راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان مهاجرت را به شدت مشغول کرده است، این است که آسان ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام است؟ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد، زیرا هر فرد شرایط و تصمیمات متفاوتی در راستای مهاجرت خود دارد. برخی افراد قصد تحصیل دارند و برخی دیگر قصد مهاجرت کاری، بنابراین باید به صورت جزئی شرایط هر یک از این افراد بررسی شود. در بخش زیر، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها طبق راه‌های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر می‌خواهید بهترین تصمیم را در رابطه با آینده خود بگیرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام است؟

راحتی برای افراد مختلف به صورت‌های گوناگون تعریف می‌شود. برخی راحتی را در هزینه کم و مناسب زندگی می‌بینند و برخی دیگر راحتی را در فرآیند دریافت ویزا می‌دانند. تمامی این طرز فکرها، صحیح هستند و معمولا اگر کشوری هزینه مناسبی داشته باشد و به سادگی به متقاضیان خود ویزا دهد، افراد به سمت آن متمایل خواهند شد.

تنها نکته‌ای که وجود دارد، مشخص کردن هدف افراد در فرآیند مهاجرت است. به طور مثال: مهاجرت به آلمان از طریق کار، یکی از روش‌های پرطرفدار می‌باشد یا باتوجه به بورسیه‌های ارائه شده توسط ایتالیا، مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل بسیار مد نظر افراد است. بنابراین در مرحله اول، هدف خود را از انتخاب مقصد مشخص کنید.

آسان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها بر اساس روش

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

مهاجرت راه‌های متنوعی دارد که دارای هزینه، زمان، شرایط و مدارک مورد نیاز کاملا جداگانه‌ای هستند. همچنین هر کشور قوانین خاصی را جهت پذیرش مهاجران تعیین کرده است. بنابراین نمی‌توان به قطع یقین برای همه ایرانیان یک نسخه را تعیین کرد؛ اما اگر هدف و شرایط مهاجرت شما واضح باشد، این‌کار بسیار ساده خواهد بود. در این بخش ما به شما کمک می‌کنیم تا روش مناسب خود برای مهاجرت و راحت‌ترین کشور برای مهاجرت از آن طریق را بیابید.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی، یکی از روش‌های عالی و پرطرفدار در دنیا است و سالیانه افراد بسیاری به کشورهای اروپایی و حتی آسیایی جهت ادامه تحصیل در مقاطع عالی پذیرش می‌شوند. کشورهایی در سراسر اروپا هستند که مزایای بسیاری را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند مثل: بورسیه‌های تحصیلی، امکان تحصیل رایگان و پذیرش بدون آزمون. در بخش زیر برخی از کشورهای بسیار مطلوب برای تحصیل را به شما معرفی می‌کنیم:

آلمان

یکی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق تحصیل، آلمان است. با دریافت پذیرش دانشگاه، امکان تحصیل در آلمان به صورت رایگان برای شما فراهم خواهد بود. البته بابت دروس و دوره‌های آموزشی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و بین‌المللی هستند هزینه اندکی از شما دریافت خواهد شد. در این کشور دانشگاه‌های خصوصی و دولتی به علاوه کالج‌های مربوط به دانشگاه‌ها شما را پذیرش می‌کنند. بنابراین انتخاب‌ها و گزینه‌های بسیاری جهت تحصیل خواهید داشت.

مقاله مرتبط: تحصیل پزشکی در آلمان

روسیه

تحصیل در روسیه و دانشگاه‌های این کشور، به زبان‌های روسی و انگلیسی ممکن است. همچنین پذیرش در اکثریت دانشگاه‌های روسیه بدون آزمون صورت می‌گیرد. بنابراین شما شانس بالایی برای قبولی خواهید داشت. هزینه زندگی در روسیه و تحصیل نیز بسیار مقرون به صرفه است. در واقع روسیه یکی از کشورهای اروپایی است که بر اساس رتبه‌بندی‌های جهانی جزو کم‌هزینه‌ترین کشورها و برترین مناطق برای زندگی قرار می‌گیرد. تحصیل پزشکی در روسیه، یکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار برای ایرانیان است.

ایتالیا

ایتالیا جزو محبوب‌ترین و آسان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها قرار می‌گیرد و این امر چندین دلیل مختلف دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل، ارائه بورسیه استانی ایتالیا است. از دیگر مزایای تحصیل در ایتالیا، می‌توان به هزینه مناسب، تحصیل به زبان انگلیسی، دانشگاه‌های بسیار معتبر و تایید شده توسط وزارت علوم و آموزش‌های بسیار استاندارد و سطح بالا، اشاره کرد.

ترکیه

تحصیل در ترکیه به دلیل نزدیکی از لحاظ مسافت و فرهنگ به کشور ایران، برای ایرانیان بسیار مناسب است. شما می‌توانید بدون ارائه مدرک زبان هم، در دانشگاه‌های این کشور پذیرش شوید. در واقع می‌توانید زبان ترکی استانبولی را در موسسات و دوره‌های امادگی پیش از دانشگاه، در خود ترکیه یاد بگیرید. در این کشور هم دانشگاه‌های دولتی هم خصوصی به فعالیت می‌پردازند. هزینه دانشگاه‌های خصوصی کمی بیشتر از دولتی است؛ اما سطح آموزش و دانش در همه آن‌ها یکسان است. تنها به دلیل هزینه کم‌تر دانشگاه‌های دولتی، برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی رقابت بیشتری دارند.

فرانسه

فرانسه برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی، امکانات بسیاری در اختیار قرار می‌دهد. همچنین شرایط بسیار مناسبی برای دریافت پذیرش توسط دانشجویان دارد. امکان تحصیل رایگان در کشور فرانسه فراهم است؛ اما آموزش آن به زبان فرانسوی خواهد بود. در دوره‌های تحصیلی بین‌المللی نیز که شامل برخی از دروس و واحدها می‌شوند، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

برای تحصیل در این کشور، شما به مدرک زبان معتبر احتیاج خواهید داشت؛ اگر می‌خواهید به زبان فرانسوی تحصیل کنید مدرک B1 یا B2 و اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید مدرک‌های معتبر در این حوزه را مثل آیلتس ارائه دهید. برای تحصیل در فرانسه با مدرک آیلتس، نمره 6.5 کافی خواهد بود(برای پذیرش در لیسانس).

اتریش

تحصیل در اتریش رایگان نیست؛ اما نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه بسیار کمی دارد. شهریه دانشگاه‌ها در اتریش از 150 تا 700 یورو خواهد بود، در حالی که در بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر شهریه تا 1000 یورو نیز می‌رسد. کشور اتریش پذیرش مشروط یا Conditional نیز دارد. پذیرش مشروط به معنی دریافت پذیرش از دانشگاه بدون مدرک زبان به شرط گذراندن دوره‌های زبان در کشور اتریش است. حداکثر این دوره‌های زبان 3 ترم است و تا چندین دفعه نیز می‌توانید آزمون آن‌ها را بگذرانید، زیرا از این لحاظ محدودیتی ندارد.

مهاجرت کاری

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

چندین کشور اروپایی در حوزه مهاجرت کاری وجود دارند که برای ایرانیان متقاضی بسیار مناسب هستند. یکی از این کشورها آلمان است. آلمان برای متقاضیان مهاجرت کاری، گزینه‌های بسیاری در اختیار قرار می‌دهد. به طور مثال: ویزای جاب آفر، ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار و ویزای آسبیلدونگ. با دریافت ویزای کاری آلمان، شما می‌توانید به کار و زندگی در این کشور بپردازید و در نهایت اقامت آن را نیز اخذ نمائید.

همچنین یکی دیگر از مزیت‌های آن، این است که کشور آلمان به نیروی کار تازه در رشته‌های مختلف بسیار نیاز دارد. بنابراین راه‌های زیاد و فرصت‌های شغلی متعددی در این کشور منتظر شما خواهند بود. یکی دیگر از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق کار، کانادا است. همچنین کشورهای فرانسه، اتریش، ایتالیا، ترکیه، سوئد و نروژ نیز از وضعیت‌های اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر، می‌تواند یکی از روش‌های مطلوب برای مهاجرت و اخذ اقامت باشد. البته در صورتی که شما سرمایه اولیه را در اختیار داشته و واجد شرایط سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر باشید. این روش مهاجرتی نیز قوانین به خصوصی دارد که در هر کشور متفاوت است و برای جلوگیری از اقدامات سوء‌استفاده‌گرایانه افراد وضع شده‌اند. یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک افراد ایرانی، ترکیه می‌باشد.

باتوجه به اختلاف ارزش کم بین واحد پول ترکیه(لیر) و واحد پول ایران، سرمایه‌گذاری در این کشور مقرون به صرفه‌تر از کشورهای اروپایی خواهد بود. آلمان، انگلیس، کانادا و فرانسه نیز جزو کشورهای دارای اقتصاد باثبات هستند که برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب می‌باشند؛ اما توجه داشته باشید که ممکن است کمی هزینه‌بر باشند. با وجود این امر، کشورهایی امن و معتبر برای کارآفرینی، خرید ملک، خرید سهام و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی خواهند بود.

تا انتهای این مقاله به بررسی راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها از طریق روش‌های مختلف پرداختیم. به صورت کلی، راحتی و رفاه شما متقاضیان عزیز، به روش مهاجرتی‌تان بستگی دارد. اگر بهترین راه برای خود را انتخاب کنید، می‌توانید به شکل هوشمندانه‌تری مقصد خود را برگزینید. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آلمان، برای مثال تحصیل دکترا در آلمان 2021 دارید و یا می‌خواهید بدانید شرایط اعزام دانشجو به آلمان و اخذ تابعیت روسیه چه هستند، با مشاوران موسسه مهاجرتی حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید.

مقالات مرتبط جهت کسب اطلاعات بیشتر:

قوانین کشورها برای مهاجرت چیست؟

آسان‌ترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟

3/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *