مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2023

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

بر اساس اطلاعاتی که از سمت مشاورین موسسه حقوقی برگیزده اصطهباناتی دریافت شد، موسسه مهاجرت و شهروندی کانادا، برنامه های سرمایه گذاران مهاجر را برای بهبود توسعه اقتصادی و استخدامی با جذب افراد ثروتمند و باهوش تاجر و با مهارت های مدیریتی برای مهاجرت تجاری و اخذ تابعیت و اقامت کانادا، دایر کرد. بدین منظور افراد دارای سرمایه می توانند شرایط لازم را برآورده ساخته و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را پیش بگیرند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا برترین مقصد دنیا برای مهاجرت تجاری برای خانواده هایی با دارایی خالص بالا است. کانادا به دلیل برنامه سرمایه گذار بسیار مشهور دولتی مدیریت کبک (Government Manages Quebec Investor Program)، امنیت و کیفیت زندگی، مالیات های تجاری کم، بهترین دسترسی به توافقات تجاری آزاد و استقبال از مهاجران از همه ملیت ها انتخاب می شود.

شما می توانید برای مهاجرت به بهترین کشور بر روی زمین برنامه ریزی کنید، با این اطمینان خاطر که برنامه های مهاجرت تجاری کانادا توسط دولت برنامه ریزی و تنظیم می شوند، که در کشورهای دیگر امری بعید است. بدینوسیله نیز می توانید شرایط اخذ شهروندی کانادا را فراهم کنید و درخواست پاسپورت نمایید.

برنامه سرمایه گذاری کبک QIIP، تنها برنامه مهاجرت تجاری کانادا بدون محدودیت سنی، بدون نیاز به زبان یا دیپلم و بدون نیاز به آغاز، خرید یا مدیریت یک شرکت در کانادا است و دادن آزادی کامل به شما برای آینده و امکان برنامه ریزی فروش شرکت اخیر شما در زمان درست و با قیمت مناسب قبل از مهاجرت به کانادا به عنوان یک مهاجر سرمایه گذار منفعل تحت برنامه اقامت دائم غیر شرطی کانادایی است.  

اگر شما مالک یک تجارت هستید یا در یک پست مدیریتی با مدرکی قوی یا منابع مدیریتی یا کارمندان استخدام شده اید و از سپتامبر 2018 شروع کرده اید؛ حداقل ارزش اموال شما 2.000.000 دلار کانادا است، پس اگر شما بالاتر از 46 سال باشید این برنامه بهترین و اغلب تنها گزینه در دسترس است. QIIP تنها گزینه در دسترس مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در 2019- 2020 است، که در طی 3 سال اقامت دایم کانادا برای شما فراهم می شود.

سرمایه گذاران و کارآفرینان علاقه مند می توانند تحت برنامه های زیر درخواست کنند:

 • برنامه فدرال
 • برنامه تجاری کبک
 • برنامه مهاجرتی PNP
 • برنامه ویزای استارت آپ فدرال

دو برنامه تحت برنامه سرمایه گذاری فدرال وجود دارند:

 • ویزای استارت آپ فدرال
 • برنامه فدرال برای افراد خود اشتغال

سرمایه گذاران علاقه مند برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ در فدرال، باید:

 • اثبات اینکه دارای تجربه تجاری مرتبط هستند،
 • شرایط زبانی را رعایت می کنند،
 • دارای بودجه کافی برای اقامت در کانادا هستند،
 • توافق برای اقامت در ایالتی غیر از کبک،
 • تکمیل بررسی سابقه،
 • تکمیل یک معاینه پزشکی،
 • مایل به سرمایه گذاری حداقل 200.000 دلار کانادا (اگر از یک صندوق سرمایه گذاری اختصاص یافته کانادایی باشد)
 • مایل به سرمایه گذاری حداقل 7500.000 دلار کانادا (اگر از یک گروه سرمایه گذاری انجل باشد)

ویزای اقامت دائم برای سرمایه گذاران مورد تایید و خانواده های آنها صادر می شود. اگر استارت آپ کانادایی شما موفق باشد، شما همچنان به عنوان ساکن دائم باقی خواهید ماند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

از آنجایی که برنامه سرمایه گذاری کبک هیچ محدودیت سنی و الزامات زبانی یا تحصیلی ندارد، این برنامه بسیار محبوب است و واقعاً گزینه ای برای افرادی است که می توانند تصمیمات سریع بگیرند. سالانه فقط 570 متقاضی مجاز هستند و درخواست ها باید قبل از ژوئن سال 2019، زمانی که برنامه مجدداً فعال می شود برای QIIP (برنامه سرمایه گذاران مهاجرتی کبک) آماده شوند. ممکن است سهمیه ای برای شما در نظر گرفته شود…. اما در صورتی که واجد شرایط زیر هستید و با مشارکت مالی اجباری موافقید، امروز با ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط جدید 2023 برنامه سرمایه گذار کبک

برای صلاحیت سرمایه گذار مهاجر و دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در 2020-2019، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

 1. سرمایه گذار مهاجر کبک (و همسر) باید حداقل سرمایه شخصی به ارزش 2.000.000 $ کانادایی (که 1.6 میلیون دلار تا قبل از 2018 بود) داشته باشند.
 2. متقاضی سرمایه گذار مهاجر باید پس از حداقل دو سال از سهامداران یک شرکت خصوصی باشد یا در پنج سال گذشته حداقل به مدت دو سال سهامدار باشد. در صورتی که متقاضی سرمایه گذار مهاجر شرکتی نداشته باشد، باید به عنوان یک کارمند حقوق بگیر در یک شرکت معتبر، حداقل به مدت دو سال تجربه مدیریت داشته باشد.
 3. متقاضی باید سرمایه گذار مهاجر کبک را به عنوان گزینه تأمین مالی انتخاب کند و حداقل یک بار میزان غیر قابل برگشت 350.000 $ کانادایی را اهدا کند (تا قبل از سال 2018، این میزان، 240.000 $ بود) که شامل تمام هزینه های کارگزار دولتی یا سپرده 1.200.000 $ کانادا به مدت 5.5 سال و عدم دریافت سود سپرده می باشد اما بسیاری از هزینه های مربوطه را به عهده می گیرد.
 4. هزینه تامین سرمایه 350.000 $ کانادایی سرمایه گذار کبک
شرایط جدید 2019 برنامه سرمایه گذار کبک

شرایط جدید 2023 برنامه سرمایه گذار کبک

اکثر متقاضیان سرمایه گذار مهاجر مایل به سرمایه گذاری اجباری 1.200.000 $ کانادا در یک دوره 60 روزه نیستند و یا نمی توانند سرمایه های خود را از بین ببرند. شرکت کارگزاری که مهاجرت کبک را به عهده دارد برای حل این مسئله، یک گزینه تأمین مالی استاندارد جهت جایگزینی هزینه های بهره و کارگزاری مرتبط با شرایط لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذار کانادا را ارائه می دهد. شرکت ما تضمین می کند که میزان گزینه تأمین مالی که در زمان امضای قرارداد مشخص می شود، بالا نمی رود؛ حتی زمانی که نرخ سود بانکی کانادا افزایش یابد.

این موضوع در توافقنامه مهاجرتی ما تایید می شود. راه حل تأمین مالی که در بالا توضیح داده شد شامل هزینه های قانونی حرفه ای برای آماده سازی و پیگیری روند درخواست نمی باشد. هزینه ها پس از بررسی کامل هر متقاضی محاسبه می شود و با توجه به چندین عامل فردی متفاوت است. سرمایه گذاری مورد نیاز 1.200.000 $ دیگر با این راهکار اعمال نخواهد شد.

برنامه سرمایه گذار مهاجرتی کبک و کانادا در عوض کمک های شما، بدون در نظر گرفتن تمام شرایط لازم دیگر انواع برنامه های مهاجرتی، فرصت دریافت اقامت دائم کانادا را به شما می دهد. این گزینه بهترین هدیه برای خانوداه خود و نیز بهترین سرمایه گذاری خواهد بود که تا به حال انجام داده اید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های سرمایه گذاری استانی

خیلی از استانهای کانادا، برنامه نامزدی استانی(PNP) مخصوص به خود را دارند. PNP اجازه میدهد که هر استان بر اساس نیازهای اقتصادی خود، متقاضیان مهاجرت به کانادا را برای اقامت در استان ثبت نام کند. در برنامه های نامزدی استانی(PROVINCIAL NOMINEE PROGRAM) بخش های مهاجرت کاری برای سرمایه گذاری یا شروع کسب و کار در کانادا وجود دارد. حداقل میزان سرمایه گذاری و الزامات ارزش خالص سرمایه در هر استان متفاوت است. برنامه مهاجرت PNP الزاماتی را ایجاد میکند که مخصوص همان استان است.

همه برنامه های مهاجرت کاری PNP نیاز دارند که متقاضی  یک طرح تجاری دقیق ارائه دهد. این طرح باید نوع کسب و کار خریداری شده یا تاسیس شده را شرح دهد و همچنین جزئیات پروژه ها که نشان میدهد که خرید کسب و کار به اقتصاد محلی و بازار کار سود می رساند را نیز نشان دهد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد تمام برنامه های مهاجرت کاری PNP این است که نیاز به تجربه مدیریت در کسب و کار است. در برخی از استان ها حداقل تعداد سالهای تجربه کاری بین 2 تا 5 سال کامل است در سایر استان ها نیز این الزامات وجود دارد اما حداقل آن اعمال نمیشود.

در تمام برنامه های مهاجرت کاری PNP ، متقاضی باید در مدیریت روزانه کسب و کار شرکت کند. در بعضی از موارد موافقتنامه های اجرایی مورد نیاز است که سایر الزامات یا معیارها در آن اعمال میشود. علادوه بر این هر برنامه معیارهای انتخابی اضافی دارد که از الزامات زبان تا الزامات سن متغیر است . به جز استان های کبک و انتاریو تمام برنامه های مهاجرت کاری PNP نیاز به سپرده های دولتی یا گزینه های انتخابی دارند و متقاضی که میخواهد سرمایه گذاری کند باید آن را تامین کند تا درخواست او اعمال شود.

از آنجا که الزامات حداقل سرمایه خالص در برنامه های مهاجرت کاری PNP متفاوت است ، الزامات حداقل سرمایه گذاری و اینکه آیا به سفر در استان نیاز است یا نه نیز متفاوت است . این مشخصه ها  فاکتورهای تعیین کننده ای برای تصمیم گیری برای انتخاب بهترین برنامه هستند.

با تمام نکات باز هم اگر قصد سرمایه گذاری استانی در کشور کانادا داشتید میتوانید با بهره گیزی از خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به بهترین وکیل مهاجرت به کانادا دسترسی داشته باشید و اطلاعات بروز و تجربه این افراد استفاده کنید.

نام استان های کانادا و حداقل سرمایه گذاری برای بررسی شرایط

 • بریتیش کلمبیا 800.000 دلار کانادا (منطقه ونکوور و ابوتسفورد)، 400.000 دلار ( برای خارج ار ونکوور و ابوتسفورد) 400.000 دلار و مالکیت % 33.33 از کسب و کار (در ونکوور و ابوتسفورد) یا 200.000 دلار و مالکیت بیش از %33.33 از کسب و کار ( خارج از ونکوور و ابوتسفورد) به شدت توصیه میشود.
 • مانیتوبا 350.000 دلار 150.000 دلار و مالکیت بیش از %33.33 از کسب و کار یا 1.000.000 دلار توصیه نمی شود.
 • ساسکاچوان 300.000 دلار 150.000 دلار و مالکیت بیش از %33.33 از کسب و کار یا 1.000.000 دلار تنها در صورتی که صاحب مزرعه یا متصدی کاری باشید اجباری است در غیر این صورت توصیه میشود.
 • انتاریو قابل اجرا نیست 3.000.000 دلار و مالکیت بیش از %33.33 از کسب و کار یا 1.000.000 دلار توصیه نمیشود.
 • نیوبرانزویک 300.000 دلار، 125.000 دلار حداقل برای 5 روز کاری
 • جزیره پرنس ادوارد 600.000 دلار 150.000 دلار و مالکیت بیش از %33.33 از کسب و کار یا 1.000.000 دلار توصیه میشود.
 • یوکان 250.000 دلار( حداقل 150.000 دلار منابع نقدی) 150.000 دلار و مالکیت بیش از %33.33 از کسب و کار یا 1.000.000 دلار در صنایع استراتژیک توصیه میشود.
 • مناطق شمال غربی 500.000 دلار( اگر کسب و کار در یلونایف باشد) 250.000 دلار ( اگر کسب و کار خارج از یلونایف باشد) 300.000 دلار ( اگر کسب و کار داخل یلونایف باشد )، 150.000 دلار ( اگر کسب و کار خارج از یلونایف باشد) توصیه میشود.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری ساسکاچوان

برنامه نامزد استان PNP، مهاجرت سرمایه گذاری تجاری که توسط استان های کانادا ارائه می شود، تحت برنامه های مهاجرت تجاری PNP، متقاضیان واجد شرایط برای اقامت دائم PR را پیشنهاد می نماید. تجار و کارآفرینان علاقمند به مهاجرت و زندگی در یکی از استان های دارای برنامه نامزد تجاری PNP ممکن است سرمایه گذاری در این استان ها را در نظر بگیرند، اما به یاد داشته باشید که باید هزینه زندگی در کانادا را در محاسبات خود اضاف کنید تا از لحاظ سرمایه کم نیاورید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری ساسکاچوان

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری ساسکاچوان

برنامه نامزد استان، PNP مهاجرت کسب و کار سرمایه گذار کارآفرین

سرمایه گذاران، تجار و کارآفرینان ممکن است به طور جدی برنامه نامزد استان PNP، جریان مهاجرتی کارآفرین کسب و کار را در نظر بگیرند که با سرمایه گذاری حداقل 150.000 $ در کسب و کار واجد شرایط در کانادا، اقامت دائم کانادا ارائه می شود.

شرکت حقوقی مهاجرتی Alghoul در مهاجرت کسب و کار تخصص دارد. وکلای ما می توانند در هر مرحله از برنامه به شما کمک کنند، از جمله شرایط انتخاب، تحقیقات بازرا و تجزیه و تحلیل کسب و کار، طرح کسب و کار، اقدام و تأسیس کسب و کار خود در کانادا.

استان ساسکاچوان

حداقل سرمایه شخصی به ارزش 500.000 $، حداقل سرمایه گذاری لازم، 300.000 $ در ساسکاچوان یا رجاینا یا 200.000 $ در هر انجمن و مالکیت حداقل 1/ 3 کسب و کار واجد شرایط.

 • آیا تجربه مدیریت کسب و کار مورد نیاز است؟ بله، حداقل سه سال تجربه مدیریت کسب و کار
 • آیا طرح کسب و کار لازم است؟ بله
 • آیا سپرده دولتی مورد نیاز است؟ خیر
 • آیا توافق نامه عملکرد (انجام تعهد) مورد نیاز است؟ شرکت در مدیریت روزانه کسب و کار و ایجاد مشاغل جدید برای کانادایی ها یا ساکنان دائمی
 • آیا بازدید مقدماتی مورد نیاز است؟ بله، برای اهداف خرید یا بخشی از خرید یک کسب و کار
 • معیارهای انتخابی بیشتر؟ بله

مزایا و معایب مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

مزایای FDI (سرمایه گذاری خارجی) در کانادا:

 1. محل کار مناسب
 2. یک محیط کاری دوستانه
 3. ذخایر بزرگ نفت، گاز و سنگ معدن
 4. بخش کامل و جامع بانکداری
 5. دسترسی بی مانند به بازار (ALENA) و کسب و کار رو به رونق در تجارت بین المللی
 6. اقتصاد پویای بازار با 30 میلیون مصرف کننده
 7. زیر ساخت پیشرفته و همچنین یک شبکه حمل و نقل بسیار مدرن

معایب FDI (سرمایه گذاری خارجی) در کانادا:

 1. حضور قوی در مقابل اقتصاد آمریکا، یعنی صادرات به آمریکا
 2. حساسیت به قیمت کالاهای بین المللی و درآمد دولت که به نفت بستگی دارد
 3. بدهی بالای خانوار (عمدتاً برای مسکن) در مناطق خاص
 4. کاهش بهره وری در صنعت تولید
 5. کاهش جمعیت فعال به دلیل پیری

اقدامات دولت در ایجاد انگیزه یا محدود کردن سرمایه گذاری خارجی کانادا، مالیات های کم کسب و کار و شرایط بسیار خوب کاری را برای شرکت ها ارائه می دهد. مجموع هزینه های مالیات تجاری در میان کشورهای جی 7 بسیار پایین تر است. علاوه بر این، کانادا محیط رقابتی تحقیق و توسعه را با کمترین هزینه های کسب و کار در جی 7 برای بخش های متمرکز R&D (تحقیق و توسعه) ارائه می دهد.

کانادا در سال 2015 مقررات سرمایه گذاری کانادا را اصلاح کرد که نحوه ی ارزیابی ارزش بازار یک شرکت کانادایی را برای خرید یا فروش توسط سرمایه گذاران خصوصی از کشورهای WTO (سازمان تجارت جهانی) را تغییر می دهد و به تدریج آستانه ای را افزایش می دهد که به موجب قانون سرمایه گذاری کانادا برای خرید توسط سرمایه گذاران خارجی خصوصی بازنگری می شود.

در نهایت اقداماتی برای کمک به سرمایه گذاری خارجی در بخش های خصوصی، در سطح منطقه ای صورت گرفته است. در هر استان و ناحیه در کانادا اداره هایی برای ارتقای سرمایه گذاری اختصاص داده شده است که فهرستی از اقدامات موجود می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *