گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی

در این مطلب میخوانید

روند درخواست ویزای آمریکا از دبی اغلب کاری سخت و دشوار تلقی می شود، بیشتر به این دلیل که بسیاری از متقاضیان نمی دانند از کجا شروع کنند و چگونه ادامه دهند. اما در واقع اینطور نیست. هنگامی که فرآیند گام به گام را بدانید، متوجه خواهید شد که درخواست ویزای ایالات متحده از دبی در واقع بسیار ساده است. بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله به ارائه جزئیات لازم و ضروری برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

کشورهای دارای کنسولگری آمریکا برای ایرانیان

همان طور که مطلع هستید کشور آمریکا در ایران دارای سفارت و کنسولگری نمی باشد و متقاضیان برای انجام کارهای خود در سفارت آمریکا باید به دیگر کشورهای دارای سفارت آمریکا مراجعه کنند. کشورهای ترکیه، عمان، امارات متحده عربی و ارمنستان از کشورهای مورد علاقه و مناسب برای متقاضیان ایرانی است که برای وقت سفارت به این کشورها سفر می کنند. دلایل متقاضیان ایرانی برای انتخاب این کشورها وجود سفارت آمریکا و نزدیکی جغرافیایی است. سفارت آمریکا در دبی در مقایسه با دو کشور دیگر شلوغ تر اما دارای دو کنسولگری است، کنسولگری آمریکا در ابوظبی و سفارت امریکا در دبي.

اگر احیانا زمان درخواستی برای اخذ ویزا در کشور امارات خالی نبود متقضیان میتوانند برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول ترکیه نیز اقدام نمایند.

چه متقاضیانی نیاز به درخواست ویزای ایالات متحده آمریکا از دبی دارند؟

همه متقاضیان خارجی و دارندگان پاسپورت امارات متحده عربی، به جز کسانی که دارای پاسپورت از کشورهایی هستند که در برنامه لغو روادید ایالات متحده می باشند، باید برای ویزای ایالات متحده از دبی درخواست دهند تا اجازه ورود به ایالات متحده آمریکا را داشته باشند. به عنوان یک شهروند یا مقیم امارات متحده عربی، و به عنوان شهروند دیگر کشورها چه برای مقاصد مهاجرتی یا تجاری یا تفریحی به آمریکا سفر کنید، به ویزای ایالات متحده نیاز دارید.

هزینه وقت سفارت آمریکا در کشور امارات

متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت امریکا در کشور امارات باید هزینه وقت سفارت آمریکا را پرداخت کنند. هزینه وقت سفارت آمریکا در کشور امارات عبارت است از:

 • هزینه وقت سفارت آمریکا در کشور امارات برای ویزاهای سرمایه گذاری E2 و ویزای تجاری E1: در حدود ۲۰۵ دلار
 • هزینه وقت سفارت آمریکا در دبی برای ویزای نامزدی آمریکا K: در حدود ۲۶۵ دلار
 • هزینه وقت سفارت آمریکا در کشور امارات متحده عربی برای ویزاهای F-M-J و ویزای B1-B2: در حدود ۱۶۰ دلار
 • هزینه وقت سفارت امریکا در امارات متحده عربی برای ویزای نامزدی k: در حدود ۳۳۰ دلار

مراحل قبل از مصاحبه سفارت آمریکا درامارات

متقاضیان باید قبل از مصاحبه ویزای مهاجرتی خود در سفارت ایالات متحده در دبی، مراحل زیر را دنبال کنند:

·مرحله 1: قرار سفارت امریکا را به صورت آنلاین ثبت کنید

وقت سفارت خود را می توانید از طریق سایت سفارت آمریکا در دبی به صورت آنلاین ثبت کنید. ثبت وقت سفارت اطلاعاتی را که سفارت آمریکا برای بازگرداندن پاسپورت پس از مصاحبه نیاز دارد، در اختیار آن ها قرار می دهد. ثبت وقت سفارت رایگان است. اگر می خواهید وقت سفارت را لغو کنید یا زمان آن را تغییر دهید، می توانید پس از ثبت وقت سفارت این کار را انجام دهید.

·مرحله 2: در امارات متحده عربی معاینه پزشکی انجام دهید

به محض دریافت تاریخ وقت سفارت، باید برای معاینه پزشکی در امارات برنامه ریزی کنید (متقاضیان عراقی این گزینه را دارند که برای معاینه پزشکی در عراق برنامه ریزی کنند.) بر اساس فهرست پزشکان تعیین شده در امارات قبل از مصاحبه خود در یک معاینه پزشکی با یکی از این پزشکان برنامه ریزی کنید.

·مرحله 3: چک لیست قبل از مصاحبه را تکمیل کنید

مهم است که تمام مدارک اصلی مورد نیاز و همچنین یک فتوکپی از هر کدام را در مصاحبه خود به همراه داشته باشید. چک لیست زیر به شما می گوید چه چیزی را به همراه بیاورید. از چک لیست زیر پرینت بگیرید و همراه با مدارک ذکر شده در مصاحبه خود بیاورید. هر مدرکی که به زبان انگلیسی نیست باید با ترجمه انگلیسی تایید شده همراه باشد:

 • یک کپی از نامه مصاحبه NVC (برای ویزای لاتاری، نامزدی، فرزندخوانده یا پناهندگی الزامی نیست.)
 • پاسپورت منقضی نشده با اعتبار ۶ ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به ایالات متحده و یک فتوکپی از صفحه بیوگرافی (صفحه نام و عکس )
 • ۲عکس رنگی از هر متقاضی ویزا (5 سانتی متر در 5 سانتی متر یا 2 اینچ در 2 اینچ)
 • فرم DS-260 درخواست برای ویزای مهاجرتی که به صورت آنلاین درstate.gov/iv ارسال شده
 • اصل شناسنامه، ترجمه انگلیسی شناسنامه و یک کپی از آن
 • نتیجه معاینه پزشکی در یک پاکت مهر و موم شده
 • اصل یا کپی شناسنامه برای همه فرزندان متقاضی اصلی (حتی اگر همراه نباشند)

مدارک لازم برای درخواست های ویزای خانواده:

 • فرم I-864 سوگندنامه حمایتی مناسب برای هر حامی مالی به همراه یک فتوکپی از رونوشت IRS حامی یا آخرین اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال ایالات متحده و هر W-2 مربوطه
 • مدرکی دال بر وضعیت و محل اقامت متقاضی در ایالات متحده (فتوکپی پاسپورت ایالات متحده، گواهی تابعیت یا کارت اقامت دائم قانون)
 • شواهدی دال بر رابطه بین درخواست کننده و متقاضی ویزا (مانند عکس، نامه یا ایمیل)
 • اگر متقاضی متاهل است: اصل سند ازدواج و یک کپی
 • اگر متقاضی قبلاً ازدواج کرده: اصل گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر و یک کپی
 • اگر متقاضی بیش از 16 سال دارد: اصل گواهی پلیس از کشور محل سکونت فعلی و کشورهای محل سکونت قبلی
 • اگر متقاضی بیش از 16 سال دارد، بیش از یک سال پیش گواهی پلیس دریافت کرده و آن را به NVC ارسال کرده و هنوز در کشوری زندگی می کند که گواهی پلیس را صادر کرده: ارائه گواهی پلیس جدیدتر برای مصاحبه
 • برای درخواست های ویزای کار و استخدام: نامه ای از کارفرمای ایالات متحده به تاریخ کمتر از یک ماه پیش
 • اگر متقاضی تا به حال به جرمی محکوم شده: دادگاه و سوابق کیفری و یک فتوکپی از آن
 • اگر متقاضی در ارتش هر کشوری خدمت کرده: سوابق نظامی و فتوکپی آن
 • اگر متقاضی به فرزندی پذیرفته شده: اوراق فرزندخواندگی یا اسناد حضانت و یک فتوکپی از آن
 • اگر متقاضی فرزند خوانده خواهان است: اصل گواهی ازدواج خواهان و والدین بیولوژیکی متقاضی و یک فتوکپی به همراه سوابق طلاق برای ازدواج های قبلی هر یک از والدین
ضرورت حضور به موقع در وقت سفارت امریکا

ضرورت حضور به موقع در وقت سفارت امریکا

·مرحله 4: دستورالعمل های مصاحبه را مرور کنید

دستورالعمل های مصاحبه را بخوانید تا در مورد اقدامات خاصی که باید قبل از مصاحبه ویزای خود انجام دهید، مطلع شوید. برای آمادگی به منظور مصاحبه سفارت امریکا باید بدانید سفارت امریکا در دبی کی باز میشود؟ ادرس سفارت امریکا در دبی کجاست؟ خیابان سفارت امریکا در کشور امارات کجاست؟ زبان سفارت آمریکا در دبی فارسی نیز هست؟ شماره تلفن سفارت آمریکا در دبی چند است؟ این قبیل اطلاعات شما را برای حضور به موقع و بدون تاخیر در زمان مصاحبه آماده می کند.

·مرحله 5: مصاحبه را انجام دهید

آخرین مرحله از مراحل درخواست ویزای آمریکا در دبی، شرکت در مصاحبه است. مصاحبه برای تمامی متقاضیان ویزا 14 تا 79 سال اجباری است. این مهم ترین مرحله از کل فرآیند است، بنابراین توجه به نکات زیر برای انجام مصاحبه الزامی است:

 • به موقع در وقت مصاحبه حاضر شوید. در صورت تأخیر، قرار ویزای ایالات متحده شما از دبی لغو خواهد شد.
 • تمام مدارک درخواست خود را همراه داشته باشید، کارکنان کنسولگری آنها را بررسی خواهند کرد.
 • به تمام سوالات مصاحبه صادقانه و با رعایت اطلاعات مندرج در مدارک خود پاسخ دهید.
 • در حالی که منتظر مصاحبه خود هستید، کارکنان کنسولگری اطلاعات بیومتریک شما را می گیرند.
 • باید مجموعه کاملی از مدارک مورد نیاز را داشته باشید تا شانس خود را برای دریافت ویزای آمریکا افزایش دهید. آنچه که بسیار مهم است این است که به خود اطمینان داشته باشید و صادقانه به تمام سوالات مربوط به سفر مورد نظر خود به امریکا پاسخ دهید.

چه مدت طول می کشد تا درخواست ویزای آمریکا در دبی بررسی شود؟

زمان پردازش ویزای آمریکا در دبی می تواند تا 215 روز طول بکشد. زمان پردازش معمولاً به تعداد درخواست های ویزا بستگی دارد که سفارت ایالات متحده همزمان با درخواست شما دریافت می کند.

وقتی ویزای ایالات متحده شما ریجکت می شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که درخواست ویزای آمریکا از دبی ریجکت یا رد شود، همیشه می توانید دوباره درخواست دهید. به خاطر داشته باشید که هر بار که درخواست می دهید باید هزینه ویزای آمریکا را بپردازید. بهترین راه برای اطمینان از رد نشدن ویزای آمریکا، ارائه تمام مدارک مورد نیاز و پرکردن صحیح فرم است.

چه زمانی باید برای ویزای ایالات متحده آمریکا از دبی اقدام کنم؟

در حالت ایده آل، شما باید حداقل ۸ ماه قبل از تاریخ آزمایشی سفر خود برای ویزای توریستی آمریکا از دبی درخواست دهید. ممکن است ویزا را زودتر دریافت کنید، اما با توجه به زمان متفاوت پردازش ویزا، همیشه بهتر است از قبل برنامه ریزی کنید.

دستورالعمل معاینه پزشکی برای ویزای امریکا

تمامی متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا و یا هر کشور دیگری بدون در نظر گرفتن سن، قبل از صدور ویزا نیاز به انجام معاینه پزشکی دارند. نکته مهم اینجا است که فقط یک پزشک معتبر توسط سفارت ایالات متحده می تواند این معاینه را انجام دهد. متقاضی باید قبل از وقت مصاحبه ویزای خود در سفارت ایالات متحده، یک معاینه پزشکی را در یکی از کلینیک های ذکر شده در زیر برنامه ریزی کند. ذکر این نکته ضروری است که نتایج معاینه پزشکی سایر کلینیک ها پذیرفته نخواهد شد.

کلینیک های پزشکی تایید شده در امارات

متقاضیان برای وقت سفارت امریکا در کشور امارات باید دارای گواهی معاینه پزشکی از پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا باشند. آدرس کلینیک های تایید شده در دبی برای انجام معاینه های پزشکی مورد پذیرش سفارت آمریکا در کشور امارات عبارت اند از:

·مرکز پزشکی جدید New Medical Center

خیابان زاید اول (خیابان الکترا) Zayed the First Street (Electra Street)

ساختمان شماره 1

ابوظبی، امارات

شماره تلفن:  NO: +971-(0) 2-6332255

·مرکز پزشکی جدید New Medical Center

ایستگاه مترو ابوحیل Opp. Abu Hail Metro Station

ساختمان جدید الصفیه New Al-Safia Building

دیره – دبی، امارات

شماره تلفن:  NO: +971-(0) 4-2683131

مدراک لازم برای معاینه پزشکی

متقاضی برای انجام معاینه پزشکی در امارات علاوه بر دانستن ادرس کنسولگری و سفارت امریکا در کشور امارات و مراجعه به این مرکز باید برای معاینه پزشکی آماده باشد و مدارک لازم را برای انجام معاینه های پزشکی به همراه داشته باشد. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای انجام معاینه های پزشکی بر اساس تجربیات مصاحبه سفارت آمریکا در ابوظبی و امارات عبارت است از:

 • نامه مصاحبه ویزای
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • ۴ عکس رنگی به تازگی گرفته شده در اندازه پاسپورت
 • یک کپی از سوابق واکسیناسیون
 • فرم تکمیل شده DS-260
 • پرداخت همه هزینه های معاینه پزشکی، از جمله هزینه های رادیوگرافی و آزمایش خون مستقیماً به پزشک تعیین شده

نکات مهم در طول معاینه پزشکی

معاینه پزشکی شامل بررسی تاریخچه پزشکی، معاینه فیزیکی، رادیوگرافی قفسه سینه، آزمایش سوزاک و آزمایش خون (برای متقاضیان 15 سال یا بیشتر) می باشد. ایالات متحده همچنین نیاز به آزمایش سل (TB) برای همه متقاضیان دو سال و بالاتر دارد. برای توضیح در مورد سابقه پزشکی خود، داروهایی که مصرف می کنید و درمان های فعلی آماده باشید. اطلاعات بیشتر در مورد الزامات پزشکی عمومی برای مهاجران ایالات متحده در cdc.gov موجود است. قانون مهاجرت ایالات متحده، متقاضیان ویزای مهاجرتی را ملزم می کند که قبل از صدور ویزا، واکسن های خاصی را دریافت کنند. شرایط فعلی واکسیناسیون ویزای مهاجرت در cdc.gov  موجود است.

واکسن های لازم برای اخذ ویزای آمریکا در امارات

اگر پزشک تایید شده در امارات تشخیص دهد که متقاضی به واکسیناسیون نیاز دارد، متقاضی می تواند هر یک از واکسن های زیر را دریافت کند:

 • واکسن دیفتری، کزاز و سیاه سرفه
 • سرخک، سرخجه و اوریون
 • فلج اطفال (غیرفعال) یا (خوراکی زنده)
 • هپاتیت A
 • هپاتیت B
 • هموفیلوس آنفلوانزا نوع B(HIB)
 • واریسلا
 • پنوموکوک برای بزرگسالان
 • پنوموکوک برای کودکان
 • مننگوکوک
 • آنفولانزای فصلی
 • آنفولانزای نوع B
 • روتاویروس
 • COVID-19
مدت زمان گزارش پزشکی

مدت زمان گزارش پزشکی

نکات مهم بعد از معاینه پزشکی

وقتی معاینه پزشکی کامل شد، پزشک نتایج معاینه را در یک پاکت مهر و موم شده در اختیار شما قرار می دهد یا مستقیماً به سفارت ایالات متحده ارسال می کند. اگر یک پاکت به شما داده شد تا در مصاحبه خود همراه ببرید، این پاکت را باز نکنید و آن را به مصاحبه ویزای خود بیاورید. اگر پزشک نمی تواند معاینه پزشکی شما را به دلیل غربالگری و آزمایش های اضافی سل (TB) نهایی کند، در مصاحبه برنامه ریزی شده خود شرکت نکنید. برای راهنمایی در مورد مراحل بعدی و برنامه ریزی آینده می توانید به سایت سفارت امارات متحده عربی و یا AbuDhabiIV@state.gov  مراجعه کنید. عکس های رادیوگرافی را نیازی نیست برای مصاحبه ویزا به همراه بیاورید، مگر اینکه دچار بیماری سل (TB) باشید. با این حال، هنگامی که برای اولین بار به ایالات متحده سفر می کنید، باید عکس های رادیوگرافی خود را همراه خود داشته باشید. زمانی که به عنوان مهاجر وارد ایالات متحده می شوید، مدت زمان اخذ گزارش پزشکی باید کمتر از ۶ ماه باشد.

ارسال مدارک به سفارت آمریکا در ابوظبی

اگر در طول مصاحبه، افسر کنسولی از شما خواسته است که مدارک اضافی را ارائه دهید، لطفاً دستورالعمل هایی را که افسر در برگه آبی رنگ بعد از مصاحبه به شما داده است، دنبال کنید. (اگر پرونده شما در انتظار بررسی مدارک باشد، افسر کنسولی تا زمان دریافت مدارک، ریجکتی موقت صادر می کند.) این تنها راه ارائه مدارک به سفارت برای حمایت از پرونده ویزای مهاجرتی است.

رویه های غربالگری امنیتی

همه دارندگان وقت سفارت امریکا در کشور امارات باید از رویه های امنیتی خاصی پیروی کنند. هر متقاضی که از غربالگری توسط پرسنل امنیتی سفارت ایالات متحده خودداری کند، نمی تواند وارد سفارت شود. برای جلوگیری از تاخیر در ورود متقاضی و کسانی که در صف پشت سر وی هستند، متقاضی باید فقط موارد مورد نیاز برای مصاحبه را به همراه داشته باشد. به همراه بردن هیچ کیسه ای غیر از وسایل مورد نیاز برای مراقبت از نوزاد یا رعایت بهداشت مجاز نیست. لطفاً اوراق مورد نیاز برای مصاحبه خود را در یک کیسه پلاستیکی شفاف حمل کنید. ورود تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی از جمله وسایلی که با باتری کار می کنند، در سفارت ممنوع است.

 • افراد همراه

وکلای دادگستری مجاز به همراهی موکلان (متقاضیان اخذ ویزای آمریکا) در اتاق انتظار یا مصاحبه آن ها نیستند. فقط افراد زیر می توانند متقاضی ویزا را در مصاحبه خود همراهی کنند:

 • مترجم: اگر متقاضیان برای شرکت در مصاحبه به زبان انگلیسی یا عربی مسلط نیستند، می توانند یک مترجم به همراه داشته باشند.
 • متقاضیان با نیازهای ویژه: متقاضیان می توانند در صورتی که سالخورده، معلول یا کودک خردسال هستند، یک نفر برای کمک به همراه داشته باشند.
 • پرداخت هزینه ویزای مهاجرت

اگر متقاضی همه هزینه های مورد نیاز را به مرکز ملی ویزا پرداخت نکرده، باید آماده پرداخت این هزینه ها در روز مصاحبه خود باشد. تمام هزینه ها ممکن است به دلار آمریکا یا معادل درهم امارات متحده عربی پرداخت شود. سفارت آمریکا در دبی فقط پول نقد و کارت اعتباری را می پذیرد. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت عدم واجد شرایط بودن برای دریافت ویزا، هزینه درخواست قابل استرداد نمی باشد.

 • متقاضی نمی تواند برای سفر به خارج از دبی برنامه ریزی کند

اگر ویزای متقاضی تایید شده باشد، پاسپورت وی را در سفارت نگه می دارند تا بسته مهاجرتی وی را آماده کنند و ویزای پاسپورت وی را صادر کنند. پاسپورت متقاضی از طریق خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از دبی در عرض ۳ تا ۵ روز به متقاضی برگردانده می شود.  اگر متقاضی مجبور به سفر در داخل کشور امارات متحده عربی است در حالی که پاسپورت وی هنوز در دفتر سفارت است، باید یک شناسه تصویری معتبر غیر از پاسپورت خود به همراه داشته باشد. اگر متقاضی مجبور به ترک امارات متحده عربی قبل از صدور ویزا است، پاسپورت به وی برگردانده می شود و افسر ویزا تا زمان دریافت پاسپورت، ریجکت موقت صادر می کند. افسر ویزا و کنسولی در مورد دریافت پاسپورت و ویزا به متقاضی دستورالعمل می دهد. متقاضیان در سفارت برای دریافت پاسپورت باید رسید کنسولی را ارسال کنند. سفارت در روزهای تعطیل کشورهای امارات و آمریکا تعطیل است.

زمان‌ بندی مجدد یا لغو مصاحبه ویزای امریکا

اگر نمی توانید در کنسولگری آمریکا در دبی برای وقت سفارت خود شرکت کنید، برای انتخاب تاریخ جدید به آدرس ais.usvisa-info.com  مراجعه کنید. ممکن است زمان طولانی قبل از قرار بعدی منتظر بمانید، بنابراین لطفاً سعی کنید در تاریخی که قبلاً تعیین شده است شرکت کنید. برای برخی از دسته‌های ویزای ترجیحی مانند ویزای دیدار خانواده و ویزای کار، ویزا در ماهی که توسط NVC برنامه‌ریزی کرده ‌اید در دسترس است. متقاضیان ویزای لاتاری DV باید توجه داشته باشند که ویزاها از نظر تاریخ محدود هستند و باید تا 30 سپتامبر همان سال برنامه صادر شوند. هیچ تضمینی وجود ندارد که ویزا در تاریخ مصاحبه مجدد شما همچنان در دسترس باشد. لطفاً قبل از تصمیم‌گیری برای زمان ‌بندی مجدد مصاحبه، به بولتن ویزا مراجعه کنید. قبل از اینکه قرار ملاقات NVC/KCC اصلی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید، مجدداً برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی مجدد فقط در تاریخی پس از قرار ملاقات تعیین شده امکان پذیر است.

خدمات موسسه اصطهباناتی برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی

بسیاری از شما متقاضیان ایرانی که قصد اخذ ویزای آمریکا را دارید، با دغدغه مهمی مواجه هستید و نمی دانید که کدام کشور و مرکز اخذ ویزا برای شما بهتر است و کلاً از شرایط سفارت امریکا در کشورهای همسایه ایران اطلاع ندارید. به همین دلیل ما مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی لازم می دانیم اطلاعات مربوط به این موضوع را در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد ما این است که برای مشاوره رایگان با وکلا و مشاوران موسسه ما تماس بگیرید. در واقع پیشنهاد می کنیم با دارا بودن شرایط اخذ وقت سفارت آمریکا در کشور امارات متحده عربی نحوه دریافت این وقت سفارت را به یک موسسه مهاجرتی حرفه ای بسپارید، در این صورت مطمئن خواهید بود که کارها به خوبی پیش خواهد رفت. در بسیاری از موارد شاهد هستیم که افراد سودجو از این موقعیت سوء استفاده کرده و با وعده های توخالی بسیاری از متقاضیان را فریب می دهند. به همین دلیل کمک گرفتن از یک موسسه معتبر و متخصص و با دارا بودن تجربه کاری درخشان حائز اهمیت فراوانی است. موسسه ما در کنار شماست و کمک می کند تا ویزای اقامت امریکا را به راحتی دریافت کنید. به شما اطمینان می دهیم که این موسسه به صورت قانونی ثبت شده و فعالیت های آن در چارچوب قانون انجام می شود، بنابراین موسسه معتبری است و به راحتی می توانید به آن اعتماد کنید. وکیل و مشاور موسسه ما با آگاهی از شرایط و الزامات وقت سفارت امریکا دبی مشاوره های سودمندی به شما ارائه می دهند. علاوه بر این خدمات تور سفارت آمریکا دبی، وقت مناسب سفارت آمریکا در دبی و آمادگی برای مصاحبه سفارت آمریکا در دبی را به متقاضیان ارائه می دهد.

آنچه در سفارت آمریکا در دبی اتفاق می افتد

پس از گرفتن وقت سفارت امریکا در کشور امارات متحده عربی باید اقدامات زیر انجام شود:

 • متقاضی باید 15 دقیقه قبل از قرار خود در محل حاضر شود.
 • متقاضی باید شخصاَ در وقت سفارت در مرکز درخواست ویزا شرکت کند و نمی تواند کسی را به جای خود بفرستد.
 • فقط متقاضیان، مراقبان و همراهان کودکان زیر 18 سال مجاز به ورود به مرکز درخواست ویزا هستند.
 • متقاضی باید یک کپی پرینت شده از درخواست ویزای خود و همچنین یک پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر با حداقل 2 صفحه که هر دو طرف آن خالی است همراه داشته باشد.
 • متقاضی باید همه اسناد پشتیبانی (اصل و کپی) را به همراه داشته باشد.
 • اگر متقاضی هزینه ویزای خود را به صورت آنلاین از سایت سفارت امریکا در کشور امارات یا ابوظبی پرداخت نکرده، پس از رسیدن به مرکز می تواند هزینه های خود را پرداخت کند.
 • متقاضی باید در مرکز درخواست ویزا اثر انگشت و عکس خود را ارسال کند. این ها به عنوان مجموعه اطلاعات بیومتریک شناخته می شود. یک اسکنر انگشت دیجیتال تصاویر هر 10 رقم را جمع آوری می کند و متقاضی یک عکس دیجیتالی خواهد گرفت. اسکنر اثر انگشت دیجیتال از جوهر، مایع یا مواد شیمیایی استفاده نمی کند و روی پوست علامتی نمی گذارد.
 • عکس دیجیتال باید با صورت کامل و بدون عینک آفتابی یا عینک رنگی یا پوشش سر گرفته شود، مگر اینکه به دلایل مذهبی یا پزشکی از آن استفاده شود. صورت متقاضی باید به وضوح قابل مشاهده باشد و هیچ مویی روی چشم ها نباشد.
 • نوک انگشتان متقاضی باید عاری از هر گونه موارد تزئینی یا بریدگی، ساییدگی یا علائم دیگر باشد، زیرا ممکن است بر توانایی متقاضی در ارائه اسکن انگشت قابل قبول تأثیر بگذارد.
 • اگر متقاضی از طرف یک کودک زیر 5 سال برای ویزا درخواست می دهد، این کودک نیز باید در وقت سفارت حضور داشته باشد، اما نیازی به ارائه اطلاعات اثر انگشت خود ندارد.
 • کودکان زیر 18 سال نیاز به همراهی یک بزرگسال دارند و این همراه نمی تواند عضوی از کارکنان سفارت و مرکز درخواست ویزا باشد.
 • بدون اطلاعات بیومتریک، درخواست ویزای متقاضی پردازش نخواهد شد.

اطلاعات بیومتریک کدام اند؟

در اهمیت اطلاعات بیومتریک می توان گفت که بدون اطلاعات بیومتریک، درخواست ویزای متقاضی پردازش نخواهد شد. اسکن اثر انگشت و اسکن صورت متقاضیان اطلاعات بیومتریک آن ها محسوب می شوند. موارد مهم در مورد اطلاعات بیومتریک عبارت اند از:

 • یک اسکنر اثر انگشت دیجیتال تصاویر هر 10 انگشت را جمع‌آوری می‌کند و در عین حال یک عکس دیجیتال ثبت می‌شود. این یک فرآیند سریع، محتاطانه و بدون اذیت و آزار متقاضیان است.
 • عکس دیجیتال متقاضی باید تمام صورت وی را نشان دهد. متقاضی نمی تواند از عینک آفتابی، عینک رنگی یا پوشش سر استفاده کند، مگر اینکه دلایل مذهبی یا اخلاقی برای آن داشته باشد.
 • اگر متقاضی دارای آسیب های موقتی روی انگشتان خود است، توصیه می شود که صبر کنند تا جراحاتش بهبود یابد.
 • نوک انگشتان متقاضی باید عاری از هرگونه تزئین موقت بدن مانند mehndi  باشد، زیرا در کار اسکنر اختلال ایجاد می کند.
 • اگر متقاضی در 5 سال گذشته برای ویزای شینگن درخواست داده، نیازی به ارسال اطلاعات بیومتریک ندارد، زیرا قبلاً این کار را انجام داده است.
 • متقاضیانی که زیر 12 سال دارند، نیازی به ارسال اطلاعات کامل بیومتریک ندارند، اما باید اسکن صورت را انجام دهند.
 • برای متقاضی بین 12 تا 17 سال، از والدین یا قیم قانونی خواسته می شود که رضایت دهند و هنگام جمع آوری اثر انگشت حضور داشته باشند.

مقررات امنیتی وقت سفارت آمریکا درامارات

متقاضیان بین المللی و ایرانیان باید توجه داشته باشند که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط برای متقاضیان ویزا مجاز است. متقاضیانی که در موارد استثنایی مجاز به ورود به مرکز درخواست ویزا و کنسولگری آمریکا در ابوظبی و یا کنسولگری آمریکا در دبی می باشند، عبارت اند از:

 • کودکان کمتر از 18 سال که باید همراه والدین یا قیم قانونی باشند.
 • متقاضیان سالخورده، ناتوان پزشکی یا معلول که برای ارسال درخواست خود نیاز به کمک دارند. متقاضیانی که در این دسته بندی ها قرار می گیرند باید هنگام ورود به مرکز درخواست ویزا دستورالعمل های کارکنان امنیتی را انجام دهند.
 • همراه بردن تلفن‌ همراه در مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید به حالت بی ‌صدا یا ویبره تغییر کند.
 • عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا در مرکز درخواست ویزا تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. هنگامی که متقاضیان با کارکنان مرکز ویزا سروکار دارند، باید تلفن های همراه را کنار بگذارند.
 • متقاضیان در مرکز درخواست ویزا فقط مجاز به همراه داشتن یک کیف با اندازه کابین خطوط هوایی به ابعاد 45 در 30 سانتی ‌متر در 20 سانتی‌ متر (18 اینچ در 12 اینچ در 8 اینچ) هستند. کیسه های بزرگتر را نمی توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در جای دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی موارد زیر مجاز به حمل در مرکز درخواست ویزا نمی باشند:

 • همراه داشتن همه اقلام الکترونیکی یا باتری دار مانند دوربین ها، تبلت ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، فلاپی ها، لپ تاپ ها یا پخش کننده های موسیقی قابل حمل، هارد دی (HDD)، درایوها، دستگاه های جاسوسی، ضبط کننده های صوتی یا وسایلی که می توانند مانع از عملکرد مرکز شوند.
 • پاکت یا بسته های مهر و موم شده
 • هر گونه اقلام قابل اشتعال مانند جعبه کبریت، فندک، سیگار برقی و بنزین
 • هر گونه اجسام تیز مانند قیچی، چاقوی قلمی یا سوهان ناخن
 • سلاح، اشیاء یا مواد منفجره از هر نوع
 • اشیایی که ممکن است بر اساس صلاحدید کارکنان امنیتی ممنوع شود.
 • متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که سفارت آمریکا در کشور امارات و مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری موارد ممنوعه نمی باشند. متقاضیان قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، باید تمهیدات دیگری را برای نگهداری این وسایل بیاندیشند.
 • همه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین مدار بسته هستند. این تصاویر به منظور پیشگیری از جرم، کشف و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می شود.
 • به منظور ایمنی و امنیت، بخش امنیت سفارت حق انجام جستجوی تصادفی کیف متقاضیان و بازدیدکنندگان را برای خود محفوظ دارند.
 • کارکنان سفارت حق دارند بدون ترس از سوء استفاده یا ارعاب کار کنند. کلمات یا رفتارهای تهدید آمیز یا توهین آمیز نسبت به کارکنان تحت هیچ شرایطی قابل تحمل نخواهد بود.
 • به همراه آوردن کیف هایی مانند کیف های مسافرتی، کوله پشتی، کیف، چمدان، کیف های چرمی و پارچه ای و پوشه های زیپ  دار نیز در مرکز درخواست ویزا مجاز نیست. فقط همراه داشتن یک کیسه پلاستیکی حاوی مدارک مربوط به درخواست متقاضی مجاز است.
 • به دلیل نگرانی های امنیتی، دوستان و اقوام مجاز به همراهی متقاضیان ویزا نیستند. با این حال، مترجمان مجاز به همراهی متقاضیان کم شنوایی/مشکل فیزیکی هستند. همه متقاضیان باید یک کارت شناسایی معتبر صادر شده توسط دولت (شامل پاسپورت، کارت شناسایی ملی، گواهینامه رانندگی، کارت رأی دهندگان و غیره) برای ورود به مرکز درخواست ویزا نشان دهند.

آیا تضمینی برای دریافت ویزای آمریکا در امارات وجود دارد؟

یک افسر کنسولی تنها پس از بررسی درخواست رسمی و مصاحبه با متقاضی می تواند در مورد درخواست ویزا تصمیم گیری کند. هیچ تضمینی برای دریافت ویزا وجود ندارد. بهتر است متقاضیان تا زمانی که ویزای مهاجرتی خود را دریافت نکرده اند، خانه، ماشین یا ملک خود را نفروشند، از شغل خود استعفا نکنند یا پرواز غیرقابل استرداد یا سفری را برنامه ریزی نکنند. گاهی اوقات یک افسر کنسولی نمی تواند در مورد درخواست ویزا تصمیم بگیرد، زیرا نیاز به بررسی اسناد اضافی دارد یا پرونده نیاز به رسیدگی اداری بیشتری دارد. هنگامی که اسناد اضافی درخواست می شود، افسر کنسولی نامه ریجکتی به متقاضی می دهد که از وی می خواهد اسناد اضافی را ارائه دهد. این نامه شامل دستورالعمل هایی در مورد نحوه ارسال آن مدارک به سفارت است. پردازش اداری بعد از مصاحبه زمان بیشتری می برد. اکثر پردازش های اداری ظرف 90 روز انجام می شود. با این حال، زمان بندی بر اساس شرایط هر مورد متفاوت است. بهتر است متقاضی قبل از استعلام وضعیت پردازش اداری و حداقل 90 روز پس از مصاحبه خود صبر کند.

اقدامات بعد از تایید ویزای آمریکا

پس از تایید ویزای آمریکا پاسپورت، ویزا و بسته مهاجرت مهر و موم شده به متقاضی تحویل داده می شود. ویزای مهاجرت متقاضی در صفحه ای از پاسپورت قرار داده می شود. متقاضی باید ویزای خود را بررسی کند تا مطمئن شود که غلط املایی در آن وجود ندارد. علاوه بر این یک پاکت مهر و موم شده حاوی اسناد مهم به متقاضی ارائه می شود که باید هنگام ورود به ایالات متحده برای اولین بار به مقامات مهاجرت ایالات متحده تحویل داده شود. متقاضی نباید این پاکت را باز کند. اگر ویزا دارای حاشیه نویسی “IV DOCS IN CCD” است، متقاضی پاکت مهر و موم شده دریافت نخواهد کرد. اگر متقاضی در طول معاینه پزشکی خود رادیوگرافی دریافت کرده، باید آن را با خود داشته باشد و به مقامات مهاجرت ایالات متحده تحویل دهد.

پرداخت هزینه های مهاجرت به USCIS

متقاضیانی که ویزای مهاجرتی آن ها در خارج از کشور صادر می شود باید قبل از سفر به ایالات متحده هزینه مهاجرت را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) بپردازند. این هزینه برای پردازش وضعیت اقامت و چاپ کارت اقامت دائم متقاضی می باشد. متقاضیانی که از پرداخت این هزینه معاف هستند عبارت اند از:

 • کودکانی که بر اساس قانون لاهه وارد ایالات متحده می شوند
 • ساکنان آمریکا که به این کشور بازگشته اند بر اساس قانون SB-1
 • متقاضیان دارای ویزای K

با ویزای آمریکا چه زمانی باید وارد این کشور شد؟

متقاضی با موفقیت در اخذ ویزا در وقت سفارت آمریکا در کشور امارات باید قبل از تاریخ انقضای ویزای خود که معمولاً ۶ ماه از تاریخ صدور است، وارد ایالات متحده شود. این ویزا قابل تمدید نیست و تمام هزینه ها غیر قابل استرداد است. متقاضی اصلی باید قبل یا همزمان با سایر اعضای خانواده دارای ویزا وارد این کشور شود. کودکانی که قبل از 21 سالگی برای آنها ویزا صادر می شود، برای جلوگیری از مشکل در وضعیت مهاجرت خود، باید قبل از تولد 21 سالگی خود وارد ایالات متحده شوند، مگر اینکه واجد شرایط دریافت مزایای تحت قانون حمایت از وضعیت کودک باشند.

زمان انتظار ویزای آمریکا در دبی

آخرین زمان به روز رسانی زمان انتظار ویزای ایالات متحده در 30 اپریل 2023 (GMT) می باشد. زمان انتظار ویزای ایالات متحده برای امارات متحده عربی در زیر به صورت روزانه از وب سایت زمان انتظار ویزای وزارت امور خارجه ایالات متحده به روز شده است. زمان‌ های انتظار ذکر شده در زیر در کنسولگری ‌ها شامل زمان پردازش اداری نمی ‌شود. زمان انتظار ویزای ایالات متحده می تواند هر هفته بر اساس حجم کاری و در دسترس بودن کارکنان تغییر کند. برای واجد شرایط بودن برای قرار ملاقات اضطراری، باید معیارهای فوریت مانند اورژانس پزشکی، تاریخ شروع مدرسه و دیگر موارد را در نظر گرفت.

وقت ویزای ایالات متحده فعلی زمان انتظار در ابوظبی

انواع ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکامدت زمان انتظار
مصاحبه مورد نیاز ویزای بازدیدکننده (B1/B2)۴۹۰ روز
مصاحبه مورد نیاز ویزای دانشجویان / بازدیدکننده (F, M, J)۸۰ روز
مصاحبه مورد نیاز کارگران موقت مبتنی بر دادخواست (H, L, O, P, Q)۵۰ روز
Dropbox/ ویزای بازدیدکننده معافیت مصاحبه (B1/B2)۷ روز
Dropbox/ دانشجویان معافیت از مصاحبه / ویزای بازدیدکننده تبادلی (F, M, J)۱ روز
Dropbox/ کارگران موقت مبتنی بر دادخواست معافیت از مصاحبه (H, L, O, P, Q)۱ روز
زمان انتظار ویزای امریکا

زمان انتظار ویزای امریکا

نکات مهم برای وقت سفارت آمریکا در امارات

نکات زیر به شما کمک می کند تا برای مصاحبه ویزای خود در وقت سفارت امریکا در کشور امارات آماده شوید:

·اثبات بازگشت به کشور خود پس از تمام شدن مدت زمان ویزای امریکا

طبق قوانین ایالات متحده، همه متقاضیان ویزای غیر مهاجرتی باید بتوانند افسر کنسولی را متقاعد کنند که دلایلی برای بازگشت به کشور خود دارند که قوی تر از دلایل ماندن در ایالات متحده است. وابستگی ها به کشور خود چیزهایی هستند که شما را به زادگاه، وطن یا محل زندگی فعلی خود متصل می کنند، مانند: شغل، خانواده، چشم انداز مالی، مال یا ملکی که یا به ارث خواهید برد، سرمایه گذاری ها و غیره. این از جمله سوالات مصاحبه سفارت آمریکا در دبی است. افسر مصاحبه کننده ممکن است در مورد اهداف یا وعده های شغلی آینده، خانواده یا سایر روابط، اهداف آموزشی، نمرات، برنامه های بلندمدت و آینده شغلی در کشورتان سوال کند. البته شرایط هر فرد متفاوت است و هیچ توضیح جادویی یا سند، گواهی و نامه واحدی وجود ندارد که بتواند صدور ویزا را تضمین کند.

·زبان سفارت آمریکا در دبی فارسی و انگلیسی

در بیشتر موارد مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود. بهتر است قبل از مصاحبه مکالمه انگلیسی را با یک فرد بومی تمرین کنید. از مهم ترین نکات در مورد سفارت امریکا دبی این است که برخی از افسران این مرکز به زبان فارسی تسلط دارند و این موضوع برای متقاضیان نا آشنا به زبان انگلیسی یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

·در وقت مصاحبه از طرف خودتان صحبت کنید

در مصاحبه خود والدین یا اعضای خانواده را همراه خود نیاورید. افسر کنسولی می خواهد با شما مصاحبه کند نه خانواده شما. اگر آماده نباشید از طرف خودتان صحبت کنید، یک تصور منفی ایجاد می شود. اگر کودکی هستید که برای برنامه دبیرستان درخواست می دهید و در صورت وجود سؤال در مورد تمکن مالی به والدین خود نیاز دارید، آنها باید در اتاق انتظار منتظر بمانند.

·دلایل خود از سفر به آمریکا را به طور دقیق توضیح دهید

اگر نتوانید دلایل سفر به ایالات متحده را به طور دقیق بیان کنید، ممکن است موفق نشوید افسر کنسولگری را متقاعد کنید که قصد اقامت دائم در امریکا را ندارید. همچنین باید بتوانید توضیح دهید که تحصیل یا کار در ایالات متحده چگونه با شغل حرفه ای آینده شما در کشور خود ارتباط دارد. این یکی دیگر از سوالات مصاحبه سفارت آمریکا در دبی است.

·پاسخ های کوتاه و مفید بدهید

به دلیل حجم درخواست های دریافتی، همه افسران کنسولی تحت فشار زمانی قابل توجهی برای انجام یک مصاحبه سریع و کارآمد هستند. آن ها باید در بیشتر موارد، در مورد تأثیراتی که در طول مصاحبه یا دقایق اول مصاحبه ایجاد می شود، تصمیم بگیرند. در نتیجه، آنچه ابتدا می گویید و برداشت اولیه ای که ایجاد می کنید، برای موفقیت شما بسیار مهم است. پاسخ های خود را به سوالات افسر کوتاه و دقیق نگه دارید.

·مدارک لازم را ارائه دهید

باید در یک نگاه برای افسر کنسولگری مشخص شود که چه مدارکی را ارائه می دهید و این مدرک نشان دهنده چیست. توضیحات نوشتاری طولانی را نمی توان به سرعت خواند یا ارزیابی کرد. اگر خوش شانس باشید 2 تا 3 دقیقه وقت مصاحبه خواهید داشت.

·همه کشورها برابر نیستند

متقاضیان کشورهایی که از مشکلات اقتصادی رنج می برند یا از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان آن کشورها به عنوان مهاجر در ایالات متحده مانده اند، برای دریافت ویزا در وقت سفارت آمریکا دبی با مشکل بیشتری مواجه خواهند شد. از نظر آماری، پس از تحصیل در ایالات متحده، از متقاضیان این کشورها بیشتر در مورد فرصت های شغلی در کشور خود سؤال می شود.

دریافت گرین کارت آمریکا

 فرم I-551 کارت اقامت دائم متقاضی که به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود، به طور خودکار به آدرسی در ایالات متحده که در فرم درخواست ویزای متقاضی نوشته شده، پست می شود. این یک سند بسیار مهم است که ثابت می کند متقاضی اجازه اقامت در ایالات متحده را دارد. متقاضی نباید تا زمانی که کارت اقامت دائم خود را دریافت نکرده به خارج از ایالات متحده سفر کند. هنگامی که کارت متقاضی صادر شد، نباید بیش از یک سال در خارج از ایالات متحده بماند. اگر این کار را انجام دهد، وضعیت خود را به عنوان یک مقیم دائم قانونی از دست خواهد داد. متقاضی برای اطلاع از قوانین مربوط به مدارکی که برای ورود مجدد به کشور نیاز دارد، باید به وب سایت های USCIS و CBP مراجعه کند.

مسائل مربوط به کودکان با اخذ ویزای آمریکا

 در ایالات متحده، کودکان باید قبل از ثبت نام در مدرسه، واکسن های خاصی را انجام دهند. بهتر است متقاضیان سوابق کامل واکسیناسیون فرزندشان را با خود به ایالات متحده بیاورند. اگر فرزند متقاضی به فرزندخواندگی گرفته شده، یا به دلیل طلاق متقاضی حضانت کامل را دارد یا حضانت را با والدین دیگری تقسیم می کند، باید یک کپی از تمام مدارک مربوط به فرزندخواندگی یا حضانت را از دادگاه معتبر کشور خود همراه بیاورد.

وقت سفارت آمریکا در دبی برای ویزای لاتاری

برای متقاضیان ویزای Diversity Visa یا ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا همه دستورالعمل های ذکر شده اعمال می شود. متقاضیان باید قبل از مصاحبه ویزای خود برای معاینه پزشکی برنامه ریزی کرده و در آن شرکت کنند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. موارد زیر به عنوان دستورالعمل های اضافی فقط برای متقاضیان دریافت ویزای DV اعمال می شود. در واقع علاوه بر مدارک ذکر شده در چک لیست پیش از مصاحبه، متقاضیان اخذ ویزای DV باید موارد زیر را نیز در مصاحبه ویزای خود به همراه داشته باشند:

 • اطلاعات وقت سفارت چاپ شده از “بررسی وضعیت ورودی” در وب سایت E-DE
 • مدارکی که نشان می دهد متقاضی یا دارای تحصیلات متوسطه واجد شرایط است یا دارای ۲ سال تجربه کار واجد شرایط در ۵ سال گذشته بلافاصله قبل از درخواست می باشد.
 • پرداخت نقدی 330 دلار هزینه درخواست ویزای DV

نکات مهم برای برنامه ویزای DV

قبل از مصاحبه ویزا، متقاضی باید داده های ورودی اولیه E-DV خود را بررسی کند. در درخواست اولیه E-DVمتقاضی باید وضعیت تاهل خود را به درستی وارد کرده باشد. اگر به طور قانونی ازدواج کرده، یا اگر در حال حاضر از او جدا شده (مگر اینکه همسر متقاضی شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی باشد) باید نام همسر خود را ذکر کند. علاوه بر این، متقاضی باید همه فرزندان زنده خود را که ازدواج نکرده و زیر 21 سال سن دارند، فهرست کرده باشد که شامل فرزندان متقاضی، فرزندان همسر یا فرزندانی است که به طور رسمی مطابق با قوانین کشور خود به فرزندی پذیرفته است. عدم ذکر نام همسر یا فرزندان در زمان ورود به قرعه کشی ویزای لاتاری، منجر به رد شدن ویزا برای خانواده متقاضی خواهد شد. هرگونه هزینه پرداختی به دولت ایالات متحده برای پشتیبانی از درخواست(های) ویزا غیرقابل استرداد است. اگر متقاضی فرزندی را که قبلاً به دنیا آمده یا همسری که هنگام ورود به قرعه‌کشی با او ازدواج کرده‌، وارد نکند، نباید درخواست ویزا را ادامه دهد.

آیا وقت فوری سفارت آمریکا در دبی وجود دارد؟

متقاضی برای سفر به آمریکا باید از چندین ماه قبل یعنی در حدود ۸ ماه قبل برنامه ریزی کند. در واقع چیزی به نام وقت فوری سفارت آمریکا در دبی وجود ندارد و متقاضی باید با آمادگی لازم برای مصاحبه سفارت آمریکا در کشور امارات در وقت سفارت شرکت کند. تعیین وقت سفارت برای ویزای امریکا به تعداد متقاضیان بستگی دارد. اما برای وقت فوری سفارت آمریکا در دبی می توانید یک ایمیل به سفارت ارسال کرده و دلیل عجله برای اخذ ویزای فوری را ارائه دهید. اگر افسر ویزا و یا مسولان آن بخش با درخواست شما موافقت کنند، یک وقت نزدیک تر برای شما اختصاص می دهند.

آیا برای دریافت جواب ویزا باید به دبی سفر کرد؟

متقاضیان دارای وقت سفارت امریکا در امارات متحده عربی از این امتیاز برخوردارند که از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از دبی برای دریافت جواب ویزای آمریکا استفاده کنند. بسیاری از موسسه های مهاجرتی خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از دبی را انجام می دهند.

آیا از دبی برای آمریکا نیاز به ویزا دارم؟

دارندگان پاسپورت امارات متحده عربی باید قبل از سفر به ایالات متحده برای اخذ ویزا اقدام کنند. هر شهروند امارات متحده عربی نیاز به ارائه ویزا در بندر ورودی ایالات متحده دارد. هنگام سفر به آمریکا برای مقاصد مهاجرت و غیرمهاجرت از شهروندان امارات متحده عربی ویزا لازم است. اگر دارنده پاسپورت یکی از 40 کشور تحت برنامه لغو روادید ایالات متحده هستید، اما در دبی زندگی می کنید، ممکن است برای ورود به ایالات متحده به عنوان بازدیدکننده نیازی به ویزا نداشته باشید. شهروندان برخی کشورها برای ورود به کشور آمریکا به عنوان بازدیدکننده فقط به مجوز سفر الکترونیکی ایالات متحده نیاز دارند.

ویزاهای بازدید آمریکا از دبی کدامند؟

اگر قصد به سفر به ایالات متحده برای مقاصد تجاری یا گردشگری دارید، می توانید برای ویزای بازدید ایالات متحده از دبی اقدام کنید. دو نوع ویزای بازدید آمریکا وجود دارد:

 • اگر می خواهید برای مقاصد تجاری به ایالات متحده سفر کنید، باید از دبی برای ویزای تجاری ایالات متحده درخواست دهید. این ویزا با نام ویزای B1 نیز شناخته می شود.
 • اگر می خواهید برای مقاصد توریستی به ایالات متحده سفر کنید، باید از دبی برای ویزای توریستی ایالات متحده درخواست دهید. این ویزا با نام ویزای B2 نیز شناخته می شود.
 • ویزای بازدید ایالات متحده از دبی به دارنده آن امکان می دهد وارد ایالات متحده شده و تا ۶ ماه در آنجا بماند. برای اخذ این ویزا باید با تکمیل فرم آنلاین DS-160 برای چنین ویزای تجاری آمریکا و ویزای توریستی آمریکا از دبی اقدام کنید.

ساعات کاری سفارت آمریکا در دبی

متقاضیان دارای وقت سفارت امریکا در دبي می توانند در همه روزهای کاری هفته از دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷ برای انجام کارهای مصاحبه سفارت آمریکا در دبی به این مراکز در دبی و ابوظبی مراجعه کنند. در پاسخ به پرسش سفارت امریکا در دبی کی باز میشود؟ و ایا سفارت امریکا در دبی باز است؟ می توان گفت که این دو مرکز علاوه بر روزهای دوشنبه تا پنج شنبه در روزهای جمعه نیز از ساعت ۳:۳۰ تا ۱۱:۳۰ باز می باشند. مراکز کنسولگری آمریکا در ابوظبی و دبی در روزهای تعطیل رسمی هر دو کشور امارات متحده عربی و آمریکا تعطیل می باشند.

هتل های مناسب برای وقت سفارت امریکا در کشور امارات

متقاضیان برای وقت سفارت امریکا در کشور امارات متحده عربی بهتر است در نزدیکترین هتل به سفارت آمریکا به دبی اقامت کنند. از بهترین و نزدیکترین هتل به سفارت آمریکا در دبی موارد زیر را می توان نام برد:

 • اسکای هاستل دبی Sky Hostel Dubai، هتل نزدیک سرکنسولگری ایالات متحده آمریکا، دبی (0.6 کیلومتر فاصله تا کنسولگری ایالات متحده آمریکا)
 • Hampton by Hilton Dubai Al Seef، هتل در دبی (0.3 کیلومتر فاصله تا کنسولگری ایالات متحده آمریکا)
 • Golden Sands-Dubai Creek، هتل نزدیک سرکنسولگری ایالات متحده آمریکا، دبی (0.9 کیلومتر فاصله تا کنسولگری ایالات متحده آمریکا)

آدرس سفارت آمریکا در دبی

یکی از اولین پرسش ها با ورود به دبی برای وقت سفارت این است که سفارت آمریکا در دبی کجاست؟ و ادرس سفارت امریکا در دبی کجاست؟ آدرس سفارت آمریکا در دبی، آدرس سفارت آمریکا در ابوظبی و شماره تلفن سفارت آمریکا در دبی عبارت است از:

·آدرس سفارت آمریکا در ابوظبی

منطقه سفارت ها Embassies District

قطعه 38، بخش W59-02

خیابان شماره 4

ابوظبی، امارات متحده عربی

·شماره  تلفن سفارت آمریکا در دبی

+971-4-602-2311

+971-2-447-6084

از ایالات متحده 703-520-2509

·آدرس ایمیل سفارت آمریکا در دبی

AbuDhabiIV@state.gov

وب سایت سفارت آمریکا در دبی: https://ae.usembassy.gov/embassy-consulates/abu-dhabi/

سخن آخر

در این مقاله در مورد چگونگی گرفتن وقت سفارت امریکا در دبی اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان اخذ وقت سفارت امریکا در امارات متحده عربی برای ایرانیان وجود دارد؟ سفارت امریکا در دبی کجاست؟ ایا سفارت امریکا در دبی باز است؟ هزینه وقت سفارت آمریکا در دبی چقدر است؟ و آیا اخذ ویزاهای مختلف در سفارت امریکا در دبی امکان پذیر است؟ علاوه بر این در مورد شرایط و الزامات و همچنین مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت امریکا در کشور امارات متحده عربی و یا از طریق سایت سفارت امریکا در دبی فارسی توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای امریکا از طریق سفارت آمریکا در کشور امارات متحده عربی می توانند با مشاوران موسسه اصطهباناتی مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان راهنمایی های سودمندی به متقاضیان ارائه می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *