دانشگاه کوروینوس بوداپست

دانشگاه کوروینوس بوداپست

Corvinus University Of Budapest

موقعیت: مجارستان - بوداپست
نوع: خصوصی
تعداد دانشجویان: 11029 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی: 1968 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
1001-1200
رتبه در کشور
12
هزینه ویزا
105 یورو
نرخ پذیرش
75 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/84 یورو در ماه به بالا
زمان فرآیند ویزا
30 تا 60 روز
مجوز کار
دارد
شهریه
5,000 یورو در سال به بالا
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، ارشد، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه کوروینوس بوداپست مجارستان (Corvinus University Of Budapest) یک موسسه آموزش عالی و یکی از معتبر‌ترین دانشگاه های مجارستان در زمینه علوم و اقتصاد است که از سال 1948 در شهر بوداپست و Székesfehérvár مشغول به فعالیت است. در این دانشگاه حدود 11.500 دانشجو مشغول به تحصیل هستند.این دانشگاه از نظر سیستم رتبه‌بندی TIMES جزو 50 دانشگاه برتر در رشته مدیریت است و اولین دانشگاه مجارستان بود که جزو دانشگاه‌های برتر در زمینه کشاورزی اعلام شد.دانشگاه کوروینوس بوداپست یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در مجارستان است و افراد مشهور زیادی از جمله وزیر دارایی، رئیس بانک ملی مجارستان و نخست وزیر مجارستان در آن تحصیل کردند.بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2024 دانشگاه کوروینوس بوداپست رتبه 1200-1001 را در بین سایر دانشگاه‌های جهان کسب کرده است.

ددلاین دانشگاه کوروینوس بوداپست هر ساله اواسط ماه نوامبر برابر با اواخر آبان ماه است. بنابراین دانشجویان می‌توانند تا اواسط نوامبر مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه را فراهم کرده و جهت اخذ پذیرش برای این دانشگاه ارسال کنند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه کوروینوس بوداپست دارای 4 بخش یا دپارتمان است که در هر بخش رشته‌های تحصیلی مختلف ارائه می‌شود و دانشجویان در آنها مشغول به تحصیل هستند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • دپارتمان اقتصاد
 • دپارتمان جغرافیا، ژئواکونومی، توسعه پایدار
 • دپارتمان علوم سیاسی
 • دپارتمان روابط بین الملل

برخی رشته ها و دوره ها

programs

بسیاری از متقاضیان در خصوص رشته‌های محبوب دانشگاه کوروینوس بوداپست سوال دارند. در این دانشگاه رشته‌های تحصیلی بسیاری ارائه می‌شوند که از بین آنها رشته‌های زیر طرفداران بیشتری دارند:

 • کارشناسی ارشد انفورماتیک کسب و کار
 • کارشناسی ارشد تحلیل اقتصاد
 • کارشناسی ارشد مدیریت مالی
 • کارشناسی ارشد سیاست، برنامه ریزی و تامین مالی سلامت
 • کارشناسی ارشد اقتصاد و تجارت بین الملل

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 80 به بالا
PTE --
GPA 2.5 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

اگر چه هزینه تحصیل در مجارستان ارزان است اما با این حال دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان برای بسیاری از دانشجویان اهمیت دارد. دانشگاه کوروینوس بوداپست بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان خود ارائه کرده است. این بورسیه‌ها عبارتند از:

 • بورسیهStudent Association
 • بورسیه دولتی Affairs I
 • بورسیه MNB Excellence

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه کوروینوس بوداپست برای 1100 دانشجو خوابگاه‌هایی با اتاق‌های 2 و 3 تخته فراهم کرده است. برخی از اتاق‌ها دارای 4 تا 5 تخت نیز هستند. این خوابگاه‌ها دارای سالن‌های مطالعه، سالن‌های ورزش و باشگاه، حمام و سرویس بهداشتی هستند و دسترسی به اینترنت پرسرعت در آنها برای دانشجویان فراهم شده است. هزینه خوابگاه‌ها بر اساس نوع اتاق از 84 یورو در ماه شروع می‌شود.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities