شرایط تحصیل در مالتا

امروزه برای مهاجرت به مالتا روش های گوناگونی وجود دارد، اما در بین آنها روش مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل جزو بهترین روش های مهاجرتی می باشد. در تمام این روش های مهاجرتی شخص می تواند نهایت برای اخذ تابعیت و شهروندی مالتا خود اقدام نماید. این مقاله در رابطه با شرایط تحصیل در مالتا می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به مالتا به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به مالتا برگزیده اصطهباناتی در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مالتا

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به مالتا وجود دارد، اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به مالتا معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند.

شرایط تحصیل در مالتا

استانداردهای بالا و آموزش با کیفیت در مدارس مالتی، بر اساس بریتانیا

با توجه به اینکه در گذشته مالت به عنوان یک مستعمره بریتانیا شناخته می شده است، سیستم آموزش و پرورش مالت بر اساس سیستم آموزش و پرورش بریتانیا می باشد. در مالت، تمام کودکان 4-16 ساله حق تحصیلات رایگان در تمام مدارس دولتی، صرف نظر از سن، جنس و اعتقاد خود دارند. استاندارد آموزش و پرورش در مالت بالا است و پس از هر سال تحصیلی از دانش آموزان آزمونی گرفته می شود. لباس فرم مدرسه در مالت یک هنجار است و هر مدرسه دارای یک لباس مختلف با رنگ های منحصر به فرد و آرم است. بعضی از مدارس هنوز بین پسران و دختران جدا است اما برخی از مدارس مخلوط است.

پیش دبستانی و مهد کودک

کودکان در مالت از 3-4 سالگی در مهد کودک شرکت میکنند این مقطع کاملا رایگان است. در طی این مدت یادگیری غیررسمی است، و یادگیری از طریق بازی ها و همچنین از طریق تعامل با کودکان دیگر است.

دبستان

در 5 سالگی آموزش دبستان به کودک آغاز می شود و شروع مدرسه ابتدایی در گذشته از سن 6 سالگی بوده است، تا زمان 10 سالگی دوره دبستان ادامه دارد. حضور در مدرسه ابتدایی برای همه کودکان اجباری است و یک مدرسه تقریبا در هر شهر وجود دارد. در مالت هدف از دبستان اموزش پایه است و دانش آموزان معمولا در مدارس عادی درس می خوانند، با این حال برای دانش آموزان با نیازهای ویژه مدارس تخصصی نیز وجود دارد.

تحصیل مدرسه راهنمایی در مالتا

بعد از مدرسه ابتدایی دانش آموزان دوره راهنمایی را برای 5 سال طی میکنند، دانش آموزان از 11-16 سالگی را در این مدارس میگذرانند. این مدارس بزرگتر از مدارس ابتدایی است و دانش آموزان از چند مدرسه ابتدایی در آن به هم ملحق می شوند. پس از اتمام دوره متوسطه، آموزش اجباری به پایان می رسد.

دبیرستان و آموزش و پرورش ثانویه در مالتا

همانطور که دانش آموزان به سن 16 سالگی میرسند آنها می توانید برای رفتن به فرم ششم که به مدت دو سال است تا زمان 18 سالگی را در مدارس دبیرستان بگذرانند. ورود آنها به مدرسه دبیرستان بستگی دارد که چگونه امتحانات سطح O خود را انجام داد و بسته به نمره کسب شده توسط آنان سه مدرسه برای انتخاب وجود دارد، MCAST (مدرسه مهارت)، کالج و دبیرستان عالی که برای دانش آموزانی است که در امتحانات O خود نمره کمتری را اخذ کرده اند. در دبیرستان دانش آموزان موضوعات مختلفی را مطالعه میکنند و در حال آماده شدن برای ورود به سطح A که برای ورود به دانشگاه مورد نیاز است می باشند

دانشگاه / آموزش عالی

پس از آنکه دانش آموزان سطح خود را به سطح  A رساندند، (سطح 2 A- و 4 متوسط) تصویب آنها را به در دانشگاه مالت و یا MCAST شروع به زمانی که آنها می خواهند. معمولا دانش آموزان را آغاز می کنند حدود 18 سال سن دارند، و فارغ التحصیل بر این اساس دوره انتخابی آنها می باشد.

دانشگاه مالت بالاترین موسسه آموزشی در مالت است، و همچنین جزو قدیمی ترین دانشگاه در اروپا  است که دارای بیش از 400 سال قدمت است. دانشگاه مالت دوره های کارشناسی و سطح کارشناسی ارشد را ارائه می دهد و به طور کامل هزینه ها توسط دولت تامین می شود. دوره آموزشی بین یک تا شش سال به طول می انجامد، و پس از آن امکان تحصیل دوره دکتری برای فارغ التحصیل وجود دارد.

هزینه زندگی دانشجویی درمالتا یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی مالتا بسیار بالاتر است.

خلاصه سیستم آموزشی مالتا:

 • مدرسه ابتدایی: 4-10 سالگی
 • دبیرستان: 11-16 سالگی
 • سطح O-: 16 سالگی
 • فرم ششم: 16-18 سالگی
 • سطح A-: 16 سالگی
 • دانشگاه MCAST: 18 -25+

دانشگاه در ان کشور شامل موسسات دولتی، خصوصی و بین المللی می باشد.

در مالت دانشگاه ها به دو دسته مدارس دولت و مدارس خصوصی تقسیم شده اند.

 مدارس و دانشگاه های دولتی

دانشگاه های دولتی آموزش رایگان را به تمامی دانش آموزان و دانشجویان ارائه این دانشگاه ها در تمام شهرهای اصلی در اطراف مالت و Gozo واقع شده اند. علاوه بر آموزش به زبان انگلیسی، همه درس ها به زبان مالتی نیز ارائه می شوند. حمل و نقل از مدرسه و دانشگاه تا محل زندگی در مالت رایگان است در برخی مدارس کتاب و دیگر مواد تحصیلی نیز رایگان یا ارزانتر ارائه می شوند، و همچنین تنها چیزی که پدر و مادر نیاز است بخرند لباس مدرسه است.

بورسیه تحصیلی مالتا

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مالتا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های مالتا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درمالتا برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در مالتا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های مالتا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

مدارس و دانشگاه های خصوصی تحصیل در مالتا

حدود 30٪ از دانش آموزان در مدارس خصوصی مالت که توسط وزارت آموزش و پرورش تنظیم می شوند شرکت می کنند.: مدارس و دانشگاه های خصوصی در مالت را می توان در دو دسته مدارس و دانشگاه های کلیسا و مدارس و دانشگاه های مستقل خلاصه کرد.

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است. در سیستم آموزش و پرورش مالتا ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های مالتا با یکدیگر متفاوت باشند. شرایط تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا در دانشگاه های پزشکی تایید وزارت علوم این کشور امکانپذیر است.

 تحصیل در مالتا بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در مالتا به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است زبان تحصیل در مالتا به زبان مالتایی و انگلیسی می باشد.

مدارس و دانشگاه های کلیسا

بسیاری از آموزشگاه ها کلیسای متعلق به کلیسای کاتولیک است و هزینه ها توسط درامد کلیسا تامین میگردد. در مدارس کلیسا پدر و مادر باید سالانه مبالغی را برای تحصیل فرزند خود بپردازند.

در مدارس و دانشگاه های کلیسا همه درس ها به جز دروس زبان مالتی توسط راهبه ها و کشیش ارائه میگردد و تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در هنگام حضور در یک مدرسه کلیسا، پدر و مادر مورد بایستی هزینه حمل و نقل به مدرسه، کتاب و مواد و لباس مدرسه را پرداخت کنند.

در مدارس مستقل تمام درس توسط معلمان به طور منظم هر چند به زبان انگلیسی ارائه می شوند. با این حال، دانش آموزان به نوبه خود تا 16 سالگی، بایستی مسلط به هر دو زبان باشند. در هنگام حضور در یک مدرسه یا دانشگاه مستقل، پدر و مادر یا خود فرد نیاز است هزینه های حمل و نقل تا مدرسه، کتاب و مواد و لباس مدرسه را پرداخت کنند.

دانشگاه های بین المللی مالتا

مالت دارای تعداد زیادی دانشجوی بین المللی است تعداد زیادی از دانشجویان خارجی از همه سنین در این کشور وجود دارد. این امر منجر به افتتاح سه دانشگاه بین المللی به نام Verdala شد، دانشگاه بین المللی QSI مالت و دانشگاه بین المللی فنی و حرفه ای برخی از این موارد هستند. با این وجود، بسیاری از افراد مالتی نیز در مالت انگلیسی صحبت می کنند و برخی از افراد بومی کشور مالت نیز در مدارس و دانشگاه های بین المللی همراه با دانشجویان خارجی شرکت میکنند.

آموزش بزرگسالان در مالت

شرکت در دوره های آموزش (ETC) برای بزرگسالان در مالت در رشته هایی نظیر بازاریابی یا حتی باغبانی برای عموم آزاد است، و همچنین کلاس های سواد آموزی عمومی و آموزش حرفه ای خاص نیز در این کشور وجود دارد. یک سرویس دولتی است و دوره های رایگان برای بزرگسالان بی سواد در مالت وجود دارد. به تازگی آموزش و پرورش موسسات شبانه را همراه با دوره های مختلف فنی و حرفه ای برای بزرگسالان ارائه کرده است.

سوالات متداول درباره تحصیل در مالتا

شرایط تحصیل در مالتا چیست؟

با توجه به گذشته مالتا که مستعمره انگلیس بوده است، سیستم آموزشی این کشور نیز از انگلیس تبعیت می کند. دانشجویان از 4-16 سال به صورت اجباری و رایگان در مدارس این کشور تحصیل می کنند. بعد از می توانند در دانشگاه های عالی این کشور در طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی تحصیل کنند.

زبان تحصیل در مالتا چیست؟

زبان در اکثر رشته های تحصیلی مالتا به زبان انگلیسی است؛ اما یادگیری زبان بومی این کشور نیز به شما می تواند در زندگی و تحصیل کمک کند.

دوره های زبان کشور مالتا به چه صورت است؟

دوره های زبان در مالتا بسته به سطح زبان متقاضی دارد. متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های زبان خود را برای مقاطع تحصیلی بالاتر آماده کنند. هزینه دوره های زبان 8 ماهه سه هزار یورو و یک ساله چهار هزار یورو است. 

شرایط تحصیل کارشناسی در مالتا چگونه است؟

برای شرکت در مقطع کارشناسی در مالتا باید حداقل مدرک زبان آیلتس 6 را ارائه دهید. در صورتیکه مدرک زبان نداشته باشید، باید در ابتدا در کالج های زبان شرکت کرده و بعد از دریافت مدرک زبان وارد کورس اصلی شوید. مدت تحصیل مقطع کارشناسی در مالتا 4 سال می باشد.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در مالتا به چه شکل است؟

کارشناسی ارشد در مالتا 1-2 سال به طول می انجامد. دانشجویان باید در رشته های مرتبط با رشته های کارشناسی اقدام کنند. بعد از آن می توانند وارد بازار کار شوند و در مالتا بمانند.

شرایط تحصیل دکترا در مالتا چیست؟

دوره دکترا در مالتا 4-8 سال به طول می انجامد. بعد از اتمام دوره دکترا باید پایان نامه ارائه دهید و در صورتی که نمره قبولی دریافت کردید می توانید مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایید.

هزینه زندگی در مالتا چقدر است؟

هزینه زندگی در مالتا بسته به شهر انتخابی و سبک زندگی متقاضی دارد. به طور معمول هزینه زندگی در مالتا 800-1000 یورو در ماه می باشد.

آیا می توانم برای تحصیل در مالتا بورسیه تحصیلی دریافت نمایم؟

بله، دریافت بورسیه تحصیلی مالتا به عوامل مختلفی از جمله محدودیت سنی، رزومه علمی، انگیزه نامه و غیره بستگی دارد.

محل اقامت دانشجویان بین المللی در مالتا به چه شکل است؟

دانشگاه های مالتا به طور معمول خوابگاه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. همچنین دانشجویان می توانند در آپارتمان های اشتراکی یا جداگانه زندگی کنند.

جهت اخذ ویزای مالتا به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • کپی و اصل پاسپورت(با حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی بین المللی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت جسمی و روحی
 • تمکن مالی
 • ارائه نامه پذیرش

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالتا کدامند؟

متاسفانه در سال 2020-2021 هیچ دانشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت در مالتا وجود ندارد.

متقاضیان تحصیل در مالتا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط ویزا کار مالتا و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به راحتی ویزای تحصیل در مالتا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در مالتا بپردازند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *