مهاجرت کاری به مالزی

کشور مالزی که امروزه به عنوان یکی از کشورهای مناسب جهان جهت تحصیل، اقامت و کار شناخته می شود. هرسال یکی از مقاصد متقاضیان مهاجرت از نقاط مختلف دنیا می باشد. در اینجا کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تلاش نموده اند تا بهترین روش ها و اطلاعات در زمینه مهاجرت کاری به مالزی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند و پاسخگوی تمام سوالات شما در این زمینه باشند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت کاری به مالزی

افرادی که مایل هستند مهاجرت به مالزی جهت کسب و کار خود انتخاب کنند و یا می خواهند در مالزی استخدام شوند و برای همیشه در این کشور بمانند می توانند برای مجوز کار درخواست دهند و در یکی از چهار گروه زیر قرار بگیرند، راه اندازی شرکت بین المللی در مالزی و دریافت مجوز کار دو ساله LABUAN برای خود و خانوادتان، برای دسترسی سریعتر به مجوز کار 2 ساله LABUAN مالزی ما می توانیم به شما کمک کنیم که شرکت بین المللی خود را که %100 یک شرکت خارجی است با کمترین میزان سرمایه برای ایجاد یک تجارت بین الملل و بدون هیچ مشکلی برای درخواست و بدون نیاز به هیچ مجوز تجاری و ایجاد دفتر کار در مالزی تاسیس کنید.

مدت زمان پردازش از زمان ثبت نام شرکت تا زمان تایید ویزای نهایی در پاسپورت شما ، 60 روز است. مالیات بر  سود خالص شرکت با نرخ %3 بسیارجذاب است یا شما می توانید مبلغ 20.000 رینگیت (حدودا 6 دلار) را پرداخت کنید. با راه اندازی شرکت بسته به فعالیت و پروفایل شرکت ممکن است مجاز به درخواست برای 3 تا 4 موقعیت شغلی برای خارجی های با مجوز کار LABUAN تحت شرکت خودتان باشید. حالا متوجه شدید که چرا LABUAN یک انتخاب خیلی محبوب در میان خارجی هاست.

راه اندازی کسب و کار خودتان و درخواست برای مجوز کار دو ساله DP10 مالزی تحت عنوان شرکت SDN BHD به صورت زیر است، شرکت غیر مقیم که در آن افراد خارجی می توانند 100% مالکیت شرکت خصوصی محدود (Sdn Bhd) را داشته باشند. این دسته برای خارجی هایی است که مایل هستند کسب و کار خود را در مالزی راه اندازی کنند. لطفا قبل از اینکه شرکت خود را تاسیس کنید مطمئن شوید که کاری که می خواهید راه اندازی کنید در مالزی مجاز است. ما می توانیم به شما کمک کنیم که نوع کسب و کارهای غیر مجاز را بررسی کنید. شما می توانید به عنوان یک خارجی مجوز کار دو ساله DP10 را بدون هیچ مانعی با موفقعیت دریافت کنید.

برای درخواست مجوز کار DP10 به عنوان سهامدار/ مدیران پستهای کلیدی باید حداقل 500.000 رینگیت(125 هزار دلار) سهام داشته باشید. همچنین شرکت شما باید سرمایه 1 میلیون رینگیت(250 هزار دلار) داشته باشد. برای شرکتهای غیر مقیم شما نیاز به مجوز WHOLE RETRIAL TRADE( مجوز تجارت خرده فروشی) دارید. تایید درخواست مجوز حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد. توجه داشته باشید که مجوز WRT فقط برای کسب و کارهای منحصر به فرد و کارهایی که به اقتصاد مالزی سود می رسانند اطلاق میشود.

مدت زمان پردازش تاسیس شرکت از زمان راه اندازی دفتر، درخواست مجوز کار 2 ساله DP10، گواهی تجارت تا تایید ویزای نهایی در پاسپورت شما حدود 6 تا 9 ماه است. این زمان ممکن است طولانی تر شود زیرا شما باید دفتر/مغازه خود را راه اندازی کنید و همچنین حساب بانکی برای پرداخت سرمایه 1 میلیون رینگیت باز کنید. تصدی مشترک با مالزی های محلی برای شرکتهای خصوصی محدود(Sdn Bhd)، شما می توانید یک شرکت مشترک با مالزی های محلی راه اندازی کنید. سرمایه مورد نیاز برای درخواست مجوز کار برای این نوع شرکتها 350.000 رینگیت (حدود 90 هزار دلار) است.

تحت ساختار این نوع شرکت ها در صورتی که شریک مالزیایی بیش تر از %50 سهم داشته باشد نیازی به مجوز WRT نیست. بسته به ماهیت و خصوصیات شرکت، مامور مهاجرت می تواند مجوز کار 2 ساله DP10 را برای شرکت تازه تاسیس تصدیق کند. دریافت تصدیق مجوز کار برای شرکت جدید خیلی سخت است زیرا هیچ فعالیتی نداشته است. با این حال، اگر شرکت جدید بتواند توصیه نامه هایی از نهادهای دولتی ارائه کند ممکن است مجوز کارDP10 برای شرکت جدید تایید شود. مدت زمان پردازش از زمان راه اندازی شرکت، درخواست مجوز کار تا تایید نهایی ویزا در پاسپورت بین 2 تا 3 ماه است.

افرادی که توسط شرکتهای مالزیایی یا دفاتر نمایندگی منطقه ای در مالزی استخدام شده اند و به مدت دو سال مجوز کار دریافت کرده اند. تحت عنوان این گروه، صاحبان مشاغل و کارفرمایان می توانند برای مجوز کار DP10 مالزی ( ویزای دو ساله) برای خارجی هایی که می خواهند آنها را استخدام کنند درخواست دهند. خارجی هایی که  یک قرارداد کاری معمولی با  حقوق و دستمزد حداقل 5.000 رینگیت( 1250 دلار) دارند واجد شرایط این طرح مهاجرتی هستند.

افرادی که دارای موقعیتهای زیر هستند شرکت می تواند از طریق دپارتمان مهاجرت برای مهارتهای ویژه و تحصیلات برای آنها مجوز دریافت کند. متخصصین، افراد فنی، افراد ماهر با حداقل مدرک کارشناسی مرتبط با موقعیت های شغلی درخواستی. لطفا مطمئن شوید که شرایط لازم برای دریافت مجوز کار مالزی برای شما و خانوادتان از اداره مهاجرت مالزی وجود دارد. مدت زمان پردازش این مجوز از مرحله درخواست تا تایید نهایی ویزا 1 تا 2 ماه است. برای شرکتهای تازه تاسیس که کمتر از یک سال عملکرد داشته اند و هیچ گردش معاملاتی قابل توجه و معامله ای نداشته اند معمولا استخدام خارجی ها توسط اداره مهاجرت رد می شود.

راه اندازی دفتر نمایندگی در مالزی برای دریافت مجوز کار برای 2 تا 5 سال، اگر شما شرکتی در کشور خودتان دارید و حداقل دو سال است که آن را تاسیس کرده اید ممکن است بخواهید یک دفتر نمایندگی منطقه ای در مالزی راه اندازی کنید. دفتر نمایندگی مجاز به انجام معاملات تجاری( فروش) با شرکتهای مالزیایی نیست. این دفاتر به عنوان مراکز هماهنگی ، بررسی موقعیت ها عمل می کنند.

از طریق این مسیر، شما و خانوادتان می توانید برای مجوز کار 2 تا 5 سال بسته به طول مدت تصدیق دفتر نمایندگی درخواست دهید. مدت زمان پردازش ویزا حدود 2 تا 3 ماه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه شرکت شما واجد شرایط است یا نه ما به شما مشاوره می دهیم. در مورد اینکه چه تعداد خارجی را می توانید در دفتر نمایندگی که تاسیس کرده اید  استخدام کنید ما شما را راهنمایی می کنیم. چهار نوع مجوز بالا قابل تمدید هستند و همسر و فرزندان شما( زیر 21 سال) نیز شامل مجوز می شوند. هر ویزا مزیت های خودش را دارد. بسته به نیاز خودتان می توانید هر یک را انتخاب کنید.

شرایط و وضعیت کار در مالزی

قانون کار کشور مالزی، یک هفته ی کاری را معادل 48 ساعت کار در هفته، حداکثر 8 ساعت کار در روز برای 6 روز کاری در هفته، می داند. محدودیت ها و یا بهتر است بگوییم تمهیدات امنیتی ای برای زنان در بخش صنعت یا کشاورزی وجود دارد. زنان اجازه ندارند بین ساعت 10 شب تا 5 صبح کار کنند.

شرایط و وضعیت کار در مالزی

کارمندان کشور مالزی از سن 14 سالگی اجازه ی انجام کار تمام وقت را دارند. اما در خصوص نوجوانان بین 14 تا 16 سال، قوانین و تمهیدات امنیتی خاصی وجود دارد. قوانین کاری در این مورد، ممکن است در شبه جزیره ی مالزی نسبت به سایر بخش ها مثل صباح یا ساراواک متفاوت باشد. افراد زیر 14 سال، تنها اجازه ی 6 ساعت کار در روز را دارند. نوع کارهایی که اجازه ی انجام را دارند نیز به کار های غیر فیزیکی محدود می شود.

ساعت کاری معمولی در کشور مالزی از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر، از دوشنبه تا جمعه است. بسیاری از مشاغل و مراکز دولتی، شنبه ها تا ظهر کار می کنند. قوانین کاری کشور مالزی، این اجازه را به کارمندان خود می دهد که حداقل 10 روز کاری در سال را مرخصی با حقوق بگیرند. هرچند که این تعداد در مقایسه با سایر کشور ها زیاد نیست، باید گفت که کشور های دیگر به اندازه ی کشور مالزی تعطیلی به مناسبت های مذهبی مختلف ندارند! با در نظر داشتن بخش های فرهنگی و دینی مختلف در کشور مالزی و آزادی افراد برای انتخاب و زندگی در هر کدام از آنها، تعطیلاتی مختص مسلمانان، مسیحیان، بودایی ها و هندوها نیز وجود دارد.

شرایط اخذ ویزای کاری مالزی

جمعیت رو به رشد مالزی شامل تعداد زیادی از مهاجران است که از فرصت های اقامت مالزی و کار در این محیط هیجان انگیز و پر جنب و جوش بهره می برند. اقتصاد مالزی پیش بینی می شود که به طور مداوم در حال رشد است و نیاز به مهارت و دانش را از سراسر جهان تامین می کند. اگر فکر می کنید که برای کار به مالزی بروید، ممکن است به ویزای کار نیاز داشته باشید. آیا به ویزای کاری مالزی نیاز دارم؟ برای کار در مالزی به عنوان یک خارجی، احتمالا شما نیاز به یک ویزای کار دارید.

امکان ورود به کشور در یک ویزای توریستی وجود دارد و بعدا وضعیت خود را تغییر می دهید تا به شما اجازه کار شما را بدهند،  اما از آنجا که مقامات در مورد کارگران فاقد مدارک بسیار سختگیر هستند، مهم است که مدارک شما قبل از شروع کار جدید آماده باشند. بخش خدمات خارجیان، بخشی از اداره مهاجرت مالزی، یک فروشگاه “one stop” برای افرادی است که به مالزی می روند و اطلاعات زیادی برای تازه واردین دارد.

روند گرفتن ویزای کار مالزی چیست؟ ویزای کار برای مالزی توسط اداره مهاجرت مالزی اداره می شود. بسته به نوع کار شما، انواع مختلف ویزا وجود دارد. روند گرفتن یک ویزای برنامه ریزی شده می تواند بسیار گسترده باشد، بنابراین قبل از این که مدارک را به طور منظم دریافت کنید، برای کارهای کاغذ بازی آماده باشید.

رایج ترین انتخاب، نوع ویزای خارجی است برای افرادی که درآمد بیش از 8000 رینگیت مالزی در ماه را در مشاغل حرفه ای دریافت می کنند. با این حال، لیستی از شغل هایی وجود دارد که نمی توان با استفاده از این نوع ویزا انجام داد. بسته به شغل مورد نظر شما، ابتدا باید کارفرمای شما از تصویب یک سازمان دولتی برای پذیرش یک خارجی برای کسب و کار استفاده کند. سازمان های مختلف دولتی مسئول تصویب نقش در بخش های مختلف هستند. کارفرمای شما مجبور است ثابت کند که شغلی که آنها پر می کنند برای کسب و کارشان حیاتی است و نمی توانند به راحتی به صورت محلی پر شوند.

پس از اینکه کارفرمای شما این کار را انجام داده است، باید اسناد خود را به مقامات برای تصویب آنها ارائه کنید. پس از تأیید نهایی درخواست شما، پس از آن صادر می شود که به عنوان یک پرونده اشتغال شناخته شده است. برای اینکه کارت استخدام خود را صادر کنید باید حداقل 18 ماه قبل از منقضی شدن پاسپورت خود اعتبار داشته باشد. گذرنامه ها، بسته به شرایط برای مدت زمان های متفاوت از یک سال تا پنج سال صادر می شود.

همچنین نوع ویزای “کارگران خارجی” وجود دارد، اما این برای مهاجران کار می کند که در بخش های نسبتا پایین مشغول به کار می شوند و نه کارهای حرفه ای. شایستگی برای ویزای کار می تواند به نوع شغل و کاربرد خاص آن بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، خارجی ها تنها قادر به کار در بخش های ثابت هستند و در صورت درخواست آنها، ویزا به افراد زیر 45 ساله صادر می شود.

هزینه های مربوط به همه ویزا نیز وجود دارد. این بسته به نوع ویزا، محل کار و نقش مورد نظر شما بستگی دارد. علاوه بر هزینه های اصلی، هزینه های اداری بیشتری وجود دارد که توسط متقاضی یا کارفرما پرداخت می شود. این در وب سایت دولتی مالزی با جزئیات موجود است.

درخواست های شغلی باید طی پنج روز از اسناد ارائه شده پردازش شود. بسیاری از آژانس های درخواست ویزا به شما برای پرداخت هزینه کمک می کنند. با این حال، اگر می خواهید برای یک کارفرمای قانونی کار کنید، آن ها احتمالا شما را از طریق فرآیند خود هدایت می کنند. اگر تصمیم به استفاده از یک مشاور دارید، مطمئن شوید که دقیقا چه مقدار پول پرداخت می کنید قبل از اینکه هرگونه پول نقدی پرداخت می کنید.

ویزای کار مالزی برای نیمه وقت، دوره ثابت و کارگران فصلی، اگر شما با توانایی حرفه ای به مالزی بیایید، اما کمتر از 12 ماه در آنجا حضور دارید، می توانید درخواست یک مجوز موقت به نام ویزای گذر حرفه ای Professional Visit Pass را اعمال کنید. در غیر این صورت، گزینه های شما نوع ویزایی است که در بالا ذکر شده است، زیرا ویزای تخصصی برای کسانی که به دنبال ملاقات کوتاه مدت برای کار هستند وجود دارد.

به عبارت دیگر، اگر می خواهید به عنوان یک زوج au pair کار کنید، ممکن است بتوانید یک ویزای خاص برای این نقش به دست آورید. محدودیت های شدیدی در این نوع ویزا وجود دارد، بنابراین راهنمای خوب را بخوانید. مالزی در حال حاضر فرصت های بسیار کمی برای افرادی دارد که به دنبال تعطیلات کاری هستند. اگر چه این وضعیت ممکن است تغییر کند، اما ویزاهای ارائه شده در حال حاضر به تعداد بسیار پایین نگه داشته می شوند و برای شهروندان استرالیایی و نیوزلند رزرو می شوند. به دلیل سهمیه های پایین، این موارد تمایل دارند در اوایل سال به کار خود ادامه دهند.

چگونه ویزای کاری مالزیایی را به عنوان یک کارآفرین کسب کنم؟ موسسه سرمایه گذاری توسعه مالزی گزینه های مختلف ویزا برای کارآفرینان را بسته به شرایط دقیق مشخص می کند. اگر قبل از شروع کار، یا گذراندن بازدید (مشاغل موقت) اگر تا دو سال دیگر در مالزی هستید، می توانید درخواست گذر کوتاه مدت (اجتماعی) را درخواست کنید.

همچنین یک بازدید (حرفه ای) وجود دارد که به برخی آزادی ها در مورد چگونگی و محل کار شما کمک می کند، که برای کارگران و کارآفرینان در زمینه های خاص باز است. گرچه مالزی برای کارگران خارجی و سرمایه گذاری باز است، اولویت قرار دادن اشتغال محلی نیز وجود دارد. بنابراین، برخی از بخش های کاری محدود به خارجی ها هستند. به این دلیل و تعداد گزینه های مختلف برای تضمین پوشش ویزای مناسب، بهتر است قبل از برنامه ریزی سفر با یک نماینده مهاجرت یا وکیل صحبت کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار مالزی

شرایط اخذ ویزای کار در مالزی چگونه است؟ برای ویزا شما باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • فرم درخواست تکمیل شده که ضمیمه قرارداد اصلی کار شده است.
 • عکس پاسپورت جدید
 • کپی پاسپورت معتبر
 • نامه ای از شرکت حمایت کننده که تایید می کند حقوق و درآمد مالیاتی برای کارمندان پرداخت می کند.
 • اثبات اینکه شرکت حمایت کننده مطابق با شرایط قانونی صنایع عمل می کند.
 • برای تقاضاهای فرعی، باید رسید پرداخت مالیات بر درآمد ارائه شود.

اگر برای ویزای مهاجرت درخواست می دهید و بیشتر از 8000 رینگیت(2000 دلار) در ماه درآمد دارید درخواست شما به صورت اتوماتیک در یک روز تایید می شود.از مشاغل بازرسی به عمل می آید ، ممکن است لازم باشد که کارفرما مدارک بیشتری برای اثبات پرداخت تمام مالیاتهای مربوطه ارائه دهد.

دستمزد و‌ حقوق کار در مالزی

متوسط حقوق در مالزی با افزایش %8.1 به 880 رینگیت ( 22.0 دلار) رسیده است. طبق اظهارات دپارتمان آمار مالزی(DOSM) ، میانگین حقوق و دستمزد کارکنان در مالزی با %8.1 افزایش به 880 رینگیت در سال 2017 رسیده است. این میزان حقوق در سال قبل 657 رینگیت( 16.4 دلار) بوده است. ضمنا، متوسط حقوق ماهانه با %7.7 افزایش از 2.000 رینگیت به 2.160 ( 52.07 دلار )رینگیت رسیده است.

از هر 10 نفر فرد شاغل 7 نفر حقوق خوب دریافت می کنند . تعداد کارکنانی که حقوق خوب دریافت می کنند در سال 2017 به 8.7 میلیون رسیده است. این رقم در سال قبل 8.4 میلیون نفر بوده است. افراد شاغل  به کسانی گفته می شود که حداقل 6 روز یا حداقل 20 روز در ماه کار می کنند. گزارشات ارائه شده از بررسی حقوق ها و دستمزد ها نشان می دهد که متوسط حقوق و دستمزد در مناطق شهری بیشتر از مناطق روستایی است.

دستمزد و‌ حقوق کار در مالزی

برای جمعیت 7.3 میلیونی مناطق شهری میانگین حقوق 2.260 رینگیت (21.0 دلار)است در حالیکه متوسط حقوق 3.038 رینگیت است. برای جمعیت 1.4 میلیونی  مناطق روستایی میانگین حقوق 14.00 رینگیت (13.0 دلار)است در حالیکه متوسط حقوق و دستمزد 2.040 رینگیت است.

کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارند متوسط حقوق آنها 3.400 رینگیت (54.0 دلار) تا 4.320  رینگیت(63.0 دلار) است.افرادی که تحصیلات متوسطه دارند حقوق آنها 1.750 رینگیت(17.0 دلار) تا 2.055 رینگیت(21.0 دلار) است. متوسط حقوق افرادی که تحصیلات ابتدایی دارند 1.400 رینگیت( 11.0 دلار) است. افرادی که آموزش رسمی ندیده اند، متوسط حقوق آنها 1.100 رینگیت است در حالیکه متوسط حقوق 1.410 است. بررسی حقوق ها و دستمزدها، هر ساله توسط DOSM با استفاده از جمع آوری اطلاعات حقوق و دستمزد افرادی که به صورت رسمی مشغول به کار هستند انجام می شود. این بررسی با استفاده از نمونه های تمام ایالت های مالزی انجام می شود.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در مالزی

چگونه در مالزی کار پیدا کنید؟ هر چند که در مالزی به طور گسترده ای مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما ممکن است نیاز باشد که زبان محلی را یاد بگیرید. این امر به شما کمک می کند که شانس خود را برای پیدا کردن کار (PERKERJAAN) افزایش دهید و همچنین با مردم ارتباط برقرار کنید  که به شما کمک می کند با افراد بیشتری آشنا شوید.

اگر تصمیم دارید بعد از رفتن به مالزی دنبال کار بگردید ( نباید این کار را انجام دهید)،شبکه های اجتماعی اولین قدم برای شروع هستند .با فعالیتهای اجتماعی مثل شرکت کردن در کلوب های ورزشی که در آن می توانید با افراد جدیدی آشنا شوید شروع کنید. این امر باعث می شود که شما مهارتهای بهتری کسب کنید و راحت تر بتوانید ارتباطات جدید برقرار کنید.

در کجا به دنبال کار باشید؟ جستجو در اینترنت و وب سایتهای بازار کار مالزی برای پیدا کردن کار بسیار رایج است. MALAYSIA JOBS DIRECTORY  ،رایج ترین وب سایتهای جستجوی کار در مالزی را ارائه می کند. اگر از قبل در کشور خودتان جستجو برای پیدا کردن کار را شروع کنید کار بسیار مفید و مناسب انجام داده اید. با این روش شما می توانید از قبل یک نمای کلی از بازار کار مالزی داشته باشید  و می دانید چه شاخه ای بهترین گزینه های کار را ارائه می دهد. علاوه بر این شما می توانید رزومه خود را در صفحات بارگذاری کنید تا شرکتها بتوانند شما را پیدا کنند.

اگر شما در مالزی هستید می توانید از طریق روزنامه های منطقه ای یا ملی کار پیدا کنید. دو تا از روزنامه ها که به زبان انگلیسی هستند و همچنین به صورت آنلاین در دسترس هستند NEW STRAITS  و THE STAR است. یکی دیگر از روش های بسیار کارآمد، ارسال درخواست عاقلانه است. این نشان می دهد که شما به صورت تصادفی با آگهی شرکتی که دوست دارید در آن کار کنید برخورد نکرده اید. علاوه بر این درخواست عاقلانه اعتماد به نفس و متقاعد کردن شرکت برای اینکه شما شخص مناسبی هستید را نشان میدهد.

آموزش زبان انگلیسی یک کار بسیار رایج برای افرادی است که انگلیسی زبان مادری آنها است. آنها می توانند در مدارس و موسسات خصوصی زبان انگلیسی تدریس کنند. در این زمینه تقاضا افزایش پیدا کرده است زیرا خیلی از مدارس در حال ارائه موضوعاتی هستند که به زبان انگلیسی تدریس می شود. شما باید کاملا در این بخش توانایی لازم را داشته باشید و باید بدانید که کار آسانی نیست. اگر می خواهید قبل از رفتن به مالزی کار پیدا کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایت TEFL دیدن کنید.

چگونه به عنوان یک خارجی در مالزی کار پیدا کنید؟ مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است و زبان رسمی آن مالزیایی است. در اینجا گزینه هایی برای جستجوی فرصت های شغلی به عنوان یک خارجی در مالزی وجود دارد. میزان پاسخگویی در سایت های زیر ( افرادی که وقتی رزومه خود را ارسال می کنید به شما پاسخ می دهند) بین 0.5 تا 1.0 درصد است. با این حال توصیه می کنم که این کار را انجام دهید. شما هیچ وقت نمی دانید که از طریق یک ایمیل ساده چه ارتباطی می توانید ایجاد کنید.

 • JOB STREET: این سایت از حدود سال 1995 راه اندازی شده است و یکی از وب سایتهای پیشرو در آسیا است.
 • BEST JOBS: دارای گزینه های جالبی است.
 • THE STAR: آگهی های روزنامه THE STAR
 • NEW STRAIT TIME : آگهی روزنامه های NEW STRAIT TIME
 • CAREER JET: مطمئنم که نام این وب سایت را شنیده اید. این سایت گزینه ای برای جستجوی کار در مالزی دارد.
 • INDEED: نسخه مالزیایی سایت جستجوی کار آمریکا INDEED.COM

LEARN4GOOD: یک پورتال مناسب برای پیدا کردن کار در تعدادی از بخش ها را دارد. کار و زندگی در مالزی چگونه است؟ برای دریافت جواب این سوال بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *