کشور مالزی از جمله کشورهای آسیایی است که در سال های اخیر به رشد اقتصادی قابل توجهی دست یافته است و توجه علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است. بسیاری از افراد به کار در کشور مالزی می اندیشند. جهت ورود برای کار به این کشور بایستی ویزای کار مالزی را اخذ نمایید. شرایط اخذ ویزای کار در مالزی چیست؟ مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار در مالزی چیست؟ نحوه ی آشنایی با کارفرمایان و یافتن شغل در کشور مالزی چگونه است؟ چنانچه تمایل دارید جواب سوالاتی از این قبیل را بدانید در نوشتار حاضر سعی بر آن است که شما متقاضی کار در کشور مالزی اطلاعات کامل و جامعی را در این رابطه کسب نمایید . موسسه حقوقی توسعه گران مهر مفتخر است با بهره مندی از کادری کاردان از حقوقدانان آگاه به علم حقوق بین الملل در خصوص کار در کشور مالزی در خدمت شما دوستان عزیز باشد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، اصفهان، مشهد و شیراز می توانند به شما در اخذ ویزای کار در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به مالزی به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار مالزی

یکی از راه های مهاجرت به مالزی از طریق کار در مالزی می باشد، که پس از اخذ اقامت مالزی از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی مالزی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به مالزی می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در مالزی و سرمایه گذاری در مالزی نیز وجود دارند. تابعیت مالزی از طریق تولد فرزند در مالزی در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص، حقوق کار در مالزی و شرایط ویزای کار به مالزی میتوانید با موسسات مهاجرت به ایتالیا مراجعه کنید.

ویزای کار در مالزی

درباره مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی قاره آسیا که بدلیل درآمد حاصل از فروش نفت به یکی از ثروتمندترین کشورهای جنوب شرق آسیا مبدل شده است.  این کشور در جهت جذب توریسم بسیار پر تلاش می باشد، هزینه ی گردشگران در این کشور پایین تر از کشور سنگاپور و تایلند و از لحاظ سرویس دهی بسیار با کیفیت می باشد. این کشور دارای جاذبه های توریستی بسیار جذابی چون هتل ها، موزه ها، سالن های تئاتر، رستوران های دیدنی است. کوآلالامپور پایتخت این کشور، کلان شهری با آسمان خراش های چشمگیر می باشد. مالزی کشوری چند زبانی و چند فرهنگی که دین رسمی مردم کشورش اسلام است.

ویزای کار مالزی

شما برای کار در کشور مالزی نیازمند به یک job offer می باشید که اسپانسر شما گردد و دعوت نامه کاری را از شرکت ها یا کارخانجات این کشور برای شما ارسال کند، مدت این ویزا دو ساله است و در صورت تمایل شما و نیاز کارفرما قابل تمدید شدن می باشد. خیلی از فارغ التحصیلان واجد شرایط برای دریافت کار در این کشور با هم رقابت شدیدی دارند و افرادی که دارای سابقه کار می باشند در اولویت قرار می گیرند. زبان مالایایی زبان رسمی مردم مالزیست که در بسیاری از ادارات دولتی از آن استفاده می شود.

زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان این کشور معمولا در تجارت و صنعت کاربرد دارد و تدریس آن در مدارس این کشور الزامی می باشد. میانگین ساعت های کاری در بیشتر اداره ها در کشور مالزی روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت 9 تا 17 بعدازظهر است، اما برخی از ادارات دولتی تا ظهر های شنبه نیز مشغول به کار می باشند. افراد در حین کار اجازه یک ساعت استراحت را در ساعت 14 دارند که برای شخص مسلمان وقت نماز نیز جدا در نظر گرفته می شود. تعطیلات سالیانه ی شخص بستگی به میزان کار انجام شده برای شرکت مورد نظر را دارد و معمولا افراد سالیانه 10 روز کاری را می توانند به تعطیلات بروند. حال شما با حضور در این کشور و اجازه کار پاره وقت، نیمه وقت یا کار دانشجویی 20 ساعت در هفته بواسطه تحصیل، می توانید با جستجو در آگهی های اعلام شده یا در اداره کار آن کشور ثیت شده است کار مورد نیاز خود دست یابید و ویزای خود را تبدیل نمایید.

شایان ذکر است که اگر شخص متقاضی بیش از 182 روز در کشور مالزی ساکن باشد بایستی مالیات خویش را پرداخت کرده و این امر می تواند آنلاین انجام شود. همچنین متذکر میشوم که اگر شخصی با ویزای دانشجویی در کشور مالزی مشغول به تحصیل می باشد در حین تحصیل اجازه کار کردن نخواهد داشت، ولی هستند افرادی که مشغول یک سری شغل های آزاد چون آرایشگری، برنامه نویسی، تعمیرات قطعات کامپیوتر می باشند. کارهای سطح پایین در این کشور بسیار زیاد هست ولی با توجه به ارزانی کارگران درکشور مالزی، ایرانیان تمایلی به انجام این کارها نشان نمی دهند.

 روش درخواست کار مالزی

روش های استخدام بستگی به شرکتی دارد که برایش درخواست را ارسال می کنید. کارفرمایان بزرگ و سرشناس معمولا تقاضاهای آنلاین را می پذیرند ولی کار فرمایان شرکت های کوچکتر اغلب cvرا پذیرش می کنند . که این رزومه بایستی شامل اطلاعات شخصی، میزان تحصیلات شخص، شایستگی های شما، سوابق شخصی، سوابق حرفه ای، مهارت های زبان و کامپیوتر باشد. حال در صورت نیاز کارفرما و عقد قرارداد فی مابین شما و وی می توانید در این کشور با ویزای کار مالزی مشغول به کار شوید. این کارفرمایان معمولا سوابق کاری اخیر شما را مورد برسی قرار می دهند. قبل از کامل نمودن cv اطلاعات کاملی نسبت به شرکتی که برایش رزومه را ارسال می کنید داشته باشید.

بسیاری از افراد با گمان به اینکه با ویزای توریستی می توان به کشور مالزی ورود پیدا کرد و سپس جویای کار شد وارد این کشور می شوند، این مورد امر نسبتا دشواری به نظر می رسد ولی غیر ممکن نیست. با توجه به آنکه کارفرمایان خارجی شغلی را به شما پیشنهاد نمی دهند ولی گاها در مورد شرکت های ایرانی این احتمال است- یکی از بهترین انواع سایت های کاریابی که می توانید از طریق آن هم اقدام کنید سایت jobstreet.com Jobs Malaysia.gov , careerjet.com , gradmalaysia.com می باشند. همچنین وب سایت GRADMalaysia.com لیست کاملی از کافرمایان در کشور مالزی را در اختیار شما قرار میدهد.

شرکت ها و موسساتی که شما می توانید در آنها جهت کار اقدام کنید شامل موارد زیر است:

 • صنایع اصلی: شامل لاستیک، روغن نخل، نفت و گاز طبیعی، تولید نور، داروسازی، فناوری پزشکی ، الکترونیک.
 • قسمت هایی که در حال توسعه هستند، چون صنایع تولید و خدمات.
 • مشاغلی که کمبود کارگران ماهر دارند.
 • شرکت های بزرگی چون Maxis،Axiata ، PBBank، Maybank.

هزینه های زندگی در کشور مالزی

 هزینه های زندگی در این کشور نسبت به برخی کشورهای آسیایی پایین تر است. اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در شهر کوآلالامپور پایتخت این کشور معادل 1500 تا 2500 رینگت می باشد. این هزینه در شهر های مختلف متفاوت و حدودا از 800 تا 2000 رینگت است. هزینه های نوشیدنی و غذا در هر وعده حدودا 10 تا 20 رینگت می باشد و بطور کلی هزینه زندگی برای یک شخص مجرد حدودا 500 تا 600 دلار می باشد. دقت فرمایید هر رینگت حدودا معادل هزار تومان است.

قابل ذکر است تجربه ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر حاکی از آن است که شانس بالایی در یافتن کار در مالزی در انتظار شما نیست، چون بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند نیروهای خود را از متخصصین این کشور و نیروهای کار محلی انتخاب کنند و خود را درگیر ویزای افراد خارجی و موارد مربوط به آنها نکنند. ولی بطور کلی نمیتوان نیاز به نیروی کار خارجی را در این کشور نادیده گرفت. شایان ذکر است اگر فردی با سابقه کار مناسب و تخصص کافی می باشید، اگر بدنبال پیشرفت و سکویی جهت زندگی بهتر هستید ورود به اروپا گزینه ای بهتر از کشورهای آسیایی برای شما متقاضی محترم می باشد.

حتی کشور مالزی با ویزای کار یا ویزای ثبت شرکت نیز به سختی اقامت دائم را به افراد اعطا می کند. در حال حاضر کشور آلمان، اتریش، دانمارک، آفریقای جنوبی شرایط کار مناسبی را برای افراد خارج از اتحادیه اروپا با در آمد های مکفی فراهم آورده است. ویزای شش ماهه کاریابی جهت این کشورها برای شما اخذ گردیده و شما شش ماه فرصت دارید که جستجوی کار داشته باشید و در صورت یافتن کار مناسب ویزای شما تمدید خواهد شد و پس از گذشت 3 سال موفق به اخذ اقامت دائم کشورهای ذکر شده چون کشور آلمان خواهید شد.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات کامل تری در خصوص ویزای کار کشور آلمان کسب نمایید و هدفتان رسیدن به زندگی ایده آل ذهنی خویش است، مدیران، مشاوران زبده و با تجربه ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر با مجوز رسمی از سوی وزارت علوم پاسخگوی حضوری و تلفنی رایگان شما هموطنان عزیز می باشند و در صورت تمایل جهت اقدام برای کار در مالزی و اخذ ویزای کار این کشور در کنار شما هستند و آماده یاری به شما دوست عزیز می باشند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات مهاجرتی معتبر کشور و از جمله استان فارس میباشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی مهاجرت در کشور مالزی و دیگر کشورهای اروپائی و آمریکائی است و کلیه امور مربوط به اخذ ویزا جهت ورود به کشور مالزی را در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد. تقاضا داریم با توجه به آنکه بسیاری از موسسات، بدون مجوز رسمی اقدام به اخذ ویزا برای افراد مینمایند و متاسفانه مسائل بسیاری اهم از بی اعتمادی نسبت به صحت خدمات، حقایق گفتار، انجام قول ها صورت میگیرد، قبل از هر گونه اقدامی و منعقد کردن قرارداد با موسسات از دارا بودن مجوز رسمی برای انجام امور اعزام دانشجو به دیگر کشور ها، از سوی وزارت علوم و فناوری اطمینان حاصل فرمایید.

علاقه مندان به کار در مالزی برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار و شرایط تحصیل در مالزی و به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریز نمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکیل مهاجرت به مالزی، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات حقوقی به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در مالزی را دریافت کرده و به کار در مالزی بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به مالزی می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

10 دیدگاه برای “ویزای کار مالزی

 1. Avatar ناظمی گفت:

  برای گرفتن هر ویزا چه توریستی چه تجاری باید به تهران رفت یا اینترنتی میسه اقدام کرد؟؟واخری سوالم اینکه این ویزاهایی که نوستن تجاری حتما کسی که تاجره باید بره یا برای افراد عادی هم میسه فقط اسمش تجاریه؟ممنون میشم پاسخ بدین

  1. مشاور مهاجرت های عمومی مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   منظور شما برای چه کشوری است؟ طبیعتاً برای برخی کشورها مثل ترکیه اصلاً نیازی به اخذ ویزا نیست. سوال شما مقداری مبهم است

 2. Avatar مریم گفت:

  سلام شرایط حال حاضر مالزی برای ایرانیان چطوره ؟ مثل سالهای 2012 هستش ؟ یا برای ایرانی ها سخت شده ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   منظورتون چیه؟ برای چه اقدامی

 3. Avatar سارا کریمی گفت:

  سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم. برای ادامه تحصیل دکتری قصد بورسیه شدن به کشور مالزی را دارم. همسرم نظامی هست و در حال خارج شدن از ارتش می باشد.میخواستم بدونم از چه طریقی میشه با همسرم برای ادامه زندگی و تحصیل به مالزی بریم.ایا میشه که از طریق بورسیه با همسرم بریم یا باید از طریق دیگه ای اقدام کرد

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   مالزی به همراه ویزا میدهد، میتوانید از طریق بورسیه اقدام فرمایید و ایشان به عنوان همراه باشند.

 4. Avatar مسلم گفت:

  سلام من و شوهرم با دوفرزند قصد مهاجرت به مالزی را داریم شغل همسرم نقشه کش صنعتی با سن 45سال است آیا امکان این هست که شغلی برای همسرم اونجا پیدا شود؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بخواهید طبق روش معمول وارد این کشور بشوید، باید برای هر کدام از اعضا، ویزای تحصیلی بگیرید که این روند هزینه بر است و اتلاف وقت زیادی دارد.
   بهترین کار سرمایه گذاری و کار در این کشور است تا بتوانید اقامت خانوادگی را کسب کنید.

 5. Avatar علی اکبرحقدوست یزدی گفت:

  سلام وقت بخیر من سی سال تجربه کاردررشته های هیدرولیک پنومتیک نیوماتیک سی ان جی موادشیمیایی رزینها اپکسیها موادهای پلی مری تفلون پیک پی تی افها ودرکل ساخت قالبهای فلزی قالبهای سردسیلیکنی وساخت انواع قطعات بطورتولید وتک منظورهای فعالیت داشته ودارم متاسفانه به دلیله حمایت نشدن ازطرف دولت کشورم اندوخته های تجربی وفکری وعملی بنده ارزشی نداشته ازکارهای درخشانم ساخت قطعات ارزنده برای صنایع دفاع شرکت تایدواتر شرکت نفت وشرکتهای دولتی وغیردولتی فعالیت داشته وتاحدودی دارداگرتوانایه من باکوله باری ازمشغط وتجربه بتونه درراه صنعت کشورمالزی بکارگرفته بشه باپنجاه ویک سال سن شایدبتونم باالغاودراختیارداشتن ماشینهای صنعتی متعدد بیست صد پانصدتاهزارران نفرروباتدریس صحیح وکارعملی آموخته سازم ومیتونم خط تولیدانواع محصولات پایه صنعتی روبه حرکت درآورده وشاید روزی این تولیدواشتغال زاییه بزرگ ازنخبه ها وآنهایی که آیکیویه بالایی دارندبه رقابت باشرکتهایه به نام مثل پرشه فراری بنز بی ام دبلیو تویوتا هیوندا کوماتسو ودیگرشرکتهای بزرگ سرتاسراروپا وحتی امریکارومحقق کردواین باحمت پشتکاروجدیت وبایاری وحمایت اسپانسرها یاهمون شرکتهایی که به پیش میرن وهروزبه روزندوراه های طولانی راباکمترین زمانه ممکن جلومی برندبه وقوع پیوست با احترام.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر؛
   راهکار این هست که شما خودتون با شرکت ها هدف مکاتبه داشته باشید تا شاید به شما پیشنهاد شغلی ارائه شود و قادر به اخذ ویزای کار شوید.
   ما در این زمینه خدماتی نمی توانیم ارائه کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *