اسپانیا

مهاجرت تحصیلی در اسپانیا مانند همه کشور‌ها هزینه‌هایی دربردارد. این هزینه‌ها نسبت به دانشگاه، رشته تحصیلی، دوره‌های آموزشی و سایر موارد متفاوت است. هزینه‌های تحصیل توسط دولت خودمختار این کشور تعیین می‌شود. در ادامه می‌توانید لیست هزینه‌های تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف را مطالعه نمایید.

لیسانس: دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا باید مبلغی بین 1000 الی 3000 یورو پرداخت کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور نیز از 5500 یورو الی 18000 یورو متغیر است.

کارشناسی ارشد: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا مبلغ 1000 الی 3000 یورو برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی لازم است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نیز بین 10000 الی 20000 یورو است.

دکتری: افراد برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های اسپانیا نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

وضعیت اشتغال پس از تحصیل

درصد زیادی از افراد قصد دارند پس از تحصیل به کار در این کشور بپردازند. در واقع این یکی از راه‌های مناسب اخذ اقامت اسپانیا است. به این نوع اقامت، اقامت پس از تحصیل می‌گویند. افراد می‌توانند از این طریق مدت زمان بیشتری در کشور اسپانیا بمانند. اولین اعتبار این اقامت یک ساله است. البته این روش به علت بالا بودن بسیار زیاد نرخ بیکاری اسپانیا توصیه نمی‌شود.

البته نرخ بیکاری در کشور اسپانیا رو به کاهش است. همچنین شما می‌توانید به مدت 20 ساعت در هفته به کار پاره وقت در کشور اسپانیا بپردازید. همچنین پس از فارغ التحصیلی امکان کار کردن به مدت 40 ساعت در هفته برای شما وجود دارد. در صورتی که بتوانید در حین تحصیل در اسپانیا از طریق موسسات کاریابی اسپانیا شغلی مناسب برای خود پیدا کنید زندگی تقریبا مرفهی در این کشور خواهید داشت.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی

افرادی که از اتحادیه اروپا به اسپانیا مهاجرت می‌کنند نیازی به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا ندارند. برعکس شما از هر کشوری خارج از اتحادیه اروپا قصد تحصیل در اسپانیا را داشته باشید موظف به اخذ این ویزای تحصیلی هستید. البته در صورتی که مدت دوره آموزشی شما در کشور اسپانیا 90 روز یا کمتر است نیازی به اخذ این ویزای تحصیلی نیست. در غیر این صورت و برای دوره‌های آموزشی طولانی‌تر شما باید این ویزا را دریافت کنید. شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

 • اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا
 • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده
 • شناسنامه
 • اثبات تمکن مالی برای هزینه ماهیانه 1000 یورو
 • ارائه بیمه درمانی

هزینه زندگی در اسپانیا

مهم‌ترین عامل موثر بر هرینه زندگی در اسپانیا شهر و منطقه محل سکونت است. به جز شهر بارسلونا و مادرید زندگی در سایر شهر‌ها ارزان‌تر است. می‌توان گفت شما می‌توانید زندگی دانشجویی به نسبت خوبی در کشور اسپانیا داشته باشید. زیرا کشور اسپانیا در زمینه غذا، خوراک و حمل و نقل خدمات ارزان و در عین حال باکیفیتی ارائه می‌دهد. زندگی در شهر‌هایی مانند والنسیا و سویا نیز ارزان قیمت و بسیار مناسب است.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

در ادامه مهم‌ترین مزایا و معایب تحصیل در این کشور را به صورت تیتروار بیان می‌کنیم.

تحصیل در دانشگاه‌هایی با رنکینگ جهانی بسیار خوب

داشتن خوابگاه‌هایی با امکانات زیاد و با فضا و قیمت مناسب

امکان یادگیری و تسلط به زبان اسپانیایی

ارائه دروس صرفا به زبان اسپانیایی است

جهت یافت شغل مناسب تسلط به زبان اسپانیایی الزامی است

 

شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا

از شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا و ادامه تحصیل در اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد البته آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا بشوند. دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند؛ البته دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میبایست قبل از ورود به دانشگاه ها در کالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند اما جهت سهولت در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پیشنهاد وکلای ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند زیرا برای سفارت درخواست گذراندن دوره های یادگیری زبان در کالج های اسپانیا دلیل متقاعد کننده ای برای دادن ویزا نیست و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه داد.

تحصیل در اسپانیا

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه های اسپانیا از 30 درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود 60 تا 100 یورو باید پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

تحصیل در این کشور در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند از این رو آشنایی با زبان اسپانیایی و داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 80 تا 100 یورو به ازای هر هفته حقوق دریافت نمایند که این هزینه بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس اسپانیا

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اسپانیا 2سال به طول می انجامد و دروس به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. دانشجویان جهت تحصیل به زبان اسپانیایی میبایست قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی را ارائه بدهند و دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی هستند می بایست مدرک زبان ایلتس 6.5 را داشته باشند؛ متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی زبان موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز در مدت زمانی کوتاه و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را دریافت نمایند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 160 تا 200 یورو به ازای هر هفته دریافت نمایند که این مبلغ به راحتی هزینه زندگی در اسپانیا و تحصیل دانشجو را تامین میکند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا 5 سال به طول می انجامد که 2 سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و 3 سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن می باشد. دروس در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند که البته اخذ بورسیه تحصیلی شرایط خاصی دارد که شامل:

 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…
 • جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترا

دانشجویانی که تمامی شرایط فوق یا حتی تعدادی از آن ها را داشته باشند از شانس بالاتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا برخوردارند. آن دسته از دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترای اسپانیا می شوند در ماه حقوقی حدود 2000 دلار حقوق دریافت می کنند، به همین دلیل رقابت جهت اخذ بورسیه تحصیلی بسیار زیاد است.

دانشجویان در مقطع دکترا می توانند 30 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 240 تا 300 یورو در هفته حقوق دریافت نمایند که این مبلغ به راحتی هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را تامین می کند.

هزینه های زندگی دانشجویی در اسپانیا حدود 700 یورو در ماه است که شامل: مسکن، رفت و آمد، خوراک، پوشاک و… می شود که بیشترین هزینه مربوط به مسکن می باشد.تعطیلات پایان سال در کشور اسپانیا از اواخر جولای تا اواسط سپتامبر می باشد.

دانشجویان جهت ادامه تحصیل سه ماه پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود قادر به اخذ کارت اقامت دانشجویی اسپانیا می شوند سپس می توانند برای مهاجرت به اسپانیا برای بستکان درجه یک ( پدر- مادر- همسر و فرزند) به کشور اسپانیا اقدام نمایند.

آن دسته از دانشجویانی که تمایل دارند بعد از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار تمام وقت در کشور اسپانیا شوند میبایست تحصیلات خود را به خوبی به پایان برسانند و تسلط کامل به زبان اسپانیایی داشته باشند سپس می توانند با پیدا کردن شغل مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار در اسپانیا تبدیل کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورتیکه شامل متقاضی شود
 • رزومه کاری
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدرک زبان
 • کپی و اصل شناسنامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

پس از آماده کردن مدارک فوق، این مدارک به همراه نامه ی پذیرش باید به سفارت اسپانیا تحویل داده شود. نکته ی مهمی که باید در همین جا ذکر شود این است که اخذ پذیرش از برخی دانشگاه های اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است ولی ممکن است سفارت اسپانیا به دلیل عدم وجود مدرک زبان از صدور ویزا خودداری کند. پس توصیه موسسه این است که جهت اطمینان مدرک زبان با خود داشته باشید.

سوالات متدوال

 1. برای تحصیل در اسپانیا به چه چیزی نیاز دارم؟
  برای تحصیل در اسپانیا به موارد زیر نیاز دارید:
  • گذرنامه ای که مطابق با مقررات رسمی است، و دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد.
  • ویزای تحصیلی؛ می توانید در سفارت اسپانیا یا کنسولگری کشور خود برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.
  اگر می خواهید در یک دانشگاه رسمی و معتبر در اسپانیا که منجر به دریافت مدرک تحصیلی می شود، تحصیل کنید؛ باید مدارک تحصیلی خود را که به طور رسمی در اسپانیا به رسمیت شناخته شده باشد، را ارائه دهید.
 2. آیا برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا، نیاز به ارائه مدرک زبان اسپانیایی دارم؟
  بله، در اکثر دانشگاه های اسپانیا برای تأیید توانایی زبانی خود باید مدرک زبان را ارائه دهید. دانشگاه ها همچنین ممکن است برای تأیید توانایی شما، رزومه تحصیلی شما را نیز در نظر بگیرند.
 3. پروسه تأیید و اعتبارسنجی ویزای تحصیلی من در اسپانیا چه مدت طول می کشد؟
  بررسی و ارزیابی درخواست ویزای تحصیلی شما تقریباً سه ماه از زمان درخواست طول می کشد.
 4. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اسپانیا به چه شرایطی نیاز دارم؟
  شما باید مدرک دانشگاهی کارشناسی معتبر داشته باشید و در برخی موارد باید آن را طریق “وزارت علوم و نوآوری” معادل سازی کنید.
 5. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اسپانیا چقدر است؟
  تحصیل در مقطع کارشناسی 4-5 سال و در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا 7 ماه تا 2 سال به طول می انجامد.
 6. اگر شرایط ورود به دانشگاه اسپانیا را برآورده کنم، آیا می توانم از طریق eduSpain در هر دوره تحصیلی ثبت نام کنم؟
  در همه موارد این امر امکان پذیر نمی باشد. هر دانشگاه شرایط لازم برای ورود به دانشگاه و ظرفیت محدود برای پذیرش دانشجویان خارجی خود را دارد. با این حال، eduSpain به ساده تر کردن این روش کمک می کند.
 7. آیا می توانم کمک هزینه تحصیلی دریافت کنم؟
  دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا غیرممکن نیست؛ اما کمی دشوار است. قبل از تصمیم گیری برای شروع مراحل درخواست، نگاهی به سایت eduSpain بیندازید.
 8. مدت اعتبار ویزای دانشجویی اسپانیا چقدر است؟
  ویزای دانشجویی اسپانیا به مدت 3 ماه معتبر است، بنابراین شما به محض حضور در شهر تعیین شده خود، باید برای کارت اقامت خود اقدام کنید. کارت اقامت برای مدت ذکر شده در نامه پذیرش شما معتبر خواهد بود. پس از انقضای این کارت، مجبور خواهید شد اروپا را ترک کنید.
 9. آیا می توانم پس از پایان ویزای دانشجویی خود در اسپانیا بمانم؟
  شما نمی توانید ویزای دانشجویی خود را در اسپانیا برای اهداف سفر تمدید کنید؛ اما اگر می خواهید بعد از اتمام ویزا به اسپانیا سفر کنید، باید اسپانیا را ترک کرده و مجدداً به عنوان گردشگر وارد شوید. در منطقه شنگن، شما می توانید طی یک دوره 90-180 روزه به عنوان توریست سفر کنید.
 10. آیا می توانم حین تحصیل در اسپانیا کار کنم؟
  به عنوان یک شهروند غیر اروپایی، به شما اجازه داده می شود تا 20 ساعت در هفته در اسپانیا تحت ویزای دانشجویی، کار کنید. هر دانشجویی که ویزای دانشجویی دارد می تواند حداکثر 4 ساعت در روز با اجازه کار ویژه کار کند. مجوزی که به دانشجویان اجازه می دهد تا تمام وقت کار کنند، حداکثر 3 ماه، فقط در صورت عدم وجود کلاس معتبر است.
 11. هزینه ویزای دانشجویی اسپانیا چقدر است؟
  هزینه ویزای دانشجویی اسپانیا 60 یورو است و به کنسولگری اسپانیا پرداخت می شود. این هزینه قابل استرداد نیست، حتی اگر شخص درخواست ویزا را به درستی پر نکرده باشد.

افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر کشور اسپانیا هستند میتوانند با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در تهران و شیراز و ارائه مدارک خود به وکلای مجرب ما در کوتاه ترین زمان ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

26 دیدگاه برای “تحصیل در اسپانیا 2023 | شرایط پذیرش و هزینه های تحصیل در اسپانیا

 1. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر من 22سالمه لیسانس شهرسازی دانشگاه دولتی با معدل16 دارم .مدرک زبان ابلتس5.5اکادمیک دارم و میخوام واسه ارشد رشته خود اسپانیا اقدام کنم.ایا باید زبان اسپانیا بلد باشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   خیر، کارشناسی ارشد در اسپانیا نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 2. یگانه گفت:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  ببخشید میخوام بدونم برای رفتن به اسپانیا و تحصیل در رشته داروسازی در مقطع لیسانس(کارشناسی) در مجموع با اجاره خانه و تحصیل و خوراک و…. میانگین چقدر سرمایه لازم داره و اینکه از لحاظ امنیت داخلی کشور اطلاعاتی دارید؟
  ممنون میشم کمک کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور هایی که دانشجویان بین المللی را می پذیرد، امنیت را برایشان برقرار می کند.

 3. نوید طوسی گفت:

  با سلام و خسته نباشید . برای گواهی سلامت چه مراحلی باید طی بشه؟ آیا سفارت گواهی از پزشک خاص خودشون نیاز دارن ؟ و این که این گواهی باید شامل چه آزمایشاتی باشه؟

  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هر سفارت مراکز مورد تایید خود را اعلام می کنند. به طور کلی آزمایشاتی را انجام می دهید که برای مردم کشورشان خطری نداشته باشد.

 4. محسن گفت:

  با سلام خدمت شما من کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه ازاد دارم مدرک زبان هم فعلا ندارم ایا میتونم برای مقطع دکتری در اسپانیا اقدام کنم یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   توجه داشته باشید که برای تحصیل دکترا در اسپانیا نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد. همچنین بدون ارائه مدرک زبان شانس ویزای شما بسیار پایین می آید.

 5. سودابه ناظمی گفت:

  سلام بنده فارغ التحصیل تربیت بدنی و 38 سالمه . چهار سال سابقه معلمی دارم می خواستم بدانم ایا امکان ادامه تحصیل برای فوق در اسپانیا برایم وجود دارد ایلتس 6 هم دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای ادامه تحصیل بهتر است رزومه علمی و پزوهشی شما به طور دقیق بررسی شود. به شما توصیه می کنیم رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 6. hedayat kanatarpour گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر فوق لیسانس هستم.برای دکترا میتونم درخواست بدم یا باید اول باید فوق رو تمموم کنم؟
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا در اسپانیا باید دوره کارشناسی خود را به اتمام رسانده باشید و مدرک تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال نمایید.

 7. نیل گفت:

  سلام من دانشجوی ادبیات اسپانیایی در دانشگاه تهران هستم نمراتمم تقریبا بالا هستن
  میخواستم بدونم دانشگاهی که دوره کارشناسیمو گدروندم تاثیر مثبت روی پذیرشم برای ارشد داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، رشته تحصیلی شما در دانشگاه های اسپانیا تدریس می شود و در صورت داشتن رزومه علمی خوب می توانید اقدام نمایید.

 8. پریسا گفت:

  آیا در اسپانیا دوره های زبان انگلیسی وجود داره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   بله دوره های زیادی وجود داره ولی معمولاً سفارت این کشور به برای دوره زبان ویزا نمیده.

 9. مسى گفت:

  سلامشانس من 18 سالمه اگر بخواھم در اسپانىا پزشکى بخوانمچقد ر است با معدل نھایی 17.35

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا برای سنین پایین و زیر 18 سال، شرایط مطلوبی برای ادامه تحصیل فراهم است.
   شما می توانید از طریق شرکت در دوره های پیش از دانشگاه و اخذ مدرک زبان اسپانیایی، در دوره های دانشگاهی این کشور آزمون بدهید و شرکت کنید.

 10. الناز گفت:

  با سلام
  مدرک کارشناسی من در رشته شیمی از دانشگاه پیام نور است
  و مدرک ارشدم در رشته شیمی تجزیه از دانشگاه دولتی بوعلی سینا است
  معدلم در هر دو مقطع متوسط است
  الان درحال خواندن زبان انگلیسی هستم مطمعنم نمره ی خوبی میگیرم
  ایا اینک مدرک کارشناسیم از دانشگاه دولتی نیست دیگه شانسی ندارم برای تحصیل در اوپا؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری می بایست نمره آیلتس بالا، رزومه ی قوی و مقالات آی اس آی خود را ارائه دهید و در صورتی که مقالات و سابقه علمی قوی داشته باشید، قطعا اخذ پذیرش ممکن خواهد بود.

 11. علی بهنیا گفت:

  با سلام.
  من مهندسی عمران – عمران ( ناپیوسته ) از دانشگاه آزاد با معدل 14 دارم.
  از سال 91 تا به حال رزومه کاری با بیمه دارم و تخصصم طراحی سازه های امنیتی و خاص هست.
  در رزومه ام طراحی سازه هایی مانند : بیمارستان، زندان، پاویون بیمارستان، برج و … رو دارم و همچنین در حال تالیف کتاب آموزشی برای یکی از نرم افزارهای مهندسی سازه هستم. متاهل و دارای یک فرزند هستم.
  آیا برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا راهی هست ؟ ضمنا سنم 32 هست.

  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست مدراک و ریز نمرات و مدارک زبان اسپانیایی شما، برای اخذ پذیرش به دانشگاه مد نظر، ارسال شود و باید در نظر داشته باشید بعد از اخذ پذیرش دو موضوع حائز اهمیت است: تایید شدن درخواست ویزای شما به استناد پذیرش از دانشگاه اسپانیایی و تایید ویزای همسر و فرزند زیر 18 سال.
   به همین دلیل پیشنهاد میشود در خصوص برنامه ریزی مهاجرت تحصیلی، حضورا با مشاوران متخصص در ارتباط باشید.
   شماره تماس های مندرج در سایت، پاسخگوی رایگان پرسش های عمومی تمامی هموطنان عزیز در داخل و خارج از کشور است.

 12. پوریا محمدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید می خواستم برای ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنم ببینم که شانسی دارم برای تحصیل در مقطع کارشناسی بنده 28 ساله دارای مدرک دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی ومسلط به زبان اسپانیایی می خواستم بدونم سنم مشکلی نداره با ویزا گرفتن ممنون میشم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در اسپانیا شما محدودیت سنی معقول برای تحصیل ندارید، لازم به ذکر است اخیرا سفارت این کشور ویزا را تقریبا فقط بر اساس مهاجرت از طریق تمکن مالی ارائه می کند.

 13. علی گفت:

  با سلام وخسته نباشيد. من و همسرم كارشناسي ارشد مهندسي شيمي داريم،مدرك زبان هم نداريم !٢٦سالمون هست!ايا با اين شرايط ميتونيم براي ارشد مجدد رشته خودمون يا رشته هاي اقتصاد و مديريت اقدام كنيم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل مجدد مقطع فوق لیسانس را دارید. البته توصیه می شود در صورتی که کشور مدنظر از نظر بردن همراه مشکلی ندارد، برای یک نفر از ایران اقدام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *