تحصیل در خارج از کشور در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و  طبیعتا هر کشور شرایط خاص خود را در پذیرش دانشجویان بین المللی دارد. کشور مجارستان از جمله کشورهایی است که دانشجویان ایرانی زیادی هر ساله برای تحصیل در دانشگاه های آن اقدام می کنند. این کشور با داشتن امکانات آموزشی و شرایط زندگی مناسب می تواند مقصد مناسبی برای زندگی و کار باشد. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان می پردازیم و شما می توانید جهت هرگونه سوال با کارشناسان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

علاقمند به تحصیل در مجارستان هستید؟ برای تجربه یک زندگی آماده شوید. صدها هزار نفر از دانشجویان بین المللی تقریبا دو دهه است که تصمیم به تحصیل در مجارستان می گیرند و”بوداپست پایتخت مجارستان” که به خاطر سیستم آموزش عالی با کیفیت بالا، تاریخ جذاب و منظره های زیبا معروف است، یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیل در خارج از کشور جهان است. اگرقصد سفر به مجارستان برای ادامه تحصیلات خود هستید، پس این راهنما را بخوانید تا بدانید در طی تحصیل خود انتظار چه چیزی را داشته باشید.

برای بیست سال گذشته، صدها هزار دانشجوی بین المللی تصمیم به تحصیل در مجارستان کرده و در دانشگاه های برجسته شرکت کرده اند. مجارستان به ویژه برای تحصیل در علوم، مخصوصا در زمینه هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی و دامپزشکی مشهور است. آموزش ارائه شده برای مدارک پزشکی دارای کیفیت بالا توسط سازمان بهداشت جهانی و انتقال مستقیم آن به هر کشور اتحادیه اروپا است.

بسیاری از دانشگاه ها در مجارستان نیز به طور تدریجی این مدارک را به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی مثل آلمان ارائه می دهند تا دانشجویان بین المللی بیشتری را ترغیب کنند که در خارج از کشور تحصیل کنند. بعضی از دانشجویان خارجی در مجارستان معمولا از کشور های آلمان، اسرائیل، نروژ، ایران، ترکیه، چین، برزیل، فرانسه و کانادا هستند. آموزش عالی مجارستان به یک سیستم دانشکده ها و دانشگاه ها تقسیم می شود که در آن کالج ها مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه عمل می کنند.

دانشگاه ها به طور کلی هر دو دوره کالج و دانشگاهی را ارائه می کنند. در سیستم قدیمی، آموزش سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشد، که در آن یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول می کشد و در اغلب ۵ سال تا حداکثر 5 سال می باشد به استثنای برنامه پزشکی شش ساله. علاوه بر این، تحصیلات دانشگاهی در سه مرحله تقریبا مربوط به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، اما با دوره های تحصیلی طولانی تر، تقسیم شدند.

از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶، موسسات آموزش عالی مجارستان تغییر در مقررات سیستم بولونیا را آغاز کردند. در سیستم جدید، هر دو کالج ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم ارائه کنند. این بدان معنی است که تمام مدارک اعطا شده معادل و قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است. همانند کشورهای دیگر، برخی از شرایط در سطح لیسانس در دسترس نخواهند بود، اما در عوض با دریافت مدرک کارشناسی ارشد شروع به کار خواهند کرد. نمونه هایی از این قبیل مدارک عبارتند از: تحصیلات پزشکی، علوم دامپزشکی، مطالعات دارویی و معماری و غیره.

سیستم آموزش عالی در مجارستان

سال تحصیلی مجارستان با تدریس از سپتامبر تا ژوئن با تعطیلات طولانی در جولای و آگوست می باشد. مدارک آموزش عالی مجارستان اصلاح شد تا مطابق با استاندارد بین المللی فرآیند بولونیا باشد. این به این معنی است که صرف نظر از درجات حرفه ای که توسط موسسات غیر دانشگاهی و دانشگاهی اعطا می شود، درجات اعطا شده با استاندارد مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا منطبق خواهند بود.

سیستم آموزش عالی در مجارستان

این به این معنی است که نه تنها به طور گسترده تری در بازار بین المللی قابل مقایسه است، بلکه به طور گسترده تری می توان مدرک کارشناسی ارشد را در رشته دیگری نسبت به لیسانس خود دنبال کرد. در بعضی از دوره های تخصصی تر مانند پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی به چندین نام مراجعه کنید، مدرک اول پس از پنج تا شش سال تحصیل بسته به رشته، مدرک کارشناسی ارشد است.

عضویت در اتحادیه اروپا نیز به این معنی است که مدارک پزشکی، مطالعات دامپزشکی و معماری به طور مستقیم قابل انتقال بوده و برای اهداف تخصصی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پذیرفته شده است.عضویت در اتحادیه اروپا نیز به این معنی است که مدارک پزشکی، مطالعات دامپزشکی و معماری به طور مستقیم قابل انتقال بوده و برای اهداف تخصصی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پذیرفته شده است.

دانشجویان از کدام ملیت در مجارستان تحصیل می کنند؟ اکثر دانشجویان خارجی در بوداپست، مجارستان از کشورهای همسایه مانند رومانی، اسلواکی و اوکراین وارد می شوند. کشورهای غیر همسایه، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در مجارستان را جذب می کند  (عمدتا دانشجویان علوم پزشکی در sote بوداپست، و دانشکده های مختلف آن ها) از: آلمان، نروژ، اسرائیل و ایران که در تعداد زیادی از برنامه های تمام وقت در مجارستان هر ساله شرکت می کنند.

علاوه بر آنچه که در بالا ذکر شد، چون مجارستان در حال تبدیل شدن به مقصد تحصیلاتی بیشتر و بیشتر در خارج از کشور می باشد، هزاران نفر از دانشجویان خارجی که در مجارستان در یکی از برنامه های مختلف اراسموس تحصیل می کنند، ملیت آن ها عبارتند از: اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، ترکی، یونانی، قبرسی، لهستانی و از سال ۲۰۱۰ افزایشی را در ورود دانشجویانی که از انگلستان می رسند را در بر می گیرد.

کدام یک از رشته ها در دانشگاه ها و دانشکده های مجارستان در دسترس هستند؟ اکثریت وسیعی از دانشجویان خارجی که در مجارستان تحصیل می کنند،  در برنامه های تحصیلی تمام وقت شرکت می کنند. مطالعات پزشکی در SOTE مجارستان یکی از محبوب ترین انتخاب های تحصیل است و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی نیز در برنامه های دندانپزشکی، داروئی و دامپزشکی شرکت می کنند. دومین برنامه جذاب لیسانس، بر روی دیپلم های مختلف مهندسی تمرکز دارد.

دانشکده های تحصیلات عالی بیشتر در شهرهای بزرگ قرار دارند، چرا که بیشتر دانشجویان خارجی در مجارستان در دانشگاه های بسیار ارزشمند Semmelweis – دانشگاه پزشکی و دانشگاه Corvinus در بوداپست حضور دارند. جدا از شهر پایتخت بوداپست، تعداد زیادی دانشجوی بین المللی در مجارستان در شهرهای اصلی شهر Debrecen، Pécs و Szeged یافت می شود.

برای پذیرش در یک دانشگاه یا کالج مجارستان، شما باید یک دیپلم دبیرستانی به زبان مجارستانی یا انگلیسی به همراه کپی مربوط به دوره ها و نمرات آنها بدهید. بعضی از دوره ها همچنین نیاز به امتحان ورودی دارند که برای دوره های بین المللی بزرگ در سراسر جهان ارائه می شود. برای یک برنامه زبان انگلیسی، بخشی از امتحان ورودی اغلب برای تست مهارتهای زبان انگلیسی شماست. در غیر این صورت از شما خواسته می شود که مدارک را نیز ارائه دهید. برای برنامه های زبان های دیگر – آلمانی بسیار معمول است – شرایط خاصی برای مهارت های آلمانی شما وجود دارد.

همه دانشجویان خارجی که شهروندان اتحادیه اروپا نیستند و در حال برنامه ریزی برای تحصیل در مجارستان و اقامت در داخل مرزهای آن به مدت بیش از 90 روز هستند، ملزم به درخواست ویزای تحصیلی مجارستان از نوع بلند مدت برای تحصیل در این کشور هستند. این موضوع  می تواند متفاوت باشد ، بنابراین از قبل درباره مقررات ورودی با توجه به کشور مادری خود تحقیق کنید. شما تنها می توانید درخواست ویزا از کنسولگری مجارستان و یا سفارت مجارستان در کشور خود یا محل اقامت دائم خود درخواست بدهید. – پردازش ویزا حدود یک ماه طول خواهد کشید. برای دریافت ویزای دانشجویی، ابتدا باید یک پیشنهاد از یک دانشگاه مجارستان بگیرید. اسنادی که برای درخواست ویزا لازم است:

 • اثبات پرداخت هزینه تحصیل
 • نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما
 • پاسپورت معتبر حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود
 • کپی از صفحه عکس دار پاسپورت شما
 • عکس گذرنامه مربوط به 6 ماه گذشته
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات آدرس یا مسکن در مجارستان
 • اثبات کافی بودجه برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین / بیانیه بانک
 • فرم درخواست ویزا
 • ۳ پاکت مهر شده به ادرس متقاضی

پس از ورود به مجارستان، باید ظرف 15 روز از زمان ورود خود درخواست مجوز اقامت خود را بدهید. این امر در مورد شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند در مجارستان به مدت بیش از 90 روز اقامت داشته باشند، اعمال می شود. در مقایسه با بقیه اروپای غربی، مجارستان محل تحصیل و اقامت بسیار مقرون به صرفه را در رابطه با هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی ارائه می دهد. هزینه های تحصیلی بسته به نوع دانشگاه و برنامه متفاوت است.

اغلب پزشکی و دندانپزشکی در میان گزینه های گرانقیمت با هزینه های تا 20،000 یورو و در برخی موارد به قیمت 4500 یورو برای سایر برنامه ها خواهد بود. علاوه بر هزینه های شهریه نیز باید هزینه تقاضانامه، هزینه امتحان و هزینه ثبت نام را پرداخت کنید که بین 100 تا 150 یورو است. هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا کم است.آن ها به طور طبیعی در شهرهای بزرگ تر، مانند بوداپست با اجاره سالانه 300 یورو در ماه، کمی بالاتر هستند.شما باید با حدود 750 یورو در ماه بتوانید به اندازه کافی اجاره دهید بلکه هزینه های حمل و نقل عمومی، بیمه سلامت، مواد تحقیقاتی و غیره را فراهم کنید و حتی چند شب هم بیرون بروید.

در حالی که در مجارستان تحصیل می کنید، برای پیدا کردن آپارتمان برای اجاره و یا حتی یک اتاق در یک خانه، چندین گزینه دارید. اگرچه  برخی از دانشجویان مجارستان ترجیح می دهند در خوابگاه ها زندگی کنند، که معمولا ارزان ترین گزینه هستند، بیشتر دانشجویان ترجیح می دهند مکانی را پیدا کنند که در بخش های مرکزی شهر واقع شده باشد. اگر شما یک آپارتمان اجاره می کنید باید به خاطر داشته باشید که ممکن است به ارزش اجاره دو ماه پول نقد در زمان امضای قرارداد به عنوان یک سپرده، نیاز داشته باشید. این مقدار باید به شما پس از خروج از آپارتمان بازگردانده شود، مشروط بر اینکه آپارتمان مرتب باشد و تمام پرداخت ها  پرداخت شده باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان

مجارستان یک کشور مقرون به صرفه است و یک محیط فرهنگی متفاوت برای دانشجویی های بین اللملی ایجاد کرده است و همچنین مناظر طبیعی و ساختمان های تماشایی دارد به همین دلایل این کشور یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است . دانشجویان رومانی و اسلواکی و فرانسه و اسپانیا و ایتالیا از مجارستان استقبال زیادی می کنند.

اگر وارد دانشگاه مجارستان شوید، ممکن است خود را در بین دانشجویان مغولستان، اکوادر و یا حتی هند ببینید. اگر می خواهید در دانشگاه مجارستان به ادامه تحصیل بپردازید مراحل زیر را باید انجام بدهید. موارد مورد نیاز برای دریافت مدرک در مجارستان برای مدرک کارشناسی:

 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دوران دبیرستان
 • گذراندن امتحان ورودی

برای مدرک ارشد:

 • مدرک کارشناسی (مدرک چهارساله کارشناسی برای مدرک کارشناسی ارشد نیاز است)
 • ریزنمرات دانشگاه
 • مدرک متناسب بودن رشته کارشناسی با رشته ارشد

برای مدرک دکتری:

 • مدرک دانشگاهی معادل با مدرک کارشناسی ارشد ، ارشد هنر یا ارشد علوم پایه
 • اثبات تجربه حرفه ای قبلی (البته این مورد برای بعضی از دوره ها مورد نیاز است)

الزامات زبان : اگر میخواهید یک دوره زبان انگلیسی را در مجارستان پشت سر بگذارید باید یا مدرک toefl یا ielts داشته باشید یا آزمون وردی را با قبولی پشت سر بگذارید. برای مدرک کارشناسی:

 • 5 تا 6 برای تست IELTS
 • 60 تا 80 برای تست TOEFL

برای مدرک کارشناسی ارشد:

 • 5.5 تا 6.5 برای IELTS
 • 70 تا 90 برای TOEFL

در مجارستان بعضی از دوره های درسی به زبان آلمانی موجود است. اگر میخواهید در این دوره شرکت کنید باید یک مدرک زبان آلمانی ارائه بدهید. مراحل گام به گام درخواست شرکت در دانشگاه مجارستان، دانشگاه و دوره تحصیلی خود را انتخاب کنید، مجارستان 66 دانشگاه دارد که از این 66 تا،  7 تا از  آن ها دارای رنک بین المللی هستند. چند تا از دانشگاه های مشهور مجارستان که هدف دانشجو های بین المللی هستند عبارت اند از :

 • دانشگاه دبریکن
 • دانشگاه بین اللملی تجارت
 • دانشگاه بوداپست متروپولتن (BUDAPEST METROPOLITAN)

طبیعتا دوره تحصیلی که می خواهید انتخاب کنید، باید متناسب با توانایی ها و دوره های قبلا پشت سر گذاشته اید، باشد، اما اگر چند دوره آموزشی در ذهن دارید،  شاید دانستن محبوب ترین دوره های آموزشی در مجارستان به تصمیم گیری شما کمک کند.

 • ارشد مدیریت کسب و کار در مجارستان
 • ارشد علوم کامپیوتر در مجارستان
 • ارشد علوم محیطی در مجارستان
 • ارشد روابط بین الملل در مجارستان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان

بررسی کردن شرایط و ضوابط ورود، بعد از اینکه دوره تحصیلی خود را انتخاب کردید ، باید مدارک مورد نیاز برای این دوره را قبل از زمان مقرر شناسایی و تهیه کنید. در ادامه بعضی از مدارک مورد نیاز آورده شده است.

 • یک روزمه به روز
 • مدرک مهارت زبانی (انگلیسی و آلمانی یا مجارستانی متناسب با دوره ای که میخواهید در آن تحصیل کنید )
 • ریز نمرات تایید شده به زبان انگلیسی
 • مدرک دیپلم تایید شده به زبان انگلیسی
 • لیست کردن دو داور علمی یا دو نامه علمی
 • نامه انگیزه شما برای شرکت در این دانشگاه
 • یک مقاله دانشگاهی (مخصوصا برای علوم پایه و علوم انسانی)
 • یک نمره GMAT یا GRE قابل قبول
 • آزمون ورودی (بیشتر برای دانشجویان کارشناسی)
 • یک مصاحبه رو در رو با اسکایپ (بیشتر برای دانشجویان ارشد)

متناسب با دانشگاه زمان ارسال مدارک متفاوت است: ترم پاییز: 15 فوریه، ترم بهار : 15 نوامبر. برای اینکه مطمئن شوید،  سایت دانشگاه مورد نظر خود را چک کنید چون که این زمان متفاوت است مخصوصا برای دوره هایی که با زبان انگلیسی تدریس می شود. به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید و هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. به صورت معمول می توانید مدارک لازم در صحفه دانشگاه مورد نظر خود آپلود کنید. برای اینکه مطمئن شوید که تمامی مدارک را ارسال کرده اید به دانشگاه مورد نظر خود تماس برقرار کنید و از آن ها اطمینان حاصل کنید.

توجه داشته باشید که دانشگاه های مجارستان هزینه ای بین 100 تا 150 یورو برای بررسی پرونده دریافت می کنند. زمانی که پذیرفته می شوید، توسط یک ایمیل یا پست به شما اطلاع داده می شود و اطلاعات گام بعدی را به شما می دهند. اگر یک دوره تحصیلی شما شهریه داشته باشد،  از شما می خواهند که حداقل بخشی از شهریه را پرداخت کنید. به طور میانگین هزینه شهریه در دانشگاه های مجارستان بین 2000 تا 5000 یورو است (سالانه). اگر شما یک دانشجو اروپایی نیستید، باید برای تحصیل در مجارستان ویزا داشته باشید . این ویزا را می توانید بعد از قبول شدن در دانشگاه مجارستان تهیه کنید. مدارک کلی مورد نیاز برای دریافت ویزا :

 • رسید پرداخت هزینه دانشگاه
 • نامه قبولی در دانشگاه
 • گذرنامه شما باید حداقل تا شش ماه بعد از ورود شما اعتبار داشته باشد
 • مدرک بیمه سلامت
 • مدرک داشتن محل اقامت در مجارستان
 • مدرک برای داشتن یک منبع مالی که نیاز مالی شما را در مجارستان بر طرف کند
 • فرم ثبت نام ویزا

زمانی که وارد مجارستان شدید باید برای مجوز اقامت خود در 15 روز اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان جهت مهاجرت تحصیلی

دانشجویان بین المللی غیر اروپایی که قصد دارند بیشتر از 90 روز متوالی در مجارستان بمانند باید برای ماندن در این کشور درخواست ویزای تحصیلی طولانی مدت را بدهند. الزامات ویزای تحصیلی مجارستان بسیار متنوع است، به همین دلیل مهم است که قبل از اقدام ، درمورد قوانین ورود به کشور مجارستان، با توجه به کشور مادری خود  تحقیق کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان ابتدا باید یک درخواست از طرف دانشگاه مجارستان داشته باشید.

شما تنها ویزای تحصیلی خود را باید از طریق  کنسول گری ویا سفارتی که در منطقه اقامت شما در حال فعالیت است، درخواست کنید. پروسه ی درخواست ویزا معولا یک ماه طول میکشد حتی ممکن است بیشتر به طول بیانجامد، پس بهتر است درخواست خود را هر چه زود تر انجام بدهید تا از هر گونه پیچیدگی احتمالی پرهیز کرده باشید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان

 • مدرک پرداخت شهریه دانشگاه
 • نامه قبولی از طرف دانشگاهی که در آن قبول شده اید.
 • کپی عکسی که در گذر نامه دارید.
 • عکس گذر نامه  که نباید قدیمی تر از 6 ماه باشد.
 • مدرک بیمه سلامت
 • مدرک آدرس خانه در مجارستان
 • بیانیه یا تاییدیه بانک از این موضوع که شما می توانید نیاز ملی خود را بر طرف کنید.
 • فرم درخواست ویزا
 • سه نامه مهره شده همراه با آدرس فرستنده

زمانی که کنسولی گری از شما زمان مصاحبه بخواهد، باید از 4 تا 6 هفته زود تر آن را برنامه ریزی کنید، چون زمان های مصاحبه محدود است. بعد از مصاحبه مراحل ویزا بین 1 تا 4 هفته طول می کشد. باید در 15 روز برای مجوز اقامت خود بعد از اینکه به مجارستان وارد شدید، اقدام کنید. این قضیه برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی که بیشتر از 90 روز در مجارستان قصد اقامت دارند صدق می کند.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در مجارستان

به طور معمول می توانید مجوز اقامت خود را در صورت دانشجو یا شاغل بودن یا داشتن یک بیزینس دریافت کنید . اما ویزای تحصیل تنها تا زمان تحصیل شما اعتبار دارد و برای اقامت زمانی میتوانید اقدام کنید که فعالیت مفیدی را انجام بدهید و اعتبار این مجوز بسته به زمان فعالیت است. شاغل شدن یا شروع کردن یک کسب و کار بعد از فارغ التحصیل شدن کار دشواری است.

برای اینکه دانشجویان غیر بومی بتوانند این خلع فارغ التحصیل شدن تا شاغل شدن را پر کنند یک مجوز اقامت جدید برای دانشجویان تازه فار غ التحصیل شده وجود دارد . مجوز تحصیل تا کار به متقاضیان این اجازه را میدهد که تا 9 ماه دیگر در مجارستان بماند که این 9 ماه زمانی مناسبی برای پیدا کردن شغل یا راه اندختن یک شغل است. ناگفته نماند که بعد از پیدا کردن یک شغل این مجوز به یک مجوز اقامت متناسب با فعالیت شما تبدیل می شود.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در مجارستان

چه کسانی میتوانند برای مجوز تحصیل تا کار اقدام کنند؟ تمامی دانشجویان خارجی که از دانشگاه مجارستان مدرک دریافت کرده باشند میتوانند برای این مجوز اقدام کنند اما باید درخواست خود را 15 روز مانده با انقضای مجوز اقامت تحصیلی خود تحویل بدهید. برای درخواست مجوز تحصیل تا شغل باید موارد زیر را تایید کنید:

 • یا به دنبال شغل هستید یا میخواهید یک کسب و کار را، راه بیاندازید. (برای این کار مشاوره پیشنهاد می شود)
 • بودجه لازم برای ماندن در مجارستان را دارید. به عنوان مثال بیانیه بانک از این که پول کافی ر ا دارید یا مدام از خارج از کشور پول دریافت می کنید.
 • بیمه سلامت معتبر دارید.
 • محل اقامت دارید
 • در صورتی که با درخواست شما مواقت نشد توانایی خارج شدن از کشور را دارید.

مقامات ممکن مدارک دیگری را نیز بخواهند. اگر با درخواست شما برای ویزای تحصیل تا کار موافقت نشد بعد از فارغ التحصیل شدن نمیتواند در کشور بماند و باید مجارستان را ترک کنید. در نتیجه الزامی است که قبل از انقضای ویزای تحصیل خود برای مجوز کار تا تحصیل خود اقدام کنید. ویزای تحصیلی خود را به یک مجوز اقامت دائم تبدیل کنید. پس اگر یک دانشجوی خارجی هستید و میخواهید بعد از فارغ التحصیل شدن در مجارستان بمانید باید:

 • باید برای یک مجوز تحصیل تا کار اقدام کنید.
 • یک شغل پیدا کنید یا اقدامات لازم برای شروع یک کسب و کار را انجام بدهید البته به یاد داشته باشید که 9 ماه بیشتر فرصت ندارید.
 • برای مجوز اقامت متناسب با فعالیت سودمند اقدام کنید (که می شود شغل جدیدتان یا فعالیتی که برای شرکت خود آغاز کرده اید)

هزینه های مهاجرت تحصیلی به مجارستان

تحصیلات در مجارستان استانداردهای بالایی دارد و هزینه شهریه در پایین ترین حد در بین کشور های اروپایی قرار دارد. در این مقاله به هزینه زندگی دانشجویی و شهریه دانشگاه در مجارستان پرداخته می شود. هزینه تحصیل در مجارستان در دانشگاه های این کشور بسیار پایین و قابل پرداخت است. این هزینه متناسب با دانشگاه متفاوت است. دانشجویانی که بودجه آن ها توسط دولت تامین می شود، نیازی به پرداخت شهریه ندارند.

دانشجویان بین المللی غیر اروپایی باید شهریه ای نزدیک به 2000 یورو سالانه پرداخت کنند. هزینه زندگی در مجارستان برای دانشجویان بین 450 یورو تا 500 یورو در ماه است. این هزینه مجموع هزینه های خوراک، ارتباطات و حمل و نقل و غیره است. ریز هزینه ها به صورت زیر است :

 • اجاره یک آپارتمان کوچک در بوداپست 220 یورو درهر ماه
 • اجاره یک اتاق در بوداپست 190 یورو در هر ماه
 • اجاره یک آپارتمان کوچک در اطراف شهر 155 یورو در هر ماه
 • اجاره اتاق در اطراف شهر 60 یورو در هر ماه
 • حمل و نقل عمومی : ماهیانه 30یورو – برای دانشجویان ماهیانه 12 یورو
 • یک قرص نان 1 یورو
 • یک لیتر شیر 1 یورو
 • هزینه غذای بیرون : 5 تا 8 یورو
 • بلیط سینما : 4 یورو

 اکر خواهان تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان هستید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمائید. مشاوران مجرب به صورت تلفنی و رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به مجارستان 2023

 1. سلام مهاجرت تحصیلی برای رشته پزشکی چیست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتت بخیر
   برای کسانی که می خواهند در کشور های دیگر تحصیل پزشکی انجام دهند، ویزای تحصیلی دریافت می شود. تحصیل در کشور های دیگر یکی از روش های مهاجرتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *