امروزه اغلب دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و پیشرفته ای را دارند که مدرک تحصیلی آنها در همه جای دنیا قابل تایید باشد. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شیراز، اصفهان و تهران از موسسات اعزام دانشجو ، تحصیل در مجارستان را پیشنهاد میکنند زیرا دانشگاه های این کشور از اعتبار جهانی برخوردارند. کشور مجارستان با قدمتی 1100 ساله در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن شهر بوداپست می باشد.

زبان رسمی مردم مجارستان ، مجاری است و واحد پول آنها فورینت می باشد. کشور مجارستان از 19 شهر تشکیل شده ، که شهر های مهم آن به جز بوداپست عبارتند از : پچ ، دبرسن ، سگد ، گیور و میشکوالتس. شما می توانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به مجارستان با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در این کشور در جهت مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان و در نهایت کسب تابعیت مجارستان می تواند گزینه ی خوبی در کنار روش های دیگر مثل سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه و یا ویزای کار در مجارستان دانست.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

کشور مجارستان رتبه دوم دنیا در زمینه تولید دارو و گیاهان را داراست این کشور دارای بیمارستان های بسیار مجهز و پیشرفته می باشد. دانشجویان در زمان تحصیلات خود در مجارستان از بیمه درمانی بهره مند میشوند که با این بیمه هزینه های درمانی آنها به صورت رایگان و یا نیم بها می شود. کشور مجارستان دارای بهترین سیستم حمل و نقل عمومی است ، که افراد در 24 ساعت شبانه روز میتوانند از آنها استفاده کنند.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

بیشتر سوالاتی که در زمینه ی اعزام دانشجو مطرح می شود پیرامون موضوعاتی مثل تحصیل در مجارستان در دانشگاه دبرسن ، تحصیل رشته معماری ، تحصیل در مجارستان در دانشگاه پچ و تحصیل دندانپزشکی این کشور می باشد. ما در این مطلب به بررسی مواردی در زمینه های فوق می پردازیم.

تحصیل در مجارستان تا سن 18 سالگی اجباری می باشد که بعد از طی این مقاطع تحصیلی به دانش آموزان مدرک دیپلم داده میشود بعد از این دوره دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه شوند زیرا یکی از اصلی ترین شرایط ورود به دانشگاه های مجارستان داشتن مدرک دیپلم میباشد.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان 2ترم در سال است که شروع آنها جهت اخذ پذیرش در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد. البته متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی می بایست از 1 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام کنند و دانشجویان متقاضی اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید از 3 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام ، جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان ، موردنظر کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس مجارستان

از شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم است. دانشجویان در مقطع کارشناسی میتوانند 20 ساعت در هفته کار کنند و در هفته مبلغی حدود 160 تا 200 یورو حقوق دریافت کنند که این حقوق می توانند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند. تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان 1 تا 2 سال زمان برده و دانشجویان در این مدت میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و در مقطع دکترا که حدود 3 سال زمان میبرد دانشجو می تواند 30 ساعت در هفته را کار کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس مجارستان

تحصیل در مجارستان دکترا

تحصیلات دکتری در مجارستان – راهنمای سال 2019
مجارستان همیشه در مرکز مبادلات فرهنگی و فکری قرار دارد. دانشگاه های آن همچنان این سنت را ادامه می دهند و 600 سال از تاریخ دانشگاهی را به عنوان مدرن، بین المللی و رویکرد آموزش مدرک دکترا به کار می گیرند.

یک دکتری مجارستانی ترکیبی ابتکاری از آموزش های آکادمیک دقیق و تحقیقات علمی سنتی را با طیف وسیعی از برنامه های زبان انگلیسی ارائه می دهد.

همه اینها باعث می شود مجارستان، تحقیقاتی در زمینه تحصیلات تکمیلی، بسیار عالی باشد – به جز جالب بودن -. این صفحه توضیح می دهد چگونه می توانید این کار را با اطلاعات در مورد دانشگاه ها، ساختار درجه، شرایط برنامه و فرصت های مالی.

فرصت های دکترا در مجارستان در سال 2019

آیا شما یک محقق آینده نگر با استعداد در نظر گرفتن یک دکترای خارج از کشور در اروپا هستید؟ شما دقیقا نوعی از افراد است که آموزش عالی در مجارستان را جذب می کند.

دولت این کشور هدف خود را تا حد قابل توجهی افزایش تعداد دانشجویان بین المللی تا سال 2021 تعیین کرده است. برای انجام این کار، تعداد دانشجویان برنامه زبان انگلیسی زبان (و دوره های دیگر دوره) با در اختیار داشتن دسترسی دانش آموزان به برنامه های مختلف در حال گسترش است.

در اینجا چند دلیل برای ورود مجدد به دکتر شما در سال جاری وجود دارد:
دانشگاه های بسیار تخصصی – همچنین دانشگاه های جامع، سیستم آموزش عالی مجارستان نیز شامل تعدادی از موسسات است که با تمرکز بر رشته های خاص مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی – مناسب برای تحقیقات دکترای پیشرفته
دولتی کمک هزینه تحصیلی دکترا – دولت مجارستان هزینه های تحصیلی کامل و هزینه زندگی را برای تعدادی از مکان های دانشگاهی، از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا، ایاالت متحده و سوئیس در برنامه های دکترا فراهم می کند.

عکاسی و تضاد – پایتخت مجارستان، بوداپست، به همان اندازه مشهور است که بارها از بین رفته “بیدار” بنیاد پر جنب و جوش خود را به تصویر می کشد، همانطور که برای ویساتا خیره کننده است رود دانوب و ساختمان های تاریخی که بانک های آن را پوشش می دهد.

شما همچنین بخشی از سنت مخترعان، نویسندگان و هنرمندان افتخار و متنوع خواهید بود. اینها عبارتند از لسلو Bíró، مخترع قلم توپ و همچنین جوزف Pulitzer، تلخ از جایزه معروف پولیتزر: ترکیبی کامل اگر شما نیاز به برخی الهام بخش برای نوشتن PhD خود را. یا، اگر چیز سختی باشد، همیشه می توانید به یاد بیاورید که بوداپست محل تولد هری هودینی است.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی در مجارستان

یکی از مواردی که معمولاٌ مورد سوال است شرایط اعزام دانشجو پزشکی در مجارستان است، ما در این قسمت به طور مختصر اطلاعاتی در اختیار قرار می دهیم. ادامه تحصیل و پذیرش از دانشگاه های پزشکی مجارستان یکی از بیشترین متقاضیان را در جهان دارد. همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر دانشگاه سملوایز را به داوطلبان پیشنهاد میکنند زیرا یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در اروپا می باشد که مورد تایید ایران است و در پایتخت مجارستان یعنی شهر بوداپست واقع شده است. دروس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجاری تدریس می شوند و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می بایست مقطع پیش دانشگاهی را در کالج های اینترنشنال یا اوسینا در شهر بوداپست سپری کنند سپس میتوانند در امتحان ورودی دانشگاه سملوایز شرکت کنند.

کتابخانه دانشگاه سملوایز یکی از بزرگ ترین و کامل ترین کتابخانه ها در کشور مجارستان میباشد. یکی از بهترین ویژگی های بیمارستان های آموزشی دانشگاه سملوایز داشتن بیش از 3000 تخت در بخش مراقبت های ویژه می باشد. شهریه تحصیل پزشکی در مجارستان دانشگاه سملوایز سالانه مبلغی حدود 16000 دلار میباشد و دانشجویان جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه می بایست مبلغ 400 دلار پرداخت کنند. قابل ذکر است که هزینه امتحان ورودی دانشگاه سملوایز 250 دلار میباشد.

دانشجویانی که متقاضی مهاجرت به مجارستان هستند باید یک حساب بانکی که مبلغی حدود 25000 یورو در آن باشد را به عنوان پشتوانه مالی به سفارت مجارستان معرفی کنند، البته این مسئله بعد از پذیرش از دانشگاه های مجارستان و جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد، لازم به ذکر است این افراد پس از دریافت ویزا از اقامت تحصیلی مجارستان بهره مند می شوند و یکی از روش های مهاجرت به مجارستان محسوب می شود.

مزایای اعزام دانشجو و تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم :

 • عضویت کشور مجارستان در شینگن باعث می شود که دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند.
 • دانشجویان برای ادامه تحصیل در مجارستان کافی است تنها به زبان انگلیسی مسلط باشند و نیازی به یادگیری زبان های دیگر ندارند.
 • از نظر هزینه ی زندگی در مجارستان اینکه در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی کمتر می باشد.
 • دانشجویان در دانشگاه های مجارستان از امکانات بسیار عالی برخوردار می شوند و مدارک آنها در سراسر جهان قابل تایید است.
 • کسانی که خواهان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل هستند ، می توانند حتی با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به راحتی پذیرش تحصیلی این کشور را بگیرند.

از این رو همکاران مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر به علاقه مندان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را پیشنهاد میدهند.

کسانی که مدرک کارشناسی و آیلتس ندارند میبایست برای ورود به دانشگاه های مجارستان یک دوره یکساله را در کالج های مجارستان به تحصیل بپردازند اما متقاضیانی که مدرک کارشناسی و آیلتس داشته باشند میتوانند مستقیما وارد دانشگاه شوند.

مزایای اعزام دانشجو و تحصیل در مجارستان

دانشگاه های معتبر در مجارستان

در اینجا به معرفی چند کالج بین المللی مجارستان و شرایط تحصیل و پذیرش از این دانشگاه ها در مجارستان ، می پردازیم:

 • کالج مک دانیل: کالج مک دانیل دارای امکانات خوابگاه دانشجویی نیست و دانشجویان میبایست جهت سکونت در کشور مجارستان یک آپارتمان اجاره کنند. دانشجویان در کالج مک دانیل علاوه بر اینکه برای ورود به دانشگاه آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب میبینند میتوانند در کلاسهای آموزش زبان نیز شرکت کنند. در کالج مک دانیل علاوه بر ارائه دوره پیش دانشگاهی در رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی و زبان انگلیسی تعدادی از شته های علوم انسانی را در مقطع لیسانس نیز ارائه میدهد. دانشجویان بعد از اتمام دوره کالج و کسب نمره قبولی میتوانند به دانشگاه های فنی-مهندسی و پزشکی مجارستان راه یابند. دانشگاه فنی بوداپست تنها دانشگاه در اروپا است که تدریس در آن به 6 زبان میباشد. در کالج مک دانیل شهریه سالانه برای دوره پیش دانشگاهی حدود 5200 یورو و برای مقطع لیسانس حدود 7500 یورو می باشد و هزینه ثبت نام و صدور پذیرش در کالج مک دانیل برای دانشجویان حدود 400 یوو می باشد.
 • کالج اویسینا :کالج اویسینا واقع در شهر بوداپست است و از نظر امکانات آموزشی و خوابگاهی شرایط خوبی را در اختیار دانشجویان قرار میدهند. کالج اویسینا دوه های پیش دانشگاهی رشته های فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی و مقطع سوم دبیرستان ارائه می شود. همچنین برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره های آموزشی زبان انگلیسی برگزار میشود. خوابگاه های کالج اویسینا همگی دارای کلیه امکانات رفاهی از جمله: اینترنت، تلفن، لباسشویی، تخت، مبلمان، رستوران غذاهای ایرانی و خارجی با قیمتی بسیار کم و … میباشند.

در کالج بین المللی اویسینا به دانشجویان خواهان بورسیه تحصیلی در مجارستان با توجه به شرایط دانشجویان از نظر سوابق علمی، شرکت در المپیادهای علمی و یا مشکلات مالی بورس تحصیلی داده میشود.شهریه کالج اویسینا در سال مبلغی حدود 5200 یورو میباشد. هزینه ثبت نام در کالج بین المللی اویسینا 200 یورو است و هزینه خوابگاه 400 یورو به همراه شارژ ماهانه میباشد..

 • کالج دانشگاه پزشکی پچ مجارستان : این کالج در شهر پچ مستقر شده. در کالج دانشگاه پزشکی پچ علاوه بر دوره پیش دانشگاهی، دوره رشته های علوم پزشکی در دسته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی نیز برگذار می شود که طول دوره پزشکی 6 سال و دوره های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال می باشد. در دانشگاه پزشکی پچ هزینه های تحصیلی نسبت به دیگر کالج ها بیشتر است به همین دلیل اغلب دانشجویان تنها دوره لیسانس یا دکترا را در این کالج میگذرانند. در این کالج دانشجویان میتوانند از خوابگاه استفاده کنند که در ماه مبلغی حدود 300 یورو باید پرداخت کنند. در دوره پیش دانشگاهی کالج دانشگاه پزشکی پچ شهریه دانشجویان 8100 دلار در سال و در دوره پزشکی 15000 دلار در سال، در دوره دندانپزشکی 16000 دلار و دوره داروسازی 10000 دلار در سال میباشد. متقاضیان جهت ثبت نام در این کالج میبایست مبلغ 350 یورو پرداخت کنند.
 • کالج دونا مجارستان : کالج دونا در شهر بوداپست بنا شده که در این کالج دوره های پیش دانشگاهی یکساله در رشته های: پزشکی، مهندسی و اقتصاد و دوره های 4 تا 6 ماهه جهت آموزش زبان برگذار میشود. در دوره های پیش دانشگاهی شهریه پرداختی دانشجویان مبلغی حدود 5200 یورو و در دوره های فشرده 4200 یورو می باشد. شهریه دوره های 4 ماهه زبان حدود 2800 یورو و در دوره های 6 ماهه حدود 4000 یورو می باشد. دانشجویان جهت ثبت نام و صدور پذیرش تحصیلی در کالج دونا می بایست مبلغ 400 یورو پرداخت نمایند. دانشجویانی که از کالج دونا استفاده میکنند در ماه باید 85 تا 220 یورو پرداخت کنند البته این هزینه با توجه به کیفیت خوابگاه ها متغیر میباشد.

دانشجویانی که خواهان دریافت پذیرش دوره های کالج در رشته های مدیریت ، پزشکی و مهندسی هستند ابتدا می بایست مدارک خود را که شامل: ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، ترجمه کارنامه دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی و کپی پاسپورت به وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر واقع در شهر تهران و شیراز تحویل دهند تا همکاران ما در کمترین زمان برای آنها پذیرش بگیرند. متقاضیان پس از اخذ پذیرش از کالج مورد نظر جهت ثبت نام باید اصل مدارکی که برای پذیرش تحویل داده اند به همراه 4 قطعه عکس و سوابق تحصیلی خود را ارائه دهند و سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیلی از طریق سفارت مجارستان این کشور اقدام نمایند.

هزینه تحصیل در مجارستان

مجارستان کشوری واقع در مرکز اروپا و جمعیت 9.8 میلیون نفر است. پایتخت آن بوداپست (Budapest) است که با رودخانه دانوب به دو بخش تقسیم شده است. منظره شهری با نشان های معماری خیره کننده شده است از قلعه قرون وسطایی بودا و ساختمان های نئوکلاسیک خیابان پِست آندِرَشی (Pest’s Andrássy) گرفته تا پل زنجیره ای قرن 19 ام. استاندارد آموزشی در مجارستان بالا، و شهریه های تحصیلی یکی از کمترین مقادیر در اروپاست. در مقاله امروز، در مورد تحصیل در مجارستان، شهریه ها، هزینه زندگی، و شرایط پذیرش در مجارستان اطلاعاتی کسب خواهیم کرد.

شهریه دانشگاه های مجارستان

شهریه دانشگاه های مجارستان بسیار پایین ومقرون به صرفه بوده و در دانشکده های مختلف متفاوت است. دانشجویان تحت بودجه دولتی نیاز به پرداخت شهریه ندارند. دانشجویان غیر اروپایی و بین المللی باید شهریه ای حود 2000 یورو در سال پرداخت کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان برای دانشجویان بین 450 تا 500 یورو در ماه است. این مقدار هزینه خوراک، مسکن، رفت و آمد، کتاب و … است. هزینه ها به تفکیک:

 • اجازه یک فلت کوچک در بوداپست در ماه: از 70.000 HUF (220 یورو) + 200 تا 230 یورو خدمات شهری(آب، برق و…)
 • اجاره یک اتاق در بوداپست در ماه: از 60.000 HUF (190 یورو) + خدمات شهری
 • اجاره فلت کوچک در حومه شهر در ماه: از 50.000 HUF (155 یورو) + خدمات شهری
 • اجاره اتاق در حومه شهر در ماه: از 20.000 HUF (60 یورو) + خدمات شهری

رفت و آمد محلی در بوداپست:

 • کارت عبور و مرور ماهانه بوداپست : 9.500 HUF (30 یورو)
 • کارت عبور و مرور ماهانه دانشجویی بوداپست: 3.450 HUF (12 یورو)
 • بلیط تک سفره: 350 HUF

رفت و آمد محلی در حومه شهر

 • عبور و مرور ماهانه: از 6.500 HUF
 • عبور و مرور ماهانه برای دانشجویان: از 3.300 HUF
 • بلیط تک سفره: از 300 HUF

هزینه های غذا و خوراک

 • یک قرص نان : 270 HUF (1 یورو ؛ 1.5 دلار امریکا)
 • یک بطری آبجو: 250 HUF (1 یورو ؛ 1.4 دلار آمریکا)
 • یک بطری شراب: از 1.000 HUF (3.5 یورو ؛ 3.5 دلار آمریکا)
 • یک لیتر شیر: 220 HUF (1 یورو ؛ 1.4 دلار آمریکا)
 • رفتن به رستوران: 1.500 – 2.500 HUF (4 -5 یورو ؛ 6 – 12 دلار آمریکا)
 • منوی روزانه: 890 – 1.500 HUF

بلیط سینما: 1.090 – 1.670 HUF (4 یورو ؛ 5.5 دلار آمریکا)، سه بعدی : 1.600 – 2.100 HUF

شهریه در مجارستان

در مقایسه با بقیه کشورهای غرب اروپا، شهریه ها در مجارستان بسیار به صرفه است و بسته به نوع برنامه و دوره هر دانشکده متفاوت خواهد بود. اغلب پزشکی و دندانپزشکی جزء گران ترین انتخاب ها هستند با شهریه حدودا 20000 یورو، درحالی که برای سایر رشته های کمتر تخصصی، شهریه میتواند کمتر از 4500 یورو باشد.
دانشجویان در دانشگاه های مجارستان علاوه بر پرداخت شهریه، باید هزینه تقاضانامه، آزمون و ثبت نام را بپردازند؛ که هر کدام بین 100 تا 150 یورو است.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی مجارستان

دانشجویان بین المللی، که عضو هیچ یک از کشورهای اروپایی نیستند و قصد دارند بیش از 90 روز متوالی در مجارستان اقامت داشته باشند، باید برای دریافت ویزای بلند مدت دانشجویی اقدام کنند.مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان در مورد هر کشوری متفاوت هست، بنابراین لازم است پیش از ورود به این کشور قوانین ورود مختص به کشور خود را بررسی کرده باشید. برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان قبل از هر چیزی باید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را داشته باشید.برای اخذ ویزای دانشجویی خود تنها از طریق کنسولگری یا سفارت مجارستان واقع در کشور خود می توانید اقدام کنید. فرآیند دریافت ویزا معمولاً یک ماه طول می کشد، اما می تواند مدت زمان بیشتری هم طول بکشد، پس اطمینان حاصل کنید که در اسرع وقت برای اخذ ویزا اقدام کرده باشید تا از طی هر مرحله پیچیده و غیر ضروری اجتناب کرده باشید.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای  اخذ ویزای مجارستان

 • مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل.
 • نامه معتبر پذیرش از یکی از دانشگاه های مجارستان.
 • گذرنامه؛ که باید در زمان ورود متقاضی شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • رونوشت صفحه عکس دار گذرنامه.
 • عکس گذرنامه باید در شش ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • مدرک بیمه سلامت.
 • مدرک آدرس یا محل سکونت در مجارستان.
 • گواهی تمکن مالی در قالب تضمین یا اقرارنامه بانکی؛ که باید هزینه های زندگی را پوشش دهد.
 • فرم درخواست ویزا.
 • 3 پاکت نامه دارای تمبر به آدرس متقاضی.

در صورتی که کنسولگری با شما قرار ملاقات ترتیب می دهد، باید از حدود 4 تا 6 هفته پیش آن را برنامه ریزی کرده باشید، زیرا زمان های ملاقات محدود هستند. پس از ملاقات، فرآیند دریافت ویزا معمولاً 1 تا 4 هفته دیگر طول خواهد کشید.

شما باید در 15 روز اول ورود خود به مجارستان برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کنید. این قانون شامل شهروندان اروپایی و غیر اروپایی، که قصد دارند بیش از 90 روز اقامت داشته باشند، می شود. شهروندان اروپایی و حوزه اقتصادی اروپا باید مدارک زیر را برای دریافت مجوز اقامت ارسال کنند:

 • مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل.
 • مدرک پذیرش از دانشگاه میزبان در مجارستان.
 • مدرک بیمه سلامت.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در مجارستان

زبان تحصیل در مجارستان برای دانشجویان بین المللی چیست؟ 

بیشتر دوره های تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می شود. برخی از دانشگاه ها دوره های تحصیلی به زبان آلمانی نیز ارائه می دهند. 

آیا می توانم بدون مدرک بین المللی زبان(تافل، آیلتس و غیره) برای شرکت در دوره های تحصیلی دانشگاه های مجارستان اقدام کنم؟

بله، بیشتر دانشگاه ها برای متقاضیانی که هیچ مدرک زبان بین المللی ندارند، آزمون های تعیین سطح زبان انجام می دهند. داوطلبانی که این امتحان زبان داخلی را با موفقیت می گذرانند، می توانند مستقیم وارد سال اول تحصیل شوند، اما افرادی که در این امتحان نمره قبولی را دریافت نمی کنند، باید وارد دوره آمادگی(1-2 ترم) شوند.

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان چقدر است؟ 

مجارستان هزینه های زندگی بسیار کمی در مقایسه با کشور های اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن دارد. بوداپست گران ترین شهر مجارستان است، اما در کل 60-65٪ ارزانتر از لندن(انگلستان)، 50-55٪ ارزانتر از پاریس(فرانسه)، 30-35٪ ارزان تر از مسکو(روسیه)، تقریباً مشابه آلماتی(قزاقستان) است.

آیا برای دانشجویان خارجی برنامه های بورسیه تحصیلی در مجارستان وجود دارد؟ 

گزینه های مختلفی در مجارستان برای بورسیه تحصیلی وجود دارد، از قبیل: برنامه های بورس تحصیلی که توسط صندوق های ویژه ارائه می شود، صندوق بین المللی Visegrad که بورس های تحصیلی را برای کشورهای خاص ارائه می دهد، برنامه های بورس تحصیلی که توسط دانشگاه ها ارائه می شود. در حال حاضر 2 دانشگاه برای دانشجویان خارجی خود برنامه های بورسیه تحصیلی ارائه می دهند: دانشگاه اروپای مرکزی و دانشگاه آندریسی. 

آیا مدارک اعطاء شده توسط مؤسسات آموزش عالی مجارستان، در خارج از کشور به رسمیت شناخته می شوند؟ 

بله، تحصیلات عالی در مجارستان به سال 1367 برمی گردد که لوئیس بزرگ اولین دانشگاه مجارستان را در شهر پس تاسیس کرد. مجارستان در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و روند بولونیا برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی خود را از سپتامبر 2006 آغاز کرده اند، اعمال می شود. بنابراین بسیاری از دانشجویان از همه نقاط جهان به مجارستان می آیند و تقریباً در تمام کشورها مدارک دریافت شده از دانشگاههای مجارستان به رسمیت شناخته می شوند.

من قادر به ماندن در مجارستان نیستم، آیا می توانم آموزش پاره وقت یا از راه دور دریافت کنم؟ 

معمولاً مؤسسات آموزش عالی مجارستان این کار را به دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل لیسانس یا کارشناسی ارشد هستند، ارائه نمی دهند. با این حال، برخی از برنامه های دکترا اجازه مطالعه و انجام تحقیقات در خارج از کشور را می دهد؛ اما دانشجویان مجبور هستند حداقل برای چند ترم برای چند روز بیایند تا در دانشگاه برای امتحانات، تدریس، مشاوره و غیره شرکت کنند.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های مجارستان تحصیل کنند؟

بله، همه ساله هزاران دانشجوی خارجی از سراسر دنیا برای تحصیل در مجارستان وارد کشور می شوند. برخی از آنها با برنامه های مختلف تحصیلی(به عنوان مثال اراسموس، Stipendium Hungaricum و غیره) وارد این کشور می شوند.

آیا دانشجویان بین المللی در مجارستان اجازه کار حین تحصیل دارند؟

بله، بر اساس آیین نامه قانونی مؤثر، شهروندان جهان سوم با دریافت ویزای تحصیلی این کشور می توانند در طول مدت تحصیل خود، حداکثر بیست و چهار ساعت در هفته کار کنند. در اکثر دانشگاه ها دفاتر شغلی وجود دارند که به دانشجویان برای یافتن کار کمک می کنند، فرصت های شغلی را در دسترس دانشجویان قرار می دهند.

آیا بیشتر مردم در مجارستان به انگلیسی صحبت می کنند؟

دانش آموزان مجارستان در دبستان یادگیری زبان انگلیسی را شروع میکنند، بنابراین بیشتر جوانان قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی هستند.

مجارستان برای دانشجویان بین المللی چگونه است؟

دانشگاه های مجارستان در بین دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدار است: آنها آموزشی با کیفیت و با کمترین شهریه نسبت به بیشتر اروپای غربی دوره های تحصیلی را ارائه می دهند. علاوه بر این، هزینه زندگی در بوداپست به ویژه اجاره آپارتمان نیز بسیار پایین است.

آیا دانشجویان در مجارستان می توانند پس از دریافت پذیرش، دوره تحصیلی خود را تغییر دهند؟

بله، با موافقت مدیر آموزش و ثبت نام می توانند دوره تحصیلی خود را تغییر دهند.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مجارستان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

24 دیدگاه برای “شرایط تحصیل در مجارستان 2023

 1. Mariam گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه کارشناسی پرستاری دارم مشغول بکارم بزودی مدرک ایلتس هم میگیرم برای مقطع ارشد میتونم اقدام کنم یا دوباره کارشناسی یه رشته دیگه اقدام کنم اصلا با این شرایط امکانش هست؟ معدل کارشناسی ۱۶.۵ بود

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام واحترام
   بله، می توانید در کشور مجارستان برای کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی اقدام نمایید.

 2. رضا زهره وندی گفت:

  باسلام من در رشته موسیقی در ایران تحصیل کرده ام همچنین قبل از ان مهندسی برق خواندخدان و ۳۷ ساله هستم آیا میتوانم در این سن در دانشگاههای مجارستان درس بخوانم در رشته موسیقی با توجه به سنم ۳۷ ساله

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به مقطع تحصیلی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 3. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر،
  من 22 سالم هست و کارشناسی مهندسی برق دارم.میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کارشناسی مدیریت نیاز هست که اول به کالج برم یا میتونم به صورت مستقیم برای کارشناسی اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان، نیازی به شرکت در دوره های پیش دانشگاهی ندارید.

 4. امیر گفت:

  سلام وقتتون بخیر،
  بنده در حال تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی هستم؛ امکان ادامه تحصیل در این رشته در مجارستان است؟
  نیاز به مدرک زبان هم دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، در صورت نداشتن مدرک زبان می توانید در دوره های آمادگی شرکت نمایید.

 5. morteza گفت:

  با سلام پرسشی داشتم.
  من کارشناسیمو در رشته معماری از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 16 گرفتم میخام بدونم شانس م چقدره بتونم بورسیه بگیرم برای تحصیل در مجارستان در مقطع ارشد معماری داشته باشیم ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت بورسیه باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 6. ک .چ گفت:

  باسلام شرایط ادامه تحصیل مقطع کارشناسی دررشته های هنرتصویری مثل عکاسی ،تدوین درمجارستان به چه صورت میباشد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در مجارستان باید با توجه به دانشگاه انتخابی مدارک و الزامات مورد نیاز را ارائه دهید.

 7. وحید گفت:

  من فوق دیپلم فیزیک دارم و اینکه مدرک زبان هم ندارم میخاستم ببینم میتونم برای کالج اقدام کنم که بتونم وارد دانشگاه بشم؟یا اینکه اول مدرک لیسانس و مدرک زبان بگیرم بعدا اقدام کنم برا پذیرش در مقطع ارشد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   می توانید از الان برای کالج و دانشگاه اقدام کنید، نیاز به مدرک زبان نیست.

 8. طاهرقاسمی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم توی رشته های موسیقی و با جهانگردی و تاریخ هم امکان مهاجرت به مجارستان وجود دارد؟چه دانشگاه هایی وجود دارد ؟ و یا توی چه سنی بچه رو بفرستیم بهتره ؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه های متعددی در این کشور هستند که رشته های فوق را ارائه میدهند که شرایط گوناگونی نیز دارند.
   بهترین سن برای تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان، قبل از اتمام پیش دانشگاهی در ایران است، چرا که پروسه انجام اقدامات مربوط به سفارت و دیگر امور دانشگاهی و پذیرش، چند ماهی به طول می انجامد.

 9. Nasim گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا واسه تحصیل در مجارستان شرط معدل وجود داره؟
  و اینکه باید ملکی در ایران به نام دانشجو باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در مورد شرط معدل در دانشگاه های مختلف، تفاوت هایی وجود دارد اما در مورد ملک و دارایی چنین اصلی به دقت وجود ندارد و تنها تمکن مالی ملاک است.

 10. یاسین گفت:

  سلام
  من الان پایه دوزدهم رشته ریاضی فیزیک هستم و قبل از تمام کردن پایه دوازدهم ینی قبل از گرفتن دیپلم ب اونجا برم میخواستم ب مدت ۱سال در مجارستان تحصیل کنم بعد انتقالی لازم را بگیرم برای کشور کانادا ایا امکانش هست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بله
   شما حتی می توانید در مدارس بین المللی خود آلمان نیز به تحصیل مشغول شده و پذیرش دانشگاهی خود را تسهیل کنید.

 11. مهدی گفت:

  با سلام پرسشی داشتم.
  من کارشناسیمو در رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران با معدل 17 گرفتم میخام بدونم شانس م چقدره بتونم بورسیه بگیرم برای تحصیل در مجارستان در رشته های علوم سیاسی یا علوم اجتماعی و اندیشه سیاسی.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شانس پذیرش شما، رزومه تحصیلی و پژوهشی شماست.
   شما می توانید با ارائه مدارک و سوابق خود در موسسه ما، بررسی های لازم را توسط کارشناسان مهاجرت تحصیلی ما انجام دهید.

 12. یوسف گفت:

  با سلام
  هزینه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری در کشور مجارستان چه میزان است؟
  آیا به همراه (همسر) نیز به صورت همزمان ویزا می دهند؟
  با سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه و شیوه زندگی دانشجویی متفاوت می باشد و بستگی دارد چه رشته و در چه دانشگاه تمایل به تحصیل داشته باشید.
   باید همسرتان به صورت جداگانه اقدام کند، ویزای همراه در کار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *